Rating of (Українська) Київ 2017:

73%

Publicity Index

72%

City Mayor publicity

71%

Executive bodies publicity

75%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR81%

Information on the On City Mayor and His Activities?65%

(Українська) На офіційному веб-сайті Київської міської ради та сайті виконавчого органу ради – Київської міської державної адміністрації є вичерпні біографічні відомості (дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан, фото, партійна приналежність) про міського голову, однак не вказано про наявність чи відсутність судимості голови міської ради (адміністрації).

Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови як за 2016, так і за 2017 рр. не оприлюднена на веб-сторінках Київської міської державної адміністрації та на сайті Київської міської ради її немає.

На сайтах ради та її виконавчого органу немає інформації щодо поштової та електронної адреси міського голови, телефону його приймальні, проте є гіперпосилання на офіційний сайт.

Відсутній графік особистого прийому міським головою киян. Незважаючи на те, що на сайті Київської міської державної адміністрації оприлюднена процедура запису на такий прийом, однак вона є занадто складною.

На сайті адміністрації в повній мірі наявна інформація щодо повноважень та функцій міського голови, тимчасового розподілу обов’язків між головою та заступниками. Висвітлення діяльності голови міської ради (КМДА) відбувається систематично, проте здебільшого на сайті адміністрації. Міський голова активно взаємодіє із представниками засобів масової інформації. Інформування жителів міста Києва про діяльність голови міської ради (КМДА) забезпечується на високому рівні. Однак, якість висвітлення діяльності міського голови на сайті ради та сайті київської адміністрації є абсолютно різною.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?77%

(Українська) На офіційному сайті Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації відсутня зведена інформація про помічників та радників міського голови, проте наявна інформація про керівника та заступника патронатної служби. Зведена контактна інформація з номерами телефонів працівників міської ради та підпорядкованих раді структур наявна у розділі «Секретаріат» на сайті міської ради. На веб-сторінці ради є детальна інформація про порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад, розміщена інформація про актуальні вакансії.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?84%

(Українська) На офіційному порталі КМДА оприлюднено Стратегію розвитку міста «Стратегічний план до 2025 року». Документ викладено на 140 сторінках, і є ґрунтовним та вичерпним.  Також проведене відповідне обговорення нормативного акту.

У КМДА діє комунальна організація «Київгенплан», яка здійснює моніторинг чинного Генерального плану міста та є генеральним проектувальником у розробці нового Генерального плану розвитку міста Києва і його приміської зони до 2025 року. Функціонує сайт організації, є сторінка «Генеральний план міста Києва» в соціальній мережі Facebook, де громадськість має змогу обговорювати тематичні питання. Документ разом з детальним планом території міста знаходиться серед інших документів управління архітектури. Усі додатки (малюнки-схеми) доступні у великому розширенні, що спрощує ознайомлення з ними. Генеральний план м. Києва не містить інформацію з обмеженим доступом (окрім схем водопостачання та розміщення військових об’єктів, планів цивільної оборони).

На порталі КМДА функціонує окремий розділ, присвячений бюджетній політиці («Бюджет»), де є інформація про чинний бюджет, зміни до нього, інформація про виконання бюджету поточного року. Крім того, на сторінці оновленого інтернет-порталу КМДА існує розділ «Відкритий бюджет», де за допомогою таблиць, графіків та схем можна перевірити стан виконання бюджету міста Києва.

У розділі «Програма ЕСР» на порталі КМДА розміщено актуальну програму на 2017 рік, (рішення Київської міської ради від 12 грудня 2016 року N 554/1557 «Про Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на 2017 рік»), розподіл асигнувань на фінансування капітальних вкладень Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік, інформація про виконання даної Програми.

Муніципалітет Києва не запровадив систему управління якістю (ISO). Таким чином, ОМС не отримували сертифікат, який підтверджує виконання вимог стандарту ISO 9001:2001 (результат проведення зовнішнього аудиту).

