Rating of (Українська) Херсон 2017:

66.8%

Publicity Index

81%

City Mayor publicity

57%

Executive bodies publicity

65%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR75%

Information on the On City Mayor and His Activities?62%

(Українська) Біографія міського голови розміщена на сайті міста в розділі автобіографій кандидатів до місцевих виборів 2015 року, через її складно знайти пересічному громадянину. Декларація про доходи міського голови розміщена на сайті НАЗК, проте відсутня на сайті ради. На офіційній веб-сторінці ради наявна інформація про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адресу електронної пошти міського голови.

Прийом міського голови проводиться двічі на місяць кожного першого і третього понеділка місяця. Запис проводиться начальником відділу за зверненням громадян у 107 кабінеті. Але посилання на начальника відділу відсутнє на сайті ради.

З переліком повноважень міського голови можна ознайомитись у статуті міста, для цього необхідно скачати з сайту ради та розпакувати заархівований файл, де знаходиться декілька документів з номерами та цифрами.

На загал, інформація про діяльність міського голови оперативно висвітлюється на сайті ради. У середньому 2-3 рази на місяць голова безпосередньо взаємодіє з представниками ЗМІ.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?73%

(Українська) На сайті міської ради опублікована невичерпна інформація про помічників, радників міського голови (штатних, патронатна служба та позаштатних). Натомість дані працівників міської ради та підпорядкованих раді структур оприлюднені лише частково, оскільки вичерпна інформація наявна тільки про начальників відділів без переліку спеціалістів.

У вільному доступі на сайті ради можна ознайомитись з “Порядком прийняття на службу до виконавчих органів Херсонської міської ради”. Оголошення про всі наявні конкурси на заміщення вакантних керівних посад (начальники відділів, управлінь, департаментів) вчасно оприлюднюються в офіційних джерелах ради, а саме газеті “Прямо в руки” та на офіційному веб-сайті. Розпорядження міського голови про призначення на посаду службовця/заміщення вакантної посади на сайті розміщено у розділі “Кадрові питання – Кадрові зміни”, зазначена вся основна інформація, але самі документи відсутні. Протоколи засідання конкурсної комісії про результати конкурсів на заміщення вакантних посад доступні тільки через інформаційний запит.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?73%

(Українська) На сайті ради можна ознайомитись з “Програмою економічного і соціального розвитку м. Херсона на 2016 – 2018 роки”. План стратегічного розвиту міста є ґрунтовним та вичерпним. Заархівована папка з документами у форматі ZIP доступна для скачування, в якій містяться матеріали про прийняття та зміст: основний документ на 100 сторінок, а також додатки з розрахунками у форматі Excel.

На офіційному веб-сайті оприлюднений генеральний план міста, але інформація опублікована не у повному обсязі, оскільки містить дані з обмеженим доступом.

На сайті ради розміщено рішення про затвердження міського бюджету на поточний рік з усіма додатками. Через систему пошуку на сайті за ключовими слова можна знайти відповідні документи за 22 грудня 2017 “Затверджено міський бюджет Херсона на 2018 рік” та “Про міський бюджет на 2018 рік”. Вони доступні для скачування у форматі ZIP з додатками. Також доступні  рішення про затвердження змін до бюджету.

Натомість на сайті не оприлюднена Програма соціально-економічного розвиту міста на короткостроковий період (1 рік).

Також в міській раді не запроваджено систему управління якістю (ISO). Міська рада використовує систему електронних закупівель PROZORRO. У міській раді функціонує система електронних петицій.

Regulatory Documents of Municipality?96%

(Українська) З чинним Статутом територіальної громади Херсона можна детально ознайомитись на сайті ради. Також на цьому ж ресурсі в розділі “Публічна інформація” можна ознайомитись з нормативним документом, який регулює порядок доступу до відкритих даних.

На сайті ради оприлюднюються всі розпорядження міського голови, але інколи із запізненням на кілька днів. На сайті є можливість пошуку документів за різними критеріями (дата, назва документу, слова з тексту, вид).

Одним з пріоритетних напрямків діяльності Громадської ради є проведення обговорень, в тому числі і з місцевого бюджету, що було затверджено міським головою від 30.09.2014. Таким чином громадськість може впливати на міський бюджет.

