Рейтинг міста Ужгород 2017:

56.1%

Індекс публічності

57%

Публічність міського голови

48%

Публічність виконавчих органів

64%

Публічність депутатів

Резюме міста:

За підсумками вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування у 2017 році Ужгородська міська рада посіла 19-те місце у загальнонаціональному рейтингу з-поміж 24 муніципалітетів. Цьогорічний результат становить 56,1%. Спостерігається тенденція поступового підвищення рівня публічності у порівнянні з попередніми роками, оскільки у 2015 р. було 35%, а в 2016 р. – 48,8%.

Водночас, за підсумками моніторингу 2017 року Ужгородська міська рада й далі лишається категорії з низьким рівнем публічності разом з іншими сімома обласними центрами, показники в яких коливаються від 49 до 60%. Серед основних проблем, які знижують рівень публічності є відсутність на сайті міськради електронних декларацій (чи активних гіперпосилань на них) керівництва міста і депутатів, відсутність у відкритому доступі розпоряджень міського голови щодо кадрових питань, відсутня практика звітування про роботу міського голови та виконавчих органів на публічній зустрічі із громадою, відсутня вичерпна інформація про комунальні підприємства, зокрема, фінзвітність, перелік послуг, тарифи.

Разом з тим у порівнянні з попереднім роком також зросли показники публічності усіх трьох суб’єктів владних повноважень Ужгородської міської ради: міського голови з 51 до 57%, виконавчих органів з 42 до 48% і депутатського корпусу з 54 до 64%.

Міський голова

Індекс публічності міського голови Ужгорода у 2017 році становить 57%, займаючи 21-у сходинку у загальному рейтингу міських голів. До позитивних практик належать наявність чіткого графіку прийому; вчасне інформування про виїзні прийоми. Міський голова особисто веде прийом громадян. На веб-сайті та у муніципальній газеті вчасно публікуються оголошення щодо вакантних посад; оприлюднено Генеральний план міста; на веб-сайті ради опубліковано Програму соціально-економічного розвитку, рішення про бюджет та зміни до нього. На сайті функціонує система електронних петицій, наявна функція електронного звернення. На веб-сайті оприлюднена інформація щодо місцевих податків та зборів, опублікований перелік регуляторних актів. Також запроваджено практику Громадського бюджету.

Серед негативів факторів можна звернути увагу на відсутність на веб-сайті міськради електронної декларації мера; відсутність на веб-сайті розпоряджень щодо кадрових питань. У 2017 році місце прийому міського голови, як і засідань сесій, комісій, виконавчого комітету, було недоступним для людей з інвалідністю. В Ужгороді не прийнято плану стратегічного розвитку міста; безпосередньо при міському голові не створено громадських рад та робочих груп. У міськраді та її виконавчих органах не запроваджено систему управління якістю (ISO), структурні підрозділи виконкому не усі закупівлі здійснюють черес систему PROZORRO. Також протягом 2017 року міський голова Ужгорода не проводив звітування у форматі публічної зустрічі із громадськістю.

Виконавчі органи

Показник публічності виконавчих органів міськради у поточному році становить 48% і це найнижчий показник з-поміж усіх трьох суб’єктів владних повноважень Ужгородської міської ради та один з найнижчий показників у загальнонаціональному рейтингу загалом.

Серед позитивних факторів можна відзначити вчасне інформування про засідання виконавчого комітету, оприлюднення проектів рішень і тексти самих рішень, а також проекти регуляторних актів та прийняті регуляторні акти. На веб-сайті міської ради розміщена інформація про склад виконкому, є вичерпна інформація про керуючого справами, а також оприлюднені проміжні та остаточні звіти щодо виконання місцевих цільових програм. При виконавчих органах створені і функціонують робочі групи.

