Рейтинг міста Луцьк 2017:

72.3%

Індекс публічності

59%

Публічність міського голови

75%

Публічність виконавчих органів

80%

Публічність депутатів

Резюме міста:

За результатами цьогорічного дослідження Індексу публічності місцевого самоврядування Луцька міська рада посіла третє місце у загальнонаціональному рейтингу з результатом 72,3 %, що згідно методології відповідає задовільному рівню публічності. Зауважимо, що у 2016 р. цей показник становив 79 %, що дозволило Луцьку посісти перше місце у рейтингу. Цьогорічні результати зумовлені насамперед падінням показників публічності міського голови (з 82 % у 2016 р. до 59 % у 2017 р.) та виконавчих органів (з 84% у 2016 р. до 75 % у 2017 р.). Водночас, як і у попередньому році, прогрес спостерігається у роботі депутатського корпусу (з 71 % у 2016 р. до 80 % у 2017 р.).

Варто зазначити, що станом на квітень 2018 р. у Луцьку немає міського голови. У зв’язку із смертю попереднього очільника Луцької міської ради Миколи Романюка (лютий 2017 р.) та через політичне затягування процедури оголошення позачергових виборів нового голови, ця посада й досі залишається вакантною. Протягом 2017 р. виконуючими обов’язків Луцького міського голови були три посадовці, які у різний часовий проміжок працювали секретарями міської ради: Юлія Вусенко, Ігор Поліщук, Григорій Пустовіт. Останній, почав працювати на посаді в.о. голови Луцької міської ради з 3 липня 2017 р., яку обіймає по сьогоднішній день. Саме тому, аналізуючи публічність міського голови ми досліджували роботу, як Григорія Пустовіта, який найдовше обіймав цю тимчасову посаду у 2017 р., так і загальні напрацювання його попередників (наприклад, наявність генерального плану, впровадження системи управління якістю, проведення громадських слухань, тощо).

Варто також додати, що у квітні 2017 р. почало працювати троє нових заступників міського голови: Григорій Недопад,Олександр Рачков, Костянтин Петрочук.

У жовтні 2017 р. розпочав роботу новий сайт Луцької міської ради (https://www.lutskrada.gov.ua/). Паралельно продовжує працювати стара версія сайту (http://old.lutskrada.gov.ua/ ), яка з 1 січня 2018 р. перестала оновлюватися. Варто зазначити, що й досі існує проблема не достатньої наповненості нового веб-сайту.

Міський голова

У порівнянні з попереднім роком показник публічності міського голови Луцької міської ради у 2017 році суттєво знизився – на 23%. Основною причиною падіння результату є ситуація невизначеності довкола посади мера та відсутність стабільності через постійні ротації тимчасово виконуючих обов’язків міського голови.

Позитивними практиками у роботі міського голови Луцька є наявність у відкритому доступі на сайті вичерпних біографічних даних,  оперативна та актуальна інформація про розпорядження міського голови, наявність генерального плану міста, оприлюднення соціально-економічної програми розвитку міста на короткостроковий та довгостроковий період, запровадження системи управління якості, використання системи електронних закупівель PROZORRO, функціонування системи електронних петицій, наявність Статуту територіальної громади Луцька, наявність власної сторінки у соціальній мережі Facebook, окрема сторінка на сайті ради працівників патронатної служби, наявність документу, яким впроваджено і регламентовано реалізацію бюджету участі та інше.

