Рейтинг міста Житомир 2018:

73.3%

Індекс публічності

88%

Публічність міського голови

70%

Публічність виконавчих органів

64%

Публічність депутатів

Резюме міста:

У 2018 році муніципалітет Житомира продемонстрував найвищу динаміку зростання показників Індексу публічності в Україні: з 54,1% у 2017 р. до 73,35% на початку 2019 р. Загальна позиція Житомирської міської ради у всеукраїнському рейтингу перемістилася з 20 місця на шосте, що дозволило увійти до переліку обласних центрів із задовільним рівнем публічності.

Наразі Житомир поступається за показниками публічності, відкритості та доступності щорічним лідерам: Івано-Франківську, Луцьку, Львову, Києву, обійшовши Вінницю, яка у 2017 р. перебувала на четвертій сходинці рейтингу. Відставання від лідера – Івано-Франківська – зменшилося з 24,5% у 2017 р. до 13,44% у 2018 р. Наздоганяє Житомир Чернівецька міська рада із результатом 73,09% (проти 73,35% у Житомира).

Серед трьох суб’єктів місцевого самоврядування, які були об’єктами дослідження, найкращі показники росту показав міський голова: з 63% у 2017 р. до 87,75% у 2018 р. (різниця у 24,75%). Публічність виконавчих органів міської ради виросла з 50% у 2017 р. до 70,23% у 2018 р. (різниця у 20,23%). Позитивну тенденцію росту показників публічності фіксуємо і в депутатів Житомирської міської ради: з 50% у 2017 р. до 64,13% у 2018 р. (різниця у 14,13%).

Що вплинуло на зростання рейтингу міста? Передусім варто зазначити, що дослідження 2017 року припало на період запуску нового вебсайту міської ради, який ще не набув повної функціональності. Це призводило до помилок у зображенні тієї чи іншої інформації, не всі розділи та модулі були наповнені. Протягом 2018  та першої половини 2019 років більшість вказаних недоліків були усунуті, інформаційні розділи наповнено та оновлено.

Другим суттєвим фактором підвищення рівня публічності міста стало затвердження Статуту територіальної громади Житомира. Відсутність цього локального документа, що визначає, наприклад, процедури звітування посадових осіб, механізми громадської участі, суттєво впливала на позицію міста у загальному рейтингу. Також стартувала системна робота муніципалітету з відкритими даними. Попри те, що процес оприлюднення даних не пройшов точки неповернення: у місті відсутній портал відкритих даних, не всі передбачені набори даних публікуються у форматах CSV та JSON, такий поступ у сфері суттєво додав до загального показника публічності міста.

Окремо варто відзначити активну позицію муніципалітету Житомира, працівники якого після оприлюднення результатів вимірювання Індексу публічності 2017 року зустрілися з представниками Громадянської мережі ОПОРА та обговорили пропозиції змін до процедур, нормативних документів та практик, щоб покращити загальний рейтинг міста. Впродовж 2018 року значна частина рекомендацій була реалізована.

Показник публічності міського голови, як порівняти з тогорічним, виріс на 24,75%: з 63% до 87,75%. Це друге місце у рейтингу публічності серед міських голів обласних центрів в Україні (очолює рейтинг міський голова Івано-Франківська з результатом у 97,45%).

На офіційному вебсайті міської ради є детальна інформація про міського голову: його фото, біографія, декларації про майновий стан та доходи, звіти за поточну каденцію, номери засобів зв’язку, графік прийому з порядком запису та посилання на сторінки у соціальних мережах. Міський голова активно комунікує як з медіа, так і з громадою міста, особисто веде сторінку у мережі Фейсбук. Суттєвим досягненням для міста стало прийняття Статуту територіальної громади, який доступний для ознайомлення (завантажування) на сайті ради.

У майбутньому міському голові варто визначити процедуру окремого прийому ініціативних груп громадян (громадських чи релігійних об’єднань, профспілок тощо), збільшити час, відведений на зустрічі з громадянами, посилити інформування про діяльність на офіційному сайті ради. Також потребують наповнення розділи про радників мера та громадську раду на вебсторінці муніципалітету.

Публічність виконавчих органів Житомирської міської ради, як порівняти з 2017 роком, зросла на 20,23%: з 50% у 2017 р. до 70,23% у 2018 р. Це восьма позиція у рейтингу, де попереду Івано-Франківськ, Луцьк, Тернопіль, Львів, Київ, Хмельницький та Чернівці, а відставання від лідера складає 12,92%.

Виконавчим органам ради вдалося впорядкувати інформацію стосовно комунального майна, власності та земельних ресурсів. Суттєвим досягненням для міста стала робота з відкритими даними та їх оприлюднення на офіційній сторінці ради. У повній мірі публікується інформація стосовно регуляторної політики. Попри якісну роботу ЦНАП, досі не функціонує його окремий сайт, що не дозволяє мешканцям міста мати «особистий кабінет», який би дозволяв отримувати адміністративні послуги та взаємодіяти зі службовцями ради онлайн.

