Rating of Dnipropetrovsk 2014:

44.8%

Publicity Index

54.6%

City Mayor publicity

53%

Executive bodies publicity

28.1%

Publicity of council deputies

Summary:

Publicity index of local self-governance of Dnipropetrovsk is 45% which puts it to the 14th position in the rating among the 24 regional centers under study. The result describes the municipality publicity as low. As to the publicity of individual objects of the Dnipropetrovsk municipality, the best results are with the City Mayor (55%), executive bodies follow with 53%, while the publicity of deputies only reaches 28% to signify them as non-public.

The low publicity level of the city council is primarily explained by the lack of due reporting practices by local self-government bodies to the local community members. Thus, the City Mayor did not report at all in 2013, either at the open meetings with community members, or to the deputy corps. The official website does not contain the report on his activity or on the performance of executive bodies, either.

Most directives by the City Mayor are publicized at the website with several days delay. Along with that, implementing orders on appointments of personnel are not publicized at all. The Dnipropetrovsk council website offers current Statute of the Local Community, Strategic Plan for the City until 2020, but other conceptual documents such as City Master Plan, or short-term and long-term program for social and economic development of the city, or local special purpose programs are not available. Also, the Master Plan of Dnipropetrovsk contains restricted access information which is against the Law of Ukraine ‘On Regulation of Urban Development Documents’.

As to regulatory policy implementation, the website does not contain any plan of action to prepare draft regulatory acts, while announcements on making such acts public do not have full information on the draft act contents, the way of making such act public, the terms and forms of considering remarks and suggestions. Moreover, not all regulatory acts are publicized on the website, or are made public untimely. Also, all reports on tracing effectiveness of the regulatory acts are publicized on the website and in the newspaper ‘Nashe Misto’ (‘Our City’).

The practice of creating obstacles for citizen’s access to the executive committee meetings is unsatisfactory, the same as restricted access to the council facilities. Since executive bodies do not have any public councils or working groups established local community members have less chance to settle local problems or exert any influence on decision making.

The performance of the city CRAS also needs improvement. Even though they created the website to list the services to be rendered, some materials are not available for viewing or download. Moreover, the CRAS office offers forms for receiving administrative services to be paid for by the citizens.

The deputy corps is not open because there is no regular interaction and accountability of the deputies to the voters. There is no information on reports of permanent deputy commissions, while reporting to voters on the work done and on fulfilling the voters’ mandate does not take place. Even though the website fully and timely publicizes resolutions adopted by the council, draft resolutions and session agendas are not made public in advance. Since plenary sessions are not broadcast either in audio or video form, there is no information available on deputies’ registration at the session, or voting results for every resolution, voters cannot analyze efficiency of an elected deputy performance

Transparency?

CITY MAYOR60%

Information on the On City Mayor and His Activities?72%

У період моніторингу (липень-вересень 2014 р.) майже всю інформацію про міського голову Івана Івановича Куліченка можна було знайти на офіційному веб-сайті Дніпропетровської міської ради. На порталі міськради наявні біографічні відомості міського голови, однак відсутня інформація про його партійність та судимість, яка є важливою для мешканців міста. Декларація про майно і доходи міського голови та членів його сім’ї була розміщена на офіційному порталі, проте не була оприлюднена у друкованих виданнях. Таким чином, не всі мешканці мали можливість ознайомитись із декларацією.

На веб-сайті Дніпропетровської міськради не вказана інформація про поштову адресу, номер факсу, електронну адресу міського голови. Так само відсутня інформація про процедуру запису на прийом до Івана Куліченка. На сайті є лише інформація про прийомний день міського голови і контактні дані його приймальні, зателефонувавши куди й можна дізнатись про відповідну процедуру. Так, для запису на прийом до міського голови необхідно особисто прийти у міську раду (кабінет №6) з паспортом громадянина України та зазначити конкретне питання до міського голови, після чого відповідальний працівник повідомляє, в який саме день можна прийти на прийом.

У Дніпропетровській міській раді відсутня практика прийому міським головою ініціативних груп, об’єднань. Відсутність такої співпраці призводить до нижчої ефективності роботи очільника міста, зменшення результативності діяльності об’єднань, внаслідок чого втрачає значні можливості й вся територіальна громада.

Відсутність поштової й електронної адреси та номеру факсу, а також складна процедура запису на прийом до міського голови применшують можливості громадян звернутись до міського голови з метою вирішення як власних проблем, так і для подання своїх пропозицій до місцевої політики розвитку міста. Негативно впливає це і на діяльність міського голови, оскільки він практично не отримує інформацію від мешканців міста. Відсутність зворотного зв’язку не дозволяє йому коригувати свою роботу враховуючи пропозиції мешканців міста.

