Рейтинг міста Житомир 2017:

54%

Індекс публічності

63%

Публічність міського голови

50%

Публічність виконавчих органів

50%

Публічність депутатів

Резюме міста:

Місто Житомир протягом 2017 року підвищило свій рівень публічності лише на 5%  – з 49% у 2016-му році до 54%, тож все ще знаходиться у категорії міст з низьким рівнем публічності. Посівши 20-ту позицію в рейтингу, Житомир випередив лише на кілька відсотків Полтаву, Одесу, Черкаси та Запоріжжя. Відставання від лідера рейтингу індексу публічності у 2017 році – Івано-Франківська, складає аж 24%.

Серед трьох суб’єктів місцевого самоврядування, які були об’єктом дослідження, найкращі показники прогресу спостерігаються у міського голови – з 52% у 2016 році до 63% у 2017-му. Публічність депутатського корпусу виросла на 7% – з 43% до 50%. А виконавчі органи показали незначний спад з 52% до 50%.

Серед ключових проблем публічності Житомира є одночасне функціонування двох веб-сайтів Житомирської міської ради. Новий сайт не в повній мірі працює у штатному режимі роботи та не містить ряду необхідної інформації, значна частина розділів не заповнені та не коректно працює пошукова система. Паралельно з цим, частина важливої інформації все ще знаходиться на старій версії сайту, що змушує здійснювати пошук інформації на обидвох сторінках. На низькому рівні впроваджується політика відкритих даних та звітування про роботу суб’єктів місцевого самоврядування. Не вирішено питання впорядкування Статуту територіальної громади.

Показник публічності міського голови у порівнянні з минулорічним виріс на 11% – з 52% до 63%. Це 11 позиція в рейтингу, на якій одночасно перебувають міські голови Краматорська, Кропивницького та Рівного. З провадженням нової веб-сторінки Житомирської міської ради, значно підвищилася кількість та якість інформації про служби міського голови і його діяльність, кадрова політика. З’явилась інформація про процедуру запису жителів міста на прийом до міського голови, інформація про помічників та радників міського голови. Втім, все ще потребує поліпшення та налагодження якісного функціонування і вичерпного наповнення новий сайт міської ради. Досі не вирішено питання зі Статутом територіальної громади міста, так, прийнятий у 2009 року документ не зареєстровано у державного реєстратора, відповідно він не є дійсним. Міська рада розробила нову редакцію Статуту та планує протягом 2018 року його затвердити відповідним чином. Ніяк не впорядковано прийом ініціативних груп громадян (профспілок, релігійних чи громадських об’єднань), а час прийому міським головою складає лише 4 години на місяць. На офіційному сайті ради функціонує система пошуку інформації, але вона некоректно працює. Наявний окремий сайт-сторінка генерального плану міста з вичерпною інформацією про основні положення та пояснювальна записка, а також широкоформатні зображення планів територій міста по категоріях які доступні для скачування. У місті відсутній Стратегічний план розвитку міста.

Публічність виконавчих органів міської ради у порівнянні з минулорічним показником, знизилася на 2% – з 52% до 50%. Це 20-та позиція (з 24-х) яку Житомир розділяє з Полтавою та Рівним. На низькому рівні в місті впорядковано інформацію про комунальне майно, питання землі та благоустрою – рішення про проведення земельних торгів не завжди публікуються в повному обсязі. Ніяким чином не впроваджується політика оприлюднення інформації у форматі  відкритих даних – ані на окремому порталі відкритих даних ані у окремому розділі на сайті міської ради нема ні переліку земельних ділянок, що пропонуються під забудову, ні переліку об’єктів комунальної власності, що перебувають у оренді, ні інших наборів даних, обов’язкове оприлюднення яких є вимогою відповідної постанови Кабінету Міністрів України.

Незважаючи на якісну роботу ЦНАПу, досі не функціонує його окремий сайт, що не дає можливість мешканцям міста мати «особистий кабінет», який би дозволяв отримувати адміністративні послуги та взаємодіяти зі службовцями ради он-лайн. У повній мірі публікується інформація щодо регуляторної політики.

Лише частково наявна довідкова інформація (біографічні дані, засоби зв’язку, електронна пошта, години прийому та кабінети, декларації про майно) керівників виконавчих органів. Не в повній мірі наявна інформація щодо керівного складу підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління виконавчих органів.

Депутатський корпус Житомирської міської ради показав стабільний ріст публічності протягом року на 7% – з 43% у 2016 році до 50% у 2017 році, що дозволило Житомиру піднятися з останнього місця в рейтингу. Втім, у порівнянні з іншими містами це дуже низька позиція – 22-га (з 24-х) розділена з Полтавою. Гірший показник лише у депутатів Запоріжжя.

Досить якісно впорядковано структуру та організацію роботи представницького органу місцевого самоврядування. В повній мірі відображено нормативно-правові акти та інші документи, які приймаються в раді, проекти рішень вчасно оприлюднюються на сайті. Налагоджено регулярну трансляцію пленарних засідань, також, можливо переглянути попередні відеозаписи трансляцій засідань міської ради як на сайті міської ради так і на офіційному YouTube-каналі. Однак, на сайті міської ради не в повній мірі наявна довідкова та контактна інформація про депутатів – біографічні дані, засоби зв’язку, поштові скриньки, адреси та режим роботи громадських приймалень, сторінки у соціальних мережах. Відсутня інформація про права та обов’язки депутатського корпусу. На сайті міськради також відсутня інформація про межі округів та депутатів, які закріплені за відповідними округами. На низькому рівні впорядковано депутатське звітування (у тому числі звіти постійних комісій ради) та участь депутатів у пленарних засіданнях – проте, у міській раді діє електронна система голосування та публікується інформація про поіменні голосування. Даних щодо депутатських  запитів на сайті нема.

Для підвищення рівня публічності органам місцевого самоврядування міста Житомир варто серед іншого провести повне і вичерпне наповнення нового сайту; виробити політику роботи з відкритими даними міста; в публічний спосіб розробити та затвердити Стратегію розвитку Житомира та оприлюднити документ на сайті; вдосконалити Статут територіальної громади з врахуванням законодавчних змін у сфері відкритості та громадської участі, а також актуальних практик запроваджених в інших містах; розмістити на сайті міської ради вичерпну інформацію про депутатський корпус; створити сайт ЦНАПу.

Принцип прозорості?

Міський голова70%

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ50%

ДЕПУТАТИ І РАДА67%

Принцип відкритості?

Міський голова71%

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ54%

ДЕПУТАТИ І РАДА48%

Принцип підзвітності?

Міський голова40%

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ44%

ДЕПУТАТИ І РАДА19%

Залишити відповідь