Рейтинг міста Харків 2014:

42.4%

Індекс публічності

36.4%

Публічність міського голови

59.3%

Публічність виконавчих органів

30.6%

Публічність депутатів

Резюме міста:

За результатами вимірювання «Індексу публічності місцевого самоврядування» Харківська міська рада отримала оцінку 42% та зайняла двадцяте місце у загальнонаціональному рейтингу. Згідно методології оцінювання такий результат відноситься до низького рівня публічної. Крім Донецька та Луганська – міст, де тривають бойові дії, а тому в них з об’єктивних причин немає підстав очікувати публічності місцевого самоврядування – позаду Харкова виявилися тільки Херсон та Черкаси. Така низька публічність муніципалітету другого за чисельністю населення міста України не може вважатися задовільною.

Харківський міський голова виявився найменш публічним в Україні – результат вимірювання становить 36%. При цьому, є підстави вважати, що такі підсумки оцінювання не пов’язані зі станом здоров’я міського голови. Врегулювання та вдосконалення потребують ті процеси і процедури, які не залежать від фізичного здоров’я головної посадової особи міста. Так, в процесі вимірювання «Індексу публічності» на офіційному сайті Харківської міської ради не виявлено плану стратегічного розвиту міста, програми соціально-економічного розвиту міста на короткостроковий та довгостроковий період, актуального бюджету. Попри те, що на сайті є розділ «Документи», доступ до розпоряджень міського голови обмежений через використання недійсного сертифікату безпеки. Перегляд документів можливий лише після авторизації у Єдиному міському реєстрі актів.

Також низьку оцінку міський голова отримав за взаємодії з громадськістю. Для ведення особистого прийому мешканців територіальної громади відведено всього 2 год. на місяць. А після вогнепального поранення міський голова ще більше обмежив взаємодію з громадою та не веде особистий прийом громадян. Несистемними також є виїзні прийоми та зустрічі, що відбуваються переважно напередодні виборів чи під час інших важливих суспільно-політичних подій.

В той же час, за рівнем підзвітності Харківський міський голова має значно вищі показники. Звіт про діяльність виконавчих органів, частиною якого звіт про виконання програми соціально-економічного розвитку міста, оголошується міським головою на пленарному засіданні сесії ради, яка транслюється у прямому ефірі на телебаченні та радіо. Текстовий варіант звіту публікується на офіційному веб-сайті Харківської міської ради. Разом з тим, відкриті зустрічі для інформування територіальної громади про роботу міського голови не організовуються.

Більш публічними за результатами вимірювання є виконавчі органи Харківської міської ради. В загальнонаціональному рейтингу вони зайняли одинадцяте місце із показником 59%. Найкращі результати виконавчі органи отримали в частині оприлюднення інформації про повноваження виконавчих органів, графіки прийому громадян керівниками виконавчих органів та процедуру запису, надання адміністративних послуг.

Проблемним залишається доступ членів територіальної громади до будинку Харківської міської ради. Тут діє пропускний режим, на вході обладнано турнікет, де чергують працівники міськради та надають консультації відвідувачам. Загалом, громадянин має можливість потрапити всередину якщо аргументує таку необхідність чи доречність свого перебування тут. Що стосується механізмів громадської участі, то, наприклад, процедура проведення громадських слухань визначена та регламентована Статутом територіальної громади. Однак, у спеціальному розділ «Громадські слухання» її не розміщено, а останні громадські слухання відбулися в Харкові 23 травня 2011 р.

Що стосується підзвітності, то виконавчі органи виконують вимоги законодавства України щодо оприлюднення звітів про відстеження результативності регуляторних актів, розгляду запитів на інформацію. Поряд з тим, виконавчі органи не звітують про свою діяльність безпосередньо перед територіальною громадою.

