Rating of (Українська) Черкаси 2017:

51%

Publicity Index

54%

City Mayor publicity

41%

Executive bodies publicity

59%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR48%

Information on the On City Mayor and His Activities?41%

(Українська) На офіційній веб-сторінці Черкаської міської ради оприлюднена біографія міського голови, частково перелік його повноважень (витяг зі статті 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”). На веб-сторінці ради, а також на дошці оголошень є інформація про графік прийому громадян міським головою, проте на сайті графік можна знайти лише через пошук. Опис процедури запису відсутній. Відсутня також окрема процедура прийому міським головою ініціативних груп чи інших груп інтересів (громадських обєднань, профспілок, релігійних організацій тощо). На сайті не оприлюднена актуальна декларація про майно, доходи  міського голови, однак вона наявна на сайті НАЗК. Інформація про діяльність міського голови висвітлюється на веб-сайті ради з середньою періодичністю одна новина на два-три дні. Інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку, адресу електронної пошти міського голови недоступна на окремій сторінці, чи в окремому розділі, однак, не в повному обсязі її можна знайти в різних розділах сайту. Міський голова не практикує регулярної взаємодії з журналістами (брифінги, прес конференції, прямі ефіри, неформальні зустрічі зі ЗМІ) .

Information On the City Mayor Units and HR Policy?26%

(Українська) На веб-сайті міської ради не представлена інформація про помічників, радників міського голови. Разом із тим представлені неактуальні контакти двох помічників попереднього міського голови. На  сторінці ради відсутній загальний порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад. Протокол засідання конкурсної комісії про результати конкурсів на заміщення вакантних посад на веб-сторінці недоступний, позаяк і комісія така не утворена.

На сайті опублікований вичерпний телефонний довідник із номерами телефонів усіх відділів та департаментів міської ради, а також комунальних підприємств міста.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?50%

(Українська) На офіційному сайті Черкаської міської ради не оприлюднено план стратегічного розвиту міста, позаяк наразі лиш оголошено програму розроблення стратегічного плану розвитку м. Черкаси на 2017-2020 роки. Генеральний план міста оприлюднений, проте на сьогодні він неактуальний. Новий генплан перебуває на стадії розроблення. На сайті ради доступне рішення про затвердження міського бюджету на поточний рік (з додатками), а також зведена актуальна редакція бюджету (з усіма змінами). Оприлюднено актуальну програму соціально-економічного розвиту міста на 2017-2019 роки. Міська рада проводить закупівлі через систему PROZORRO (лише щодо тендерів на суму більше 200 тис. грн). У міській раді функціонує система електронних петицій. У місті рішенням ради датованим 28 лютого 2012 р. запроваджена система управління якістю (ISO).

Regulatory Documents of Municipality?75%

(Українська) Черкаською міською радою не затверджений нормативний документ, що регулює порядок доступу до відкритих даних. Статут територіальної громади оприлюднено. Не всі розпорядження міського голови оприлюднюються у відповідному розділі. На сайті є можливість пошуку документів за різними критеріями. Прийнято нормативний документ, яким запроваджено і врегульовано процедуру бюджету участі.

EXECUTIVE BODIES34%

Information on Executive Bodies and Their Heads?28%

(Українська) Зведеної інформації про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, розклад роботи виконавчих органів міської ради, чи окремого розділу на сайті немає. Інформація доступна лише частково. Вичерпна інформація про керівників виконавчих органів також відсутня.

Біографічні дані та фотографії заступників міського голови наявні у вільному доступі на веб-сторінці міської ради. Робочі телефони та номери кабінетів заступників міського голови є в окремо опублікованому телефонному довіднику. Їхні декларації про майно, доходи та зобов’язання фінансового характеру не опубліковані на сайті міськради, однак є на сайті НАЗК. Інформація про повноваження та функції усіх виконавчих органів відсутня. Також не оприлюднена інформація про графік прийому громадян керівниками виконавчих органів та процедуру запису.

Iнформація про усі підприємства, установи та організації (керівники, контактна інформація, сфера діяльності), що належать до сфери управління міської ради відсутня. Наявні деякі звіти та телефонний довідник. Проте інформація, загалом, кепсько структурована. Інформація (керівники, контакти) про установи і заклади соціальної сфери, що належать до сфери управління міської ради відсутня на сайті.

