Rating of Dnipro 2016:

44.1%

Publicity Index

46%

City Mayor publicity

42%

Executive bodies publicity

44%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR49%

Information on the On City Mayor and His Activities?71%

(Українська)

Загалом більшість інформації про міського голову та його діяльність є доступною на офіційному веб-сайті Дніпровської міської ради. Так, на веб-сторінці ради наявні повноваження міського голови. У розділі «Міський голова» наявні фото і біографічні дані міського голови Бориса Філатова, які містять дату народження, інформацію про освіту, професійну діяльність. Однак, значну частину суспільно важливої інформації не подано, а саме – відсутня інформація щодо судимості й партійної приналежності очільника міста.

Декларація про доходи Бориса Філатова доступна на сайті міської ради, але в офіційному друкованому органі міської ради – газеті «Наше місто» – її не опубліковано (як і в інших друкованих виданнях). На офіційній веб-сторінці наявна інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку, адресу електронної пошти міського голови. Позитивом є те, що запроваджено «Єдину гарячу лінію» для звернень громадян та номери телефонів зазначено на сайті ради, а також надано можливість електронних звернень до міського голови.

Міська рада забезпечує громадянам вільний доступ до інформації про графік прийому громадян та процедуру запису до міського голови, які розміщено на сайті ради та дошці оголошень. Однак не оприлюднена інформація про окрему процедуру прийому міським головою ініціативних груп громадян чи інших груп інтересів (громадських обєднань, профспілок, релігійних організацій тощо), що є важливою умовою взаємодії міської ради і громадянського суспільства.

У структурі ради працює підрозділ, який відповідає за висвітлення діяльності міського голови. У середньому на сайт ради міська влада подає  близько 5 новин на день (наприклад, 01 листопада 2016 р. – 5 новин), що є гарним показником і прогресом у порівнянні з попереднім періодом дослідження.

У відповіді міської ради зазначено, що всі анонси зустрічей із журналістами відповідний департамент розсилає представникам ЗМІ й анонсує на офіційному сайті – таким чином, прямої точної відповіді від міськради не отримано. За сайтом визначити періодичність зустрічей Б.Філатова з його ініціативи із представниками ЗМІ  неможливо, а інформація про проведення спеціальних брифінгів відсутня. На екранах телебачення міського голову Б.Філатова побачити можна не часто.

Наявні певні зрушення щодо удосконалення роботи офіційного веб-порталу міськради: у період моніторингу у стадії розробки перебував новий сайт міськради, який працює у тестовому режимі.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?53%

(Українська)

Кадрова політика ведеться доволі непублічно.

На веб-сторінці не представлено будь-якої інформації про помічників та радників міського голови, яка становить значний суспільний інтерес.

Контактну інформацію про структурні підрозділи міськради розміщено у розділі «Департаменти, управління, відділи», проте значна частини важливих даних там відсутня. Так, немає телефонів деяких підпорядкованих структур ради.

Оголошення про всі наявні конкурси на заміщення вакантних керівних посад (начальники відділів, управлінь, департаментів) вчасно оприлюднюються в офіційних джерелах міської ради: на сайті міськради і в газеті “Наше місто”. Інформацію про порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад подано в незручному форматі (PDF). Розпорядження про кадрові призначення, як і минулого року, не розміщують на сайті, що є негативною практикою. Відсутні на офіційному сайті протоколи засідань конкурсних комісій про результати конкурсів на заміщення вакантних посад, що також є неприпустимим. Зазначені протоколи можливо отримати шляхом поданняі запиту.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?28%

(Українська)

Для громадян не доступні основні програмні документи діяльності міста.

Генеральний план міста Дніпра містить інформацію з обмеженим доступом. Не сайті ради є банер – посилання на схему Генплану, але вона не  завжди завантажується. На карті схематичним кресленням нанесено план без зазначення деяких об`єктів, до інформації про які обмежено доступ. Отримано відповідь міської ради про те, що з Генеральним планом можуть ознайомлюватись лише особи, які мають на це спеціальний дозвіл – для цього обладнане робоче місце у департаменті.