Міський голова активно комунікує з працівниками засобів масової інформації: організовує брифінги, прес-конференції, неформальні зустрічі з журналістами.  Прес-служба міського голови, яка відповідає за висвітлення його діяльності, оперативно подає інформацію про діяльність мера. Однак такі повідомлення не є систематичними, що лише частково забезпечує  дотримання принципу прозорості.

 

Рекомендації:

Біографічні відомості міського голови на веб-сайті доповнити інформацією про партійність та судимість, яка є важливою для виборців. А декларацію про майно, доходи та витрати міського голови варто оприлюднити у друкованому виданні. Для кращої комунікації жителів міста з міським головою варто: 1) розмістити на сайті адресу електронної пошти міського голови (або його приймальні), поштову адресу з індексом, номер факсу; 2)  розмістити на сайті й дошках оголошень інформацію про процедуру запису на прийом до міського голови, а також про графік прийому міським головою ініціативних груп, об’єднань громадян. Пропонується спростити процедуру запису на прийом до міського голови, наприклад, телефоном, чи заповнивши он-лайн форму на сайті, а також проводити регулярні відкриті зустрічі з громадою в усіх районах міста. Рекомендовано систематично висвітлювати діяльність міського голови на офіційному веб-сайті.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?63%

На офіційному порталі подана інформація про служби міського голови, але не зазначено про жодного з радників та помічників міського голови. Їх контактна інформація та сфера відповідальності також відсутня.

Наявна на веб-сайті зведена контактна інформація з номерами телефонів працівників міської ради та підпорядкованих раді структур дає можливість громадянам звернутись до необхідного підрозділу.

Попри те, що на сайті ради у відповідному розділі та у друкованих виданнях наявна інформація про всі конкурси на заміщення вакантних керівних (начальників відділів, управлінь, департаментів) посад, у вільному доступі відповідних розпоряджень міського голови про призначення на посаду службовців/заміщення вакантних посад немає. Це порушує права громадян на інформацію й ставить під сумнів законність призначень.

Відсутність можливості на веб-сайті ради вільно ознайомитися з протоколом засідання конкурсної комісії (з зазначенням кількості кандидатів, складу комісії) дає привід сумніватися у дотриманні процедури проведення конкурсів. Однак варто зазначити, що такий протокол можна отримати у відповідь на інформаційний запит.

Розміщення зазначених протоколів на офіційній сторінці міськради зменшить кількість запитів, а значить і позбавить необхідності готувати відповіді на такі запити, тобто зменшить навантаження у роботі державних службовців.

Рекомендації:

Всі розпорядження міського голови, у тому числі про призначення службовців на посаду/ заміщення вакантної посади оприлюднювати на веб-сайті міської ради вчасно. Оголошення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад оприлюднювати усіма можливими способами – в друкованому органі, на офіційній веб-сторінці, а протокол про засідання конкурсних комісій на заміщення вакантних посад  із зазначенням кількості кандидатів, складу комісії та його результатами  – на сайті міськради.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?44%

У період моніторингу на сайті Дніпропетровської ради можна було ознайомитись із Планом стратегічного розвитку міста до 2020 року, однак інших концептуальних документів, зокрема місцевих цільових програм не розміщувалось. Попри те, що на сайті в розділі «Новини» міститься інформація про те, що з Генеральним планом міста можна ознайомитись на сайті міської ради, такий документ на сайті відсутній. Слід зазначити, що частині матеріалів Генерального плану наданий гриф «Для службового користування», що є порушенням вимог Закону України «Про регулювання містобудівної документації».

Затверджений бюджет та зміни до нього є на офіційному сайті, але їх важко знайти, що обмежує можливість територіальній громаді ознайомитись із цими документами. Під час моніторингу було виявлено, що при спробі завантажити зведену актуальну редакцію бюджету (з усіма змінами) виникала помилка. Однак після повідомлення про такий недолік працівників міської ради, його було усунено.

На сайті відсутня актуальна (чинна) програма соціально-економічного розвиту міста на короткостроковий період (1 рік), натомість є лише План заходів з виконання Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки.

У відповідь на запит було підтверджено інформацію, що міська рада не отримувала сертифікат, який би підтверджував виконання вимог стандарту ISO 9001:2001.

 

Через відсутність структурованої побудови сайту та недосконалість пошукової системи, наявні на сайті документи є важкодоступними.

Рекомендації:

Привести у відповідність до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної документації» Генеральний план міста та розмістити всі його частини на офіційному веб-сайті. На головній сторінці сайту варто зробити окремий розділ «Рішення міської ради» в якому публікувати всі рішення з можливістю їх сортувати у хронологічному, тематичному та алфавітному порядку. Крім того, на головній сторінці сайту розмістити посилання на «Бюджет міста на поточний (2014 тощо) рік».