Водночас, серед факторів, які негативно впливають на роботу Луцького міського голови варто звернути увагу на: складність пошуку контактних даних в.о. міського голови на сайті ради; відсутність на офіційному веб-ресурсі ради декларації даного посадовця; відсутність структурованої інформації про графік прийому громадян; недостатня кількість годин, відведених для особистого прийому громадян; не часте висвітлення результатів його діяльності на сайті ради; відсутність інформації про окрему процедуру прийому міським головою ініціативних груп громадян чи інших груп інтересів; відсутність на сайті у повному обсязі протоколів засідань конкурсних комісій про результати конкурсу на заміщення вакантних посад; функціональна несправність на веб-сайті опції пошуку розпоряджень міського голови з кадрових питань, яка не дозволяє знайти жодного документу; низька ініціативність у проведенні громадських обговорень та консультацій; відсутність Стратегії розвитку міста; відсутність опції дистанційного звернення громадян на сайті ради; відсутність структурованої та повної інформації про перелік та ставки місцевих податків і зборів на сайті ради; відсутність будь-якої інформації на сайті у розділі “Громадська ради” тощо.

Виконавчі органи

У порівнянні з 2016 р. цьогорічний показник публічності виконавчих органів Луцької міської ради знизився на 9%. Одна з основних причин недостатня наповненість інформацією нового сайту ради. Водночас, оновлення даних на цьому ресурсі триває. Тому, є ймовірність, що дані, яких невистачає, невдовзі з’являться.

Серед основних позитивних практик у роботі виконавчих органів Луцької міської ради можна виокремити оприлюднення на веб-ресурсі: біографічних й контактних даних заступників міського голови на офіційному сайті; вичерпної інформації про діяльності виконавчого комітету; плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 р. та проектів регуляторних актів;  перелік укладених з органами місцевого самоврядування договорів; наявність окремого розділу, що містить бази даних та оприлюднення на ньому вичерпної інформації у форматі відкритих даних; якісна робота ЦНАПу; наявність у вільному доступі інформації про процедуру громадських слухань та інших механізмів громадської участі; розміщення на сайті окремого розділу “Публічна інформація”; функціонування проекту “Відкрите місто”;  наявність онлайн-карти “Дворової інфраструктури міста” на сайті ради, тощо.

Слабкими сторонами діяльності виконавчих органів Луцької міської ради є: складність пошуку контактів заступників міського голови на сайті; відсутність на веб-сайті декларацій заступників міського голови, інформації про графік прийому громадян заступниками міського голови та  керівниками виконавчих органів, містобудівного кадастру (хоча існує спеціалізована програма, яка передбачає створення містобудівного кадастру у 2017 р.); більшість виконавчих органи міської ради не розміщують на сайті звіти про свою роботу; відсутність на сайті звітів про процес та результат відчуження комунального майна, інформації про послуги комунальних підприємств міста, структурованої й вичерпної інформації про пільги для різних категорій населення та різних видів послуг; відсутність окремого міського порталу відкритих даних; при жодному комунальному підприємстві міста не створені наглядові ради та інше.

Депутати міської ради

З-поміж усіх трьох суб’єктів владних повноважень Луцької міської ради, найбільш позитивна динаміка індексу публічності у поточному році прослідковується в роботі депутатського корпусу, результат його зріс на 9%. Це зумовлено покращенням показників звітування депутатів (36 з 42 депутатів), активністю окремих депутатів у частині консультацій з громадою та повним і структурованим наповненням сайту відповідними нормативними документами ради.

Серед сильних сторін діяльності депутатів Луцької міської ради можна виокремити: наявність на веб-сайті фото та автобіографічної довідки депутатів, інформації про склад фракцій та їх зміни;  публічна доступність та якісне напрацювання регламенту роботи міської ради; оприлюднення на інформацію про графік прийому депутатів; структурований пошук усіх рішення ради, переліку питань сесії ради, проектів рішень міської ради, протоколів сесій, протоколів засідань комісій; наявність у вільному доступі положення про роботу постійних комісій, їх склад та графік прийому; наявність результатів поіменних голосувань; відеотрансляція сесійних засідань та розміщення їх відео архівів на офіційному веб-ресурсі ради; оприлюдненні на сайті ради результати голосувань,  висновків та рекомендацій постійних комісій. У порівнянні з 2016 р. більша кількість громадських обговорень та консультацій були ініційовані депутатами міської ради.