До факторів, які негативно вплинули на показник публічності виконавчих органів слід віднести відсутність практики звітування про роботу виконавчих органів перед громадськістю, відсутність наборів даних у форматі відкритих даних, відсутність на веб-сайті фінзвітності комунальних підприємств, відсутність протоколів засідань містобудівної ради, неналежна робота ЦНАПу, який у 2017 році працював не у своєму основному приміщенні. При комунальних підприємствах міста не створено наглядових рад, не проведено аудиторської перевірки фінансової звітності. На веб-сайті міської ради не публікуються звіти про хід та результати відчуження комунального майна. В Ужгородській міській раді не налагоджена практика продажу землі на земельних торгах та не створено містобудівного кадастру міста.

Депутати міської ради

Показник публічності депутатського корпусу є найвищим з-поміж усіх трьох суб’єктів Ужгородської міської ради і становить 64%. Відносно високий показник вдалося отримати завдяки вчасному оприлюдненню проектів рішень та рішень міськради, завчасному інформуванню про пленарні засідання з оприлюдненням порядку денного, оприлюднення протоколів сесій та засідань депутатських комісій, вчасному оприлюдненню роздруківок поіменних голосувань депутатів. Засідання Ужгородської міської ради транслюються у режимі онлайн на сайті міської ради, аудіозаписи засідань архівуються та оприлюднюються. Громадяни мають вільний доступ на пленарні засідання без спеціальних перепусток чи попередньої реєстрації. Також опубліковані фото депутатів, їх контактні телефони, час та місце прийому. Депутати міськради затвердили графік звітування та провели звітування діяльності за підсумками 2017 року. Звіти депутатів подані до апарату ради для подальшого оприлюднення на веб-сайті.

Серед негативних факторів відсутність на сайті біографічних довідок більшості обранців, електронних декларацій (чи активних гіперпосилань на них). На веб-сайті міської ради, як правило, не оприлюднюється інформація про реєстрацію депутатів на конкретному засіданні, не архівуються для подальшого доступу відеозаписи засідань ради, не оприлюднюється перелік та зміст депутатських запитів. Також відсутня чітко врегульована процедура запису громадян на виступ у сесійній залі та процедуру доступу громадян на засідання депутатських комісій. Окрім цього, депутати Ужгородської міської ради не ведуть регулярний прийом громадян. Місцеві депутати не ініціювали у 2017 році громадських слухань, а постійні депутатські комісії протягом 2017 року не звітували про результати свої діяльності.

Принцип прозорості?

Міський голова66%

Інформація про міського голову та його діяльність?48%

На веб-сайті Ужгородської міської ради в окремому розділі оприлюднені біографічні дані та фотографія міського голови. На сайті НАЗК розміщена електронна декларація, зокрема – за 2016 та 2017 роки. У відповідному розділі веб-сайту міськради також є інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку міського голови. На веб-сторінці ради та дошці оголошень є інформація про графік прийому громадян та процедуру запису. На веб-сайті опубліковано перелік повноважень міського голови.

На веб-сайті Ужгородської міської ради не оприлюднено електронної декларації міського голови, а за опублікованим гіперпосиланням на момент моніторингу відкривалася не декларація мера, а пояснювальна записка та заява посадової особи про відновлення публічного доступу до декларації. На сайті у відповідному розділі не опубліковано інформації про окрему процедуру прийому міським головою ініціативних груп громадян чи інших груп інтересів. При цьому відповідне розпорядження про графік такого прийому прийнято, але цей документ “губиться” у загальному переліку розпоряджень мера.

Попри те, що на сайті міськради щоденно публікуються новини, пов’язані із діяльністю міської ради чи виконкому, не усі вони стосуються діяльності безпосередньо міського голови. Таким чином користувач сайту немає щоденної інформації про те, чим займався мер протягом робочого дня.

Попри те, що міський голова Ужгорода дає брифінги для журналістів після засідань виконкому чи сесій, час від часу є гостем прямих ефірів на місцевому телебаченні, у той час як практики регулярних прес-конференцій та інших форматів зустрічей з працівниками медіа не налагоджено.

Інформація про служби міського голови та кадрова політика?64%

На веб-сайті Ужгородської міської ради оприлюднено інформацію про штатних та позаштатних радників міського голови, а також наявна зведена інформація з номерами телефонів працівників міської ради та підпорядкованих структур.