Оприлюднити на сайті актуальну (чинну) програму соціально-економічного розвиту міста на короткостроковий період (1 рік) та прогноз соціально-економічного розвиту міста на середньостроковий період (5 років).  Крім того, запровадження системи управління якості дасть змогу ефективніше взаємодіяти з громадянами.

Regulatory Documents of Municipality?77%

Нормативні документи муніципалітету оприлюднюються на офіційному веб-сайті вчасно. Однак деякі розпорядження міського голови розміщуються із запізненням в 1-2 дні.

На  порталі міськради розміщений чинний Статут територіальної громади, який було прийнято ще 13 червня 2001 р. Дніпропетровською міською радою XXIII скликання, а тому наразі він не відповідає потребам міста. Цьогоріч зміни до Статуту винесені на обговорення.

У Дніпропетровській міській раді створено і працює окремий підрозділ, до обов’язків якого віднесено забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації». Відповідний розділ є  і на веб-сайті міста.

Рекомендації:

Всі розпорядження міського голови, включно із розпорядженнями про призначення на керівні посади варто оприлюднювати на офіційній веб-сторінці міськради не пізніше 5 робочих днів з дня підписання.

EXECUTIVE BODIES55%

Information on Executive Bodies and Their Heads?82%

На офіційному сайті Дніпропетровської міськради є інформація про структуру та персональний склад виконавчих органів, про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, розклад роботи виконавчих органів міської ради, однак відсутні адреси електронної пошти виконавчих органів міської ради. Наявність на офіційному порталі лише ПІБ керівників виконавчих органів є недостатньою інформацією. Так, на сайті відсутні біографічні дані керівників, фото, електронні адреси, за якими громадяни могли б до них звернутись.  Такі ж дані відсутні і щодо заступників міського голови. Разом з тим, фото та декларації про доходи заступників міського голови й членів їх сімей розміщені у вільному доступі на сайті міськради. Проте ці декларації не були опубліковані в друкованих виданнях.

На офіційному сайті Дніпропетровської міськради наявна інформація про повноваження та функції усіх виконавчих органів (департаментів та управлінь), а також про усі підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління міської ради. А також наявна інформація про установи і заклади соціальної сфери (освітні, медичні заклади, соціальні служби, заклади культури тощо), що належать до сфери управління міської ради.

 

Рекомендації:

Розмістити на офіційному сайті біографічні дані заступників міського голови та керівників виконавчих органів, а також  інформацію про місцезнаходження та поштову адресу заступників міського голови й електронні адреси та фото керівників виконавчих органів.

Разом з розміщенням на офіційному сайті міськради декларацій про майно, доходи і витрати заступників міського голови рекомендовано оприлюднювати їх в друкованих виданнях.

Information on the City Council Executive Committee?55%

На офіційній веб-сторінці Дніпропетровської міської ради наявна інформація про персональний склад виконкому, номери засобів зв’язку, проте відсутня інформація про адресу та місце засідань. Біографічні дані членів виконкому відсутні.

Інформацію про повноваження виконавчого комітету на веб-сайт немає, таку інформацію можна знайти лише у Регламенті роботи виконавчого комітету. Інформація про місце та час засідань виконавчого комітету Дніпропетровської міськради не оприлюднюється.

Рекомендації:

Розмістити на веб-сайті інформацію про повноваження виконавчого комітету, а також біографічні дані членів виконкому. Оприлюднювати на веб-сайті ради інформацію про місце та час засідань виконавчого комітету.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?35%

Більшість рішень виконавчого комітету розміщуються на офіційному веб-сайті міської ради, але за відсутності окремого тематичного (під)розділу на веб-сайті, їх важко знайти. Проекти порядку денного засідань виконкому та проекти рішень виконавчого комітету на офіційному веб-сайті Дніпропетровської міської ради не оприлюднюються, а рішення  –  оприлюднюються із запізненням  в кілька днів.

Повідомлення про оприлюднення проектів регуляторного акту, які публікуються на веб-сайті, не містять вичерпної інформації (про зміст проекту; контактні дані розробника; спосіб оприлюднення регуляторного акту; строк і спосіб розгляду зауважень і пропозицій). Самі ж проекти регуляторних актів публікуються на веб-сайті лише частково й з порушенням термінів. План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2014 рік також відсутній на сайті.

Місцеві цільові програми, які фінансують з місцевого бюджету поточного року, а також програма з соціально-економічного розвиту міста на короткостроковий період (1 рік) також відсутня на сайті.

