Rating of (Українська) Харків 2018:

61.9%

Publicity Index

62%

City Mayor publicity

63%

Executive bodies publicity

60%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR71%

Information on the On City Mayor and His Activities?45%

(Українська) Інформація про міського голову міститься в окремому розділі на сайті Харківської міської ради, а також на сайті міського голови. Зокрема є контакти для здійснення зворотного зв’язку, біографічні відомості. Проте відсутня інформація про партійність міського голови, наявність чи відсутність судимості. Електронна декларація мера розміщена на сайті НАЗК, доступу до неї на офіційному сайті ХМР не забезпечено. 

Інформація про графік прийому громадян та процедуру запису міститься на веб-сайті міської ради у розділі «Зворотній зв’язок». Щоправда окрема процедура прийому міським головою ініціативних груп громадян чи інших груп інтересів (громадських об’єднань, профспілок, релігійних організацій тощо) не визначена. Харківський міський голова не практикує регулярної взаємодії з журналістами (брифінги, прес конференції, прямі ефіри, неформальні зустрічі зі ЗМІ): як правило, подібні заходи проводяться раз на квартал або рідше. 

Інформуванням мешканців про діяльність міського голови займається прес-служба ХМР: новини про діяльність міського голови з’являються на сайті ради з періодичністю раз у два-три дні.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?70%

(Українська) На сайті Харківської міської ради наявна інформація про заступників міського голови, проте відсутня інформація про радників. Структура сайту міської ради, як і в попередні роки, залишається незмінною. Номери телефонів працівників міської ради та підпорядкованих раді структур можна знайти у розділі «Довідник телефонів» на сайті ХМР. 

Для бажаючих працювати в органах місцевого самоврядування на сайті створено розділ «Вакансії», де розміщені актуальні відомості про наявні конкурси на заміщення вакантних посад. Відповідні оголошення також оприлюднюються у виданні «Харьковские известия». Однак окремий документ, який регулює процедуру проходження конкурсу на заміщення вакантних посад відсутній, умови та вимоги для проходження конкурсу розміщені лише до кожної вакансії окремо. 

Розпорядження міського голови про призначення на посаду службовця/заміщення вакантної посади публікуються у Єдиному міському реєстрі актів Харківської міської ради, міського голови та виконавчих органів ради (doc.citynet.kharkov.ua). Переходячи в розділ розпорядження на сайті ХМР, відбувається автоматична переадресація на відповідний ресурс. 

Незмінним з попередніх років залишається недоступність протоколів засідань конкурсної комісії про результати конкурсів на заміщення вакантних посад. Вони не розміщуються на сайті у відкритому доступі. Отримати протокол засідання конкурсної комісії на заміщення конкретної посади можна лише через запит.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?81%

(Українська) Стратегія розвитку міста Харкова затверджена рішенням № 445/16 10 сесії Харківської міської ради від 21.12.2016. Документ наявний на сайті у розділі «Стратегія розвитку Харкова» та містить описову та графічну частини. Актуальна (чинна) програма соціально-економічного розвитку міста розміщена у Єдиному реєстрі актів ХМР. Проте процес пошуку та навігацією сайтом є ускладненим. 

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради є спеціальний розділ «Генеральний план міста», де знаходиться відповідний пакет документів. Проте на сайті міськради розміщено лише «Основні положення Генерального плану» та його графічна частина. Отримати документ у повному обсязі можна лише за офіційним запитом у 9 кімнаті Департаменту містобудівництва та архітектури. 

Рішення Харківської міської ради про затвердження міського бюджету на поточний рік (з усіма додатками) розміщено на офіційному веб-сайті ради у окремому розділі «Бюджет». В цьому ж розділі розміщено рішення про зміни до бюджету та оперативну інформацію про хід його виконання. Актуальну редакцію бюджету з усіма змінами можна завантажити у вищезазначеному розділі.