План стратегічного розвиту міста, рішення про бюджет і зміни до нього, про програму економічного і соціального розвитку на сайті подано у форматі PDF, який унеможливлює подальшу роботу з інформацією.

Незадовільним є те, що на офіційному порталі ради відсутня актуальна редакція бюджету, а наявні окремо – рішення про бюджет, окремо – зміни до нього. Рішення про затвердження бюджету міста на 2016 рік є в розділі “Бюджет” на сайті, а також можливо знайти через фільтр пошуку у «Розпорядчих документах». Наявні позитивні зміни порівняно із попереднім роком – створено ще один розділ “Відкритий бюджет” – схематичне зображення бюджету.

Рішення міської ради від 30.03.2016 № 4/5 “Про Програму економічного і соціального розвитку міста на 2016 рік” і зміни до нього опубліковані окремо. На офіційному веб-сайті прогноз соціально-економічного розвиту міста на середньостроковий період (5 років) відсутній.

Негативно характеризує роботу міськради те, що відповіді на запит про запровадження системи управління якістю (ISO), а також про сертифікат, який підтверджує виконання вимог стандарту ISO 9001:2001 (результат проведення зовнішнього аудиту) від міськради не отримано.

Щодо застосування системи “PROZORRO”  заступник міського голови надав письмову відповідь, що міська рада й підпорядковані структури з вересня 2015 р. до сьогодні застосовують систему “PROZORRO”. Проте у ЗМІ наявна інформація про призначення розгляду справи Апеляційним  судом за заявою «Громадського контролю» із питання її незастосування.

Незадовільним є те, що міськрада Дніпра не має Програмного (стратегічного) документа, який визначає пріоритетні напрямки розвитку сфери відкртих даних.

Позитивом є запровадження в міській раді системи електронних петицій.

Regulatory Documents of Municipality?68%

(Українська)

Статут територіальної громади міста був прийнятий 2001 р., наразі він не відповідає демократичним нормам сучасного українського й міжнародного права.

Більшість розпоряджень міського голови оприлюднюється протягом 2 днів на офіційному сайті. Функція пошуку є, але не всі документи індиксуються. Відсутня  функція пошуку документів за критерієм «слова з тексту документа», що негативно впливає на можливість відшукати потрібний нормативно-правовий акт. Не оприлюднюються розпорядження з кадрових питань відповідно до Розпорядження міського голови №975-р від 07.12.2011 р. «Про затвердження Переліку відомостей виконавчих органів Дніпропетровської міської ради, які належать до інформації з обмеженим доступом, та відомостей, які не містять ознак публічної інформації», що суперечить вимогам сучасного українського законодавства щодо публічної інформації.       

На виконання ЗУ «Про доступ до публічної інформації» створено окремий підрозділ і призначено відповідальних за забезпечення доступу до інформації осіб, їх контактні дані розміщено на сайті, прийняті відповідні розпорядження: № 47-р  від   06.02.2015 р.  Розпорядження міського голови  «Про затвердження Порядку доступу до публічної інформації Дніпропетровської міської ради», №447-р  від 06.07.2011 р.  Розпорядження міського голови «Про затвердження Порядку доступу до публічної інформації Дніпропетровської міської ради».

Негативним є той факт, що  міська рада не затвердила нормативний документ, який регулює порядок доступу до відкритих даних.

Рішення міської ради “Про затвердження Положення про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) №49/13 від 07.09.2016 р. розміщене на сайті у форматі PDF, що унеможливлює подальшу роботу з цим документом. Зазначені Рішення й Положення мають бути у форматі відкритих (структурованих) даних.

EXECUTIVE BODIES40%

Information on Executive Bodies and Their Heads?40%

(Українська)

Як показує практика, доступ до засідань виконкому для громадян є ускладненим.

