Rating of (Українська) Луцьк 2017:

72.3%

Publicity Index

59%

City Mayor publicity

75%

Executive bodies publicity

80%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR69%

Information on the On City Mayor and His Activities?28%

(Українська) На офіційній веб-сторінці Луцької міської ради оприлюднена біографія в. о. міського голови, з  переліком його повноважень можна ознайомитися лише в Регламенті ради. На сайті не оприлюднена актуальна декларація про майно, доходи в. о. міського голови, однак вона наявна на сайті НАЗК. Інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку, адресу електронної пошти в. о. міського голови наявна на сторінці ради. На період проведення дослідження на сайті ради була відсутня інформація про графік прийому громадян в. о. міського голови. Водночас, на момент презентації результатів Індексу публічності такі дані з’явилися. Окрема процедура прийому міським головою ініціативних груп чи інших груп інтересів (громадських об’єднань, профспілок, релігійних організацій тощо) на сайті відсутня. Інформація про діяльність в. о. міського голови висвітлюється на веб-сайті ради не системно (раз чи двічі на тиждень). В. о. міського голови рідко комунікує з працівниками ЗМІ шляхом організації брифінгів, прес-конференцій, прямих ефірів, неформальних зустрічей з журналістами.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?79%

(Українська) На веб-сайті Луцької міської ради оприлюднена інформація про помічників, радників міського голови.  На сайті опублікований вичерпний телефонний довідник із номерами телефонів усіх відділів та департаментів міської ради, а також комунальних підприємств міста. На сторінці ради можна ознайомитися із загальним порядком та умовами проходження конкурсу на заміщення вакантних посад.  Також на сайті ради у вільному доступі оприлюднені розпорядження міського голови про призначення на посаду службовця/заміщення вакантної посади. Водночас, протокол засідання конкурсної комісії про результати конкурсів на заміщення вакантних посад на веб-сторінці недоступний.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?73%

(Українська) На офіційному сайті ради не оприлюднено план стратегічного розвиту міста, оскільки цей документ перебуває на стадії розробки. Що стосується Генерального плану міста, то оприлюднена лише його графічна частина, а описова відсутня. На сайті ради доступне рішення про затвердження міського бюджету на поточний рік (з додатками), а також зведена актуальна редакція бюджету (з усіма змінами). Оприлюднено актуальну програму соціально економічного розвиту міста на 2017-2019 роки. У Луцькій міській раді запроваджена система управління якістю (ISO). Програмного документу, який визначає пріоритетні напрямки розвитку сфери відкритих даних у раді не прийнято. Міська рада проводить закупівлі через систему PROZORRO. У міській раді функціонує система електронних петицій.

Regulatory Documents of Municipality?94%

(Українська) Статут територіальної громади оприлюднений на офіційному сайті Луцької міської ради. Усі розпорядження міського голови оперативно оприлюднюються у відповідному розділі. На сайті є можливість пошуку документів за різними критеріями: дата, назва, номер, тип. У 2017 році Луцькою міською радою було прийнято документ, яким запроваджено і врегульовано процедуру бюджету участі. Водночас, документ, яким врегульовано порядок доступу до відкритих даних, так і не прийнято.

EXECUTIVE BODIES82%

Information on Executive Bodies and Their Heads?70%

(Українська) Зведена інформації про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, розклад роботи виконавчих органів Луцької міської ради, є в довіднику на сайті ради. Окремого розділу з цими даними на період дослідження не виявлено. Біографічні дані та фотографії заступників міського голови наявні у вільному доступі на веб-сторінці міської ради. Робочі телефони та номери кабінетів заступників міського голови є в окремо опублікованому телефонному довіднику. Їхні декларації про майно, доходи та зобов’язання фінансового характеру є на сайті НАЗК, але не опубліковані на сайті міськради. Інформація про повноваження та функції усіх виконавчих органів оприлюднена в Регламенті на сайті ради. На момент проведення нашого дослідження інформація про графік прийому громадян керівниками виконавчих органів та процедуру запису на веб-сайті була відсутня. Однак, на період проведення прес-конференції працівники міської ради оприлюднили цю інформацію на веб-ресурсі.

Інформація про усі підприємства, установи та організації (керівники, контактна інформація, сфера діяльності), що належать до сфери управління міської ради, оприлюднена на сайті. Інформація про керівників установ і закладів соціальної сфери, що належать до сфери управління міської ради, їхні контакти теж оприлюднені на сайті.

