Rating of (Українська) Кропивницький 2018:

63.6%

Publicity Index

64%

City Mayor publicity

55%

Executive bodies publicity

71%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR63%

Information on the On City Mayor and His Activities?58%

(Українська) На офіційному вебсайті міської ради міста Кропивницького частково оприлюднені біографічні відомості міського голови Андрія Райковича. Зокрема відсутня інформація про сімейний стан, судимість та партійну приналежність. Немає також посилання на декларацію очільника міста за 2018 рік, хоча на сайті НАЗК оприлюднена відповідна декларація. На веб-сайті розміщена інформація про місцезнаходження, телефон приймальні, зворотній зв’язок, але не зазначена електронна пошта міського голови. 

Очільник міста зазвичай веде прийом громадян двічі на місяць, хоча інколи делегує повноваження своїм заступникам. Відповідний графік оприлюднений на сайті міськради. 

Повноважень та функцій міського голови зазначені лише в Статуті територіальної громади. 

На сайті міськради протягом дня зазвичай оприлюднюються понад п’ять новин. Частина з інформації стосується діяльності міського голови, у тому числі нарад, зустрічей. Андрій Райкович активний користувач соціальних мереж, що допомагає містянам налагодити комунікацію з очільником міста, а також дізнаватися про його діяльність. Міський голова у більшості випадків не відповідає на коментарі під своїми постами. Зазвичай  відповідь у соціальних мережах надає прессекретар очільника міста. 

На початку 2017 року запрацював оновлений сайт міської ради. Із цього періоду не вносили змін у біографічні дані міського голови, не оновлювали декларації посадовця, не врегулювали прийом ініціативних груп, не розміщували окремо повноваження та функції міського голови. Хоча в Індексі публічності місцевого самоврядування у 2017 році представники ОПОРИ рекомендували внести дані зміни. Відповідні факти не дозволили міському голові набрати вищий показник. 

Information On the City Mayor Units and HR Policy?81%

(Українська) На вебсайті опубліковані список та повноваження п’яти радників міського голови, які працюють на громадських засадах. Однак відсутня інформація про їхні контактні дані, біографічні відомості. У міського голови Кропивницького один помічник – Андрій Лейбенко, електронна адреса та робочий кабінет якого зазначені на сайті ради. 

На сайті є зведена контактна інформація з номерами телефонів, електронними поштами начальників відділів та управлінь міськради. А також зазвичай розміщують світлини державних службовців. 

У спеціальному розділі «Вакансії» оприлюднюють інформацію про порядок та умови проходження конкурсу на вакантні посади. Є спеціальна рубрика «Архів», у якій публікують попередні вакансії із зазначенням про оприлюднення у «Вечірній газеті». Однак публікують  інформацію про переможців та кількість набраних балів, а не весь протокол. На сайті оприлюднені зразки особових карт, документів, які потрібні для прийому на роботу. 

У 2017 році також опубліковували вакантні посади на сайті та у ЗМІ, однак не публікували протоколи конкурсних комісій. 

У цьому питанні високий бал муніпаліцитету Кропивницького вдалося досягнути завдяки розміщенню інформації про радників, помічника, чинній контактній інформації про працівників управлінь та відділів. А також вчасно оприлюдненій інформації про вакантні посади. Однак потрібно допрацювати із розміщенням біографічних даних та контактних інформацій про радників місьвого голови, всіх протоколів конкурсів на вакантні посади.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?51%

(Українська) На офіційному вебсайті міської ради міста Кропивницького оприлюднено план стратегічного розвитку міста, який містить опис мети, завдань, напрямів стратегічного розвитку міста та план реалізації. У плані прописані ціла низка завдань, зокрема створення сучасних промислових, індустріального парків машинобудування, по виробництву будівельних матеріалів та електронно-технічного обладнання із розташуванням великих, середніх і малих сучасних високотехнологічних виробництв; запровадження кластерного підходу для подальшого формування високотехнологічних виробництв у провідних галузях промисловості міста, успішна спіпраця бізнесу та влади тощо. У 2017 році також публікували план стратегічного розвитку міста. 

На сайті міської ради оприлюднений Генеральний план міста, який був прийнятий у 2001 році. Уже кілька років ведуться дискусії про розробку нового документу, однак робота так і не розпочалися. Наразі у міськраді для розбудови міста використовують застарілий Генплан. 

На вебсайті міськради Кропивницького є спеціальна рубрика «Бюджет міста», де розміщені всі бюджети з 2013 до 2019 року. Опубліковано усі додатки. Також розміщені рішення про затвердження змін до бюджету міста. Однак окремо не опубліковано актуальна редакція бюджету міста (видатки, надходження). Подібна практика існувала і в 2017 року.  

У місті не запроваджена система управління якістю (ISO), попередні роки також була не запроваджена дана система. Під час сесій виникала дискусія щодо доцільності запровадження системи управління якості. 

У 2018 році депутати міської ради прийняли програму соціально-економічного розвитку, вона оприлюднена на сайті міськради  в рубриці «Економіка». У цій рубриці оприлюднюють звіти про виконання програми. Система електронних петицій функціонує з 2017 року, петицій виносять на розгляд депутатських комісії, а також направляють на розгляд управлінь та відділів. На сайті створили спеціальну вкладку, де можна побачити всі петиції і надані відповіді на них. 