Інформація про членів виконкому на офіційному сайті відсутня, розміщене повідомлення: “Вибачте, сторінка у стадії опрацювання”.  Наявні лише прізвища, імена, по батькові керівників департаментів міської ради. Інформації про працівників й структурні підрозділи немає. Відсутні адреса місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, розклад роботи виконкому.

Під заголовком “Структура виконавчих органів” подане рішення міської ради VI скликання від 25.09.2013 № 39/40 у форматі PDF, яким не зручно користуватись, до того ж реальна структура на сьогодні інша.

На веб-сторінці міської ради наявна лише частково інформація про керівників виконавчих органів (мають бути зазаначені: прізвище, ім’я та по батькові, біографічні дані та фотографія, службові номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти). Відсутня інформація про графік прийому керівників частини підрозділів, а також щодо необхідності/відсутності необхідності попереднього запису на прийом до керівників департаментів, управлінь і відділів.

Інформація про повноваження виконавчих органів міської ради на офіційному сайті відсутня. На сайті є фото заступників міського голови – Лисенка М.М., Санжари О.О., Єпіфанцевої С.В., Бабського А.А., а інших заступників (Міллера В.В., Шикуленка О.В., Сидоренка О.М.) фотокарток немає. Відсутні біографічні дані усіх заступників міського голови На час моніторингу на сайті наявні номери телефонів заступників міського голови: Лисенка М.О., Санжари О.О., Сидоренка О.М.,  а також адреси прийому громадян заступників міського голови: Мішалова В.Д., Санжари О.О., Єпифанцевої С.В., Лисенка М.О., Міллера В.В, Шикуленка О.В., Бабського А.А. Інша інформація відсутня. (Див. додаток)..

Люди похилого віку переважно не користуються мережею Інтернет. З огляду на це доброю практикою вважається публікація декларацій посадових осіб у друкованих виданнях – з метою забезпечити виконання права на інформацію всіх категорій і верств населення, інформувати ту частину громадськості, яка використовує лише друковані видання.

Лише частково наявна інформація про підприємства, установи та організації (керівники, контактна інформація, сфера діяльності), що належать до сфери управління виконавчих органів.

Відсутня інформація про керівників освітніх закладів, їх контактна інформація, про різновиди соціальних служб (Територіальний центр тощо).

Information on the City Council Executive Committee?5%

(Українська)

Відсутня інформація про повноваження виконавчого комітету й про склад виконкому на сайті ради. Не оприлюднюється на веб-сторінці інформація про місце та час засідань виконавчого комітету. Розміщена інформація лише про керуючого справами виконкому Санжару Олександра Олександровича, але не зазначена адреса його електронної пошти й графік прийому.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?52%

(Українська)

Рішення й проекти рішень і порядку денного виконкому можливо знайти лише за допомогою функції пошуку у нормативно-правовій базі (розпорядчих документах). Вони у форматі PDF, що унеможливлює подальшу обробку інформації з рішень.

Не публікуються в друкованих органах нормативно-правові акти виконавчого комітету.

План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік у форматі PDF, що унеможливлює подальшу обробку інформації. Проекти регуляторних актів розміщуються на сайті також у форматі PDF, що ускладнює подальшу обробку інформації. Публікуються вичерпні повідомлення про оприлюднення проектів регуляторного акту, вчасно оприлюднюються проекти регуляторних актів. Не публікуються рішення регуляторних актів у друкованих ЗМІ.

Річні плани закупівель і зміни до нього на веб-сайті можливо знайти за допомогою функції пошуку. Вони також у форматі PDF, що унеможливлює подальшу обробку інформації. Наявна інформація про діяльність. Наприклад: Основна діяльність підприємства «Міськавтопарк»: по КВЕД 52.21 – Допоміжне обслуговування наземного транспорту. На сайті наявна інформація лише про пільги при сплаті послуг  ЖКГ. Наявна інформація про норми і тарифи. Оприлюднено на офіційному веб-сайті програму соціально-економічного розвиту міста на короткостроковий період (1 рік), а також зміни до неї – окремо. Актуальної редакції програми немає. Наявний додаток до програми соціально-економічного розвитку міста: “Обсяги  бюджетних коштів на соціально-економічний розвиток міста”.

