Рейтинг міста Івано-Франківськ 2017:

78%

Індекс публічності

90%

Публічність міського голови

76%

Публічність виконавчих органів

69%

Публічність депутатів

Резюме міста:

Івано-Франківська міська рада з загальним показником 77,7 % перебуває на першій позиції у регулярному рейтингу за результатами вимірювання у 2017 році Індексу публічності органів місцевого самоврядування та відповідає задовільному рівню публічності. Проте, порівняно з попереднім дослідженням, суттєвого прогресу в зростанні рівня публічності не зафіксовано, цей прогрес становить 0,5 % відповідно до методології дослідження. За даними попереднього дослідження показник публічності становив 77,2 %. Завдяки стабільному показнику публічності Івано-Франківськ перебуває на постійних лідерських позиціях серед обласних центрів України, що зумовлено продовженням функціонування належних практик започаткованих попередньою владою та ініціювання нових чинною владою.

Позитивно на місце в рейтингу впливає належна робота та розгалужена мережа Центрів надання адміністративних послуг, продовження практики безпосереднього звітування міського голови перед виборцями на відкритій зустрічі, забезпечення безперешкодного доступу до нормативної бази органу місцевого самоврядування через електронний сервіс, функціонування електронної приймальні, наявність процедури дистанційного запису на прийом, вільний доступ громадян до сесій міської ради, наявність графіків звітування депутатів та наявність звіту про використання коштів депутатського фонду  тощо. Але, не зважаючи на високі показники публічності органу місцевого самоврядування, варто було б усунути низку недоліків у сфері оприлюднення відкритих даних, налагодити належну роботу міського сервісу «Відкритий бюджет» для забезпечення безперешкодного доступу громадян до структурованої інформації щодо надходжень і видатків з місцевого бюджету та вдосконалити практику звітування депутатів перед виборцями.

Міський голова

Показник публічності міського голови 89,7% зумовлений регулярним висвітленням діяльності міського голови на офіційному сайті міста Івано-Франківська, регулярною комунікацією з виборцями через ефіри на телебаченні, здійсненням прийомів громадян, в тому числі й виїзних. Крім того, міський голова регулярно комунікує з виборцями відповідаючи в режимі онлайн відео-трансляції через Facebook. У вільному доступі на офіційному сайті міста перебувають оголошення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад, протоколи конкурсних комісій та розпорядження міського голови про призначення службовців. Також через офіційний сайт забезпечений безперешкодний доступ до стратегічного плану розвитку міста. З бюджетом міста, змінами до нього та щомісячною узагальненою інформацією про надходження і видатки, а також паспортами бюджетних програм можна вільно ознайомитись у спеціалізованому розділі офіційного сайту міста. Через систему електронних закупівель PROZORRO здійснюються всі закупівлі, які перевищують суму 50 тис. грн. Звертатися з пропозиціями до місцевої влади громадяни можуть завдяки функціонуванню системи електронних петицій. Статут територіальної громади, в якому, зокрема, врегульовано процедуру участі громадян у прийнятті рішень, розміщений у вільному доступі на офіційному сайті міста. Розпорядження міського голови, завдяки електронній базі нормативних актів, перебувають у постійному безперешкодному доступі.

Не зважаючи на високий рівень публічності міського голови, варто звернути увагу й низку недоліків. Через офіційний сайт міста не забезпечено доступ до електронної декларації міського голови. Щоп’ятниці міський голова здійснює прийом юридичних осіб, проте у зручному доступі відсутня інформація про процедуру запису на такий прийом. У міського голови є 2 штатних і 13 позаштатних радників, проте у вільному доступі лише часткова інформація про них. Зведена актуальна версія бюджету з урахуванням внесених змін у вільному доступі відсутня, а електронний сервіс «Відкритий бюджет» належним чином не функціонує. Інформація про перелік та ставки місцевих податків і зборів у зручному форматі та у вільному доступі відсутня, так само, як текст річного звіту міського голови про свою діяльність.