На сайті міськради оприлюднений розпорядження секретаря міської ради Андрія «Про набори даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних». У документі йдеться про дані, які оприлюднюватимуться, призначення осіб відповідальних за цю роботу та інше. 

Міська рада Кропивницького не оприлюднює актуальну редакцію бюджету, також не застосовує систему управління якістю, неприйнятий актуальний Генплан міста. Тому при оцінюванні міськрада набрала лише 51%.

Regulatory Documents of Municipality?71%

(Українська) У 2018 році тривала активна фаза роботи над Статутом територіальної громади. Депутати на сесії міськради прийняли відповідний документ, який наразі розміщений на порталі міськради. Робота над Статутом тривала з 2016 року. 

На вебсайті міськради у рубриці «Публічна інформація» оприлюднюють розпорядження міського голови. У цій категорії розміщенні документи з 2015 року. Зазвичай розпорядженя оприлюднюються не пізніше 5 робочих днів з дня підписання. На сайті є можливість пошуку документів за різними критеріями, однак рубрикація сайті не завжди зручна. Зокрема не відразу зорієнтовуєшся, де розміщений Статут територіальної громади, бюджет, програма соціально-економічного розвитку тощо.

На сайті міськради кожне управління має рубрику «Відкриті дані» із посиланням на портал відритих даних. Завдяки цьому можна прослідкувати, яку інформацію розміщує кожний струтурний підрозділ муніпаліцитету Кропивницького. Розміщення даних регулюється розпорядженням секретаря міської ради, який на той час був виконуючий обов’язки міського голови. Також Кропивницький долучився до Міжнародної хартії відкритих даних на 2018-2019 роки. На сайті оприлюднений план дій щодо оприлюднення даних. 

Депутати міської ради міста Кропивницького прийняли «Положення про громадський бюджет (бюджет участі)». Ознайомитися з ним можна на  у рубриці «Громадський бюджет». «Положення про громадський бюджет» було прийнято 2016 року, однак у 2017 та 2018 роках вносили змінили до цього документу. Зокрема наразі проекти висуваються у трьох категоріях: «Великі», «Малі» та «Соціальні». Також збільшилася сума, яка виділяється з міського бюджету на реалізацію проектів. 

Міська рада та виконавчі органи використовують систему електронних закупівель PROZORRO. Але деякі управління категорично відмовляються від проведення допорогових закупівель. Наприклад, управління ЖКГ з моменту запровадження PROZORRO повідомляло про замовлення на допорогові суми 776 разів. З них 775 разів просто прозвітували про підписання договору і 1 раз спробували провести конкурентні допорогові закупівлі, але невдало.

Високий відсоток вдалося досягнути завдяки вчасному оприлюдненю розпоряджень міського голови, впровадження петицій та громадського бюджету, використання електронної системи PROZORRO. Однак варто вдосканалювати оприлюднення відкритих даних у відповідних форматах (RDF, XML, JSON, CSV) та активне запровадження допорогових закупівель різними управліннями.

EXECUTIVE BODIES49%

Information on Executive Bodies and Their Heads?51%

(Українська) На вебсайті розміщена інформація про місцезнаходження, номери телефонів, адреси електронної пошти, розклад роботи виконавчих органів міської ради міста Кропивницький. На сайті є спеціальна вкладка структура міської ради, де схематично зображено підпорядкування управлінь та відділів міському голові, заступникам міського голови та секретарю міськради. У цій вкладкі розміщена інформація про кількість працівників управлінь та відділів. 

Кожний відділ та управління має свій розділ на сайті міськради, на якому вказують службові номери телефонів як очільників структур, так і спеціалістів. Також опубліковані світлини працівників виконавчих органів. У положеннях кожного структурного підрозділу зазначено функції та повноваження усіх виконавчих органів. 

Міський голова Кропивницького має п’ять заступників. Чотири із них заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, а Альвіна Бондаренко – керуюча справами виконавчого комітету міської ради. На сайті не зазначений розподіл сфери діяльності чотирьох заступників. Натомість є біографічні дані, фотографії, службові телефони, електронна пошта заступників міського голови. Однак не зазначено партійну приналежність, сімейний стан та судимість. Також на сайті міськради немає оприлюднених декларацій посадовців, хоча на сайті НАЗК всі документи є. 

На вебсайті міськради є спеціальна вкладка «Комунальні підприєства», де розміщена інформація про статус підприємства, керівників, контактні номери, послуги та інше. Однак у частини комунальних підприєств створена вкладка на сайті міськради, а в інших – посилання на окремі сайти. Також не уніфіковано розміщена інформація про керівників підприємств, в одному випадку є біографічні дані, службовий телефон, фотографія, а в частини підприємств лише ім’я та прізвище керівника. Подібна практика існувала і в попередні роки. 

На сайті міськради немає всієї інформації про заклади соцільної сфери. Але є спеціальна вкладка про школи естетичного виховання, де розміщена інформація про керівників та історію закладу. Перелік навчальних закладів та медичних установ Кропивницького можна знайти на окремому сайті управління освіти та охорони здоров’я.

Міській раді Кропивницького, аби покращити відсоток у цьому питанні потрібно ретельно відпрацювати оприлюднення повноважень заступників міського голови, доповнити та уніфікувати біографічні дані керівників комунальних підприємств, оприлюднити на сайті інформацію про соціальні заклади міста. 