Information on the City Council Executive Committee?96%

(Українська) На сайті ради наявна біографічна довідка керуючого справами виконавчого комітету. Контактні дані, місцезнаходження даного посадовця можна знайти лише в довіднику. Інформація про персональний склад виконкому, біографічні дані членів цього владного органу, їх повноваження оприлюдненні в окремому розділі на сайті ради. Актуальна інформація про місце та час засідань виконавчого комітету публікується оперативно.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?80%

(Українська) На веб-сайті ради оприлюднюються рішення та проекти рішень виконавчого комітету, проекти регуляторних актів, план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік, проекти регуляторних актів. Усі документи можна знайти через систему пошуку на сайті. Проект порядку денного засідань виконкому оприлюднюють завчасно (за 5 днів до прийняття). Не багато виконавчих органів ради оприлюднюють річні плани закупівель на сайті prozorro.gov.ua. На веб-ресурсі ради такі документи взагалі не оприлюднено.

Інформація про послуги, що надаються комунальними підприємствами та їх вартість, а також інформація про пільги для різних категорій населення, види послуг теж на сайті не оприлюднені. Водночас, розрахунки тарифів на комунальні послуги можна знайти на офіційному сайті Луцької міської ради. На офіційному веб-сайті ради оприлюднено програму соціально-економічного розвиту міста на 2017-2019 роки  зі змінами. Однак не оприлюднено перелік  усіх місцевих цільових програм, які фінансуються з місцевого бюджету.

На офіційному сайті ради функціонує зручна система пошуку інформації. Дозволяє шукати як окремі документи, так і оперативну інформацію, оголошення, сторінки.

Луцька міська рада оприлюднює набори даних на Єдиному державному веб-портал відкритих даних.

Municipal Property and Land of Municipality?86%

(Українська) Луцька міська рада оприлюднює рішення про земельні торги в однойменному розділі.  Рішення містять всі необхідні дані. Інформація про результати земельних торгів публікується вчасно. Містобудівний кадастр міста перебуває на стадії створення. В міській раді створено відповідну службу містобудівного кадастру.

Перелік об’єктів комунальної власності; незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів; земельних ділянок; суб’єктів господарювання комунальної власності; їх фінансова звітність та боргові зобов’язання; перелік перевізників, що надають послуги автомобільного транспорту; маршрути перевезення; відомості щодо комплексних схем розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності; перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами; інформацію про рекламні засоби оприлюднено у форматі ВД.

Також зазначимо, що Луцькою міською радою прийняте рішення про порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради унітарних комунальних підприємств. Водночас, рішення про перевірку незалежними аудиторами річної фінансової звітності комунальних підприємств не прийнято.

DEPUTIES82%

Information on the City Council Deputies?56%

(Українська) На веб-сайті Луцької міської ради номери телефонів та електронні пошти, біографічні депутатів ради оприлюднені частково. Є контактні телефони лише деяких депутатів, немає відомостей про судимість та трудову діяльність. Більше того, цю інформацію можна знайти у розділі “Міська рада” (Прийом громадян). Інформація про права та обов’язки депутатів відображена у ст. 7 та 8 Регламенту ради. Декларації про майно, доходи і видатки фінансового характеру депутатів не оприлюднені. На сайті ради можна знайти інформацію про дні, години та місце прийому більшості депутатів ради. Водночас, є депутати, які не оприлюднили жодної відповідної інформації. Це: Наталія Бунда, Олександр Волинець, Олександр Кравченко.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?70%

(Українська) Регламент роботи Луцької міської ради, положення про роботу постійних депутатських комісій розміщені у вільному доступі на сайті ради. Наявна актуальна інформація про графіки засідань усіх постійних депутатських комісій. Інформація про склад постійних депутатських комісій та його зміни доступна. У регламенті ради, на сайті можна ознайомитися із повноваженнями депутатів. Є актуальна інформація про склад депутатських фракцій. На веб-сайті ради відсутня інформація про перелік та межі округів, в яких обрані депутати міської ради.

На сайті ради є окрема сторінка Секретаря міської ради, але окрім фотографії, імені, прізвища та по-батькові посадовця – детальніших даних не оприлюднено. Водночас, у розділі “Прийом громадян”, поряд з іншими депутатами, є дані про прийом громадян секретарем ради. Так як даний посадовець виконує обов’язки міського голови, то біографічна інформація про нього є на сторінці “Міський голова». Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру секретаря ради на веб-сайті ради відсутня.

City Council Plenary Sessions?87%

(Українська) Рішення про скликання сесії Луцької міської ради оприлюднюється на сайті не пізніше, ніж за 10 днів до її проведення. Проект порядку денного сесії оприлюднюється за тиждень до засідання. Проекти рішень ради переважно оприлюднюються за  20 днів до засідання. Знайти їх можна у розділі «Міська рада» або через систему пошуку на сайті.

В  Луцькій міській раді наявна електронна система голосування. Інформація про реєстрацію депутатів на пленарних засідань оприлюднюється на веб-сторінці ради. Результати поіменних голосувань по кожному питанню порядку денного оприлюднюються вчасно. На веб-сайті можна переглянути відеотрансляція пленарних засідань міської ради. Також існує відеоархів засідань міської ради.

