Rating of Lviv 2013:

61.28%

Publicity Index

65.75%

City Mayor publicity

72.83%

Executive bodies publicity

45.9%

Publicity of council deputies

Summary:

Lviv City Council at 61%, holds the third position in the publicity rating. Executive bodies have the highest Publicity Index (73%), followed by the Mayor (66%), and the deputy corps (46%). Lviv City Mayor broadcasts video addresses to the citizens on a weekly basis informing the community members about most important events in the city life. He also communicates with the media often enough to inform about his activity. However, the Mayor spends only 4 hours a month in direct communication with the citizens. There is no practice to present yearly reports on his performance during open meetings with the community. Mayor’s resolutions on appointing candidates for vacancies available are not published on the website, as well as other normative documents. Citizen participation is regulated only by general rules which are, in fact, mere copies of the law.

Information about the composition, powers, and activities of executive bodies is provided. The Council website contains information about officials and employees of structural subdivisions, visiting hours and procedures to set up an appointment; information about all the functions and tasks of structural subdivisions of the City Council and the list of enterprises within the Council authority. However, the draft resolutions of Executive Committee are not published on the official website of the Council. The Center for Rendering Administrative Services is functioning but it does not have its own website; there is no electronic registration tool to set up the appointment. In addition to that, the Center working schedule does not comply with the requirements set by the law.

Lviv City Council has an electronic voting system and the results of all roll-call votes are published on the Council website. Audio broadcast is currently available on-line on the Council’s website but there is no video broadcast. Members of the City Council have their own information portal (lvivrada.gov.ua) is an example to follow. It contains the detailed information about every deputy, their assistants, parliamentary requests, agendas of plenary sittings and drafts of the corresponding documents. However, the deputy corps accountability scored the lowest. The City Council does not adopt the reporting schedules of deputies, or have the information on the number of deputies who had reported to the voters. Only two of ninety deputies in Lviv have their reports published on the website.

Transparency?

CITY MAYOR77%

Information on the On City Mayor and His Activities?76%

Загалом уся необхідна інформація, що стосується міського голови як головної посадової особи місцевого самоврядування, є доступна на веб-сторінці Львівської міської ради. Так, на сайті легко знайти вичерпну біографічну довідку Андрія Садового та контактну інформацію. Окрім цього, у окремому розділі на сайті та на дошці оголошень у Центрі надання адміністративних послуг мешканці можуть ознайомитися з графіком прийому мера.

Декларації, в тому числі й за минулі роки, розміщені під біографією міського голови. Документ містить усю необхідну інформацію, що стосується відомостей про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови та членів його сім’ї. Проте, декларацію не було в повному обсязі оприлюднено у друкованих засобах масової інформації. Окремі відомості про доходи міського голови з’явилися у газеті «Ратуша» та інших ЗМІ.

Міський голова також достатньо часто комунікує з засобами масової інформації, інформуючи про свою роботу – проводить виїзні брифінги, прес-конференції тощо. Слід також додати, що Андрій Садовий запровадив практику відеозвернень до львів’ян, під час яких інформує громаду про найважливіші події міста, що сталися протягом тижня. Інформація на офіційній веб-сторінці ради регулярно оновлюється завдяки роботі прес-служби Львівської міської ради.

Разом з тим, бракує таких основоположних даних, як опис повноважень міського голови. Фактично, на веб-сторінці ради не представлено переліку питань, які відносяться до відання посадової особи, що ускладнює розуміння функцій, що покладені на А. Садового як головну посадову особу місцевого самоврядування.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?56%

Львів’янину доволі легко знайти на веб-сторінці ради інформацію про працівників муніципалітету та підпорядкованих структур – для цього створено спеціальний розділ «Познайомся з посадовцями». Розділ є зручним у навігації та представляє вичерпну інформацію про службовців – прізвище та ім’я, посаду, номер телефону, адресу підрозділу, номер кабінету та електронну скриньку.

Проблематичніше отримати інформацію про штатних та позаштатних радників міського голови, оскільки така інформація відсутня як на веб-сайті, так і на дошках оголошення. Періодично у новинних повідомленнях трапляються поодинокі згадки, наприклад, про радника з питань велоінфраструктури, чи з питань культури і туризму. Проте, в окремому розділі на сайті немає зведеної інформації про осіб, що виконують такі функції.