Виконавчі органи

З показником 76,5% виконавчі органи на третій позиції у зведеному рейтингу і поступаються виконавчим органам Львівської та Вінницької міських рад приблизно на 2,5%. Лідерські позиції у рейтингу виконавчим органам в першу чергу забезпечило належне функціонування Центру надання адміністративних послуг та її територіальних підрозділів. На офіційному сайті Івано-Франківська можна безперешкодно ознайомитись з структурою виконавчих органів, контактними даними, інформацією про керівників виконавчих органів тощо. Біографічні відомості та контактні дані заступників міського голови теж перебувають у вільному доступі. З графіком прийому громадян можна вільно ознайомитись на офіційному сайті. Інформація про персональний склад виконавчого комітету, анонси засідань виконавчого комітету, проекти рішень та рішення виконавчого комітету теж доступні на офіційному сайті Івано-Франківська. Доступ громадян до приміщень виконавчого комітету вільний. Формальні обмеження доступу громадян на засідання виконавчого комітету – відсутні. Інформація про земельні торги та результати цих торгів розміщується на сайті Управління земельних відносин. Механізми громадської участі врегульовані Статутом територіальної громади, який для вільного доступу розміщений на офіційному сайті Івано-Франківська. Для спрощення реалізації громадянами свого права на звернення та доступ до публічної інформації – функціонує електронна приймальня, де через он-лайн інструменти громадяни мають можливість надіслати запити чи звернення. Програми, які фінансуються з місцевого бюджету доступні у спеціальному розділі на сайті міста, так само через спеціальні розділи забезпечено доступ громадян до звітів про виконання місцевих програм та звітів виконавчих органів.

До недоліків політики публічності виконавчих органів слід зарахувати відсутність доступу до декларацій заступників міського голови через офіційний сайт міста. Відсутній прогрес у питанні забезпечення доступу до біографічних відомостей про членів виконавчого комітету. Немає вільного доступу до повної інформації про послуги, які надаються комунальними підприємствами і вартість цих послуг. Політика оприлюднення відкритих даних залишає за собою право бажати кращого, оскільки взагалі відсутні реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності, інформація про рекламні засоби та перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами. Більша частина інформації, яка оприлюднена як «відкриті дані» не відповідає формату відкритих даних, оскільки автоматизована обробка цієї інформації неможлива, бо оприлюднена вона в немашиночитному вигляді. Окремий портал, чи зручна навігація для роботи з відкритими даними – відсутні.

Міська рада

Депутатський корпус Івано-Франківської міської ради перебуває на 8 позиції загальноукраїнського рейтингу місцевих рад обласних центрів з показником 68,7%. Порівняно з попереднім дослідженням індекс публічності зріс майже на 5%. Задовільний рівень публічності зумовлений вільним доступом до контактних даних депутатів, Регламенту міської ради, графіку прийому громадян, інформації про персональний склад депутатських фракцій та комісій тощо. На сайті міської ради можна ознайомитись з проектами рішень. Через електронну базу нормативних актів забезпечений безперешкодний доступ до рішень міської ради. Доступ громадян на сесії ради нормативно не обмежений, результати голосувань оприлюднюються. Так само у вільному доступі перебувають депутатські запити. Громадяни вільно можуть ознайомитись із зведеною інформацією про відвідуваність депутатами сесій та засідань депутатських комісій. Звіти частини депутатів оприлюднені на сторінці міської ради. Крім того, зафіксований прогрес у питанні забезпечення безперешкодного доступу громадян до інформації про використання коштів депутатського фонду. Налагоджене системне інформування про дату і час засідань постійних депутатських комісій.

До негативних моментів належить незмінна ситуація у питанні забезпечення належних умов для доступу громадян до засідань депутатських комісій. Формальних обмежень для громадян не існує, проте відсутність належного інформування про дату і час засідання не дає можливості громадянам безперешкодно потрапити за засідання депутатських комісій. Крім того, відсутня практика звітування депутатських комісій про результати своєї діяльності. На сайті міськради наявна інформація лише про питання, які розглядалися комісіями. Регулярна відеотрансляція сесій не проводиться. Відсутня оперативна інформація про реєстрацію депутатів на засіданнях міської ради. Повні біографічні відомості про депутатів відсутні у вільному доступі, так само, які відсутня у зручному вигляді інформація про права і обов’язки депутатів, а також відсутній доступ через сайт міської ради до електронних декларацій Секретаря міської ради і депутатів.

Принцип прозорості?

