Rating of (Українська) Луцьк 2018:

78.1%

Publicity Index

76%

City Mayor publicity

82%

Executive bodies publicity

76%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR76%

Information on the On City Mayor and His Activities?48%

(Українська) На офіційному веб-сайті Луцької міської ради опубліковані вичерпні біографічні відомості про в.о. міського голови (за виключенням партійної приналежності). Також тут можна знайти контактну інформацію (контактний телефон, адреса електронної пошти, гіперпосилання на персональну сторінку в мережі Facebook) в.о. міського голови. Натомість, щоб ознайомитись з переліком повноважень та функцій міського голови, потрібно перейти у розділ «Про місто», де відповідна інформація міститься у «Статуті територіальної громади міста Луцька». На персональній сторінці в.о. міського голови на сайті міськради відповідні дані відсутні.

На сайті Національного агентства з питань запобігання корупції можна знайти опубліковану декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в.о. міського голови. Декларація містить усі відомості про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови та членів його сім’ї. Разом з тим, на сайті Луцької міської ради відповідна декларація чи гіперпосилання на декларацію в.о. міського голови відсутні.

На офіційній веб-сторінці ради та дошці оголошень є актуальна інформація про графік прийому громадян міським головою (процедура запису відсутня як така), на прийом може потрапити будь-який громадянин у визначений відповідно до графіку час. Прийом ведеться регулярно у приміщенні Центру надання адміністративних послуг, куди мають доступ усі категорії громадян. Разом з тим, на офіційній сторінці ради відсутня інформація про порядок прийому міським головою ініціативних груп громадян і/або інших груп інтересів.

Інформація про діяльність в.о. міського голови не завжди оперативно та не систематично з’являється на веб-сайті ради. Міський голова не надто активно комунікує з представниками ЗМІ шляхом організації брифінгів, прес-конференцій, неформальних зустрічей з журналістами. Частіше в.о. міського голови з’являється на телеефірах одного з місцевих (приватних) телеканалів – «Аверс» у телепрограмах «Відкрита влада. Місто», «На часі. Гість», «На часі: питання/відповіді», «Звіти. Наживо» тощо.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?80%

(Українська) Попри те, що посада міського голови у Луцькій міській раді вакантна, у штаті працює перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Григорій Недопад, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Луцької міської ради, керуючий справами виконавчого комітету Юрій Вербич, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Костянтин Петрочук. Також наявна інформація про двох радників міського голови Ігоря Поліщука та Анатолія Миронюка. На сайті Луцької міської ради опублікована біографічна та контактна інформація про усіх зазначених осіб.

Також на веб-сайті Луцькради наявна зведена контактна інформація з номерами телефонів працівників міської ради та підпорядкованих раді структур. Дані містяться у «Телефонному довіднику Луцької міської ради», розміщеному на головній сторінці веб-сайту.

На веб-сторінці ради є детальна інформація про порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад. Однак, в офіційних джерелах влади (на веб-сайті, в газеті «Луцький замок») не вдалось знайти вчасно оприлюднених оголошень про всі наявні конкурси на заміщення вакантних керівних посад  (начальники відділів, управлінь, департаментів). Разом з тим, на інформаційний запит в раді відповіли, що оголошення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад оприлюднюються усіма можливими способами – в друкованому органі (в газеті «Луцький замок»), на офіційній веб-сторінці ради. У вільному доступі (на веб-сайті) наявні розпорядження міського голови про призначення на керівні посади службовців/заміщення вакантних посад. Натомість, на веб-сторінці ради не вдалось знайти усіх протоколів засідань конкурсних комісій про результати заміщення вакантних посад (із зазначенням кількості кандидатів, складу конкурсної комісії, без зазначення персональних даних), оскільки на веб-сайті ради наявна неефективна система пошуку інформації.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?78%

(Українська) У Луцьку досі не прийнятий план стратегічного розвитку міста, який містить опис мети, завдань, напрямів стратегічного розвитку міста та план реалізації, оскільки відповідний документ все ще перебуває на стадії розробки. Спроби розпочати роботу над Стратегією розвитку міста Луцька сягають ще 2016 року, коли виконком Луцькради проводив конкурс на закупівлю послуг з розробки Стратегії. Пізніше – у 2017 році організація, яка перемогла у конкурсі проводила публічні заходи (громадські обговорення, круглі столи) для напрацювання положень Стратегії. Втім, станом на 2019 рік Луцька міська рада так і не підтримала запропонованого проекту документу і не знайшла альтернативних варіантів. Разом з тим, на веб-сайті опубліковано рішення міської міської ради від 30.01.2019 року «Про затвердження стратегічних цілей розвитку міста Луцька до 2030 року». У додатку до рішення міститься три розділи і 39 цілей розвитку міста відповідно.

Що стосується генерального плану міста, то на сайті ради оприлюднена лише графічна його частина, а описова його частина відсутня. Відповідно до інформації, отриманої на запит, матеріали генерального плану населеного пункту не містять інформації з обмеженим доступом.

На веб-сайті міської ради розміщене рішення ради про затвердження міського бюджету на поточний рік (з усіма додатками). Також розміщені рішення про затвердження змін до бюджету міста. Актуальна редакція бюджету міста (видатки, надходження) та інша інформація про бюджет (включаючи інформацію про бюджет розвитку та депутатський фонд) розміщена на сайті в окремому розділі «Бюджет». Оприлюднено також програму соціально-економічного розвиту міста на 2018-2019 рік

В місті запроваджена система управління якістю (ISO) та є чинний сертифікат, який підтверджує виконання вимог стандарту ISO 9001:2015 (результат проведення зовнішнього аудиту). Сертифікат дійсний до 21 червня 2020 року.

В Луцьку функціонує система електронних петицій. Гіперпосилання на сайт https://e-dem.in.ua/lutsk міститься на головній сторінці веб-сайту ради. На сайті ради оприлюднено документ, який визначає пріоритетні напрямки розвитку сфери відкритих даних. Зокрема, йдеться про розпорядження Луцького міського голови від 08.05.2018 року «Про затвердження переліку наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних». Цей документ визначає пріоритетні напрямки розвитку сфери відкритих даних.