Regulatory Documents of Municipality?94%

(Українська) У місті Києві є Статут територіальної громади, який затверджений радою та пройшов державну реєстрацію (Наказ Міністерства юстиції України № 14/5 від 2 лютого 2005 року «Про реєстрацію Статуту територіальної громади міста Києва»). Також на сайті КМДА оприлюднена Концепція нової редакції Статуту територіальної громади міста Києва, триває обговорення.

Розпорядження міського голови вчасно оприлюднюються на веб-сторінці ради у розділі «Розпорядження Київського міського голови». Розпорядження з кадрових питань у базу документів також вносяться. Завдяки зручному пошуку, документи у розділі «Розпорядження Київського міського голови» можна знаходити відповідно до дати, назви, слів з тексту тощо.

У структурі КМДА є окремий підрозділ, що відповідає за «доступ до публічної інформації». Також на сайті є відповідна рубрика, де можна ознайомитися із порядком подання та оформлення відповідних запитів.

EXECUTIVE BODIES74%

Information on Executive Bodies and Their Heads?97%

(Українська) На сайті КМДА доступна інформація про склад, повноваження та роботу виконавчих органів у розділі «Адміністрація» в підрозділі «Структура». Інформація про керівний склад подана в повному обсязі: дані про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, розклад роботи департаментів, управлінь та відділів, що функціонують у КМДА. Інформація про керівників та працівників структурних підрозділів, графіки прийому громадян та процедуру запису представлена в повному обсязі. На сайті є графік прийомів (особистих та виїзних) заступників голови КМДА. Приблизна тривалість прийомів заступників міського голови складає 4 години в місяць на особистих зустрічах і 1 годину на гарячій телефонній лінії. Прийом здійснюється за попереднім записом через управління з питань звернень громадян апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

У голови КМДА є шість заступників. Інформацію про них можна знайти у розділі «Адміністрація», підрозділі «Керівництво». Проте вона представлена не в повному обсязі – формат біографічних відомостей не є уніфікованим, у ряді випадків відсутня інформація щодо судимості та сімейного стану, способів зв’язку тощо.

На сайті подано інформацію про всі функції й завдання структурних підрозділів КМДА, перелік підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління КМДА, також там є контактні номери телефонів.

Information on the City Council Executive Committee?100%

(Українська) Функції виконавчого комітету міської ради виконує Київська міська державна адміністрація (КМДА). Функціонує сайт КМДА, який доволі зручний у користуванні та інформаційно наповнений – зокрема там можна знайти інформацію про персональний склад КМДА, контактні номери телефонів і електронні пошти, оприлюднено біографічні відомості керівників КМДА, в т. ч. дата народження, освіта, досвід роботи, фото, декларації про доходи, розклад роботи, графіки прийому. Проте у ряді випадків відсутня інформація про сімейний стан.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?91%

(Українська) На офіційному порталі КМДА є рубрика «Розпорядження», де розміщено усі розпорядження, що стосуються діяльності КМДА. Відомості, що стосується регуляторної діяльності теж представлені на сайті: планування регуляторної діяльності, оприлюднення проектів регуляторних актів, відстеження результативності регуляторних актів, відомості про здійснення регуляторної діяльності, реєстр регуляторних актів. і. Є окремий сайт КП «Головний інформаційно – обчислювальний центр», де подано розрахунки кожного виду тарифу за комунальні послуги та оприлюднені рішення, якими ці розрахунки були затверджені.

У відкритому доступі є Програма економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018 рік з усіма додатками, розподіл асигнувань на фінансування капітальних вкладень, інформацію про виконання Програми.

На офіційному порталі КМДА працює загальний пошук серед новин та іншої інформації, яка розміщена на сайті. Окрім цього, можна здійснювати пошук серед документації ради.