Натомість, у розділі веб-сайту «Конкурси на заміщення вакантних посад» можна переглянути актуальні вакансії ради, а також ознайомитися з переліком документів, які слід подати, щоб брати участь у відповідному конкурсі. Розпорядження міського голови про призначення на керівні посади службовців чи заміщення вакантних посад на веб-сторінці не оприлюднюються. Протоколи засідань конкурсних комісій можна отримати, подавши запит на отримання публічної інформації. Протоколи, отримані мережею ОПОРА у такий спосіб, містять інформацію щодо кількості кандидатур, які претендують зайняти відповідну посаду, процедуру їх відбору та результати голосування конкурсної комісії.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?91%

На офіційній веб-сторінці Львівської міської ради оприлюднено Стратегію підвищення конкурентоспроможності м. Львова до 2015 року, затверджену ще у 2010-му (ухвала № 3460 від 07 травня 2010). За номером ухвали документ разом з усіма додатками можна знайти серед нормативно-правових документів ради. Окрім цього, у окремому розділі на веб-сторінці подано інформацію про Раду з питань конкурентоспроможності (орган, що відповідає за загальний нагляд за процесом реалізації стратегії), виконавчий комітет в рамках реалізації Стратегії та робочі групи з туризму та бізнес-послуг (на яких покладені обов’язки реалізації певних частин Стратегії), а також контакти відповідальних осіб.

Генеральний план Львова разом з детальними планами територій міста знаходиться серед документів управління архітектури. Усі додатки (малюнки-схеми) доступні у великому розширенні, що спрощує ознайомлення з ними.

З рішенням про затвердження бюджету (з усіма додатками) на поточний рік можна ознайомитися серед нормативно-правових документів Львівської міської ради (ухвала № 2018 від 27.12.2012). Там же можна знайти і рішення про внесення змін до бюджету. Проте, міська рада не потурбувалася про оприлюднення окремого зведеного документу, який би у доступній формі показував зацікавленим мешканцям міста уже внесені зміни у бюджеті таким чином, щоб документ зберігав свою актуальність й не доводилося опрацьовувати усі ухвалені корективи самостійно чи вишукувати цю інформацію у звітах виконавчих органів.

Програма соціально-економічного розвитку міста, розміщена на сайті, стосується лише прогнозу на три роки – з 2011 по 2013-ий. Інші документи, які би охоплювали виконання короткотермінових (на 1 рік) чи довготермінових (5 років) цілей, недоступні.

Система ISO не запроваджена у роботу органів виконавчої влади. Як йдеться у відповіді на запит на отримання публічної інформації, «роботи з запровадження системи ведуться в рамках проекту «Мистецтво врядування», що координується Інститутом міста, та будуть завершені в жовтні 2013 року». Для цього створено робочу групу з директорів департаментів Львівської міської ради на чолі з керуючою справами виконкому Мартою Литвинюк.

Regulatory Documents of Municipality?80%

Чинний Статут територіальної громади міста (ухвала № 1649 від 28.03.2002) оприлюднено на веб-сторінці депутатів Львівської міської ради. Окрім цього, там розміщено ще й Статут, який був затверджений радою у 2010 році, проте досі проходить реєстрацію в управлінні юстиції. Обидва документи розміщено повнотекстово.

Розпорядження міського голови вчасно оприлюднюються на веб-сторінці ради, проте кількість розпоряджень, підписаних міським головою є значно більшою від оприлюдненої в Інтернеті. До прикладу, у період з 1 червня по 1 липня 2013 року, Андрій Садовий видав 159 розпоряджень. На веб-сайті з них оприлюднено лише 59 (зокрема, бракує розпоряджень, що стосуються кадрових питань). Наявні на сайті розпорядження можна відсортувати по даті чи шукати за словом з назви чи документу, що значно покращує роботу з нормативною базою.

Серед розпоряджень міського голови можна знайти документ, що стосується реалізації першочергових заходів щодо забезпечення доступу до публічної інформації (розпорядження № 274 від 22.06.2011). Документ визначає Управління інформаційної політики та зовнішніх відносин департаменту «Адміністрація міського голови» спеціальним структурним підрозділом, який організовує у встановленому порядку доступ до інформації. Однак, у спеціально створеному розділі на сайті ради цієї інформації бракує.

EXECUTIVE BODIES78%

Information on Executive Bodies and Their Heads?90%

Фактично уся затребувана інформація про склад, повноваження та роботу виконавчих органів розміщена на веб-сторінці Львівської міської ради. Так, у розділі «Познайомся з посадовцем» та «Структура ЛМР» львів’янин може знайти дані про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, розклад роботи департаментів, управлінь та відділів, що функціонують у раді, а також районних адміністрацій. Окрім цього, роз’яснено основні завдання та функції кожного підрозділу, що спрощує орієнтування у загальній структурі повноважень виконавчих органів.