В Харківській міській раді не запроваджена Система управління якістю на основі міжнародного стандарту ISO. Відповідно, Сертифікат про результати проведення зовнішнього аудиту на предмет виконання вимог стандарту ISO 9001:2015 в Харківській міськраді відсутній.

Програмний (стратегічний) документ, який визначає пріоритетні напрями розвитку сфери відкритих даних Харківською міською радою не прийнятий. В міській раді функціонує система електронних петицій: кожен користувач може подати петицію до Харківської міської ради, міського голови та виконавчого комітету попередньо зареєструвавшись.

Regulatory Documents of Municipality?79%

(Українська) У місті Харкові є чинний Статут територіальної громади, який оприлюднено на офіційному веб-сайті Харківської міської ради в розділі «Документи».

Розпорядження міського голови публікуються у Єдиному міському реєстрі актів Харківської міської ради, міського голови та виконавчих органів ради. Переходячи в розділ «Розпорядження» на сайті ХМР, відбувається автоматична переадресація на відповідний ресурс. Деякі розпорядження публікуються на сайті ХМР в розділі «Новини» та в розділі «Важливі документи». Усі розпорядження міського голови на веб-порталі «Єдиний міський реєстр актів Харківської міської ради, міського голови та виконавчих органів ради» оприлюднюються вчасно (не пізніше 5 робочих днів з дня підписання). У Єдиному міському реєстрі актів Харківської міської ради є можливість пошуку документів за різними критеріями (дата, назва документу, слова з тексту, вид). Проте пошукова система на офіційному веб-сайті Харківської міської ради передбачає категоризацію пошуку тільки за характером інформації («Новини», «Документи» та «Анонси») та за датою. Пошук документів за іншими критеріями не забезпечено.

Прогресом у порівнянні з минулим роком, можна вважати прийняття міською радою Порядку доступу до відкритих даних, що врегульовано розпорядженням харківського міського голови від 24.04.2018 № 40 «Щодо забезпечення доступу до публічної інформації у формі відкритих даних у Харківській міській раді та її виконавчих органах».

Рішенням 14 сесії Харківської міської ради 7 скликання затверджена «Міська цільова програма «Громадський бюджет (бюджет участі) міста Харкова», в якій врегульовано процедури функціонування громадського бюджету (партисипативного). 

Харківська міська рада частково проводить закупівлі через систему PROZORRO щодо тендерів на суму більше 200 тис. грн. На допорогових закупівлях та для продажі та оренди майна та активів онлайн система Prozorro не використовується. 

EXECUTIVE BODIES57%

Information on Executive Bodies and Their Heads?88%

(Українська) На офіційному сайті Харківської міської ради в розділі «Довідник» в повному обсязі розміщена інформація про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, розклад роботи виконавчих органів Харківської міської ради. Інформація про структуру та персональний склад виконавчих органів наявна у розділі «Виконавчі органи». В окремому розділі представлена інформація про заступників міського голови, а також вказано їх обов’язки та повноваження, контакти, проте, як і протягом минулих років, відсутня вичерпна біографія кожного працівника. Декларації про майно, доходи та витрати заступників Харківського міського голови наявні на сайті НАЗК, проте на сайті ХМР після 2015 року декларації не оприлюднювались. 

Інформацію про графік прийому громадян керівниками виконавчих органів Харківської міської ради можна знайти на сторінках Департаментів або в розділі «Зворотній зв’зязок».

Завдання та повноваження виконавчих органів Харківської міської ради окреслені на відповідних сторінках Департаментів. Інформація про установи, що належать до сфери управління виконавчих органів Харківської міської ради, розміщена на офіційному веб-сайті ради в розділах «Комунальні підприємства» та «Довідник». У відповідних розділах також містяться основні відомості про установи та заклади соціальної сфери.