Для полегшення комунікації користувачів із посадовцями радимо актуалізувати та оприлюднити уніфіковану інформацію про виконавчі органи міської ради (номери засобів зв’язку, електронної пошти, розклад роботи та адреси розташування, процедуру запису на прийом, біографічні дані керівників, посилання на сторінки у соціальних мережах тощо), а також інформацію про членів виконавчого комітету. Важливо продовжувати системну політику у сфері відкритих даних: збільшувати кількість наборів інформації та оприлюднювати їх у передбачених законодавством форматах.

Депутатський корпус Житомирської міської ради продемонстрував ріст публічності протягом року: з 50% у 2017 р. до 64,13% у 2018 р. Однак це найнижчий результат з-поміж трьох суб’єктів дослідження. У загальноукраїнському рейтингу депутати Житомирської міської ради займають 19 позицію з 24 та відстають від лідера – Львова – на 19,02%.

Повною мірою представлені нормативно-правові акти та інші документи, які приймає рада, проєкти рішень вчасно оприлюднюються на сайті. Налагоджено регулярну трансляцію пленарних засідань. Забезпечено можливість переглянути попередні відеозаписи трансляцій засідань міської ради як на сайті міської ради, так і на офіційному каналі у YouTube.

Однак на сайті міської ради не у повній мірі є довідкова та контактна інформація про депутатів: біографічні дані, засоби зв’язку, поштові скриньки, адреси та режим роботи громадських приймалень, сторінки у соціальних мережах. Відсутня інформація про права та обов’язки депутатського корпусу. На сайті міської ради також не представлені межі округів та депутати, які в них обиралися чи були закріплені. Фактично відсутня структурована інформація стосовно звітування міських обранців про діяльність. Недостатньо представлена робота під час пленарних засідань, попри те, що у міській раді функціонує електронна система голосування та публікується інформація про поіменні голосування. Також на сайті не публікуються депутатські запити та звернення.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ПУБЛІЧНОСТІ МІСЬКОГО ГОЛОВИ

 1. Передбачити можливість окремого прийому міським головою ініціативних груп громадян: громадських об’єднань, профспілок, релігійних організацій тощо за чітко визначеною процедурою, що має бути розміщена на сайті ради у розділі «Міський голова».
 2. Збільшити рівень інформування територіальної громади Житомира про діяльність міського голови через розміщення відповідних повідомлень у розділі «Міський голова» у категорії «Новини» на сайті ради.
 3. Доповнити розділ «Радники міського голови» фото та біографічною інформацією про трьох радників: Бондара Дмитра, Черняховича Олександра та Хіля Володимира. Крім того – додати інформацію про сферу діяльності чи відповідальності, а також – контактні дані.
 4. У блоці «Міський бюджет на 2019 рік» передбачити розміщення актуальної версії міського бюджету з урахуванням тих змін, які здійснювалися протягом року. Рішення міської ради щодо внесення змін до бюджету необхідно публікувати у форматі придатному для опрацювання та обробки.
 5. Прийняти програмний (стратегічний) документ, який визначає пріоритетні напрямки розвитку сфери відкритих даних.
 6. У розділі «Громадська рада» додати біографічні дані членів ради, посилання на сторінки у соціальних мережах та засоби зв’язку.
 7. Додати розширений письмовий звіт міського голови про роботу виконавчих органів на сайт міської ради.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ПУБЛІЧНОСТІ ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ

 1. Перевірити та актуалізувати інформацію щодо виконавчих органів міської ради (номери засобів зв’язку, електронної пошти, розклад роботи та адреси розташування, процедуру запису на прийом, біографічні дані керівників, посилання на сторінки у соціальних мережах тощо).
 2. Додати довідкову інформація щодо членів виконавчого комітету: біографію, засоби зв’язку, посилання на сторінки у соціальних мережах тощо.
 3. В розділі «Анонси» публікувати не лише дату та час засідання виконавчого комітету, але й місце засідання та процедуру запису.
 4. Виправити помилку з перенаправленням на головну сторінку сайту при спробі зайти у розділ Підприємцям» → «Державні закупівлі». Впорядкувати інформацію щодо річних планів закупівель та змін до них.
 5. Впорядкувати оприлюднення інформації у форматі відкритих даних.
 6. Розмістити на сайті Житомирської міської ради інформацію про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації.
 7. Створити у розділі «Доступ до публічної інформації» онлайн-форму, з допомогою якої, можна подати запит на інформацію дистанційно.
 8. Оприлюднити на офіційній сторінці Житомирської міської ради звіти про виконання фінансових планів комунальних підприємств.
 9. Запровадити ефективне та систематичне інформування територіальної громади про місце та час звітування виконавчих органів про свою роботу за рік.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ПУБЛІЧНОСТІ ДЕПУТАТІВ