EXECUTIVE BODIES64%

Information on Executive Bodies and Their Heads?51%

(Українська) На сайті ради наявна інформація про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, розклад роботи виконавчих органів міської ради; про структуру та персональний склад виконавчих органів. Але відсутня вичерпна інформація про керівників виконавчих органів (наприклад, біографії та фото). На сайті практично відсутня інформація про заступників міського голови, окрім стаціонарних телефонів, іноді електронної пошти. Декларації не усіх заступників міського голови можна знайти на сайті НАЗК, тоді як на офіційному веб-сайті ради ця інформація цілком відсутня. Також на веб-сайті міської ради оприлюднена неповна інформація про графік прийому громадян керівниками виконавчих органів та процедуру запису.

У розділі “Міська влада” можна ознайомитись з текстом Регламенту виконавчих органів Херсонської міської ради.

Інформація про підприємства, установи та організації (керівники, контактна інформація, сфера діяльності), що належать до сфери управління виконавчих органів опублікована у вільному доступі. Відсутня інформація (керівники, контактна інформація) про установи і заклади соціальної сфери (освітні, медичні заклади, соціальні служби, заклади культури тощо), що відноситься до сфери управління виконавчих органів. Проте наявні посилання на окремі ресурси деяких з установ, наприклад, управління освіти.

Information on the City Council Executive Committee?48%

(Українська) На сайті ради відсутня інформація про адресу, номери засобів зв’язку та електронної пошти керуючого справами (виконавчого комітету), а також розміщена неповна інформація про персональний склад виконкому на веб-сторінці ради (із зазначенням усіх посад), відсутні біографічні дані та фотографії членів виконкому, не оприлюднено інформацію про повноваження виконавчого комітету. На сайті розміщена інформація про місце та час засідань виконавчого комітету.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?73%

(Українська) Рішення виконавчого комітету оприлюднюються на офіційній веб-сторінці в розділі “Нормативні акти міської ради”. Проекти рішень виконкому оприлюднюються в розділі “Публічна інформація”, але іноді з затримкою в кілька днів від установлених норм.

З проектами регуляторних актів можна ознайомитись на сайті у розділі “Економічна сфера”, а також вони публікуються в місцевих ЗМІ. Плани закупівель і зміни до них можна знайти на сайті prozorro.gov.ua або на сайті міського голови “Відкритий бюджет”.

На веб-сайті міської ради публікується інформація про послуги, що надаються комунальними підприємствами та їхня вартість. Також частково розміщено інформацію про пільги для різних категорій населення та різних видів послуг. Відсутня інформація про формули розрахунку тарифів на комунальні послуги.

Відсутня програма соціально-економічного розвиту міста на короткостроковий період (1 рік). На сайті міського голови “Відкритий бюджет” розміщено місцеві цільові програми, які фінансують з місцевого бюджету поточного року. Натомість не виявлено переліку укладених органами місцевого самоврядування договорів.

Міська рада здійснює оприлюднення наборів даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (оприлюднюють управління, деякі комунальні заклади, але не міська рада в цілому). Міська рада розміщує на офіційному веб-сайті не всі набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних.

Municipal Property and Land of Municipality?63%

(Українська) У загальному доступі є рішення про проведення земельних торгів, але вони не містять всі необхідні дані (перелік земельних ділянок, стартову ціну кожного лота, умови користування земельною ділянкою, особу, уповноважену укласти відповідний договір). Результати земельних торгів також оприлюднюються в друкованих ЗМІ, а саме в газеті “Прямо в руки”.

Містобудівний кадастр міста доступний на ресурсі “Публічна кадастрова карта України”, також функціонує служба містобудівного кадастру міського рівня.

Оприлюднено у вільному доступі перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування. Але не оприлюднено перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови. Оприлюднено перелік об’єктів комунальної власності у форматі відкритих даних.

На сайті міської ради оприлюднено перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду (чи інше право користування) з даними про умови передачі об’єктів в оренду, а також перелік суб’єктів господарювання комунальної власності.

У вільному доступі не оприлюднено фінансову звітність суб’єктів господарювання комунальної власності та реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади.

На сайті міської ради можна ознайомитись з переліком перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту, знайти маршрути перевезення пасажирського автомобільного транспорту. Також на сайті можна скачати документи, що містять відомості щодо комплексних (територія всього міста) схем розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності; перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами. Але не оприлюднено інформацію про рекламні засоби.