Regulatory Documents of Municipality?92%

(Українська) Чинний Статут територіальної громади міста Луцька був прийнятий рішенням міської ради №3 від 23.08.2007 року. Відтоді зміни до статуту приймалися двічі у 2016 році. І сам статут і зміни до нього (окремими документами) оприлюднені на сайті міської ради. Статут містить преамбулу та шість розділів: «Загальні положення. Місто Луцьк і лучани», «Права і обов’язки лучан», «Міська громада і міське самоврядування», «Міська влада», «Власність міської громади», «Прикінцеві положення».

Усі розпорядження міського голови вчасно (не пізніше 5 робочих днів з дня підписання)  оприлюднюються на офіційній веб-сторінці ради. На сайті є окремий розділ під назвою «Документи», де можна здійснювати пошук розпоряджень міського голови, використовуючи «фільтри»: «розпорядження міського голови з адміністративно-господарських питань», «розпорядження міського голови з кадрових питань» і «розпорядження міського голови з питань основної діяльності». На сайті також є можливість пошуку документів за номерами, втім, неефективно працює пошук за ключовими словами, відтак, знайти той чи інший документ, не знаючи його номеру досить складно.

Нормативний документ, який регулює порядок доступу до відкритих даних, прийнятий та доступний на веб-сайті ради. Це розпорядження міського голови, яке також передбачає 26 позицій інформації, які підлягають оприлюдненню у форматі відкритих даних.

На головній сторінці сайту Луцької міської ради можна знайти розділ «Бюджет участі». В цьому розділі оприлюднено просвітницьку інформацію для лучан, пов’язану з проектом, інформацію про передбачені кошти на реалізацію бюджету участі, електронну систему для голосування за подані проекти, бланк-заявку проекту, а також інструкцію. Також тут можна знайти документ, яким запроваджено та врегульовано процедуру громадського бюджету. Зокрема, йдеться про «Положення щодо впровадження бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) міста Луцька» від 22.12.2017 року з додатками.

Луцька міська рада та її структурні підрозділи активно використовують систему електронних закупівель PROZORRO та PROZORRO.Продажі. На головній сторінці сайту Луцькради міститься розділ «Електронні закупівлі», де опубліковано інформацію про електронні закупівлі виконавчих органів Луцької міської ради та електронні закупівлі комунальних підприємств, установ, закладів міської ради. Тут міститься інформація про закупівлі виконавчого комітету Луцької міської ради, 12 департаментів, управлінь та відділів та 18 підприємств, установ і закладів.

EXECUTIVE BODIES81%

Information on Executive Bodies and Their Heads?88%

(Українська) На офіційному веб-сайті Луцької міської ради є доступною інформація про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, розклад роботи виконавчих органів міської ради. Уся контактна інформація міститься у розділі «Телефонний довідник Луцької міської ради», а інформацію про структуру та функції виконавчих органів міської ради можна знайти у розділі «Міська влада». У довіднику також є інформація про керівників виконавчих органів ради, втім, відсутні їх біографічні відомості. У розділі «Міська влада» оприлюднено інформацію про графіки прийому громадян усіма керівниками виконавчих органів. 

Біографічні відомості (дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан, судимість, фото) заступників міського голови та  інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку доступні на веб-сайті міської ради у розділі «Міська влада» – «Заступники міського голови, радники та помічники». Тут у 2018 році можна було знайти інформацію про першого заступника міського голови та двох заступників, а на момент написання звіту – про першого заступника і трьох заступників. Також на веб-сайті ради у розділі «Міська влада» наявна інформація про графік прийому усіма заступниками міського голови. Виборці можуть потрапляти на такі прийоми без попереднього запису. 

На сайті міської ради не оприлюднені декларації про майно, доходи і витрати жодного із заступників міського голови. Відповідні декларації, що містять також відомості про майно, доходи і видатки фінансового характеру членів сімей заступників можна знайти лише на сайті НАЗК. Прямого гіперпосилання на відповідні декларації на сайт НАЗК на веб-сторінці Луцької міської ради немає. 

На веб-сторінці ради наявна інформація про усі підприємства, установи та організації (керівники, контактна інформація, сфера діяльності), що належать до сфери управління міської ради. Відповідні відомості можна відшукати у розділі «Електронний довідник Луцької міської ради», а також ця інформація дублюється у форматі відкритих даних у розділі «Прозорість влади». 

Information on the City Council Executive Committee?100%

(Українська) Виконавчий комітет Луцької міської ради складається з: секретаря міської ради Григорія Пустовіта, першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Григорія Недопада, заступника міського голови і керуючого справами виконавчого комітету Юрія Вербича, заступниці міського голови Ірини Чебелюк, а також інших членів виконавчого комітету, серед яких Олександр Рачков, Ігор Алєксєєв, Андрій Киця, Михайло Щур, Олександр Тиводар, Олександр Серватович, Андрій Парфенюк та Ігор Муковоз. 

Інформація про персональний склад виконавчого комітету, а також оприлюднені короткі біографічні відомості членів виконкому (дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан, судимість, фото) міститься на сайті Луцької міської ради у розділі «Міська влада» – «Виконавчий комітет». Контактний телефон керуючого справами виконавчого комітету є у «Електронному довіднику Луцької міської ради».