Також на порталі Ради представлена інформація про керівників та працівників структурних підрозділів, графіки прийому громадян та процедуру запису. Зазвичай, начальники підрозділів приймають двічі на місяць по чотири години. На прийом можна записатися не виходячи з дому, достатньо заповнити на веб-сайті електронну анкету, яка надсилається адміністратору Центру надання адміністративних послуг. Пізніше адміністратор Центру надсилає на вказану у анкеті електронну адресу підтвердження запису та повідомляє про час та місце прийому. До слова, процедура запису не розповсюджується на прийоми міського голови та його заступників.

Інформацію про заступників міського голови можна знайти у однойменному розділі на веб-сторінці ради. Дані стосуються біографічної довідки та досвіду роботу чиновників. Додатково можна ознайомитися з деклараціями про доходи посадових осіб за 2012 рік. Окрім заступників міського голови, декларації у вільний доступ надали також керівники підрозділів Львівської міської ради.

Інформацію про всі функції й завдання структурних підрозділів ради розміщено на веб-сторінці ЛМР. Окрім цього, можна ознайомитися з переліком підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління міської ради (довідка по комунальним службам міста, приймальні соціального захисту тощо). Усі дані подані з значенням контактних номерів телефонів та сфери обслуговування підприємств. На додачу, на офіційному порталі мешканців можна ознайомитися з підприємствами та інституціями, що діють у Львові відповідно до декількох категорій (освіта, бізнес, відпочинок і спорт, подорожі і житло тощо).

Information on the City Council Executive Committee?72%

Відповідний розділ на веб-сторінці ради містить інформацію лише про персональний склад виконавчого комітету. Контактних номерів телефону чи електронної скриньки, як окремого колегіального органу міської ради, не зазначено. Про місце та час засідань можна дізнатися лише з рубрики анонсів на сайті ЛМР.

До складу виконавчого комітету Львівської міської ради, окрім міського голови та секретаря ради, як інформує Інтернет-сторінка, входить п’ять осіб – перший заступник міського голови, заступник міського голови з гуманітарних питань, заступник з питань містобудування та інфраструктури,  керуюча справами виконкому Львівської міської ради та начальник Львівського міського управління Головного управління МВС України у Львівській області. Для усіх чиновників наявна актуальна біографічна довідка.

Основна форма роботи виконавчого комітету – засідання, що скликаються не рідше одного разу на місяць. Про них мешканці міста повідомляються заздалегідь у розділі анонсів на сайті ЛМР. Там же вказується година (зазвичай, 15:00) та місце засідань (мала сесійна зала).

За розподілом владних повноважень, виконавчий комітет попередньо розглядає проекти програм та інших рішень, що вносяться на розгляд відповідної ради, а також координує діяльність усіх виконавчих органів. Проте, такої інформації щодо функцій органу на сайті Львівської міської ради бракує.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?68%

Рішення виконавчого комітету можна знайти у рубриці «Документи ЛМР». Вони оперативно розміщуються на офіційній веб-сторінці ради. У друкованих ЗМІ публікуються лише окремі рішення.

Проектів рішень, які виносяться на засідання виконавчого комітету, на веб-сторінці ради немає. Натомість, завчасно можна ознайомитися з проектом порядку денного наступних засідань.

На початку кожного року керівник виконавчих органів – міський голова – своїм розпорядженням затверджує план прийняття регуляторних актів у поточному році. Такі документи доступні на сайті міської ради у розділі «Регуляторна політика». У документі вказано назву регуляторного акта, термін його прийняття та визначено відповідальних (департаменти, відділи, управління) за розроблення акта.

На веб-сторінці також розміщені проекти регуляторних актів. Документи місять тексти рішень та аналіз регуляторного впливу. Повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів також публікуються, про те не всі. Такі повідомлення містять коротку інформацію про зміст акту, дату та спосіб оприлюднення проекту, адресу підрозділу, що приймає зауваження і пропозиції щодо регуляторного документу, а також термін, до коли вони приймаються. Рішення про набуття чинності регуляторного акту публікуються у друкованих органах.

Річний план державних закупівель вчасно оприлюднюється на веб-сторінці ради у відповідному розділі («Тендери»).

Про послуги, які міська рада надає мешканцям, можна також дізнатися у тематичному розділі на веб-сторінці. У розділі «Справи комунальні» наявна інформація про тарифи на тепло, газ та квартплату, а також контактні дані комунальних служб міста. Довідка по комунальним службам міста знайомить з усіма міськими комунальними підприємствами.