DEPUTIES66%

Information on the City Council Deputies?41%

(Українська) Про депутатів та їх діяльність, а також засоби зв’язку на сайті ради відсутня вичерпна інформація. Інформація про номери засобів зв’язку, адреси офіційного веб-сайту та електронної пошти депутатів на сайті міської ради відсутні. В розділі присвяченому обранцям наявні їхні фото, також на сайті можна знайти дані за підсумками місцевих виборів, а саме фінансовий звіти за 2015 рік. Біографії та декларації відсутні.

У Регламенті Херсонської міської ради можна ознайомитись з інформацією про права та обов’язки депутатів міської ради. Регламент є у вільному доступі на сайті міської ради у форматі pdf. На сайті ради є інформація про графік прийому (дні, години та місце прийому) громадян депутатами.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?67%

(Українська) Регламент роботи міської ради є публічно доступним на веб сторінці міської ради, також у вільному доступі є положення про роботу постійних депутатських комісій. Відомості про біографічні дані, повноваження, графік прийому та декларації Секретаря ради відсутні. У вільному доступі наявна інформація про склад депутатських фракцій та зміни у них, а також перелік і склад постійних комісій міської ради, хоч і не зазначено змін.

У вільному доступі є інформація про графіки засідань постійних депутатських комісій. Інформація про депутатів та межі округів незручна для використання, відповідна карта відсутня. Функції апарату міської ради та її виконавчі органи прописані на сайті ради за відповідним посиланням.

Інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку та електронної пошти управління Секретаріат ради відсутня.

City Council Plenary Sessions?65%

(Українська) До відома населення рішення про скликання сесії ради на офіційному веб-сайті доводиться не завжди вчасно (пізніш як за 10 днів до її проведення). Проект порядку денного сесії оприлюднюється на веб-сторінці ради іноді з запізненнями.

Проекти порядку денного пленарних засідань на веб-сторінці ради не оприлюднюється заздалегідь. Проте всі проекти рішень оприлюднюються на веб-сторінці ради.

У міській раді наявна електронна система голосування. Інформація про реєстрацію депутатів на пленарних засідань не оприлюднюється на веб-сторінці ради. Результати поіменного голосування оприлюднюються на веб-сторінці ради (в день голосування, або на наступний робочий день). Запити депутатів оприлюднюються на веб-сайті ради. Рішення, яке регулює розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання оприлюднено тільки за 2016 рік, проте далі інформація не оновлювалась.

Під час засідань сесії ведеться регулярна відеотрасляція, тоді як аудіотрансляція відсутня. Протоколи (стенограми) сесій міської ради не оприлюднюються. У міській раді є затверджений Етичний кодекс

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?95%

(Українська) На сайті ради оприлюднюються всі рішення, прийняті на пленарних засіданнях, але іноді з затримкою. Також оприлюднюються на веб-сайті протоколи засідань комісії. На веб-сайті не оприлюднюються усі запити депутатів міської ради. На веб-сторінці ради не опубліковано рішення, яке регулює розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання.

Openness?

CITY MAYOR82%

Public Participation?82%

(Українська) До міського голови можна звернутися не тільки через скерування звернення особисто до міської ради, але також за допомогою надсилання за допомогою електронної форми. Але на сайті ради детально не описано процедуру прийому громадян міським головою, а також варто відзначити, що вона доволі складна і може бути доступною не для кожного.

Вона регламентується підпунктом 5.3.8. Регламенту виконавчих органів Херсонської міської ради, який затверджений рішенням виконкому від 20.01.2015 року. Вона передбачає, що особистий прийом громадян міським головою проводиться лише після попереднього розгляду порушених питань на особистих прийомах заступників міського голови, директорів департаментів відповідно до розподілу обов’язків з наданням письмової відповіді про заходи, вжиті для їх вирішення. Варто зазначити, що міський голова витрачає 4 години на місяць для прийому громадян: 1-й та 3-й понеділки щомісяця, з 14.00 до 16.00.

У міські раді створені умови для доступу осіб з інвалідністю до приміщення, що дає можливість потрапити різним верствам населення на прийом до голови та інших представників органів місцевого самоврядування.