На сайті не виокремлено місцевих цільових програм на рік. Отримано відповідь, що місцеві цільові програми мітяться в самому бюджеті міста. Лише частково оприлюднгено перелік укладених ОМС договорів.

Функціонуюча система пошуку інформації (контекстний пошук по усій текстовій інформації за ключовими словами) є незручною. У пошуку в базі даних нормативно-правових актів, що розміщені на сайті, відсутній критерій пошуку за словами у тексті нормативно-правового акту (є лише за словами у назві).

На Єдиному державному веб-порталі відкритих даних міськрада оприлюднила не всі, а лише 7 наборів даних (про структуру міськради, про титульні списки поточного ремонти на 2016 р., а також фінансові звіти департаментів за І квартал 2016 р.). Міська рада лише частково розміщує на офіційному веб-сайті набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних.

Municipal Property and Land of Municipality?36%

(Українська)

Рішення про проведення земельних торгів можливо знайти лише за функцією пошуку, заповнивши поля “Слова у назві” і “Вид документа”. Наприклад, №101/15 від 20.10.2016 р. – Рішення міської ради “Про передачу в оренду земельної ділянки по вул. Береговій у районі буд. № 164 А (Амур – Нижньодніпровський район) шляхом проведення земельних торгів”. “Про внесення змін до рішення міської ради від 14.11.2012 № 95/28 «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок з метою проведення земельних торгів» тощо.

Наприклад, у рішенні №101/15 від 20.10.2016 р. в умовах продажу лота зазначено: ” 5.1. Стартовий розмір річної орендної плати дорівнює мінімальному розміру орендної плати, встановленої Податковим кодексом України, для відповідної категорії земель, виду цільового призначення та функціонального використання. 5.2. Крок аукціону становить 0,5 % стартової плати за користування земельною ділянкою. 5.3. Розмір річної орендної плати за користування орендною ділянкою встановлюється за результатами земельних торгів”.

В рішеннях повинен бути зазначений конкретний розмір (сума)  орендної плати та до якої категорії належить саме ця земельна ділянка.

Не оприлюднюються результати земельних торгів у ЗМІ та на веб-сайті ради/відповідного управління.  Рішення про земельні торги можливо знайти лише за функцією пошуку.

Не отримано відповідь міськради, чи функціонує містобудівний кадастр міста.

На сайті розміщено інформацію від 23.05.2016 р. про перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування.

Оприлюднено порядок обговорення проектів забудови території міста. Наявний перелік об’єктів комунальної власності у форматі відкритих даних, а також суб’єктів господарювання комунальної власності..

Перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови у форматі відкритих даних на сайті відсутній. Перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду (чи інше право користування) з даними про умови передачі об’єктів в оренду у форматі відкритих даних на сайті міськради не розміщено. Наявна лише певна інформація про проведення конкурсів та їх результати.

Фінансова звітність суб’єктів господарювання комунальної власності подана у форматі PDF, який унеможливлює подальшу обробку інформації з неї.

Не оприлюднено реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади. Не оприлюднено перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту. Не оприлюднено маршрути перевезення пасажирського автомобільного транспорту. Розміщено на сайті (у Генплані) лише схему міського транспорту в незручному форматі.

Відомості щодо комплексних (територія всього міста) схем розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності розроблено у вигляді електронної мапи, але відсутня інструкція щодо користування нею, немає позначок тимчасових споруд. Не оприлюднено перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами. Не оприлюднено інформацію про рекламні засоби.