 1. Розробити уніфікований підхід до структурування інформації, яка має публікуватися про кожного депутата на сайті Житомирської міської ради: біографія, контакти, графік прийому та способи запису, інформація про помічників, посилання на сторінки у соціальних мережах тощо.
 2. Оприлюднити інформацію щодо прав та обов’язків депутата міської ради.
 3. Оприлюднити на офіційному веб-сайті декларації про майно, доходи і витрати депутатів ради або розмістити актуальні гіперпосилання на сайті НАЗК.
 4. Розмістити інформацію (наприклад, мапу) про межі виборчих округів, та обраних чи закріплених за ними, депутатів.
 5. Започаткувати практику оприлюднення інформації про реєстрацію депутатів на пленарних засіданнях ради у поіменному (а не лише кількісному) форматі.
 6. Додати інформацію щодо депутатських запитів на сайт міської ради (або їх відсутність).
 7. Опублікувати рішення (у разі його наявності), яке регулює розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання.
 8. Прийняти нормативний документ який врегулює конфлікт інтересів депутатського корпусу міської ради. А також затвердити практику інформування депутатами щодо конфліктів інтересів у їх діяльності.
 9. Розмістити інформацію на сайті міської ради щодо можливості доступу до сесії міської ради представників територіальної громади та інших громадян, а також процедуру запису на виступ. Оприлюднити аналогічну процедуру і щодо доступу до засідань депутатських комісій.
 10. Розмістити звіти про діяльність депутатських комісій на офіційному сайті ради.
 11. Визначити процедуру звітування депутатів перед громадою та розмістити відповідну інформацію на веб-сторінці ради.
 12. Впорядкувати структуру та форму звітування депутатів перед громадою.
 13. Оприлюднити депутатські звіти про їхню роботу у раді.
 14. Оприлюднити звіт про використання коштів, виділених на депутатську діяльність: виділена сума, основні статті витрат.

Принцип прозорості?

Міський голова85%

Інформація про міського голову та його діяльність?84%

На стартовій сторінці офіційного веб-сайту Житомирської міської ради (zt-rada.gov.ua) розміщено скорочену довідкову інформацію про міського голову Сухомлина Сергія Івановича, а саме: його фото, адреса міської ради, графік роботи (з понеділка до п’ятниці з 8:00 з 18:00), графік прийому громадян (двічі на місяць, з 9:00 до 11:00 у другий та четвертий вівторки місяця), повідомлення про необхідність проведення завчасного запису на прийом та телефон приймальні, а також, гіперпосилання на сторінку міського голови у мережі Фейсбук. Втім, на сайті відсутня інформація про порядок прийому міським головою ініціативних груп громадян і/або інших груп інтересів та чи передбачена така процедура взагалі.

Більш детальну інформацію про міського голову можна знайти у розділі «Влада» → «Міський голова». Тут користувачі можуть ознайомитися з чотирма додатковими інформаційними блоками: «Біографія», «Декларації», «Звіти», «Повноваження». Так, у першому блоці можна прочитати детальну біографію Сергія Сухомлина, у тому числі те що стосується його освіти, досвіду роботи, сімейного стану, партійної приналежності, інформації про судимість тощо. Поряд у вкладці «Декларація» розташовано три декларації про майновий стан та доходи за 2016, 2017 та 2018 роки, які доступні до перегляду на сайті НАЗК (пряме гіперпосилання з сайту міської ради). У вкладці «Звіти» можна ознайомитися зі звітами міського голови за 2016, 2017 та 2018 роки у форматі PDF-презентацій основних показників та досягнень муніципалітету Житомира за відповідні роки. У вкладці «Повноваження» наявна інформація щодо повноважень міського голови.

За рекомендаціями команди вимірювання Індексу публічності, на сайті міської ради було додано окремий підпункт «Міський голова» у категорії «Новини» де публікуються новини щодо діяльності міського голови. Однак кількість тематичних новин там незначна (у липні – одна, у червні – одна, у травні – три), а якщо порівняти з активністю мера у мережі Фейсбук, то відразу видно, що інформація далеко не повна щодо публічної активності міського голови.

Міський голова особисто веде сторінку у Фейсбуці, проте рідко відписує на коментарі чи запитання (хіба щодо критичних чи важливих питань), активно відвідує публічні заходи та комунікує з пресою.

Інформація про служби міського голови та кадрова політика?92%

На сайті Житомирської міської ради у категорії «Влада» → «Міський голова» у правому підменю розташовано блок «Радники міського голови». На сторінці відображено інформацію щодо п’яти радників: Сичової Вікторії, Батанова Олександра, Бондара Дмитра, Черняховича Олександра та Хіля Володимира. Втім, лише у перший двох присутнє фото та біографічна інформація. У решти радників вказано лише прізвище, ім’я а по батькові. У всіх п’яти радників відсутня інформація щодо сфери діяльності чи відповідальності та контакти.

На сайті присутня інформація щодо працівників міської ради та дотичних структур з вказаними засобами зв’язку, часом прийому (у тих хто його здійснює) та адресами розташування.