Ще нижчий рівень публічності, ніж у міського голови, спостерігається у діяльності депутатського корпусу Харківської міської ради. В загальноукраїнському рейтингу депутати Харківської міськради зайняли двадцяте місце з індексом у 31%. На сайті ради є інформація про місцевих представників територіальної громади, їхній графік прийому мешканців. Представлено також склад фракцій, постійних депутатських комісій, але досі не відображені змін, які відбулися. Попри те, що на офіційному веб-сайті Харківської міської ради є окремий розділ «Рішення сесій міської ради», ця сторінка використовує недійсний сертифікат безпеки, тому вільного доступу до документів немає.

У раді діє електронна система голосування, однак дані про відвідування сесій депутатами, персональне голосування по окремих питаннях не оприлюднюються. Не виявлено інформації і про розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання і звітування. Також відсутня на офіційному веб-сайті Харківської міської ради інформація про звітування депутатів ради перед виборцями.

Таким чином, в результаті вимірювання «Індексу публічності місцевого самоврядування» в Харківській міській раді було виявлено, що ця міська рада є органом влади із низьким рівнем публічності. Особливо низькі результати продемонстровані Харківським міським головою та депутатами Харківської міської ради. За деякими показниками Харків займає останні місця у всеукраїнському рейтингу міських рад обласних центрів: «Відкритість міського голови у взаємодії з громадськістю» та «Відкритість представницького органу та залучення громади до процесу прийняття рішень». В той же час, виконавчі органи Харківської міської ради демонструють вищі показники публічності. За параметром «Доступність адміністративних послуг» Харків займає одне із перших місць у загальноукраїнському рейтингу. Це дозволяє сподіватися, що Харківська міська рада володіє потенціалом до збільшення рівня публічності.

Принцип прозорості?

Міський голова36%

Інформація про міського голову та його діяльність?55%

На офіційному веб-сайті є біографічні відомості (дата народження, освіта, досвід роботи та партійна приналежність) про міського голову і його фото. Але відсутні дані про перебування під слідством та/чи судимість, а також про сімейний стан (хоча, зазначено про наявність дітей). Текст носить яскраво виражений агітаційний характер, оскільки містить оціночні твердження, які не є фактами біографії (наприклад, «соціально орієнтований політик», «продовжує відстоювати інтереси харків’ян», «продовжує розпочаті реформи, проводить системну роботу щодо забезпечення життєдіяльності міста»), а тому вони більш доречні для характеристики, а не біографії.

Передбачена законом публікація декларації про доходи Харківського міського голови здійснена на офіційному веб-сайті Харківської міської ради – в розділі «Біографія міського голови». В декларації відсутня інформація про доходи членів родини.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради є тільки поштова адреса міськради. Жодної інформації про конкретне розташування місця роботи міського голови (номер кабінету) або його контактні дані (номер телефону чи адреса електронної пошти) не сайті немає.

Інформація, за якою можна записатися на індивідуальний прийом міського голови розміщена на офіційній веб-сторінці ради в розділі «Зворотній зв’язок». Окремої процедури прийому міським головою колективних відвідувачів та представників юридичних осіб не існує. Є лише спеціальні вимоги до письмових звернень юридичних осіб.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради немає ні окремої сторінки з описом повноважень міського голови, ні тексту Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», в якому є такий перелік. В той же час, опис повноважень міського голови міститься в Статуті територіальної громади та Регламенті міської ради, розміщених на сайті.

В структурі виконавчих органів Харківської міської ради існує відділ зв’язків зі ЗМІ, який опікується роботою Прес-центру. Крім того, існує посада прес-секретаря міського голови. Прес-служба Харківської міської ради надзвичайно активно висвітлює його діяльність на офіційному веб-сайті Харківської міської ради. Навіть, незважаючи на вогнепальне поранення міського голови та пов’язане із цим зменшення ділової активності мера, новини про його дії публікуються із регулярністю один раз на кілька днів (з різною інтенсивністю). Проте, в зв’язку із пораненням Харківський міський голова суттєво знизив інтенсивність зустрічей зі ЗМІ – зараз вона становить лише кілька разів на місяць.