Information on the City Council Executive Committee?77%

(Українська) На сайті міської ради розроблена спеціальна вкладка «Виконавчий комітет», де розміщують анонси засідань, онлайн трансляції та інформацію про персональний склад. Зазвичай вчасно анонсують засідання виконкому як в спеціальній вкладці, так і в подіях міськради. 

До складу виконкому міськради Кропивницького входять 17 осіб, серед них міський голова, секретар міськради, заступники міського голови, голови районних рад та підприємці. Повноваження виконкому зазначені у Статуті територіальної громади, в окрему вкладку не винесені. У 2018 році біографічні дані були оприлюднені про 12 членів виконкому (фотографії, електронна адреса, місце прийому). 

Для покращення оцінки потрібно у вкладці «Виконавчий комітет» зазначити повноваження цього органу, а також додати біографії ще п’яти членів виконкомів і службові телефони всіх членів. 

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?57%

(Українська) На офіційному сайті міської ради оприлюднюються усі рішення виконавчого комітету в вкладці «Рішення». Архів рішень виконкому є з 2004 року. Зазвичай вчасно публікуються проекти рішення виконкому у вкладці «Проекти рішення» на сайті міськради. Проект порядку денного оприлюднюється у вкладці «Виконавчий комітет», однак не у всіх випадках  публікують щонайменше за п’ять днів до дня засідань виконкому. 

У 2017 року був затверджений «План діяльності виконавчого комітету міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік». Він був оприлюднений на вебсайті та у «Вечірній газеті». У плані визначено назву проекту, цілі прийняття, терміни підготовки проектів, найменування органів та підрозділів, які відповідальні за розроблення проектів. У 2018 році опубліковано два регуляторних актів: «Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів», «Про встановлення вартості проїзду у міському пасажирському транспорті». Рішення про набуття чинності регуляторним актом та його зміст публікуються в друкованому виданні. 

Річний план закупівель і зміни до нього не оприлюднюються на вебсайті міськради. У Кропивницькому не всі комунальні підприємства опублікували послуги та їхню вартість. Зокрема не має інформації про вартість послуг КП «Універсал 2005», ЖЕО № 9 та інші. Частина цієї інформації опубліковано на сайтах підприємств. Така практика існує в підприємствах «Ритуальна служба», «Електротранс» та інші. Також не всі підприємства оприлюднюють інформацію про пільги.

На сайті міськради оприлюднено програму соціально-економічного розвитку міста на 2018 рік з усіма додатками. Також оприлюдненя місцеві програми: «Міська програма відпочинку та оздоровлення дітей на 2018-2020 роки», «Програма зайнятості населення м. Кропивницького на 2018-202 роки», «Програма реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у м. Кропивницькому на 2017-2020 роки» тощо.  

У форматі відкритих даних не розміщено перелік укладених ОМС договорів, інші правочині додатки, додаткові угоди. У 2017 році також ці документи не були оприлюднені. 

На сайті функціонує пошук за ключовими словами, а проекти рішення також можна шукати за датою оприлюднення. Наразі на сайті міськради Кропивницького не можливий пошук за іншими критеріями. Це обмежує мешканці і змушує витрачати більше часу на пошук потрібної інформації. 

Для покращення показників у цих критеріях потрібно доповнити сайт міськради. Зокрема інформацію про комунальні підтриємтсва, їхні послуги та вартість, розмістити інформацію про договорів та іншу документацію у форматі відкритих даних, додати пошукуві критерії на сайті міськради.

Municipal Property and Land of Municipality?34%

(Українська) У 2018 році рішення про земельні торги не оприлюднювали на сайті міськради. Натомість в проектах рішенях є земельні ділянки, які мають виділятися на земельних торгах. Відповідно на сайті міськради немає інформації про стартову ціну кожного лота, умови користування земельною ділянкою та інше. 

Також у 2018 році у складі управління містобудування та архітектури міської ради Кропивницького сформовано новий структурний підрозділ – Служба містобудівного кадастру. У ній працюють чотири головних спеціаліста та начальниця служби. Відповідна інформація розміщена на вкладці управління містобудування та архітектури. У 2017 році головний архітектор міста заявив про створення відповідної служби, однак сформували її у 2018 році. 

На вебсайті міськради наявна інформація у форматі відкритих даних про об’єкти комунальної власності, а також про перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду чи інше право користування; перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту; перелік маршрутів перевезення пасажирського автомобільного транспорту; розклад руху транспорту; відомості щодо транспортних засобів, які здійснюють перевезення; перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами; актуальні списки власників/орендарів місцевих земельних ділянок.

Не оприлюднено в форматі відкритих даних таку інформацію – перелік незадієних земельних ділянок, які можуть бути передані у користування; реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади; перелік земельних ділянок, що пропонують для здійснення забудови. У 2017 році було оприлюднено меншу інформації у форматі відкритих даних. Змінам сприяло те, що у 2018 році Кропивницький став одним із переможців Всеукраїнського конкурсу муніципальних проектів «Відкриті дані для міста», організованого у рамках проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування України.