Програма соціально-економічного розвитку міста терміном на три роки (2011-2013) оприлюднено на веб-сторінці ради. Документ розміщено повнотекстово з усіма додатками. Як зазначається на ресурсі,  метою Програми є створення умов для забезпечення сталого розвитку міста, підвищення ефективності використання його внутрішнього природно-ресурсного потенціалу, якості життя населення, розв’язання соціально-економічних проблем.

На офіційній веб-сторінці ради працює зручна функція пошуку по кожному з його компонентів – головній сторінці, офіційному порталі мешканців та порталі Львівської міської ради. Окрім цього, пошук передбачено відповідно до типу документу (ухвала, розпорядження, рішення), дати прийняття, номеру документу, слів, що вживаються в назві чи тексті, однак він не завжди є ефективним.

Municipal Property and Land of Municipality?100%

Рішення про проведення земельних торгів можна знайти серед нормативно-правових актів Львівської міської ради. Документи місять опис земельних ділянок, стартову ціну, виконавчий орган, відповідальний за проведення торгів тощо. Інформація про земельні торги та продаж комунального майна міста оприлюднюється на веб-сторінці ради у тематичному розділі новин.

DEPUTIES70%

Information on the City Council Deputies?61%

На сайті Львівської міської ради є лише біографічні відомості та фотографії депутатів. Однак, депутати міської ради мають власний ресурс – інформаційний портал депутатів (http://lvivrada.gov.ua). Тут, окрім відомостей про депутатів, наявна інформація про їх права та обов’язки, поштову адресу та номери засобів. Є можливість відправити он-лайн звернення (листа) кожному з депутатів міської ради, а також знайти інформацію про помічників депутатів.

Проте, на жодному з веб-сайтів не оприлюднені декларації про майно, доходи і видатки фінансового характеру депутатів, що також мають містити відповідну інформацію про членів їх сімей. Інформація про графік прийому депутатами громадян наявна не в повному обсязі.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?100%

На інформаційному порталі депутатів львів’яни можуть ознайомитись з регламентом роботи міської ради і положенням про роботу постійних комісій. Також наявна актуальна інформація про склад постійних депутатських комісій та графіки їх засідань.

У вільному доступі є інформація  про повноваження, графік прийому Секретаря ради та його біографічні дані. А декларація про його майно, доходи витрати і зобов’язання фінансового характеру (яка містить відповідну інформацію про членів сім’ї) розміщена на веб-сайті ради.

Інформація про обов’язки та функції секретаріату ради, його місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку та електронної пошти також доступні лише на інформаційному порталі.

Перелік  та межі мажоритарних округів, в яких обрані депутати, а також склад депутатських фракцій є загальнодоступним на порталі депутатів Львівської міської ради. Однак на сайті досі залишається назва фракції «Фронт змін», яка за повідомленням секретаря Ради ще в червні була перейменована у фракцію «Батьківщина».

City Council Plenary Sessions?61%

Попри те, що рішення про скликання сесії Львівської міської ради оприлюднюється на веб-сайті ради вчасно (не пізніш як за 10 днів до її проведення), порядок денний сесії оприлюднюється менше ніж за тиждень до дати проведення.

Проекти рішень, які розглядатимуть на пленарному засіданні Львівської міської ради, оприлюднюються на офіційній веб-сторінці менш ніж за 20 днів до засідання, що є порушенням норм законодавства. Окрім того, деякі з проектів оприлюднюються лише частково (наприклад, без додатків).

В Львівській міській раді діє система електронного голосування «Віче». Результати поіменних голосувань, по кожному питанню порядку денного, вчасно оприлюднюються на офіційній веб-сторінці ради. Однак, інформації про реєстрацію депутатів на пленарних засідань немає.

Через веб-сайт міської ради ведеться регулярна аудіотрансляція усіх пленарних засідань міської ради. Відеотрансляція поки недоступна. Однак, за повідомленням управління «Секретаріат ради» (у відповідь на запит на інформацію), проведення відео-трансляції в режимі реального часу стане можливим після модернізації сайту, яке заплановано здійснити до кінця поточного (2013) року. Майже всі аудіо-записи пленарних засідань Львівської міської ради як поточної, так і попередніх сесій можна знайти на інформаційному порталі депутатів.

На інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради оприлюднюється частина депутатських запитів, що дає можливість громадянам оцінити пріоритети діяльності та активність кожного з обранців.

