Рейтинг міста Івано-Франківськ 2018:

86.8%

Індекс публічності

97%

Публічність міського голови

83%

Публічність виконавчих органів

81%

Публічність депутатів

Резюме міста:

За результатами дослідження 2018 року загальний показник Індексу публічності Івано-Франківської міської ради становить 86,79%, що на 9,09% більше, ніж у попередньому періоді, та дає змогу місту посісти перше місце у національному рейтингу.

Муніципалітету Івано-Франківська вдалося зберегти лідерські позиції у рейтингу завдяки забезпеченню зручного доступу громадян до адміністративних послуг, продовженню практики використання електронних сервісів, відсутності процедурних обмежень для доступу жителів міста до засідань колегіальних органів міськради та систематичному впровадженню політики відкритих даних.

Водночас, є низка недоліків, пов’язаних, насамперед, з процедурою звітування про роботу муніципалітету та отриманням комплексної інформації про орган місцевого самоврядування та його діяльність.

Публічність міського голови

У порівнянні з даними попереднього дослідження, Індекс публічності міського голови Івано-Франківська зріс на 7,75% та становить 97,45%. Це найвищий результат серед решти міських голів, до того ж першість у рейтингу підтверджується третій рік поспіль.

Постійному прогресу сприяє збільшення масиву інформації, яка оприлюднюється на офіційному сайті Івано-Франківська, та удосконалення практики звітування. Зокрема, на офіційному сайті міста знаходиться інформація про процедуру запису юридичних осіб на прийом до міського голови. У вільному доступі є затверджений радою річний звіт про виконання бюджету, оприлюднена інформація про перелік та ставки місцевих податків і зборів.

На момент моніторингу функціонував електронний сервіс «Відкритий бюджет», який давав змогу ознайомитися зі структурою видатків з місцевого бюджету. У порівнянні з попереднім періодом, цього разу міський голова окремо звітував про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста.

Також міський голова втримався на високих позиціях рейтингу завдяки системній комунікації з виборцями через прийоми громадян, прямі ефіри на місцевому радіо й телебаченні та використанню соціальної мережі Facebook для спілкування з виборцями.

Рішення про міський бюджет, зміни до нього та паспорти бюджетних програм структуровано оприлюднюються в окремому розділі на офіційному сайті Івано-Франківська. Для закупівель, розмір яких перевищує 50 тис. грн, використовується система ProZorro.

Всі розпорядження міського голови можна знайти у вільному доступі в електронній базі нормативних актів. Записатися на прийом до міського голови можна дистанційно за допомогою електронної пошти. Крім того, міський голова практикує виїзні прийоми громадян.

Документи, які стосуються кадрової політики міського голови, є у вільному доступі, зокрема оголошення конкурсів на заміщення вакантних посад, протоколи конкурсних комісій та розпорядження про призначення на посади службовців.

Серед зафіксованих недоліків – відсутність комплексної інформації про всіх 26 штатних і позаштатних радників міського голови. Через офіційний сайт міста відсутній доступ до електронної декларації міського голови, так само, як і немає тексту річного звіту про діяльність міського голови.

Публічність виконавчих органів міської ради

У національному рейтингу виконавчі органи Івано-Франківської міської ради покращили свій показник на 6,65%, що дало їм змогу з результатом у 83,15% теж розташуватися на першому місці рейтингу.

Ріст показника публічності пов’язаний насамперед з ефективним впровадженням політики відкритих даних, а саме – з оприлюдненням наборів даних у форматах, які не лише спрощують процес опрацювання інформації, а й дають змогу обробляти її автоматично.

Лідерські позиції у рейтингу виконавчим органам забезпечує й належне функціонування Центру надання адміністративних послуг та його територіальних підрозділів.

Офіційний сайт міста дає змогу ознайомитися з інформацією про структуру виконавчих органів, контактними даними, інформацією про керівників виконавчих органів, біографічними відомостями й контактними даними заступників міського голови, з графіком прийому громадян тощо. Місцеві програми, які фінансуються з місцевого бюджету, зібрані в окремому розділі на офіційному сайті міста, як і звіти про хід реалізації та виконання цих програм.

Доступ до приміщень виконавчого комітету вільний для громадян. Також безперешкодно можна потрапити на засідання виконкому. Анонси засідань та проєкти рішень виконавчого комітету оприлюднюються на офіційному сайті. Рішення виконавчого комітету знаходяться у вільному доступі завдяки електронній базі нормативних актів.

Можливість громадян легко реалізувати право на звернення та доступ до публічної інформації забезпечується через електронну приймальню, де громадяни можуть надіслати запити чи звернення онлайн.