Натомість немає таких документів у форматі відкритих даних: переліку земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови, реєстру боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності; відомостей щодо комплексних (територія всього міста) схем розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. Натомість оприлюднено перелік комунальних приміщень, які можуть буде переданими в оренду. 

У 2018 році між громадськими активістами, депутатами тривала дискусія про утворення наглядових рад при комунальних підприємствах. Депутат Олександр Цертій зареєстрував відповідний проект рішення, однак він не набрав потрібної кількості голосів на сесії міськради. Минулого року не було створено наглядові ради при жодному комунальному підприємстві, відповідно немає процедури створення ради та інше. Також у 2018 році не проводили перевірку незалежними аудиторами річної фінансової звітності комунальних підприємств.  

Низкий відсоток свідчить про недостатню роботу органів міськради. Зокрема у земельних питаннях, адже на сайті міськради немає інформації про проведення аукціонів, не опубліковані у форматі відкритих даних інформацію про вільні земельні ділянки, які можна орендувати. У 2018 році не були створені наглядові ради при комунальних підприємствах, не проведено незалежний аудит роботи підприємств. 

DEPUTIES81%

Information on the City Council Deputies?75%

(Українська) У Кропивницькому депутатський корпус немає окремого сайту. Вся інформація про депутатів розміщена на сайті міської ради міста Кропивницького. Наразі депутатами міської ради є 42 особи. На вебсайті є рубрика депутати, де розміщують біографію, фотографію обранця,  контактні номера телефонів, місце прийому та графік прийому виборців. Натомість у біографіях не вказано рік народження, сімейний стан, судимість та партійна приналежність. 

На сайті не оприлюднені декларації про майно, доходи і видатки фінансового характеру депутатів (немає прямого гіперпосилання на сайт НАЗК).

На вебсайті розміщена інформація про графік прийому громадян, у тому числі дні та місце прийому, депутатами міської ради. Більшість депутатів проводять прийом двічі на тиждень в округах, від яких вони були обрані. Такий же графік прийому був і в 2017 році. 

Для покращення відсоткового показника потрібно доповнити біографію депутатів, вставити посилання на декларації обранців на сайт НАЗК. 

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?76%

(Українська) Регламент міської ради є публічно доступним на вебсайті в окремому підрозділі.

На вебсайті опублікована інформація про секретаря Кропивницької міської ради, зокрема біографію, графік прийому. Однак традиційно не зазначена інформація про сімейний стан, партійну приналежність та судимість. Також не оприлюднена декларація (посилання на сайт НАЗК). Повноваження та обов’язки секретаря міської ради зазначені у Статуті територіальної громади, окремо на сайті вони не винесені. Двічі на місяць секретар веде прийом, зазвичай він дотримується цього графіку прийому. Записатися можна через стаціонарний номер телефону, в кабінеті №132. Однак місце прийому не зазначено. 

На сайті міськради оприлюднене положення про постійні комісії міської ради, де детально зазначено повноваження і обов’язків. Нині у міськраді існує шість депутатських комісій: комісія з питань діяльності ради, комісія з питань бюджету, комісія з питань архітектури, комісія з питань промисловості, комісія з питань ЖКГ, комісія з питань охорони здоров’я, освіти. На сайті оприлюднений як керівний, так і весь склад комісій. Регулярно вносять корективи у зміни членів комісії, також вносять зміни, коли депутати створюють певну групу, або виходять із фракції. 

Графік проведення засідань постійних комісій регулярно коригують, однак депутати не завжди дотримуються його. Адже часто перед прийняттям бюджету проводять позапланові засідання бюджетних комісій тощо. 

Досягнути високого відсотку вдалося завдяки оприлюдненю інформації про секретаря міськради, депутатський корпус, роботу постійних комісій. Для покращення показника потрібно доповнити біографії обранців, додати посилання на декларації депутатів, окремо розмістити на сайті повноваження та обов’язки секретаря міськради. 

City Council Plenary Sessions?86%

(Українська) Зазвичай, рішення про скликання сесії ради вчасно оприлюднюються на вебсайті ради. Виключенням є випадки проведення кількох засідань Сесії. Ця практика пов’язана з великої кількістю земельних питань чи дискусії навколо проекту рішення. Також існують випадки, коли на сесію приходить не достатня кількість депутатів або ж після перерви не збирається більшість депутатів, яка потрібна для прийняття рішень.

Проектів рішень публікуються щонайменше за 20 робочих днів до розгляду у спеціальній вкладці. Порядок денний оприлюднюється зазвичай вчасно у рубриці «Сесія». Також дотримуються термінів опублікування прийнятих рішень депутатами міськради, вони публікуються не пізніше 5 робочих днів від дати прийняття

У раді Кропивницького діє електронна система голосування, роздруківка поіменних голосувань по кожному питанню порядку денному, як правило, публікується на вебсайті не пізніше наступного робочого дня після засідання. На вебсайті  публікуються протоколи пленарних засідань. 

У Регламенті  міської ради прописана процедура врегулювання конфлікту інтересів, на засіданнях практикується публічне озвучення про наявний конфлікт інтересів щодо конкретних проектів рішень. 

Ведеться відеотрансляції засідань на YouTube та Facebook. Відео доступне в архівах YouTube, на сайті міськради є посилання на сесійні засідання.