Міський голова88%

Інформація про міського голову та його діяльність?81%

На офіційному сайті міста Івано-Франківська можна вільно ознайомитись з біографічними відомостями про міського голову. Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови доступна сайті НАЗК. Доступу до електронної декларації міського голови через офіційний сайт міста не забезпечено. Інформація про поштову адресу для листування та контактні дані міського голови перебуває у вільному доступі на офіційному сайті, так само, як і інформація про графік прийому та процедуру запису на прийом. Крім того, забезпечена можливість дистанційного запису на прийом через електронну пошту.

Міський голова щоп’ятниці здійснює прийом юридичних осіб, проте на офіційному сайті міста не вдалося знайти інформації про процедуру запису на такий прийом. Крім того, відсутня інформація про те, чи здійснює міський голова прийом ініціативних груп чи інших неінституціалізованих груп колективних інтересів.

З переліком повноважень міського голови громадяни можуть вільно ознайомитись на офіційному сайті міста. Діяльність міського голови регулярно висвітлюється на офіційному сайті. Крім того, для комунікації з виборцями міський голова регулярно використовує прямі ефіри місцевих ЗМІ: Радіо «Західний полюс» – щочетверга о 8:00, ТРК «Вежа» – щочетверга о 18:15, ОТБ «Галичина» – щочетверга о 19:10, ТРК РАІ – щоп’ятниці о 19:40.

Інформація про служби міського голови та кадрова політика?92%

Що стосується інформації про радників і помічників міського голови, то на офіційному сайті міста у вільному доступі наявна інформація про начальника патронатної служби,  інформації про всіх радників (2 штатних і 13 позаштатних радників)  у загальному доступі немає. Порівняно з минулим роком у цьому напрямку значного прогресу не відбулося, – інформація оприлюднена лише частково.

Зі зведеною контактною інформацією з номерами телефонів працівників міської ради і підпорядкованих їй структур можна вільно ознайомитись на офіційному сайті міста. Документи, які визначають порядок проходження конкурсу на заміщення вакантних посад оприлюднені на сайті, проте навіть через пошукову систему знайти їх проблематично. Проте, у окремий розділ на сайті виділена інформація про заміщення вакантних посад у виконавчих органах Івано-Франківської міської ради та призначення посадовців. Зокрема, у розділі «Вакансії» розміщені оголошення про проведення конкурсів, розпорядження міського голови про призначення та звільнення службовців, протоколи конкурсних комісій.

Основні програмні (концептуальні) документи муніципалітету?84%

Порівняно з минулим роком, в місті наявний та оприлюднений документ, який на довгостроковий період визначає стратегію розвитку міста. Проте на сайті міста він окремо не виділений, а розміщений у розділі «Новини» та у електронній базі нормативних актів, що не забезпечує швидкого пошуку документу, який визначає стратегічні напрямки розвитку міста до 2028 року.

Генеральний план, за інформацією міської ради, перебуває в процесі розробки та обговорень пропонованих змін. Рішення міської ради про затвердження міського бюджету на поточний рік та додатки до рішення міститься у розділі «Бюджет» на офіційному сайті Івано-Франківська. Крім того, у цьому розділі містяться рішення міської ради про внесення змін до бюджету та інформаційні довідки про надходження до бюджету і видатки, а також звіти про виконання бюджету. Зведеної актуальної (з урахуванням внесених змін) версії бюджету на момент дослідження не було оприлюднено, а сервіс «Відкритий бюджет» не працював належним чином. Програма економічного і соціального розвитку міста Івано-Франківська на 2018 рік розміщена у розділі «Міські програми» на офіційному сайті міста. В міськраді діє система управління якістю (ISO). За наданою інформацією система закупівель PROZORRO застосовується щодо закупівель, які перевищують поріг 50 тис. грн. Політику у сфері відкритих даних врегульовано розпорядженням міського голови, проте ця політика належним чином не реалізовується, оскільки значна частина оприлюдненої з метою виконання цього документу інформації не відповідає формату відкритих даних. Система електронних петицій у місті Івано-Франківську функціонує.

Нормативні документи муніципалітету?100%

З Статутом територіальної громади можна ознайомитись на офіційному сайті міста, але великий обсяг оприлюдненої інформації в тому розділі, де розміщений цей документ, ускладнює його пошук. Вільний доступ до розпоряджень міського голови забезпечується через електронну базу нормативних актів міської ради, де забезпечена можливість пошуку за різними критеріями. Процедуру громадського бюджету врегульовано рішенням міської ради «Про затвердження міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Івано-Франківськ»

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ71%

Інформація про виконавчі органи та їх керівників?81%

З інформацією про місцезнаходження виконавчих органів та їхніми контактними даними можна вільно ознайомитись на офіційному сайті Івано-Франківська. У вільному доступі також перебуває інформація про структуру виконавчих органів, проте відсутня структурована інформація про персональний склад виконавчих органів. Наявна інформація лише щодо більшості керівників виконавчих органів з фотографіями та біографічними довідками.