У розділі «Влада» → «Вакансії» наявна детальна інформація щодо конкурсів на заміщення вакантних посад (з вказанням номеру та дати виходу газети «Житомирщина», де ця інформація публікувалася теж). У цьому розділі можна ознайомитися з назвою вакансії, детальними вимогами (яка освіта вимагається, який досвід роботи у галузі тощо), графіком прийому документів, а також необхідним переліком документів (заява, особова карта, фото 4х6 см, копії документів про освіту тощо). Нижче на сайті розміщена коротка інформація у форматі docx щодо результатів конкурсів на заміщення вакантних посад за 2018 та 2019 роки, а також, документи, які стосуються складу конкурсної комісії, порядку проведення конкурсу, обмежень, перелік питань іспиту, зразки особової карти та заяви про участь у конкурсі. Усі перелічені документи доступні для завантаження та опрацювання кандидатами.

У розділі «Документи» головного меню сайту можна вибрати «Розпорядження міського голови» та ознайомитися (завантажити у форматі PDF) з розпорядженнями щодо призначення та звільнення посадових осіб. Щодо самих протоколів конкурсної комісії, то їх можна знайти (завантажити у форматі PDF) у розділі «Прес-центр» → «Оголошення» та шукати за датою чи назвою.

Основні програмні (концептуальні) документи муніципалітету?76%

На сайті міської ради у розділі «Місто» → «Стратегія міста» автоматично завантажується для ознайомлення 260-ти сторінковий детальний та ґрунтовний «Проект концепції інтегрованого розвитку Житомира» до 2030-го року.

У розділі «Місто» → «Генеральний план Житомира» відбувається автоматична переадресація на сторінку Департаменту містобудування та земельних відносин м. Житомир, де розміщено 12 широкоформатних схем плану територій міста, які доступні для скачування:

 • Схема розташування міста в системі розселення
 • План існуючого використання території
 • Схема існуючих планувальних обмежень
 • Модель перспективного розвитку міста
 • Генеральний план (основне креслення)
 • Схема проектних планувальних обмежень
 • Схема вулично-дорожньої мережі
 • Схема міського та зовнішнього транспорту
 • Схема інженерного обладнання території (теплопостачання та газопостачання)
 • Схема інженерного обладнання території (каналізація)
 • Схема інженерного обладнання території (електропостачання, телефонний зв’язок та проводове мовлення)
 • Схема інженерної підготовки та захисту території

Також присутні у форматі PDF основні положення та у RAR-архіві пояснювальна записка.

На сайті ради у розділі «Громадянам» → «Місцевий бюджет» → «Бюджет міста Житомир» розміщено інформацію про міські бюджети з 2005-го по 2019 рік включно з рішеннями міської ради про внесення змін до них. Втім на сайті відсутній бюджет крайньої редакції – тобто такий, що містить всі внесені зміни, а самі скан-копії рішень міської ради щодо внесення змін до бюджету не завжди відскановані таким чином, щоби можна було їх прочитати.

Що стосується чинної програми соціально-економічного розвитку (на 1 рік), то з нею можна ознайомитися у розділі «Документи». Тут також можна переглянути внесені зміни та доповнення, які відбувалися протягом року.

У грудні 2018 року виконавчі органи Житомирської міської ради одержали сертифікат відповідності на систему управління якістю вимогам ISO 9001:2015 від органу сертифікації систем управління – ДП «Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології  та сертифікації». Про це йдеться у офіційному повідомленні на сайті ради.

Незважаючи на те, що з 2018-го року політика впровадження відкритих даних у Житомирі значно просунулася, у місті відсутній програмний (стратегічний) документ, який визначає пріоритетні напрями розвитку сфери відкритих даних.

На головній сторінці міської ради розміщено прямі гіперпосилання на портал «Електронні петиції до Житомирської міської ради».

Нормативні документи муніципалітету?92%

У квітні 2019 року Житомир затвердив Статут Житомирської міської об’єднаної територіальної громади. З відповідним документом можна ознайомитися на сайті міської ради у розділі «Місто» → «Статут Житомира».

У розділі «Документи» офіційного сайту Житомирської міської ради діє функція «Пошук документів» за такими типами:

 • Звіти
 • Проекти рішень виконавчого комітету
 • Проекти рішень сесії
 • Рішення виконавчого комітету
 • Рішення міської ради
 • Результати радіаційного контролю
 • Розпорядження міського голови.

Також пошук документів можливий за ключовими словам, номером документа, номером скликання ради, номером сесії, а також датою.

У розділі «Підприємцям» → «Online-портали закупівель (PROZORRO/DOZORRO/SPENDING)» наявна інформація щодо цих майданчиків та пропозицій Житомирської міської ради на них.