До негативних факторів діяльності депутатського корпусу варто віднести наявність на сайті ради контактних даних лише деяких депутатів, відсутність декларацій депутатів та секретаря ради; не оприлюднено звіт про результати роботи депутатських комісій. Також у Луцькій міській раді немає практики повідомлення депутатами про наявність у них конфлікту інтересів, а також відсутній Етичний кодекс міської ради та інше.

Принцип прозорості?

Міський голова69%

Інформація про міського голову та його діяльність?28%

На офіційній веб-сторінці Луцької міської ради оприлюднена біографія в. о. міського голови, з  переліком його повноважень можна ознайомитися лише в Регламенті ради. На сайті не оприлюднена актуальна декларація про майно, доходи в. о. міського голови, однак вона наявна на сайті НАЗК. Інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку, адресу електронної пошти в. о. міського голови наявна на сторінці ради. На період проведення дослідження на сайті ради була відсутня інформація про графік прийому громадян в. о. міського голови. Водночас, на момент презентації результатів Індексу публічності такі дані з’явилися. Окрема процедура прийому міським головою ініціативних груп чи інших груп інтересів (громадських об’єднань, профспілок, релігійних організацій тощо) на сайті відсутня. Інформація про діяльність в. о. міського голови висвітлюється на веб-сайті ради не системно (раз чи двічі на тиждень). В. о. міського голови рідко комунікує з працівниками ЗМІ шляхом організації брифінгів, прес-конференцій, прямих ефірів, неформальних зустрічей з журналістами.

Інформація про служби міського голови та кадрова політика?79%

На веб-сайті Луцької міської ради оприлюднена інформація про помічників, радників міського голови.  На сайті опублікований вичерпний телефонний довідник із номерами телефонів усіх відділів та департаментів міської ради, а також комунальних підприємств міста. На сторінці ради можна ознайомитися із загальним порядком та умовами проходження конкурсу на заміщення вакантних посад.  Також на сайті ради у вільному доступі оприлюднені розпорядження міського голови про призначення на посаду службовця/заміщення вакантної посади. Водночас, протокол засідання конкурсної комісії про результати конкурсів на заміщення вакантних посад на веб-сторінці недоступний.

Основні програмні (концептуальні) документи муніципалітету?73%

На офіційному сайті ради не оприлюднено план стратегічного розвиту міста, оскільки цей документ перебуває на стадії розробки. Що стосується Генерального плану міста, то оприлюднена лише його графічна частина, а описова відсутня. На сайті ради доступне рішення про затвердження міського бюджету на поточний рік (з додатками), а також зведена актуальна редакція бюджету (з усіма змінами). Оприлюднено актуальну програму соціально економічного розвиту міста на 2017-2019 роки. У Луцькій міській раді запроваджена система управління якістю (ISO). Програмного документу, який визначає пріоритетні напрямки розвитку сфери відкритих даних у раді не прийнято. Міська рада проводить закупівлі через систему PROZORRO. У міській раді функціонує система електронних петицій.

Нормативні документи муніципалітету?94%

Статут територіальної громади оприлюднений на офіційному сайті Луцької міської ради. Усі розпорядження міського голови оперативно оприлюднюються у відповідному розділі. На сайті є можливість пошуку документів за різними критеріями: дата, назва, номер, тип. У 2017 році Луцькою міською радою було прийнято документ, яким запроваджено і врегульовано процедуру бюджету участі. Водночас, документ, яким врегульовано порядок доступу до відкритих даних, так і не прийнято.

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ82%

Інформація про виконавчі органи та їх керівників?70%

Зведена інформації про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, розклад роботи виконавчих органів Луцької міської ради, є в довіднику на сайті ради. Окремого розділу з цими даними на період дослідження не виявлено. Біографічні дані та фотографії заступників міського голови наявні у вільному доступі на веб-сторінці міської ради. Робочі телефони та номери кабінетів заступників міського голови є в окремо опублікованому телефонному довіднику. Їхні декларації про майно, доходи та зобов’язання фінансового характеру є на сайті НАЗК, але не опубліковані на сайті міськради. Інформація про повноваження та функції усіх виконавчих органів оприлюднена в Регламенті на сайті ради. На момент проведення нашого дослідження інформація про графік прийому громадян керівниками виконавчих органів та процедуру запису на веб-сайті була відсутня. Однак, на період проведення прес-конференції працівники міської ради оприлюднили цю інформацію на веб-ресурсі.

