Rating of (Українська) Харків 2017:

56.4%

Publicity Index

58%

City Mayor publicity

59%

Executive bodies publicity

52%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR66%

Information on the On City Mayor and His Activities?42%

(Українська) На офіційному веб-сайті Харківської міської ради (далі – ХМР) є вичерпні біографічні відомості (дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан, фото, партійна приналежність) про міського голову, однак не міститься інформації про наявність чи відсутність судимості голови міської ради, його сімейний стан.

Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови є на сайті НАЗК, проте відсутня у вільному доступі на офіційному веб-сайті Харківської міської ради. Остання оприлюднена декларація – за 2015 рік.

Інформація про поштову адресу Харківської міської ради розміщена на офіційному веб-сайті Харківської міськради в розділі «Зворотній зв’язок». На сторінці є інформація про місцезнаходження та номери засобів зв’язку громадських приймалень міського голови та відділів Департаменту діловодства Харківської міськради, які приймають звернення до міського голови та організовують особистий прийом громадян. На сайті є спеціальна форма для написання електронного листа міському голові. Але у відкритих джерелах відсутня інформація про місцезнаходження міського голови та адресу його електронної пошти.

З графіком прийому громадян Харківським міським головою та процедурою запису можна ознайомитись на інформаційному стенді в приймальні виконавчого комітету міської ради та на офіційному веб-сайті Харківської міської ради. Проте, записатися на прийом можна виключно через особисте звернення, можливість записатися на прийом через електронний запис або по телефону відсутня.

На сайті ХМР відсутня інформація про окрему процедуру прийому міським головою ініціативних груп громадян чи інших груп інтересів (громадських об’єднань, профспілок, релігійних організацій тощо).

Перелік повноважень міського голови оприлюднено у офіційних документах на сайті Харківської міської ради: Статуті територіальної громади (ст. 34) та в Регламенті Харківської міської ради VII скликання (ст. 60). Окремого розділу, присвяченого повноваженням міського голови, на сайті міськради немає. За висвітлення діяльності міського голови відповідає Департамент у справах інформації та зв’язків з громадськістю.

Інформація про діяльність міського голови на веб сайті ХМР з`являється один раз на два-три дні. Систематично з`являються лише повідомлення для містян, суспільні новини чи привітання зі святами.

Взаємодія Харківського міського голови із представниками ЗМІ є несистемною. На сайті ХМР в розділі «Виступи» за 2017 рік розміщено лише інформацію щодо звіту Геннадія Кернеса, який був представлений на сесії міської ради. Розділ «Прес-релізи та повідомлення для преси» містить лише 1 повідомлення для ЗМІ датоване 2017 р. Із відкритих джерел відомо, що Геннадій Кернес впродовж 2017 р. проводив прес-конференції спільно з колишнім мером Нью-Йорка Рудольфом Джуліані (20 листопада 2017) та директором ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер (20 грудня 2017).

Рекомендації: Для підвищення публічності Харківського міського голови варто доповнити біографічні відомості про нього інформацією про судимість та сімейний стан. Розмістити актуальну декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови на сайті Харківської міської ради. Також удосконалити висвітлення взаємодії міського голови із представниками ЗМІ: розробити систематизований та спланований графік зустрічей та прес-конференцій, які будуть проводитися відкрито.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?68%

(Українська) На сайті ХМР наявна інформація про заступників міського голови, проте відсутня інформація про радників.

Зведена контактна інформація з номерами телефонів працівників міської ради та підпорядкованих раді структур наявна у розділі «Довідник телефонів» на сайті ХМР.

На веб-сторінці ради є інформація про наявні вакантні посади та вимоги до кандидата. Проте відсутні будь-які відомості про порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад. Оголошення про всі наявні конкурси на заміщення вакантних керівних посад (начальники відділів, управлінь, департаментів) вчасно оприлюднюються на веб-сторінці Харківської міської ради та у друкованому виданні «Харьковские известия» (за 30 днів до проведення конкурсу).

Розпорядження міського голови про призначення на посаду службовця/заміщення вакантної посади публікуються у Єдиному міському реєстрі актів Харківської міської ради, міського голови та виконавчих органів ради (doc.citynet.kharkov.ua). Переходячи в розділ розпорядження на сайті ХМР, відбувається автоматична переадресація на відповідний ресурс. Для перегляду наявних документів потрібно зареєструватися. Протоколи засідань конкурсної комісії про результати конкурсів на заміщення вакантних посад не розміщуються на сайті у відкритому доступі. Отримати протокол засідання конкурсної комісії на заміщення конкретної посади можна через запит.