Відповідно до отриманих відповідей на запити щодо публічної інформації, вдалося з’ясувати, що лише частина закупівель здійснюється через систему PROZORRO. Так Управління житлового господарства міської ради протягом 2018 року здійснило 168 закупівель товарів та послуг, у тому числі одну через дану систему. Виконавчий комітет Житомирської міської ради протягом 2018 року здійснив 491 закупівлю, з яких 39,5% (194 випадки) – через PROZORRO. Допорогові закупівлі товарів, вартість яких дорівнювала чи перевищувала 50 тисяч гривень, здійснювалася міськими комунальними установами та підприємствами з використанням електронної системи закупівель.

Розпорядженням міського голови №499 від 11.06.2018 року затверджено склад робочої групи щодо розвитку відкритих даних міста Житомир, а також – Положення про робочу групу щодо розвитку відкритих даних. Інформацію про документи можна знайти на сайті ради через пошук документів, наприклад, за ключовими словами «відкриті дані».

На стартовій сторінці Житомирської міської ради створено розділ “Бюджет участі”. Тут можна ознайомитися з інформацією щодо реалізації проектів за 2016, 2017 та 2018 роки, нормативною базою, що регулює його функціонування та інтерактивною мапою реалізованих проектів.

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ68%

Інформація про виконавчі органи та їх керівників?80%

На сайті Житомирської міської ради у розділі «Влада» → «Житомирська міська рада» наявна інформація щодо виконавчих органів міської ради. Там же можна ознайомитися і з інформацією щодо заступників міського голови та їхніми деклараціями про майновий стан та доходи. Однак не у всіх випадках присутня повна інформація: бракує даних про засоби зв’язку, електронні скриньки, посилань на сторінки у соціальних мережах тощо.

На сайті наявна інформація щодо підприємств та установ, що належать до сфери управління міської ради, однак не вся довідкова інформація наявна (фото керівників, адреси та контакти, процедура запису на прийом, біографії тощо).

Інформація про виконавчий комітет міської ради?69%

На сайті міської ради опубліковано детальну інформацію про керуючу справами виконавчого комітету Житомирської міської ради: біографія, графік роботи та прийому громадян, контактні дані, повноваження, однак відсутня декларація про майно і доходи за 2018 рік.

У розділі «Влада» → «Виконавчий комітет» оприлюднено склад виконавчого комітету, однак детальної інформації про його членів не розміщено. Лише щодо частини членів виконкому є біографічна інформація, контактні дані, місце праці, про окремих подано лише фото та вказано прізвище, ім’я і по батькові.

У розділі «Влада» → «Виконавчий комітет» наявна інформація щодо повноважень виконкому, у блоці «Анонси» розділу «Прес-центр» можна дізнатися про найближчі засідання. Однак на сайті немає інформації про місце засідання виконавчого комітету, а також про процедуру доступу чи запису для мешканців Житомира.

Рішення та документація виконавчих органів?77%

На сайті міської ради у розділі «Документи» можна ознайомитися з проектами рішень та рішеннями виконкому.  Інформація публікується здебільшого вчасно та в повній мірі.

Наявний план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік. План включає в себе всю необхідну інформацію та розташований у розділі «Підприємцям» → «Регуляторна діяльність» → «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актiв». У сусідньому розділі можна ознайомитися з проектами регуляторних актів.

Незважаючи на те, що на старій версії сайту сторінка щодо плану річних закупівель Житомирської міської ради була активною, на новому сайті розділ «Підприємцям» → «Державні закупівлі» не містить відповідної інформації, а при переході до блоку відбувається перенаправлення користувача на стартову сторінку сайту.

Що стосується адміністративних послуг, то з їх переліком, а також зразками бланків для заповнення можна ознайомитися у розділі «Громадянам» → «Адміністративні послуги».

Не повною мірою впорядковано процес оприлюднення інформації у форматі відкритих даних як на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних так і на сайті ради у розділі «Громадянам» → «Відкриті дані».

На офіційному веб-порталі Житомирської міської ради ради вибірково публікуються розрахунки тарифів на комунальні послуги.

 

На сайті ради функціонує наскрізний пошук, а також окремий – для пошуку документів.

Комунальне майно та земля муніципалітету?53%

Інформацію щодо проведення земельних торгів оприлюднюється у розділі «Оголошення» на сайті Житомирської міської ради. Рішення про проведення торгів містять інформацію про перелік земельних ділянок; стартову ціну кожного лота; умови користування земельною ділянкою; особу, уповноважену укласти відповідний договір.

У місті створено містобудівний кадастр. Вся інформація щодо комунального майна та земельних ресурсів акумульована у розділі «Громадянам» → «Комунальне майно та земельні ресурси». Тут можна ознайомитися з інформацією про актуальні результати відкритих процесів продажу або оренди приміщень чи ділянок, переглянути реєстр наявних приміщень (у категоріях орендар чи балансоутримувач), а також ті, що є вільними та пропонуються для передачі в оренду тощо.