У цьому ж розділі – «Міська влада» на веб-сайті ради оприлюднений Регламент роботи виконавчого комітету Луцької міської ради, результати голосувань за питання порядку денного. Разом з тим, на сайті міської ради в розділі «Оперативна інформація» вчасно оприлюднюється актуальна інформація про адресу, місце та час засідань виконавчого комітету.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?83%

(Українська) На офіційному сайті Луцької міської ради оприлюднюються усі рішення виконавчого комітету. Проекти рішень виконавчого комітету також вчасно оприлюднюються на офіційній веб-сторінці ради. Проект порядку денного засідань виконкому теж завчасно (щонайменше 5 днів до дня засідання виконкому) оприлюднюються на веб-сайті. І рішення, і проекти рішень, і проекти порядку денного засідань можна знайти у розділі «Документи»

На веб-сайті ради у розділі «Документи» оприлюднено рішення виконавчого комітету Луцької міської ради «Про план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік». Додатком до рішення йде сам План, який також оприлюднений у форматі відкритих даних у розділі «Прозорість влади». Він включає в себе всю необхідну інформацію – визначення видів і назв проектів, цілей їх прийняття, строків підготовки проектів, найменування органів та підрозділів, відповідальних за розроблення проектів регуляторних актів. Натомість, повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів не публікуються. Усі проекти регуляторних актів із відповідним аналізом регуляторного впливу вчасно (не пізніше 5 робочих днів з дня публікації повідомлення про оприлюднення відповідного проекту регуляторного акту) оприлюднюються на веб-сайті ради. Рішення про набуття чинності регуляторним актом та його зміст публікуються в друкованому ЗМІ, зокрема, в газеті «Луцький замок». 

Річний план закупівель і зміни до нього вчасно оприлюднюється на сайті prozorro.gov.ua. 

На веб-сайті міської ради є інформація про усі послуги, що надаються комунальними підприємствами та їхню вартість. Вони публікуються переважно у розділі «Прозорість влади» у форматі відкритих даних. Також на веб-сайті наявна інформація про пільги для різних категорій населення і щодо різних  видів послуг.

На офіційному веб-сайті ради у розділі «Документи» оприлюднено програму соціально-економічного розвиту міста на короткостроковий період (1 рік) з усіма додатками. Програму було затверджено рішенням Луцької міської ради від 31.01.2018 року. Також на сайті оприлюднено перелік  усіх місцевих цільових програм, які фінансуються з місцевого бюджету. Втім, таку інформацію про кожну окрему програму можна знайти лише у розділі «Документи».

У форматі відкритих даних було розміщено перелік укладених Луцькою міською радою договорів, укладені договори, інші правочини з додатками, додаткові угоди та інші матеріали до них лише у листопаді 2018 року. Їх можна знайти у розділі «Прозорість влади» на веб-сайті ради, втім, протягом року такий перелік не був доступний громадянам.

На офіційному сайті ради неефективно функціонує система пошуку інформації, зокрема, відсутній контекстний пошук по усій текстовій інформації за ключовими словами, а також пошук в базі даних нормативно-правових актів, що розміщені на сайті (можливий лише пошук документів за повню назвою або за категоріями).  

Municipal Property and Land of Municipality?73%

(Українська) У Луцьку відбуваються земельні торги у формі аукціону і рішення про проведення земельних торгів оприлюднюються на веб-сайті ради у розділі «Документи». Також на веб-сайті ради у розділі «Оголошення» можна знайти повідомлення про проведення земельних торгів. Детальна інформація про перелік земельних ділянок; стартову ціну кожного лота; умови користування земельною ділянкою; особу, уповноважену укласти відповідний договір можна знайти на ресурсі http://torgy.land.gov.ua, гіперпосилання на який міститься на веб-сайті ради. Інформація про результати земельних торгів безпосередньо на веб-сайті ради не оприлюднюються.

Уся геопросторова інформація міста Луцька міститься на «Геопорталі відкритих даних Луцької міської ради». Створений та функціонує містобудівний кадастр міста. В міській раді функціонують Головне управління Держгеокадастру у Волинській області, Луцький ГУ МВ Держгеокадастру у Волинській області, ТОВ «Технічне бюро кадастру».

На веб-сайті міської ради у розділі «Прозорість влади» – «Відкриті дані» публікується значний обсяг інформації у форматі відкритих даних. Зокрема, оприлюднено перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови; перелік об’єктів комунальної власності; актуальні списки власників/орендарів місцевих земельних ділянок; реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади; перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту, та маршрути перевезення; розклад руху громадського транспорту; відомості щодо транспортних засобів, які обслуговують пасажирські автобусні, тролейбусні та трамвайні маршрути перевезення (кількість транспортних засобів на кожному маршруті, марка, модель, державний номер, пасажиромісткість); перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами; інформацію про рекламні засоби тощо.

Разом з тим, перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування було оприлюднено у форматі відкритих даних лише у березні 2019 року, а перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду чи інше право користування (з даними про умови передачі об’єктів в оренду) оприлюднено без зазначення умов договорів.

Луцька міська рада не приймала рішення про порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради унітарних комунальних підприємств. Також не приймалося й рішення про перевірку незалежними аудиторами річної фінансової звітності комунальних підприємств.

DEPUTIES83%

Information on the City Council Deputies?42%

(Українська) З-поміж усіх суб’єктів владних повноважень у Луцьку лише депутатський корпус міської ради  продемонстрував зниження показників публічності у поточному році. У порівнянні з 2017 роком цей показник знизився на 4,2%. В першу чергу це пов’язано з недостатнім висвітленням інформації про депутатів на сайті міськради.

На веб-сайті Луцької міської ради оприлюднено лише частину контактної інформації депутатів, яка міститься в різних розділах. Зокрема, в окремому розділі – «Телефонний довідник Луцької міської ради» містяться усі адреси електронних пошт депутатів, натомість у розділі «Міська рада» – «Прийом громадян депутатами» містяться контактні телефони лише половини депутатів. Не зважаючи на те, що більшість депутатів активно комунікують з виборцями у мережі Facebook, посилання на сторінки депутатів у соціальній мережі відсутні на сайті ради.

У Луцькій міській раді наявна проблема і з висвітленням біографічних відомостей про усіх депутатів. Так, на веб-сторінці ради у 2018 році були наявні лише неповні біографічні відомості про більшість депутатів (дата народження, фото, від якої політичної сили обирався), а повні біографічні відомості (дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан, судимість, фото, партійна приналежність) – лише про трьох депутатів. На момент написання звіту у 2019 році більш розширені біографічні відомості з’явились про двадцять депутатів. Втім, більшість біографій все ще не містить відомостей про їх партійну приналежність.   

