Рейтинг міста Луцьк 2017:

72%

Індекс публічності

59%

Публічність міського голови

75%

Публічність виконавчих органів

80%

Публічність депутатів

Резюме міста:

За результатами цьогорічного дослідження Індексу публічності місцевого самоврядування Луцька міська рада посіла третє місце у загальнонаціональному рейтингу з результатом 72,3 %, що згідно методології відповідає задовільному рівню публічності. Зауважимо, що у 2016 р. цей показник становив 79 %, що дозволило Луцьку посісти перше місце у рейтингу. Цьогорічні результати зумовлені насамперед падінням показників публічності міського голови (з 82 % у 2016 р. до 59 % у 2017 р.) та виконавчих органів (з 84% у 2016 р. до 75 % у 2017 р.). Водночас, як і у попередньому році, прогрес спостерігається у роботі депутатського корпусу (з 71 % у 2016 р. до 80 % у 2017 р.).

Варто зазначити, що станом на квітень 2018 р. у Луцьку немає міського голови. У зв’язку із смертю попереднього очільника Луцької міської ради Миколи Романюка (лютий 2017 р.) та через політичне затягування процедури оголошення позачергових виборів нового голови, ця посада й досі залишається вакантною. Протягом 2017 р. виконуючими обов’язків Луцького міського голови були три посадовці, які у різний часовий проміжок працювали секретарями міської ради: Юлія Вусенко, Ігор Поліщук, Григорій Пустовіт. Останній, почав працювати на посаді в.о. голови Луцької міської ради з 3 липня 2017 р., яку обіймає по сьогоднішній день. Саме тому, аналізуючи публічність міського голови ми досліджували роботу, як Григорія Пустовіта, який найдовше обіймав цю тимчасову посаду у 2017 р., так і загальні напрацювання його попередників (наприклад, наявність генерального плану, впровадження системи управління якістю, проведення громадських слухань, тощо).

Варто також додати, що у квітні 2017 р. почало працювати троє нових заступників міського голови: Григорій Недопад,Олександр Рачков, Костянтин Петрочук.

У жовтні 2017 р. розпочав роботу новий сайт Луцької міської ради (https://www.lutskrada.gov.ua/). Паралельно продовжує працювати стара версія сайту (http://old.lutskrada.gov.ua/ ), яка з 1 січня 2018 р. перестала оновлюватися. Варто зазначити, що й досі існує проблема не достатньої наповненості нового веб-сайту.

Міський голова

У порівнянні з попереднім роком показник публічності міського голови Луцької міської ради у 2017 році суттєво знизився – на 23%. Основною причиною падіння результату є ситуація невизначеності довкола посади мера та відсутність стабільності через постійні ротації тимчасово виконуючих обов’язків міського голови.

Позитивними практиками у роботі міського голови Луцька є наявність у відкритому доступі на сайті вичерпних біографічних даних,  оперативна та актуальна інформація про розпорядження міського голови, наявність генерального плану міста, оприлюднення соціально-економічної програми розвитку міста на короткостроковий та довгостроковий період, запровадження системи управління якості, використання системи електронних закупівель PROZORRO, функціонування системи електронних петицій, наявність Статуту територіальної громади Луцька, наявність власної сторінки у соціальній мережі Facebook, окрема сторінка на сайті ради працівників патронатної служби, наявність документу, яким впроваджено і регламентовано реалізацію бюджету участі та інше.

Водночас, серед факторів, які негативно впливають на роботу Луцького міського голови варто звернути увагу на: складність пошуку контактних даних в.о. міського голови на сайті ради; відсутність на офіційному веб-ресурсі ради декларації даного посадовця; відсутність структурованої інформації про графік прийому громадян; недостатня кількість годин, відведених для особистого прийому громадян; не часте висвітлення результатів його діяльності на сайті ради; відсутність інформації про окрему процедуру прийому міським головою ініціативних груп громадян чи інших груп інтересів; відсутність на сайті у повному обсязі протоколів засідань конкурсних комісій про результати конкурсу на заміщення вакантних посад; функціональна несправність на веб-сайті опції пошуку розпоряджень міського голови з кадрових питань, яка не дозволяє знайти жодного документу; низька ініціативність у проведенні громадських обговорень та консультацій; відсутність Стратегії розвитку міста; відсутність опції дистанційного звернення громадян на сайті ради; відсутність структурованої та повної інформації про перелік та ставки місцевих податків і зборів на сайті ради; відсутність будь-якої інформації на сайті у розділі “Громадська ради” тощо.