Інформація про усі підприємства, установи та організації (керівники, контактна інформація, сфера діяльності), що належать до сфери управління міської ради, оприлюднена на сайті. Інформація про керівників установ і закладів соціальної сфери, що належать до сфери управління міської ради, їхні контакти теж оприлюднені на сайті.

Інформація про виконавчий комітет міської ради?96%

На сайті ради наявна біографічна довідка керуючого справами виконавчого комітету. Контактні дані, місцезнаходження даного посадовця можна знайти лише в довіднику. Інформація про персональний склад виконкому, біографічні дані членів цього владного органу, їх повноваження оприлюдненні в окремому розділі на сайті ради. Актуальна інформація про місце та час засідань виконавчого комітету публікується оперативно.

Рішення та документація виконавчих органів?80%

На веб-сайті ради оприлюднюються рішення та проекти рішень виконавчого комітету, проекти регуляторних актів, план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік, проекти регуляторних актів. Усі документи можна знайти через систему пошуку на сайті. Проект порядку денного засідань виконкому оприлюднюють завчасно (за 5 днів до прийняття). Не багато виконавчих органів ради оприлюднюють річні плани закупівель на сайті prozorro.gov.ua. На веб-ресурсі ради такі документи взагалі не оприлюднено.

Інформація про послуги, що надаються комунальними підприємствами та їх вартість, а також інформація про пільги для різних категорій населення, види послуг теж на сайті не оприлюднені. Водночас, розрахунки тарифів на комунальні послуги можна знайти на офіційному сайті Луцької міської ради. На офіційному веб-сайті ради оприлюднено програму соціально-економічного розвиту міста на 2017-2019 роки  зі змінами. Однак не оприлюднено перелік  усіх місцевих цільових програм, які фінансуються з місцевого бюджету.

На офіційному сайті ради функціонує зручна система пошуку інформації. Дозволяє шукати як окремі документи, так і оперативну інформацію, оголошення, сторінки.

Луцька міська рада оприлюднює набори даних на Єдиному державному веб-портал відкритих даних.

Комунальне майно та земля муніципалітету?86%

Луцька міська рада оприлюднює рішення про земельні торги в однойменному розділі.  Рішення містять всі необхідні дані. Інформація про результати земельних торгів публікується вчасно. Містобудівний кадастр міста перебуває на стадії створення. В міській раді створено відповідну службу містобудівного кадастру.

Перелік об’єктів комунальної власності; незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів; земельних ділянок; суб’єктів господарювання комунальної власності; їх фінансова звітність та боргові зобов’язання; перелік перевізників, що надають послуги автомобільного транспорту; маршрути перевезення; відомості щодо комплексних схем розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності; перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами; інформацію про рекламні засоби оприлюднено у форматі ВД.

Також зазначимо, що Луцькою міською радою прийняте рішення про порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради унітарних комунальних підприємств. Водночас, рішення про перевірку незалежними аудиторами річної фінансової звітності комунальних підприємств не прийнято.

ДЕПУТАТИ І РАДА82%

Інформація про депутатів міської ради?56%

На веб-сайті Луцької міської ради номери телефонів та електронні пошти, біографічні депутатів ради оприлюднені частково. Є контактні телефони лише деяких депутатів, немає відомостей про судимість та трудову діяльність. Більше того, цю інформацію можна знайти у розділі “Міська рада” (Прийом громадян). Інформація про права та обов’язки депутатів відображена у ст. 7 та 8 Регламенту ради. Декларації про майно, доходи і видатки фінансового характеру депутатів не оприлюднені. На сайті ради можна знайти інформацію про дні, години та місце прийому більшості депутатів ради. Водночас, є депутати, які не оприлюднили жодної відповідної інформації. Це: Наталія Бунда, Олександр Волинець, Олександр Кравченко.