Інформація про служби міського голови та кадрова політика?63%

Пошук на офіційному веб-сайті Харківської міської ради інформації про штатних та/чи позаштатних помічників та/чи радників Харківського міського голови позитивних результатів не дав. В той же час, на офіційному веб-сайті Харківської міської ради міститься зведена контактна інформація виконавчих органів ради (включно із посиланнями на окремі веб-сайти цих департаментів та графіку особистого прийому громадян).

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради є окремий розді «Вакансії». Але публікація оголошень про вакансії тут здійснюється тільки з серпня 2014 р. і в цьому розділі відсутня загальна інформація про порядок та умови проходження конкурсу – публікуються тільки оголошення про проведення конкурсу на зайняття вакантних посад. В опублікованих оголошеннях про конкурси на заміщення вакантних керівних посад наявна вся необхідна інформація: вимоги до кандидатів, перелік документів, які необхідно подати, тощо. Оголошення публікуються за 30 днів до проведення конкурсу. Оголошення про конкурси на заміщення вакантних керівних посад публікується як на офіційному веб-сайті Харківської міської ради, так і в офіційному друкованому виданні Харківської міської ради «Харьковские известия». Інформація про призначення на посаду публікується тільки на офіційному веб-сайті Харківської міської ради в розділі «Новини» і тільки стосовно вузького кола осіб (як правило, лише членів виконавчого комітету). Протоколи засідань конкурсних комісій про результати конкурсів на заміщення вакантних посад (із зазначенням кількості кандидатів, складу конкурсної комісії тощо) можна отримати за процедурою доступу до публічної інформації.

Основні програмні (концептуальні) документи муніципалітету?14%

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради відсутній розділ «План стратегічного розвитку міста». Пошук по сайту документа з такою назвою (або аналогічного за змістом та форматом документа, який містить опис мети, завдань, напрямів стратегічного розвитку міста та план реалізації) через пошукову систему сайта позитивного результата не дав.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради оприлюднені тільки «Основні положення Генерального плану».

Окремого розділу «Бюджет» на офіційному веб-сайті Харківської міської ради не існує. А розділ «Рішення сесій міської ради» (  https://doc.citynet.kharkov.ua/ru/profile/  ) використовує недійсний сертифікат безпеки. Пошук необхідної інформації з використанням пошукової системи сайта за словом “бюджет” видає виключно результати із розділу “Новини”.

Так само недійсний сертифікат безпеки використовує розділ офіційного веб-сайту Харківської міської ради «Рішення сесій міської ради».

Окремого розділу «Прогноз соціально-економічного розвитку міста» на офіційному веб-сайті Харківської міської ради не існує. Пошук цього документу за допомогою пошукової системи сайту результатів не дав.

В результаті здійснення запиту на публічну інформацію встановлено, що Харківська міська рада не запровадила систему управління якістю на основі міжнародного стандарту ISO 9001:2008.

Нормативні документи муніципалітету?31%

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради оприлюднений чинний Статут територіальної громади міста.

В Головному меню офіційного веб-сайта Харківської міської ради є окремий розділ «Розпорядження міського голови». Але ця сторінка використовує недійсний сертифікат безпеки.

Для виконання вимог Закону «Про доступ до публічної інформації» в складі Департаменту діловодства Харківської міської ради створено відділ забезпечення доступу до публічної інформації. Інформація про цей департамент наявна на офіційному веб-сайті Харківської міської ради.

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ58%

Інформація про виконавчі органи та їх керівників?80%

Інформація про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, розклад роботи виконавчих органів міської ради та адміністрацій в районах міста розміщена на офіційному веб-сайті Харківської міської ради. Кожному департаменту тут присвячена окрема сторінка. Деякі департаменти мають власні веб-сайти.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради наведено контактну інформацію керівників виконавчих органів влади (П.І.Б., посада, графік прийому). Більше інформації про керівників є на окремих сайтах деяких виконавчих органів Харківської міської ради.