Оголошення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад оприлюднюються і на офіційному сайті, і на шпальтах муніципальної газети. Оголошення з’являються без порушення термінів, однак у них не завжди вказано конкретного переліку документів, які мають подавати претенденти.

У вільному доступі не виявлено документу щодо порядку (процедуру) умов проходження конкурсу на заміщення вакантних посад. Протоколів засідань конкурсних комісій про результати конкурсів на заміщення вакантних посад не розміщено на сайті міськради. Їх можливо отримати лише через скерування інформаційного запиту. Розпорядження міського голови про призначення службовців на вакантні посади не публікуються на сайті міськради, які можна отримати лише через інформаційний запит.

Основні програмні (концептуальні) документи муніципалітету?63%

Станом на 2017 рік в Ужгороді не було прийнято плану стратегічного розвитку міста. Водночас на сайті міськради створений окремий підрозділ, де розміщено оголошення щодо розробки стратегії.

На веб-сайті міськради оприлюднено Генеральний план міста, документ є ґрунтовним (містить текстову та графічну частини), документ немає інформації з обмеженим доступом.

На сайті міськради розміщене рішення про затвердження бюджету міста із додатками, є доступ до рішень, якими були внесені зміни до бюджету. Водночас єдиної зведеної актуальної редакції бюджету міста не створено. Також оприлюднено програму соціально-економічного розвитку міста. В Ужгородській міській раді функціонує система подання електронних петицій.

Підрозділи Ужгородської міської ради не усі закупівлі проводили через систему PROZORRO. В Ужгородській міській раді не отримали сертифікат, який підтверджує виконання вимог стандарту ISO 90001:2001, у міській раді не запроваджено систему управління якістю (ISO). У місті Ужгород не існує програмного (стратегічного) документу, який визначав би пріоритетні напрямки розвитку сфери відкритих даних.

Нормативні документи муніципалітету?90%

На офіційному сайті Ужгородської міської ради оприлюднено чинний Статут територіальної громади. Рішенням виконкому затверджено документ (з подальшими змінами), який регулює порядок доступу до відкритих даних.

На сайті Ужгородської міської ради створено технічну можливість пошуку документів, зокрема, за датою прийняття, ключовими словами.

У місті Ужгород налагоджена практика бюджету участі (громадського бюджету).

Розпорядження міського голови публікуються вчасно, не пізніше 5 робочих днів від дати прийняття. Більшість розпоряджень міського голови оприлюднюються, хоча не усі. Наприклад, як виявлено під час моніторингу, в період із 01 листопада по 31 грудня 2017 року міський голова Ужгорода видав 110 розпоряджень, з яких на сайті міськради не оприлюднено 21. Більшість із 21 неоприлюдненого розпорядження стосувалися питань розподілу службових автомобілів, надання відпусток керівникам комунальних підприємств, погодження відряджень керівників комунальних підприємств.

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ43%

Інформація про виконавчі органи та їх керівників?64%

На веб-сайті Ужгородської міської ради опублікована інформація про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, розклад роботи виконавчих органів Ужгородської міської ради. Також є відомості про структуру та персональний склад виконавчих органів. На сайті можливо ознайомитися з даними про керівників виконавчих органів, зокрема, їх біографії, фотографії, службові номери телефонів. Оприлюднено інформацію про повноваження виконавчих органів.

На веб-сторінці розміщена інформація – біографічні дані та фотографії – заступників міського голови, є дані про їх службові номери телефонів, електронну пошту, розташування кабінетів.

На сайті міськради нема інформації про процедуру запису на прийом до керівників виконавчих органів. На веб-ресурсі не оприлюднено декларацій заступників міського голови, а також нема гіперпосилання на такі декларації на сайт НАЗК.

Також на сайті міськради вказана вичерпна інформація (фото, біографія, графік та місце прийому, контактні дані) про керуючого справами міськвиконкому.

