Rating of Lviv 2016:

61.2%

Publicity Index

54%

City Mayor publicity

64%

Executive bodies publicity

64%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR70%

Information on the On City Mayor and His Activities?89%

(Українська)

Інформацію про міського голову Львова можна знайти на офіційній сторінці Львівської міської ради в Інтернеті — city-adm.lviv.ua/lmr. У відповідному розділі львів’яни мають змогу ознайомитися з біографією міського голови, деклараціями про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови та членів його сім’ї. Попри те, що декларація Андрія Садового не була надрукована у газеті “Ратуша” (офіційному друкованому виданні Львівської міської ради), інформація з декларації була поширена через друковані та інтернет ЗМІ.

На сайті також можна знайти інформацію про місцезнаходження, поштову адресу (79006, Львів, пл. Ринок,1, каб.209), номери засобів зв’язку (38-032-297-59-00), адресу електронної пошти міського голови (a.sadovyy@city-adm.lviv.ua), а також інформацію про графік прийому громадян міським головою.

Як і в попередні роки, на сайті Львівської міської ради відсутня інформація про повноваження міського голови, що ускладнює розуміння жителями міста питань, які відносяться до компетенції мера. Андрій Садовий проводить лише особистий прийом мешканців й не практикує проведення окремих прийомів для ініціативних груп чи інших груп інтересів (представників громадських організацій, профспілок тощо). Мер проводить особистий прийом жителів міста у перший вівторок місяця, з 14.00 до 20.00) у сесійній залі. Відповідно до розпорядженням міського голови №193 від 26.05.2008 «Про організацію особистого прийому громадян керівниками Львівської міської ради та її виконавчих органів», потрапити на особистий прийом до міського голови можна за особливою процедурою. Львів’янину потрібно відвідати Центр надання адміністративних послуг та особисто здійснити попередній запис на прийом, де працівники ЦНАПу з’ясовують зміст порушеного громадянином питання. У вищезазначеному документі вказано, що особистий прийом міського голови здійснюється лише з тих питань, які не можуть бути вирішеними іншими посадовими особами міської ради та її виконавчими органами. Тому для запису варто окрім заяви, де має бути детальний опис порушеного питання, додавати попередні звернення до виконавчих органів міської ради чи інші документи, які підтверджують намагання вирішити питання.

Безпосереднім інформуванням мешканців про діяльність міської ради і, в тому числі, міського голови, займається прес-служба ЛМР. Завдяки роботі цього відділу офіційна веб-сторінка ради щодня активно оновлюється. Окрім того, міський голова часто спілкується з засобами масової інформації на офіційних прес-заходах, а також продовжує практику відеозвернень до львів’ян, під час яких інформує про основні події, що сталися в місті протягом визначеного періоду.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?50%

(Українська)

Кількість радників міського голови Андрія Садового у порівнянні з 2015 роком зменшилася на 10, та повернулася приблизно до рівня 2014 року. Інформацію про радників можна знайти у відповідному розділі на сайті ради. Однак на сайті зазначені лише 20 позаштатних радників, а у відповіді на інформаційний запит, поданий під час моніторингу, зазначений ще один штатний радник — Андрій Шевців (у 2015 було троє штатних і двадцять вісім позаштатних).

Незмінними з минулого року позаштатними радниками міського голови є Бабак А.В., Винницька-Осипович О.А., Дзюбанський Т.Б., Косів В.М., Кузьмін О.Б., Лаврик О.В., Грибальський Я.В., Березюк О.Р., Кіраль С.І., Подоляк І.І., Процик О.Я., Кенінгштейн І.М та Яніка Мерило. Цьогоріч радниками стали Свереда З.І., Лучка В.Я., Стасик О.В., Бабак С.Б., Кобзарев О.В., Пецій Д.І. та радник з питань студентського самоврядування Голіян О.Л. /Сагановський Р.М. (вказана у відповіді на запит/на сайті). Однак на веб-сайті немає детальної інформації про кожного з радників – сфера відповідальності, досвід роботи, фото та ін.

Як і в попередні роки, контактну інформацію усіх працівників міської ради та більшості підпорядкованих їй структур можна знайти у відповідному розділі на порталі ЛМР – «Познайомся з посадовцем». Каталог має зручну навігацію та містить у переважній більшості випадків вичерпну інформацію про службовців – прізвище та ім’я, посаду, номер телефону, адресу підрозділу, номер кабінету та електронну скриньку.

Для бажаючих працювати в органах місцевого самоврядування на сайті є розділ «Робота та стажування», де розміщується детальна інформація про порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад. Вимоги до кандидатів та перелік необхідних документів. Оголошення про всі наявні конкурси на заміщення вакантних керівних посад вчасно оприлюднюються в офіційних джерелах ради. Однак у загальнодоступних джерелах немає детальної процедури проведення відповідних конкурсів. Інформацію про результати конкурсів на заміщення вакантних посад, із зазначенням кількості кандидатів, складу конкурсної комісії можна отримати за запитом на інформацію.

Що ж стосується інформації про вакантні посади, які не потребують проведення конкурсу, то вона в цьому розділі відсутня, що не дає можливості жителям оперативно отримувати таку інформацію.

Незмінним з минулих років залишилося і те, що розпорядження міського голови з кадрових питань є недоступними для громадськості (на веб-порталі ради не розміщуються).

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?61%

(Українська)

Генеральний план міста затверджено у 2008 році. Документ разом з детальними планами територій міста знаходиться серед інших документів у розділі «Місто». Усі додатки (малюнки-схеми) доступні у великому розширенні, що спрощує ознайомлення з ними. Однак схеми у приміщенні міської ради наочно не представлені. Слід зазначити, що відповідно до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, матеріали генерального плану населеного пункту не можуть містити інформацію з обмеженим доступом та бути обмеженими в доступі. Проте вже черговий рік поспіль у відповіді на запит отримуємо інформацію, що окремим частинам Генерального плану Львова ДІПМ «Містопроект», розробником даної містобудівної документації надано гриф «Для службового користування».

У розділі «Стратегія» на порталі ради розміщено програму соціально-економічного та культурного розвитку на 2014-2016 роки, затверджену 10 квітня 2014. Відповідно до документу, виконавчі органи ради мають забезпечити виконання основних завдань для досягнення цілей і показників Програми, а також інформувати департамент економічної політики про хід її виконання. Після цього департаментом проводиться узагальнення інформації та розміщується на веб-сторінці ЛМР. Окремого розділу для розміщення такої інформації на сайті ради немає. Ця програма охоплює три роки – з 2014 по 2016. Разом з тим, у відповідності до постанови Кабінету міністрів №621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету» програми та прогнози розвитку мали б розроблятися на інший період – 1 рік та 5 років відповідно. Проте, таких документів Львівська міська рада не приймала.