Information on the City Council Executive Committee?93%

(Українська) На офіційній веб-сторінці Харківської міської ради є біографічні відомості керуючого справами виконавчого комітету у розділі «Склад виконкому».  Інформацію про приймальню та контактні дані посадової особи можна знайти лише в розділі «Заступники міського голови». Інформація про персональний склад виконкому на веб сторінці ради розміщена у вільному доступі у відповідному розділі.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?65%

(Українська) Всі рішення виконавчого комітету, а також проекти рішень оприлюднюються на  спеціалізованому веб-сайті «Єдиний міський реєстр актів», на який є гіперпосилання з веб-сайту Харківської міської ради. На офіційному веб-сайті Харківської міської ради публікуються лише найважливіші рішення виконавчого комітету, які розміщуються в розділі «Важливі документи». Рішення виконавчого комітету оприлюднюються вчасно. Проекти порядку денного засідань виконкому не розміщуються ані на веб-сайті ХМР, ані на веб-сайті реєстру актів. 

Для висвітлення діяльності у сфері регуляторної політики Харківська міська рада використовує власний веб-сайт, а також ресурс «Єдиний міський реєстр актів». Зокрема, план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік доступний для завантаження у повному обсязі на сайті ради у відповідному розділі «Рішення виконкому». Водночас повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів оприлюднюються лише на сайті ЗМІ «Харьковские известия» та містять інформацію про зміст, механізм подання зауважень.

Що стосується оприлюднення інформації про плани закупівель, така інформація має оприлюднюватись на сайті ХМР у розділі «Публічні закупівлі». Проте у відповідному розділі інформація лише часткова, а віднайти всі плани вдається лише шляхом довгого пошуку на веб-сайті «Єдиний міський реєстр актів». Слід відзначити, що у 2017 році плани закупівель та додатки до них оприлюднювалися в повному обсязі у вищевказаному розділі на сайті ХМР.

Інформація про послуги, які надаються комунальними підприємствами Харкова, та їхню вартість розміщена на сайті Харківської міської диспетчерської служби, на яку є посилання з сайту ХМР. Відомості про пільги для різних категорій населення та різних видів послуг відсутні. Також відсутні на обох цих сайтах формули розрахунків тарифів на житлово-побутові («комунальні») послуги.

Програма соціально-економічного розвитку міста оприлюднена на  спеціалізованому веб-сайті «Єдиний міський реєстр актів» у повному обсязі. Відомостей про місцеві цільові програми, які фінансують з місцевого бюджету поточного року, на  офіційному веб-сайті Харківської міської ради не знайдено. Перелік укладених ОМС договорів відповідно до Постанова КМУ №835 від 21.10.2015 оприлюднено на веб-порталі відкритих даних міста. 

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради існує система пошуку інформації. Вона здійснює пошук за ключовими словами – як в тексті, так і в назвах, а також за категоріями “новини”, “анонси”, “документи”.

Municipal Property and Land of Municipality?32%

(Українська) Недоступність інформації про комунальне майно та землю з року в рік є однією з найслабших рис у оцінці публічності виконавчого комітету.  Так, в загальному доступі рішення про проведення земельних торгів відсутні. Інформація про результати земельних торгів у ЗМІ та на веб сайті ради не оприлюднюється.  

Харківською міською радою створений та функціонує містобудівний кадастр міста. «Положення про містобудівний кадастр міста Харкова» було затверджено рішенням Харківської міської ради 26 вересня 2012 р. №838/12. Також створена служба містобудівного кадастру Харківської міської ради. 

Як і під час проведення оцінювання у 2017 році, перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування, перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови й досі не оприлюднено на сайті Харківської міської ради. 

Позитивним є те, що перелік об’єктів комунальної власності у форматі відкритих даних опублікований на веб-порталі відкритих даних м. Харкова. Перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду (чи інше право користування) з даними про умови передачі об’єктів в оренду також оприлюднено на веб-порталі відкритих даних м. Харкова, проте частина умов відсутня. 

На порталі відкритих даних Харкова не вдалося виявити актуальні списки власників/орендарів місцевих земельних ділянок. Реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади не оприлюднено. 