Позитивною тенденцією у Житомирі став старт роботи з відкритими даними. Так, у 2017 році на сайті міської ради не було жодного набору даних, втім за рік ситуація значно змінилася. Зокрема створено окремий розділ «Місто» → «Відкриті дані», де містяться підрозділи щодо розпорядників даних по відділах, управліннях, департаментах та комунальних підприємствах міста. Втім, не у всіх наявних підкатегоріях оприлюднено набори даних, частина сторінок порожні. Набори які доступні для опрацювання:

 • перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту
 • розклад руху громадського транспорту
 • перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами.

Частина наборів доступна у інших форматах, відмінних від передбачених постановою КМУ:

 • перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування
 • перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови
 • перелік об’єктів комунальної власності
 • перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду (чи інше право користування) з даними про умови передачі об’єктів в оренду

Переліки наборів даних, яких не вдалося виявити на сайті:

 • реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади
 • відомості щодо транспортних засобів, які обслуговують пасажирські автобусні, тролейбусні та трамвайні маршрути перевезення (кількість транспортних засобів на кожному маршруті, марка, модель, державний номер, пасажиромісткість)
 • інформація про рекламні засоби

 

Житомирською міською радою було прийнято рішення щодо функціонування наглядових рад унітарних комунальних підприємств.

ДЕПУТАТИ І РАДА75%

Інформація про депутатів міської ради?38%

На сайті Житомирської міської ради у розділі «Влада» → «Депутати» можна ознайомитися з депутатським корпусом міської ради. Тут є фото кожного місцевого обранця, але відсутня інша важлива інформація: біографія, контакти, час прийому виборців, інформація про помічників, посилання на сторінки у соціальних мережах тощо. Не оприлюднено інформації про права та обов’язки депутата. Відсутні декларації про майно, доходи та видатки фінансового характеру депутатів чи посилання на них на сайті НАЗК. Інформація щодо графіку прийому громадян присутня у більшості депутатів, однак подана у різних формах та не зручна у користуванні: не завжди зрозуміло де відбувається прийом, яка процедура запису тощо.

Структура та організація роботи представницького органу місцевого самоврядування?81%

На сайті міської ради для загального доступу розміщено Регламент Житомирської міської ради з додатками (у правому підменю розділу «Влада» → «Житомирська міська рада»), а також Положення про постійні комісії (розділ «Влада» → «Постійні комісії»).

На сайті присутня детальна інформація про секретаря міської ради, його біографія, повноваження, графік прийому та процедуру запису, а також, декларація про майновий стан та доходи.

У розділі «Влада» → «Постійні комісії» публікується інформація щодо графіку проведення засідань. Однак вказане посилання для уточнення інформації (http://zt-rada.gov.ua/pages/p10082) веде на сторінку з помилкою 404.

Відсутня інформація про межі виборчих округів, за якими закріплено депутатів ради.

Інформація щодо депутатських фракцій та груп розташована на сторінці «Влада» → «Житомирська міська рада» → «Фракції та групи».

Інформацію щодо функцій та повноважень керуючої справами виконавчого комітету міської ради можна знайти у блоці «Повноваження» в розділі «Влада» → «Керуючий справами». Там же можна ознайомитися і з інформацією щодо адреси, графіку прийому, біографією.

Пленарні засідання міської ради?77%

На сайті міської ради, в анонсах публікується інформація про скликання сесій міської ради. У випадку скликання позачергової сесії, інформація може публікуватися не за 10 днів а в  день, коли стає відомо про скликання сесії. З проектами рішень міської ради можна ознайомитися у розділі «Документи»  → «Пошук документів» → вибір типу документа.

В міській раді діє електронна система голосування. Інформація про реєстрацію депутатів, а також поіменні голосування на пленарних засіданнях, можна знайти на веб-сторінці ради у файлах у розділі «Влада» →  «Протоколи засідань сесій». Інформація щодо протоколів сесій Житомирської міської ради розташована там само, однак, оприлюднюється з суттєвою затримкою (на початку серпня не було інформації щодо трьох останній сесій 26.07., 24.07. та 20.06.).

Відсутня інформація щодо рішення яке регулює розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедур щодо їх використання й звітування. А також, інформація щодо депутатських запитів.

Переглянути он-лайн засідання сесій міської ради можна на сайті у розділі «Прес-центр» → «Трансляції сесії ЖМР». Там же розташовано і архів відео з попередніх сесій.

У Житомирі затверджено Кодекс етичної поведінки посадових осіб виконавчих органів міської ради. Він доступний до скачування у розділі «Влада» → «Кодекс етичної поведінки». Втім, він стосується лише посадовців виконавчих органів та не поширюється на діяльність депутатського корпусу.

Нормативно-правові акти та інша документація міської ради?100%

Нормативно-правові акти оприлюднюються вчасно та повною мірою. З відповідними рішеннями Житомирської міської ради можна ознайомитися у розділі «Документи». Протоколи постійних депутатських комісій оприлюднюються на відповідних сторінках комісій (розділ «Влада» → «Постійні комісії» →  вибрати комісію).

Принцип відкритості?