На сайті міськради не оприлюднено інформацію про усі соціальні заклади, що належать до сфери управління виконавчих органів (є лише дані про медичні та освітні заклади). Аналогічно нема інформації про усі без винятку діючі комунальні підприємства, натомість, лишалася інфоомація про уже ліквідовані комунальні підприємства.

Інформація про виконавчий комітет міської ради?91%

На офіційній веб-сторінці наявна інформація про адресу, номери засобів зв’язку та електронної пошти керуючого справами виконавчого комітету. Оприлюднено інформацію про персональний склад виконкому. Є довідка про повноваження виконкому. На сайті вчасно оприлюднюються анонси про час та місце проведення засідань виконкому.

На сайті вказані біографічні довідки не усіх членів виконкому. Зокрема, не оприлюднено біографій Миколи Палінчака та Мирослава Гісема.

Рішення та документація виконавчих органів?59%

На веб-сайті Ужгородської міської ради проекти рішень ради та виконавчого комітету оприлюднюються вчасно, не пізніше 5 робочих днів. Також вчасно з’являються анонси про час та місце засідань виконавчого комітету. Проте детальний проект порядку денного, як правило, з’являється за 1-3 днів до засідання.

На веб-сайті міськради створено зручну та функціональну систему пошуку інформації, зокрема, за ключовими словами.

Вчасно оприлюднюються проекти регуляторних актів, а також повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів. Рішення регуляторних актів публікуються у муніципальній газеті. На веб-сайті міськради, а також у муніципальній газеті оприлюднено План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів та зміни до нього. Втім цей документ на сайті знаходиться у загальному переліку рішень міськради, а не в окремому розділі “Регуляторні акти”, що може ускладнити пошук документу.

На веб-сайті міськради оприлюднена Програма соціально-економічного розвитку міста, яка містить усі необхідні додатки. Втім цей документ та зміни до нього містяться у загальному переліку рішень міськради, що може ускладнити пошук документу та його актуальної редакції.

В окремому розділі оприлюднено інформацію про місцеві цільові програми у вигляді паспортів програм. Однак переліку із конкретними назвами діючих програм немає.

На веб-сайті частково оприлюднена інформація про послуги, які надаються комунальними підприємствами, однак не про усі. Не вказано вартості цих послуг. Нема інформації про формули розрахунку тарифів на комунальні послуги, відсутня інформація про пільги для різних категорій населення.

На сайті не оприлюднено переліку укладених договорів органом місцевого самоврядування чи його структурними підрозділами.

На веб-сайті міськради є розділ “Відкриті дані”, в якому є пряме гіперпосилання на Єдиний державний веб-портал відкритих даних. Однак це гіперпосилання прямо направляє на набори даних лише одного підрозділу виконкому – Департаменту фінансів. А підрозділів, які оприлюднили свої набори даних, є більше, тож користувачу доведеться їх шукати самостійно.

Комунальне майно та земля муніципалітету?11%

У місті Ужгород створена служба містобудівного кадастру, тоді як самого містобудівного кадастру не створено.

На веб-сайті міськради нема інформації у форматі відкритих даних про перелік незадіяних муніципальних ділянок і приміщень, які можуть бути передані у користування. Інформація про кілька вільних ділянок знаходиться у розділі “Аукціони, конкурси”, однак усі рішення щодо цих ділянок прийняті у 2016 році, тож невідомо, наскільки ця інформація є актуальною. У місті Ужгород не практикують відчуження ділянок шляхом проведення земельних торгів.

На веб-сайті є документ з інформацією про перелік приміщень комунальної форми власності та їх орендарів (користувачів). Однак цей документ не міститься у форматі відкритих даних.

На офіційному сайті можна знайти інформацію про суб’єкти господарювання комунальної власності, зокрема, перелік комунальних підприємств, медичних закладів, навчальних закладів. Однак ці документи також не у форматі відкритих даних.

На веб-сайті Ужгородської міської ради не оприлюднено наборів даних (ні у форматі відкритих даних, ні в будь-якому іншому форматі):

  • фінансова звітність суб’єктів господарювання комунальної власності;
  • реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності;
  • перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту;
  • перелік маршрутів перевезення пасажирського автомобільного транспорту;
  • відомості щодо комплексних (територія всього міста) схем розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності;
  • перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами;
  • інформація про рекламні засоби.