Інформація щодо функціонування транспортної системи наявна не в повному обсязі. Так, перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту частково оприлюднений на сайті Харківської міської ради у вигляді таблиці. У форматі відкритих даних відповідний документ відсутній. Маршрути перевезення пасажирського автомобільного транспорту містяться на порталі відкритих даних у форматі xls.

На порталі відкритих даних оприлюднена інформація про рекламні засоби. Зокрема у форматі xlsx наявний перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами. 

Рішення місцевої ради про порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради унітарних комунальних підприємств не прийнято. Також відсутнє рішення про перевірку незалежними аудиторами річної фінансової звітності комунальних підприємств.

DEPUTIES74%

Information on the City Council Deputies?75%

(Українська) Показники публічності діяльності депутатів Харківської міської ради, як і у попередні роки, поступаються іншим двом суб’єктам владних повноважень – виконавчим органам і міському голові. Разом з тим, помітна загальна тенденція до покращення показників. Найбільш суттєвими прогалинами у прозорості та відкритості депутатського корпусу залишаються звітування та залучення громадськості.  

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради наведена контактна інформація громадських приймалень депутатів: місце розташування, поштова адреса, номери телефонів. Деяка інформація не актуальна. Також наявні біографічні відомості усіх депутатів (фото, дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан), але не вказана наявність судимості. На сторінці кожного депутата є інформація про графік прийому громадян (дні, години та місце прийому). Проте, на сайті ради немає інформації про майновий стан депутатів (декларації про майно, доходи і витрати).

У Регламенті Харківської міської ради 7 скликання, який є у вільному доступі на сайті ради є інформація про права та обов’язки депутатів.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?64%

(Українська) На сайті Харківської міської ради у вільному доступі розміщено інформацію про структуру і порядок організації роботи представницького органу місцевого самоврядування, зокрема «Регламент Харківської міської ради 7 скликання». Положення про роботу постійних депутатських комісій розміщено у Єдиному реєстрі актів ХМР. 

Відомості про біографічні дані, повноваження, графік прийому секретаря ради міститься у  розділі «Секретар міської ради» на сайті ХМР. Актуальна декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру відсутня.

Інформація про склад депутатських фракцій є на офіційному веб-сайті Харківської міської ради. На сайті міської ради інформація про склад постійних комісій є у розділі «Комісії». Графік засідань постійних комісій на офіційному веб-сайті Харківської міської ради поданий в розділі «План роботи». 

На сайті ради є відомості про кожного депутата, проте межі округів не зазначені. Діяльність депутатського корпусу забезпечує Відділ забезпечення діяльності міської ради Департаменту організаційної роботи, про який є згадка на офіційному веб-сайті ради. Проте в розділі департаменту ця функція чітко не визначена. Інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку та електронної пошти Секретаріату ради подана у повному обсязі.

City Council Plenary Sessions?75%

(Українська) Розпорядження Харківського міського голови про скликання сесії ради та чергових засідань публікуються на веб-сторінці ради вчасно (за 10 днів до проведення) в розділі «Важливі документи» або в розділі «Новини». Проект порядку денного пленарного засідання Харківської міськради публікуються разом із розпорядженням міського голови про скликання сесії. Проекти рішень Харківської міської ради оприлюднюються в «Єдиному міському реєстрі актів».

У ХМР діє електронна система голосування, яка дозволяє автоматично фіксувати реєстрацію депутатів на пленарному засіданні та результати кожного голосування. Результати поіменних голосувань та реєстрації депутатів оприлюднюються у Єдиному реєстрі актів впродовж 1-3 днів після засідання. Практика оприлюднення депутатських запитів на веб-сторінці ради відсутня. 

Пленарні засідання міської ради постійно транслюються онлайн на сайті ради під час їх проведення. Записи засідань попередніх сесій розміщено на порталі youtube, на який є прямі посилання з новин на сайті міськради.