Рекомендації: Для підвищення публічності кадрової політики Харківської міської ради рекомендуємо зробити доступ громадськості до актів Харківської міської ради більш відкритим (перехід на окремий ресурс, незручна навігація та необхідність авторизації суттєво обмежують можливість ознайомлення широкого кола населення з відповідними нормативними актами). З метою забезпечення прозорості у прийнятті рішень гарною практикою може стати оприлюднення на веб-сторінці ради протоколів про результати заміщення вакантних посад.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?69%

(Українська) Порівняно з минулим роком оцінювання, значним досягненням для Харківської міської ради було затвердження Стратегії розвитку міста 2020, затвердження та імплементація якої почалася наприкінці 2016 – початку 2017 рр. Документ наявний на сайті у розділі «Стратегія розвитку Харкова» та містить ґрунтовну описову та графічну частини.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради є спеціальний розділ «Генеральний план міста», де знаходиться відповідний пакет документів. Проте на сайті міськради розміщено лише «Основні положення Генерального плану» та його графічна частина. Отримати документ у повному обсязі можна лише за офіційним запитом у 9 кімнаті Департаменту містобудівництва та архітектури. Окрім того, генеральний план містить інформацію з грифом «Для службового користування».

Рішення Харківської міської ради про затвердження міського бюджету на поточний рік (з усіма додатками) розміщене на офіційному веб-сайті ради у окремому розділі «Бюджет». В цьому ж розділі розміщено рішення про зміни до бюджету та оперативну інформацію про хід його виконання. Актуальну редакцію бюджету з усіма змінами можна завантажити у вищезазначеному розділі.

Актуальна (чинна) програма соціально-економічного розвитку міста розміщена у Єдиному реєстрі актів ХМР. Для доступу потрібна авторизація.

В Харківській міській раді не запроваджена Система управління якістю на основі міжнародного стандарту ISO. Відповідно, Сертифікат про результати проведення зовнішнього аудиту на предмет виконання вимог стандарту ISO в Харківській міськраді відсутній.

Харківська міська рада частково проводить закупівлі через систему PROZORRO щодо тендерів на суму більше 200 тис. грн.

В міській раді функціонує система електронних петицій: кожен користувач може подати петицію до Харківської міської ради, міського голови та виконавчого комітету попередньо зареєструвавшись.

Рекомендації: Для підвищення прозорості Харківської міськради необхідно зробити більш зручним доступ та навігацію веб-сторінкою Єдиного реєстру актів та запровадити в міськраді Систему управління якістю на основі міжнародного стандарту ISO.

Regulatory Documents of Municipality?84%

(Українська) У місті Харкові є чинний Статут територіальної громади, який оприлюднено на офіційному веб-сайті Харківської міської ради в розділі «Документи».

Розпорядження міського голови публікуються у Єдиному міському реєстрі актів Харківської міської ради, міського голови та виконавчих органів ради. Переходячи в розділ «Розпорядження» на сайті ХМР, відбувається автоматична переадресація на відповідний ресурс. Деякі розпорядження публікуються на сайті ХМР в розділі «Новини» та в розділі «Важливі документи». Усі розпорядження міського голови на веб-порталі «Єдиний міський реєстр актів Харківської міської ради, міського голови та виконавчих органів ради» оприлюднюються вчасно (не пізніше 5 робочих днів з дня підписання). У Єдиному міському реєстрі актів Харківської міської ради є можливість пошуку документів за різними критеріями (дата, назва документу, слова з тексту, вид). Проте пошукова система на офіційному веб-сайті Харківської міської ради передбачає категоризацію пошуку тільки за характером інформації («Новини», «Виступи», «Документи» та «Анонси»). Пошук документів за різними критеріями не забезпечено.

Для забезпечення в Харківській міській раді доступу до публічної інформації у складі Департаменту діловодства створено відділ забезпечення доступу до публічної інформації. На офіційному веб-сайті Харківської міської ради в окремому розділі «Публічна інформація» є інформація про структурний підрозділ для забезпечення доступу до публічної інформації.

У Харківській міській раді відсутній документ, який регулює порядок доступу до відкритих даних.

Рішенням 14 сесії Харківської міської ради 7 скликання затверджена «Міська цільова програма «Громадський бюджет (бюджет участі) міста Харкова», в якій врегульовано процедури функціонування громадського бюджету (партисипативного).

Рекомендації: Для збільшення публічності Харківської міської ради рекомендуємо спростити доступ до актів Харківської міської ради, а також вдосконалити пошукову систему на веб-сайті ХМР, яка дозволяла б здійснювати пошук документів за різними критеріями (вид, назва, дата прийняття, ключові слова тощо). До того ж, із розвитком сучасних технологій та підвищенням уваги до «відкриття» даних міських рад на основі оприлюднення актів у загальнодоступних форматах, необхідно розробити окремий документ, що регулює порядок доступу до відкритих даних.