Біографічні дані (дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан, судимість, фото) заступників міського голови  доступні на веб-сторінці міської ради.  Більшість заступників міського голови є начальниками виконавчих органів міської ради, тому їх контактна інформація розміщена на сторінках відповідних органів влади. Також на веб-сторінці наявна інформація про графік прийому та процедуру усіма керівниками виконавчих органів.

На веб-сторінці ради наявна інформація про завдання департаментів.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради в Головному меню є розділ «Комунальні підприємства», який насправді є посиланням на окремий сайт «Харьковская городская диспетчерская служба» (  http://www.1562.kharkov.ua/ru/enterprises/index/  ). На цьому сайті розміщено загальну інформацію про 44 підприємства, які надають житлово-побутові («комунальні») послуги. Серед них є опис всіх комунальних підприємств Харкова. В окремому меню на офіційній веб-сторінці Харківської міської ради є спеціальні посилання на сторінки «Дитячі садки», «Школи», «Вузи», «Медичні установи» «Культура і спорт» та ін., де стосовно кожного закладу наведено інформацію про керівника та адресу (включно із електронною).

Інформація про виконавчий комітет міської ради?49%

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради є інформація про персональний склад виконавчого комітету. Кожному члену виконкому присвячено окрему сторінку, на якій розміщено фотографію та біографічні дані.

Єдина інформація про повноваження виконавчого комітету, розміщена на офіційному веб-сайті Харківської міської ради, є Ст. 35 Статуту територіальної громади, присвячена виконкому в системі органів та посадових осіб територіальної громади.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради інформація про проведення засідання виконкому публікується вже після події в розділі «Новини».

Рішення та документація виконавчих органів?49%

Проект порядку денного засідання виконавчого комітету Харківської міської ради на офіційному веб-сайті не публікується.

На сайті міськради немає розділу «Регуляторна політика». Пошук плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2014-ий календарний рік в розділах «Оголошення», «Документи департаментів» та «Департамент підприємництва та споживчого ринку» (так саме, як і пошук на окремому сайті зазначеного департамента) позитивного результату не дав.

Проекти регуляторних актів публікуються в газеті «Харьковские известия», на офіційному веб-сайті Харківської міської ради та на сайтах окремих виконавчих органів та інших установ.

Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акту на офіційному веб-сайті Харківської міської ради розміщуються в розділі “Документи департаментів” та відразу містять в собі сам проект цього акту та аналіз регуляторного впливу. Але вони не завжди містять інформацію про строк розгляду зауважень.

Річні плани закупівель кожного окремого виконавчого органу та комунального підприємства (зі змінами) публікуються на офіційному веб-сайті Харківської міської ради в розділі «Документи».

Інформація про послуги, які надаються комунальними підприємствами Харкова, та їх тарифи знаходиться на сайті «Харьковска городска диспетчерская служба». Але посилання на цей сайт є на офіційному веб-сайті Харківської міської ради.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради є інформація про призначення житлових субсидій: http://www.city.kharkov.ua/uk/subsidii.html  Інформація про пільги для інвалідів (новинного характеру) міститься на сайті «Харьковская городская диспетчерская служба».

Інформація про розрахунки тарифів на житлово-побутові («комунільні») послуги (економічне обгрунтування, формули тощо) не міститься навіть на сайті «Харьковская городская диспетчерская служба».

На офіційному веб-сайті ради не оприлюднено програму соціально-економічного розвиту міста. Окремого розділу «Програма соціально-економічного розвитку міста» на офіційному веб-сайті Харківської міської ради не існує. Пошук цього документа в розділах «Оголошення» та «Документи департаментів» позитивного результату не дав.

На офіційному веб-сайті Харківської місткої ради система пошуку інформації працює виключно в межах розділу «Новини».

Комунальне майно та земля муніципалітету?35%

Харківською міською радою створений та функціонує містобудівний кадастр міста. «Положення про містобудівний кадастр міста Харкова» будо затверджено рішенням Харківської міської ради 26 вересня 2012 р. №838/12. Служба містобудівного кадастру Харківської міської ради була створена 19 грудня 2012 р. в складі Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин.