В Харківській міській раді існує практика повідомлення депутатами інформації про конфлікт інтересів, проте відсутній локальний акт, який визначає процедуру врегулювання конфлікту інтересів. Етичний кодекс не затверджений. Також, порівняно з позитивними практиками інших міст, Харківська міська рада поки що не прийняла Етичний кодекс.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?80%

(Українська) Всі рішення Харківської міської ради, прийняті на пленарних засіданнях, оприлюднюються у Єдиному реєстрі актів, на яке є посилання з сайту ХМР. Відповідні нормативно-правові акти оприлюднюються вчасно (не пізніше 10 робочих днів після засідання). Протоколи пленарних засідань ради, засідань постійних депутатських комісій також оприлюднюються у реєстрі.

Рішення, яке регулює розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання, у відкритому доступі відсутнє.

Openness?

CITY MAYOR50%

Public Participation?50%

(Українська) Відповідно до визначеного на сайті міської ради графіку, міський голова виділяє на прийом громадян 2 години на місяць. Таку ж кількість годин він виділяв у 2017 році. Запис на прийом міського голови відбувається за умов особистого візиту до Департаменту діловодства Харківської міської ради або написання електронного звернення. Телефоном можна отримати довідку про процедуру запису. Запис на особистий прийом до Харківського міського голови проводиться на підставі письмового звернення, яке окрім прізвища, ім’я, по батькові, місця проживання, контактного телефону, прохання про особистий прийом, обов’язково повинне містити суть порушеного питання.

Окремих годин для прийому ініціативних груп, представників громадських організацій чи інших інституцій у графіку міського голови не зазначено. Харківський міський голова регулярно здійснює виїзні прийоми громадян переважно на підприємствах чи в учбових закладах. Харківський міський голова має офіційну сторінку в соціальній мережі facebook, яка ведеться його прес-службою. 

У Харківській міській раді не створено єдиної «гарячої» лінії, проте кожен громадянин може звернутись за екстреними телефонами міських служб чи залишити заявку до кожного з районів міста на сайті ХМР у розділі «Екстрені телефони». Інформація про порядок звернення громадян міститься у розділі «Зворотній зв`язок»: окремо до міського голови, депутатів міської ради чи виконавчих органів. Кожен громадянин може звернутися до міського голови на сайті ХМР у розділі «Електронний лист».

Проблематичною залишається ситуація з громадськими слуханнями. У 2018 році громадських слухань в межах міста не проводилось. 

На офіційному сайті Харківської міської ради не міститься інформації стосовно функціонування громадських рад та робочих груп при міському голові. 

EXECUTIVE BODIES80%

Public Participation?60%

(Українська) В Харківській міській раді не передбачено вільного доступу громадян на засідання виконавчого комітету. У відкритих джерелах відсутня інформація щодо такої можливості. Вхід до Харківської міської ради обладнаний турнікетом, але у разі аргументованого пояснення мети візиту громадянин пропускається охоронцем всередину. Доступ до департаментів, які знаходяться в інших приміщеннях, вільний. 

Процедура громадських слухань врегульована та міститься у додатку 3 до Статуту територіальної громади на сайті ради. Опис процедур місцевих ініціатив та зборів є у додатках 1-2 до Статуту територіальної громади на сайті ради. Загалом Харківська міська рада здійснює інформування громади щодо процедури, проте самі громадські слухання за 2018 рік у Харкові не проводилися. 

В Харківській міській раді створено робочі групи, проте, у відкритих джерелах відсутня інформація стосовно їх діяльності. Відповідні відомості можна отримати через запит. Протоколи засідань містобудівної ради не оприлюднюються.

Порядок оскарження рішень ОМС частково окреслений в розділі «Публічна інформація».