Практики повідомлення депутатами про наявність конфлікту інтересів під час пленарного засідання Луцької міської ради немає, хоч це і врегульовано в ст. 6 Розділу 6 Регламенту ради.  Етичний кодекс у міській раді не затверджено.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?100%

(Українська) На сайті Луцької міської ради вчасно оприлюднюються всі рішення, прийняті на пленарних засіданнях, протоколи сесій, протоколи засідань постійних депутатських комісій. У розділі «Міська рада» публікуються протоколи засідань депутатських комісій.

Openness?

CITY MAYOR64%

Public Participation?64%

(Українська) В. о. Луцького міського голови здійснює прийом громадян у визначений час та за зазначеною адресою. Відповідно до оприлюдненого графіку, на прийом відведено 6 годин на місяць. У приміщені, де відбувається прийом громадян (департамент «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку»), забезпечені належні умови доступу для осіб з інвалідністю.

Громадяни можуть легко записатися на прийом і потрапити на нього того ж місяця. Міський голова особисто проводить прийом. Систематичний прийом інших категорій, зокрема організацій громадянського суспільства – представників профспілок, громадських організацій, релігійних об’єднань, університетів тощо, та систематичні виїзні прийоми не проводяться. Процедура запису на прийом не є складною. Зробити це можна по телефону, або заповнивши електронну форму та надіслати її на відповідну електронну скриньку. Опції дистанційного звернення громадян на сайті ради немає. Виїзні зустрічі в. о. Луцького міського голови проводить рідше, ніж раз на місяць. Григорій Пустовіт використовує Facebook у своїй комунікації з мешканцями і веде свою сторінку особисто – https://www.facebook.com/profile.php?id=100003575286553.

За налагодження співпраці Луцької міської ради з організаціями громадянського суспільства відповідає Відділ зв’язків із громадськістю. У Луцькій міській раді функціонує гаряча лінія для оперативного звернення громадян. При міському голові створена Громадська рада, але її наявність не сприяє вирішенню проблем міста. Фактично Громадська рада – це майданчик для обговорення активними лучанами життя міста. Також зазначимо, що в. о. міського голови у 2017 році не зініціював жодного громадського обговорення та дослідження громадської думки.

EXECUTIVE BODIES83%

Public Participation?83%

(Українська) Громадяни мають вільний доступ до засідань виконавчого комітету та приміщень ради. Водночас, відповідно до системи контролю і управління доступом в приміщенні виконавчого комітету ради, громадяни можуть зайти в приміщення ради за наявності паспорта або іншого документа, який посвідчує особу.

Вичерпна інформація про процедуру проведення громадських слухань та інформація про інші механізми громадської участі доступна у Статуті громади. Повідомлення про проведення громадських слухань переважно оприлюднюються не менше ніж за 2 тижні і містять вичерпну інформацію про предмет обговорення. Також на веб-сайті доступна інформація про результати громадських слухань.

Створені робочі групи та громадські ради не завжди функціонують належним чином. Протоколи засідань містобудівної ради не опубліковані. Водночас, інформація про порядок оскарження рішень органів місцевого самоврядування опублікована у п. 30 Ст. 16 Статуту міста.

Access to Public Information?72%

(Українська) На офіційному сайті Луцької міської ради функціонує окремий розділ “Публічна інформація”, який містить усю потрібну інформацію. На веб-ресурсі ради створено систему обліку публічної інформації. Виконавчі органи зазвичай дотримуються термінів надання відповідей на запити. Разом з тим, не всі відповіді на запити є повними та обґрунтованими. Порядок оскарження рішень (дій чи бездіяльності) розпорядників інформації опублікований у розділі «Публічна інформація» на сайті ради. У приміщенні ради забезпечені спеціальні місця для роботи з документами та можливість запитувачів інформації опрацьовувати потрібну інформацію.

Система навігації нового офіційного сайту ради є більш зручною, ніж у попередній його версії, що діяла до осені 2017 року. Водночас, стрічка новин сайту оновлюється не надто оперативно. Можливість користування сайтом Луцької міської ради для людей з інвалідністю (зокрема, зі слабим зором) не забезпечена.

Луцькою міською радою не створений окремий портал відкритих даних, але функціонує окремий розділ на сайті ради («Відкриті дані»), де набори даних оприлюднюються у форматі відкритих даних (RDF, XML, JSON, CSV).

Administrative Services?100%

(Українська) Луцький Центр надання адміністративних послуг розпочав свою роботу у липні 2013 року. На кінець 2017 р. ця установа надає 513 послуг і цей перелік надалі доповнюється. На сайті ЦНАПу оприлюднена інформація про порядок надання відповідних АП, режим доступу до приміщення, в якому здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування. Також, на веб-сайті ЦНАП розміщена інформація про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації.