Ужгородська міська рада не прийняла рішень щодо створення наглядових рад при комунальних підприємствах, а також не прийнято рішень щодо незалежного аудиту річної фінансової звітності комунальних підприємств.

ДЕПУТАТИ І РАДА72%

Інформація про депутатів міської ради?46%

На веб-сайті Ужгородської міської ради наявна інформація із контактними номерами телефонів депутатів, місце їх прийому виборців та графік, розміщені фотографії.

На веб-сайті розміщена коротка інформаційна довідка щодо функцій депутата.

Не усі депутати Ужгородської міської ради проводять прийом виборців у чітко вказаний час та місці. У переважної більшості депутатів на веб-сайті не вказані біографічні дані. Також не розміщено електронних декларацій обранців або хоча б гіперпосилань на них з сайту НАЗК.

Структура та організація роботи представницького органу місцевого самоврядування?68%

Регламент Ужгородської міської ради є публічно доступним на веб-сайті, щоправда у загальному переліку рішень міськради, що може ускладнити пошук документу для недосвідченого користувача. Аналогічна ситуація з Положенням про роботу постійних комісій.

На веб-сайті опублікована вичерпна інформація про секретаря Ужгородської міської ради, зокрема, біографію, повноваження, графік прийому. Водночас електронної декларації (чи активного гіперпосилання на сайт НАЗК) не розміщено.

На веб-сайті є довідка про склад депутатських фракцій та комісій, але нема інформації про переходи депутатів по комісіях.

На сайті вчасно публікуються новини-анонси про засідання депутатських комісій.

На веб-ресурсі розміщена інформація про орган, що забезпечує депутатського корпусу (відділ по роботі з депутатами та постійними комісіями), зокрема, місцезнаходження, засоби зв’язку, керівництво, структуру, положення, графік прийому.

На веб-сайті опублікована інформація про межі округів міста у вигляді переліку назв вулиць, карти округів не зображено.

Пленарні засідання міської ради?74%

Як правило, рішення про скликання пленарних засідань сесії із зазначенням детального порядку денного доводяться до відома населення не пізніше як за 10 днів до її проведення. Проекти рішень публікуються щонайменше за 20 робочих днів до розгляду, прийняті рішення публікуються не пізніше 5 робочих днів від дати прийняття.

У раді діє електронна система голосування, роздруківка поіменних голосувань, як правило, публікується на веб-сайті не пізніше наступного робочого дня після засідання. На веб-сайті публікуються протоколи пленарних засідань.

На сайті не оприлюднюються депутатських запитів. На веб-сторінці не відображається інформація про реєстрацію депутатів на конкретних пленарних засіданнях.

У Регламенті Ужгородської міської ради прописана процедура врегулювання конфлікту інтересів, коли під час пленарного засідання практикується публічне озвучення про наявний конфлікт інтересів щодо конкретних проектів рішень.

Практикується ведення прямої відеотрансляції засідань. Водночас аудіотрансляції нема. На веб-сайті міськради розміщуються архівні аудіозаписи сесій, водночас архів відеозаписів відсутній.

В Ужгородській міській раді не затверджено Етичного кодексу депутата.

Нормативно-правові акти та інша документація міської ради?100%

На веб-сайті Ужгородської міської ради оприлюднюються усі рішення, прийняті на пленарних засіданнях, документи публікуються вчасно, не пізніше п’яти робочих днів.

На веб-сайті оприлюднені протоколи засідань депутатських комісій.

Принцип відкритості?

Міський голова53%

Участь громадськості?53%

Міський голова Ужгорода видав розпорядження, згідно з яким здійснюється прийом представників підприємств, організацій. Прийом громадян мер міста проводить у чітко визначений час та у вказаному місці, прийом мер веде особисто. Виборець може потрапити на прийом одразу після запису, який здійснюється перед початком прийому.