На веб-сайті Луцькради також не оприлюднені декларації про майно, доходи і видатки фінансового характеру депутатів, немає і прямого гіперпосилання на сайт НАЗК, де ці декларації відображені.

Інформація про права та обов’язки депутатів міської ради відображена у «Регламенті Луцької міської ради» і опублікована на веб-сайті міської ради у розділі «Міська рада» – «Регламент міської ради VII скликання».

На веб-сайті Луцької міської ради є окремий підрозділ, де розміщено інформацію про графік прийому громадян (дні, години, місце прийому, контакти приймалень) депутатами міської ради – «Прийом громадян депутатами». Тут відображені графіки прийому, адреси приймалень та контакти не усіх депутатів. Окрема зазначена на сайті ради інформація, як з’ясувалось в результаті перевірки роботи приймалень, не відповідає дійсності (місце, графік роботи).

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?69%

(Українська) На сайті Луцької міської ради у вільному доступі розміщено інформацію про структуру і порядок організації роботи представницького органу місцевого самоврядування, зокрема,  «Регламент роботи Луцької міської ради VII скликання» і «Положення про постійні комісій Луцької міської ради». У розділі «Міська рада» – «Комісії Луцької міської ради» наявна актуальна інформація про перелік постійних депутатських комісій, графіки засідань усіх комісій, протоколи засідань. А також інформація про склад постійних депутатських комісій та його зміни. 

У розділі «Міська рада» – «Фракції» опубліковано інформацію про кількість фракцій у Луцькій міській раді (6 фракцій), хто є головами фракцій, приналежність депутатів до тієї чи іншої фракції. Також тут відображено інформацію про позафракційних депутатів. 

Зокрема, у Луцькій міській раді функціонує 6 депутатських фракції: «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» (15 депутатів), Всеукраїнське об’єднання «Свобода» (5 депутатів), «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (4 депутати), «Об’єднання «Самопоміч» (4 депутати), Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (4 депутати) та «Громадський рух «Народний контроль» (3 депутати). Ще 7 депутатів Луцької міської ради є позафракційними.  

На веб-сайті ради є інформація про повноваження, графік прийому секретаря ради та його біографічні дані (за виключенням партійної приналежності), втім, відповідні дані розкидані на сайті в різних розділах. Так, у розділі «Міська рада» – «Секретар міської ради» міститься лише біографія та контакти секретаря, натомість, графік прийому громадян міститься у розділі «Міська влада». На сайті відсутня декларація про майно, доходи витрати і зобов’язання фінансового характеру секретаря ради, а також відсутнє гіперпосилання на декларацію, розміщену  на сайті НАЗК.

Інформація про перелік та межі округів, в яких обрані депутати Луцької міської ради, не представлена на сайті міської ради. На інформаційний запит щодо цього питання в раді відповіли, що така інформація відсутня, оскільки відповідно до чинного виборчого законодавства округи як такі є формальними, а кожен депутат міської ради є представником усієї міської громади. Разом з тим, у розділі «Прозорість влади» – «Відкриті дані» у форматі відкритих даних розміщено інформацію про виборчі округи, утворені для проведення виборів депутатів Луцької міської ради. 

На веб-сайті ради відсутня інформація про роботу органу, який забезпечує роботу міської ради (секретаріат), обов’язки та функції секретаріату ради. Натомість, у «Електронному довіднику міської ради» є інформація про склад секретаріату ради, місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку та електронної пошти.

City Council Plenary Sessions?93%

(Українська) Сильною стороною Луцької міської ради є висвітлення інформації про пленарні засідання. Рішення про скликання сесії ради вчасно (не пізніш як за 10 днів до її проведення) оприлюднюється на веб-сайті ради та друкованому виданні «Луцький замок». Проект порядку денного сесії також заздалегідь оприлюднюється на веб-сайті ради (не пізніше, як за 10 днів до дня проведення засідання). Його можна знайти у розділі «Документи». Крім того, всі проекти рішень ради також вчасно (щонайменше за 20 днів до засідання) оприлюднюються на веб-сторінці ради.

В Луцькій міській раді діє електронна система голосування «Віче». Інформація про реєстрацію депутатів на пленарних засідань оприлюднюється на веб-сторінці ради у форматі відкритих даних лише за результатом голосування. Самі ж результати поіменних голосувань, по кожному питанню порядку денного, вчасно (через 1-3 робочі дні після засідання) оприлюднюються на веб-сторінці ради також у форматі відкритих даних. 

Он-лайн трансляція усіх пленарних засідань міської ради ведеться на веб-сайті ради. Також на сайті доступними є архіви відеозаписів усіх пленарних засідань. Разом з тим, стенограми пленарних засідань ради на сайті не оприлюднюються, хоч і ведуться під час засідань. У міській раді ведуться обговорення можливостей здійснення он-лайн трансляцій засідань постійних комісій.

У Луцькій міській раді існує практика повідомлення депутатами, в разі необхідності, про наявний конфлікт інтересів. Процедура врегулювання конфлікту інтересів визначено у «Регламенті Луцької міської ради». Зокрема, про свою неучасть у голосуванні депутати заявляють або у письмовій формі ще до початку пленарного засідання, або ж усно безпосередньо перед голосуванням щодо «конфліктного» питання. 

У міській раді затверджений та діє «Етичний кодекс працівників виконавчих органів Луцької міської ради», дія якого поширюється також і на депутатів міської ради.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?100%

(Українська) На веб-сайті Луцької міської ради вчасно (не пізніше 10 робочих днів після засідання) оприлюднюються всі рішення, прийняті на пленарних засіданнях міської ради. Їх можна знайти у розділі «Документи», а також вони оприлюднені у розділі «Публічна інформація». Протоколи  всіх засідань ради оприлюднюють на сайті ради у розділі «Міська рада» – «Протоколи засідань сесій», а також їх можна відшукати у розділі «Документи».