Структура та організація роботи представницького органу місцевого самоврядування?70%

Регламент роботи Луцької міської ради, положення про роботу постійних депутатських комісій розміщені у вільному доступі на сайті ради. Наявна актуальна інформація про графіки засідань усіх постійних депутатських комісій. Інформація про склад постійних депутатських комісій та його зміни доступна. У регламенті ради, на сайті можна ознайомитися із повноваженнями депутатів. Є актуальна інформація про склад депутатських фракцій. На веб-сайті ради відсутня інформація про перелік та межі округів, в яких обрані депутати міської ради.

На сайті ради є окрема сторінка Секретаря міської ради, але окрім фотографії, імені, прізвища та по-батькові посадовця – детальніших даних не оприлюднено. Водночас, у розділі “Прийом громадян”, поряд з іншими депутатами, є дані про прийом громадян секретарем ради. Так як даний посадовець виконує обов’язки міського голови, то біографічна інформація про нього є на сторінці “Міський голова». Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру секретаря ради на веб-сайті ради відсутня.

Пленарні засідання міської ради?87%

Рішення про скликання сесії Луцької міської ради оприлюднюється на сайті не пізніше, ніж за 10 днів до її проведення. Проект порядку денного сесії оприлюднюється за тиждень до засідання. Проекти рішень ради переважно оприлюднюються за  20 днів до засідання. Знайти їх можна у розділі «Міська рада» або через систему пошуку на сайті.

В  Луцькій міській раді наявна електронна система голосування. Інформація про реєстрацію депутатів на пленарних засідань оприлюднюється на веб-сторінці ради. Результати поіменних голосувань по кожному питанню порядку денного оприлюднюються вчасно. На веб-сайті можна переглянути відеотрансляція пленарних засідань міської ради. Також існує відеоархів засідань міської ради.

Практики повідомлення депутатами про наявність конфлікту інтересів під час пленарного засідання Луцької міської ради немає, хоч це і врегульовано в ст. 6 Розділу 6 Регламенту ради.  Етичний кодекс у міській раді не затверджено.

Нормативно-правові акти та інша документація міської ради?100%

На сайті Луцької міської ради вчасно оприлюднюються всі рішення, прийняті на пленарних засіданнях, протоколи сесій, протоколи засідань постійних депутатських комісій. У розділі «Міська рада» публікуються протоколи засідань депутатських комісій.

Принцип відкритості?

Міський голова64%

Участь громадськості?64%

В. о. Луцького міського голови здійснює прийом громадян у визначений час та за зазначеною адресою. Відповідно до оприлюдненого графіку, на прийом відведено 6 годин на місяць. У приміщені, де відбувається прийом громадян (департамент «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку»), забезпечені належні умови доступу для осіб з інвалідністю.

Громадяни можуть легко записатися на прийом і потрапити на нього того ж місяця. Міський голова особисто проводить прийом. Систематичний прийом інших категорій, зокрема організацій громадянського суспільства – представників профспілок, громадських організацій, релігійних об’єднань, університетів тощо, та систематичні виїзні прийоми не проводяться. Процедура запису на прийом не є складною. Зробити це можна по телефону, або заповнивши електронну форму та надіслати її на відповідну електронну скриньку. Опції дистанційного звернення громадян на сайті ради немає. Виїзні зустрічі в. о. Луцького міського голови проводить рідше, ніж раз на місяць. Григорій Пустовіт використовує Facebook у своїй комунікації з мешканцями і веде свою сторінку особисто – https://www.facebook.com/profile.php?id=100003575286553.