Information on the City Council Executive Committee?39%

(Українська) На веб-сторінці відсутня адреса та електронна пошта виконавчого комітету. Інформація про персональний склад виконкому, біографічні дані та фотографії членів виконкому представлені на сайті частково. Інформація про повноваження виконкому відсутня.  Актуальна інформація про місце та час засідань виконавчого комітету публікується, однак не завжди вчасно.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?47%

(Українська) На веб-сайті ради оприлюднені рішення та проекти рішень виконавчого комітету, проекти регуляторних актів. Проект порядку денного засідань виконкому оприлюднюють завчасно, однак деколи пізніше, ніж за 5 днів з дня прийняття. Оприлюднений план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік. Проекти регуляторних актів оприлюднюються частково.

Більшість виконавчих органів оприлюднюють річні план закупівель і зміни до них на сайті ради та на сайті prozorro.gov.ua.

Інформація про послуги, що надаються комунальними підприємствами та їхня вартість, а також інформація про пільги для різних категорій населення та різних видів послуг на сайті відсутня. Інформація, що містить формули розрахунку тарифів на комунальні послуги представлена частково.

На офіційному веб-сайті ради оприлюднено програму соціально-економічного розвиту міста на 2017-2019 роки  зі змінами. Однак не оприлюднено перелік усіх місцевих цільових програм, які фінансуються з місцевого бюджету.

На офіційному сайті ради функціонує система пошуку інформації, проте вона надто недосконала.

Municipal Property and Land of Municipality?23%

(Українська) Черкаська міська рада оприлюднює рішення про земельні торги у розділі “Оголошення”.  Рішення містять всі необхідні дані. Інформація про результати земельних торгів публікується частково.

Містобудівний кадастр міста перебуває на стадії створення. Повноваження служби містобудівного кадастру виконує відділ містобудівного кадастру та ГІС.

Опублікований перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування, перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови, перелік об’єктів комунальної власності, перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду, перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами, інформацію про рекламні засоби. Не оприлюднено перелік суб’єктів господарювання комунальної власності, фінансової звітності суб’єктів господарювання комунальної власності, реєстру боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади, переліку перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту, відомостей щодо комплексних схем розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. Систематична практика публікування інформації у форматі відкритих даних відсутня.

DEPUTIES58%

Information on the City Council Deputies?23%

(Українська) На сайті Черкаської міської ради номери телефонів та електронні пошти депутатів ради оприлюднені частково. Інформація про права та обов’язки депутатів міської ради не опублікована. На сторінці відсутні біографічні відомості про депутатів, є лише фото та вказана фракційна приналежність. Декларації про майно, доходи і видатки фінансового характеру депутатів не оприлюднені на сайті міської ради. Інформація про графік прийому громадян опублікована.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?53%

(Українська) Регламент роботи Черкаської міської ради доступний на сайті ради. Положення про роботу постійних комісій не оприлюднене. Наявна актуальна інформація про графіки засідань усіх постійних депутатських комісій. Інформація про склад постійних депутатських комісій та його зміни доступна. На сайті відсутня інформація  про повноваження, графік прийому секретаря ради, його декларація про майно, доходи витрати і зобов’язання фінансового характеру. На сайті доступний лише телефон приймальні секретаря міської ради, у телефонному довіднику вказаний номер телефону та кабінету.

Є актуальна інформація про склад депутатських фракцій. На веб-сайті ради представлена інформація про перелік та межі округів, в яких обрані депутати міської ради.

City Council Plenary Sessions?59%

(Українська) Рішення про скликання сесії ради оприлюднюється з різним інтервалом часу перед засіданням. Проект порядку денного сесії оприлюднюється заздалегідь. Проекти рішень ради переважно оприлюднюються за 19-7 днів до засідання. В міській раді станом на 2017-ий рік відсутня електронна система голосування. Інформація про реєстрацію депутатів на пленарних засідань оприлюднюється на веб-сторінці ради періодично. Результати поіменних голосувань по кожному питанню порядку денного оприлюднюються вчасно. Через веб-сайт ведеться відеотрансляція пленарних засідань міської ради. Аудіо і відео записи пленарних засідань міської ради фрагментарно доступні на веб-сайті ради. У Статуті міста визначено процедуру врегулювання конфлікту інтересів. Депутати міської ради повідомляють про конфлікт інтересів. Етичний кодекс у міській раді не затверджено.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?100%

(Українська) На веб-сайті Черкаської міської ради вчасно оприлюднюються всі рішення, прийняті на пленарних засіданнях, протоколи сесій, протоколи засідань постійних депутатських комісій.  Запити депутатів міської ради не публікують. Рішення, яке регулює розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання, теж не опубліковане.