Комплексну ж Стратегію розвитку міста Львова на 2012-2025 роки можна знайти на сайті Інституту міста. Цей документ включає в собі ідеї всіх попередніх Стратегій («Стратегії підвищення конкурентоспроможності міста Львова до 2015 року», «Інтегрованої концепції розвитку центральної частини міста», «Плану сталого енергетичного розвитку м. Львова до 2020 року» та ін.) та визначає сфери, які для громади міста є ключовими. Пріоритетними галузями для поліпшення добробуту львів’ян відповідно до цього документу є: ЖКГ, екологія, енергоефективність, освіта, транспорт, охорона здоров’я, культура та охорона історичного середовища, фізична культура та спорт.

На сайті Львівської міської ради створено окремий розділ, присвячений бюджетній політиці («Бюджет»), де представлена візуалізація даних по дохідній та видатковій частині бюджету міста та бюджетна карта Львова. Також тут можна знайти пояснювальні записки щодо виконання міського бюджету. А відповідну ухвалу «Про міський бюджет м.Львова на 2016 рік», як і зміни, які до неї вносилися необхідно шукати серед інших нормативно-правових документів ЛМР, адже у цьому розділі такі документи відсутні. Відсутня також на веб-сайті остання (чинна) редакція документу з актуальною інформацією.

Відповідно до інформації, отриманої у відповідь на запит, в роботу окремих процесів виконавчого комітету Львівської міської ради впроваджено стандарти ISO 9001:2008. 8 жовтня 2013 року ЛМР отримала відповідний міжнародний сертифікат якості за номером 11562, вид діяльності — надання адміністративних рішень. У вересні 2014 та серпні 2015 було проведено зовнішні аудити щодо відповідності роботи виконкому стандартам ISO. За результатами останнього аудиту прийнято рішення про продовження дії сертифікату, термін якого закінчився 8 жовтня 2016 року. Інформації про проведення чергового аудиту станом на період моніторингу немає.

З січня 2016 року у Львові діє Положення про здійснення закупівель товарів і послуг виконавчими органами, комунальними закладами, установами та підприємствами Львівської міської ради у системі електронних державних закупівель ProZorro. Дане положення застосовується для всіх закупівель товарів і послуг виконавчими органами, комунальними закладами, установами та підприємствами Львівської міської ради, які вони здійснюють за кошти міського бюджету та/або за кошти комунальних підприємств, за умови, що вартість закупівлі становить від 50 тисяч гривень. Відповідно до інформації, отриманої у відповіді на запит, розпорядниками коштів було проведено 506 допорогових закупівель з електронної системи ProZorro, 532 державні закупівлі та 83 публічні закупівлі. Інформацію про проведені закупівлі можна знайти у відповідному розділі на сайті – «Електронні закупівлі».

В березні 2016 Львівською міською радою була затверджена Програма цифрового перетворення м.Львова на 2016-2020 роки. Метою програми є впровадження інструментів електронного урядування, електронної демократії та модернізації всіх сфер діяльності міста. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» та вищезгаданої Програми 14.11.2016 було прийняте Положення про збір та публікацію даних на Порталі відкритих даних Львова.

Regulatory Documents of Municipality?86%

(Українська)

Незмінним з попередніх років залишається відсутність чинного Статуту територіальної громади, який би відповідав потребам міста. Спроби удосконалити документ розпочалися у 2009 році – було створено робочу групу, яка працювала під головуванням секретаря ради. Розроблений Статут був затверджений радою, проте й досі не зареєстрований міським управлінням юстиції. Текст цього документу розміщено лише на веб-порталі депутатів ЛМР поруч з текстом чинного Статуту 2002 року. У 2016 році активізувалася робота над вдосконаленням статуту. Відповідно до ухвали Львівської міської ради від 31.03.2016 №351 утворено робочу групу з підготовки Статуту територіальної громади м. Львова. Робочою групою було підготовлено проект структури нового Статуту, до якого мешканці могли подавати свої пропозиції, а також прийнято рішення оприлюднювати для отримання пропозицій текст статей проекту статуту в міру їх наповнення.

Більшість розпорядження міського голови оприлюднюються на веб-сторінці ради у розділі «Документація» вчасно. Винятком є розпорядження з кадрових питань (призначення на посади, преміювання та надбавки) які у базу документів не вносяться. Всі інші документи розміщені у відповідному розділі “Документи Львівської міської ради”, де можна здійснити пошук відповідно до дати, назви, слів з тексту тощо.

Розділ «Публічна інформація» містить інформацію про відповідальну за цей сегмент роботи структуру підрозділу ЛМР, якою є відділ «Прес-служби» Управління інформаційної політики та зовнішніх відносин, а відповідальним за ведення бази – Андрія Яремко. Щоправда, самого розпорядження міського голови на виконання ЗУ «Про доступ до публічної інформації» в цьому розділі нема. Знайти його можна, скориставшись пошуком, серед документації ради (№274 від 22.06.2011).

В березні 2016 Львівською міською радою була затверджена Програма цифрового перетворення м.Львова на 2016-2020 роки, метою якої є впровадження інструментів електронного урядування, електронної демократії та модернізації всіх сфер діяльності міста. Одним із пунктів програми передбачалося створення ресурсу доступу мешканців міста до публічної інформації щодо життєдіяльності міста («Портал відкритих даних»). Положення про збір та публікацію даних на Порталі відкритих даних Львова було прийняте лише в листопаді 2016 року.

У червні 2016 року було прийнято Положення про громадський бюджет м.Львова. Загальний обсяг видатків на плановий рік, що планується спрямувати на реалізацію проектів був визначений як “не менше ніж 16 000 000 грн”. Протягом кількох місяців тривав етап подачі проектів, їх перевірка вимогам та голосування визначення переможців. З усіма проектами, які були подані та тими, які отримали найбільшу кількість голосів можна ознайомитися на платформі «Громадський проект».

EXECUTIVE BODIES54%

Information on Executive Bodies and Their Heads?73%

(Українська)

Розділ «Познайомся з посадовцями» на сайті міської ради подає контактну інформацію усіх виконавчих органів міської ради та районних адміністрацій в місті. Окрім того, там можна знайти номери кабінетів працівників ради, які працюють у відповідних підрозділах органу самоврядування. Для зручності там же розміщені фото усіх працівників виконавчої структури. Схожу інформацію можна також знайти у підсторінках департаментів та управлінь.