DEPUTIES54%

Information on the City Council Deputies?35%

(Українська)

На сайті міськради оприлюднено місце і час прийому громадян. Відсутні поштова та електронна адреси, номери засобів зв’язку, адреси сайтів депутатів. У вільному доступі є фото депутатів, а їх біографії відсутні. Інформація про майновий стан депутатів не доступна на сайті міськради. На веб-сторінці ради є інформація про графік прийому (дні, години та місце прийому) громадян депутатами.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?73%

(Українська)

Регламент роботи міської ради є  доступним на веб-сторінці міської ради. Положення про постійні комісії надаються лише за запитом. Відомості про біографічні дані, повноваження, графік прийому секретаря ради наявні на сайті міськради у вільному доступі. Відсутня на веб-сайті декларація про майно, доходи витрати і зобов’язання фінансового характеру секретаря ради В.Д.Мішалова. Нема інформації про зміни в депутатських фракціях і постійних комісіях. У вільному доступі є інформація про графіки засідань постійних депутатських комісій. Наявна на веб-сайті інформація про депутатів та межі округів. Створено: департамент забезпечення діяльності виконавчих органів – директор Почталіон Є.І. (інформація на сайті часткова) і департамент забезпечення діяльності міської ради – директор  Литвин О.Г.  (на сайті наявна повна інформація) – див. додаток.

City Council Plenary Sessions?52%

(Українська)

Рішення про скликання сесії оприлюднюються в день проведення сесії. Анонс для ЗМІ публікується в цей же день. Проект порядку денного змінюється багато разів – в тому числі протягом добу, що передує проведенню сесії, та не оприлюднюються на сайті заздалегідь. Більшість проектів рішень оприлюднюється на сайті ради, їх можливо знайти лише за функцією пошуку у розпорядчих документах. Проекти рішень на веб-сторінці ради оприлюднюються із запізненням. У міськраді функціонує електронна система голосування.

Інформація про реєстрацію депутатів на пленарних засіданнях висвітлюється на веб-сторінці ради. Результати поіменних голосувань оприлюднюються на веб-сторінці ради через 5 і більше днів.

Частина запитів депутатів оприлюднюються на сайті ради. Не оприлюднено на веб-сторінці рішення, яке регулює розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання. Відсутній план про реалізацію депутатами доручень виборців. Не ведеться регулярна аудіотрасляція (онлайн трансляція) засідань сесії.

Ведеться регулярна відеотрасляція (онлайн трансляція) засідань сесії. Записи засідань попередніх сесій розміщуються на сайті.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?54%

(Українська)

Більшість рішень, прийнятих на засіданнях ради, оприлюднюються не пізніше 10 робочих днів. На веб-сайті оприлюднюються протоколи засідань постійних комісій. Не отримано відповідь на запит: чи всі рішення, прийняті на пленарних засіданнях, оприлюднюються на сайті.

Openness?

CITY MAYOR62%

Public Participation?62%

(Українська)

Відповідно до графіку прийому міський голова Борис Філатов приймає громадян  1 раз (до 8 годин) на місяць. Міський голова проводить прийом громадян у визначений час та за зазначеною адресою. Потрапити до нього можливо протягом місяця після запису. Процедура запису не є дистанційною, оскільки потрібно прийти особисто до міської ради.

Борис Філатов, як і попередні очільники міста, не проводить систематичного прийому  інших категорій осіб/об’єднань (представників підприємств, неурядових організацій).

Доступ до будівлі міськради є частковим (не для всіх категорій осіб з обмеженими можливостями та не до всіх приміщень). Немає пандусу до правого крила будівлі міськради (каб. 110, 111).

Міський голова проводить виїзні зустрічі переважно з посадовими особами, але не проводить виїзних прийомів громадян. Внаслідок цього громадськість позбавлена можливості безпосередньо поставити запитання або внести пропозиції міському голові.

Незважаючи на отриману відповідь від міськради про те, що міський голова щодня здійснює консультації з громадськістю, в тому числі в електронному форматі (опитування й обговорення на офіційному сайті міськради, в соціальних мережах тощо), на практиці таких опитувань і консультацій не було. Сторінка міського голові у мережі Фейсбук створена, але Б.Філатов (чи його прес-служба) відповідає не всім дописувачам (за 9 місяців із десяти  дописів координатора проекту  до Бориса Філатова міський голова жодного разу не відповів).