Municipal Property and Land of Municipality?44%

(Українська) У столиці України відбуваються земельні торги, їх рішення вчасно оприлюднюються. На сайті КМДА є рубрика «Містобудівний кадастр», де можна, увійшовши в систему, заповнити онлайн заяву на пайову участь. Також на виконання Закону України «Про регулювання містобудівної документації», постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011р №559 «Про містобудівний кадастр» департаментом містобудування та архітектури ведеться реєстрація та внесення до бази даних містобудівного кадастру виданих містобудівних умов та обмежень забудови і будівельних паспортів.

Проте виконавчі органи не опублікували близько половини наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних згідно постанови КМУ № 835 від 21 жовтня 2015 р.

DEPUTIES87%

Information on the City Council Deputies?63%

(Українська) На веб-сторінці Київської міської ради розміщено більшість важливої інформації про депутатів: фото, біографічні відомості, способи зв’язку, перелік помічників. Проте у ряді випадків відсутня інформація про сімейний стан, наявність чи відсутність судимості, партійну приналежність. На сайті ради не можна ознайомитися із деклараціями про майно, доходи і витрати депутатів.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?89%

(Українська) На офіційному сайті Київської міської ради можна ознайомитися з регламентом роботи Київської міської ради, положенням про роботу та складом постійних комісій, графіком їхніх засідань. Інформацію про секретаря ради можна знайти у відповідній рубриці, проте на офіційному веб-сайті не можна ознайомитися із відповідною декларацією про майно, доходи і витрати. Розміщена актуальна інформація про склад депутатських фракцій. На веб-сайті КМР у вигляді карти доступна інформація про депутатів та межі округів. Інформація про обов’язки та функції секретаріату ради опублікована в повному обсязі: його місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку та електронної пошти. Регламент роботи міської ради є публічно доступним на веб-сторінці міської ради.

City Council Plenary Sessions?89%

(Українська) Розпорядження Київського міського голови про скликання сесії ради та чергових засідань публікуються на веб-сторінці ради вчасно, оприлюднюються проекти порядку денного пленарних засідань на веб-сторінці ради.

В міській раді діє система електронного голосування. Результати поіменних голосувань, по кожному питанню порядку денного, вчасно оприлюднюються на веб-сайті ради. Доступна інформація щодо поіменної реєстрації депутатів на пленарних засіданнях.

Засідання ради можна дивитися в режимі реального часу. Є відео-трансляція засідань на телеканалі «Київ».

Варто відзначити, що на сайті створено окремий розділ, де б оприлюднюються запити депутатів. Також на офіційному веб-ресурсі доступна інформація про план реалізації депутатами доручень виборців.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?100%

(Українська) На веб-сайті ради вчасно оприлюднюються всі рішення, які приймаються на пленарних засіданнях. Протоколи засідань постійних депутатських комісій та засідань ради публікуються.

Openness?

CITY MAYOR66%

Public Participation?66%

(Українська) Згідно інформації, що розміщена на офіційному веб-сайті КМДА, міський голова Києва проводить особистий прийом громадян один раз на місяць. Попри це, остання дата прийому, що зазначена на сайті КМДА – лютий 2018 року. Прийом здійснюється відповідно до Порядку організації та проведення особистого прийому громадян у виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) за попереднім записом через управління з питань звернень громадян апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Запис та запрошення громадян на особистий прийом до Київського міського голови здійснюється за його особистим дорученням. Запис на особистий прийом до Київського міського голови проводиться на підставі письмового звернення, яке окрім прізвища, ім’я, по батькові, місця проживання, контактного телефону, прохання про особистий прийом, обов’язково повинне містити суть порушеного питання. До звернення можна долучити матеріали, що обґрунтовують заяву (клопотання), скаргу або пропозицію (зауваження), а також матеріали, які містять інформацію, до яких посадових осіб чи органів державної влади звертався громадянин та які було прийнято рішення. Таким чином процедура запису на такий прийом є занадто складною. Крім того, на офіційних веб-сайтах ОМС міста Києва немає жодної інформації про графік прийому міського голови та інформації про систематичний прийом інших категорій осіб/об’єднань (підприємства, НУО).