Рішення, яке регулює розмір депутатських фондів на виконання депутатських повноважень та процедуру використання коштів з депутатського фонду, знаходиться у вільному доступ на веб-сторінці ради у розділі «Документи».

Однак, інформація про план реалізації депутатами міської ради доручень виборців на веб-сайті ради та інформаційному порталі депутатів відсутня.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?61%

На сторінці ради та інформаційному порталі депутатів вчасно оприлюднюються всі рішення, які приймаються на пленарних засіданнях міської ради. Протоколи засідань постійних депутатських комісій відсутні для загального ознайомлення, а отже не є доступними для громади.

Openness?

CITY MAYOR60%

Public Participation?60%

Відповідно до графіку прийому, розміщеному на офіційній веб-сторінці та дошках оголошень, міський голова проводить прийом мешканців раз на місяць – кожного першого вівторка з 14:00 до 18:00                години.

Тобто, Андрій Садовий на прийом мешканців виділяє лише 4 години на місяць. Зустрічі голова проводить особисто у великій сесійній залі (кабінет №202), яку легко знайти у Ратуші та до якої забезпечено доступ неповносправним особам.

Про процедуру запису на прийом до посадовця можна дізнатися, зателефонувавши за вказаним на сайті номером телефоном Центру надання адміністративних послуг або безпосередньо на веб-сторінці ради. Процедура запису достатньо складна – спершу слід заповнити заяву, додати до неї підтверджуючі документи про попередні звернення до виконавчих органів (відповіді, рішення суду), з результатом розгляду яких особа не погоджується. Комплект документів подається в ЦНАП, де мешканців особисто записують на прийом (не більше 30 осіб на одну зустріч). Під час запису на особистий прийом спеціаліст Центру з’ясовує прізвище, ім’я та по батькові заявника, адресу чи місце роботи, соціальний статус, зміст питання, до яких посадових осіб чи виконавчих органів він звертався, і яке було прийняте рішення. Орієнтовний термін, через який мешканець таки потрапить на прийом – два місяці. Окремих годин для прийому, наприклад, ініціативних груп чи представників громадських організацій й інших інституцій у графіку міського голови не зазначено.

Окрім прийому мешканців, іншої можливості особисто звернутися до міського голови у львів’ян немає – Андрій Садовий не проводить планових виїзних зустрічей з громадськістю. Проте, з мером можна зв’язатися через соціальну мережу Facebook, де розміщено окрему сторінку Андрія Садового. Для повідомлення про нагальні проблеми або отримання консультацій у міській раді запровадили багатоканальну телефонну службу (297-59-11), діє «гаряча лінія міста» (15-80), а також «гаряча лінія» безпосередньо міського голови (297-59-99). Як зазначено на веб-сторінці ради, «міська багатоканальна телефонна служба не тільки надає консультації, а й контролює, як вирішуються конкретні проблеми». Однак, дуже часто всі внутрішні оператори зайняті, а тому на лінії просять зачекати 20-30 хв.

Для напрацювання шляхів розв’язання актуальних проблем місцевого самоврядування міські голови практикують створення відповідних дорадчих органів – громадських рад та робочих груп. Громадські ради, які є колегіальними органами, здебільшого створюються з метою забезпечення участі громадян у керуванні містом та здійснення громадського контролю за діяльністю виконавчих органів. У Львові інструмент «громадських рад» не застосовується. Також міський голова за останній рік не ініціював жодного громадського слухання.

Кращу ситуацію спостерігаємо з робочими групами, що створюються для вирішення конкретних проблем міста. Так, розпорядженнями міського голови Львова за останній рік (з 1 липня 2012 по 1 липня 2013 року) у міській раді утворено вісім робочих груп: «Про утворення робочої групи для реалізації проекту «Безпечне місто» (розпорядження №520 від 31.310.2012), «Про заходи щодо формування, ведення та використання страхового фонду документації м. Львова» (№544, 23.11.2012), «Про Комітет з управління впровадженням Стратегічного плану з залучення інвестицій до м. Львова до 2020 року у рамках реалізації проекту «місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ)» (№566, 10.12.2012), «Про утворення надзірної ради за виконанням Комплексної екологічної програми на 2012-2013 роки для міста Львова» (№18, 25.01.2013), «Про утворення робочої групи з питань впровадження системи управління якістю ISO:9001 та ключових показників ефективності у Львівській міській раді» (№98, 5.04.2013), «Про утворення робочої групи з врегулювання питань ручного санітарного прибирання у м. Львові» (№ 175, 28.05.2013), «Про утворення робочої групи для врегулювання проблемних питань функціонування тимчасових споруд торговельного призначення, об’єктів ринкового господарства, інтерактивних закладів та дотримання суб’єктами господарювання Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями» (№ 243, 21.06.2013), «Про утворення робочої групи для перевірки використання коштів з міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2013 році» (№ 250, 27.06.2013).