За налагодження співпраці Луцької міської ради з організаціями громадянського суспільства відповідає Відділ зв’язків із громадськістю. У Луцькій міській раді функціонує гаряча лінія для оперативного звернення громадян. При міському голові створена Громадська рада, але її наявність не сприяє вирішенню проблем міста. Фактично Громадська рада – це майданчик для обговорення активними лучанами життя міста. Також зазначимо, що в. о. міського голови у 2017 році не зініціював жодного громадського обговорення та дослідження громадської думки.

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ83%

Участь громадськості?83%

Громадяни мають вільний доступ до засідань виконавчого комітету та приміщень ради. Водночас, відповідно до системи контролю і управління доступом в приміщенні виконавчого комітету ради, громадяни можуть зайти в приміщення ради за наявності паспорта або іншого документа, який посвідчує особу.

Вичерпна інформація про процедуру проведення громадських слухань та інформація про інші механізми громадської участі доступна у Статуті громади. Повідомлення про проведення громадських слухань переважно оприлюднюються не менше ніж за 2 тижні і містять вичерпну інформацію про предмет обговорення. Також на веб-сайті доступна інформація про результати громадських слухань.

Створені робочі групи та громадські ради не завжди функціонують належним чином. Протоколи засідань містобудівної ради не опубліковані. Водночас, інформація про порядок оскарження рішень органів місцевого самоврядування опублікована у п. 30 Ст. 16 Статуту міста.

Доступ до публічної інформації?72%

На офіційному сайті Луцької міської ради функціонує окремий розділ “Публічна інформація”, який містить усю потрібну інформацію. На веб-ресурсі ради створено систему обліку публічної інформації. Виконавчі органи зазвичай дотримуються термінів надання відповідей на запити. Разом з тим, не всі відповіді на запити є повними та обґрунтованими. Порядок оскарження рішень (дій чи бездіяльності) розпорядників інформації опублікований у розділі «Публічна інформація» на сайті ради. У приміщенні ради забезпечені спеціальні місця для роботи з документами та можливість запитувачів інформації опрацьовувати потрібну інформацію.

Система навігації нового офіційного сайту ради є більш зручною, ніж у попередній його версії, що діяла до осені 2017 року. Водночас, стрічка новин сайту оновлюється не надто оперативно. Можливість користування сайтом Луцької міської ради для людей з інвалідністю (зокрема, зі слабим зором) не забезпечена.

Луцькою міською радою не створений окремий портал відкритих даних, але функціонує окремий розділ на сайті ради («Відкриті дані»), де набори даних оприлюднюються у форматі відкритих даних (RDF, XML, JSON, CSV).

Адміністративні послуги?100%

Луцький Центр надання адміністративних послуг розпочав свою роботу у липні 2013 року. На кінець 2017 р. ця установа надає 513 послуг і цей перелік надалі доповнюється. На сайті ЦНАПу оприлюднена інформація про порядок надання відповідних АП, режим доступу до приміщення, в якому здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування. Також, на веб-сайті ЦНАП розміщена інформація про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації.

У луцькому ЦНАПі успішно діє інформаційно-консультаційний пункт для іноземців. У приміщенні  безоплатно поширюються довідково-інформаційні матеріали про адміністративні послуги. Є можливість отримати інформацію про послуги за допомогою засобів зв’язку. У приміщенні облаштовані інформаційні стенди із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги. У ЦНАП організовано електронну чергу.  У приміщенні Луцького ЦНАП облаштовані скриньки для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг. Лучани мають змогу зареєструватися на сайті місцевого ЦНАПУ і таким чином створити свій кабінет на даному ресурсі. Це дає їм можливість консультуватися, вести архів послуг, якими вони користувалися.

ДЕПУТАТИ І РАДА92%

Участь громадськості?92%

Мешканці міста мають вільний доступ до приміщення Луцької міської ради. Особам з інвалідністю створено частковий доступ до кабінетів ради. Зокрема в чотириповерховому приміщенні міськради відсутній ліфт (зал сесійних засідань знаходиться на четвертому поверсі).