Попри наявність переліку комунальних підприємств, інформація про послуги, що надаються ними, та  їх вартість відсутні. Немає на офіційному сайті й формул розрахунку тарифів на комунальні послуги.

Функціонуюча система пошуку інформації офіційного сайту є незручноюТак,  не вся текстова інформація на сайті індексується в пошуковій системі; не доступний окремий пошук нормативно-правових актів.

Рекомендації:

Оприлюднювати проект порядку денного засідань виконкому не пізніше ніж за 5 робочих днів до дня засідання, а також оприлюднювати проекти рішень виконавчого комітету та проекти регуляторних актів у повному обсязі. Рішення виконкому оприлюднювати не пізніше 5 робочих днів з дня прийняття, а проекти регуляторних актів – з дня оприлюднення відповідного повідомлення.

Публікувати вичерпні повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів, які повинні містити інформацію: про зміст проекту; контактні дані розробника; спосіб оприлюднення регуляторного акту; про строк і спосіб розгляду зауважень і пропозицій.

Рекомендовано розмістити на сайті інформацію про послуги й вартість послуг всіх комунальних підприємств; а також інформацію, що містить формули розрахунку тарифів на комунальні послуги.

На офіційному веб-сайті розмістити програму (з усіма додатками) соціально-економічного розвиту міста на короткостроковий період (1 рік), а також цільові програми, що фінансуються з місцевого бюджету, в окремому розділі на сайті.

Удосконалити функціонуючу систему пошуку інформації  на офіційному веб-сайті: контекстний пошук по усій текстовій інформації за ключовими словами; пошук в базі даних нормативно-правових актів, що розміщені на сайті.

Municipal Property and Land of Municipality?57%

Рішення про проведення земельних торгів у м. Дніпропетровську оприлюднюються разом з іншою документацією на сайті, через що їх важко знайти. Разом з тим, ці рішення не містять всієї необхідної інформації. Інформація про результати проведення земельних торгів оприлюднюється на офіційному веб-сайті та друкованому виданні міста із запізненням.

У Дніпропетровську створення містобудівного кадастру здійснюється Головним архітектурно-планувальним управлінням міської ради.

Рекомендації:

Інформацію про проведення земельних торгів, як і їх результати, варто оприлюднювати в окремому однойменному (під)розділі веб-сайту. Це дасть змогу оперативно ознайомлюватися з відповідною інформацією всім зацікавленим особам. Рішення про проведення земельних торгів повинне містить інформацію про: 1) перелік земельних ділянок, 2) стартову ціну кожного лота, 3) умови користування земельною ділянкою, 4) особу, уповноважену укласти відповідний договір.

DEPUTIES33%

Information on the City Council Deputies?46%

Інформація про місцезнаходження (адреси прийому громадян), поштову адресу депутатів міської ради наявні на веб-сайті ради, відсутні номери телефонів та електронної пошти депутатів. Немає також  такої важливої для виборців інформації як: інформації про освіту, досвід роботи, сімейний стан, судимість, партійну приналежність та майновий стан депутатів (декларації про майно, доходи і витрати). Відсутність інформації про права та обов’язки депутатів міської ради обмежує можливість громадян вільно звертатись до депутатів міської ради з питань виконання їх функцій і повноважень.

Рекомендації:

Розмістити інформацію про права та обов’язки депутатів міської ради, а також телефони, адреси офіційного веб-сайту та електронної пошти депутатів на офіційній сторінці міської ради. Оприлюднити на сайті інформацію про освіту, досвід роботи, сімейний стан, судимість,  партійну приналежність депутатів міської ради, декларації депутатів.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?68%

Регламент роботи міської ради і положення про роботу постійних комісій є публічно доступними на веб-сторінці ради.  Проте, відсутня інформація про графіки засідань постійних депутатських комісій, що не дає можливості громадянам бути присутніми на таких засіданнях, а також звернутись до комісії особисто. Інформація про орган, що забезпечує діяльність депутатського корпусу та його функції (секретаріат/апарат), про біографічні дані, повноваження, графік прийому секретаря ради є неповними.

Рекомендації:

Оприлюднити графіки засідань постійних депутатських комісій.

Пропонується розмістити на сайті ради вичерпну інформацію про орган, що забезпечує діяльність депутатського корпусу та його функції (секретаріат/апарат). Розмістити на сайті біографічні дані секретаря ради та електронну пошту секретаріату ради.

City Council Plenary Sessions?8%

Рішення про скликання сесії ради не доводиться до відома населення ні через веб-сайт, ні через друковані ЗМІ міста. Проекти порядку денного сесії та рішень не оприлюднюються на веб-сторінці ради заздалегідь (відповідно до регламенту).