Access to Public Information?78%

(Українська) На офіційному сайті ради створено окремий розділ «Публічна інформація», який містить необхідні відомості про порядок оформлення та подання запиту на інформацію. На сайті розміщені форми запитів на отримання публічної  інформації різними способами та від різних суб’єктів. Система навігації сайтом інколи ускладнюється не систематизованістю деякої інформації та необхідністю переходу і пошуку документів у Єдиному реєстрі актів міста. Для осіб зі слабким зором створено окрему версію сайту.

Запит на інформацію можна подати всіма можливими способами: поштою, електронним листом, факсом, через телефон, усно. Терміни надання відповіді на запит дотримано, відповіді на запит загалом надаються вчасно. Якщо ж запит потребує довшого часу на розгляд, про це додатково повідомляється.

На веб-порталі ради не створено єдиної бази обліку публічної інформації. У розділі «Публічна інформація» публікуються звіти щодо розгляду запитів, проте систематизовані дані щодо розпорядників публічної інформації, а також найбільш актуальна та запитувана інформація відсутні. Порядок оскарження рішень розпорядників інформації також міститься у розділі «Публічна інформація». 

У разі подання запиту на об’ємні дані та неможливості отримання відповіді електронним листом, запитувачу надається можливість обробити інформацію особисто: у міській раді відведені спеціальні місця (приміщення) для роботи з документами.

Радою визначений розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше 10 сторінок і він не перевищує 0,1 % розміру мінімальної заробітної плати (А4). Виконавчі органи не стягують понаднормово плати за копіювання, друк відповіді на запит.

Для підвищення публічності оприлюднення інформації створено окремий портал відкритих даних м. Харкова. На порталі є можливість сортування документів за датою, кількістю документів та назвою, було додано інструмент пошуку. Порівняно з попереднім роком, розпорядники інформації дещо активніше розміщують дані у форматі відкритих, використовуючи csv формат. 

Administrative Services?99%

(Українська) У Харкові створено та діє Центр надання адміністративних послуг. Робота Центру надання адміністративних послуг у м. Харкові організована на високому рівні. На сайті та інформаційних стендах ЦНАП розміщені інформаційні картки адміністративних послуг, є повна інформація про порядок надання відповідних АП, режим доступу до приміщення, графік роботи відділень. Прийом осіб у Центрі надання послуг відбувається строго у визначений час, діє електронна черга. До того ж, на сайті ЦНАП створено окремий розділ – «кабінет мешканця», який дозволяє мешканцям міста Харкова отримувати адміністративні послуги онлайн.

DEPUTIES53%

Public Participation?53%

(Українська) Хоча показник у розрізі участі громадськості, порівняно з минулим роком, зріс, відкритість депутатського корпусу залишається на низькому рівні. 

Незважаючи на те, що Регламент закріплює відкритість і гласність пленарних засідань, на практиці безпосередня участь у засіданнях Харківської міської ради обмежена. Згідно ст. 8 Регламенту Харківської міської ради на пленарному засіданні можуть бути присутні члени територіальної громади, які попередньо, не пізніше як за 48 годин до початку проведення пленарного засідання сесії міської ради, подали заявки про присутність на сесії. Згідно із законом “Про місцеве самоврядування України” гласність і відкритість діяльності є одним із основних принципів місцевого самоврядування. У ч. 17 ст. 46 цього ж Закону вказується, що сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них. Необхідність подання відповідної заявки за певний час створює перешкоди у вільному доступі харків’ян до сесій міської ради. 

Регламент роботи ради не визначає процедуру, яка б передбачала можливість мешканцю міста виступити на пленарному засіданні. Архітектурна доступність міської ради частково забезпечена: є можливість потрапити у департаменти, проте відсутня можливість безперешкодно дістатися сесійної зали. Процедуру доступу громадян до засідань комісій також не врегульовано: є формальний дозвіл бути присутніми у Регламенті, проте не деталізовані процедури. Більше половини депутатів проводять регулярний прийом виборців. 