Міський голова98%

Участь громадськості?98%

Міський голова особисто проводить прийоми громадян кожного другого та четвертого вівторка місяця з 9:00 до 11:00 години за попереднім записом у приміщенні Житомирської міської ради. Контакти для запису на прийом розташовано на головній сторінці міської ради. Також Сергій Сухомлин здійснює виїзні зустрічі з мешканцями територіальної громади міста, представниками підприємств чи галузей.

Головна посадова особа Житомирської міської ради частково використовує свою сторінку у мережі Фейсбук для комунікації з мешканцями міста та для активного інформування про свою діяльність.

У місті функціонує «Гаряча лінія» для звернень громадян. Інформації про неї можна знайти у кількох розділах на головній сторінці сайту міської ради (у верхньому куті сайту праворуч, в центральному меню та знизу сайту великими літерами).

При Житомирській міській раді функціонує Громадська рада. Інформацію про неї можна переглянути у розділі «Місто» → «Громадська рада». На сторінці розміщено персональний склад ради, фото усіх її членів, за винятком одного. Втім інформація про біографічні дані, засоби зв’язку чи посилання на сторінки у соціальних мережах відсутні.

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ66%

Участь громадськості?63%

Мешканці Житомира можуть бути присутніми на засіданнях виконавчого комітету за умови отримання попередньої згоди. Інформацію про графік засідань можна знайти у розділі «Анонси» на стартовій сторінці сайту.  На практиці існує вільний доступ мешканців міста до приміщень ради (кабінетів управлінь, департаментів).

Інформація щодо процедури проведення громадських слухань деталізована у Статуті територіальної громади, у тому числі порядок ініціювання і проведення, а також врахування результатів. Також у статуті передбачено інші механізми громадської участі. З інформацією про проведення громадських обговорень, починаючи з 2015-го року, можна ознайомитися на сторінці «Громадянам» → «Громадські слухання».

На веб-сайті Житомирської міської ради не оприлюднюються протоколи засідань містобудівної ради. При виконавчих органах не створено консультативно-дорадчих органів: громадських рад, робочих груп, які б могли забезпечити участь громадськості у процесі розроблення місцевих політик.

Доступ до публічної інформації?59%

На офіційному веб-сайті ради наявний окремий розділ «Про доступ до публічної інформації», який містить всю необхідну інформацію, зокрема про порядок оформлення та подання запиту на інформацію, форми запитів на отримання публічної інформації різними способами (поштою, електронним листом, факсом, через телефон) та від різних суб’єктів. Рішенням виконавчого комітету міської ради від 15.12.11 №767 визначений розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше 10 сторінок і він не перевищує 0,1 % розміру мінімальної заробітної плати (А4). Виконавчі органи не стягують понаднормовою плати за копіювання, друк відповіді на запит. У міській раді відведені спеціальні місця (приміщення) для роботи з документами.

Водночас, на сайті не створено спеціальної онлайн-форми для подання запиту на інформацію дистанційно, що є зручнішою та доступнішою у користуванні. Також не всі виконавчі органи дотримуються термінів надання відповіді на запити, крім того, у близько половини випадках, отримані відповіді не містять повної та вичерпної необхідної інформації чи даних.

Протягом 2018 року сайт міської ради було якісно наповнено та заповнено значну частину тих розділів, які у 2017 році не містили даних. Водночас не забезпечено можливість користуватися сайтом для людей зі слабким зором. Відсутні відповіді на найчастіші чи найактуальніші запитання. Не функціонує окремий портал відкритих даних, хоч і створено окремий розділ де публікується відповідна інформація.

Адміністративні послуги?79%

В місті створено та діє Центр надання адміністративних послуг. ЦНАП не має окремого веб-сайту, інформація про його діяльність та послуги розміщена в окремому розділі на сайті Житомирської міської ради в категорії «Громадянам» → «Адміністративні послуги». Зразки оформлення дозвільних та інших документів доступні в друкованому вигляді в приміщенні ЦНАПу. На інформаційних стендах оприлюднені інформаційні картки про порядок отримання кожної окремої адміністративної послуги. Разом з тим, у відповідному розділі на сайті Житомирської міської ради не оприлюднено інформації про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації.

Прийом громадян здійснюється 6 днів на тиждень та 7 годин на день. Наявні скриньки для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання послуг. Функціонує електронна черга та попередній запис. Однак у місті не створено окремого сервісу (наприклад «кабінет мешканця»), який дозволяє мешканцям отримувати адміністративні послуги онлайн.

ДЕПУТАТИ І РАДА74%

Участь громадськості?74%

Громадяни міста можуть вільно відвідувати пленарні засідання Житомирської міської ради. Люди з інвалідністю мають обмежені можливості по пересуванню будівлею міської ради та доступу до кабінетів, адже будівля не нова та проектувалася без урахування таких потреб повною мірою.

Незважаючи на можливість бути присутніми, як на сесії так і на засіданнях постійних депутатських комісій, інформація про графік роботи на сайті ради не оприлюднюється, її необхідно уточнювати у телефонному режимі або ж безпосередньо у раді.