З 2007 року в структурі міської ради функціонує окремий підрозділ, який відповідає за налагодження та координацію співпраці влади із громадськими організаціями, розробку та реалізацію спільних проектів, організацію та проведення громадських слухань. Окрім цього, відділ курує проведення конкурсів соціально-культурних проектів ЛМР.

EXECUTIVE BODIES74%

Public Participation?70%

Члени територіальної громади Львова мають вільний доступ до кабінетів управлінь та департаментів міської ради. Однак, на засідання виконкому можуть потрапити лише попередньо подавши заяву.

На сайті міської ради відсутня інформація про детальну процедуру проведення та ініціювання механізмів громадської участі (місцева ініціатива, загальні збори громадян), за винятком громадських слухань. В першу чергу це пов’язане з відсутністю окремих положень, які б регулювали ці процедури, немає їх також у чинному Статуті Львова. На інформаційному порталі депутатів є лише процедура проведення громадських слухань містобудівної документації та слухань щодо проекту положення (рішення, ухвали).

Уся інформація про вже проведені громадські слухання (інформаційні повідомлення, матеріали розгляду та протоколи відповідних слухань) є на сайті Львівської міської ради у відповідному розділі – «Громадські слухання».

Щодо функціонування при виконавчих органах Львівської міської ради дорадчо-консультативних органів, в тому числі громадських рад та робочих груп, то у відповідь на інформаційний запит ОПОРИ розпорядники інформації повідомили, що за останній рік створювалися та продовжують діяти станом на червень 2013 року: у Галицькій районній адміністрації – 4 робочі групи та одна міжвідомча координаційно-методична рада, у Личаківській районній адміністрації – 2 робочі групи та 2 комісії, у Франківській районній адміністрації – 2 робочі групи, у Залізничній районній адміністрації – жодної робочої групи, проте створено 22 комісії, у Сихівській районній адміністрації – 2 робочі групи та 1 комісія, а у Шевченківській районній адміністрації такі органи взагалі не створювалися.

Що стосується громадських рад, то практика їх створення при виконавчих органах Львівської міської ради не є поширеною.  Єдина рада існує при управлінні архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради – архітектурно-містобудівна рада, яка є дорадчим органом, що діє на громадських засадах та здійснює розгляд та професійне обговорення проектів містобудівної документації.

Access to Public Information?80%

Розпорядження міського голови «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації» №274 від 22.06.2011 можна знайти у розділі «документи» на веб-сайті міської ради. В окремому розділі сайту є інформація щодо порядку отримання публічної інформації. Тут наявні форми подання запиту від юридичних осіб, фізичних осіб та об’єднань громадян, а  також можливість заповнити он-лайн запит на інформацію. Загалом, запит на інформацію до Львівської міської ради можна подати різними способами – телефоном (на гарячій лінії), на особистому прийомі у посадовця, надіславши запит факсом чи електронною поштою. Строк надання відповіді, який Законом України «Про доступ до публічної інформації» обмежений п’ятьма робочими днями з дня отримання запиту загалом дотримується розпорядниками інформації. Однак не всі відповіді, отримані мережею ОПОРА містять повну та вичерпну інформацію про яку запитувалось. У більшості з таких відповідей на запити не вказується порядок їх оскарження, що є порушенням вимог законодавства. Також відсутній порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації і на веб-сторінці ради.

Розміщена на сайті ради і єдина база обліку публічної інформації структурних підрозділів Львівської міської ради. Однак по більшості управлінь така інформація не оновлювалася ще з 2011 року. А тому міській ради варто звернути увагу на наповнення такої бази актуальними документами.

Рішенням №731 від 01.08.2011 затверджено Порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію.

На веб-сайті Львівської міської ради створена зручна система пошуку. Інтерфейс сайту містить посилання на офіційний портал львівської міської ради, офіційний портал мешканців міста та є зрозумілим для користувачів. Проте доречною була б наявність окремого розділу «структура сайту». Можливість користування сайтом для людей з обмеженими можливостями не забезпечена.