Рекомендації: Для підвищення рівня публічності Харківської міської ради не обхідно запровадити практику проведення в місті відкритих та публічних земельних торгів.

ДЕПУТАТИ І РАДА43%

Інформація про депутатів міської ради?62%

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради наведена тільки контактна інформація депутатів ради (громадських приймалень депутатів): місце розташування, поштова адреса, номери телефонів.

На веб-сторінці ради наявні біографічні відомості про усіх депутатів (дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан, судимість, фото, партійна приналежність).

На офіційному веб-сайті Харківської міської розміщено Статут територіальної громади та Регламент міської ради, окремі статті яких містять опис прав та обов’язків депутатів.

На веб-сторінці ради є інформація про графік прийому громадян (дні, години та місце прийому) депутатами міської ради.

Структура та організація роботи представницького органу місцевого самоврядування?59%

Регламент роботи Харківської міської ради і положення про роботу постійних комісій є публічно доступними на веб-сторінці ради. На веб-сайті наявна актуальна інформація про графіки засідань усіх постійних депутатських комісій. А також інформація про склад постійних депутатських комісій та його зміни.

Біографія, опис повноважень та інформація про індивідуальний прийом громадян секретаря ради розкидано по двох різних сторінках. В результаті інформація про прийом є суперечливою. Декларація про доходи секретаря ради розміщена на офіційному веб-сайті Харківської міської ради в розділі «Склад виконкому».

Інформація про склад депутатських фракцій є на офіційному веб-сайті Харківської міської ради, але вона не відображає змін у складі фракцій та між фракційні переходи депутатів.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради інформація про склад постійних комісій є на двох сторінках: «Депутати» та «Комісії». Але ця інформація подана у надзвичайно незручному вигляді, ускладненому для сприйняття. І на жодній з цих сторінок не подано інформацію про зміни в складі постійних комісій.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради є навіть порядок денний та місце проведення засідань постійних комісій.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради подана інформація про округи, за якими «закріплені» депутати, а не за якими вони обрані до ради. До того ж, наведено тільки номери округів (без інформації про те, яка територія входить до складу округу), карти немає.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради є інформація про два структурних підрозділи виконавчих органів міськради, на які покладено забезпечення діяльності депутатського корпусу. Це відділ по забезпеченню діяльності міської ради Департаменту адміністративно-господарської діяльності та відділ забезпечення діяльності міської ради Департаменту організаційної роботи. Жодної інформації про функції цих підрозділів на сайті ради немає.

Пленарні засідання міської ради?42%

Повідомлення про скликання сесії ради публікуються на офіційному веб-сайті Харківської міської ради в розділі «Новини».

Проект порядку денного пленарного засідання публікуються на офіційному веб-сайті Харківської міської ради разом із розпорядженням місткого голови про скликання сесії.

В міській раді діє електронна система голосування.

Відповідно до ч. 6 ст. 3 Регламенту Харківської міської ради «гласність засідань міської ради забезпечується шляхом її трансляції по телебаченню і радіо»

Нормативно-правові акти та інша документація міської ради?0%

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради є окремий розділ «Рішення сесій міської ради». Але ця сторінка використовує недійсний сертифікат безпеки.

На веб-сайті ради не оприлюднюються протоколи засідань постійних депутатських комісій, запити депутатів міської ради, план реалізації депутатами міської ради доручень виборців.

На веб-сторінці ради не опубліковано рішення, яке регулює розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання.

Принцип відкритості?

Міський голова27%

Участь громадськості?27%

Харківський міський голова проводить прийом громадян кожного другого вівторка місяця з 11.00 до 13.00 (тобто, дві години на місяць). Для особистого прийому міським головою необхідно записатися у фахівців Департаменту діловодства Харківської міської ради, які працюють в звичайному режимі всієї міської ради.