У луцькому ЦНАПі успішно діє інформаційно-консультаційний пункт для іноземців. У приміщенні  безоплатно поширюються довідково-інформаційні матеріали про адміністративні послуги. Є можливість отримати інформацію про послуги за допомогою засобів зв’язку. У приміщенні облаштовані інформаційні стенди із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги. У ЦНАП організовано електронну чергу.  У приміщенні Луцького ЦНАП облаштовані скриньки для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг. Лучани мають змогу зареєструватися на сайті місцевого ЦНАПУ і таким чином створити свій кабінет на даному ресурсі. Це дає їм можливість консультуватися, вести архів послуг, якими вони користувалися.

DEPUTIES92%

Public Participation?92%

(Українська) Мешканці міста мають вільний доступ до приміщення Луцької міської ради. Особам з інвалідністю створено частковий доступ до кабінетів ради. Зокрема в чотириповерховому приміщенні міськради відсутній ліфт (зал сесійних засідань знаходиться на четвертому поверсі).

В Регламенті ради детально визначено процедуру доступу до засідань постійних депутатських комісій.

Депутати ведуть регулярний прийом виборців, але не завжди ведуть його особисто.

В Статуті територіальної громади зазначені процедури проведення громадських слухань (ст. 27), загальних зборів громадян (ст. 26), подання місцевої ініціативи (ст. 28), утворення та функціонування консультативно-дорадчих органів ради (п. 4 ст. 32 ІІІ Розділу Статуту міста).

В цілому в місті у 2017 році відбулося 3 громадських слухання. З ініціативи депутатів фракції «Народний» контроль в Луцьку було проведено громадське слухання про підвищення оплати проїзду в маршрутних автобусах.

Accountability?

CITY MAYOR35%

Financial Resources of Municipality?62%

(Українська) На офіційному веб-сайт Луцької міської ради оприлюднено затверджений звіт про виконання бюджету міста, інформацію про перелік та ставки місцевих податків і зборів. На єдиному веб-порталі використання публічних коштів (spending.gov.ua) лише розпочато оприлюднення інформації про використання публічних коштів. Інформацію про перелік та ставки місцевих податків і зборів не розміщено.

Report on the City Mayor’s Performance?29%

(Українська) Процедура звітування міського голови перед громадою врегульована у Статуті територіальної громади. На сайті Луцької міської ради можна ознайомитися із звітами про виконання програм соціально-економічного розвитку. Сам в. о. міського голови інформує громадян про виконання лише окремих програм. В раді існує практика щорічного звітування міського голови про виконання його повноважень та щодо здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради. Однак в.о. міського голови Григорій Пустовіт ще не звітував, адже не пройшов рік виконання його повноважень. Про роботу виконавчих органів в. о. міського голови теж не звітував.

Звітів про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради на веб-сайті немає.

EXECUTIVE BODIES53%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?30%

(Українська) Виконавчі органи міської ради не звітують про свою діяльність безпосередньо перед громадою. На сайті також відсутні їхні звіти. Виконавчі органи подають раді письмові звіти про хід та результати відчуження комунального майна.  Звіти щодо розгляду запитів на публічну інформацію публікуються на сайті ради у розділі «Публічна інформація».  Проміжні та заключні звіти про хід виконання цільових програм в поточному році теж оприлюднено на сайті.

При жодному комунальному підприємстві міста не створено наглядової ради.

Financial resources of Municipality?72%

(Українська) На веб-сайті Луцької міської ради оприлюднено детальну інформацію про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету; фінансові ресурси, які витрачаються на забезпечення діяльності виконавчих органів; квартальні звіти про виконання місцевого бюджету. Водночас,  фінансової звітності суб’єктів господарювання комунальної власності, звітів виконавчих органів про хід та результати відчуження комунального майна на веб-ресурсі ради не опубліковано. Публічне представлення інформації про виконання місцевого бюджету відбувається під час сесійних засідань Луцької міської ради та  засідань виконавчого комітету.

Regulatory Policy?100%

(Українська) Звіти про відстеження результативності регуляторних актів публікуються на веб-сайті Луцької міської ради.

DEPUTIES64%

Reporting on Performance Results?64%

(Українська) На сайті Луцької міської ради відсутні звіти про роботу депутатських комісій. Перед громадою постійні комісії теж не звітували.

Процедуру звітування депутатів перед радою врегульовано в ст. 9 Регламенту ради. Луцькою міською радою затверджено строки проведення звітів депутатів перед виборцями та графік звітування депутатів. Звіти усіх депутатів розміщено у розділі «Міська рада» на сайті. Водночас зазначимо, що не всі депутати звітують про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу не рідше 1 разу на рік. Більшість депутатських  звітів містять структуровану та ґрунтовну інформацію.

Також зазначимо, що в Луцькій міській раді немає депутатського фонду.

Leave a Reply