На сайті міськради вказано номер гарячої лінії оперативного чергового. Також на веб-ресурсі створено онлайн-форму для звернення громадян, а також опубліковано інформацію про порядок звернення громадян.

Міський голова веде сторінку у соціальній мережі Facebook, проте коментарі чи відповіді мера під його постами спостерігаються вкрай рідко.

В Ужгородській міській раді не створено процедури дистанційного запису на прийом до міського голови. Мер міста практикує проведення виїзних прийомів, однак вони відбуваються рідше, ніж раз на місяць. У 2017 році через ремонт першого поверху людям з інвалідністю не було повноцінного доступу до місця прийому міського голови. Згідно з офіційним графіком прийом міським головою громадян ведеться менше 4 годин на місяць.

Міський голова Ужгорода у 2017 році ініціював 6 громадських слухань. Однак усі вони стосувалися питань процедури, наприклад, обговорення детальних планів територій, вартість проїзду у громадському транспорті тощо. Проте проведення цих слухань було вимогою законодавства, а не особистою ініціативою градоначальника. У 2017 році мер не ініціював досліджень громадської думки, при міському голові не створено громадських рад чи робочих груп (останні діють при міськвиконкомі).

У структурі Ужгородської міської ради не створено окремого підрозділу, який відповідає за налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства.

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ58%

Участь громадськості?73%

На засіданнях виконавчого комітету Ужгородської міської ради громадянин може бути присутній без попередньої реєстрації чи повідомлення. У приміщенні Ужгородської міської ради забезпечено вільний доступ до кабінетів департаментів, управлінь, відділів підрозділів виконкому.

На веб-сайті міськради вчасно оприлюднюється інформація про проведення громадських слухань, у вільному доступі у спеціальному розділі наявна довідка про процедуру проведення громадських слухань. Також на сайті опубліковано інформацію про інші механізми громадської участі, зокрема, місцевої ініціативи. На сайті лише частково оприлюднена інформація про порядок оскарження рішень органів місцевого самоврядування, зокрема, про це йдеться у пунктах 7 та 8 розділу “Питання-відповіді”.

При виконавчих органах міської ради функціонують робочі групи, однак не створено громадських рад.

На веб-сайті міськради не оприлюднюються протоколи засідань містобудівних рад. Зафіксовано, що на веб-сайті у розділі “Громадські слухання” публікуються не усі протоколи слухань, що відбулися. Так, за даними міськради у 2017 році відбулося 6 слухань, однак у відповідному розділі оприлюднено протоколи лише двох.

Доступ до публічної інформації?61%

На веб-сайті Ужгородської міськради створений окремий розділ щодо доступу до публічної інформації. Тут, зокрема, оприлюднено порядок оскарження рішень (чи бездіяльності) розпорядників інформації. Інформаційні запити можна подавати усіма можливими способами: поштою, електронною поштою, телефоном, усно або ж через онлайн-форму. Як правило, в Ужгородській міській раді відповіді на запити надаються вчасно (не пізніше 5 робочих днів) та у повному обсязі. Розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше 10 сторінок не перевищує граничні норми витрат на копіювання (0,1 % розміру мінімальної заробітної плати). У приміщеннях міськради відведені спеціальні місця для роботи із запитуваними документами із можливістю робити виписки, фотокопії тощо. На сайті оприлюднена лише одна форма-зразок запиту щодо отримання доступу до публічної інформації.

Система навігації по офіційному сайту Ужгородської міської ради є зручною та інтуїтивно зрозумілою.

На веб-сайті не розміщено переліку найбільш запитуваних питань та відповідей на них. Також не створено системи обліку публічної інформації.  Відсутній окремий портал відкритих даних.

На веб-сайті створено розділ “Відкриті дані”, однак гіперпосилання виводить на Єдиний державний веб-портал відкритих даних лише щодо одного розпорядника – Департамент фінансів.

Сайт міськради не пристосований для людей з вадами зору.