Openness?

CITY MAYOR78%

Public Participation?78%

(Українська)  

Черкаський міський голова здійснює прийом громадян у визначений час та за зазначеною адресою, відводячи для цього 6 годин на місяць. Громадяни можуть легко записатися на прийом і потрапити на нього того ж місяця. Міський голова особисто проводить прийом. Систематичний прийом інших категорій осіб/об’єднань, зокрема організацій громадянського суспільства – представників профспілок, громадських організацій, релігійних об’єднань, університетів тощо, та систематичні виїзні прийоми не проводяться.

Черкаський міський голова використовує Facebook у своїй комунікації з мешканцями і веде свою сторінку особисто. Варто зазначити, що міський голова ініціював одне дослідження громадської думки. У Черкаській міській раді функціонує гаряча лінія для оперативного звернення громадян.

У Черкаській міській раді функціонує оперативна служба для звернення громадян. На офіційному веб-сайті мешканці можуть оформити електронне звернення. Міський голова у 2017 році ініціював громадські обговорення, зокрема щодо перейменування об’єктів топоніміки м. Черкаси та опитування громадською думки, наприклад, в рамках заходів програми розроблення Стратегічного плану розвитку м. Черкаси.

Не всі створені при міському голові робочі групи функціонують ефективно. Громадська рада припинила своє існування у квітні 2017 року, у зв’язку з закінченням дворічного терміну роботи. Пізніше спробу створити нову громадську раду не підтримали депутати. В структурі міської ради створений і діє підрозділ, який відповідає за налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства.

EXECUTIVE BODIES60%

Public Participation?73%

(Українська) Громадяни вільно можуть бути присутніми на засіданнях виконкому, існує вільний доступ до приміщень ради. Вичерпна інформація про процедуру проведення громадських слухань та інформація про інші механізми громадської участі доступна у Статуті громади. Повідомлення про проведення громадських слухань переважно оприлюднюються не менше ніж за 2 тижні і містять вичерпну інформацію про предмет обговорення. Також на веб-сайті доступна інформація про результати громадських слухань. Створені робочі групи та громадські ради не завжди функціонують належним чином. Протоколи засідань містобудівної ради та інформація про порядок оскарження рішень органів місцевого самоврядування не опубліковані.

Access to Public Information?48%

(Українська) На офіційному сайті Черкаської міської ради окремий розділ “Про доступ до публічної інформації”, однак він не містить вичерпної інформації. Систему обліку публічної інформації не створено. Виконавчі органи зазвичай дотримуються термінів надання відповідей на запити, однак  нерідко порушують терміни. Разом з тим не всі відповіді на запити є повними та обґрунтованими. Порядок оскарження рішень (дій чи бездіяльності) розпорядників інформації не опублікований. На веб-сайті ради створена спеціальна онлайн форма для подання запиту на інформацію, у приміщенні ради не забезпечені спеціальні місця (приміщення) для роботи з документами та можливість запитувачів інформації опрацьовувати потрібну інформацію.

Загалом же система навігації по сайту є не надто зручною. Деякі розділи рідко оновлюються. Не завжди інтуїтивно зрозумілі змісти розділів та шляхи пересування по сайту, не забезпечена можливість користування сайтом для людей з інвалідністю (зокрема, зі слабим зором), не розміщені відповіді на найчастіше запитувані, найактуальніші питання.

Черкаською міською радою не створений окремий портал відкритих даних або окремий розділ на сайті ради, набори даних не оприлюднюються у форматі відкритих даних (RDF, XML, JSON, CSV), а оприлюднюються у форматах, що унеможливлюють роботу з наборами даних.