Водночас, прогресу не зафіксовано у питаннях доступу до інформації про структуру та персональний склад всіх виконавчих органів, а не лише певної їх частини. Це стосується і вичерпної інформації про керівників виконавчих органів (біографічних даних та фотографії, службових номерів засобів зв’язку, адрес електронної пошти), а також інформації про повноваження виконавчих органів (сферу відповідальності, права та обов’язки). Відсутній прогрес у забезпеченні вільного доступу до біографічних даних та фотографій членів виконкому, інформації про повноваження виконавчого комітету та порядку оскарження рішень органу місцевого самоврядування.

Для ознайомлення не надано набори даних, які є обов’язковими для оприлюднення, а саме – перелік укладених органом місцевого самоврядування договорів та інші матеріали пов’язаних з ними.

Офіційний сайт міста не забезпечує доступу до електронних декларацій про майновий стан заступників міського голови.

Зафіксовано дуже незначний поступ у запровадженні практики публічного звітування виконавчих органів (у 2018 році відзвітував лише Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою). Графіки звітування департаментів перед громадою міста не затверджуються.

Публічність депутатів міської ради

Депутатський корпус Івано-Франківської міської ради посів другу позицію у загальноукраїнському рейтингу публічності місцевих рад обласних центрів з показником 81,3%.

У порівнянні з минулим роком, цей показник зріс на 12,6%. Насамперед це зумовлено покращенням практики звітування депутатів перед виборцями. Більш ніж половина депутатів прозвітувала про роботу відповідно до затвердженого графіка і лише 5 депутатів із 42 не проінформували виконавчі органи про результати звітування. Крім того, 5 громадських обговорень були ініційовані депутатами.

Лідерські позиції у рейтингу зумовлені також наявністю на офіційному порталі контактних даних депутатів, Регламенту міської ради, графіка прийому громадян, інформації про персональний склад депутатських фракцій та комісій тощо.

Електронна база нормативних актів забезпечує вільний доступ до рішень міської ради, а на сайті можна ознайомитися з проєктами рішень, які виносяться на розгляд сесії ради, з протоколами засідань сесій та з результатами голосувань. Процедурно доступ громадян не обмежений ні до сесійних засідань, ні до засідань депутатських комісій.

На офіційному сайті міської ради можна ознайомитися з інформацією про використання бюджетних коштів з Фонду міської ради на виконання депутатських повноважень та з річними звітами депутатів.

Водночас, відсутня інформація про участь депутатів у сесійних засіданнях (є лише зведена інформація за 2017 рік). Не зафіксовано прогресу у забезпеченні вільного доступу до біографічних даних депутатів, регулярні трансляції засідань ради онлайн не здійснюються, депутатські комісії не звітують про роботу ні через оприлюднення звітів на сайті міськради, ні безпосередньо перед депутатським корпусом.

Сайт міської ради не забезпечує доступу громадян до електронних декларацій про майновий стан депутатів та секретаря міської ради.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ПУБЛІЧНОСТІ МІСЬКОГО ГОЛОВИ 

 1. Забезпечити доступ громадян до електронної декларації міського голови через офіційний сайт міста.
 2. Колективні інтереси можуть представляти не лише юридичні особи, але й неформалізовані об’єднання, тому слід було б запровадити практику прийому не лише юридичних осіб, але й ініціативних груп та інших неформалізованих об’єднань.
 3. Забезпечити постійний і безперешкодний доступ до тексту звіту про діяльність міського голови через його оприлюднення на офіційному сайті.
 4. Штатні і позаштатні радники міського голови наділені можливістю певного впливу на рішення і діяльність міського голови, тому громадянам повинна забезпечуватись можливість вільного доступу до вичерпної інформації про кожну особу з категорії позаштатних і штатних радників міського голови.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ПУБЛІЧНОСТІ ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ

