Rating of (Українська) Сєвєродонецьк 2017:

67%

Publicity Index

67%

City Mayor publicity

66%

Executive bodies publicity

68%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR69%

Information on the On City Mayor and His Activities?38%

(Українська) На офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради інформація про міського голову знаходиться в 3 розділах: «Виконавчі органи», «Міська рада» та «Запобігання корупції». Тут розміщено фото міського голови, перелік відділів міської ради, які йому особисто підпорядковуються, контактні дані приймальні (телефон та електронна адреса). Інші біографічні відомості (дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан, судимість, партійна приналежність) про міського голову відсутні.

Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови оприлюднена на сайті НАЗК, при цьому на сайті міської ради є лише її короткий опис у розділі «Запобігання корупції». Декларація містить усі необхідні відомості як про декларанта, так і про членів його сім’ї.

Інформація про діяльність міського голови оперативно висвітлюється на сайті міської ради. При цьому, брифінги, прес-конференції прямі ефіри, неформальні зустрічі з журналістами не організовуються. В Фейсбуці діє фейкова сторінка міського голови. Сам міський голова прийом громадян проводить нерегулярно, але сам графік прийому громадян розміщено на сайті міської ради. У разі необхідності зустрічі проводяться з представниками бізнесу та громадських організацій. В місті діють дорадчі органи, наприклад, громадська рада при міському голові.  

Information On the City Mayor Units and HR Policy?78%

(Українська) На сайті Сєвєродонецької міської ради інформація про помічників, радників міського голови (штатних — патронатна служба, позаштатних) не знаходиться в окремому розділі. Таку інформацію можна знайти у розділі «Очищення влади», де розміщено перелік посадових особі міської ради, відповідно знайти інформацію про того чи іншого радника міського голови дуже важко.

У розділі «Виконавчі органи» розміщена зведена контактна інформація з номерами телефонів працівників міської ради та підпорядкованих раді структур.

У іншому розділі «Нормативна база» наявні розпорядження міського голови про всі конкурси на заміщення вакантних посад, про призначення на керівні посади службовців/заміщення вакантних посад. На веб-сторінці ради вчасно розміщуються протоколи засідань конкурсних комісій про результати заміщення вакантних посад (із зазначенням кількості кандидатів, складу конкурсної комісії, без зазначення персональних даних).

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?68%

(Українська) На офіційному сайті у розділі «Додаткова інформація» оприлюднено Стратегічний план розвитку міста до 2020 року. Також, у цьому розділі розміщені діючи програми Сєвєродонецької міської ради.

У розділі «Наше місто» розміщено тільки графічна частина Генерального плану міста, і сам план містить інформацію з обмеженим доступом.

Бюджет міста з усіма необхідними додатками, переліками затверджених змін та актуальною його редакцією розміщено у розділі «Бюджет міста».

Програма соціально-економічного розвитку міста розміщено в розділі «Економіка».

В місті не запроваджено система управління якістю (ISO) та є чинний сертифікат, який підтверджує виконання вимог стандарту ISO 9001:2001 (результат проведення зовнішнього аудиту).

Regulatory Documents of Municipality?96%

(Українська) Статут територіальної громади Сєвєродонецька розміщено у розділі «Громада».  Крім того, Статут є і вдрукованому виді. На сайті більшість розпоряджень міського голови оприлюднюються вчасно.

Одним з основних недоліків сайту міської ради є його незручна пошукова система (наприклад, неможливо знайти інформацію за ключовими словами, а самі документи не індексуються в пошукових системах в Інтернеті).

Виконавчим комітетом ради затверджений документ, що регулює оприлюднення інформації у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних комунальними підприємствами, установами, організаціями, що підпорядковані Сєвєродонецькій міській раді.

На офіційному сайті міської ради в розділі «Громадський бюджет» доступні документи та рішення про врегулювання процедури громадського бюджету.

EXECUTIVE BODIES62%

DEPUTIES73%

Openness?

CITY MAYOR61%

Public Participation?61%

(Українська) Міський голова нерегулярно проводить прийом громадян. Бажаючи потрапити до нього змушені чекати 1-1,5 місяця, а не тиждень, як зазначено у графіку прийому громадян. Причиною такої ситуації є часті відрядження міського голови та знаходження його на лікарняному. Відповідно до графіка, очільник міста повинен проводити прийоми громадян раз на тиждень, в понеділок з 14.00 до 15.30. Міський голова не проводить окремий систематичний прийом інших категорій осіб/об’єднань, зокрема організацій громадянського суспільства – представників профспілок, громадських організацій, релігійних об’єднань, університетів тощо. Також, відсутня практика виїзних прийомів громадян.

На вході до міської ради розміщено лише один пандус, що не створює належних умов для доступу до всіх приміщень ради особам з інвалідністю.

В міській раді працює «гаряча лінія» як для громадян, так і для представників громадських формувань. Крім того, є телефони «гарячих ліній» і інших структур, таких як Державне агентство земельних ресурсів України, місцевого управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (для надання роз’яснень відкрита додаткова «гаряча лінія»).

За звітний період міський голова не ініціював громадських обговорень (громадські слухання, загальні збори) щодо актуальних проблем місцевого самоврядування та не проводив консультації з громадськістю (з групами інтересів) щодо резонансних проблем місцевого значення. На офіційному веб-сайті мешканці можуть ознайомитися з процедурою звернення громадян і через сайт оформити електронне звернення, в тому числі до міського голови. При міському голові діє громадська рада. Також, в структурі міської ради створений і діє відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю, який відповідає за налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства.

EXECUTIVE BODIES72%

DEPUTIES83%

Accountability?

CITY MAYOR68%

Financial Resources of Municipality?100%

(Українська) В розділі «Бюджет міста» на сайті міської ради можна ознайомитись з затвердженим радою річний звіт про виконання бюджету, якій містить вичерпну інформацію про стан виконання основного фінансового документу міста. Крім того, в цьому розділі розміщена інформація про перелік та ставки місцевих податків і зборів. Інформація про використання публічних коштів розміщена на сайті ради та на відповідному порталі — spending.gov.ua.

Report on the City Mayor’s Performance?62%

(Українська) Міський голова не інформує населення про виконання програм соціально-економічного, культурного розвитку міста та про виконання місцевих цільових програм.

Міський голова звітує про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради виключно в письмовій формі. В друкованих ЗМІ оприлюднюється щорічний звіт про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами. Також міський голова щорічно звітує перед радою про роботу виконавчих органів. Звіт міського голови про роботу виконавчих органів, в повному обсязі, оприлюднюється на веб-сторінці ради та у друкованому виданні. 

Детальну процедуру звітування міського голови врегульовано в Статуті територіальної громади. Однак головна посадова особа місцевого самоврядування не звітує особисто перед мешканцями Сєвєродонецька. Щорічний звіт міського голови розміщується лише на сайті міської ради.

EXECUTIVE BODIES62%

DEPUTIES40%