Administrative Services?69%

Центр надання адміністративних послуг у місті Львів був створений шляхом перейменування центру обслуговування мешканців, який вже тривалий час надавав адміністративні послуги жителям Львова. Однак, місцевими органами не було внесено змін до інших локальних актів, які регулювали діяльність ЦОМу (а тепер – ЦНАПу). Так, наприклад, не було враховано вимогу, що ЦНАП має проводити  прийом громадян не менше 6 днів на тиждень та 7 годин на день, без перерви на обід. Крім того, не менше двох днів на тиждень прийом громадян у ЦНАПі має здійснюватися до двадцятої години.

Також досі не створено окремого веб-сайту, на якому повинен бути перелік всіх адміністративних послуг, які надаються ЦНАПом, оприлюднені інформаційні картки про порядок отримання кожної адміністративної послуги та зразки необхідних документів.

Значним недоліком є відсутність електронної черги, тобто можливості через Інтернет записатися для отримання відповідної послуги.

Разом з тим, у приміщенні ЦНАП є довідково-інформаційні матеріали про адміністративні послуги, облаштовано  інформаційні стенди та папки із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги. Наявні бланки для заповнення з метою отримання адміністративних послуг.

Також у приміщенні Центру облаштовано скриньки для висловлення мешканцями міста своїх зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг. Віднедавна оцінити роботу ЦНАПу можна також на сайті ради.

DEPUTIES45%

Public Participation?45%

Члени територіальної громади міста Львова можуть бути присутніми на пленарних засіданнях міської ради. Єдиною формальністю, яку має виконати львів’янин – не пізніш як за день до пленарного засідання подати заяву до секретаріату Ради для оформлення дозволу на присутність члена територіальної громади м. Львова. Така заява може бути відхилена лише за відсутності вільних місць у сесійному залі.

Попри можливість бути присутньому на засіданні ради, немає визначеної процедури, яка б надавала можливість мешканцю міста виступити на пленарному засіданні. Відповідно до Регламенту роботи Львівської міської ради 6-го скликання, надання слова можливе лише особам, які запрошені на засідання. А отже, члену територіальної громади необхідно звертатися до депутата міської ради, який на пленарному засіданні має право оголосити звернення/заяву/пропозиції члена територіальної громади та внести пропозицію про запрошення особи до залу засідань для надання їй слова.

У приміщенні Львівської міської ради, у тому числі, де проходять засідання ради створені умови доступу для неповносправних осіб.

Більшість депутатів Львівської міської ради ведуть регулярний особистий прийом виборців у визначений час.

Депутати Львівської міської ради не ініціювали затвердження детального порядку проведення громадських слухань, місцевої ініціативи, загальних зборів громадян, порядку утворення та функціонування консультативно-дорадчих органів ради. У чинному Статуті територіальної громади міста Львова прописані лише їх загальні положення.

Активність депутатів у ініціюванні громадських обговорень не є високою, лише 2 з 24 громадських слухань, які були проведені протягом останнього року у місті Львові, були ініційовані постійними депутатськими комісіями.

Accountability?

CITY MAYOR54%

Financial Resources of Municipality?100%

На офіційній веб-сторінці міської ради мешканці можуть ознайомитися з річними та піврічними звітами про виконання бюджету. Окремий розділ «Бюджет» на сайті містить вичерпну інформацію про виконання окремо дохідної та видаткової частин.

Report on the City Mayor’s Performance?49%

Міський голова Львова цільово не інформує населення про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку міста, а також про виконання місцевих цільових програм. Проте, під час прес-заходів та відеозвернень до мешканців міста Андрій Садовий повідомляє про здійснені міською радою заходи в рамках виконання програм.

Що стосується звітування міського голови, то останні два роки Андрій Садовий обмежується лише оприлюдненням звітів про роботу виконавчих органів на офіційній сторінці ради. Як повідомили у юридичному управлінні ЛМР у відповідь на запит на отримання публічної інформації, про свою минулорічну діяльність міський голова прозвітував 26 грудня 2012 року під час зустрічі з представниками наукового та професійного середовища міста, що відбувалася на стадіоні «Арена Львів». Зважаючи на формат заходу, звітування публічним вважати не можна, оскільки воно відбувалося лише за участі обмеженої частини територіальної громади міста. Відкритих зустрічей з громадськістю, як цього вимагає ЗУ «Про місцеве самоврядування», міський голова не проводить. У чинному Статуті територіальної громади міста, який би мав на локальному рівні детальніше врегулювати питання звітування, окремої процедури для цього не передбачено.