 1. Зважаючи на те, що не на всі виконавчі органи поширюється практика комплексного інформування на офіційному сайті міста про біографічні дані та фото керівників виконавчих органів, місцезнаходження виконавчих органів, адреси електронної пошти, контакті номери телефонів, розклад роботи, графік прийому громадян, сферу відповідальності, повноваження тощо – існує необхідність у запровадженні стандартизованого підходу до забезпечення вільного доступу громадян до комплексної інформації про виконавчі органи.
 2. Забезпечити доступ громадян до електронних декларацій заступників міського голови через офіційний сайт міста.
 3. Впродовж шести років не відбулось поступу в усуненні недоліку в питанні забезпечення вільного доступу громадян до комплексної інформації про членів виконавчого комітету та його повноваження. Усунути зазначений недолік можна шляхом оприлюднення на офіційному сайті міста вичерпної інформації про повноваження цього колегіального органу, а також вичерпної біографічної інформації про членів виконавчого комітету. Виконавчий комітет володіє безпосереднім впливом на функціонування місцевого самоврядування та впливає на роботу виконавчих органів, тому вичерпна інформація про повноваження виконавчого комітету і його членів має бути публічною і доступною.
 4. Незважаючи на значний поступ у впровадженні політики відкритих даних, не всі набори даних які підлягають оприлюдненню були оприлюднені або не відповідають формату відкритих даних. Тому виконавчим органам слід вижити достатніх заходів під час реалізацій політики у сфері відкритих даних, щоб забезпечити вільний доступ до повного переліку наборів відкритих даних, які підлягають оприлюдненню.
 5. Запровадити стандартизовану практику систематичного комплексного інформування громадян про громадські слухання та їх результати.
 6. Через офіційний сайт міста забезпечити зручний постійний доступ до інформації про порядок оскарження рішень органу місцевого самоврядування.
 7. Забезпечити через офіційний сайт міста вільний доступ до інформації, яку найчастіше запитують громадяни у запитах на інформацію.
 8. Розширити політику відкритих даних на фінансові звіти комунальних підприємств та на звіти про виконання паспортів бюджетних програм.
 9. Доповнити офіційні сайти комунальних підприємств (на яких відсутня ця інформація) комплексною інформацією про вартість послуг, що надаються усіма комунальними підприємствами, щоб громадяни мали вільний доступ до інформації про повний спектр і вартість послуг, які надаються комунальними підприємствами міста Івано-Франківська.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ПУБЛІЧНОСТІ ДЕПУТАТІВ

 1. Оприлюднити повні біографічні відомості про депутатів на сайті міської ради, щоб громадяни мали доступ до вичерпної інформації про осіб, відповідальних за прийняття рішень органом місцевого самоврядування.
 2. Запровадити практику звітування депутатських комісій про результати своєї діяльності.
 3. Налагодити регулярну відео-трансляцію сесій міської ради.
 4. Забезпечити оперативне висвітлення на офіційному сайті міської ради інформації про реєстрацію депутатів на засіданнях міської ради.
 5. Забезпечити через сайт міської ради доступ  до електронних декларацій секретаря міської ради і депутатів.
 6. Для забезпечення доступу громадян до комплексної інформації про результати діяльності депутатських комісій рекомендуємо започаткувати практику звітів депутатських комісій перед радою, а тексти звітів оприлюднювати на офіційному сайті міської ради.
 7. Поширити практику звітування перед громадою на весь депутатський корпус міської ради.

Принцип прозорості?

Міський голова95%

Інформація про міського голову та його діяльність?81%

З біографічними відомостями міського голови можна вільно ознайомитись на офіційному сайті Івано-Франківська. Серед оприлюдненої інформації є дані про освіту, трудову і політичну діяльність, громадську діяльність тощо. З декларацією про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови можна ознайомитись на сайті НАЗК, водночас на через офіційний сайт міста не забезпечуються доступ до даної декларації. Розміщення поруч з біографічними відомостями про міського голову посилання на електронну декларацію міського голови спростило б доступ громадян до інформації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови. Контактна інформація міського голови у вільному доступі перебуває на офіційному сайті міста, крім того графік прийому та інформація про способи комунікації з міським головою розташовані на дошках оголошень у муніципальних установах. Слід зазначити, що з 2018 року функціонує окремий сайт, на якому висвітлюється діяльність міського голови, а також зазначена детальна інформація про те, в який спосіб громадяни можуть комунікувати з очільником міста. Кожного першого понеділка місяця міський голова здійснює прийом громадян, а щоп’ятниці відбувається прийом юридичних осіб. Записатись на прийом можна дистанційно попередньо зателефонувавши за визначеними номерами або скористатись електронною поштою. Детальна процедура запису на прийом розміщена на офіційному сайті для вільного ознайомлення. Системна комунікація із ЗМІ відбувається через прямі ефіри на місцевому радіо та трьох місцевих телеканалах. Формат цих ефірів передбачає можливість поставити запитання міському голові по телефону. З переліком повноважень міського голови можна ознайомитись на офіційному сайті міста.