Процедура проведення громадських слухань описана у додатку 3 до Статуту територіальної громади. Додаток 2 регулює процедуру подання місцевої ініціативи. Процедура проведення загальних зборів громадян описана у додатку 1 до Статуту територіальної громади. Проте відповідні форми громадської участі фактично не використовуються. Депутати Харківської міської ради не ініціюють проведення громадських обговорень з актуальних місцевих проблем. В поточному році в Харкові не було проведено громадських обговорень за ініціативою депутатів.

У 2018 році електронні петиції, які набрали необхідну кількість голосів мешканців територіальної громади на сесії міської ради не розглядались.

Ні в Статуті територіальної громади, ні в якомусь окремому спеціальному положенні процедуру створення та/чи функціонування колегіальних дорадчих органів при Харківській міській раді не визначено. 

Accountability?

CITY MAYOR58%

Financial Resources of Municipality?89%

(Українська) Річний звіт про виконання бюджету в повному обсязі доступний на Єдиному міському реєстрі актів, де потрібна реєстрація. На сайті ХМР розміщена лише описова частина до нього в розділі «Бюджет».  

На єдиному веб-порталі відкритих даних м. Харкова частина розпорядників бюджетних коштів міста оприлюднює інформацію про використання публічних коштів. 

На сайті ради розміщено рішення про затвердження місцевих податків та зборів із додатками, проте відсутній окремий розділ чи систематизована і доступна інформація.

Report on the City Mayor’s Performance?53%

(Українська) Практика звітування міського голови, порівняно з результатами минулорічного вимірювання Індексу публічності, не змінилося. Інформування про результати роботи відбувається на пленарному засіданні міської ради один раз на рік. Таке засідання транслюється в прямому ефірі. Проте відповідний звіт не можна вважати відкритим для громадськості через обмеженість доступу громадян до сесій міської ради (регламентом ХМР визначено процедуру доступу громадян, відповідно до якої кожен громадянин повинен подати заяву щодо присутності на сесії не пізніше, ніж за 48 годин до часу початку сесії). Окрім цього, через відповідну процедуру пересічні мешканці не мають змоги задати питання міському голові та висловити свої зауваження чи пропозиції.

Про виконання місцевих цільових програм Харківський міський голова інформує населення раз на рік шляхом проголошення звіту на пленарному засіданні міської ради. Так само звітує перед міською радою про здійснення державної регуляторної політики в рамках щорічної доповіді про діяльність виконавчих органів Харківської міської ради. Щорічний звіт про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами оприлюднюється у електронному ЗМІ «Харьковские известия» та на сайті Харківської міської ради. Позитивною практикою, порівняно з минулим роком, стало оприлюднення на сторінці Геннадія Кернеса у фейсбук короткого відео-звіту про результати роботи виконавчих органів. Щоправда відповідний звіт за 2018 рік був оприлюднений 3 липня 2019.

У п.10 ст.34  Статуту територіальної громади визначено обов’язок міського голови звітувати, проте не деталізовані процедури. Окремого положення про таке звітування не існує.

EXECUTIVE BODIES47%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?36%

(Українська) Рівень підзвітності виконавчих органів Харківської міської ради, на жаль, залишається низьким. Виконавчі органи Харківської міської ради не звітують про свою діяльність безпосередньо перед територіальною громадою. Раз на рік перед громадою звітує міський голова, який інформує про діяльність всіх виконавчих органів на сесії міськради. Зі звітами виконавчих органів можна ознайомитись лише здійснивши пошук у Єдиному міському реєстрі актів. 

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради публікується звіт про виконання програм соціально економічного та культурного розвитку у розділі «Документи». 

Виконавчі органи подають раді письмові звіти про хід та результати відчуження комунального майна. Проміжні звіти про хід виконання програм поточного року не публікуються. Відділи виконавчої влади пояснюють це тим, що програми складені на декілька років. Оскільки міський голова щорічно звітує про діяльність виконавчих органів на сесії міської ради, проміжні звіти не оприлюднюються. Заключні звіти про виконання місцевих цільових програм оприлюднюються на Єдиному міському реєстрі актів. 