У структурі ради працює підрозділ, який відповідає за налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства – Департамент з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради.

Згідно з відповіддю міської ради Громадська Рада при міському голові не створена, створено 14 робочих груп при міському голові, а за рік було проведено 7 громадських слухань. Відсутність Громадської Ради негативно впливає на можливість співпраці міського голови з громадськістю й експертами.

Запроваджена функція дистанційного звернення, але вона працює у тестовому режимі, а проект було створено волонтерами.

EXECUTIVE BODIES52%

Public Participation?34%

(Українська)

Вільного доступу до приміщень ради (кабінетів управлінь, департаментів) не забезпечено. Оприлюднюється інформація не про всі громадські слухання. Не  до всіх засідань виконкому є доступ. Під час моніторингового візиту волонтеру “Опори” відповіли, що для участі у засіданні виконкому “треба заздалегідь записуватися і отримувати дозвіл, а де і як саме – не відповіли”.

Відсутня рубрика “Громадські слухання” на сайті, натомість інформація оприлюднюється в рубриці “Інші обговорення”.

Щодо Громадських слухань – Інформація про інші механізми громадської участі (місцева ініціатива, загальні збори громадян) міститься у Статті 20 Статуту територіальної громади (від 2001 р.). На сайті міськради публікується не вся інформація про проведені громадські слухання (за минулий рік).

При виконавчих органах міської ради  відсутні робочі групи, які були б створені їх розпорядженням. Громадську раду при виконавчих органах було створено, проте вона не функціонує ефективно (рідко збирається, не впливає на прийняття рішень тощо).

Відсутні протоколи (стенограми) засідань містобудівної ради.

На сайті наявна інформація про порядок оскарження рішень органів місцевого самоврядування, як і має бути.

Access to Public Information?48%

(Українська)

Створено на офіційному сайті ради окремий розділ «Про доступ до публічної інформації», а також систему обліку публічної інформації. Запит на доступ до публічної інформації можна подати усіма можливими способами. Є у загальному доступі форми запитів на отримання інформації різними способами та від різних суб’єктів.

Система навігації по сайту не є зручною. Не забезпечена можливість користування сайтом для людей з обмеженими можливостями (зокрема, зі слабим зором).

Спеціальна онлайн форма для подання запиту на інформацію створена волонтерами і працює у тестовому режимі. Для надсилання електронного звернення потрібно увійти у систему через ID Banking або сертифікат електронного цифрового підпису.

Не дотримуються терміни надання відповіді на більшість запитів (серед отриманих відповідей). Не вчасно надаються відповіді на запит подані різними способами (поштою, електронним листом, факсом, через телефон, усно). Запитувач не отримує повної та вичерпної відповіді на запити на інформацію, більшість відповідей має вигляд формальних відписок. На значну частину запитів (35%) відповіді не отримано взагалі.

У разі звернення підрозділи міськради надають місце, де громадянин може працювати з документами, але постійно відведеного місця (приміщення) немає. Запитувач інформації має можливість опрацьовувати запитувану інформацію лише за допомогою власних засобів. Визначений розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше 10 сторінок не перевищує граничні норми витрат на копіювання.

На офіційному сайті ради немає окремої рубрики найчастіших питань (FAQ).

Створено рубрику “Публічна інформація у формі відкритих даних” на сайті ради. Лише для частини (25%) інформації використовуються відповідні фомати (RDF, XML, JSON, CSV). На офіційному веб-сайті/ порталі забезпечено  навігацію для роботи з наборами даних, проте вона не досконала, оскільки не дотримано формату відкритих даних й відсутня значна частина набору даних.

Administrative Services?71%

(Українська)

Працює Центр надання адміністративних послуг (як робочий орган, або структурний підрозділ виконавчого органу міської). Окремого сайту ЦНАП немає, наявний сервіс: http://e-services.dp.gov.ua/default.aspx. На відповідному сервісі ЦНАП не розміщено вичерпну інформацію про порядок надання відповідних адміністративних послуг, режим доступу до приміщення, в якому здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування.

