Рейтинг міста Миколаїв 2016:

56.6%

Індекс публічності

62%

Публічність міського голови

61%

Публічність виконавчих органів

48%

Публічність депутатів

Резюме міста:

У 2016 році Миколаївська міська рада з показником 57% зайняла тринадцяте місце серед 22 міських рад, відставши на 0,8% від Рівненської та випередивши на 0,6 % Херсонську міську раду. В минулому році міська рада мала також 57% і низький рівень публічності, проте займала сьоме місце в загальному рейтингу. Це свідчить про те, що за рік загальний рівень публічності миколаївської влади не змінився, проте інші міста зробили крок вперед, тим самим посунувши її на тринадцяте місце.

Розглядаючи результати по кожному із суб’єктів дослідження, слід відмітити, що найвищим є показник публічності міського голови – 62%, у порівнянні з минулорічним 58%, який дозволяє йому перетнути межу задовільного рівня публічності. Показник публічності виконавчих органів також збільшився, з 59% у минулому році до 61% у цьому і також переходить межу задовільного рівня.

Найменш публічним є депутатський корпус, який з показником 49% проти 53% у минулому році, втратив 4% публічності.

Отже, приріст показників міського голови та виконавчих органів, не змогли підняти Миколаївську міську раду на більш високе місце у рейтингу через низький рівень публічності депутатського корпусу.

Показник публічності міського голови не є високим через те, що не врегульовано питання зустрічей з ініціативними групами громадян та іншими групами інтересів, не було опубліковано у друкованих засобах інформації декларацію про доходи та видатки, є інформація на сайті в описовому вигляді. Також на веб-сайті розміщено інформацію лише про штатних радників міського голови, а про позаштатних не розміщено. Окремо, слід наголосити, на низьких показникам по індикатору «Інформація про служби міського голови так кадрова політика». На офіційному веб-сайті не публікуються розпорядження міського голови з кадрових питань, у оголошеннях на проведення конкурсів на заміщення вакантних посад не зазначено необхідний перелік документів для участі у конкурсі, а протоколи засідання конкурсної комісії не розміщуються.

У порівнянні з минулим роком, міським головою були ініційовані громадські слухання, а також проведено звітування про свою діяльність за перших сто днів роботи. В Статуті міста Миколаєва визначений обов’язок міського голови звітувати перед територіальною громадою, детальна процедура звітування визначена у Регламенті Миколаївської міської ради, чого не було у минулому році.

Рівень публічності виконавчих органів зріс лише на 3% у порівнянні з минулим. Враховуючи зміни до законодавства, які відбулись протягом цього року, було додатково досліджено використання системи PROZORRO міською радою, розміщення інформації у форматі відкритих даних, функціонування системи електронних петицій. Система PROZORRO використовується, затверджено Регламент здійснення закупівель від 50 000 гривень, проте за останні 4 місяці закупівель на суму меншу від 100 000 не було здійснено. Також не затверджено нормативний документ, який би регулював порядок доступу до відкритих даних. Робота по оприлюдненню наборів даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних ведеться, проте все ще не опубліковано ряд даних. Система управління якістю (ISO) так і не запроваджена у цьому році, знаходиться на початковому етапі вже другий рік поспіль. На веб-сайті розміщена структура Миколаївської міської ради, структура виконавчих органів ради, положення про управління, відділи, контактна інформація та графік прийому. Передбачена можливість подати електронну петицію та звернення. Публікуються повідомлення про засідання виконавчого комітету та порядок денний, вчасно розміщуються прийняті рішення.

Найменшу кількість балів виконавчі органи отримали по таким індикаторам: рішення та документація виконавчих органів» – 49 %, комунальне майно та земля муніципалітету – 43,5%, доступ до публічної інформації – 53,7 %, основні програмні (концептуальні) документи муніципалітету – 54%. Найбільшу кількість балів по таким: інформація про виконавчі органи та їх керівників – 76, 6%, участь громадськості – 76,6 %, регуляторна політика – 100%.

Депутатський корпус з показником 48% є найменш публічним та займає лише 17-те місце у загальному рейтингу публічності депутатів із 22 міських рад. Основними тенденціями є відсутність вичерпної інформації про депутатів, відсутність інформації про майновий стан депутатів, відсутність таких же даних про секретаря міської ради, не завжди дотримання строків по попередньому розміщенню проектів рішень міської ради на наступну сесію, відсутність інформації про реєстрацію депутатів на пленарних засіданнях на веб-сайті. Регламентом Миколаївської міської ради 7 скликання, визначено процедуру звітування депутатів перед громадою. Згідно з ним, депутати мають прозвітувати протягом першого кварталу наступного року за звітним, тобто звітування відбуватиметься у січні-березні 2017 року. У зв’язку з цим, не було можливості оцінити більшість питань які розкривають рівень публічності депутатів міської ради, адже жоден з них ще не прозвітував. Дислокація округів розміщена у форматі текстового документу, а не позначено на веб-сайті, що не зручно для користування.

Депутатські комісії працюють відповідно до Положення про депутатські комісії Миколаївської міської ради 7 скликання, на веб-сайті оприлюднено перелік постійних комісій та їх склад, інформація про їх роботу та протоколи.

В Миколаївській міській раді діє електронна система голосування, результати поіменних голосувань по кожному питанню порядку денного розміщуються на сайті ради. Ведеться онлайн трансляція сесій міської ради, засідань постійних депутатських комісій, відео можна переглянути на офіційному youtube-каналі міської ради.

Принцип прозорості?

Міський голова60%

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ54%

ДЕПУТАТИ І РАДА64%

Принцип відкритості?

Міський голова68%

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ65%

ДЕПУТАТИ І РАДА59%

Принцип підзвітності?

Міський голова61%

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ64%

ДЕПУТАТИ І РАДА8%

Залишити відповідь