Інформація про служби міського голови та кадрова політика?92%

У міського голови є 8 штатних та 18 позаштатних радників, проте на офіційному сайті інформація про них неповна – оприлюднений неповний перелік радників (11 осіб) та відсутня інформація про їхню сферу відповідальності. Зважаючи на дані усіх попередніх досліджень, не відбулось поступу у забезпеченні вільного доступу до комплексної інформації про радників міського голови. Контактна інформація з номерами телефонів підпорядкованих міській раді структур та її працівників перебуває у вільному доступі на офіційному сайті міста. Телефонний довідник розташований у розділі «Виконавчий комітет»

Документи, якими визначена процедура проведення конкурсів на заміщення вакантних посад розміщені на офіційному сайті міста. Водночас, складно визнати зручним доступ до документів, які регламентують загальний порядок проведення конкурсів. Їх можна знайти лише через пошукову систему, яка не завжди працює належним чином. 

 

У розділі Вакансії публікується вичерпна інформація про конкурси на заміщення вакантних посад. Крім оголошень про проведення конкурсів на заміщення вакантних посад, у цьому розділі оприлюднюються протоколи засідань конкурсних комісій та розпорядження міського голови про призначення службовців на посади.

Основні програмні (концептуальні) документи муніципалітету?100%

Стратегічний план розвитку міста виокремлений у спеціальний розділ на офіційному сайті Івано-Франківська. В цьому розділі можна ознайомитись не лише з самим документом, але й з інформацією про стан виконання стратегії розвитку Івано-Франківська. Рішення про затвердження міського бюджету, рішення міської ради про внесення змін до бюджету, паспорти бюджетних програм, звіти про фінансування бюджетних програм, інформація про структуру доходів і видатків місцевого бюджету перебувають у вільному доступі в розділі «Бюджет» на офіційному сайті міста. Усі програми, що фінансуються з місцевого бюджету оприлюднюються у спеціальному окремому розділі, що спрощує доступ до цієї інформації. Через цей розділ забезпечений вільний доступ громадян до Програми економічного і соціального розвитку міста Івано-Франківська. Політика у сфері відкритих даних визначена розпорядженнями міського голови «Про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» та «Про заходи щодо впровадження та реалізації політики відкритих даних в місті Івано-Франківську». За допомогою системи електронних петицій громадяни можуть з пропозиціями звертатися до місцевої влади. В міськраді діє система управління якістю (ISO).

Нормативні документи муніципалітету?100%

Статут територіальної громади міста Івано-Франківська перебуває у вільному доступі на офіційному сайті міста у розділі «Доступ до публічної інформації». Зручний і постійний доступ громадян до розпоряджень міського голови забезпечується через електронну базу нормативних актів. Зручність пошуку нормативних актів забезпечуються системою, яка дозволяє здійснювати пошук за назвою документа, його типом, датою, номером тощо. Бюджет участі врегульовано затвердженою міською радою Програмою «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Івано-Франківську». Для закупівель товарів та послуг, вартість яких перевищує 50 тис. грн., міська рада використовує систему PROZORRO. Протягом 2018 року через PROZORRO було здійснено 719 закупівель.

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ76%

Інформація про виконавчі органи та їх керівників?81%

На офіційному сайті міста у вільному доступі перебуває інформація про структуру виконавчого комітету, а також про місцезнаходження виконавчих органів, адреси електронної пошти, контакті номери телефонів, розклад роботи, графік прийому громадян, сфера відповідальності, повноваження тощо. Також на офіційному сайті міста розміщені фото та біографії керівників виконавчих органів. Водночас варто зауважити, що це не поширюється на всі виконавчі органи, тобто немає єдиного підходу до забезпечення вільного доступу до комплексної інформації про виконавчі органи.

З біографічними даними заступників міського голови і їхніми контактними даними можна ознайомитись на офіційному сайті міста. Електронна декларація про майно, доходи і витрати заступників міського голови розміщені на сайті НАЗК. Через офіційний сайт міста не забезпечуються доступ до електронних декларацій заступників міського голови. Полегшити доступ громадян до електронних декларацій заступників міського голови можна шляхом розміщення, поруч з біографічними відомостями, посилання на електронну декларацію на сайті НАЗК.

Через офіційний сайт міста громадяни можуть вільно отримати інформацію про підприємства, установи та організації (керівники, контактна інформація, сфера діяльності), що належать до сфери управління виконавчих органів. Також на веб сторінці міста наявна інформація (керівники, контактна інформація) про установи і заклади соціальної сфери (освітні, медичні заклади, соціальні служби, заклади культури тощо), що належать до сфери управління виконавчих органів.