Попри те, що в міській раді діє електронна система голосування, інформація про реєстрацію депутатів на пленарних засіданнях та результати поіменних голосувань на веб-сайті не оприлюднюється. В Дніпропетровській раді не забезпечена можливість аудіо- та відео- онлайн-трансляцій засідань сесії. Це призводить до відокремленого функціонування Дніпропетровської міськради і територіальної громади міста.

Рекомендації:

Доводити до відома населення рішення про скликання сесії ради не пізніш як за 10 днів до її проведення через телебачення, радіо,  пресу та офіційний веб-сайт міської ради. Проект порядку денного сесії та пленарних засідань варто оприлюднювати на веб-сторінці ради не менше ніж  за 10 днів до засідання. На вимогу Закону України «Про доступ до публічної інформації», всі проекти рішень повинні оприлюднюватися на веб-сторінці ради щонайменше за 20 днів до засідання.

Інформацію про реєстрацію депутатів на пленарних засіданнях та результати поіменних голосувань по кожному питанню порядку денного оприлюднювати на офіційному порталі ради через 1-3 робочі дні після засідання.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?61%

Щодо нормативно-правових  актів та іншої документації міської ради, то всі рішення, прийняті на пленарних засіданнях Дніпропетровської міської ради, розміщуються на офіційному порталі із запізненням. Разом з тим, на офіційному веб-сайті не оприлюднюються протоколи засідань ради, депутатських комісій, запити депутатів. Відсутній план про реалізацію депутатами доручень виборців.

Рішення, яке регулює розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання також відсутнє, що може стати ґрунтом для зловживань.

Рекомендації:

Оприлюднювати на веб-сайті план про реалізацію депутатами доручень виборців, протоколи засідань комісій, запити депутатів. Розмістити на веб-сторінці рішення, яке регулює розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання.

Пропонується вести регулярні аудіо- та відео- онлайн-трансляції усіх засідань сесій, а аудіо- та  відеозаписи усіх засідань попередніх сесій розміщувати на веб-сайті ради.

Openness?

CITY MAYOR60%

Public Participation?60%

Умови для взаємодії громадськості з міським головою, які створені у Дніпропетровську є недостатніми. Відповідно до графіку прийому громадян міський голова виділяє 1 день на місяць для прийому громадян. Процедура запису, яка передбачає особисте звернення до міськради із паспортом і деталізацією свого питання до міського голови, не є ефективною. Так, на практиці до міського голови можна потрапити тільки у тому випадку, коли за вирішенням свого питання громадянин вже звертався до профільної районної служби, керівника відповідної міської служби, але його питання все-таки  залишилось не вирішеним. Відсутність інформації (графіку) про систематичний прийом інших категорій осіб/об’єднань (підприємства, НУО) міським головою свідчить про те, що такі зустрічі відсутні. Також згідно з інформацією офіційного сайту міський голова не проводить виїзних зустрічей (прийомів) громадськості, натомість це роблять лише його заступники.

У Дніпропетровській міській раді не створені умови, які б дозволяли мешканцям оперативно та безпосередньо комунікувати з міським головою. Відсутність можливості дистанційного звернення громадян (в електронній формі), яка є однією з обов’язкових умов сучасного місцевого самоврядування, обмежує право громадян на звернення. Також попри те, що міський голова І.І. Куліченко використовує інформаційно-комунікаційні технології (зокрема facebook), в більшій мірі там з’являється лише  інформація про певні події, однак діалогу з мешканцями міста мер у такий спосіб не веде.

Міський голова не проводить консультацій з громадськістю щодо резонансних проблем місцевого значення. Протягом останнього року міський голова ініціював лише 1 опитування (консультації з громадськістю) – щодо святкування Дня міста у 2014 році. Також ті громадські слухання, що ініційовані І.І.Куліченком, стосуються лише питань перейменування вулиць:

 

  • 08.2013 р. питання перейменування пров.Червоноармійського на вул.Генерала Волівача (Ленінський район);
  • 08.2013 р. питання присвоєння площі (вул.Каштанова, 35) імені Козловського А.І.;
  • 11.2013 р. питання присвоєння найменувань проїздам нової забудови в Амур-Нижньодніпровському районі на честь футбольних тренерів ФК «Дніпро» Лобановського В.В., Ємця В.О., Жиздика Г.О.;
  • 12.2013 р. питання розробки детального плану території по вул.Набережній Перемоги у районі будинків №№3-10 для будівництва та обслуговування об’єктів спортивного призначення (спортивно-розважального центру);
  • 05.2014 р. питання вирішення проблем у житловому господарстві м. Дніпропетровська.