Administrative Services?69%

(Українська) У Черкасах діє Центр надання адміністративних послуг. ЦНАП не має свого сайту, однак на сайті міськради створений розділ ЦНАП. Прийом проводиться не менше 6 днів на тиждень та 7 годин на день, без перерви на обід. Не менше двох днів на тиждень здійснюється прийом до двадцятої години, організовано електронну чергу, однак дистанційного запису не передбачено. Центр надає близько 300 послуг. У приміщенні  безоплатно поширюються довідково-інформаційні матеріали про адміністративні послуги. Є можливість отримати інформацію про послуги за допомогою засобів зв’язку. У приміщенні облаштовані інформаційні стенди із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги. Є бланки для заповнення  та зразки. ЦНАП має доступ до державних реєстрів. У Центрі проводиться прийом громадян – не менше 6 днів на тиждень та 7 годин на день, без перерви на обід; не менше двох днів на тиждень здійснюється прийом до двадцятої години. У ЦНАП організовано електронну чергу. Окремого сервісу, який дозволяв би мешканцям отримувати адміністративні послуги онлайн не створено. У приміщенні ЦНАП облаштовані скриньки для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг. У місті створена і функціонує установа з надання безоплатної первинної правової допомоги громадянам.

DEPUTIES87%

Public Participation?87%

(Українська) Мешканцям міста забезпечений вільний доступ на пленарні засідання ради та засідання комісій. Існує, однак не оприлюднена на сайті, процедура, яка дозволяє мешканцям виступати на засіданнях міської ради.

Не всі депутати Черкаської міської ради здійснюють постійний прийом виборців. Не всі це роблять особисто та у відведеному місці.

В Статуті територіальної громади визначені процедури проведення громадських слухань, загальних зборів громадян, подання місцевої ініціативи, утворення та функціонування консультативно-дорадчих органів ради.

Accountability?

CITY MAYOR37%

Financial Resources of Municipality?76%

(Українська) На офіційному веб-сайт Черкаської міської ради оприлюднені затверджений звіт про виконання бюджету міста, інформація про перелік та ставки місцевих податків і зборів. На єдиному веб-порталі використання публічних коштів (spending.gov.ua) оприлюднює інформацію про використання публічних коштів департамент економіки та розвитку.

Report on the City Mayor’s Performance?28%

(Українська) Інформацію про хід виконання програми соціально-економічного розвитку розміщено на сайті. Безпосередньо міський голова не інформує про хід її виконання. Не оприлюднені звіти про виконання програм культурного розвитку, місцевих цільових програм. Міський голова не звітує перед радою про роботу виконавчих органів. Звіт про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради розміщений на офіційному сайті міської ради. Звіт міського голови про роботу виконавчих органів не оприлюднено.

У Статуті територіальної громади не врегульована процедура звітування міського голови перед громадою – визначені лише обов’язок звітування.

EXECUTIVE BODIES21%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?14%

(Українська) Виконавчі органи Черкаської міської ради не звітують про свою діяльність безпосередньо перед громадою. На сайті також відсутні їхні звіти. Виконавчі органи не подають раді письмові звіти про хід та результати відчуження комунального майна. Звіти щодо розгляду запитів на публічну інформацію не публікуються. Проміжні та заключні звіти про хід виконання цільових програм в поточному році не оприлюднено.

Financial resources of Municipality?11%

(Українська) На веб-сайті Черкаської міської ради не оприлюднено детальну інформацію про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету, про фінансові ресурси, які витрачаються на забезпечення діяльності виконавчих органів, фінансової звітності суб’єктів господарювання комунальної власності, звітів виконавчих органів про хід та результати відчуження комунального майна.

Звіти про виконання місцевого бюджету публікуються.

Regulatory Policy?100%

(Українська) Звіти про відстеження результативності регуляторних актів публікуються на веб-сайті Черкаської міської ради.

DEPUTIES30%

Reporting on Performance Results?30%

(Українська) Постійні депутатські комісії Черкаської міської ради не звітували перед радою. Також звіти комісій не оприлюднені на сайті. У Статуті територіальної громади врегульовано процедуру звітування депутатів перед громадою (депутат звітує один раз на рік). Також міська рада затвердила рішення про строки звітування депутатів перед громадою (не пізніше квітня наступного за звітним року), однак графіку звітування немає. Менше половини складу депутатів звітують перед громадою. На сайті опублікована незначна кількість звітів, вони не містять вичерпної інформації про виконання депутатами своїх повноважень. На веб-сайті ради не оприлюднена інформація про розмір депутатських фондів.

Leave a Reply