Міський голова проводить виїзні зустрічі (прийоми) з громадськістю частіше, аніж один раз протягом місяця.

Міський голова має особисту сторінку у мережі Facebook, але сторінка не ведеться з липня 2017 року, тому через соціальні мережі громада не може бути ознайомлена з діяльністю голови.

EXECUTIVE BODIES56%

Public Participation?55%

(Українська) У відповідності до пункту 2.2.5.З Регламенту виконавчих органів Херсонської міської ради з дозволу головуючого присутні можуть взяти участь в обговоренні питань, що розглядаються під час даного засідання. Засідання виконавчого комітету проводяться відкрито. До приміщень ради (кабінетів управлінь, департаментів) є вільний доступ для громадян. Час, місце, проекти необхідних документів про проведення громадських слухань на сайті ради публікуються не завжди вчасно і містять неповну інформацію.

У частині 4 “Громадські слухання” Статуту територіальної громади м. Херсона передбачена процедура проведення громадських слухань. У частині 5 Статуту “Місцеві ініціативи” наявна інформація про інші механізми громадської участі (місцева ініціатива, загальні збори громадян). На веб-сайті ради не виявлено вичерпної інформації про проведення громадських слухань.

Протоколи засідань містобудівної ради на веб-сайті ради не публікуються. Інформація про порядок оскарження рішень органів місцевого самоврядування також відсутня.

Access to Public Information?50%

(Українська) Бажаючі можуть ознайомитись з тонкощами доступу до публічної інформації у відповідному розділі офіційного сайту міської ради. Але на сайті не створено систему обліку публічної інформації. Проте запит можна подати усіма можливими способами: поштою, електронним листом, через телефон чи усно.

Завдяки моніторингу було встановлено, що міська рада дотримується термінів надання відповіді на інформаційний запит. У міській раді відведені спеціальні місця (приміщення) для роботи з документами. Радою визначений розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше 10 сторінок і він не перевищує 0,1 % розміру мінімальної заробітної плати (А4).

Система навігації по сайту не є достатньо зручною для використання, наприклад, відсутня система пошуку за кількома ключовими словами, тобто слова в пошуку мають співпадати з формулюванням їх у розділах, матеріалах. Розміщені на сайті міської ради відповіді на найчастіше запитувані питання, яка проте останній раз оновлювались ще у 2015 році. Також не передбачена можливість користування сайтом для людей з інвалідністю (зокрема, зі слабим зором).

Окремий портал відкритих даних міської ради відсутній. Для відкритих даних в основному використовуються формати doсx та exel.

Administrative Services?67%

(Українська) Через Центр надання адміністративних послуг можна отримати менше 100 послуг. Це пов’язано з тим, що для ЦНАПу досі не знайшли більшого приміщення в місті.

Місцевий ЦНАП має власний офіційний веб-сайт. На ньому можна ознайомитись з переліком та описом послуг, що надаються. ЦНАП має доступ до державних реєстрів. На сайті ЦНАПу не розміщено інформацію про порядок надання відповідних адміністративних послуг, режим доступу до приміщення, в якому здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування.

Також відсутня і інформація про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації.

Можливість отримати інформацію про послуги за допомогою засобів телекомунікації забезпечена тільки в телефонному режимі.

ЦНАП постійно випускає брошури з довідково-інформаційними матеріалами про адміністративні послуги, які можна безоплатно отримати на місці. Працівники ЦНАПу щоквартально проводять опитування відвідувачів для покращення надання послуг.

У ЦНАПі облаштовано інформаційні стенди із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги. В Центрі наявні бланки для заповнення з метою отримання адміністративних послуг. Відвідувачі можуть скористатися електронною чергою. Не існує попередньої процедури запису у ЦНАП.

У місті створено установу з надання безоплатної первинної правової допомоги.

DEPUTIES74%

Public Participation?74%

(Українська) У 2017 році мешканці мали вільний доступ до сесії міської ради. В будівлі ради створено умови доступу для осіб з інвалідністю. Згідно статті 88 Регламенту ради реєстрація та систематизація депутатських звернень, а також листів, заяв, телеграм виборців та звернень запрошених щодо надання слова для виступу на пленарному засіданні сесії проводиться працівником відділу забезпечення депутатської діяльності міської ради. Звернення надаються секретарю міської ради для інформування депутатів та надання відповідних доручень виконавчим органам міської ради щодо їх розгляду.