У 2010 році був прийнятий Кодекс доброчесності працівників органів Кіровоградської міської ради. Він розповсюджується і на депутатів міської ради. Зокрема в кодексі йдеться про отримання неправомірної вигоди, визнання конфлікту інтересів тощо.

У 2017 році також завчасно повідомляли про проведення сесій, діяла електронна система голосування та проводили онлайн трансляції у соцмережах та на YouTube. 

Вдалося досягнути високого відсотку завдяки вчасному оприлюдненю пленарних засідань сесій міськради, публікації протоколів, проведення відеотрансляцій тощо. Для покращення результатів потрібно проводити також аудіотрансляцію сесії міської ради та у разі великої кількості питань відразу анонсувати два засідання сесії.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?75%

(Українська) На вебсайті міської ради Кропивницького оприлюднюються рішення, які прийняті на пленарних засіданнях, публікуються вчасно, не пізніше десяти робочих днів. У вкладці «Сесія» публікують протоколи всіх засідань ради, однак інколи це роблять із запізненням. Причинами стають недостатня кількість людей, адже наступні засідання сесій проходять інколи на наступний день або через кілька днів. Стенограми детальні із цитуванням депутатів, доповідачів та міського голови.

На вебсайті оприлюднені протоколи засідань депутатських комісій, однак бувають порушені терміни оприлюднення. Особливо, коли депутатська комісія розглядає бюджет у перервах між сесією тощо. Протоколи не детальні, зокрема зазначений лише доповідач, однак він не процитований. 

На сайті оприлюднюються запити депутатів міської ради в проектах рішеннях, однак ті, що були внесені з голосу публікують в рішеннях. Окремо їх не оприлюднюють. 

На сайті не публікують рішення про розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання. Також не публікується звіти, куди ці кошти виділяються. Подібна практика була і в попередні роки. 

Для покращення відсоткового результату потрібно оприлюднувати всі депутатські запити на окремій вкладці сайту міськради, а також деталізувати стенограми засідань депутатських комісій. Оприлюднити рішення про розмір депутатських фондів та звіти за використання цих коштів. 

Openness?

CITY MAYOR57%

Public Participation?57%

(Українська) Міський голова Кропивницького зазвичай веде прийом громадян двічі на місяць, інколи делегує повноваження своїм заступникам. Відповідний графік оприлюднений на сайті міськради. Як і в попередні роки, записатися на прийом можна у відділі по роботі із зверненням громадян, зателефонувавши на стаціонарний номер телефону, через електронне звернення. Зазвичай міський голова веде прийом на першому поверсі міськради, де є можливості доступу для людей з інвалідністю. 

Андрій Райкович не проводить окремий систематичний прийом інших категорій населення. Натомість очільник міста практикує виїздні зустрічі з мешканцями Кропивницького. 

Міський голова активний користувач соцмереж. Однак він не відповідає містянам у коментарях, зазвичай це робить прессекретар очільника міста. Більшість постів мера стосується робочих візитів, ремонтів доріг, а також привітання з професійними святами. 

У міській раді створена і функціонує «гаряча лінія» для оперативного звернення громадян, в тому числі і до міського голови. У січні-грудні 2018 року на «гарячу лінію» надійшло 7086 звернень. Найактуальнішими були  питання житлово-комунального господарства – 3936 звернень (56% від загальної кількості звернень), проблем транспорту та зв’язку – 1429 звернень (складає 20%). Інші питання містилися у  1721 зверненні (складає 24%). На «гарячій лінії» час від часу чергують керівники управлінь, а також міський голова та секретар міськради.  

У 2018 році не було проведено жодних громадських обговорень. Їх не ініціювали як громадкість, так і посадовці міськради. У 2018 році провели одне громадське слухання щодо актуальних проблем місцевого самоврядування.

В обласному центрі створена Громадська рада міста Кропивницького із 63 представників громадських організацій. У 2018 році через постійні конфлікти дорадчий орган системно не функціонує. Подібна практика існувала і в попередні роки. Адже членами Громадської ради були понад 70 осіб. 

У міській раді не створено оркемий підрозділ, який відповідав би за налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства. Ці функції частково виконує відділ з питань внутрішньої політики. 

Міська рада Кропивницького має позитивну практику із регулярних проведеть прийому громадян, доступному запису на прийом, функціонування петицій та «гарячої лінії». Однак, аби збільшити відсотковий показник потрібно ініціювати громадські обговорення, налагодити роботу Громадської ради, створити окремий підрозділ для налагодження співпраці з громадськими організаціями та інше. 

EXECUTIVE BODIES72%

Public Participation?64%

(Українська) У Кропивницькому містяни можуть без попередньої реєстрації бути присутніми на засіданнях виконкому. Також без проблем можна звернутися до керівників та спеціалістів департаментів. Більшість представників органів місцевого самоврядування працює у приміщенні ЦНАПУ на першому поверсі будівлі, де забезпечений доступ до приміщення людей з інвалідністю. 

На вебсайті міськради детально розписана процедура і проведення громадських слухань. Зокрема ця інформація розміщена у розділі «Консультація з громадкістю» та в Статуті міста. У додатку №3 до Статуту територіальної громади прийнято Положення про громадські слухання в місті Кропивницькому. Зокрема там наголошено про те, хто може ініціювати загальноміські слухання, з яких питань проводять громадські слухання, які документи потрібно подати у міську раду тощо. Оскільки у Кропивницькому в 2018 році не було проведено жодних громадських слухань, то не можна говорити про оприлюднення результатів слухань на сайті, про дотримання термінів інформування та інше. 