Уся інформація, яка стосується роботи постійних комісій міськради оприлюднюється на веб-сайті раді у розділі «Міська рада» – «Комісії Луцької міської ради». Тут можна знайти протоколи усіх засідань постійних депутатських комісій. Особливістю діяльності постійних комісій міської ради у Луцьку є нерегулярність проведення засідань окремих з них. Для прикладу, постійна комісія Луцької міської ради з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму у 2018 році провела лише 4 засідання, а постійна комісія з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва востаннє проводила засідання ще у червні 2018 року. Причиною цього може бути нерівний склад комісій, коли найбільша налічує дев’ять депутатів, а найменша – лише двох.  

На веб-сайті ради опубліковано рішення, яке регулює розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання. «Програму формування та використання депутатського фонду на 2017-2020 роки» було прийнято Луцькою міською радою ще під час засідання 21.03.2017 року. До Програми у 2018 році двічі вносились зміни. Нині депутатський фонд одного депутата становить 100 тис. грн на рік. 

Openness?

CITY MAYOR85%

Public Participation?85%

(Українська) Відповідно до опублікованого на веб-сайті Луцької міської ради графіку в.о. міського голови проводить регулярний прийом громадян у перший та третій понеділок місяця з 14:00 до 17:00, виділяючи на це 6 годин щомісячно. Прийом здійснюється у приміщенні департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку», що є досить зручним і доступним для різних категорій населення. На практиці громадяни можуть легко, без додаткових перешкод і без попереднього запису потрапляти на прийом до в.о. міського голови. В.о. міського голови особисто проводить прийоми і не делегує цей обов’язок своїм підлеглим. Натомість, в.о. міського голови не проводить окремий систематичний прийом інших категорій осіб/об’єднань, зокрема організацій громадянського суспільства – представників профспілок, громадських організацій, релігійних об’єднань, університетів тощо. На інформаційний запит у раді відповіли, що в.о. міського голови за потреби (коли є звернення) зустрічається з іншими категоріями населення, використовуючи практику проведення виїзних прийомів. 

В.о. міського голови активно використовує у своїй комунікації з мешканцями сучасні інформаційно-комунікаційні технології, зокрема соціальну мережу Facebook. Гіперпосилання на його персональну сторінку у Facebook міститься на веб-сайті ради поряд із контактними даними в.о. міського голови. Разом з тим, в міській раді створена і функціонує «гаряча лінія» 15-80 для оперативного звернення громадян, в тому числі до міського голови. Використовуючи ці інструменти в.о. міського голови оперативно дізнається про проблеми, які турбують мешканців і вимагають нагального вирішення. Крім, того у місті працює комунікаційна платформа https://opencity.in.ua. Будь-який мешканець, використовуючи платформу «Відкрите місто», має можливість оперативно повідомляти про комунальні проблеми у місті, а влада інформує мешканців про хід їх вирішення. 

В.о. міського голови періодично самостійно ініціює громадські обговорення (громадські слухання, загальні збори) щодо актуальних проблем місцевого самоврядування. Одна із таких ініціатив, яка відбулась у Луцьку,  – громадське обговорення вартості проїзду у громадському транспорті. Також міський голова періодично ініціює та проводить консультації з громадськістю (з групами інтересів) щодо резонансних проблем місцевого значення. Про проведення консультацій повідомляють містян не лише на веб-сайті ради, але і у друкованому ЗМІ «Луцький замок».

На головній сторінці офіційного сайту ради міститься розділ «Електронне звернення», де мешканці можуть подати відповідне звернення в електронному вигляді. Натомість, відсутні на сайті роз’яснення щодо процедури звернення громадян у письмовій формі. 

При міському голові створені і функціонують дорадчо-консультативні органи – громадська рада і координаційна рада з питань підприємництва. Інформацію про їх склад, контакти, засідання, плани і результати роботи можна знайти у розділі «Міська влада» – «Дорадчі органи». В структурі міської ради створений і діє підрозділ, який відповідає за налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства. 

EXECUTIVE BODIES87%

Public Participation?77%

(Українська) В ході дослідження компоненту відкритості виконавчого комітету Луцької міської ради з’ясувалося, що громадянам забезпечений вільний доступ до засідань виконавчого комітету без попередньої реєстрації. На практиці також існує вільний доступ до приміщень ради, її кабінетів, включаючи Центр надання адміністративних послуг. Разом з тим, громадяни мають можливість зустрічі з керівниками департаментів, управлінь та відділів (поза графіком особистих прийомів), попередньо узгодивши дату та час зустрічі. 

У Статуті територіальної громади міста Луцька врегульовано можливість, процедуру та порядок проведення громадських слухань – процедуру ініціювання і проведення слухань, врахування їх результатів, а також тут наявна вичерпна інформація про інші механізми громадської участі, включаючи місцеві ініціатива, загальні збори громадян, колективні та індивідуальні звернення тощо.

Усі повідомлення про проведення громадських слухань у місті оприлюднюються не менше ніж за 2 тижні не лише на сайті ради, але і друкованому ЗМІ (газета «Луцький замок»), і містять вичерпну інформацію про предмет обговорення (порядок денний, проекти документів). Також на веб-сайті доступна вичерпна інформація (протокол/стенограма) про результати усіх проведених громадських слухань (щонайменше за останній рік), публікуються на веб-сайті протоколи громадських слухань.

На веб-сайті міської ради немає інформації про функціонування при виконавчих органах дорадчо-консультативних органів – робочих груп, громадських рад. Громадська рада у Луцькій міській ради утворена лише при Луцькому міському голові.

Access to Public Information?86%

(Українська) На офіційному веб-сайті ради наявний окремий розділ «Публічна інформація», який містить усю необхідно інформацію, зокрема про порядок оформлення та подання запиту на інформацію. Також на сайті функціонує система обліку публічної інформації. На сайті розміщені форми запитів на отримання публічної  інформації різними способами та від різних суб’єктів. Разом з тим, тут оприлюднений порядок оскарження рішень (дій чи бездіяльності) розпорядників публічної інформації.