EXECUTIVE BODIES52%

Information on Executive Bodies and Their Heads?88%

(Українська) Інформація про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, розклад роботи виконавчих органів Харківської міської ради представлена на офіційному веб-сайті міськради в розділі «Довідник» та на відповідних сторінках цих органів. Інформація про структуру та персональний склад виконавчих органів на веб сторінці ради наявна у розділі «Виконавчі органи».

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради є фотографії заступників міського голови, а також вказано їх обов’язки та повноваження, проте відсутня вичерпна біографія кожного працівника. У розділі «Заступники міського голови» на веб-сайті ХМР є повний перелік заступників із їх окремими сторінками, де розміщено фото, контакти, адреси приймалень та графік прийому громадян. Декларації про майно, доходи та витрати заступників Харківського міського голови наявні на сайті НАЗК, проте на сайті ХМР оприлюднені застарілі відомості (декларації за 2015 р.).

Інформація про завдання та повноваження виконавчих органів Харківської міської ради наведена на відповідних сторінках Департаментів на офіційному веб-сайті ради. Графіки прийому громадян керівниками виконавчих органів Харківської міської ради наведені на сторінках Департаментів на офіційному веб-сайті ради. Інформацію про процедуру запису на особистий прийом до керівників виконавчих органів подано в іншому місці – в розділі «Зворотній зв’зязок». Інформація про установи, що належать до сфери управління виконавчих органів Харківської міської ради, розміщена на офіційному веб-сайті ради в розділах «Комунальні підприємства» та «Довідник». Там саме розміщена й інформація про установи та заклади соціальної сфери.

Рекомендації: Для збільшення публічності Харківської міської ради рекомендуємо додати актуальні декларації заступників міського голови чи гіперпосилання на сайт НАЗК.

Information on the City Council Executive Committee?57%

(Українська) На офіційній веб-сторінці Харківської міської ради є біографічні відомості керуючого справами виконавчого комітету у розділі «Склад виконкому». Інформацію про приймальню та контактні дані посадової особи можна знайти лише в розділі «Заступники міського голови». Інформація про персональний склад виконкому на веб сторінці ради розміщена у вільному доступі у відповідному розділі. В той же час, на офіційній веб-сторінці Харківської міської ради відсутня інформація про повноваження, місце та час засідань виконавчого комітету.

Рекомендації: Для підвищення публічності виконавчого комітету Харківської міської ради рекомендуємо оприлюднити інформацію про повноваження виконавчого комітету. Також вбачається необхідним заздалегідь оприлюднювати на офіційному веб-сайті інформацію про засідання виконкому (час та місце проведення).

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?54%

(Українська) Всі рішення виконавчого комітету оприлюднюються на  спеціалізованому веб-сайті «Єдиний міський реєстр актів», на який є гіперпосилання з веб-сайту Харківської міської ради. На офіційному веб-сайті Харківської міської ради публікуються лише найважливіші рішення виконавчого комітету, які розміщуються в розділі «Важливі документи». Рішення виконавчого комітету оприлюднюються вчасно.

Проекти порядку денного засідань виконкому не розміщуються на веб-сайті ХМР.

Відомості, що стосуються регуляторної діяльності Харківської міської ради, оприлюднюються на сайті ХМР та на  спеціалізованому веб-сайті «Єдиний міський реєстр актів». Зокрема, план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік доступний для завантаження у повному обсязі на сайті ради у відповідному розділі «Рішення виконкому». Повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів не оприлюднюються на сайті чи в газеті.

Річний план закупівель на 2017 рік оприлюднено на офіційному веб-сайті Харківської міської ради в розділі «Державні закупівлі». Проте відповідний документ не розміщено на сайті prozorro.gov.ua. І на сайті ради, і в «Єдиному міському реєстрі актів» публікуються зміни до Річного плану закупівель.

Інформація про послуги, які надаються комунальними підприємствами Харкова, та їхню вартість розміщена на сайті Харківської міської диспетчерської служби, на яку є посилання з сайту ХМР. Відомості про пільги для різних категорій населення та різних видів послуг відсутні. Також відсутні на обох цих сайтах формули розрахунків тарифів на житлово-побутові («комунальні») послуги.

Програма соціально-економічного розвитку міста оприлюднена на  спеціалізованому веб-сайті «Єдиний міський реєстр актів» у повному обсязі та доступна для завантаження авторизованим користувачам. Відомостей про місцеві цільові програми, які фінансують з місцевого бюджету поточного року, на  офіційному веб-сайті Харківської міської ради не знайдено.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради існує система пошуку інформації. Вона здійснює пошук за ключовими словами – як в тексті, так і в назвах, а також за категоріями “Новини”, “анонси”, “документи”.