У Кропивницькому створена одна громадська рада при виконавчому комітеті міста Кропивницького. У кількості 63 особи, однак через постійні конфлікти рада нормальні не функцінує. У 2018 році не було створено громадських рад при інших виконавчих органах. 

У 2017 році були проведенні одні громадські слухання, які анонсували на сайті міськради. Однак не опублікували протоколи (сценограми) слухань. 

Оскільки у 2018 році не було проведено жодних громадських слухань, то не було можливості дослідити низку питань (термін інформування, оприлюднення результатів слухань, протоколи та інше) і це не дозволило набрати більший відсоток у цьому питанні. 

Access to Public Information?75%

(Українська) На вебсайті міської ради Кропивницького створено окремий розділ щодо публічної інформації. На якому міститься уся необхідна інформація  про порядок та подання запиту на інформацію, також є приклад як оформлювати інформаційний запит до міського голови чи структурних підрозділів від імені фізичних чи юридичних осіб. У 2018 році на сайті міськради Кропивницького не функціонувала система обліку публічної інформації. 

На вебсайті розміщено рішення депутатів міськради «Про забезпечення доступу запитувачів до інформації». Згідно з документом, відділ по роботі зі зверненнями громадян відповідальний для забезпечення доступу до інформації запитувачів – фізичних осіб та загальний відділ відповідальним для забезпечення доступу до інформації запитувачів – юридичних осіб та об’єднань громадян. На сайті не оприлюднення порядок оскарження рішень розпорядників інформації. 

Система навігацій по сайту не завжди є зручною. Інколи інформацію доводиться шукати через систему пошуки, адже рубрикація не завжди логічна і зрозуміла. На сайті існує регулювання масштабування шрифтів, звуковий супровід користувача, клавіатурний доступ. 

Інформаційні запити можна подавати усіма можливими способами: поштою, електронною поштою, телефоном, усно або ж через онлайн-форму. Як правило, відповіді на запити надаються вчасно (не пізніше 5 робочих днів) та у повному обсязі. 

Розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше 10 сторінок не перевищує граничні норми витрат на копіювання (0,1 % розміру мінімальної заробітної плати).

У приміщеннях міськради відведені спеціальні місця для роботи із запитуваними документами із можливістю робити виписки, фотокопії тощо. На сайті оприлюднена форма-зразок запиту щодо отримання доступу до публічної інформації. 

На вебсайті не розміщено переліку найбільш запитуваних питань та відповідей. 

Оприлюднення відкритих даних не завжди проводять у відповідних форматах. Зокрема використовують не відповідні формати – PDF, XLSX, ODS. Цікаво, що одні управління дотримуються вимог із форматами відкритих даних, а інші – ні. Оскільки в нормативній базі (розпорядження міського голови) відсутністя інформація про формати, у яких потрібно оприлюднювати інформацію. Подібна практика існувала з 2017 року, однак у попередній період була оприлюднена менша кількість інформації у форматі відкритих даних. 

Завдяки якісній роботі із інформаційними запитами, доступністю сайту для людей з вадами зору, визначеними розмірами витрат на копіювання та друк запитів вдалося набрати 75 відсотків. Однак для покращення результату потрібно попрацювати над форматами відкритих даних, зробити добірку найзатребуваніших відповідей на запити, допрацювати рубрикацію на сайті. 

Administrative Services?74%

(Українська) У Кропивницькому діє один Центр надання адміністративних послуг. ЦНАП має функціонуючий вебсайт, що містить інформацію про порядок надання 150 послуг, графік роботи тощо. На сайті розміщено інформацію про безоплатний Реєстр адміністративних послуг з посиланням на Урядовий портал та про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки. Однак немає інформації про сполучення громадським транспортом та місця паркування. На вебсайті ЦНАП не структурована інформація про послуги, що надаються виконавчими органами. На сайті та інформаційних стендах ЦНАП оприлюднені інформаційні картки про порядок отримання кожної окремої адміністративної послуги. 

У Центрі проводиться прийом громадян – 6 днів на тиждень, з яких 4 дні – до 17.00; У ЦНАП організовано електронну чергу. 

У приміщенні ЦНАП безоплатно поширюються довідково-інформаційні матеріали про адміністративні послуги. Інформацію про послуги можна отримати за номером телефону. У приміщенні ЦНАП облаштовані інформаційні стенди із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги. Наявні бланки для заповнення (зразки) з метою отримання адміністративних послуг.

У приміщення ЦНАП є декілька скриньок, у які можна подавати скарги та пропозиції. Також створена і функціонує установа з надання безоплатної первинної правової допомоги громадян. А з 2016 року  додатково до послуг ЦНАПу приєднали надання вторинної допомоги – представництво інтересів у судах, надання кваліфікованої юридичної допомоги зокрема малозабезпеченим громадянам та людям зі сходу.

У 2018 році у Кропивницькому не функціонував окремий сервіс, який дозволяв би мешканцям отримувати адміністративні послуги онлайн. 

74% за цей компонент вдалося досягнути завдяки якісній роботі ЦНАПУ та сайту установи. Однак для покращення результатів потрібно впроваджувати у практику онлайн послуги, реєстрацію до спеціаліста через інтернет та інше. 