Інформація про виконавчий комітет міської ради?50%

З біографічною довідкою, фотографією, контактними даними керуючого справами виконавчого комітету можна вільно ознайомитись на офіційному сайті міста Івано-Франківська. Так само у вільному доступі перебуває інформація про персональний склад виконавчого комітету. Про місце та час засідань виконавчого комітету громадян інформують шляхом розміщення анонсів у розділі новини на офіційному сайті Івано-Франківська. Як і під час попередніх досліджень, не зафіксовано поступу у питанні забезпечення вільного доступу до комплексної інформації про членів виконавчого комітету. Біографічні довідки і фото наявні лише щодо міського голови, заступників міського голови, секретаря міської ради та керуючого справами виконавчого комітету, які входять до складу виконавчого комітету. Щодо членів виконавчого комітету, які виконують свої повноваження на громадських засадах, такої інформації у вільному і зручному доступі немає. Крім того, на офіційному сайті відсутній перелік повноважень виконавчого комітету, там міститься лише посилання на те, що повноваження цього органу визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Рішення та документація виконавчих органів?84%

Рішення виконавчого комітету у вільному доступі перебувають у електронній базі нормативних актів. З порядком денним засідань виконавчого комітету і проектами рішень можна ознайомитись на офіційному сайті міста у розділі «Доступ до публічної інформації». У розділі «Регуляторна політика» можна ознайомитись з планом підготовки проектів регуляторних актів, з проектами регуляторних актів, результатами відстеження регуляторного впливу тощо. Річний план закупівель перебуває у вільному доступі на офіційному сайті Івано-Франківська у розділі «Державні закупівлі». 

Інформація про послуги які надаються комунальними підприємствами розміщена на сайтах комунальних підприємств, але не всі комунальні підприємства повідомляють на своїх сторінках про вартість цих послуг. Таким чином у громадян відсутній доступ до комплексної інформації про послуги, які надаються комунальними підприємствами та їхню вартість.

Безперешкодний доступ до програм, які фінансуються з місцевого бюджету, забезпечується через спеціальний розділ на сайті міста, де можна ознайомитись не лише з програмами, але й з звітами про виконання цих програм. Порівняно з попереднім дослідженням, відбувся суттєвий прогрес у питанні оприлюднення інформації у форматі відкритих даних. Якщо під час минулого разу значна частина інформації яка була на офіційному сайті міста була маркована як «відкриті дані» не відповідала цьому формату, то цього разу всі дані оприлюднюються у придатному для автоматичної обробки машиночитному форматі. Проте зафіксовано й певний регрес, якщо під час попереднього моніторингового періоду була оприлюднена у форматі відкритих даних інформація про перелік укладених договорів виконавчим комітетом міської ради договорів, інші правочини, додатки, додаткові угоди та інші матеріали до них, то під час поточного моніторингового періоду ця інформація відсутня взагалі.

Комунальне майно та земля муніципалітету?71%

Інформація про проведення земельних торгів і результати земельних торгів оприлюднюється на офіційному сайті Управління земельних відносин. Оголошення про проведення земельних торгів містять інформацію про місце розташування земельної ділянки, її площу, цільове призначення та стартову ціну. На офіційному сайті міста розміщені посилання на набори даних на Єдиний державний веб-портал відкритих даних. Зокрема у форматі відкритих даних оприлюднена інформація: про перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування; про перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови; про перелік об’єктів комунальної власності, про перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду (чи інше право користування) з даними про умови передачі об’єктів в оренду. Інформації про списки власників/орендарів місцевих земельних ділянок у форматі відкритих даних знайти не вдалося. На сайті Управління земельних відносин така інформація розміщена, але не у машиночитному форматі і не відповідає формату відкритих даних. Перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами теж не оприлюднений, так само як реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності.

ДЕПУТАТИ І РАДА83%

Інформація про депутатів міської ради?48%

Контактна інформація депутатів розміщена на сторінках депутатів на сайті міської ради так само як інформація про графік прийому громадян та адреса за якою цей прийом здійснюється. На цих сторінках громадяни можуть отримати інформацію про фракційну і партійну приналежність депутата, адресу офісу політичної партії депутата, посаду депутата в постійній депутатській комісії, а також ознайомитись з депутатськими запитами, які подані депутатом. Водночас інших біографічних даних, крім дати народження і освіти у вільному доступі немає. Окремо виділеної інформації про права і обов’язки депутата на сайті міськради немає, так само як через офіційний сайт не забезпечується доступ до декларації депутатів про майновий стан.