Міська рада здійснює оприлюднення наборів даних на веб-порталі відкритих даних м. Харкова. Зокрема, на ньому розміщено перелік укладених ОМС договорів у форматі відкритих даних (xls, xlsx). Проте на сайті наявна часткова інформація. Останній набір даних у 2017 році було оприлюднено Управлінням з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства 03.05.2017 р.

Рекомендації: Здійснювати публікацію проектів порядку денного засідань виконкому, оприлюднювати на сайті міськради розрахунки тарифів на комунальні послуги. Також позитивною практикою вважаємо оприлюднення актуальних наборів даних на веб-порталі відкритих даних м. Харкова у відповідному форматі, що вважається машиночитним та відповідає вимогам Положення про набори даних, яке затверджено КМУ.

Municipal Property and Land of Municipality?37%

(Українська) В загальному доступі рішення про проведення земельних торгів відсутні. Інформація про результати земельних торгів у ЗМІ та на веб сайті ради також відсутня.

Харківською міською радою створений та функціонує містобудівний кадастр міста. «Положення про містобудівний кадастр міста Харкова» було затверджено рішенням Харківської міської ради 26 вересня 2012 р. №838/12. Також створена служба містобудівного кадастру Харківської міської ради.

Перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування, перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови не оприлюднено на сайті Харківської міської ради.

Перелік об’єктів комунальної власності у форматі відкритих даних опублікований на веб-порталі відкритих даних м. Харкова. Перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду (чи інше право користування) з даними про умови передачі об’єктів в оренду оприлюднено на веб-порталі відкритих даних м. Харкова, проте не у форматі відкритих даних, а у форматі docx. Перелік суб’єктів господарювання комунальної власності наявний на згаданому ресурсі у форматі відкритих даних – xls. Фінансова звітність суб’єктів господарювання комунальної власності публікується у форматі сканованого pdf. Реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади не оприлюднено.

Інформація щодо функціонування транспортної системи наявна не в повному обсязі. Так, перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту частково оприлюднений на сайті Харківської міської ради у вигляді таблиці. Маршрути перевезення пасажирського автомобільного транспорту містяться на порталі відкритих даних у форматі xls.

Відомості щодо комплексних схем розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності відсутні у відкритих джерелах. Інформація про рекламні засоби наявна у форматі docx. Проте на веб-порталі відкритих даних м. Харкова оприлюднено перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами у форматі xlsx.

Рішення місцевої ради про порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради унітарних комунальних підприємств не прийнято. Також відсутнє рішення про перевірку незалежними аудиторами річної фінансової звітності комунальних підприємств.

Рекомендації: Для підвищення рівня публічності Харківської міської ради необхідно запровадити практику проведення в місті відкритих та публічних земельних торгів. До того ж, рекомендуємо розміщувати відомості про перелік земельних ділянок, що можуть бути передані у користування чи використані для здійснення забудови. Окрім цього, необхідно суттєве доопрацювання щодо розміщення документів, які містять інформацію про комунальне майно, у форматі відкритих даних.

DEPUTIES71%

Information on the City Council Deputies?65%

(Українська) На офіційному веб-сайті Харківської міської ради наведена контактна інформація громадських приймалень депутатів: місце розташування, поштова адреса, номери телефонів. Деяка інформація неактуальна. Також наявні біографічні відомості про усіх депутатів (фото, дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан), але не вказана наявність судимості. Проте, на сайті ради немає інформації про майновий стан депутатів (декларації про майно, доходи і витрати).

У регламенті Харківської міської ради 7 скликання, який є у вільному доступі на сайті ради є інформація про права та обов’язки депутатів.

На веб-сторінці ради є інформація про графік прийому громадян (дні, години та місце прийому) депутатами міської ради.

Рекомендації: Для збільшення публічності Харківської міської ради рекомендуємо оприлюднити на офіційному веб-сайті міськради інформацію про майновий стан депутатів (декларації про майно, доходи та витрати), а також розмістити останні відомості щодо здійснення прийому громадян, прибравши застарілу інформацію.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?64%

(Українська) Регламент роботи міської ради є публічно доступним на веб-сторінці міської ради. Положення про роботу постійних депутатських комісій розміщено у єдиному реєстрі актів ХМР (doc.citynet.kharkov.ua). Для входу та пошуку потрібна авторизація.

Відомості про біографічні дані, повноваження, графік прийому секретаря ради міститься у  розділах «Депутати» та «Склад виконкому» на сайті ХМР. Актуальна декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру відсутня, на сторінці секретаря ради в розділі «Склад виконкому» наявний документ за 2015 рік.

Інформація про склад депутатських фракцій є на офіційному веб-сайті Харківської міської ради. На сайті міської ради інформація про склад постійних комісій є на двох сторінках: «Депутати» та «Комісії». Графік засідань постійних комісій на офіційному веб-сайті Харківської міської ради поданий в розділі «План роботи».