Зручною у користуванні є також рубрика «Структура ЛМР», яка допомагає мешканцям зорієнтуватися у системі виконавчого апарату. Розділ охоплює детальну інформацію про міського голову, виконком, департаменти ради та їх структурні підрозділи, районні адміністрації та більшість комунальних підприємств. Зокрема, фіксуються дані про розклад роботи, адресу, телефон та імейл органу, його основні завдання, а також біографічні дані, контакти та фото їх керівників, щоправда, не всіх.

Із заступниками міського голови можна познайомитися на сайті ЛМР у цьому ж розділі, прочитавши їхні біографічні довідки. Така інформація подана для чотирьох заступників міського голови – Ростислава Дацківа, Віктора Пушкарьова, Андрія Москаленка та Галини Слічної.

На сайті ЛМР у рубриці «Запис на прийом посадовцями» (також є окремий банер на домашній сторінці) можна ознайомитися з графіком прийому громадян міським головою, його заступниками та керівниками виконавчих органів. Якщо мешканець вирішив записатися на прийом до посадовця, це можна зробити, заповнивши анкету онлайн чи зателефонувавши у Центр надання адміністративних послуг. Анкета після цього обробляється працівником ЦНАПу, який надсилає на електронну скриньку підтвердження запису та повідомляє про час та місце прийому. Позитивно, що з сайту цього року електронний запис здійснюється і на прийом до міського голови та його заступників.

Для декларацій посадовців міської ради за 2015 рік на сайті ЛМР виокремлено спецтему «Декларації». Там можна знайти декларації про майно, доходи і витрати міського голови, його заступників, керівників виконавчих органів, голів райадміністрацій, а також керівників окремих комунальних підприємств. Окрім цього, декларації та звіти про роботу розміщені і у профайлах чиновників (вкладка «Публічна інформація») З деклараціями можна ознайомитися лише у онлайн-форматі, цільово документи не розміщувалися у друкованих засобах масової інформації.

Офіційна веб-сторінка ради пропонує обмежений перелік підприємств, установи та організації, що належать до сфери управління міської ради. Те саме стосується і інформації про установи і заклади соціальної сфери. На сайті подано контактні дані та опис діяльності лише найпопулярніших з них. У відповідь на запит можна отримати увесь список таких установ з зазначенням відомчої підпорядковості. На додачу, на офіційному порталі мешканців можна ознайомитися з підприємствами та інституціями, що діють у Львові відповідно до декількох категорій (освіта, бізнес, відпочинок і спорт, подорожі і житло тощо).

Information on the City Council Executive Committee?83%

(Українська)

Веб-сторінка ради подає порівняно небагато інформації про цей орган. Так, наявна інформація про персональний склад виконкому – керуюча справами виконкому Марта Литвинюк, секретар міської ради Анатолій Забарило, міський голова Львова та троє його заступників (Москаленко, Дацків та Пушкарьов). До всіх членів виконкому подано біографічні дані та фотографії. Розділ містить оновлену інформацію про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради. Окремо контактних даних виконавчого комітету немає, проте подано номер телефону керуючої справами.

Час та місце засідань органу можливо знайти лише у рубриці «Анонси». Чітко визначених днів тижня, коли засідає виконком не визначено. Анонси з’являються на сайті міськради за день до самого засідання.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?62%

(Українська)

Рішення виконавчого комітету публікуються у розділі «Документи ЛМР». Рекомендуємо також запровадити практику оприлюднення проектів рішень, які виносяться на чергові засідання виконавчого комітету (відповідно до ЗУ «Про доступ до публічної інформації»). Наразі мешканці можуть ознайомитися лише з проектами порядків денного наступних засідань, щоправда і вони оприлюднюються з запізненням – лише за 1-2 дні до початку самого засідання. Такі стислі терміни, швидше за все, зумовлені насиченим графіком проведення таких засідань, адже вони відбуваються майже щотижня, а подекуди – двічі на тиждень.

Щодо інформаційного висвітлення здійснення регуляторної політики міською владою, то воно реалізується на належному рівні. План прийняття регуляторних актів на 2016 та попередні роки розміщений у рубриці «Регуляторна політика». План включає в себе всю необхідну інформацію – визначення видів і назв проектів, строків підготовки проектів, найменування органів та підрозділів, відповідальних за розроблення проектів регуляторних актів. Інформації про способи публікації повідомлень про оприлюднення проектів регуляторного акту знайти не вдалося. У розділі «Регуляторна політика» розміщено також проекти регуляторних актів. Документи містять тексти рішень та аналіз регуляторного впливу. Прийнятий акт (рішення) оприлюднюється разом з іншими нормативно-правовими документи на сайті ради й окремо не публікується.

База тендерів та електронних закупівель розміщена у відповідних розділах на сайті ради. Там можна ознайомитися як з актуальними пропозиціями, так і переглянути архіви. Річний план закупівель і зміни до нього також оприлюднені на веб-сайті ради.

Веб-сайт ЛМР не пропонує мешканцям інформацію про усі послуги, що надаються комунальними підприємствами Львова. Деяку інформацію (контакти, сфера відповідальності) можна знайти у рубриці «Комунальні підприємства», але перелік ЛКП там не є вичерпним. У розділі «Справи комунальні» мешканці можуть знайти інформацію про тарифи на тепло, газ, квартплату та водопостачання.

Львівська міська рада не приймає програм соціально-економічного та культурного розвитку на короткостроковий період, а на три роки. Найлегше стратегічні документи, що стосуються розвитку міста, можна знайти на порталі депутатів. Програма соціально-економічного та культурного розвитку м. Львова на 2014-2016 роки містить інформацію про виконання попередньої програми за 2011-2013 роки, текст програми та заходів на її виконання на три наступні роки, прогноз показників розвитку та перелік галузевих програм. Окремо можна ознайомитися з переліком цільових програм, затверджених радою.

Додатково мешканці міста можуть переглянути Комплексну стратегію розвитку міста до 2025, розроблену комунальною установою Інститут міста. Як зазначають автори, приймаючи Комплексну стратегію розвитку міста, Львівська міська рада та її виконавчі органи починають довгостроковий проект зі стратегічного управління. Однією з життєво важливих умов успішної реалізації проекту є прив‘язка планів дії, описаних в стратегічних програмах, до реальних джерел фінансування і регулярний моніторинг виконання із залученням представників професійних середовищ та депутатського корпусу.

На офіційній веб-сторінці ради діє загальний пошук серед новин та іншої інформації, яка розміщена на сайті. Додатково можна здійснювати пошук серед документації ради – ухвали, розпорядження, рішень (відповідно до суб’єкту прийняття), дати, номеру документу, фраз, які вживаються в тексті документу чи назві. Такий модуль дає можливість оперативно знаходити необхідний документ у базі документів ЛМР.