Зустрічі міського голови з громадянами поза індивідуальним прийомом носять хаотичний характер: рідкі інтерв’ю відомим кореспондентам та постановочні зустрічі з «представниками громадськості» напередодні виборів. Харківський міський голова проводить виїзні прийоми та зустрічі вкрай несистемно – ці заходи відбувається переважно напередодні виборів чи під час інших важливих суспільно-політичних подій (наприклад, під час «Євромайдану»). В зв’язку із вогнепальним пораненням в результаті замаху на життя міський голова обмежив ділову активність та не веде особистий прийом громадян.

За час своєї каденції Харківський міський голова провів три Internet-конференції.

В місті Харків функціонують Харківська міська інформаційно-диспетчерська служба (тел. – 1562), а також «гарячі» телефонні лінії, за яким и можна екстрено з’єднатися із міськими службами. Єдиної універсальної «гарячої лінії» для екстремального звернення громадян в Харківській міській раді немає.

Міський голова вкрай неактивно ініціює громадські слухання. Останні громадські слухання в Харкові відбулися 23 травня 2011 р.

На офіційному веб-сайті мешканці можуть ознайомитися з процедурою звернення громадян. Дистанційно звернутися в електронній формі через офіційний веб-сайт Харківської міської ради можливо тільки до міського голови.

В складі виконавчих органів Харківської міської ради не існує окремого відділу, який відповідає за налагодження співпраці з інституціями громадянського суспільства. Але в адміністрації кожного району міста Харкова в складі відділу організаційної та кадрової роботи утворено сектор по роботі з органами самоорганізації населення.

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ77%

Участь громадськості?27%

У відкритих джерелах інформації про можливість бути присутнім на засіданнях виконавчого комітету Харківської міської ради або способи забезпечення такої можливості немає.

В будинку Харківської міської ради діє пропускна система, а на вході до будинку обладнано турнікет. Але разом із міліціонером на вході чергують спеціально виділені для цього працівники міськради, які надають консультації відвідувачам. При аргументації доречності свого перебування в приміщеннях міськради громадянин має можливість потрапити всередину.

Останні громадські слухання пройшли в Харкові 23 травня 2011 р. Анонсовані на червень 2012 р. громадські слухання з обговорення Генерального плану міста так і не відбулися.

Процедура проведення громадських слухань визначена та регламентована Статутом територіальної громади, всі необхідні документи містяться в додатках до Статуту, який оприлюднено на офіційному веб-сайті Харківської міської ради. Також наявна у вільному доступі вичерпна інформація про інші механізми громадської участі (місцева ініціатива, загальні збори громадян).

Доступ до публічної інформації?88%

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради наявний окремий розділ «Про доступ до публічної інформації», який містить усю необхідно інформацію, зокрема про порядок оформлення та подання запиту на інформацію.

Єдина доступна інформаційна система, яку можна було б вважати системою обліку публічної інформації Харківської міської ради знаходиться не на офіційному веб-сайті міськради: reestr.tk.

На сайті розміщені форми запитів на отримання публічної  інформації різними способами та від різних суб’єктів. Але форма запиту на публічну інформацію існує виключно у формі doc-файла.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради є три варіанти форми запиту на публічну інформацію: для фізичних осіб, для юридичних осіб та для об’єднань громадян без статусу юридичної особи. На веб-сайті ради оприлюднений порядок оскарження рішень (дій чи бездіяльності) розпорядників інформації.

Система навігації по сайту є помірно зручною. Зокрема, розділи та рубрики порівняно логічно структуровані і впорядковані. Використання сайту може бути комфортним для осіб зі слабким зором: http://s.city.kharkov.ua/uk/.

Запит на інформацію можна подати всіма можливими способами: поштою, електронним листом, факсом, через телефон, усно.