На сайті ради є інформація про кожного депутата, проте межі округів не зазначені. Діяльність депутатського корпусу забезпечує відділ забезпечення діяльності міської ради департаменту організаційної роботи, про який є згадка на офіційному веб-сайті ради. Проте в розділі департаменту ця функція чітко не визначена. Інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку та електронної пошти секретаріату ради подана у повному обсязі.

Рекомендації: Для підвищення рівня публічності Харківської міської ради рекомендуємо оприлюднити актуальну інформацію про межі округів, за якими депутати були обрані. Гарною практикою стало б розміщення актуальної декларації секретаря ХМР чи гіперпосилання на неї. Також необхідно впорядкувати подання інформації про виконавчий орган, що забезпечує діяльність депутатів ради.

City Council Plenary Sessions?72%

(Українська) Розпорядження Харківського міського голови про скликання сесії ради та чергових засідань публікуються на веб-сторінці ради вчасно (за 10 днів до проведення) в розділі «Важливі документи» або в розділі «Новини». Проект порядку денного пленарного засідання Харківської міськради публікуються разом із розпорядженням міського голови про скликання сесії. Проекти рішень Харківської міської ради оприлюднюються в «Єдиному міському реєстрі актів».

У раді діє електронна система голосування. Результати поіменних голосувань та реєстрації депутатів оприлюднюються у Єдиному реєстрі актів впродовж 1-3 днів після засідання. Доступ до Єдиного реєстру доступний шляхом авторизації. Практика оприлюднення депутатських запитів на веб-сторінці ради відсутня.

Рішення, яке регулює розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання, у відкритому доступі не знайдено.

Пленарні засідання міської ради постійно транслюються он-лайн на сайті ради під час їх проведення. Записи засідань попередніх сесій розміщено на порталі youtube, на який є прямі посилання з новин на сайті міськради.

В Харківській міській раді існує практика повідомлення депутатами інформації про конфлікт інтересів, проте відсутній локальний акт, який визначає процедуру врегулювання конфлікту інтересів. Етичний кодекс не затверджений.

Рекомендації:  Рекомендуємо прийняти окреме рішення, яке регулює розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання. Позитивною практикою стало б також прийняття документу, що регулює процедуру декларування депутатами конфлікту інтересів, а також Етичний кодекс депутатів ХМР.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?80%

(Українська) Всі рішення Харківської міської ради, прийняті на пленарних засіданнях, оприлюднюються у Єдиному реєстрі актів, на яке є посилання з сайту ХМР. Відповідні нормативно-правові акти оприлюднюються вчасно (не пізніше 10 робочих днів після засідання). Протоколи пленарних засідань ради, засідань постійних депутатських комісій частково оприлюднюються у реєстрі.

Рекомендації: Для підвищення публічності Харківської міської ради необхідно забезпечити публікацію текстів рішень, прийнятих на пленарних засіданнях ради, саме на офіційному веб-сайті міськради. Також слід упорядкувати оприлюднення на офіційному веб-сайті міськради протоколів засідань постійних комісій міськради.

Openness?

CITY MAYOR52%

Public Participation?52%

(Українська) Харківський міський голова відповідно до графіку прийому громадян виділяє на прийом громадян лише 2 години на місяць. У відкритих джерелах відсутня інформація про систематичний прийом інших категорій осіб/об’єднань (підприємств, НУО).  Для попереднього запису на прийом до Харківського міського голови необхідний особистий візит до Департаменту діловодства Харківської міської ради. Телефоном можна лише отримати довідку про процедуру запису. Запис на особистий прийом до Харківського міського голови проводиться на підставі письмового звернення, яке окрім прізвища, ім’я, по батькові, місця проживання, контактного телефону, прохання про особистий прийом, обов’язково повинне містити суть порушеного питання. В переважній більшості приміщень Харківської міської ради, де міський голова проводить або може проводити особистий прийом громадян (приймальня виконавчого комітету, громадські приймальні в адміністраціях районів), створено часткові умови для осіб з особливими фізичними потребами.

Харківський міський голова регулярно здійснює виїзні прийоми громадян.

Харківський міський голова має офіційну сторінку в соціальній мережі “facebook”. Сторінка Геннадія Кернеса регулярно оновлюється у робочий час (два-три рази на добу).

У Харківській міській раді не створено єдиної «гарячої» лінії, проте кожен громадянин може звернутись за екстреними телефонами міських служб чи залишити заявку до кожного з районів міста на сайті ХМР у розділі «Гарячі лінії районів».