 

DEPUTIES75%

Public Participation?75%

(Українська) Громадяни можуть бути присутніми на пленарних засіданнях міської ради Кропивницького після написання  письмової заяви. Виконати цю процедуру можна і в день проведення засідання. Ця процедура визначена в статтею 3 Регламенту міської ради міста Кропивницького сьомого скликання. Регламент оприлюднений на сайті міськради. Ця ж стаття узгоджує присутність мешканці обласного центру на засіданнях депутатських комісіях. Громадкість може без перешкод відвідувати депутатські комісії. Винятком може бути невелике приміщення, тоді людей запрошують на розгляд їхнього питання.

У Кропивницькому створені умови доступу для осіб з інвалідністю на перший поверх у приміщення міськради, де знаходиться ЦНАП. Однак потрапити на сесійне засідання люди з інвалідністю не можуть, адже ліфт вузький для візка. 

Згідно п. 9 статті 3 Регламенту міської ради міста Кропивницького сьомого скликання пройшовши реєстрацію і повідомивши за годину до початку сесії громадяни можуть виступати на засіданні. На практиці ж ця процедура більш демократична і на початку сесії мешканці можуть заявити про бажання виступити з того чи іншого питання і їм надають слово. 

Більшість депутатів міської ради особисто ведуть прийом виборців, втім не усі обранці проводять прийом у чітко вказаному місці та у визначений час. Щомісячний прийом проводять всі депутати, однак інколи делегуючи ці повноваження своїм помічникам. 

Порядок проведення громадських слухань, місцевої ініціативи, загальних зборів громадян врегульовано в Статуті територіальної громади міста Кропивницького. Утворення та функціонування Громадської ради при виконавчому комітеті прописано в окремому положенні, яке розміщене на сайті міськради.

Депутати розглядають на засіданнях ради електронні петиції, які набрали необхідну кількість голосів мешканців Кропивницького.

У 2018 році не проводилися жодні громадські обговорення ні за ініціативи депутатів, міського голови чи громадськості. Хоча процедура проведення громадських обговорень детально виписана в Статуті територіальної громади. У 2017 році проводили одне громадське обговорення. Відсутність громадських обговорень свідчить про недостатню активність як виконавчих органів, так і депутатів.

Для набрання більшого відсотку потрібно, аби депутати щомісячно вели особистий прийом громадян, проводили громадські обговорення.

Accountability?

CITY MAYOR77%

Financial Resources of Municipality?78%

(Українська) На сайті міської ради опублікований річний звіт про виконання бюджету. У документі йдеться про виділення коштів на конкретні управління, комунальні підприємства, є порівняння з минорічними витратами та доходами, фотографіями відремонтованих приміщень, доріг тощо. 

Інформація про використання публічних коштів розміщена на порталі spending.gov.uа. Окремо на сайті не опублікована інформація про використання публічних коштів. 

На сайті розробили спеціальну рубрику «Податки і збори», де можна ознайомитися із рішенням депутатів міськради щодо встановлення відповідного оподаткування. У цій рубриці розміщена інформація про пільги та інше. У 2018 році також оприлюднювали відповідні документи. 

Наразі звіт про виконання бюджету міста публікують в форматі PDF, від цього страждає інтерактивність інфографік, розмір зображення і відповідно сприйняття містянами інформації. Також потрібно, аби окремо публікувалися розмір податків і зборів, а поруч рішення сесій. Адже пошук розмір сплати у документах займає чимало часу.

Report on the City Mayor’s Performance?76%

(Українська) У «Статуті територіальної громади» у статті 27 передбачений звіт міського голови міста Кропивницького та депутатів міської ради. 

У 2018 році міський голова Кропивницького один раз звітував на відкриті зустрічі з територіальною громадою. Частково на цій зустрічі озвучують інформацію про виконання програм соціально-економічного розвитку міста та про виконання місцевих цільових програм. 

Про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради та роботу виконавчих органів влади перед міською радою зазвичай звітують керівники управлінь та заступники міського голови.

Окремий звіт міського голови про роботу виконавчих органів не оприлюднюється на вебсторінці ради. У 2018 році подібну зустріч проводили  паралельно транслюючи звіт міського голови на місцевому каналі. У попередні роки міський голова звітував у прямому ефірі телебачення, перед декількома журналістами. Якщо попередні роки очільник міста обирав для свого звіту медіа майданчики, то у 2018 році – це була зустріч із мешканцями Кропивницького в стінах міської ради. 

Хорошою практикою вважається звіт міського голови двічі на рік перед громадою міста і в подальшому опублікування звіту на сайті міськради не лише у стрічні новин, а й окремим документом. Наразі на сторінці міського голови оприлюднений звіт ще за 2016 рік, а в рубриці «Звіти» є звіт за 2018 рік.

EXECUTIVE BODIES39%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?33%

(Українська) У Кропивницькому виконавчі органи (управління) звітують традиційно раз на рік про свою діяльність перед депутатами міськради, а також проводять пресконференції для журналістів. Окремо начальники управлінь двічі на рік перед територіальною громадою не звітують. Оскільки не проводиться окремий звіт, то не можливо говорити про вчасне розповсюдження анонсу заходу.