За отриманою на подані запити інформацією, наглядові ради при комунальних підприємствах не створені. 

Інформація про розгляд запитів на публічну інформацію, що надходять до Харківської міської ради, оприлюднена на відповідній сторінці офіційного веб-сайту міськради в табличній формі, яка містить загальні статистичні дані.

Financial Resources of Municipality?69%

(Українська) Інформація щодо структури та обсягу видатків місцевого бюджету наявна у додатках рішення про бюджет 2018 у розділі «Бюджет» на сайті Харківської міської ради. В розділі можна знайти квартальні звіти про виконання місцевого бюджету та підсумковий звіт. Публічне представлення інформації про виконання місцевого бюджету відбувається в рамках звіту міського голови на пленарному засіданні Харківської міської ради. 

У розділі «Важливі документи» Харківської міської ради оприлюднюється інформація про хід та результати відчуження комунального майна. Звітність переважної більшості суб’єктів господарювання комунальної власності оприлюднена на порталі відкритих даних м. Харкова у форматі pdf.

Інформація про використання публічних коштів під час будівництва, ремонту та реконструкції об’єктів дорожньої інфраструктури та хід виконання проектів у форматі відкритих даних не оприлюднюється. Звіти про виконання фінансових планів комунальних підприємств паспортів бюджетних програм місцевого бюджету переважно публікуються не в форматі відкритих даних. 

Інформування громадян щодо використання коштів на ремонт доріг залишається на низькому рівні: бази даних щодо ремонту доріг, розміщення яких практикують інші місцеві ради, у Харківській міській раді відсутні. В таких базах даних, як правило, зазначається інформація про ділянку відремонтованої дороги (від кілометра до кілометра), ширина та довжина дороги, довжина ділянки, товщина дорожнього покриття, матеріали, види робіт, вартість робіт, гарантійний строк, виконавці робіт.

Відомості про лікарські засоби/препарати, придбані за бюджетні кошти, відомості про розподілення таких ліків між закладами охорони здоров’я та їх залишки в кожному з них також відсутні. 

Regulatory Policy?0%

(Українська) За результатами прийняття регуляторного акта орган має готувати звіт про відстеження його результативності. Відповідно до законодавства такі звіти публікуються на веб-сайті ради або в друкованих органах та мають містити інформацію про цілі прийняття акта, кількісні та якісні значення показників результативності, оцінку результатів реалізації та ступеня досягнення визначених цілей. На сайті Харківської міської ради відповідні звіти відсутні.

DEPUTIES41%

Reporting on Performance Results?41%

(Українська) Звітування є найслабшою стороною діяльності не лише депутатського корпусу, але усіх трьох суб’єктів владних повноважень. 

Незважаючи на те, що обов’язок звітувати часткового прописаний у Регламенті і Статуті територіальної громади, він не є детальним, а носить скоріш декларативний характер. Так, ані в Статуті територіальної громади, ані в Регламенті процедуру звітування депутатів Харківської міської ради перед громадою не деталізовано. Звіти про роботу депутатів та депутатських комісій Харківської міської ради на офіційному веб-сайті ради не оприлюднено. Звіти депутатів міської ради про результати звітування про роботу на веб-сайті ради також відсутні.

Харківська міська рада щороку звертається до депутатів із приблизними строками проведення звітів, проте це не затверджено окремим положенням. За даними міської ради, усі депутати повідомили ХМР про проведення звітів щодо особистої діяльності протягом року перед виборцями. Проте дуже низький процент депутатів розмістили власні звіти у соціальних мережах чи на партійному сайті.

Також на офіційному веб-сайті Харківської міської ради відсутня інформація про бюджетні кошти, виділені в розпорядження депутатів міської ради для вирішення проблем громадян.

Comments are closed.