Протягом 2017 року міський голова ініціював проведення громадських слухань не тему «Принципове вирішення питань розвитку території в районі вул. Леся Сердюка, вул. Горянської, вул. Кричевського, провулка Дивногірського, вул. Сучасної в м. Харкові», що відбулися 29 серпня 2017 р.

Інформація про порядок звернення громадян міститься у розділі «Зворотній зв`язок»: окремо до міського голови, депутатів міської ради чи виконавчих органів. Кожен громадянин може звернутися до міського голови на сайті ХМР у розділі «Електронний лист».

На офіційному сайті Харківської міської ради не міститься інформації стосовно функціонування громадських рад та робочих груп при міському голові. В складі виконавчих органів Харківської міської ради відсутній спеціальний підрозділ, для налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства.

Рекомендації: Для покращення взаємодії із громадськістю рекомендуємо збільшити кількість годин прийому громадян міським головою особисто. Для обговорення суспільно важливих проблем міста доцільно було б ініціювати проведення відповідних громадських слухань та консультацій з громадськістю. До того ж, для підвищення відкритості у роботі міського голови необхідно інформувати громадян про створення громадських рад та робочих груп  та висвітлювати їхню діяльність.

EXECUTIVE BODIES74%

Public Participation?44%

(Українська) На засідання виконавчого комітету Харківської міської ради немає вільного доступу громадян. У відкритих джерелах відсутня інформація щодо такої можливості.

Вхід до Харківської міської ради обладнаний турнікетом, але у разі аргументованого пояснення мети візиту громадянин пропускається охоронцем всередину. Доступ до департаментів, які знаходяться в інших приміщеннях, вільний.

Процедура громадських слухань врегульована та міститься у додатку 3 до Статуту територіальної громади на сайті ради. Опис процедур місцевих ініціатив та зборів є у додатках 1-2 до Статуту територіальної громади на сайті ради.

В Харківській міській раді створено робочі групи, проте, у відкритих джерелах відсутня інформація стосовно їх діяльності. Протоколи засідань містобудівної ради не оприлюднюються.

Також на сайті відсутня інформація про порядок оскарження рішень ОМС.

Рекомендації: Для підвищення рівня публічності Харківської міської ради необхідно запровадити практику залучення громадськості до прийняття управлінських рішень. Зокрема, необхідно активізувати проведення громадських слухань, оприлюднювати інформацію про діяльність робочих груп та громадських рад. До того ж, варто біло б додати змістовні відомості про порядок оскарження рішень органу місцевого самоврядування.

Access to Public Information?74%

(Українська) На офіційному сайті ради створено окремий розділ «Про доступ до публічної інформації», який містить необхідну інформацію про порядок оформлення та подання запиту на інформацію. На сайті розміщені форми запитів на отримання публічної  інформації різними способами та від різних суб’єктів.

Система навігації сайтом інколи ускладнюється несистематизованістю деякої інформації. Для осіб зі слабким зором створено окрему версію сайту.

Запит на інформацію можна подати всіма можливими способами: поштою, електронним листом, факсом, через телефон, усно. Терміни надання відповіді на запит дотримано, відповіді на запит загалом надаються вчасно. Якщо ж запит потребує довшого часу на розгляд, про це додатково повідомляється.

На веб-порталі ради не створено єдиної бази обліку публічної інформації. Порядок оскарження рішень розпорядників інформації міститься у розділі «Публічна інформація».

У міській раді відведені спеціальні місця (приміщення) для роботи з документами.

Радою визначений розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше 10 сторінок і він не перевищує 0,1 % розміру мінімальної заробітної плати (А4). Виконавчі органи не стягують понаднормово плати за копіювання, друк відповіді на запит.

Для підвищення публічності оприлюднення інформації створено окремий портал відкритих даних м. Харкова data.city.kharkov.ua. На порталі є можливість сортування документів за датою, кількістю документів та назвою, але відсутній інструмент пошуку. Для оприлюднення наборів даних переважно використовуються формати xls, doc, pdf, що не відповідає вимогам постанови КМУ №835 від 21 жовтня 2015 року «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних».

Рекомендації: Для підвищення рівня публічності Харківської міської ради рекомендуємо розмістити на офіційному веб-сайті міськради системи обліку публічної інформації. Також вважаємо за доцільне створити спеціальну онлайн форму для подання запиту на інформацію. На веб-порталі необхідно додати функцію пошуку, а також удосконалити оприлюднення наборів даних у відповідних форматах.

Administrative Services?99%

(Українська) В місті створено та діє Центр надання адміністративних послуг. Робота Центру надання адміністративних послуг у м. Харкові організована на високому рівні. На сайті та інформаційних стендах ЦНАП розміщені інформаційні картки адміністративних послуг, є повна інформація про порядок надання відповідних АП, режим доступу до приміщення, графік роботи відділень. Прийом осіб у Центрі надання послуг відбувається строго у визначений час, діє електронна черга. До того ж, на сайті ЦНАП створено окремий розділ – «кабінет мешканця», який дозволяє мешканцям міста Харкова отримувати адміністративні послуги онлайн.

