Рейтинг міста Івано-Франківськ 2016:

77.2%

Індекс публічності

86%

Публічність міського голови

82%

Публічність виконавчих органів

64%

Публічність депутатів

Резюме міста:

За сукупною оцінкою публічності міського голови, виконавчих органів та депутатського корпусу міської ради, місто Івано-Франківськ з показником 77% перебуває на другій позиції у щорічному рейтингу за результатами вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування та відповідає задовільному рівню публічності. Зокрема, це пов’язано з тим, що забезпечується вільний доступ до рішень міської ради і виконавчого комітету та розпоряджень міського голови через електронну базу нормативних актів. Позитивно на місце у рейтингу впливає електронна приймальня звернень громадян та дистанційна процедура запису на прийом до керівництва виконавчого комітету, належна робота центру надання адміністративних послуг. Прогрес зафіксований у сфері звітування та доступу до структурованої інформації щодо надходжень і видатків з місцевого бюджету тощо.

Що стосується міського голови, то показник 86% і відповідно перше місце у рейтингу йому, зокрема, забезпечило регулярне висвітлення інформації про діяльність на офіційному сайті та взаємодія з виборцями через особисті прийоми громадян, забезпечення громадянам можливості дистанційного запису на прийом громадян, оприлюднення протоколів засідань конкурсних комісій про результати конкурсів на заміщення вакантних посад, розпоряджень про призначення на посади службовців. Працює система управління якістю (сертифікат підтверджено за результатами аудиту 08-09.09.2016р.), рішення про міський бюджет з додатками до нього та рішеннями ради про внесення змін до бюджету оприлюднюються в окремому розділі на офіційному сайті Івано-Франківська. Система електронних петицій запроваджена, у вільному доступі перебуває Статут територіальної громади міста Івано-Франківська. У порівнянні з попереднім роком, останнім роком роботи попереднього міського голови, чинний очільник ради звітував перед громадою на відкритій зустрічі, а звіт перед міською радою відбувся 22 грудня 2016 року. Не зважаючи на цей прогрес, текст звіту міського голови наразі опублікований лише в спецвипуску газети «Західний кур’єр» (№49 за 08.12.2016 р.), що не забезпечує громадянам постійного безперешкодного доступу до інформації про результати роботи міського голови в узагальненій структурованій формі. Серед недоліків також зафіксовано відсутність на єдиному веб-порталі інформації про використання публічних коштів угод, накладних і актів виконаних робіт. Крім того, відсутній стратегічний план розвитку міста (на даний момент документ перебуває у процесі розробки).

Виконавчі органи у рейтингу посідають друге місце з показником 82%, що свідчить про задовільний рівень публічності. Забезпечений вільний доступ до проектів рішень, а також прийнятих рішень виконавчого комітету через електронну базу нормативних актів. На офіційному сайті Івано-Франківська оприлюднюється план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, проекти регуляторних актів та звіти про відстеження результативності регуляторних актів. Місцеві програми та звіти про їхнє виконання розміщені в окремому розділі на офіційному сайті. Крім того, на офіційному сайті Івано-Франківська можна у вільному доступі знайти набори відкритих даних та поквартальні звіти структурних підрозділів міської ради. У вільному доступі перебувають рішення про проведення земельних торгів та інформація про проведення земельних торгів. У форматі відкритих даних оприлюднено перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування, перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови, перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду (чи інше право користування) з даними про умови передачі об’єктів в оренду тощо. Нормативні обмеження присутності громадян на засіданні виконавчого комітету відсутні, так само як не обмежено вільний доступ до приміщень виконавчого комітету. При виконавчих органах функціонує низка дорадчо-консультативних органів. Зафіксований прогрес у питанні адаптації офіційного сайту для людей з обмеженими можливостями – функціонує версія для людей з слабким зором. Запит та звернення громадяни мають можливість надіслати через он-лайн форму в електронній приймальні. Високе місце у рейтингу виконавчим органам також забезпечено через добре налагоджену роботу центру надання адміністративних послуг. Тим не менше, зафіксовано також низку недоліків у роботі виконавчого комітету, а саме: відсутні біографічні відомості членів виконавчого комітету, не завжди у вільному доступі знаходяться порядок денний засідань виконавчого комітету, відсутня інформація про порядок оскарження рішень органу місцевого самоврядування тощо.

Друге місце у рейтингу з показником 64% депутатському корпусу забезпечило використання позитивних практик публічності. Зокрема серед них є такі як вільний доступ громадян на пленарні засідання сесій міськради, вільний доступ до проектів рішень і прийнятих рішень, що забезпечується через електронну базу нормативних актів. У вільному доступі на сайті ради перебуває графік прийому громадян, який здійснюється депутатами. На офіційному сайті міської ради можна ознайомитися з персональним складом депутатських комісій і фракцій. Крім того, там наявна інформація про межі округів і про депутатів, які закріплені за конкретними округами. Проект порядку денного сесій та проекти рішень оприлюднюються заздалегідь. Інформація про реєстрацію депутатів та результати поіменних голосувань також перебувають у вільному доступі на офіційному сайті. Нормативними документами не встановлено обмежень для громадян щодо права перебування на засіданнях депутатських комісій, а процедури громадської участі врегульовані Статутом територіальної громади міста Івано-Франківська. Крім того, позитивно оцінюється забезпечення вільного доступу до декларації про доходи і майновий стан депутатів. Водночас, відсутність у вільному доступі графіку засідань постійних депутатських комісій не дозволяє громадянам безперешкодно скористатися правом присутності на таких засіданнях. У вільному доступі також відсутній звіт про кількість коштів, виділених з депутатських фондів на потреби громадян у 2015 році і протягом 2016 року. Практика оприлюднення протоколів засідань депутатських комісій не системна.

Принцип прозорості?

Міський голова81%

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ80%

ДЕПУТАТИ І РАДА66%

Принцип відкритості?

Міський голова97%

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ85%

ДЕПУТАТИ І РАДА86%

Принцип підзвітності?

Міський голова84%

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ82%

ДЕПУТАТИ І РАДА39%

Залишити відповідь