Наразі не надто активною є робота виконавчих органів в плані оприлюднення відкритих даних. Львівській міській раді слід привести ввести практику оприлюднення наборів даних у відкритих форматах відповідно до Постанови КМУ №835 від 21.10.2016. Для цього міським головою було прийняте окреме розпорядження щодо Положення про збір та публікацію даних на Порталі відкритих даних Львова. Наразі Портал працює у тестовому режимі і його його слід наповнити необхідною інформацією, зокрема: переліком укладених ОМС договорів; переліком земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови; переліком об’єктів комунальної власності, а також переліком об’єктів комунальної власності, що передані в оренду (чи інше право користування) з даними про умови передачі об’єктів в оренду; переліком суб’єктів господарювання комунальної власності та їхньої фінансової звітності. Інформація у відповідних форматах також розміщується на веб-сторінці на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Звертаємо також увагу, що лише 2 з 40 наборів даних оприлюднено у машиночитаному csv, переважна більшість – у xlsx, який не є форматом структурованих даних. Попри те, що на головній сторінці закріплено банер для переходу на Портал відкритих даних, він відсилає користувача на сторінку «Панель міста», що не має нічого спільного з оприлюдненням даних у відкритому форматі.

Municipal Property and Land of Municipality?30%

(Українська)

У Львові земельні торги відбуваються регулярно. Відповідну інформацію можна знайти на сайті Львівської міської ради у рубриці новин «Аукціони та тендери», а також на сторінці управління. Рішення про проведення аукціонів можна знайти серед решти нормативно-правових актів у розділі «Документація». Документи містять інформацію про земельну ділянку, стартову ціну продажу на земельних торгах (аукціоні), крок аукціону, визначено відповідальну особу за організацію проведення земельних торгів. Рішення про результати відповідних земельних торгів не оприлюднюються на веб-сайті міста, окрім як новинних повідомлень про результати окремих аукціони.

В структурі управління архітектури діє сектор містобудівної документації та містобудівного кадастру. На сьогодні управління працює над створенням містобудівного кадастру. На сайті ради можна оглянути карту містобудівних умов та обмежень.

На сайті відсутні дані щодо об’єктів комунальної власності, що передані в оренду, з даними про умови передачі об’єктів в оренду, а також суб’єктів господарювання. Веб-сторінка управління комунальної власності містить лише інформацію щодо наявних приміщень, які пропонуються в оренду чи для приватизації на даний час. Такі дані повинні також оприлюднюватися у форматі відкритих даних.

DEPUTIES84%

Information on the City Council Deputies?95%

(Українська)

Львів одне з небагатьох міст в Україні, де депутати мають свій окремий інформаційний портал (lvivrada.gov.ua), який слугує основним джерелом інформації про діяльність депутатського корпусу муніципалітету. В публічному доступі наявна детальна інформація про усіх 64 депутатів Львівської міської ради нинішнього скликання – фракційна приналежність, біографічні дані, час і місце прийому громадян, декларації про майно, доходи і витрати, опис депутатських повноважень. Є можливість проаналізувати склад ради за віковим та гендерним критерієм.

Однак відсутній уніфікований підхід до оприлюднення депутатами відомостей про свою роботу в персональних профайлах. Контактна інформація лише частини депутатів Львівської міської ради містить номери телефонів і адресу для поштового чи електронного листування. Тільки третина депутатів ради подбали про те, щоб на порталі розміщувалися графіки прийому громадян з зазначенням місця та часу. Інформацію про час та місце індивідуального прийому оприлюднили лише двоє депутатів фракції «Самопоміч» (з 24) – Андрій Пундор і Володимир Крицак. У фракції «УКРОП» графік індивідуального прийому оприлюднив лише один депутат (з п’яти) – Іван Гринда.

Мешканці позбавлені інформації про виїзні депутатські прийоми, бо в абсолютній більшості депутати не практикують такого підходу до комунікації з виборцями. Також більшість депутатів не мають власних постійно-діючих приймалень безпосередньо в районах міста. Зазвичай депутати публічні анонсують лише про свої прийоми лише за однією конкретною адресою. Позитивним винятком тут може слугувати депутатка Ірина Сердюк («Громадянська позиція»), яка оприлюднила детальний графік особистих прийомів, в тому числі поза межами громадської приймальні.

Не всі депутати Львівської міської ради оприлюднили інформацію про своїх помічників-консультантів, зокрема Григорій Козловський і Юрій Моравецький (БПП) та Андрій Рікота (Свобода) не поінформували виборців про своїх помічників. Варто відзначити, що на сайті представлений узагальнений список усіх помічників депутатів Львівської міської ради із зазначенням їх місця роботи, року народження та освіти.

Хоча деякі депутати Львівської міської ради активно комунікують з виборцями за допомогою соціальних мереж, на їх офіційному веб-порталі відсутні посилання на їхні персональні сторінки в соцмережах.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?86%

(Українська)

На сайті Львівської міської ради наявна публічна інформація про порядок організації роботи представницького органу місцевого самоврядування, зокрема Регламент роботи ради і положення про роботу постійних депутатських комісій. Оприлюднений Регламент був прийнятий в березні 2016 року і порівняно з попередньою редакцією містить ряд змін, якими врегульовано окремі питання відкритості та публічності діяльності Львівської міської ради. Зокрема, у новій редакції документу розширено перелік інформації, яка підлягає оприлюдненню на інформаційному порталі Ради, передбачено оприлюднення текстів усіх проектів ухвал та усіх супровідних матеріалів протягом 5 робочих днів від дати їх реєстрації (ст. 33). Деталізовано терміни щорічного звітування (до 31 березня) депутатів і подання щорічно (до 1 квітня) ними декларації про доходи, майно й витрати, щомісячного проведення прийому громадян (ст. 8), а також передбачено право депутата на невідкладний прийом будь-якою службовою особою та органів влади, незалежно від форми власності (ст. 10). Нововведенням є доповнення ст. 21, в якій засідання постійних комісій дозволяється проводити не лише у сесійний, але й у міжсесійний період. Є зміни у процедурі формування порядку денного (ст. 32), який повинен включати план роботи сесії Ради та календарний графік пленарних засідань, й формується та підписується міським головою не пізніше як за 6 днів до дати пленарного засідання. Також доповнено ст. 33, в якій передбачено можливість включення проекту рішення до проекту порядку денного сесії або пленарного засідання без розгляду комісії, якщо воно протягом двох тижнів не було розглянуте постійною комісію. Візувати проекти ухвал відтепер можна не лише на паперових носіях, але й через електронну систему управління документами та записами для Львівської міської ради (ст. 34). Значно доповнено процедуру набрання чинності рішення Ради (ст. 64) та розмежовано порядок набуття чинності для правових актів нормативно-правового характеру (з дня їхнього офіційного оприлюднення) та актів індивідуальної дії (з моменту їх прийняття на пленарному засіданні).