На офіційному сайті міста громадяни мають можливість вільно ознайомитись з біографічними відомостями, фотографіями та контактними даними заступників міського голови. На сайті НАЗК розміщені декларації про майно, доходи і витрати заступників міського голови, але можливості доступу до них через офіційний сайт міста не забезпечено.

Інформація про повноваження більшості виконавчих органів оприлюднена на спеціальних окремих сторінках на сайті Івано-Франківська. З інформацією про графік прийому керівниками виконавчих органів та процедуру запису можна вільно ознайомитись на сайті міста, де також наявна інформація про підприємства, установи та організації (керівники, контактна інформація, сфера діяльності), що належать до сфери управління виконавчих органів. Також на веб-сторінці міста наявна інформація (керівники, контактна інформація) про установи і заклади соціальної сфери (освітні, медичні заклади, соціальні служби, заклади культури тощо), що належать до сфери управління виконавчих органів.

Інформація про виконавчий комітет міської ради?46%

На офіційному сайті міста наявна інформація про місцезнаходження та контактні дані керуючого справами  виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Інформація про персональний склад виконавчого комітету теж перебуває у загальному доступі. Відсутній прогрес в частині оприлюднення біографічних відомостей про всіх членів виконавчого комітету та  повноважень цього колегіального органу. Інформація про час і місце засідань виконавчого комітету оприлюднюється регулярно у розділі «Новини».

Рішення та документація виконавчих органів?95%

Зручний і безперешкодний доступ до рішень виконавчого комітету забезпечується через електронну базу нормативних актів. Проект порядку денного засідання виконавчого комітету та проекти рішень оприлюднюються завчасно разом з проектами рішень виконавчого комітету. З планом діяльності з підготовки проектів регуляторних актів можна вільно ознайомитись на сайті Івано-Франківська. З проектами регуляторних актів також можна вільно ознайомитись у спеціалізованому розділі сайту міста. Повідомлення про оприлюднення регуляторних актів містять всі необхідні дані: інформація про зміст проекту, контактні дані розробника, спосіб оприлюднення регуляторного акту, термін і спосіб розгляду зауважень і пропозицій. Прийняті регуляторні акти, крім електронної бази нормативних актів, також оприлюднюються у місцевому друкованому ЗМІ.

На веб-сторінці міста опублікований річний план закупівель. У безперешкодному доступі наявна інформація лише щодо тарифів на житлово-комунальні послуги, проте немає комплексної інформації про всі послуги які надаються комунальними підприємствами та їхню вартість.  В розділі «Соціальна політика» наведений перелік пільг для різних категорій населення, які надаються з місцевого бюджету. Програма соціально-економічного розвитку на 2018 рік оприлюднена у розділі «Міські програми», де розміщені всі програми, які фінансуються з місцевого бюджету.

Набори даних публікуються на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, а також на офіційному сайті. Проте значна частина інформації, яка оприлюднена на офіційному сайті міста як відкриті дані не відповідає формату відкритих даних, оскільки відсутня можливість автоматичної обробки оприлюднених «наборів даних».

Комунальне майно та земля муніципалітету?50%

Рішення про проведення земельних торгів перебувають у вільному доступі у електронній базі нормативних актів Івано-Франківської міської ради, вони містять інформацію про місце розташування земельної ділянки, площу, цільове призначення, кадастровий номер, умови продажу та стартову ціну. Результати земельних торгів оприлюднюються на сайті Управління земельних відносин. У форматі відкритих даних на офіційному сайті міста оприлюднено перелік незадіяних земельних ділянок, які готуються для продажу на земельних торгах. Вся інша інформація, яка стосується комунальної власності, на офіційному сайті міста оприлюднена як набір даних, проте, формату відкритих даних не відповідає.  У такому ж форматі оприлюднені: перелік об’єктів комунальної власності; перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду (чи інше право користування); перелік суб’єктів господарювання комунальної власності; фінансова звітність суб’єктів господарювання комунальної власності; перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту; маршрути перевезення пасажирського автомобільного транспорту; схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. У розділі набори даних відсутній реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади, перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами та інформація про рекламні засоби.