Наявна неповна інформація про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації. Оприлюднена на сервісі ЦНАП не вичерпна інформація про послуги, що надаються виконавчими органами. Прийом здійснюється менше визначеного часу (43-37 годин на тиждень). Проводиться для різних категорій (юридичних і неюридичних осіб) – двічі на тиждень. Не завжди здійснюється  безоплатне поширення довідково-інформаційних матеріалів про адміністративні послуги у ЦНАП. Відсутні скриньки для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг, проведення щорічного аналізу таких зауважень і пропозицій, вжиття відповідних заходів. Немає можливості отримати інформацію телефоном. У ЦНАП облаштовані інформаційні стенди із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги. Оприлюднено на веб-сайті та інформаційних стендах ЦНАП інформаційні картки адміністративної послуги (по кожній адміністративні послузі).

Друковані бланки для заповнення з метою отримати  адміністративної послуги у ЦНАП не надаються (надаються лише в електронному вигляді).

У ЦНАП організовано електронну чергу. Процедура попереднього запису у ЦНАП відсутня.

Створено окремий сервіс (наприклад «кабінет мешканця»), який дозволяє мешканцям отримувати адміністративні послуги онлайн.

Не створена і не функціонує місті установа з надання безоплатної первинної правової допомоги, а на сайті сайту у рубриці «Безоплатна правова допомога» подано перелік приватних нотаріусів.

DEPUTIES56%

Public Participation?56%

(Українська)

Відповідно до Регламенту члени територіальної громади, інші громадяни, що є представниками громадських організацій або політичних партій, можуть бути присутніми за реєстрацією, що проводиться безпосередньо перед початком засідання за пред’явленням документа, що посвідчує особу. Кількість присутніх обмежується наявною кількістю сидячих місць у відповідному секторі сесійного залу. Закриті пленарні засідання ради. За рішенням ради можуть проводитися закриті пленарні засідання для розгляду конкретно визначених питань, відповідно до вимог законодавства України про інформацію.

Доступ до приміщень міськради є частковим (не до всіх приміщень) і не для всіх категорій неповносправних осіб (не створено умов для осіб з поганим зором).

Визначено детальну процедуру доступу громадян до засідань комісій і мешканці мають вільний доступ до засідань постійних депутатських комісій. Частина депутатів веде регулярний прийом виборців. Депутати переважно ведуть прийом громадян особисто.

Процедуру проведення громадських слухань у Статуті територіальної громади врегульовано, але Статут є застарілим (2001 р.). Порядк подання місцевої ініціативи не відповідає вимогам час. Процедуру утворення Громадських рад у Статуті не врегульовано.  

Відповідь на запит про кількість громадських обговорень, ініційованих у поточному році, від міської ради не отримано.

Accountability?

CITY MAYOR23%

Financial Resources of Municipality?63%

(Українська)

Звіт про виконання бюджету за 2015 р. доступний на веб-сайті у розділах «Бюджет міста Дніпро»  і «Розпорядчі документи».  Затверджене Рішення міської ради №2/5 від 30.03.2016 р. «Про звіт про виконання міського бюджету за 2015 рік».

На офіційному сайті є графічна інформація “Відкритий бюджет”. Перелік і ставки місцевих податків і зборів не оприлюднено. Із порталу міської ради наявні посилання на сайти  податкових органів.

Report on the City Mayor’s Performance?16%

(Українська)

Звітування міського міського голови залишається одним з найбільш слабких аспектів публічності. Міський голова Б.Філатов не інформує населення ні на відкритих зустрічах, ні через ЗМІ про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку. Певна інформація щодо цієї програми наявна лише на офіційному сайті. Так, є Звіт за І півріччя 2016 р. Про виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку. Отримано відповідь міськради, що звіти про виконання цільових програм містяться у звітах про виконання бюджету міста.