Натомість кожного року Садовий звітує про роботу виконавчих органів перед депутатами, хоч ті вже два роки поспіль за результатами звітування визнають його роботу незадовільною. Звіт міського голови зазвичай містить зведену інформацію про результати роботи виконавчих органів, в тому числі й здійснення державної регуляторної політики. На жаль, у Львові не запроваджено практики повнотекстово друкувати звіт міського голови у ЗМІ.

EXECUTIVE BODIES65%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?67%

Виконавчі органи (управління) Львівської міської ради звітують про свою діяльність безпосередньо перед територіальною громадою. Графік слухань звітів затверджується розпорядженням Львівського міського голови, а інформація про місце та час звітування заздалегідь оприлюднюється на веб-сайт ради, у місцевих ЗМІ, іноді на дошках оголошень комунальних підприємств. Однак, окремі письмові звіти виконавчих органів (управлінь та департаментів) відсутні на веб-сайті ради.

На веб-сайті Львівської міської ради не оприлюднюється окремий звіт про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку. Також немає окремих проміжних та заключних звітів про хід виконання цільових програм. Відповідно до інформації, отриманої від Департаменту «Адміністрація міського голови» та Департаменту економічної політики, отриманої у відповідь на запити, виконання профільних програм соціально-економічного розвитку м. Львів та місцевих цільових програм висвітлюється лише у щорічних звітах виконавчих органів.

Як повідомили у відповідь на запит про отримання публічної інформації, управління комунальної власності департаменту економічної політики регулярно щотижня у письмовому та електронному вигляді звітує міському голові про хід та результати відчуження комунального майна. Однак, з такими звітами львів’яни ознайомитися не можуть. На веб-сайті ради не вдалося зафіксувати звітів (вказаний запитувач, тематика запитів) щодо розгляду запитів на публічну інформацію.

Financial resources of Municipality?66%

Ухвалу Львівської міської Ради №2018 «Про бюджет міста Львова на 2013 рік» з усіма необхідними додатками можна знайти на веб-сайті у розділі «Документи». Також тут є всі рішення про внесення змін до бюджету на поточний рік. Однак, немає документу, який би у зведеній формі відображав актуальні показники бюджету (враховуючи останні зміни).

У додатках до Ухвали №2018 оприлюднено детальну інформацію про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету із зазначенням розпорядників бюджетних коштів. Зокрема, інформацію про фінансові ресурси (структуру та обсяг видатків місцевого бюджету), які спрямовуються на забезпечення діяльності органу місцевого самоврядування і, зокрема, на виконавчі органи.

Однак, на веб-сайті Львівської міської ради не оприлюднено всіх квартальних звітів про виконання місцевого бюджету. Наявна лише інформація про виконання дохідної та видаткової частини міського бюджету м. Львова за 1-ше півріччя 2013 року.

Виконавчі органи не звітують про хід та результати відчуження комунального майна – така інформація є недоступною для мешканців.

Regulatory Policy?50%

Звіти про відстеження результативності регуляторних актів публікуються на веб-сайті Львівської міської ради не у повному обсязі. Зокрема  у розділі «Регуляторна політика – звіти відстеження (2013 рік)» є лише пропозиції до плану здійснення заходів з базових чи повторних відстежень результативності регуляторних актів на 2013 рік.

DEPUTIES5%

Reporting on Performance Results?5%

За останній рік на пленарних засіданнях ради були заслухані звіти лише трьох постійних депутатських комісій про свою діяльність – постійної комісії фінансів та планування бюджету; постійної комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму; та постійної комісії землекористування. Однак, звіти навіть цих депутатських комісій не є доступними на веб-сайтах для мешканців міста.

Ситуація із звітуванням депутатів є найгіршою серед міст, у яких проводилося дослідження у 2013 році. Процедура звітування депутатів Львівської міської ради, які представляють інтереси територіальної громади і приймають від її імені рішення, не врегульовано ні в Статуті міста, ні в окремому положенні ради. Відповідно до інформації, отриманої через запит на інформацію, Львівська міська рада не затверджувала строки проведення звітування депутатів перед виборцями за роботу у 2012 році. Депутати не повідомляли управління «Секретаріат ради» про час та місце звітування перед виборцями, про доручення, які були надані виборцями під час зустрічей, не надавали примірники своїх звітів. Відповідно, на інформаційному порталі депутатів можна знайти звіти лише двох (з дев’яноста) депутатів. Про результати обговорення власних звітів з мешканцями, депутати інформують через подання депутатських запитів і звернень та виступи на пленарних засіданнях.

Немає у вільному доступі і інформації про кількість коштів, виділених на надання одноразової матеріальної допомоги на виконання депутатських повноважень для мешканців м. Львова.

Leave a Reply