DEPUTIES35%

Public Participation?35%

(Українська) Згідно ст. 8 Регламенту Харківської міської ради на пленарному засіданні можуть бути присутні члени територіальної громади, які попередньо, не пізніше як за 48 годин до початку проведення пленарного засідання сесії міської ради, подали заявки про присутність на сесії. Згідно із законом “Про місцеве самоврядування України” гласність і відкритість діяльності є одним із основних принципів місцевого самоврядування. У ч. 17 ст. 46 цього ж Закону вказується, що сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них. Необхідність подання відповідної заявки за певний час створює перешкоди у вільному доступі харків`ян до сесій міської ради.

Регламент роботи ради не визначає процедуру, яка б передбачала можливість мешканцю міста виступити на пленарному засіданні. Доступ для неповносправних осіб до приміщення міської ради частково забезпечений. Процедуру доступу громадян до засідань комісій також не врегульовано. Більше половини депутатів проводять регулярний прийом виборців.

Процедура проведення громадських слухань описана у додатку 3 до Статуту територіальної громади. Додаток 2 регулює процедуру подання місцевої ініціативи. Процедура проведення загальних зборів громадян описана у додатку 1 до Статуту територіальної громади.

Ні в Статуті територіальної громади, ні в якомусь окремому спеціальному положенні процедуру створення та/чи функціонування колегіальних дорадчих органів при Харківській міській раді не визначено.

Депутати Харківської міської ради не ініціюють проведення громадських обговорень з актуальних місцевих проблем. В поточному році в Харкові не було проведено громадських обговорень за ініціативою депутатів. У Харківській міській раді не врегульовано процедуру утворення та функціонування консультативно дорадчих органів ради.

Рекомендації: Для підвищення публічності депутатського корпусу рекомендуємо розробити та впровадити процедуру безперешкодного доступу громадян на пленарні засідання ради, засідання постійних комісій  з можливістю виступу. Також позитивною практикою стало б ініціювання депутатами проведення громадських слухань.

Accountability?

CITY MAYOR49%

Financial Resources of Municipality?59%

(Українська) Річний звіт про виконання бюджету в повному обсязі доступний на Єдиному міському реєстрі актів, де потрібна реєстрація. На сайті ХМР розміщена лише описова частина до нього в розділі «Бюджет».  

На єдиному веб-порталі відкритих даних м. Харкова розпочато розміщення інформації про використання публічних коштів, проте відповідні звіти оприлюднюються окремими департаментами несистемно.

На сайті ради розміщено рішення про затвердження місцевих податків та зборів із додатками, проте відсутній окремий розділ чи систематизована і доступна інформація.

Рекомендації: Для підвищення рівня публічності Харківської міської ради необхідно вдосконалити практику публікації інформації про фінансові ресурси муніципалітету. Зокрема, позитивною практикою вважається систематичне оприлюднення фінансової звітності усіх департаментів міської ради у форматі відкритих даних на веб-порталі відкритих даних міста Харкова.

Report on the City Mayor’s Performance?48%

(Українська) Інформування міським головою громадськості про результати своєї роботи  відбувається на пленарному засіданні міської ради один раз на рік. Таке засідання транслюється комунальними та приватними теле- та радіокомпаніями в прямому ефірі. Проте відповідний звіт не можна вважати відкритим для громадськості через обмеженість доступу громадян до сесій міської ради (регламентом ХМР визначено процедуру доступу громадян, відповідно до якої кожен громадянин повинен подати заяву щодо присутності на сесії не пізніше, ніж за 48 годин до часу початку сесії).

Про виконання місцевих цільових програм Харківський міський голова інформує населення раз на рік шляхом проголошення звіту на пленарному засіданні міської ради. Харківський міський голова звітує перед міською радою про здійснення державної регуляторної політики в рамках щорічної доповіді про діяльність виконавчих органів Харківської міської ради. Щорічний звіт про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами оприлюднюється у електронному ЗМІ «Известия» та на сайті Харківської міської ради.

У п.10 ст.34  Статуту територіальної громади визначено обов’язок міського голови звітувати, проте не деталізовані процедури. Окремого положення про таке звітування не існує.

Рекомендації: Для збільшення публічності Харківського міського голови необхідно врегулювати в Статуті територіальної громади детальну процедуру звітування міського голови перед громадськістю. Зокрема, рекомендується окремо проводити звітування про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, інших місцевих цільових програм, про здійснення державної регуляторної політики, про роботу виконавчих органів тощо.