Разом з тим, не до кінця зрозумілою залишається процедура формування постійних комісій та розподілу між фракціями керівних посад (ст. 13), недеталізованою є процедура звітування депутатів (ст. 8), процедура порядку надання матеріальної допомоги для громадян (ст. 12), порядку розгляду постійними комісіями проектів програм соціально-економічного і культурного розвитку, міського бюджету, щорічного звітування та відкритості роботи комісій (ст. 19).

Біографічні відомості про секретаря міської ради оприлюднені в повному обсязі, як і декларація про майно, доходи витрати і зобов’язання фінансового характеру Анатолія Забарила. Також є контактна інформація, персональний склад і опис структури секретаріату Львівської міської ради.

На сайті можливо вільно ознайомитися з персональними складом депутатських фракцій, відомостями про їх керівників та контактними даними. Також оприлюднена інформація про склад міжфракційних депутатських груп.

Вже звично оприлюднений перелік усіх 10-ти постійних депутатських комісій Львівської міської ради та їх персональний склад. Мешканці мають можливість ознайомитися з актуальними порядками денними та протоколами засідань постійних комісій і знайти інформацію про час та місце засідань комісії, контактні дані. У вільному доступі є положення про постійні комісії Львівської міської ради 7-го скликання. Доступна інформація про відвідування депутати засідань постійних комісій, однак лише за перше півріччя 2016 року.

Можливість комунікації виборців з депутатами Львівської міської ради утруднюється через брак інформації про територіальні округи в яких ці депутати були обрані (в раді попереднього скликання так карта округів була розміщена на сайті). Хоча існуюча виборча система не є мажоритарною і не передбачає індивідуального представництва депутатами округів за якими вони були закріплені, громадянами набагато зручніше взаємодіяти з конкретним депутатом, який балотувався в межах їхнього округу.

City Council Plenary Sessions?77%

(Українська)

Стан інформування про пленарні засідання Львівської міської ради протягом останніх років залишається на високому рівні. У вільному доступі наявна інформація про порядки денні сесій і запланованих пленарних засідань, Відповідно до Регламенту Львівської міської ради порядок денний пленарного засідання Ради формує та підписує Львівський міський голова не пізніше як за 6 днів до дати пленарного засідання, після чого він підлягає оприлюдненню (протягом одного дня). На практиці посадовці цієї вимоги дотримуються.

На веб-порталі існує окремий розділ для оприлюднення проектів ухвал, які виносяться на розгляд депутатів Львівської міської ради, однак він містить далеко не повний перелік текстів проектів нормативно-правових актів. Додатково з текстами проектів ухвал Львівської міської ради мешканці можуть ознайомитися в переліку питань порядку денного кожного пленарного засідання, але там також завчасно не публікуються усі без винятку проекти документів. Відповідно до Регламенту проекти ухвал оприлюднюються на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради не пізніше 5 робочих днів з дня друку та реєстрації проекту ухвали у секретаріаті Ради. Натомість депутати можуть ознайомитися з текстами проектів ухвал не пізніше як за тиждень до відповідного пленарного засідання. На практиці фіксувалися випадки, коли за 2-3 дні до дати пленарного засідання тексти окремих проектів ухвал не були доступні для ознайомлення.

Тексти усіх проектів ухвал структуровані за роками і доступні для завантаження з Google Drive. Однак на веб-порталі Львівської міської ради відсутня можливість пошуку оприлюднених проектів ухвал за визначеними критеріями (наприклад датою, тематикою, адресою). Позитивної оцінки заслуговує наявність карти питань порядку денного Львівської міської ради за допомогою якої громадяни можуть відслідковувати розташування об’єктів, що стосуються майнових та земельних питань, які виносяться на розгляд ради.

В Львівській міській раді діє система електронного голосування «Віче». Результати поіменних голосувань депутатів по кожному питанню порядку денного є у вільному доступі. Однак узагальнені дані про відвідуваність депутатами Львівської міської ради пленарних засідань відсутні. Разом з тим громадяни мають можливість у режимі відеотрансляції слідкувати за перебігом засідань, виступами та голосуваннями депутатів.

Депутатські запити в сканованому вигляді (формат pdf) оприлюднюються у профайлах депутатів на їхньому інформаційному порталі. Також в окремому розділі зібрані усі депутатські запити (в хронологічному порядку) та відповіді на них. Проте з 798 поданих у 2016 році депутатських запитів на сайті розміщені лише 585 відповідей на них. Третина ж депутатів Львівської міської ради взагалі не використовує інструменту «депутатських запитів», тому жодної інформації про них на сайті немає.

Також на інформаційному порталі депутатів взагалі відсутні відомості про план реалізації депутатами доручень виборців, всупереч формальним вимогам законодавства (п.5 ст.17 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад»).

Так само в публічному доступі немає текстів передвиборчих програм чи декларацій депутатів (партій), що унеможливлює здійснення виборцями громадського контролю щодо відповідності практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положенням його передвиборної програми.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?100%

(Українська)

Рішення прийняті на пленарних засіданнях Львівської міської ради оприлюднюються вчасно і в повному обсязі. Так само доступними для ознайомлення є протоколи засідань постійних депутатських комісій. Однак оприлюднення великого масиву інформації, які стосується прийнятих рішень породжує іншу проблему – ця інформація не піддається швидкому аналізу чи вивченню. Так, можливості пошуку та ознайомлення з текстами ухвал Львівської міської ради є дуже обмеженими. Документи не є структурованими в чітко хронологічному порядку, відсутня їх тематична класифікація (тегування), не має розподілу прийнятих ухвал за сесіями. З’явився доступ до архіву документів міської ради за попередні роки, однак ця інформація не є у форматі відкритих даних, тому вона не піддається технічному (комп’ютерному) опрацюванню. Хоча вона доступна в електронному форматі (html), з огляду на спосіб в який вона розміщується, на її аналіз зацікавленим громадянам доводиться витрачати стільки ж часу, як і на аналіз аналогічних документів на паперових носіях.

Openness?

CITY MAYOR45%

Public Participation?45%

(Українська)

Міський голова виділяє лише 6 годин в місяць для спілкування з львів’янами під час особистого прийому громадян, що на 2 години більше ніж у 2015 році (перший вівторок місяця, з 14:00 по 20:00). Порядок запису на прийом міським головою регулюється розпорядженням №193 від 26.05.2008р. «Про організацію особистого прийому громадян керівниками Львівської міської ради та її виконавчих органів».