Активно оновлюється сторінка міського голови у соціальні мережі Facebook. У свою чергу у столиці протягом восьми років діє «Контактний центр міста Києва», де по телефону 15-51 оператори приймають скарги і пропозиції від мешканців міста. Організація була започаткована на базі колишньої Служби допомоги киянам Call-центр 15-51 і входить до Національної системи опрацювання звернень до органів влади. Щоб надати компетентну та розгорнуту відповідь, усі звернення заявників оперативно потрапляють до відповідних структурних підрозділів адміністрації м. Києва. У короткий термін співробітники «Контактного центру» надають потрібну інформацію. Завдяки «гарячій лінії» контактного центру заявнику не доведеться писати звернення та приносити його для реєстрації в державну установу – достатньо буде лише подзвонити за багатоканальним телефоном 15-51 (зі стаціонарного) або за телефоном (044) 205-73-37 та озвучити свою проблему чи пропозицію оператору. «Гаряча лінія» працює цілодобово, без вихідних та у святкові дні. Крім того, можна залишити своє звернення через веб-сайт «Контактного центру міста Києва» www.1551.gov.ua.

EXECUTIVE BODIES75%

Public Participation?48%

(Українська) Кияни мають вільний доступ лише до кабінетів, що знаходяться на першому поверсі адміністративного комплексу по вулиці Хрещатик, 36. В іншому випадку потрібно заздалегідь замовляти перепуску.

На сайті КМДА є інформація про детальну процедуру проведення громадських слухань чи інших механізмів громадської участі (місцева ініціатива, електронна петиція).  Варто відзначити, що дані механізми участі громадян у прийнятті рішень було суттєво вдосконалено впродовж останніх двох року. На сайті наявна часткова інформації про вже проведені громадські слухання (інформаційні повідомлення, матеріали розгляду та протоколи відповідних слухань).

На сайті КМДА у розділі «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів» можна висловити власну позицію щодо того чи іншого проекту рішення чи розпорядження, перейменування вулиці тощо.

Access to Public Information?75%

(Українська) За доступ до публічної інформації відповідальним є підрозділ «Управління інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації». Цей підрозділ організовує доступ мешканців Києва до публічної інформації, розпорядником якої є Київська міська державна адміністрація. На сайті КМДА є окремий розділ «Публічна інформація», де можна ознайомитися з проектами нормативно-правових та інших актів, оформити запит на інформацію, ознайомитися з порядком складання, подання, опрацювання запитів на інформацію, що надходить до виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), з порядком оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації, прочитати звіти про опрацювання запитів на отримання публічної інформації, нормативно – правову базу, побачити найбільш запитувані документи.

Підрозділ приймає запити на інформацію як індивідуальні, так і колективні. Запит можна подати в усній, письмовій чи іншій формі. Зокрема: поштою, факсом, телефоном та електронною поштою.

Запити приймаються в довільній формі, але аби спростити процедуру оформлення письмових запитів у Київській міській державній адміністрації було розроблено спеціальну форму для запиту. Також на сайті можна завантажити форми для подання письмових запитів від фізичної та юридичної особи, й від об’єднання громадян. Зазвичай інформація, що запитується, надається виконавчими органами вчасно. Якщо ж запит потребує довшого часу на розгляд, про це додатково повідомляється. На веб-порталі ради КМДА розміщена єдина база обліку публічної інформації, однак, щоб увійти у базу потрібно обов’язково авторизуватися.

Administrative Services?98%

(Українська) Центр надання адміністративних послуг міста Києва знаходиться за адресою вул. Дніпровська набережна, 19–Б. У кожному районі міста функціонує окремий ЦНАП. Київський ЦНАП має власний веб-сайт, яким громадяни можуть скористатися при заповненні різних інформаційних карток, ознайомитися з переліком послуг, які надає ЦНАП, там же можна отримати інформацію про регіональні підрозділи ЦНАПу у різних районах міста та їх контакти. Також пройшовши коротку реєстрацію користувач отримує доступ до особистого кабінету, за допомогою якого можна онлайн записатися на візит чи отримати електронну консультацію.