ДЕПУТАТИ І РАДА71%

Інформація про депутатів міської ради?48%

В порівнянні з результатом дослідження 20166 року, відбувся прогрес у питанні забезпечення зручного доступу до комплексної і структурованої інформації про депутатів. У профайлі депутата на сайті міської ради розміщено фото, номер та межі виборчого округу, місце і час прийому громадян, фракційна і партійна приналежність, адреса партійного офісу, дата народження та інформація про освіту, номер телефону та адреса електронної пошти, за допомогою яких можна зв’язатись з депутатом. Крім того, у профайлі депутата розміщена інформація про те, членом якої комісії є депутат, його депутатські запити та річні звіти про діяльність. Не зважаючи на це, розширених біографічних даних про депутатів у вільному доступі немає. На сайті також окремо не виділені права і обов’язки депутатів. Доступ до інформації про майновий стан депутатів через сайт міської ради не забезпечується.

Структура та організація роботи представницького органу місцевого самоврядування?68%

Регламент міської ради розміщений у вільному доступі на офіційному сайті, так само як і положення про депутатські комісії. На офіційному сайті міської ради є біографічні відомості секретаря міської ради та графік прийому громадян. Окремої інформації про повноваження секретаря міськради у зручному доступі немає. Так само, як і у випадку з депутатами, через сайт міської ради не забезпечується доступ до інформації про майновий стан серктаря. У вільному доступі перебуває інформація про склад депутатських фракцій та депутатських комісій. Зафіксований прогрес у питанні системного інформування виборців про дату і час засідань депутатських комісій. Карти виборчих округів із зазначенням інформації про закріплених за ними депутатів на сайті міської ради немає, але функціонує окремий сервіс, створений Громадським центром «Еталон» у партнерстві з ГО «Івано-Франківський ІТ-кластер», який надає доступ до цієї інформації.

Забезпеченням депутатської діяльності займається Секретаріат Івано-Франківської міської ради. Інформація  про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку та електронної пошти секретаріату ради розміщена на офіційному сайті Івано-Франківська.

Пленарні засідання міської ради?71%

Інформування про проведення пленарних засідань сесій міської ради відбувається через офіційний сайт міськради. Повідомлення про проведення сесії містять проект порядку денного, а також посилання на проекти рішень, які виносяться на розгляд сесії. Для проведення голосування міська рада користується електронною системою голосування. На офіційному сайті міськради наявна зведена інформація за 2017 рік про відвідування депутатами сесій міськради. Системи оперативного регулярного інформування про реєстрацію депутатів на сесіях міської ради немає. Інформація про результати поіменних голосувань оприлюднюється в день проведення пленарного засідання. Депутатські запити розміщуються у профайлах депутатів на сайті міськради. Відео-трансляція сесій не здійснюється, проте у вільному доступі перебувають протоколи пленарних засідань міськради.

Нормативно-правові акти та інша документація міської ради?100%

Прийняті міською радою рішення оприлюднюються у електронній базі нормативних актів. Також забезпечений вільний доступ до протоколів засідань постійних депутатських комісій.

Принцип відкритості?

Міський голова98%

Участь громадськості?98%

Відповідно до графіку прийому, міський голова на особистий прийом громадян виділяє щомісяця приблизно по 4 години. Щоп’ятниці міський голова здійснює прийом юридичних осіб. За наданою інформацією, громадянин протягом місяця з моменту запису може потрапити на прийом до міського голови. Процедура запису на прийом виокремлена у окремий розділ на офіційному сайті міста, крім того, передбачена можливість дистанційного запису на прийом за допомогою електронної пошти. Умовами доступу людей з інвалідністю до приміщень міської ради є наявність пандусу та кнопки виклику. Також створено можливість прийому громадян з інвалідністю на першому поверсі міської ради, де розташоване оновлене приміщення Відділу звернень громадян. Відповідно до наданої інформації, раз на тиждень в одному з мікрорайонів міста у приміщеннях ЦНАПУ або в інших комунальних установах відбуваються заздалегідь анонсовані виїзні прийоми громадян.