Виконавчі органи

У порівнянні з 2016 р. цьогорічний показник публічності виконавчих органів Луцької міської ради знизився на 9%. Одна з основних причин недостатня наповненість інформацією нового сайту ради. Водночас, оновлення даних на цьому ресурсі триває. Тому, є ймовірність, що дані, яких невистачає, невдовзі з’являться.

Серед основних позитивних практик у роботі виконавчих органів Луцької міської ради можна виокремити оприлюднення на веб-ресурсі: біографічних й контактних даних заступників міського голови на офіційному сайті; вичерпної інформації про діяльності виконавчого комітету; плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 р. та проектів регуляторних актів;  перелік укладених з органами місцевого самоврядування договорів; наявність окремого розділу, що містить бази даних та оприлюднення на ньому вичерпної інформації у форматі відкритих даних; якісна робота ЦНАПу; наявність у вільному доступі інформації про процедуру громадських слухань та інших механізмів громадської участі; розміщення на сайті окремого розділу “Публічна інформація”; функціонування проекту “Відкрите місто”;  наявність онлайн-карти “Дворової інфраструктури міста” на сайті ради, тощо.

Слабкими сторонами діяльності виконавчих органів Луцької міської ради є: складність пошуку контактів заступників міського голови на сайті; відсутність на веб-сайті декларацій заступників міського голови, інформації про графік прийому громадян заступниками міського голови та  керівниками виконавчих органів, містобудівного кадастру (хоча існує спеціалізована програма, яка передбачає створення містобудівного кадастру у 2017 р.); більшість виконавчих органи міської ради не розміщують на сайті звіти про свою роботу; відсутність на сайті звітів про процес та результат відчуження комунального майна, інформації про послуги комунальних підприємств міста, структурованої й вичерпної інформації про пільги для різних категорій населення та різних видів послуг; відсутність окремого міського порталу відкритих даних; при жодному комунальному підприємстві міста не створені наглядові ради та інше.

Депутати міської ради

З-поміж усіх трьох суб’єктів владних повноважень Луцької міської ради, найбільш позитивна динаміка індексу публічності у поточному році прослідковується в роботі депутатського корпусу, результат його зріс на 9%. Це зумовлено покращенням показників звітування депутатів (36 з 42 депутатів), активністю окремих депутатів у частині консультацій з громадою та повним і структурованим наповненням сайту відповідними нормативними документами ради.

Серед сильних сторін діяльності депутатів Луцької міської ради можна виокремити: наявність на веб-сайті фото та автобіографічної довідки депутатів, інформації про склад фракцій та їх зміни;  публічна доступність та якісне напрацювання регламенту роботи міської ради; оприлюднення на інформацію про графік прийому депутатів; структурований пошук усіх рішення ради, переліку питань сесії ради, проектів рішень міської ради, протоколів сесій, протоколів засідань комісій; наявність у вільному доступі положення про роботу постійних комісій, їх склад та графік прийому; наявність результатів поіменних голосувань; відеотрансляція сесійних засідань та розміщення їх відео архівів на офіційному веб-ресурсі ради; оприлюдненні на сайті ради результати голосувань,  висновків та рекомендацій постійних комісій. У порівнянні з 2016 р. більша кількість громадських обговорень та консультацій були ініційовані депутатами міської ради.

До негативних факторів діяльності депутатського корпусу варто віднести наявність на сайті ради контактних даних лише деяких депутатів, відсутність декларацій депутатів та секретаря ради; не оприлюднено звіт про результати роботи депутатських комісій. Також у Луцькій міській раді немає практики повідомлення депутатами про наявність у них конфлікту інтересів, а також відсутній Етичний кодекс міської ради та інше.

Принцип прозорості?

Міський голова69%

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ82%

ДЕПУТАТИ І РАДА82%

Принцип відкритості?

Міський голова64%

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ83%

ДЕПУТАТИ І РАДА92%

Принцип підзвітності?

Міський голова35%

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ53%

ДЕПУТАТИ І РАДА64%