У рубриці звіти розміщені звіт міського голови за 2016, 2017 та 2018 роки, а також звіт заступника міського Олександра Мосіна, звіт начальника відділу соціальної підтримки Юлії Вовк. 

На вебсайті ради не оприлюднюється звіт про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку. Також на сайті у вкладці звіти не оприлюднено проміжні та заключні звіти про хід виконання цільових програм у поточному році. На сайті є лише перелік програм із посиланням на рішення депутатів міськради про прийняття програм. У проектах рішеннях можна знайти звіти виконавчих органів перед депутатами міськради. 

Виконавчі органи подають раді письмові звіти про хід та результати відчуження комунального майна, однак їх окремо не оприлюднюють. Відпровідні звіти можна знайти у проектах рішенях на сайті міськради. 

На вебсайті публікують лише статистичну кількість запитів на публічну інформацію. Однак не зазначають їхню проблематику та відповіді на найбільш поширені питання. У 2018 році до муніпаліцитету Кропивницького надійшло 390 запитів на інформацію, на всі надано інформацію. Кількісний показник запитів можна відслідкувати кожного місяця.  

Критично низька оцінка у цьому питанні через те, що не проводяться звіти управлінь двічі на рік, вони не публікуються окремо на сайті міськради, немає оприлюднених поточних та заключних звітів. Оприлюднюється лише кількість поданих запитів на публічну інформацію, вони не розподілені за тематикою, не викоремлено найзатребуваніша інформація і вона не оприлюднена.

Financial Resources of Municipality?49%

(Українська) На вебсайті міської ради Кропивницького розміщена інформація про структура та обсяг видатків міського бюджету. На сайті оприлюднений звіт за перший квартал, перше півріччя, за дев’ять місяців та річний звіт за виконання бюджету за 2018 рік. Зазвичай звіти оприлюднюються вчасно, у них є діаграми із порівннями за попередні роки та детально розписане розподіл бюджетних коштів. Публічне представлення практикують перед депутатами міськради на сесіях та на пресконференціях. 

На сайті не оприлюднена детальна інформація про фінансові ресурси, які витрачаються на забезпечення діяльності органу місцевого самоврядування. Цю інформацію можна знайти у загальному документі про бюджет міста. Тому наразі важко говорити про конкретну суму, яка витрачаєть на діяльність органу місцевого самоврядування. 

На вебсайті не оприлюднено звіт виконавчих органів про хід та результати відчуження комунального майна. Натомість, коли звітує управління комунальної власності перед депутатами, то відповідний проект рішення публікують. Також на вебсайті не оприлюднюють фінансові звіти комунальних підприємств. Подібна практика існувала і в попередні роки. У міськради обгрунтовують це тим, що очільники управлінь звітують на сесіях та на пресконференціях, де можуть бути присутні мешканці обласного центру. 

Для покращення відсоткового показника на сайті міськради варто окремо оприлюднювати інформацію про фінансові ресурси, які витрачаються на забезпечення діяльності міськради. А також окремо публікувати звіти виконавчих органів про хід відчуження комунального майна та фінансові звіти комунальних підприємств. 

Regulatory Policy?25%

(Українська) На сайті міськради є вкладка регуляторна політика, де розміщують звіти про здійснення регуляторної політи та їхні доповнення. Також у цій вкладці публікують звіти про відстеження результативності регуляторних актів. Однак не завжди вчасно їх оприлюднюють, тому і такий низький відсоток. Для покращення показника потрібно вчасно публікувати відстеження результативності.

У 2017 році вчасно та в повному обсязі оприлюднювали відповідні документи.

DEPUTIES46%

Reporting on Performance Results?46%

(Українська) Всі постійні депутатські  комісії звітували перед радою, однак їхні звіти не оприлюднені на сайті. Оприлюднення звітів врегульовано Регламентом міської ради міста Кропивницький сьомого скликання, однак немає термінів оприлюднення звітів. Також звіти не оприлюднювалися в 2017 році.

Натомість на вебсайті затверджений та оприлюднений графік звітування депутатів. Наразі на сайті міськради оприлюднено звіти 22 депутатів із 42. У Регламенті ради не прописані терміни звітування. У міськраді пояснили затримку оприлюднення звітів технічними складнощами із сайтом. 

У звітах, як правило, міститься інформація про роботу в окрузі, статистика звернень, проведені ремонти доріг, приміщень комунальних закладів за бюджетні кошти. Немає інформації про доручення виборців, участь в громадських обговореннях, статистика та тематика запитів тощо. Наразі не визначений перелік вимог до змісту звіту. У Регламенті зазначено, що звіти депутатів міськради та постійних і тимчасових комісій мають розміщувати на сайті, однак немає вимог до них. Ця практика існувала і в 2017 році. 

На вебсайті відсутня інформація про кількість коштів, які виділені з депутатських фондів на потреби громадян. У 2018 році не існувало практики виділення окремого депутатського фонду на матеріальну допомогу. 

Депутати міської ради міста Кропивницького можуть набрати більший відсоток у питаннях звітування, якщо на сайті оприлюднюватимуть окремо звіти постійних депутатських комісій, у Регламенті детально прописати вимоги до депутатських звітів, оприлюднять терміни звітування та публікуватимуть про кошти, які виділені з депутатських фондів.

Comments are closed.