 

Із громадських рад при міському голові створена лише Молодіжна рада, робочі групи при міському голові не створені і не функціонують, що значно зменшує можливості участі громадськості у виробленні і реалізації місцевої політики та знижує вірогідність врахування інтересів громади. Разом з тим, в структурі міської ради створений і діє підрозділ, який відповідає за налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства — управління внутрішньої політики.

 

Рекомендації:

Міському голові слід більше уваги приділяти участі громадськості у формування місцевої політики. Для цього варто організувати міським головою систематичний прийом інших категорій осіб/об’єднань  – підприємства, неурядові організації, проводити постійні виїзні прийоми громадян в районах міста, надати можливість жителям міста подавати електронні звернення через відповідну функцію на веб-сайті. Крім того, варто використовувати інформаційно-комунікаційні технології (зокрема facebook) для спілкування з громадянами (виборцями), частіше оновлювати там інформацію.

Рекомендовано також спростити процедуру запису на прийом до міського голови – надати можливість  дистанційно, тобто телефоном або через веб-сайт міської ради здійснювати запис на прийом.

Крім Молодіжної ради, при міському голові створити інші громадські ради, а також робочі групи, які б активно діяли та мали можливість своїми напрацюваннями впливати на прийняття рішень.

EXECUTIVE BODIES61%

Public Participation?49%

У Дніпропетровській міськраді не створені достатні умови для участі громадськості у діяльності міськради. Так, вільного доступу до приміщень Дніпропетровської міської ради не існує – лише через оформлення перепусток (за дозволом певного відділу). Також громадяни не можуть бути присутніми на засіданнях виконкому. За інформацією, наданою міськрадою, громадських рад та робочих груп при виконавчих органах немає. Ці фактори створюють перешкоди у взаємодії територіальної громади з міською радою.

На веб-сайті ради наявна інформація про громадські слухання в рубриках: анонси, новини, оголошення, громадські обговорення. Відсутність структуризації сайту за принципами логіки, зокрема дедукції та індукції, ускладнює пошук необхідних даних, в тому числі і про громадські слухання.

Рекомендації:

Рекомендовано створити умови для вільного доступу громадян до приміщень Дніпропетровської міської ради, забезпечити можливість громадян бути присутніми на засіданнях виконкому без попередньої реєстрації. Пропонується залучати до роботи виконавчих органів громадські ради та робочі групи, забезпечивши їх функціонування.

Access to Public Information?61%

На офіційній веб-сторінці ради наявний окремий розділ «Доступ до публічної інформації», де розміщені зразки запитів на інформацію, а також поштова адреса, на яку можна надіслати запит. Однак відсутня  електронна адреса та номер факсу для подання запитів для отримання публічної інформації, що не дає можливості подати запити такими способами. Відсутня також і спеціальна онлайн-форма для подання запиту на інформацію. Більшість відповідей на подані запити отримані протягом 5 робочих днів, однак відповіді на деякі запити надходять із запізненням, а у деяких не повністю висвітлена запитувана інформація. На офіційному веб-сайті не оприлюднений порядок оскарження рішень (дій чи бездіяльності) розпорядників інформації.  На сайті функціонує система обліку публічної інформації.

Система навігації по сайту є незручною. Офіційний портал Дніпропетровської міськради не пристосований для користування людьми з обмеженими можливостями, що є порушенням їх прав.

 

Рекомендації:

Зробити більш зручною систему навігації по сайту міськради: інтерфейс сайту повинен бути інтуїтивно зрозумілий для користувачів, розділи та рубрики логічно структуровані і впорядковані, інтерфейс сайту не повинен бути перевантажений текстовою та мультимедійною інформацією; створити карту сайту. Рекомендовано забезпечити можливість користування сайтом людям з обмеженими можливостями зокрема, зі слабим зором.

Рекомендовано створити онлайн-форму для подання запиту на інформацію, розмістити інформацію про можливість подання запитів різними способами. А під час надання відповідей на запити про публічну інформацію дотримуватися строків надання відповідей та надавати їх в повному обсязі. Необхідно також оприлюднити на веб-сайті ради порядок оскарження рішень (дій чи бездіяльності) розпорядників інформації.

Administrative Services?58%

В місті Дніпропетровську створені та діють два Центри надання адміністративних послуг – «Лівобережний» та «Правобережний». Власного веб-сайту ЦНАПи не мають. На веб-сайті віртуального офісу електронних послуг Дніпропетровської області «Відкрита влада» розміщено інформацію про порядок надання відповідних адміністративних послуг, однак на ньому не зазначено режим доступу до приміщень ЦНАП, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування, що також є важливим і необхідним для відвідувачів. На цьому веб-сайті також  не завантажуються інформаційні картки щодо кожної з адміністративних послуг. Також відсутня інформація про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації. Зразки бланків для заповнення з метою отримання адміністративної послуги у ЦНАП «Лівобережний» розміщені лише на стенді, а для того, щоб отримати бланк з метою звернутися за отриманням послуги, необхідно користуватися послугами платного ксерокопіювання. У ЦНАП «Лівобережний» відсутня електронна черга та процедура попереднього запису.