На відміну від процедури запису до інших посадовців, до міського голови та його заступників громадяни не можуть записатися у електронній формі. Для того, щоб потрапити на прийом до Андрія Садового спершу потрібно пройти особисту попередню реєстрацію у Центрі надання адміністративних послуг. Працівник ЦНАПу з’ясовує зміст порушеного громадянином питання, до яких посадових осіб чи виконавчих органів він звертався, і яке було прийняте рішення. І лише після цього мешканець може оформити заяву на ім’я міського голови з детальним описом проблеми та додати до неї попередні відповіді від виконавчих органів, рішення суду тощо. Орієнтовний термін, через який мешканець таки потрапить на прийом – один-два місяці. Такий термін спричинений невідповідністю між кількістю годин, виділених для прийому, та складністю справ, з якими звертаються мешканці. Разом з тим, у міській раді запевняють, що у разі збільшення кількості звернень, Андрій Садовий виділяє додатковий час для особистого прийому.

Окремих годин для прийому, наприклад, ініціативних груп, представників громадських організацій чи інших інституцій у графіку міського голови не зазначено. Аналогічно, не відбувається попередньо запланованих виїзних зустрічей з мешканцями Львова. З Андрієм Садовим можна поспілкуватися також через соціальну мережу Facebook, активним користувачем якої він є.

На офіційному сайті ради є можливість надіслати електронне звернення. У відповідь на звернення виконавчі органи нададуть консультацію щодо запитуваної інформації чи проблеми. У разі, якщо питання, яке цікавить мешканця, має не лише консультативний характер, то працівники міськради можуть порадити звернутися до відповідних виконавчих органів. Однак Згідно з розпорядженням міського голови від 12.10.2009 №521 «Про роботу з електронними зверненнями громадян, що надходять на офіційний web-сайт Львівської міської ради» електронні звернення та відповіді на них не мають статусу офіційних документів, а є консультативними. Такі відповіді не можуть бути опубліковані у засобах масової інформації чи використані у вигляді посилань як офіційна відповідь Львівської міської ради.

Львівською міською радою на вимогу Закону України «Про звернення громадян» була створена можливість подавати електронну петицію на сайті міської ради. Однак локального нормативного документу, який би визначав порядок подання та розгляду петицій поки не прийнято.

З 1 жовтня 2015 до 30 вересня 2016 року у Львові було проведено 40 громадських обговорень та громадських слухань, однак жодне з них не було ініційоване міським головою (2 з 40 ініційовані депутатами міської ради, інші — виконавчими органами).

Відповідно до інформації, отриманої у відповідь на інформаційний запит, при міському голові не функціонує жодна громадська рада.

В структурі міської ради продовжує діяти окремий підрозділ, який відповідає за налагодження та координацію співпраці влади із громадськими організаціями, у тому числі проведення громадських слухань.

EXECUTIVE BODIES76%

Public Participation?67%

(Українська)

Громадяни та представники медіа можуть бути присутніми на засіданнях виконкому. У ЦНАПі радять попередньо подати відповідну заяву. Для журналістів попередня реєстрація не передбачена.

На практиці доступ до усіх інших приміщень виконавчих органів ради є цілком вільним. Це стосується кабінетів відділів, управлінь та департаментів (головний вхід в раду). Також у приміщенні ради знаходиться ЦНАП (праворуч від центрального входу).

На сайті міської ради немає інформації про детальну процедуру проведення громадських слухань чи інших механізмів громадської участі (місцева ініціатива, загальні збори громадян), адже міська рада не прийняла окремих положень, які б регулювали ці процедури, немає її також у чинному Статуті міста Львів. На сайті ради оголошення про заплановані слухання оприлюднюються вчасно. Також там можна знайти інформацію про вже проведені громадські слухання (розділ «Громадські слухання»). Інформація подана у повному обсязі та добре структурована, тому можна легко орієнтуватися у проведенні та результатах таких заходів. На сайті продовжує діяти електронна карта, що містить інформацію про розроблені детальні плани територій, а також про громадські слухання, які були проведені у Львові щодо містобудівних питань.

При виконавчих органах Львівської міської ради функціонують громадські ради. Наразі вона одна – при управлінні «Секретаріат ради». Планується запровадити практику роботи дорадчих органів і при інших управліннях. Рішеннями органів за поточний рік не утворювалися робочі групи.

Access to Public Information?70%

(Українська)

На сайті ЛМР функціонує окремий розділ «Публічна інформація», який містить усю необхідно інформацію, зокрема про порядок оформлення та подання запиту на інформацію у Львівській міській раді. Зокрема, в порядку визначено способи подачі запиту:

  • В письмовій формі — особисто до відділу «Центр надання адміністративних послуг» адміністративно-господарського управління (79006, пл. Ринок, 1);

  • В усній або письмовій формі — на особистому прийомі громадян посадовій особі, яка здійснює прийом;

  • Електронною поштою на адресу електронної пошти agu@city-adm.lviv.ua;

  • Факсом за номером +38 (032) 297-57-47;

  • Телефоном за номером +38 (032) 297-59-11 або 15-80 (відділ «Гаряча лінія міста»).

Мешканець має можливість подати запит на отримання публічної інформації безпосередньо з сайту, заповнивши відповідну електронну форму. Також на сайті можна завантажити форми для подання письмових запитів від фізичної та юридичної особи й від об’єднання громадян. Порядок оскарження рішень (дій чи бездіяльності) розпорядників інформації відсутній.

Для запитів, що подані особисто у Центр надання адміністративних послуг, громадяни отримують реєстраційний номер та спеціальний пін-код, за яким можна перевіряти стан виконання запиту. При поданні запитів неособисто, така можливість зникає. У порівнянні з минулими роками, слід зазначити, що не всі виконавчі органи дотримуються часових рамок, виділених для надання відповіді на запит. Якість відповідей також не завжди задовольняє – здебільшого, відповіді з конкретними питаннями містять інформацію загального характеру або переадресовують на сайт ЛМР. Якщо запит потребує довшого часу на розгляд, про це не завжди додатково повідомляється.

На веб-порталі ради розміщена єдина база обліку публічної інформації структурних підрозділів Львівської міської ради. Така інформація регулярно оновлюється. Там же публікуються щомісячні звіти про надходження запитів на інформацію (відсоткове відношення для структурних підрозділів, до яких зверталися).

Рішенням №731 від 01.08.2011 затверджено Порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію. Відповідно до рішення, відшкодування здійснюється у разі копіювання чи друку більше, ніж 10 сторінок. Суми відшкодування фактичних витрат визначають виконавчі органи міської ради, які є розпорядниками запитуваної інформації, на основі затверджених адміністративно-господарським управлінням розцінок на послуги з копіювання та друку однієї сторінки документа формату А4, які надає Львівське комунальне підприємство «Міський центр інформаційних технологій».