Самі центри надання адміністративних послуг облаштовані належним чином: є скриньки для відгуків, стенди, інформаційні матеріали, зразки документів для самостійної роботи з ними. Наявні також необхідні для заповнення бланки. В місті створено установу з надання безоплатної первинної правової допомоги.

DEPUTIES68%

Public Participation?68%

(Українська) Кияни мають відносно вільний доступ до кулуарів Київської міської ради та засідань постійних комісій.

Процедури проведення громадських слухань, місцевої ініціативи та загальних зборів громадян у Статуті територіальної громади міста Києва є надто узагальненими, проте вичерпно деталізовані в окремих положеннях ради.

Переважна більшість депутатів ради проводить особистий прийом громадян, проте інформація про години такого прийому розміщена на веб-сайті ради лише у половини депутатів.

Accountability?

CITY MAYOR63%

Financial Resources of Municipality?100%

(Українська) У розділі «Бюджет» на порталі КМДА розміщено квартальні, піврічні та річні звіти про виконання місцевого бюджету. Окрім цього, наявна інформація щодо видаткової та дохідної частини та анотації щодо загального стану виконання бюджету. Крім того, на сторінці оновленого інтернет-порталу КМДА існує розділ «Відкритий бюджет», де за допомогою таблиць, графіків та схем можна перевірити Стан виконання бюджету міста Києва.

Report on the City Mayor’s Performance?55%

(Українська) Міський голова лише частково інформує про результати своєї річної роботи у формі виступу перед Київською міською радою. Звітування перед територіальною громадою на відкритій зустрічі не рідше одного разу на рік не відбувається.

Натомість на сайті КМДА відбувається систематичне інформування населення про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, місцевих цільових програм, оприлюднюються звіти про здійснення державної регуляторної політики.

EXECUTIVE BODIES62%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?30%

(Українська) Управління та департаменти КМДА не звітують про свою діяльність безпосередньо перед територіальною громадою на відкритих зустрічах. Відповідно на сайті КМДА немає графіку такого звітування. Також у відкритому доступі взагалі немає письмових звітів відділів і департаментів про результати роботи.

Проте, у свою чергу, на сайті КМДА публікуються звіти про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, місцевих цільових програм.

При комунальних підприємствах не створено наглядових рад.

Financial resources of Municipality?95%

(Українська) На веб-порталі КМДА є окремий розділ «Бюджет», де розміщені нормативно-правові акти, що стосуються бюджетоутворення, проекти нормативно-правових актів, рішення «Про бюджет міста Києва» на 2018 з усіма додатками, інформація про виконання бюджету за 2017 р. (помісячно, поквартально, за півріччя) та паспорти бюджетних програм (ПБП), звіти про виконання паспортів бюджетних програм, інформація про місцевий та гарантований борг. Крім того, у розділі «Відкритий бюджет» можна детально ознайомитися із доходами та видатками міського бюджету.

Regulatory Policy?100%

(Українська) На веб – сайті КМДА є окремий розділ «Регуляторна діяльність», у якому розміщено інформацію про планування регуляторної діяльності. Оприлюднено проекти регуляторних актів, звіти про відстеження результативності регуляторних актів. Також для публічного ознайомлення представлений реєстр регуляторних актів.

DEPUTIES60%

Reporting on Performance Results?60%

(Українська) У порівнянні з попередніми роками, рівень підзвітності депутатського корпусу значно зріз. Практично усі депутати розмістили звіти про свою роботу на офіційному веб-сайті органу. Процедура та обов’язок звітування депутатів Київської міської ради врегульовано окремим рішенням “Про звіти депутатів Київської міської ради”. Проте не оприлюднено графіку звітування депутатів.

Головною проблемою підзвітності депутатського корпусу залишається якісне наповнення звітів про роботу інформацією про діяльність у раді та її органах, виконання передвиборчої програми, роботу з виборцями, участь в обговореннях.

Leave a Reply