В ході проведення оцінювання «Індексу публічності» Харківської міської ради впродовж липня-вересня 2014 р. випадків незадоволення запиту на отримання публічної інформації або незаконної чи невмотивованої відмови у задоволення не відбулося. Виконавчі органи дотримуються термінів надання відповідей на запити – 5 робочих днів або 20 робочих днів, якщо впродовж 5 днів надійшло повідомлення про продовження термінів розгляду запиту. Однаково вчасно виконавчі органи надають відповіді на запит, подані поштою, електронним листом, факсом, через телефон, усно. Відповіді на запити є повними та обґрунтованими, в тому числі, якщо строки розгляду запитів продовжуються до 20 робочих днів. Єдиною проблемою є складна та громіздка процедури відмови у задоволенні запиту на публічну інформацію. Така відмова надаються виключно у письмовому вигляді (згідно із законом), а тому надсилаються поштою. Цей лист іде набагато довше, ніж п’ять днів, тому дізнатися про відмову можна лише тільки набагато пізніше, ніж відведений законом час на задоволення запиту. Проте, на окреме звернення запитувача працівники відділу забезпечення доступу до публічної інформації можуть надіслати від скановане зображення листа із відмовою.

У міській раді відведені спеціальні місця (приміщення) для роботи з документами.

Радою визначений розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше 10 сторінок і він не перевищує 0,1 % розміру мінімальної заробітної плати (А4). Виконавчі органи не стягують понаднормовою плати за копіювання, друк відповіді на запит.

Адміністративні послуги?83%

В місті створено та діє Центр надання адміністративних послуг.

ЦНАП має функціонуючий веб-сайт, що містить інформацію про порядок надання відповідних АП, режим доступу до приміщення, де здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування. На веб-сайті ЦНАП наявна вичерпна інформація про усі послуги, що надаються виконавчими органами. На веб-сайті та інформаційних стендах ЦНАП оприлюднені інформаційні картки про порядок отримання кожної окремої адміністративної послуги.

У Центрі проводиться прийом громадян – не менше 6 днів на тиждень та 7 годин на день, без перерви на обід; не менше двох днів на тиждень здійснюється прийом до двадцятої години. У ЦНАП організовано електронну чергу.

У приміщенні ЦНАП безоплатно поширюються довідково-інформаційні матеріали про адміністративні послуги. Існує можливість отримати інформацію про послуги за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку). У приміщенні ЦНАП облаштовані  інформаційні стенди із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги. Наявні бланки для заповнення (зразки) з метою отримання адміністративних послуг.

У приміщенні ЦНАП облаштовані скриньки для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг. В ЦНАП окрім передбаченої законом скриньки для зауважень та пропозицій існує ще й більш традиційна (та звична) Книга скарг та пропозицій.

У місті не створена установа з надання безоплатної первинної правової допомоги громадянам. Навіть учасників «Євромайдану» офіційний веб-сайт Харківської міської ради спрямовує за безоплатною первинною правовою допомогою до територіальних підрозділів Міністерства юстиції.

ДЕПУТАТИ І РАДА28%

Участь громадськості?28%

Громадяни не можуть вільно і безперешкодно (без попередньої реєстрації) бути присутніми на пленарних засіданнях міської ради. Офіційні документи Харківської міської ради не містять спеціальних процедур, які б регламентували спроможність мешканців міста виступати на засіданнях.

На веб-сайті відсутня інформація про процедуру, яка регулює доступ громадян до засідань депутатських комісій. Громадяни не можуть бути присутнім на засіданнях депутатських комісій без попередньої реєстрації або пройшовши формальну процедуру реєстрації (наприклад, повідомлення через телефон).

Реальний особистий прийом щомісяця насправді ведуть тільки одиниці зі ста депутатів Харківської міської ради. Переважна більшість депутатів виконує цей свій обов’язок через своїх помічників.

Порядок проведення громадських слухань, місцевої ініціативи, загальних зборів громадян врегульовано у Статуті територіальної громади або окремому положенні ради. Положення про проведення громадських слухань є окремим додатком до Статуту територіальної громади. Положення «Про місцеві ініціативи в місті Харкові» є додатком №2 Статуту територіальної громади. Положення «Про загальні збори громадян за місцем проживання в місті Харкові» є додатком №1 Статуту територіальної громади. Ні в Статуті територіальної громади, ні в якомусь окремому спеціальному положенні процедуру створення та/чи функціонування колегіальних дорадчих органів при Харківській міській раді не визначено.