У Статуті міста визначено детальну та зрозумілу процедуру доступу громадян до засідань комісій (частина 7), проведення громадських слухань (частина 4), подання місцевої ініціативи територіальної громади (частина 5), проведення загальних зборів громадян (частина 3).

Разом з тим у жодним регламентаційних документах не врегульовано процедуру утворення та функціонування консультативно-дорадчих органів ради.

Депутати ведуть регулярний прийом виборців. Жодного громадського обговорення у 2017 році не було ініційовано депутатами.

Accountability?

CITY MAYOR89%

Financial Resources of Municipality?79%

(Українська) На веб-сайті міської ради можна ознайомитись із затвердженим радою річним звітом про виконання бюджету, але він доступний не в повному обсязі. Також на єдиному веб-порталі використання публічних коштів доступна інформація про використання публічних коштів (spending.gov.ua). Інформацію про перелік та ставки місцевих податків і зборів містяться на сайту у хаотичному порядку, яка не систематизована у єдиному розділі.

Report on the City Mayor’s Performance?92%

(Українська) Міський голова інформує на відкритих зустрічах перед громадою про свою діяльність за рік, а також інформує населення про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку, про виконання місцевих цільових програм, відповідні документи оприлюднюються на сайті в нормативних актах. Але міський голова не звітує перед міською радою про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради. Натомість звітує перед радою про роботу виконавчих органів. Також звіт міського голови про роботу виконавчих органів оприлюднюється на сайті ради.

Щорічний звіт про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами оприлюднюється в газеті “Прямо в руки”.

Процедуру звітування міського голови перед громадою врегульовано у Статуті територіальної громади Херсона у 21 статті.

EXECUTIVE BODIES48%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?28%

(Українська) Виконавчі органи не звітують про свою діяльність безпосередньо перед територіальною громадою. Також не забезпечено можливості ознайомитися зі звітами виконавчих органів на офіційному сайті ради. Виконавчі органи подають раді письмові звіти про хід та результати відчуження комунального майна. При комунальних підприємствах не створено жодної наглядові ради.

На сайті ради публікуються звіти про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку. Також в розділі “Нормативні акти” публікуються проміжні звіти про хід виконання програм поточного року, оприлюднюються заключні звіти про виконання місцевих цільових програм. Звіти щодо розгляду запитів на інформацію не публікуються, на сайті доступні тільки статистичні дані.

Financial resources of Municipality?61%

(Українська) На веб-сайті ради оприлюднено детальну інформацію про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету. Детальну інформацію про фінансові ресурси органів місцевого самоврядування (структуру та обсяг видатків місцевого бюджету, порядок та механізми їх витрачання), які витрачаються на забезпечення діяльності виконавчих органів не опубліковано, наявна тільки інформація про затвердження кошторису забезпечення депутатської діяльності у 2017 році.

Оприлюднюються на веб-сайті квартальні звіти про виконання місцевого бюджету. Під час моніторингу не виявлено звітів виконавчих органів про хід та результати відчуження комунального майна. Не оприлюднено фінансову звітність усіх суб’єктів господарювання комунальної власності.

Regulatory Policy?100%

(Українська) На веб-сайті оприлюднюються всі звіти про відстеження результативності регуляторних актів.

DEPUTIES52%

Reporting on Performance Results?52%

(Українська) На веб-сторінці ради не оприлюднено звіт про роботу депутатських комісій. Постійні комісії звітують перед міською радою. Не врегульовано процедуру звітування депутатів перед громадою у Статуті територіальної громади або окремому положенні ради. Радою затверджено рішення про строки проведення звітів депутатів перед виборцями – не рідше одного разу на рік, але не пізніше 15 грудня поточного року, проте не затверджено графіку звітування депутатів.

На сайті ради відсутні звіти за 2017 рік 18 депутатів. Звіти депутатів не є вичерпними (недеталізовано інформацію про діяльність у раді та її органах, виконання передвиборчої програми, роботу з виборцями, участь в обговореннях, реалізацію доручень виборців). На веб-сайті ради інформація (звіт) про кількість коштів, виділених з депутатських фондів на потреби громадян відсутні.

Leave a Reply