Більшість депутатів ведуть прийом особисто, однак, не завжди регулярно та у вказаний час. Графік прийому оприлюднено на сторінках депутатів на сайті Житомирської міської ради, проте він не уніфікований, зокрема не завжди містить інформацію про місце ведення прийому.

Порядок проведення громадських слухань, місцевої ініціативи, загальних зборів громадян врегульовано у Статуті територіальної громади (Розділ 3 «Форми безпосередньої участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення», статті 10 – 13, 16 а також Дотатку 1 до Статуту «Положення про загальні збори громадян за місцем проживання»).

У місті функціонує сервіс “Електронні петиції”. На сесіях міської ради розглядають петиції, які набрали відповідну кількість голосів – 250.

Принцип підзвітності?

Міський голова82%

Фінансові ресурси муніципалітету?100%

На сайті міської ради оприлюднено звіти про виконання бюджету. Інформація розміщена у розділі «Громадянам» → «Місцевий бюджет» та відображає щоквартальні та річні показники за 2018 рік. Також інформація про використання коштів розміщена на сайті ради та на відповідному порталі – spending.gov.ua.

Дані про збори місцевих податків оприлюднено у блоці «Ставки податків у 2018 році» у розділі «Громадянам» → «Місцевий бюджет». У розділі «Підприємцям» → «Місцеві податки» розміщено ставки туристичних зборів, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у 2019 році на території міста Житомира та на території села Вереси тощо.

Звіт про результати діяльності міського голови?79%

Суттєвим досягненням для Житомира є затвердження Статуту територіальної громади, де визначено процедуру звітування головної посадової особи місцевого самоврядування перед територіальною громадою.

Міський голова Житомира звітує про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку міста в межах звіту про свою роботу, а також – про виконання міських цільових програм. Письмові звіти про міські цільові програми розміщено у розділі «Документи» → «Міські цільові програми», звіти про регуляторну діяльність – у розділі «Підприємцям» → «Регуляторна діяльність».

Водночас на офіційній сторінці ради не опубліковано вичерпного звіту міського голови про роботу виконавчих органів Житомирської міської ради.

ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ81%

Звітування про результати діяльності виконавчих органів ради?89%

Протягом 2018 року міській раді вдалося суттєво налагодити оприлюднення інформації щодо звітування виконавчих органів. На відповідних сторінках департаментів чи інших структурних підрозділів наявні звіти про роботу. Публікуються звіти про виконання  програм соціально-економічного та культурного розвитку, звіти про хід та результати відчуження комунального майна, а також звіти щодо запитів на інформацію.

Попри те, що виконавчі органи звітують про свою роботу, система інформування територіальної громади про місце та час звітування є неефективною. Анонси про звітування поширюються вибірково, серед довільно визначених категорій громадян.

Фінансові ресурси муніципалітету?67%

На веб-сайті оприлюднена детальна інформація про структуру та обсяги видатків місцевого бюджету у розділі «Громадянам» → «Міський бюджет». Також, наявні квартальні звіти. Частина інформації публікується у форматі відкритих даних.

Не вдалося виявити на офіційній сторінці Житомирської міської ради звіти про виконання фінансових планів комунальних підприємств, не оприлюднено у форматі відкритих бази даних щодо ремонту доріг: точне зазначення ділянки відремонтованої дороги (від кілометра до кілометра), ширина та довжина дороги, довжина ділянки, товщина дорожнього покриття, матеріали, види робіт, вартість робіт, гарантійний строк, виконавці робіт. Лише частково розміщено відомості про лікарські засоби/препарати, придбані за бюджетні кошти, відомості про розподілення таких ліків між закладами охорони здоров’я та їх залишки в кожному з них.

Регуляторна політика?100%

Звіти про відстеження результативності регуляторних актів, починаючи з даних 2012-го року, оприлюднені у розділі «Підприємцям» → «Відстеження результативності дії регуляторних актів» на сайті Житомирської міської ради.

ДЕПУТАТИ І РАДА29%

Звіти про результати діяльності?29%

Лише в однієї з п’яти постійних депутатських комісії на сайті міської ради присутній звіт про роботу протягом 2015-2017 років: комісія з питань житлово-комунального господарства та інфраструктури міста. У решти інформація відсутня взагалі.

Порядок звітування депутатів потребує врегулювання. Так, станом на серпень 2019 року у частини депутатів наявна інформація щодо звітів лише за 2017 рік. Інформації щодо рішення міської ради про терміни та форму звітування депутатів на веб-сайті ради не виявлено.

Депутатські звіти не систематизовані та наявні не у всіх. Їх структура різна – десь мова йде про розподіл коштів, які виділяються на діяльність, а десь про роботу на окрузі, з громадянами.

Відсутня інформація щодо кількості коштів виділених на депутатську діяльність та їх витрати.

Не всі депутати звітують про свою діяльність перед територіальною громадою. Інколи, цей процес формалізовано та відбувається у непублічному форматі.

Коментарі закриті.