Структура та організація роботи представницького органу місцевого самоврядування?86%

Через офіційний сайт доступу до декларації про майновий стан секретаря міської ради не забезпечується. Біографічні дані та графік прийому секретаря ради оприлюднені на сайті, проте повноваження секретаря на офіційному сайті міськради окремо не виділені. Положення про роботу постійних комісій та регламент міської ради для вільного ознайомлення розміщені на офіційному сайті. Через офіційний сайт забезпечено вільний доступ до інформації про склад депутатський фракцій та депутатських комісій. Інформація про перелік та межі округів, в яких обрані депутати міської ради теж перебуває у вільному доступі. Графіки засідань постійних депутатських комісій відсутні, проте розділі Анонси на сайті міськради напередодні засідань публікується інформація про час і місце проведення засідань. Інформація про повноваження і функціональні обов’язки Секретаріату ради, а також контактна інформація перебуває у вільному доступі на сайті виконавчого комітету.

Пленарні засідання міської ради?87%

Міська рада застосовує практику інформування на власному сайті про скликання сесії, розміщення проектів порядку денного сесії та проектів рішень. Для голосування міська рада використовує електронну систему, водночас інформація про реєстрацію депутатів на пленарних засіданнях на сайті ради не оприлюднюється. У розділі «Відвідування засідань» наявна лише зведена інформація за 2017 рік. Результати поіменних голосувань оприлюднюються в день проведення пленарного засідання. Онлайн трансляція засідання сесій не здійснюється. У питанні забезпечення вільного доступу громадян до відеозаписів і аудіозаписів засідань сесій міського ради поступу не відбулось. Водночас доступ до протоколів сесій міської ради вільний і забезпечується він через окремий розділ на офіційному сайті.

Нормативно-правові акти та інша документація міської ради?100%

Рішення міської ради оприлюднюються у електронній базі нормативних актів, доступ до протоколів засідань сесій забезпечується через офіційний сайт міської ради, на якому також розміщуються для вільного ознайомлення протоколи засідань депутатських комісій. Запити депутатів оприлюднюються на окремих сторінках депутатів, що на офіційному сайті міської ради.

Принцип відкритості?

Міський голова100%

Участь громадськості?100%

Facebook як інструмент комунікації є невід’ємною складовою системи взаємодії міського голови з мешканцями міста. Про те, що за допомогою Facebook громадяни можуть комунікувати з міським головою вказано як на інформаційних плакатах, так і на сайті, який висвітлює діяльність міського голови. На цьому сайті також розміщена адреса електронної пошти, за допомогою якої можна зв’язатись з міським головою, його персональний мобільний номер телефону тощо. Крім того, функціональні можливості згаданого сайту дозволяють через онлайн форму залишити повідомлення міському голові. Поруч з згаданими можливостями комунікації з міським головою, в міській раді функціонує Інтернет-приймальня Івано-Франківської міської ради, яка дозволяє через онлайн форму надіслати звернення міському голові або запит на інформацію. Інформація про процедуру звернення громадян розміщена на офіційному сайті міста у окремому спеціальному розділі «Звернення громадян».

Протягом 2018 року міський голова, відповідно до отриманої на запит інформації, ініціював 6 громадських обговорень. При міському голові функціонують 8 консультативно-дорадчих органів. Також, протягом 2018 року, для вирішення оперативних питань за  розпорядженням міського голови було створено 16 робочих груп при виконавчих органах. За налагодження співпраці з неурядовими інституціями відповідає Відділ внутрішньої політики.

 Прийом громадян міським головою здійснюється систематично – перший понеділок місяця прийом фізичних осіб і щоп’ятниці прийом юридичних осіб. Крім того, міським головою практикуються виїзні прийоми громадян. Прийом громадян здійснюється у приміщенні, яке розташоване на першому поверсі у ЦНАПі та для осіб з інвалідністю обладнане пандусом і кнопкою виклику. Записатись на прийом до міського голови можна дистанційно, тобто по телефону (для юридичних осіб) або за допомогою електронної пошти (для фізичних осіб).

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ92%

Участь громадськості?96%

Формальних обмежень, як і процедури попереднього запису для відвідування засідань виконавчого комітету немає. Так само відсутні обмеження доступу громадян до приміщень міської ради. Механізми громадської участі врегульовані Статутом територіальної громади міста Івано-Франківська, який для вільного ознайомлення розміщений на офіційному сайті міста. Також на офіційному сайті можна знайти анонс громадських слухань, інформацію про порядок денний громадських слухань, відеозапис та протокол громадських слухань. Але таке комплексне інформування має несистемний характер і не застосовується щодо всіх громадських слухань. При виконавчих органах функціонують три дорадчі органи. Також протягом моніторингового періоду при виконавчих органах діяли 16 робочих груп. У вільному і зручному доступі, як і під час попереднього дослідження, не вдалося знайти інформації про порядок оскарження рішень органу місцевого самоврядування.