У ЦНАП «Лівобережний» відсутні у вільному доступі довідкові матеріали про послуги, що унеможливлює отримання громадянами необхідної інформації. Крім того, там відсутні скриньки для подання пропозицій та висловлення побажань у роботі Центру.

У відповідь на запит міськрадою було повідомлено, що в Дніпропетровську створено 4 установи з надання безоплатної первинної правової допомоги, але під час моніторингу з’ясувалось, що ці установи надають безоплатні послуги лише переселенцям.

Рекомендації:

Створити веб-сайт ЦНАПів Дніпропетровська, де розмістити усю необхідну інформацію: порядок надання відповідних адміністративних послуг, режим доступу до приміщення, де здійснюється прийом суб’єктів звернень, інформацію про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який оприлюднений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації, інформаційні картки кожної адміністративної послуги, яка надається установою. Здійснювати видання довідково-інформаційних матеріалів про адміністративні послуги та безоплатне поширення таких матеріалів у ЦНАП. Запровадження електронної черги,  можливості попереднього запису, встановлення терміналів самообслуговування у ЦНАП «Лівобережний» допоможе підвищити якість надання адміністративних послуг.

Рекомендовано створити та забезпечити функціонування установ з надання безоплатної правової допомоги населенню.

DEPUTIES41%

Public Participation?41%

Громадянин може бути присутнім на сесії лише після отримання дозволу на це – шляхом подання відповідної заяви у письмовій формі із зазначенням свого питання та отримання відповіді на заяву. Процедура, яка дозволяє мешканцям виступати на засіданнях також складна. Оскільки проведення сесії не анонсується в засобах масової інформації, то практично дізнатись про її проведення та потрапити на неї важко. Інформація про детальну та зрозумілу процедуру доступу громадян до засідань комісій на сайті відсутня, що не дає можливості громадянам взяти участь у них. Громадянин може бути присутнім на засіданні постійних депутатських комісій лише після отримання дозволу на це – шляхом подання відповідної заяви у письмовій формі.

Доступ для неповносправних осіб є частковим (не для всіх приміщень), це обмежує їх можливість звернутись до окремих підрозділів Дніпропетровської міськради.

Під час моніторингу було з’ясовано, що не всі депутати проводять регулярний прийом виборців у визначений час та відведеному місці, деякі з них – взагалі його не проводять. Це свідчить про незадовільну роботу депутатів зі своїми виборцями.

Рекомендації:

Забезпечити можливість безперешкодної присутності громадянина на сесії Дніпропетровської ради та на засіданнях депутатських комісій без попередньої реєстрації або пройшовши формальну процедуру реєстрації (наприклад, повідомлення через телефон). Інформацію про такі можливості доступу громадян варто розмістити на сайті, у ЗМІ та на дошках оголошень.

Усім депутатам Дніпропетровської міської ради варто вести регулярний прийом виборців у визначений час та відведеному місці.

Accountability?

CITY MAYOR39%

Financial Resources of Municipality?100%

Затверджений радою річний звіт про виконання бюджету 2013 р. доступний на веб-сайті. Він оприлюднений у рубриці «Розпорядчі документи».

Report on the City Mayor’s Performance?33%

Міський голова інформує населення про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку лише через засоби масової інформації. Практика звітування перед територіальною громадою на відкритих зустрічах відсутня.

Інформація про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради публікується в газеті “Наше місто”, систематично розміщується на Веб-сайті міськради.

На сайті розміщено звіт міського голови про роботу міської ради за рік.  Звіт містить інформацію про діяльність міської ради: у соціально-економічній та бюджетній сфері, у сфері міжнародних зв’язків, у галузях промисловості та енергозбереження, у галузі житлово-комунального господарства та будівництва, у галузі торговельного обслуговування та сфери послуг, у сфері дозвільної системи, підприємництва, адміністративних послуг та інвестицій; у галузі транспорту і зв’язку; у сфері охорони навколишнього природного середовища; у сферах освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, фізкультури і спорту, молодіжної та сімейної політики, соціального захисту дітей; зв’язки з громадськістю. Звіту міського голови про роботу виконавчих органів, який повинен відбуватись раз на рік перед міською радою, немає.  На сайті міськради можна знайти лише фінансові звіти (про витрачені кошти) окремих відділів, департаментів, управлінь.