Адміністративні послуги?42%

У Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) при Ужгородській міській раді надається  214  адмінпослуг. Прийом громадян ЦНАП здійснює відповідно до графіку прийому, прийом до 20.00 відбувається лише раз на тиждень. ЦНАП має доступ до 4 державних реєстрів. У ЦНАПі наявні бланки для заповнення з метою отримання конкретної послуги. Ці бланки розміщені і на веб-сайті міськради у розділі, що стосується роботи ЦНАПу. Також там оприлюднені інформаційні картки адміністративних послуг. Опублікована інформація про перелік послуг, які надають виконавчі органи. Певну довідкову інформацію щодо послуг можна отримати по телефону. У приміщенні ЦНАПу наявні скриньки для звернень і пропозицій.

Станом на 2017 рік ужгородський ЦНАП не мав окремого веб-порталу, а у відповідному розділі сайту міськради не було інформації про наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування. Не розміщено відомостей і про безоплатний реєстр адміністративних послуг, який є на Урядовому порталі та про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки.

Слід відзначити, що у 2017 році ЦНАП не працював у своєму основному приміщенні. На момент візиту не зафіксовано роботи електронної черги, не було інформаційно-довідкових матеріалів на стендах, не практикувалося процедури попереднього запису на прийом до ЦНАПу.

У 2017 році не було створено функції, яка дозволяла отримувати адміністративні послуги через веб-сайт у режимі онлайн.

У місті Ужгород не створено окремої установи з надання безоплатної первинної правової допомоги громадянам. При цьому при управлінні правового забезпечення діє громадська приймальня з питань надання безоплатної первинної правової допомоги. Інформацію про її роботу, зокрема, графік роботи,  можна знайти на веб-сайті лише у загальному переліку документів, що може бути незручним та часозатратним для користувача.

ДЕПУТАТИ І РАДА50%

Участь громадськості?50%

Мешканці мають вільний доступ до пленарних засідань Ужгородської міської ради.

Депутати міської ради особисто ведуть прийом виборців, втім не усі обранці проводять прийом у чітко вказаному місці та у визначений час.

У Статуті територіальної громади у розділі 13 врегульовано процедуру проведення громадських слухань, а також процедуру подання місцевої ініціативи. У розділі 11 Статуту територіальної громади врегульовано процедуру проведення загальних зборів громадян.

На практиці громадяни мають вільних доступ до засідань депутатських комісій, однак при цьому у Положенні про постійні комісії нічого не вказано про можливість вільної присутності громадянина на відкритому засіданні депутатської комісії та процедуру доступу до засідання. Більше того, у пункті 9 Положення йдеться, що представники ЗМІ можуть бути запрошені за попереднім узгодженням з головою комісії. Ці фактори можуть створювати прецеденти як обмеження журналістської діяльності, так і вільного доступу громадян до засідань комісії.

У Регламенті Ужгородської міської ради не описано детальної процедури, яка дозволяє мешканцям виступати на засіданнях. Зокрема, у статті 22, яка стосується питань виступів, доповідей, надання слова, у пункті 22.8 йдеться про те, що головуючий може також надати слово для виступу з обговорюваного питання особам, що присутні на засіданні. У пункті 22.9 наведено перелік осіб, яким надається слово “без ухвалення процедурного рішення ради”.

У Статуті територіальної громади та у Регламенті міськради не врегульовано процедуру утворення та функціонування консультативно-дорадчих органів ради.

Протягом 2017 року депутатами Ужгородської міської ради не було ініційовано жодного громадського обговорення.

Станом на 2017 рік до сесійної зали, яка знаходиться на другому поверсі, не було доступу людям з інвалідністю, оскільки не працювали ліфти.

Принцип підзвітності?

Міський голова44%

Фінансові ресурси муніципалітету?100%

На веб-сайті Ужгородської міської ради створено окремий розділ щодо питань бюджету, де, зокрема, оприлюднено і звіти щодо виконання бюджету.

Інформація про використання коштів структурними підрозділами міськвиконкому розміщена на єдиному веб-порталі публічних коштів spending.gov.ua

На сайті створено розділ щодо місцевих податків та зборів, де розміщена відповідна інформація.