Система навігації по сайту є незручною, зокрема, хоча й інтерфейс сайту простий, інтуїтивно зрозумілий для користувачів, втім, розділи та рубрики не завжди логічно структуровані і впорядковані, інформація, яка стосується різних суб’єктів владних повноважень, розкидана у різних розділах, що ускладнює, а інколи унеможливлює пошук інформації. Сайт досить перевантажений текстовою інформацією і потребує систематизації. Натомість, використання сайту є комфортним для осіб зі слабким зором, зокрема існує регулювання контрастності, масштабування шрифтів тощо.

Запит на інформацію можна подати всіма можливими способами: поштою, електронним листом, факсом, через телефон, усно. Відповідні роз’яснення також містяться у розділі «Публічна інформація». Також на сайті є спеціальна онлайн-форма для подання запиту на інформацію.

Виконавчі органи дотримуються термінів надання відповідей на запити – 5 робочих днів або 20 робочих днів, якщо впродовж 5 днів надійшло повідомлення про продовження термінів розгляду запиту. Така інформація підтвердилась в ході дослідження, коли надсилалися інформаційні запити для отримання інформації для звіту в рамках Індексу публічності. Однаково вчасно виконавчі органи надають відповіді на запит, подані поштою, електронним листом, факсом, через телефон. Відповіді на запити є повними та обґрунтованими, в тому числі, якщо строки розгляду запитів продовжуються до 20 робочих днів. У міській раді відведені спеціальні місця для роботи з документами. 

Розпорядженням міського голови «Про норми витрат на копіювання або друк копій документів, що надаються за запитом на інформацію» визначений розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит. Відповідно до розпорядження вартість копіювання або друку копій документів формату А4 та меншого розміру становить 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки; вартість копіювання або друку копій документів формату А3 та більшого розміру становить 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки; вартість копіювання або друку копій документів будь-якого, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо становить 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки. Виконавчі органи не стягують понаднормовою плати за копіювання, друк відповіді на запит. 

У Луцькій міській раді відсутній окремий портал відкритих даних, а тому інформація, яка потребує оприлюднення у форматі відкритих даних публікується на веб-сайті ради у розділі «Прозорість влади» – «Відкриті дані». Для оприлюднення наборів даних використовуються відповідні формати: RDF, XML, JSON, CSV.

Administrative Services?96%

(Українська) У Луцьку з 2013 року ефективно функціонує Центр надання адміністративних послуг. Станом на 1 січня 2019 року у Луцькому Центрі надання адміністративних послуг задекларовано 374 послуги 61-суб’єкта надання послуг. ЦНАП знаходиться в окремому приміщенні в центрі міста, куди забезпечено доступ усіх мешканців міста, включаючи осіб з інвалідністю. 

На Порталі електронних сервісів Волині міститься окремий розділ, присвячений Центру надання адміністративних послуг, де зібрано усю інформацію про функціонування ЦНАП: порядок надання відповідних адміністративних послуг, режим доступу до приміщення, де здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування. Крім того, інформацію про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації. На веб-сайті ЦНАП наявна вичерпна інформація про усі послуги, що надаються виконавчими органами. На веб-сайті та інформаційних стендах ЦНАП оприлюднені інформаційні картки про порядок отримання кожної окремої адміністративної послуги. 

У Центрі проводиться прийом громадян 6 днів на тиждень та протягом 50 годин на тиждень без перерв на обід. Разом з тим, у вівторок здійснюється прийом до двадцятої години. У ЦНАП організовано електронну чергу. 

У приміщенні ЦНАП безоплатно поширюються довідково-інформаційні матеріали про адміністративні послуги. Існує можливість отримати інформацію про послуги за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку). У приміщенні ЦНАП облаштовані інформаційні стенди із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги. Наявні бланки для заповнення (зразки) з метою отримання адміністративних послуг. У приміщенні ЦНАП також облаштовані скриньки для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг. 

У місті створений окремий сервіс, який дозволяє мешканцям отримувати адміністративні послуги онлайн. Лучани мають змогу зареєструватися на сайті ЦНАПУ (спосіб ідентифікації – електронна пошта) і створити свій кабінет на цьому ресурсі. Це дає можливість лучанам отримувати консультації, вести архів послуг, якими вони користувалися. У місті також створена і функціонує установа з надання безоплатної первинної правової допомоги громадянам.

DEPUTIES90%

Public Participation?90%

(Українська) Мешканці Луцька мають можливість вільно і безперешкодно (без попередньої реєстрації) відвідувати пленарні засідання міської ради. Для цього створені всі належні умови доступу. Для осіб з інвалідністю до приміщення міської ради доступ забезпечений, натомість до приміщення, де відбуваються пленарні засідання, потрапити значно складніше, оскільки сесійна зала розташована на третьому поверсі міської ради. 

В Луцькій міській раді існує та оприлюднена процедура, яка дозволяє мешканцям виступати  на пленарних засіданнях міської ради. Відповідну можливість передбачає Регламент Луцької міської ради. Зокрема, в частині 11 Регламенту йдеться про те, що якщо громадянин має намір виступити перед депутатами з приводу окремого обговорюваного питання, то він повинен попередньо поінформувати про це головуючого на пленарному засіданні сесії Ради, голову постійної чи тимчасової контрольної комісії. За умови прийняття процедурного рішення про надання слова запрошеному, головуючий надає йому слово для виступу. Такою можливістю користуються лучани для висловлення власної позиції з питань, що їх турбують, або для донесення до депутатів вимог громадськості перед голосуванням за важливі для них рішення. 

На веб-сайті ради наявна вичерпна інформація про процедуру, яка регулює доступ громадян до засідань депутатських комісій. Відповідна процедура означена в Регламенті міської ради. Зокрема, відповідно до частини 11 Регламенту громадяни безперешкодно можуть бути присутніми на засіданнях усіх депутатських комісій без попередньої реєстрації. 