В Регламенті ради детально визначено процедуру доступу до засідань постійних депутатських комісій.

Депутати ведуть регулярний прийом виборців, але не завжди ведуть його особисто.

В Статуті територіальної громади зазначені процедури проведення громадських слухань (ст. 27), загальних зборів громадян (ст. 26), подання місцевої ініціативи (ст. 28), утворення та функціонування консультативно-дорадчих органів ради (п. 4 ст. 32 ІІІ Розділу Статуту міста).

В цілому в місті у 2017 році відбулося 3 громадських слухання. З ініціативи депутатів фракції «Народний» контроль в Луцьку було проведено громадське слухання про підвищення оплати проїзду в маршрутних автобусах.

Принцип підзвітності?

Міський голова35%

Фінансові ресурси муніципалітету?62%

На офіційному веб-сайт Луцької міської ради оприлюднено затверджений звіт про виконання бюджету міста, інформацію про перелік та ставки місцевих податків і зборів. На єдиному веб-порталі використання публічних коштів (spending.gov.ua) лише розпочато оприлюднення інформації про використання публічних коштів. Інформацію про перелік та ставки місцевих податків і зборів не розміщено.

Звіт про результати діяльності міського голови?29%

Процедура звітування міського голови перед громадою врегульована у Статуті територіальної громади. На сайті Луцької міської ради можна ознайомитися із звітами про виконання програм соціально-економічного розвитку. Сам в. о. міського голови інформує громадян про виконання лише окремих програм. В раді існує практика щорічного звітування міського голови про виконання його повноважень та щодо здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради. Однак в.о. міського голови Григорій Пустовіт ще не звітував, адже не пройшов рік виконання його повноважень. Про роботу виконавчих органів в. о. міського голови теж не звітував.

Звітів про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради на веб-сайті немає.

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ53%

Звітування про результати діяльності виконавчих органів ради?30%

Виконавчі органи міської ради не звітують про свою діяльність безпосередньо перед громадою. На сайті також відсутні їхні звіти. Виконавчі органи подають раді письмові звіти про хід та результати відчуження комунального майна.  Звіти щодо розгляду запитів на публічну інформацію публікуються на сайті ради у розділі «Публічна інформація».  Проміжні та заключні звіти про хід виконання цільових програм в поточному році теж оприлюднено на сайті.

При жодному комунальному підприємстві міста не створено наглядової ради.

Фінансові ресурси муніципалітету?72%

На веб-сайті Луцької міської ради оприлюднено детальну інформацію про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету; фінансові ресурси, які витрачаються на забезпечення діяльності виконавчих органів; квартальні звіти про виконання місцевого бюджету. Водночас,  фінансової звітності суб’єктів господарювання комунальної власності, звітів виконавчих органів про хід та результати відчуження комунального майна на веб-ресурсі ради не опубліковано. Публічне представлення інформації про виконання місцевого бюджету відбувається під час сесійних засідань Луцької міської ради та  засідань виконавчого комітету.

Регуляторна політика?100%

Звіти про відстеження результативності регуляторних актів публікуються на веб-сайті Луцької міської ради.

ДЕПУТАТИ І РАДА64%

Звіти про результати діяльності?64%

На сайті Луцької міської ради відсутні звіти про роботу депутатських комісій. Перед громадою постійні комісії теж не звітували.

Процедуру звітування депутатів перед радою врегульовано в ст. 9 Регламенту ради. Луцькою міською радою затверджено строки проведення звітів депутатів перед виборцями та графік звітування депутатів. Звіти усіх депутатів розміщено у розділі «Міська рада» на сайті. Водночас зазначимо, що не всі депутати звітують про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу не рідше 1 разу на рік. Більшість депутатських  звітів містять структуровану та ґрунтовну інформацію.

Також зазначимо, що в Луцькій міській раді немає депутатського фонду.

Залишити відповідь