В поточному році в Харкові взагалі не було громадських слухань.

Принцип підзвітності?

Міський голова47%

Фінансові ресурси муніципалітету?75%

Звіт про виконання бюджету публікується на офіційному веб-сайті Харківської міської ради в розділі «Документи департаментів». Жодної позначки, про затвердження цього звіту немає.

Звіт про результати діяльності міського голови?45%

Звітування Харківського міського голови про виконання програми соціально-економічного розвитку міста відбувається в рамках щорічного загального звіту про діяльність виконавчих органів Харківської міської ради.

Звіт Харківського міського голови про діяльність виконавчих органів Харківської міської ради, частиною якого звіт про виконання програми соціально-економічного розвитку міста, оголошується міським головою на пленарному засіданні сесії міської ради, яка транслюється у прямому ефірі телебачення та радіо. Текстовий варіант звіту публікується на офіційному веб-сайті Харківської міської ради.

Про виконання всіх місцевих цільових програм та про здійснення державної регуляторної політики Харківський міський голова звітує в рамках щорічного звіту про роботу виконавчих органів Харківської міської ради.

Звіт міського голови  про роботу виконавчих органів оприлюднюється на веб-сторінці ради. Жодних норм стосовно процедури здійснення звітування міського голови перед територіальною громадою в Статуті територіальної громади м. Харків немає. Окремого положення про таке звітування не існує. Міський голова не звітує про свою роботу на відкритій зустрічі перед територіальною громадою.

В цілому, за параметром «Підзвітність міського голови» Харківським міським головою досягнуто одного з найвищих показників в Україні – 47%. В загальноукраїнському рейтингу за цим параметром Харків займає п’яте місце. Кращі за Харків результати мають тільки Полтава, Вінниця, Кіровоград та Хмельницький. Проте, ряд позицій в діяльності Харківського міського голови щодо звітування перед громадою ще потребують значного покращання.

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ46%

Звітування про результати діяльності виконавчих органів ради?40%

Виконавчі органи Харківської міської ради не звітують про свою діяльність безпосередньо перед територіальною громадою. Звіти виконавчих органів перед депутатським корпусом публікуються на офіційному веб-сайті Харківської міської ради в розділі «Документи департаментів».

Звіти виконавчих органів Харківської міської ради про стан справ регулярно (зазвичай – щоквартально) публікуються на офіційному веб-сайті міськради в розділі «Документи департаментів».

Звіти про результати роботи в Харківській міській раді із запитами на публічну інформацію публікуються щоквартально.

Фінансові ресурси муніципалітету?40%

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради оприлюднено детальну інформацію (із зазначенням розпорядників бюджетних коштів) про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету. Але на веб-сайті оприлюднюються квартальні звіти про виконання місцевого бюджету.

Публічне представлення інформації про виконання місцевого бюджету за 2013 р. відбулося на пленарному засідання міської ради в рамках звітування виконавчих органів.

Інформація про відчуження комунального майн публікується на офіційному веб-сайті Харківської міської ради в розділі «Документи департаментів».

Регуляторна політика?100%

Звіти про відстеження результативності регуляторних актів публікуються в офіційному друкованому виданні Харківської міської ради «Харьковские известия».

ДЕПУТАТИ І РАДА12%

Звіти про результати діяльності?12%

Звіти про роботу депутатських комісій міської ради на веб-сторінці ради не оприлюднено.

Ні в Статуті територіальної громади, ні в якомусь окремому спеціальному положенні процедуру звітування депутатів Харківської міської ради перед громадою не визначено.

Усі депутати проінформували міську раду та виконавчі органи про результати звітування про роботу. Звіти депутатів міської ради на веб-сайті ради відсутні.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради відсутня інформація про бюджетні кошти, виділені в розпорядження депутатів міської ради для вирішення проблем громадян. Відповідно, ніяких звітів про витрачання цих грошей на сайті немає.

Залишити відповідь