Звіт про результати діяльності міського голови?32%

У 2017 році міський голова Ужгорода не проводив відкриту зустріч із громадою, аби прозвітувати про свою роботу. У Статуті територіальної громади міста не прописано детальної процедури звітування міського голови перед виборцями. У статті 27 документу лише згадується, що міський голова повинен звітувати перед громадою на відкритій зустрічі раз на рік та на вимогу половини депутатів – будь-коли.

Натомість на веб-сайті Ужгородської міської ради у 2017 році було розміщено письмовий звіт міського голови про роботу 2016 року, більша частина документу стосується стану виконання місцевих цільових програм. Також на сайті міськради опубліковано і звіт міського голови про здійснення державної регуляторної політики, цей звіт публікувався і у муніципальній газеті.

На веб-сайті не зафіксовано письмового звіту міського голови про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку. Також відсутня інформація про таке звітуванні у форматі відкритої зустрічі з громадою.

На веб-сайті не зафіксовано письмового звіту міського голови про роботу виконавчих органів перед міською радою. Відомо, що на одному із засідань ради такий звіт був розданий депутатам, однак, відомо із протоколу, що документ не був зачитаний у сесійній залі.

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ39%

Звітування про результати діяльності виконавчих органів ради?21%

На веб-сайті Ужгородської міської ради в окремому розділі опубліковані звіти про виконання програм соціально-економічного та культурницького розвитку. Наявний окремий розділ “Звіти”, в якому розміщені проміжні та заключні звіти про виконання програм.

На веб-сайті щомісячно публікуються щомісячні звіти про запити на публічну інформацію, в яких, зокрема, вказана статистична інформацію, загальна тематика запиту, але не вказані конкретні запитувачі.

На веб-сайті Ужгородської міської ради відсутні письмові звіти виконавчих органів про їх діяльність, нема інформації про таке звітування у 2017 році у форматі відкритої зустрічі з громадою.

На сайті не опубліковано звіту про хід та результати відчуження комунального майна. При комунальних підприємствах не створено наглядових рад.

Фінансові ресурси муніципалітету?47%

На веб-сайті Ужгородської міської ради є інформація про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету. Практикується публікація квартальних звітів виконання бюджету, втім звіту за останній квартал 2017 року станом на кінець березня не зафіксовано.

В Ужгороді не було публічного представлення інформації про виконання місцевого бюджету за 2017 рік.

На веб-сайті не оприлюднений звіт виконавчих органів про хід та результати відчуження комунального майна. Цей документ можна отримати на інформаційний запит, втім при умові оплати копіювання аркушів (документ містить більше 10 аркушів) ціна становить більше 200 гривень.

На сайті не опубліковані фінансові звіти суб’єктів господарювання комунальної власності.

Регуляторна політика?100%

У 2017 році виконавчі органи підготували два звіти про відстеження результативності регуляторних актів, обидва опубліковані на веб-сайті та у муніципальній газеті.

ДЕПУТАТИ І РАДА62%

Звіти про результати діяльності?62%

Процедура звітування депутатів Ужгородської міської ради прописана у статті 54 Регламенту ради. Наприкінці 2017 року радою затверджено рішення №944, згідно з яким звітувати про рік роботи депутати повинні відбутися у лютому наступного року. Затверджено і опубліковано графік звітування депутатів.

Втім проблемним питання є те, що окремі депутати не звітують індивідуально, а відбувається так званий звіт фракції. Станом на початок 2018 року на веб-сайті ради були розміщені актуальні звіти депутатів за 2016 рік. Усі 36 депутатів поінформували апарат ради про результати своїх звітів за 2017 рік, які повинні бути оприлюднені на сайті.

В оприлюднених звітах за 2016 рік, як правило, в основному міститься інформація про роботу у раді, статистика звернень. Детальної інформації про доручення виборців, участь в громадських обговореннях, статистика та тематика запитів тощо немає.

Депутатські комісії не звітували перед радою про свою діяльність у 2017 році, через це таких звітів у письмовому вигляді на веб-сайті міськради не оприлюднено.

Залишити відповідь