EXECUTIVE BODIES48%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?34%

(Українська) Виконавчі органи Харківської міської ради не звітують про свою діяльність безпосередньо перед територіальною громадою. Раз на рік перед громадою звітує міський голова, який інформує про діяльність всіх виконавчих органів на сесії міськради. Зі звітами виконавчих органів можна ознайомитись лише здійснивши пошук у Єдиному міському реєстрі актів.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради публікується звіт про виконання програм соціально економічного та культурного розвитку у розділі «Документи».

Виконавчі органи подають раді письмові звіти про хід та результати відчуження комунального майна. Проміжні звіти про хід виконання програм поточного року не публікуються. Відділи виконавчої влади пояснюють це тим, що програми складені на декілька років. Оскільки міський голова щорічно звітує про діяльність виконавчих органів на сесії міської ради, проміжні звіти не оприлюднюються. Проте заключні звіти про виконання місцевих цільових програм також не оприлюднюються. Щодо створення наглядових рад при комунальних підприємствах інформація відсутня.

Інформація про розгляд запитів на публічну інформацію, що надходять до Харківської міської ради, оприлюднена на відповідній сторінці офіційного веб-сайту міськради в табличній формі, яка містить загальні статистичні данні.

Рекомендації: Для збільшення публічності Харківської міської ради необхідно запровадити практику оприлюднення (бажано шляхом публікації на офіційному веб-сайті) письмових звітів про виконання місцевих цільових програм. А також необхідним вважається публічне звітування виконавчих органів перед громадою м. Харкова із інформуванням громади про час та місце.

Financial resources of Municipality?79%

(Українська) Інформація щодо структури та обсягу видатків місцевого бюджету наявна у додатках рішення про бюджет 2017 у розділі «Бюджет» на сайті Харківської міської ради.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради не оприлюднено детальної інформації про фінансові ресурси, що витрачаються на забезпечення діяльності виконавчих органів міської ради. Проте квартальні звіти про виконання місцевого бюджету регулярно оприлюднюються. Звітування про виконання місцевого бюджету за 2017 р. відбулося на пленарному засіданні Харківської міської ради 21 лютого 2018 р.

У розділі «Важливі документи» Харківської міської ради оприлюднюється інформація про хід та результати відчуження комунального майна. Звітність переважної більшості суб’єктів господарювання комунальної власності оприлюднена на порталі відкритих даних м. Харкова у форматі pdf.

Рекомендації: Щоб зробити фінансові ресурси муніципалітету більш відкритими, варто розмістити на офіційному веб-сайті детальну інформацію про ті ресурси, які витрачаються на забезпечення діяльності виконавчих органів (структуру та обсяг видатків, порядок та механізм їх витрачання). Також бажано перевести звітність переважної більшості суб’єктів господарювання комунальної власності у більш зручний формат, ніж сканований  pdf.

Regulatory Policy?0%

(Українська) Звіти про відстеження результативності регуляторних актів не публікуються на сайті Харківської міської ради.

Рекомендації: Створити на сайті ради окремий розділ «Регуляторна діяльність», де було б розміщено інформацію про планування регуляторної діяльності, оприлюднено проекти регуляторних актів, звіти про відстеження результативності регуляторних актів.

DEPUTIES33%

Reporting on Performance Results?33%

(Українська) Звіти про роботу депутатських комісій Харківської міської ради на офіційному веб-сайті ради не оприлюднено. Ні в Статуті територіальної громади, ні в якомусь окремому спеціальному положенні процедуру звітування депутатів Харківської міської ради перед громадою не визначено.

Харківською міською радою не затверджено рішення про строки проведення звітів депутатів перед виборцями чи графік звітування депутатів. Звіти депутатів міської ради про результати звітування про роботу на веб-сайті ради відсутні.

Усі депутати повідомили ХМР про проведення звітів щодо особистої діяльності протягом року перед виборцями. Проте жоден депутат не розмістив власний звіт у соціальних мережах чи на партійному сайті.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради відсутня інформація про бюджетні кошти, виділені в розпорядження депутатів міської ради для вирішення проблем громадян.

Рекомендації: Для підвищення рівня публічності депутатів ради необхідно в Статуті територіальної громади або в окремому положенні врегулювати процедуру звітування депутатів перед виборцями. Також необхідно запровадити практику оприлюднення на офіційній веб-сторінці міськради звітів про роботу постійних комісій, рішень ради про строки проведення звітів депутатів перед виборцями, графіків такого звітування, а також актуальних звітів депутатів. Окремо варто відзначити нагальну необхідність оприлюднення інформації про обсяг грошей, виділених на потреби громадян за рішенням депутатів. До того ж, гарною практикою могло б стати розміщення депутатами звітів на власних сторінках в соцмережах чи на веб-сайті ХМР.

Leave a Reply