Для комунікації з виборцями міський голова використовує прямі відео-трансляції  у мережі Facebook з метою відповіді на запитання від громадян. Для оперативного звернення громадян функціонує гаряча лінія за номерами телефонів 050-010-1580, 067-010-1580 та 1580. У відповіді на інформаційний запит зазначено, що протягом минулого року міський голова ініціював 35 громадських слухань, також протягом минулого року було проведено 39 засідань робочих груп та 8 соціологічних опитувань. Порівняно з дослідженням минулого (2016) року зафіксований прогрес в частині вільного доступу до інформації про процедуру звернень громадян – ця інформація виокремлена у окремому розділі. Позитивної оцінки заслуговує сервіс «Електронна приймальня», яка забезпечує зручність подання електронного звернення, а функція «Стан виконання» дозволяє відстежувати, на якому етапі виконання перебуває запит на інформацію чи звернення. При міському голові функціонує 17 робочих груп. За налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства відповідає Відділ внутрішньої політики.

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ88%

Участь громадськості?92%

Нормативних обмежень доступу до засідань виконавчого комітету документами органу місцевого самоврядування не передбачено. Так само громадяни мають вільний доступ до приміщень міської ради. Анонси громадських обговорень та результати громадських обговорень оприлюднююся на офіційному сайті міста. Механізми громадської участі врегульовані у Статуті територіальної громади. При виконавчих органах функціонує низка дорадчих органів. Інформація про порядок оскарження рішень органу місцевого самоврядування на офіційному сайті міста відсутня.

Доступ до публічної інформації?80%

На офіційному сайті міста функціонує окремий розділ, який присвячений доступу до публічної інформації, де, окрім процедури подання запиту на інформацію, можна ознайомитись з формами запитів, зі звітами про роботу із запитами на публічну інформацію, річними завітами виконавчих органів та низкою іншої інформації, яка стосується діяльності місцевої влади. Що стосується системи навігації по сайту, то вона потребує удосконалення, оскільки з кожним роком на сайті збільшується обсяг оприлюдненої інформації і без зручної системи навігації ускладняються доступ до неї. Для людей з слабким зором створена можливість користування офіційним сайтом Івано-Франківська. Запит на отримання публічної інформації можна подати не тільки у паперовому вигляді, але й через «Електронну приймальню» заповнивши відповідну форму на сайті. Порушень термінів надання відповіді на запити не виявлено, відповіді на всі запити, які подавалися в рамках дослідження були змістовними. Інформація про порядок оскарження рішень чи дій розпорядників інформації розміщена у розділі «Доступ до публічної інформації» на офіційній веб-сторінці міста. Умови для роботи запитувачів інформації з документами створені на базі Відділу звернень громадян. Розмір оплати за копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше 10 сторінок не перевищує граничні норми витрат на копіювання, тобто не більше 0,1% від розміру мінімальної заробітної плати. Міська раде не практикує розміщення на офіційному сайті відповідей на найчастіші запитання, які зазначаються у запитах на інформацію. Окремого порталу відкрити даних Івано-Франківської міської ради наразі немає.

Адміністративні послуги?97%

ЦНАП надає 240 адміністративних послуг. Крім головного офісу Центру надання адміністративних послуг, працює 3 територіальній підрозділи ЦНАПу у трьох мікрорайонах міста. За чіткими і зрозумілими правилами громадяни можуть отримати всі наявні адміністративні послуги в одному приміщенні. У приміщенні ЦНАП безоплатно поширюються довідково-інформаційні матеріали про адміністративні послуги, облаштовані  інформаційні стенди із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги, наявні бланки для заповнення (зразки) з метою отримання адміністративних послуг. У ЦНАП організовано електронну чергу. Сайт Центру надання адміністративних послуг у он-лайн режимі дозволяє як зареєструватися у електронну чергу, так і перевірити стан виконання адміністративної послуги. У режимі онлайн можна перевірити стан черги. Крім того, через «персональний кабінет» мешканці можуть отримувати адміністративні послуги онлайн.

На веб-сайті ЦНАП наявна вичерпна інформація про всі послуги, надані виконавчими органами, умови отримання цих послуг та бланки для заповнення з метою отримання адміністративних послуг. Це дозволяє громадянину відвідати ЦНАП для отримання послуги вже з готовим пакетом документів, зменшивши таким чином часові затрати на отримання адміністративної послуги.