Досі не врегульовано процедуру звітування міського голови перед громадою у Статуті територіальної громади або в окремому положенні. Відсутня практика щорічного звітування міського голови про роботу виконавчих органів і про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради перед міською радою. Не оприлюднюється в ЗМІ щорічний звіт про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами. Не оприлюднюється текст звіту МГ про роботу виконавчих органів на веб сторінці ради.

Натомість міський голова Б.Філатов розповів про свою роботу за рік під час загального зібрання прихильників «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» в Дніпрі 18 листопада 2016 р.

EXECUTIVE BODIES31%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?13%

(Українська)

Виконавчі органи про свою діяльність безпосередньо перед територіальною громадою не звітують. Неможливо ознайомитися  зі  звітами  виконавчих  органів  на  офіційному  сайті ради.

У розілі “Анонси” сайту міськради відсутня інформація про місце та час звітування виконавчих органів перед територіальною громадою. Оприлюднений звіт про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку на веб-сайті. Виконавчі органи не надають міській раді письмові звіти про хід та результати відчуження комунального майна. Згідно з відповідями на запити не оприлюднюються проміжні звіти про хід виконання програм поточного року. Станом на листопад 2016 р. заключні звіти не оприлюднено.

Звіти щодо розгляду запитів на інформацію публікуються, але вони надто узагальнені не містять вичерпної інформації про запити. Станом на листопад 2016 р. оприлюднено звіт за липень 2016 р.

Financial resources of Municipality?37%

(Українська)

Оприлюднено інформацію про видатки бюджету у розділі “Відкритий бюджет”. Наявні щоденна інформація про доходи і видатки бюджету.

Інформація  про фінансові ресурси ОМС (структуру та обсяг видатків місцевого бюджету, порядок та механізми їх витрачання), які витрачаються на забезпечення діяльності виконавчих органів міститься в бюджеті, проте окремо її не виділено.

Квартальні звіти про виконання місцевого бюджету  в заархівованому файлі, з  яким не зручно працювати.

Не відбувалося публічного представлення інформації про виконання місцевого бюджету за 2015 рік, на відміну від попереднього року.

Не публікуються звіти виконавчих органів про хід та результати відчуження комунального майна. На сайті оприлюднена фінансова звітність не всіх суб’єктів господарювання комунальної власності: http://dniprorada.gov.ua/finansovi-zviti/, http://dniprorada.gov.ua/perelik-komunalnih-pidprimstv-dnipropetrovskoi-miskoi-radi, http://dniprorada.gov.ua/departament-po-roboti-z-aktivami-dnipropetrovskoi-miskoi-radi, http://dniprorada.gov.ua/departament-blagoustroju-ta-infrastrukturi-dnipropetrovskoi-miskoi-radi, http://dniprorada.gov.ua/dogovori-na-zakupivlyu/zakupivli/, http://dniprorada.gov.ua/finansovi-zviti/.

Regulatory Policy?100%

(Українська)

Звіти про відстеження результативності регуляторних актів оприлюднюються на сайті міськради.

DEPUTIES14%

Reporting on Performance Results?14%

(Українська)

Відсутні тексти звітів про роботу депутатських комісій на веб-сторінці ради. Інформація про звітування постійних комісій перед радою на сайті міськради відсутня.

У Статуті зазначено, що депутати звітують на вимогу виборця, але процедуру і періодичність звітування не визначено. Рішення про строки проведення звітів депутатами не затверджено. Графік звітування депутатів відсутній, відповідь на запит від міської ради не отримано. Відповідь на запит про звітування депутатів не отримано. Більшість депутатів не звітує про виконання доручень виборців. Із 64 депутатів на сайті наявні звіти 9 депутатів.

Лише частина депутатів звітує перед виборцями про свою роботу не рідше 1 разу на рік. Отримано відповідь міської ради, що станом на листопад 2016 р. депутати не інформували раду та виконавчі органи про результати звітування. Наявні тексти звітів депутатів є неповними.

Відсутня на веб-сайті інформація (звіт) про кількість коштів, виділених з депутатських фондів на потреби громадян.

Leave a Reply