Доступ до публічної інформації?86%

Доступу до публічної інформації присвячений окремий розділ  на офіційному сайті Івано-Франківська. У ньому можна вільно ознайомитись з порядком оформлення і подання запиту на інформацію, формами запиту на інформацію та порядком оскарження дій розпорядників інформації. Крім того, запит на інформацію можна подати через онлайн форму Інтернет-приймальні. Офіційний сайт міста пристосований для осіб з слабким зором. Для роботи запитувачів інформації з документами у міській раді відведені місця, про що зазначено у розділі «Доступ до публічної інформації» на офіційній веб-сторінці міста. Оприлюднення інформації, яку найчастіше запитують громадяни, виконавчий комітет не практикує. Розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше 10 сторінок і він не перевищує 0,1 % розміру мінімальної заробітної плати. Порушень термінів надання відповіді на запити не виявлено, зауважень щодо змістовності відповідей на запити, які подавалися в рамках дослідження немає. Порівняно з попереднім дослідженням, набори даних, які підлягають оприлюдненню, публікуються на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних у машиночитному форматі, який дозволяє автоматичну обробку даних. Окремого порталу відкритих даних немає, проте на офіційному сайті міста розташований банер, який переадресовує на державний портал відкритих даних.

Адміністративні послуги?97%

Інформаційних стендів із зразками документів у приміщенні ЦНАПу та довідкової інформації і бланків документів розміщених на сайті ЦНАПу – достатньо для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги. Бланки документів і зразки для заповнення з метою отримання адміністративних послуг можна також безкоштовно отримати у приміщенні ЦНАПу. ЦНАП надає 260 адміністративних послуг, а структура складається з головного офісу та трьох територіальних підрозділів розташованих у трьох мікрорайонах міста. У ЦНАПі організовано електронну чергу. Сайт Центру надання адміністративних послуг у он-лайн режимі дозволяє як зареєструватися у електронну чергу, так і перевірити стан виконання адміністративної послуги.

У режимі онлайн можна перевірити стан черги. Крім того, через «персональний кабінет» мешканці можуть отримувати адміністративні послуги онлайн.

На веб-сайті ЦНАП наявна вичерпна інформація про всі послуги, надані виконавчими органами, умови отримання цих послуг та бланки для заповнення з метою отримання адміністративних послуг. Це дозволяє громадянину відвідати ЦНАП для отримання послуги вже з готовим пакетом документів, зменшивши таким чином часові затрати на отримання адміністративної послуги.

У територіальних підрозділах та на сайті проводиться оцінка якості роботи Центру надання адміністративних послуг шляхом анкетування. Результати моніторингу якості оприлюднюються у розділі «Новини» на сайті ЦНАПу.

ДЕПУТАТИ І РАДА97%

Участь громадськості?97%

На засідання сесії громадяни мають безперешкодний доступ. Процедури, яка б регулювала присутність громадян на засіданні або обмежувала цю присутність – немає. Регламент міської ради передбачає, що право виступу присутнім на засіданні сесії громадянам надається процедурним рішенням міської ради. Відсутні також формальні обмеження для доступу громадян до засідань постійних депутатських комісій. Таким чином громадяни можуть вільно відвідувати як сесій міської ради, так і засідання постійних депутатських комісій. Графік прийому громадян депутатами розміщений на сторінках депутатів, що на сайті міської ради. Крім того, додатково про прийом громадян можна довідатись у анонсах, розміщених на офіційному сайті міської ради. У Статуті територіальної громади міста Івано-Франківська врегульовано порядок проведення громадських слухань, місцевої ініціативи, загальних зборів громадян. Сам документ для вільного ознайомлення розміщений на сайті міської ради. Якщо протягом попереднього моніторингового періоду депутати не виступали ініціаторами громадський обговорень, то протягом поточного періоду вони вступили ініціаторами 5 обговорень, тобто майже половини з усіх ініційованих депутатами і міським головою (за ініціативою міського голови відбулося 6 громадських обговорень).

Принцип підзвітності?

Міський голова100%

Фінансові ресурси муніципалітету?100%

Порівняно з попереднім дослідженням зафіксований поступ у питанні доступу до річного звіту про виконання міського бюджету та доступу до інформації про ставки місцевих податків і зборів. Річний звіт про виконання бюджету перебуває у вільному доступі в розділі «Бюджет міста», а з переліком та ставками місцевих податків можна ознайомитись у розділі «Місцеві податки і збори». З інформацією про використання публічних коштів виконавчим комітетом Івано-Франківської міськради можна вільно ознайомитись на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів.