Якщо порівнювати охопленість аудиторії щодо можливості відслідковування пленарних засідань та засідань постійних комісій, то в першому випадку можливостей більше, оскільки усі громадяни мають можливість он-лайн, не виходячи з дому, спостерігати за перебігом засідання. В другому випадку (засідання депутатських комісій) такої можливості для громадян не забезпечено, відповідно, спостерігати за перебігом таких засідань мешканці міста можуть лише фізично перебуваючи у приміщенні, де вони відбуваються. 

Не усі депутати Луцької міської ради особисто проводять регулярний прийом виборців у визначений час та відведеному місці. На сайті ради у розділі «Міська рада» – «Прийом громадян депутатами» оприлюднено графік безпосереднього прийому, втім, така інформація взагалі відсутня щодо трьох депутатів: Наталії Бунди (фракція «БПП «Солідарність»), Олександра Волинця і Олександра Кравченка (фракція «УКРОП»). Ще у кількох випадках така інформація в результаті перевірки не підтвердилась. 

Разом з тим, далеко не всі депутати оприлюднили на сайті ради одночасно і графіки прийому, і місце проведення прийому, і контакти приймалень. Усю необхідну інформацію (графік прийому, час, місце і контакти приймальні) оприлюднено лише щодо депутатів: Петра Бойка (фракція «УКРОП»), Алли Надточій (фракція «Об’єднання «Самопоміч»), Костянтина Петрочука (позафракційний) та Миколи Федіка (фракція ВО «Свобода»), Відтак, виборцям інколи складно потрапити на прийом до окремих депутатів. Разом з тим, з позитивних моментів варто відзначити і те, що переважна більшість депутатів (близько 90%) ведуть прийоми особисто, і лише незначна частина з них користується допомогою помічників, які постійно працюють у громадських приймальнях. 

Порядок проведення громадських слухань, місцевої ініціативи, загальних зборів громадян врегульовано у Статуті територіальної громади, натомість, фактично не врегульовано порядок утворення та функціонування консультативно-дорадчих органів ради. Варто також зазначити, що на веб-сайті ради у розділі «Прозорість влади» є інформація про проведення електронних консультацій з громадськістю та розміщені протоколи проведених громадських слухань. 

Радою визначено і прийнято «Програму підтримки ініціатив мешканців міста». Детальну інформацію про це можна знайти у розділі «Жителю міста». Конкурс на визначення кращих громадських ініціатив у 2018 році тривав з 01.03.2018 по 01.05.2018. Основними пріоритетами для проектів, які могли брати участь у Конкурсі, були визначені: облаштування публічного простору міста, в тому числі для соціальної інтеграції людей з обмеженими можливостями: створення  (перетворення) загальнодоступних громадських територій на привабливі зони та гостинні місця, їх озеленення, облаштування парків, скверів та інших зелених зон; організація локальних заходів в мікрорайонах міста для налагодження діалогу між мешканцями: проведення різнопланових заходів для мешканців окремого двору, вулиці, території; проекти, спрямовані на покращення екологічної ситуації в місті: запобігання та ліквідація забруднення навколишнього середовища; охорона природних ресурсів, озеленення тощо; застосування інформаційних технологій для підвищення комфорту мешканців та гостей міста: розробка веб-програм, мобільних додатків щодо міської інфраструктури; інтерактивні карти; облаштування зон Wi-Fi тощо. Голосування за громадські ініціативи проводилось за допомогою системи електронних петицій з 21.04.2018 по 29.04.2018 включно.

Депутати Луцької міської ради в окремих випадках розглядають на засіданнях ради електронні петиції, які набрали необхідну кількість голосів мешканців територіальної громади. Така можливість прописана в рішенні виконавчого комітету Луцької міської ради від 29.10.2015 року «Про Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Луцькій міській раді». У 2018 році була лише одна електронна петиція, яка набрала необхідну кількість голосів (300 голосів) і виносилась на розгляд депутатської комісії Луцької міської ради. Зокрема, йдеться про петицію «Про створення у м. Луцьку симфонічного оркестру». Рішення постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови було позитивним. Відповідне рішення після розгляду було передано Волинській обласній раді. Натомість, Луцька міська рада у 2018 році рішень щодо підтриманих петицій не приймала. В окремих випадках депутати ініціюють проведення громадських обговорень з актуальних місцевих проблем. Протоколи громадських слухань публікуються на веб-сайті ради.  

Accountability?

CITY MAYOR65%

Financial Resources of Municipality?81%

(Українська) На веб-сайті Луцької міської ради доступний затверджений радою звіт про виконання бюджету міста на 2018 рік, який містить вичерпну інформацію про стан виконання основного фінансового документу Луцька. Його можна знайти разом із пояснювальною запискою та додатковою інформацією у розділі «Документи» – «Звіт про виконання бюджету міста». Крім того, в розділі «Бюджет» також можна знайти інформацію про бюджетну програму зі змінами, бюджет розвитку, зведені кошториси на 2018 рік, виконання бюджету та звіт по виконанню паспорта бюджетної програми.

Інформація про використання публічних коштів розміщена на сайті ради та на відповідному порталі – spending.gov.ua.

На веб-сайті ради відсутня інформація про перелік та ставки місцевих податків і зборів.

Report on the City Mayor’s Performance?62%

(Українська) Процедура звітування міського голови перед громадою міста закріплена у Статуті територіальної громади. Зокрема, у частині 4 статті 39 Статуту йдеться лише про те, що міський голова є підзвітним міській громаді, а звітувати повинен не рідше одного разу на рік на відкритій зустрічі з мешканцями міста. Втім, сам порядок звітування не врегульований. 

Разом з тим, міський голова регулярно  інформує населення про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку міста, а також про виконання місцевих цільових програм. 

Міський голова також щорічно звітує перед міською радою про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради. Також в друкованих ЗМІ оприлюднюється щорічний звіт про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами. На сайті Луцької міської ради опублікований звіт міського голови за 2018 рік щодо здійснення регуляторної політики, втім, він є досить лаконічним. У звіті є лише перелік прийнятих регуляторних актів та перелік затверджених планів діяльності з підготовки регуляторних актів. 