У порівнянні з минулим роком, офіційна веб-сторінка Львівської міської ради стала більш зручною у користуванні, зник поділ на окремі підсторінки (офіційний портал ЛМР, офіційний портал мешканців та ЦНАП), що міг заплутати користувачів. Окрім цього, функціонує окремий сайт, присвячений діяльності депутатського корпусу. На ньому передбачено можливість користування для людей зі слабким зором (опція збільшення шрифта).

Administrative Services?92%

(Українська)

У Львові функціонує Центр надання адміністративних послуг. Центральний ЦНАП знаходиться безпосередньо в приміщенні ради. Окрім цього, підрозділи Центру діють при районних адміністраціях, куди звертаються мешканців мікрорайонів міста. Розділ сайту пропонує усю необхідну інформацію щодо графіку роботи Центрів, контактів, маршрутів доїзду, місць для паркування тощо. Місцезнаходження Центрів нанесено на мапи.

ЦНАП не має власного веб-сайту, лише власну вкладку на сайті Львівської міської ради. Попри те, це не ускладнює пошук інформації, адже відповідний розділ винесено на головну сторінку офіційної веб-сторінки. Розділ «ЦНАП» містить інформацію про усі послуги, що пропонуються Центром та виконавчими органами. Для зручності послуги поділені за категоріями та за органами влади, що їх надають. Окрім цього, там же можна знайти дорожні карти, які описують процедуру отримання тої чи іншої адміністративної послуги.

Центри працюють шість днів на тиждень без обідньої перерви. У середу та четвер здійснюється прийом до двадцятої години. За допомогою окремих сервісів на сайті можна замовити візит до ЦНАП (попередній запис), подати звернення та перевірити стан його виконання, записатися на особистий прийом. У Центрі організовано електронну чергу. Проте, наразі відсутня можливість записатися на візит у Центр дистанційно (оголошення: «У зв’язку з необхідністю вдосконалення сервісу попереднього запису на прийом до адміністратора Центру надання адміністративних послуг м. Львова, доступ до даного сервісу буде тимчасово недоступний».)

У ЦНАПі безкоштовно поширюються інформаційні матеріали. Для найпоширеніших послуг «Інститут міста» спільно з ЛМР розробила спеціальні дорожні карти, які можна безкоштовно отримати у Центрі та на сайті. Приміщення облаштоване необхідними матеріалами – скриньками для відгуків, стендами, інформаційними матеріалами, зразками документів для самостійної роботи з ними. Наявні також необхідні для заповнення бланки. Консультацію щодо адміністративних послуг можна отримати безпосередньо в Центрі чи звернувшись в Інформаційний центр. Якщо мешканець міста знає, до якого органу йому слід звернутися, то перейшовши за посиланням, можна завантажити заяву про надання послуги та інформаційну картку. Окрім цього, на сайті можна залишити відгук про візит у ЦНАП.

DEPUTIES78%

Public Participation?78%

(Українська)

Мешканці Львова можуть вільно і безперешкодно бути присутніми на пленарних засіданнях міської ради. Право члена територіальної громади м. Львова бути присутніми на пленарному засіданні може бути обмежено лише у разі відмови особи, яка бажає бути присутньою представити документи, що посвідчують її особу та зареєструватися у журналі присутніх на засіданні. Формального дозволу для присутності не потрібно. Однак за надмірної кількості бажаючих (за відсутності вільних місць) першочергове право участі надається членам територіальної громади на звернення яких на пленарному засідання заплановано розгляд проектів актів індивідуальної дії, представникам суб’єктів якими внесено місцеві ініціативи, електронні петиції, а також членам територіальної громади, які повідомили секретаріат Ради про своє бажання бути присутнім не пізніш як за день до пленарного засідання.

Також Регламентом врегульовано загальний порядок виступів мешканців на пленарному засіданні. Члени територіальної громади, які бажають виступити на початку пленарного засідання, мають письмово звернутися до секретаріату Ради щонайменше за день до проведення пленарного засідання. Виступ за рішенням Ради членів територіальної громади з одного питання не може перевищувати 5 хвилин. Одні й ті самі члени територіальної громади мають право виступити на початку пленарного засідання з одного і того самого питання не більше одного разу на сесію. У приміщенні Львівської міської ради, у тому числі, де проходять засідання ради створені умови доступу для неповносправних осіб.

Взаємодія депутатів Львівської міської ради і громадськості є достатньо інтенсивною, однак формальні механізми залучення громадськості до прийняття рішень не використовуються належними чином. Зокрема залучення громадськості до засідань постійних депутатських комісій ускладнене відсутністю детальної та зрозумілої процедури доступу до роботи цих комісій. Також немає формальних та прозорих механізмів залучення експертів чи груп інтересів до роботи постійних комісій. Разом з тим є можливість подати електронне звернення до депутатських комісій через сайт Львівської міської ради.

Депутатські прийоми активно не використовуються як форма комунікації і зворотного зв’язку депутата з виборцями, через низький рівень безпосередньої участі депутатів у прийомах або взагалі їх відсутність. Депутати фракції «Громадянської позиції» проводять прийоми в різних районах міста (переважно в ЛКП) 1-2 рази на тиждень, виділяючи на це в середньому 14-16 год на місяць (на одного депутата). За цим показником вони є найбільш активними серед депутатських фракцій міської ради Депутати «Народного контролю» проводять прийом значно рідше – двічі на місяць, теж переважно в ЛКП, виділяючи, 4-5 год на місяць. Депутати фракції «Свобода» теж проводять особисті прийоми не частіше двох разів на місяць, переважно в школах, виділяючи для таких потреба 4-6 годин на місяць. Депутати «Самопомочі» проводять особисті прийоми в ЛКП, однак на офіційному інформаційному порталі не інформують громадськість про те скільки часу виділяються на особистий прийом. Найактивніші з депутатів фракції «Самопоміч» відводять на прийоми громадян 5-6 год на місяць. Депутати фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» і «Української галицької партії» в середньому зустрічаються в приймальні з громадянами 2-3 рази на місяць, в різних районах міста, виділяючи на ці потреби 4-5 годин. Депутати «Народного контролю» проводять прийоми в ЛКП, двічі на місяць, виділяючи загалом 4-5 годин. Серед депутатів фракції «Українського Об’єднання Патріотів – УКРОП» регулярний прийом проводить лише Іван Гринда – двічі на місяць, виділяючи 4 години.