ДЕПУТАТИ І РАДА93%

Участь громадськості?93%

Громадянам забезпечений вільний доступ до сесій міськради. Право виступу громадян під час сесій передбачено Регламентом міської ради, проте процедура не деталізована. Так само для громадяни відсутні процедурні обмеження доступу до засідань постійних депутатських комісій. Інформація про графік прийому громадян перебуває у вільному доступі. Процедура громадських слухань та інших механізмів громадської участі врегульована у Статуті територіальної громади. Судячи з отриманої на запит інформації, депутати не виступають ініціаторами громадських слухань.

Принцип підзвітності?

Міський голова83%

Фінансові ресурси муніципалітету?32%

Через спеціальний розділ на офіційному сайті громадянам забезпечений вільний доступ до річного звіту про виконання бюджету. Інформація про використання публічний коштів оприлюднюється на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів. Інформація про місцеві податки і збори оприлюднена, проте на сайті вона не виокремлена, що ускладнює її пошук.

Звіт про результати діяльності міського голови?93%

Про виконання програми соціально-економічного розвитку, а також про виконання місцевих цільових програм, міський голова інформує в рамках свого річного звіту, який відбувається на відкритій зустрічі перед громадою. Крім того, щорічно відбувається перед міською радою звіт про роботу виконавчих органів та про здійснення державної регуляторної політики. З текстами затверджених міською радою звітів можна вільно ознайомитись у електронній базі нормативних актів. Процедура звітування міського голови перед громадою врегульована у Статуті територіальної громади. Вона передбачає оприлюднення звіту на сайті міської ради та на офіційному сайті міста Івано-Франківська не пізніше, ніж за 7 днів до дня звітування. Однак тексту звіту міського голови на офіційному сайті міста знайти не вдалося.

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ66%

Звітування про результати діяльності виконавчих органів ради?56%

Виконавчі органи не звітують про свою діяльність безпосередньо перед територіальною громадою. Звітування відбувається шляхом оприлюднення текстів звітів на офіційному сайті міста у розділі «Річні звіти». Звіти, в тому числі й проміжні, про виконання місцевих програм для вільного доступу розмішені у розділі «Міські програми». Про хід та результати відчуження комунального майна Департамент комунальних ресурсів інформує через офіційний сайт міста. Наглядові ради функціонують при комунальних підприємствах «Івано-Франківськводоекотехпром», «Івано-Франківськміськсвітло» та «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія». Звіти щодо розгляду запитів на інформацію оприлюднюються у розділі «Доступ до публічної інформації»

Фінансові ресурси муніципалітету?71%

З структурою та обсягом видатків місцевого бюджету громадяни мають можливість ознайомитись за допомогою сервісу «Відкритий бюджет», хоча не завжди цей сервіс працює належним чином. «Відкритий бюджет» також дає можливість вільно ознайомитися з інформацію про видатки з місцевого бюджету на утримання і забезпечення діяльності виконавчих органів. На офіційному сайті оприлюднюються річний та квартальні звіти про виконання бюджету. Фінансові звіти суб’єктів господарювання комунальної форми власності оприлюднюються на офіційному сайті, проте на момент проведення моніторингу були оприлюдненні звіти лише за 2016 рік, звітів за 2017 рік у зручному доступі на офіційному сайті міста не було.

Регуляторна політика?100%

У розділі «Регуляторна політика» можна вільно ознайомитись з звітами про відстеження результативності регуляторних актів.

ДЕПУТАТИ І РАДА37%

Звіти про результати діяльності?37%

Відсутній прогрес у питанні звітування депутатських комісій про свою діяльність. На сайті міської ради відсутні комплексні звіти, наявна лише інформація про перелік питань, які розглядалися на засіданнях, а також інформація про відвідування депутатами засідань комісій. Процедура звітування депутатів врегульована Статутом територіальної громади. Графік звітування наявний лише щодо частини депутатського корпусу. Базуючись на інформації, отриманій у відповідб на інформаційний запит, звітує перед виборцями лише частина депутатів, так само як і не всі депутати інформують виконавчі органи про результати звітування.

Порівняно з результатами дослідження минулого року, зафіксований прогрес у питанні забезпечення вільного доступу до інформації про використання коштів депутатського фонду. На сайті міської ради оприлюднено звіти за 2016 та 2017 роки про використання бюджетних коштів з Фонду міської ради на виконання депутатських повноважень.

Залишити відповідь