Водночас, міський голова публічно не звітує перед радою про роботу виконавчих органів. Звіт міського голови  про роботу виконавчих органів, в повному обсязі не був оприлюднений на веб-сторінці ради чи в друкованих виданнях. 

 

EXECUTIVE BODIES78%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?66%

(Українська) Практика публічного звітування виконавчих органів Луцької міської ради перед територіальною громадою на публічних заходах  не є поширеною у Луцьку. Звіти окремих виконавчих органів публікуються на сайті міськради в розділі «Документи». Зокрема, у 2018 році публікувалися звіти загального відділу, відділу ведення Державного реєстру виборців, архівного відділу, управління транспорту та зв’язку, департаменту соціальної політики, управління транспорту та зв’язку, департаменту культури, відділу кадрової роботи та нагород, Центру надання адміністративних послуг, департаменту економічної політики, управління туризму та промоції, юридичного департаменту, департаменту державної реєстрації, а також управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності. Інформація про місце та час звітування виконавчих органів Луцької міської ради вибірково оприлюднюється і розповсюджується іншими способами, зокрема, в друкованому виданні «Луцький замок». 

На веб-сайті ради оприлюднюється звіт про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку. Також оприлюднюються проміжні та заключні звіти про хід виконання цільових програм в поточному році. 

Звіти виконавчих органів, які мають подаватись раді у письмовій формі,  про хід та результати відчуження комунального майна, не оприлюднені на веб-сайті ради. Натомість, оприлюднені вичерпні звіти (вказаний запитувач, тематика запитів) щодо розгляду запитів на публічну інформацію. 

Financial Resources of Municipality?85%

(Українська) На веб-сайті Луцької міської ради створено окремий розділ «Бюджет». В розділі наявна інформація про кошториси на 2018 рік, виконання бюджету міста за 2018 рік, звіт по виконанню паспорта бюджетної програми2018 року, сам паспорт бюджетної програми, а також бюджет розвитку. Також тут можна знайти детальну інформацію (із зазначенням розпорядників бюджетних коштів) про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету. 

На веб-сайті ради оприлюднено детальну інформацію про фінансові ресурси (структуру та обсяг видатків місцевого бюджету, порядок та механізми їх витрачання), які витрачаються на забезпечення діяльності органу місцевого самоврядування і, зокрема, на виконавчі органи. В місті запроваджена практика публічного представлення інформації про виконання місцевого бюджету за попередній рік на сесії міської ради.

У форматі відкритих даних на веб-сайті Луцької міської ради оприлюднено звіти про виконання фінансових планів суб’єктів господарювання міськради, реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади, звіти про виконання фінансових планів комунальних підприємств, інформацію про використання публічних коштів під час будівництва, ремонту та реконструкції об’єктів дорожньої інфраструктури та хід виконання проектів.. 

Regulatory Policy?100%

(Українська) За результатами прийняття регуляторного акта орган має готувати звіт про відстеження його результативності. Відповідно до законодавства такі звіти публікуються на веб-сайті ради або в друкованих органах та мають містити інформацію про цілі прийняття акта, кількісні та якісні значення показників результативності, оцінку результатів реалізації та ступеня досягнення визначених цілей. Відповідна інформація публікується на веб-сайті ради.

DEPUTIES44%

Reporting on Performance Results?44%

(Українська) У Луцькій міській раді створено вісім постійних комісій, окремі з яких не проводять засідань по пів року і більше (передусім, йдеться про постійну комісію міської ради з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму). На веб-сайті Луцької міської ради не оприлюднено звітів постійних депутатських комісій, а також на практиці комісії не звітують перед радою. 

Порядок звітування депутатів перед територіальною громадою врегульовано у Регламенті Луцької міської ради, а також про це частково йдеться у Статуті територіальної громади. У Регламенті міської ради визначено строки проведення звітів депутатів перед виборцями і окреслено зобов’язання депутатів оприлюднювати звіти на веб-сайті ради у визначені строки. 

Зокрема, у Регламенті йдеться, що звітування депутатів реалізовується через два механізми: публікацію тексту звіту на офіційному сайті Ради; публічну зустріч з виборцями. Депутати ради зобов’язані у січні-лютому кожного року каденції ради надати для ознайомлення громадськості тексти звітів про свою діяльність. Такі звіти за ініціативою депутата розміщуються на офіційному сайті ради та публікуються у місцевих засобах масової інформації. Депутат несе особисту відповідальність за вчасність подання та правдивість інформації поданої у звіті. Про час та місце зустрічі депутат не пізніш як за сім днів інформує членів територіальної громади за допомогою відділу секретаріату ради та через місцеві засоби масової інформації. Разом з тим, депутат ради має право інформувати раду та її виконавчі органи про результати обговорення його звіту, зауваження і пропозиції, висловлені виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв’язку з його депутатською діяльністю.

На веб-сайті Луцької міської ради у розділі «Міська рада» – «Депутати звітують» опубліковані звіти за 2018 рік лише 13 депутатів із 42, а також звіт однієї фракції – «Громадський рух Народний контроль». Усі 13 депутатів, чиї звіти опубліковані, звітували публічно перед мешканцями територіальної громади під час публічних заходів. Якщо порівнювати із минулими роками, то показник звітування депутатів про свою роботу знизився майже втричі. 

Разом з тим, переважна більшість опублікованих депутатами звітів на веб-сайті ради не є детальними та вичерпними і не містить обширної інформації про діяльність депутата у раді та її органах, виконання передвиборчої програми, роботу з виборцями, участь в обговореннях, реалізацію доручень виборців (в кожному звіті не вистачає одного або кількох компонентів).

У Луцькій міській раді запроваджено практику використання депутатами коштів депутатського фонду. На веб-сайті раді у розділі «Бюджет» наявна інформація про кількість коштів, виділених з депутатських фондів на потреби громадян в рамках загалом бюджету місту міста Луцька. У 2018 році таку інформацію окремим документом можна було отримати як відповідь на інформаційний запит. Натомість, за 2019 рік відповідні відомості уже опублікували окремим документом.

 

Comments are closed.