Депутати не ініціюють колективних консультацій з громадськістю і переважно ігнорують громадські слухання ініційовані виконавчими органами Львівської міської ради. А процедура проведення громадських консультацій у різних формах (громадських слухань, місцевих ініціатив, загальних зборах) досі детально не врегульована в місцевих нормативно-правових актах.

Accountability?

CITY MAYOR35%

Financial Resources of Municipality?29%

(Українська)

Річний звіт про виконання дохідної та видаткової частини бюджету за 2015 рік, а також квартальні звіти (1-ий та 3-ий квартал) наявні у розділі «Бюджет» на порталі Львівської міської рали. Однак такі документи є не надто деталізованими. Крім того, піврічного звіту за 2015 рік не оприлюднено.

Також на сайті не можливо знайти інформацію про перелік та ставки місцевих податків і зборів, а також отримані від них доходи.

На єдиному веб-порталі використання публічних коштів розміщена інформація про використання публічних коштів різними розпорядниками (структурами, управліннями) Львівської міської ради. Разом з тим, вичерпного переліку юридичних осіб – розпорядників коштів місцевого бюджету, які вносять туди інформацію не можливо знайти.

Report on the City Mayor’s Performance?36%

(Українська)

В питанні звітування міського голови перед територіальною громадою міста у порівнянні з попередніми роками мало що не змінилося. Міський голова не звітував про діяльність виконавчих органів перед територіальною громадою на відкритій зустрічі. Однак Андрію Садовому вдалося у 2016 році прозвітували про про роботу виконавчих органів міської ради за 2015 рік. Таке звітування відбулося 21.04.16. Текстового формату звіту міського голови за 2015 рік на сайті Львівської міської ради знайти не вдалося.

Що стосується інформування про хід виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, а також цільових програм, то комплексної та зведеної інформації щодо їх виконання на сайті ЛМР немає. У відповіді на запит повідомляється, що інформування про такі програми відбувається періодично через офіційний сайт. Разом з тим, у відповідному розділі “Стратегія — Програма соціально-економічного та культурного розвитку м. Львова на 2014-2016 роки” наявний лише звіт за перше півріччя 2014 року.

EXECUTIVE BODIES62%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?81%

(Українська)

Усі виконавчі органи Львівської міської ради звітують про свою діяльність безпосередньо перед територіальною громадою. Кожного року графік слухань звітів затверджується розпорядженням Львівського міського голови, а інформація про місце та час звітування заздалегідь оприлюднюється на веб-сайт ради, у місцевих ЗМІ. За роботу у 2015 році виконавчі органи звітували у лютому-березні 2016-го. Про проведення публічних звітувань органи анонсують заздалегідь, вхід для мешканців вільний.

На сайті ради створено спецтему «Звіт». У розділі розміщені інформаційні повідомлення щодо основних показників розвитку окремих галузей, які підпадають під сфери діяльності управлінь. Повноцінні звітні документи розміщені лише для окремих управлінь.

На веб-сайті Львівської міської ради не оприлюднюється окремий звіт про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку. Також немає окремих проміжних та заключних звітів про хід виконання цільових програм. Основні показники ефективності виконання Комплексної стратегії розвитку Львова до 2025 року у спрощеному вигляді можна знайти на «Панелі міста».

На веб-сайті ради кожного місяця оприлюднюються вичерпні звіти (вказаний запитувач, тематика запитів) щодо розгляду запитів на публічну інформацію.

Financial resources of Municipality?25%

(Українська)

Бюджет міста на 2016 рік розміщено на порталі депутатів ЛМР, а також у розділі «Бюджет» на офіційному порталі ЛМР. Окрім цього, у спрощеній формі мешканці можуть переглянути бюджетну карту міста з нанесеними на неї об’єктами інфраструктури, на які передбачено фінансування у поточному році. Звіти та інформація про виконання дохідної та видаткової частини бюджету міста розміщуються оперативно кожного кварталу. Звіти містять також інформацію про зведені зміни, що були внесені до бюджету. На жаль, публічне представлення звітів не передбачено.

У додатках до ухвали, що стосується бюджету 2016 року, оприлюднено детальну інформацію про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету із зазначенням розпорядників бюджетних коштів. Зокрема, інформацію про фінансові ресурси, які витрачаються на забезпечення діяльності органу місцевого самоврядування і, зокрема, на виконавчі органи. Щоправда, окремого документу (кошторис ради), який би детально визначав порядок та механізм витрачання коштів, рада не затверджувала.

Управління комунальної власності звітує перед виконавчим комітетом разом з усіма іншими структурними підрозділами. Попри те, звіти про результати відчуження майна виконавчими органами не оприлюднюються на сайті ради.

Regulatory Policy?100%

(Українська)

На веб-сайті Львівської міської ради публікуються звіти про відстеження результативності регуляторних актів.

DEPUTIES16%

Reporting on Performance Results?16%

(Українська)

Детальна процедура публічного звітування депутатів досі не врегульована в Статуті територіальної громади чи окремому положенні. Публічне звітування депутатів також ще не стало у Львові усталеною та звичною практикою. Депутати Львівської міської ради на власний розсуд трактують та застосовують загальні положення Закону «Про статус депутатів місцевих рад», які стосуються звітування – часто позиціонуючи зустрічі з громадянами як звіти. Більшість депутатів не інформують управління «Секретаріат ради» про графіки проведення звітувань, строки, час та місця проведення звітувань, їх результати. Графік звітування депутатів (фракцій) також не оприлюднюється. В персональних профайлах депутатів на інформаційному порталі існує окремий розділ «Звіт про роботу депутата», однак станом на кінець 2016 року там не було розміщено актуальних текстів річних звітів депутатів.

Разом з тим з’являються поодинокі, але позитивні приклади та підходи до звітування депутатів про реалізацію своїх повноважень. Так, у приміщенні Ратуші публічно прозвітував про річну діяльність фракції БПП «Солідарність» у Львівській міській раді її керівник Петро Адамик, однак на цьому заході не були присутні усі депутати фракції. «Українська Галицька Партія» за участі усіх депутатів фракції представила свій звіт у форматі відкритої зустрічі з мешканцями. Про свою роботу за рік прозвітували окремі депутати фракцій «Народний контроль», «Самопоміч». В цілому ситуація зі звітуванням депутатів Львівської міської ради значно покращилася порівняно з попередніми роками.

Щодо змісту представлених депутатами звітів, то основною проблемою є те, що в них відсутня інформація про виконання доручень виборців та про стан реалізації передвиборчих програм.

Погіршилася ситуація зі звітуванням постійних депутатських комісій. Комісії не звітували на пленарних засіданнях ради, а тексти звітів комісій відсутні в публічному доступі, хоча попередні роки така практика була звичною.

Leave a Reply