У Статуті територіальної громади зазначено, що посадові особи повинні звітувати перед територіальною громадою не менше, ніж 2 рази на рік, визначено лише обов’язок міського голови періодично звітувати, однак не деталізовано процедури.

Рекомендації:

Міському голові варто інформувати населення на відкритих зустрічах про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку міста й звітувати про свою роботу та роботу виконавчих органів не менше 2 раз на рік (згідно з вимогами Статуту). Для цього в Статуті територіальної громади, або ж в окремому документі варто врегулювати процедуру такого звітування. Сам текст звіту, як і тексти звітів всіх відділів, департаментів, управлінь Дніпропетровської міської ради рекомендовано оприлюднювати на офіційному веб-сайті міськради.

EXECUTIVE BODIES48%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?30%

Звітування про результати діяльності виконавчих органів ради є одним із показників ефективності їх роботи. На веб-сайті Дніпропетровської міськради наявні звіти управлінь про використання коштів, але відсутні звіти про їх роботу. Дані про місце та час звітування оприлюднюється лише на веб-сайті ради, а отже, ті громадяни, які систематично не відстежують інформацію сайту міськради, не мають можливості бути поінформованими про звітування управлінь. На офіційному порталі під час моніторингу не було інформації про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку.  Звіти щодо розгляду запитів на інформацію, що розміщуються на сайті є надто узагальнені.

Рекомендації:

Усім виконавчим органам (управлінням) звітувати про свою діяльність безпосередньо перед територіальною громадою не рідше двох разів на рік, а текстові звіти розміщувати на сайті. Інформацію про місце та час звітування виконавчих органів рекомендовано заздалегідь (не менше як за 5 днів) розповсюджувати усіма доступними способами (веб-сайт ради, ЗМІ, дошки оголошень комунальних підприємств).

Оприлюднювати на веб-сайті вичерпний звіт про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку та проміжні звіти про хід виконання програм поточного року, звіти про хід і результати відчуження комунального майна. На сайті варто розміщувати вичерпні (вказаний запитувач, тематика запитів) звіти щодо розгляду запитів на інформацію.

Financial resources of Municipality?60%

В цілому, вимоги законодавства дотримуються: на офіційному порталі ради оприлюднено детальну інформацію про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету, оприлюднено квартальний звіт про виконання місцевого бюджету. На веб-сайті ради розміщено інформацію про фінансові ресурси (структуру та обсяг видатків місцевого бюджету, порядок та механізми їх витрачання), які витрачаються на забезпечення діяльності органу місцевого самоврядування і, зокрема, на виконавчі органи. В місті запроваджена практика публічного представлення інформації про виконання місцевого бюджету за попередній рік.

На офіційному порталі відсутні звіти про результати відчуження комунального майна.

Рекомендації:

Публікувати на веб-сайті ради звіти виконавчих органів про хід та результати відчуження комунального майна

Regulatory Policy?100%

У регуляторній політиці міськради в основному дотримуються вимоги законодавства. Звіти про відстеження результативності регуляторних актів публікуються на веб-сайті ради та в друкованих органах.

DEPUTIES5%

Reporting on Performance Results?5%

Звітування депутатів Дніпропетровської міської ради про результати своєї діяльності є вкрай незадовільним.. Це спричинила низка фактів. Ні в Статуті територіальної громади, ні в окремому положенні ради не врегульовано детальну процедуру звітування депутатів перед громадою (зазначено лише, що звітують на вимогу виборців).  В свою чергу міська рада не затверджувала рішення про строки проведення звітів депутатів перед виборцями. Практика звітування депутатами міської ради про виконання доручень виборців відсутня. Попри те, що на початковій сторінці сайту створено окремий розділ про звітування депутатів там не розміщено жодного актуального звіту про роботу депутата. Відсутня на офіційному порталі інформація (звіт) про кількість коштів, виділених з депутатських фондів на потреби громадян, що дає підстави для зловживань.

Рекомендації:

Врегулювати процедуру звітування депутатів перед громадою у Статуті територіальної громади або окремому положенні ради, які передбачали б звітування не менше 1 разу рік. Рішенням міської ради повинен бути затверджений графік і строки проведення звітів депутатами перед виборцями. Депутатам варто звітувати і про виконання доручень виборців, а актуальні звіти розміщувати на веб-сайті міської ради. Звіти депутатів повинні містити інформацію про діяльність у раді та її органах, виконання передвиборчої програми, роботу з виборцями, участь в обговореннях, реалізацію доручень виборців.

Розміщувати на офіційному порталі Дніпропетровської міської ради інформацію (звіти) всіх депутатів про кількість коштів, виділених з депутатських фондів на потреби громадян.

Leave a Reply