Звіт про результати діяльності міського голови?100%

Порівняно з попереднім періодом зафіксований поступ у питанні інформування міським головою Програми економічного і соціального розвитку міста. Минулого разу окремого звіту про виконання даної програми не було. За отриманими у результаті запиту на інформацію даними, звіт про виконання згаданої Програми заслухано на засіданнях виконавчого комітету, постійних депутатських комісій та сесії міської ради. Постійний вільний доступ громадян до звіту забезпечується через його розміщення на офіційному сайті міста. Крім того, зберігається позитивна практика звітування міського голови на відкритій зустрічі перед громадою. 2 грудня 2018 року міський голова прозвітував про результати своєї роботи третій рік своєї діяльності на посаді. Текст цього звіту опублікований у спецвипуску газети «Західний кур’єр». Водночас, міському голові варто подбати про постійний вільний доступ до тексту цього звіту через його оприлюднення на офіційному сайті міста.

Звіти про виконання місцевих цільових програм зібрані в один окремий розділ на офіційному сайті міста, що спрощує громадянам доступ до комплексної інформації про виконання місцевих програм. Про роботу виконавчих органів міський голова прозвітував перед депутатським корпусом на сесії міської ради, яка відбулась 14 грудня 2018 року. На тій самій сесії заслухано звіт про здійснення державної регуляторної політики.

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ81%

Звіт про результати діяльності міського голови?66%

Загальної практики звітування виконавчих органів на публічній зустрічі не запроваджено, проте зафіксовано незначний поступ у цьому питанні. Зокрема, Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою 26 грудня 2018 року публічно прозвітував про свою роботу у приміщенні «Промприлад. Реновація». Інші виконавчі органи перед громадою публічно не звітують, але з їхніми щоквартальними звітами про результати роботи можна вільно ознайомитись у розділі «Доступ до публічної інформації». Доступ до звіту про виконання програми економічного і соціального розвитку міста, доступ до проміжних і фінальних звітів про виконання місцевих цільових програм, що фінансуються з місцевого бюджету забезпечується через розділ «Міські програми» на офіційному сайті міста. У розділі «Доступ до публічної інформації» регулярно розміщуються звіти щодо розгляду запитів на публічну інформацію.

Фінансові ресурси муніципалітету?92%

З структурою та обсягом доходів і видатків місцевого бюджету можна ознайомитись за допомогою сервісу Відкритий бюджет. Звіт про відчуження комунального майна є складовою звіту Департаменту комунальних ресурсів та оприлюднений на офіційному сайті міста у розділі «Доступ до публічної інформації». Фінансові звіти у форматі відкритих даних оприлюднюють лише 5 комунальних підприємств, звіти інших підприємств або знайти не вдалося, або вони оприлюднені не у форматі відкритих даних. Політика у сфері відкритих даних потребує поширення на звіти про виконання паспортів бюджетних програм. Згадані звіти оприлюднені на офіційному сайті міста, але у форматі, який не забезпечує ні зручності при опрацюванні інформації, ні можливості автоматичної обробки інформації. 

Затверджені міської радою квартальні та річний звіти про виконання бюджету перебувають у вільному доступі на веб-сторінці міста в розділі «Бюджет».

Регуляторна політика?100%

Звіти про базові і повторні відстеження регуляторних актів перебувають у вільному доступі на офіційному сайті міста у розділі «Регуляторна політика»

ДЕПУТАТИ І РАДА60%

Звіт про результати діяльності міського голови?60%

Якщо під час попереднього моніторингового періоду більше половини депутатів (25 депутатів) від складу депутатського корпусу міської ради не вдавались до практики звітування про свою діяльність на зустрічі з виборцями, то протягом поточного періоду ця цифра скоротилася до 19, що становить менше половини складу депутатів міської ради. Загалом у форматі зустрічей або шляхом оприлюднення звіту на сайті міської ради перед виборцями прозвітували 37 депутатів з 42. З текстами звітів депутатів можна ознайомитись на офіційному сайті міської ради. Порівняно з попереднім моніторинговим періодом, протягом поточного періоду вже був наявний графік звітування депутатів та розміщений для вільного ознайомлення на сайті міської ради. У розділі «Депутатський фонд» у вільному доступі перебуває звіт про використання коштів з Фонду міської ради на виконання депутатських повноважень.

Водночас, практики звітування депутатських комісій не запроваджено. 

Коментарі закриті.