Rating of (Українська) Львів 2017:

71.81%

Publicity Index

70%

City Mayor publicity

77%

Executive bodies publicity

69%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR83%

Information on the On City Mayor and His Activities?78%

(Українська) Інформація про міського голову представлена в окремому розділі на сайті Львівської міської ради. Зокрема, там зазначено номери засобів зв’язку (38-032-297-59-00), адресу електронної пошти (a.sadovyy@city-adm.lviv.ua), поштову адресу та робочий кабінет (79006, Львів, пл. Ринок,1, каб.209), вказані біографічні дані – дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан, інформація про несудимість, фото, партійна приналежність мера. Електронна декларація за 2016 та 2017 роки доступна як на веб-сторінці Національного агентства запобігання корупції так і на сторінці ради.

Однак, в цьому окремому розділі, в переліку відомостей про міського голову відсутня інформація про повноваження та функції міського голови. Графік прийому громадян зазначено, однак особливості процедури запису на прийом до міського голови тут не вказано (до мера можна записатися лише в ЦНАПІ). Зокрема, в його профайлі, через особистий кабінет мешканця, можна здійснити електронний запис на прийом до посадовця. Однак в ході експериментальної перевірки ми отримали відповідь про те, що такого способу запису на прийом до мера нема. Не визначено також і окремої процедури та порядку прийому міським головою ініціативних груп громадян. Разом з тим, міський голова активно комунікує з представниками ЗМІ шляхом організації брифінгів, прес-конференцій, прямих ефірів. Інформація про діяльність міського голови систематично з’являється на веб-сайті ради.

Безпосереднім інформуванням мешканців про діяльність міської ради і, в тому числі, міського голови, займається прес-служба ЛМР. Завдяки роботі цього відділу, офіційна веб-сторінка ради щодня активно оновлюється. Окрім того, міський голова часто спілкується з представниками засобів масової інформації на офіційних прес-заходах, а також продовжує практику відеозвернень до львів’ян, під час яких коментує резонансні події, що сталися в місті протягом визначеного періоду.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?72%

(Українська) У Андрія Садового є 4 заступники (Бабак С.Б., Васьків Г.В., Москаленко А.О. та Слічна Г.М.) та 22 радники (у 2016 їх було 20, а у 2015 – 30), серед яких 4 штатні (Шевців Андрій Володимирович, Дацків Ростислав Михайлович, Довжик Вікторія Вікторівна, Рубай Оксана Андріївна) та 18 позаштатних. Незмінними позаштатними радниками міського голови вже кілька років є Бабак А.В., Винницька-Осипович О.А., Дзюбанський Т.Б., Лаврик О.В., Грибальський Я.В., Косів В.М., Березюк О.Р., Кіраль С.І., Подоляк І.І., Процик О.Я., Стасик О.В., Свереда З.І. До цього списку у 2017 році додалися – Шмід О.Е., Волоско-Демків О.І., Ноздря В.І., Білий А.Л., Николяк О.Т., Сидорович М.В. Разом з тим, досі на сайті є інформація про радників Кіраля С.І., Мірус О.І. та Потимко О.З., які у отриманій нами відповіді на інформаційний запит зазначені не були. На веб-сайті є фото кожного радника, однак немає змістовної інформації про кожного з них – зокрема щодо сфери відповідальності, досвіду роботи, часу перебування у цьому статусі. Наприклад, у біографії Оксани Рубай та Олега Шміда не зазначено, що вони є чинними депутатами ЛМР.

Майже незмінною залишається структура сайту, а отже, як і в попередні роки, контактну інформацію усіх працівників міської ради та більшості підпорядкованих їй структур можна знайти у відповідному розділі на порталі ЛМР – «Познайомся з посадовцем». Каталог має навігацію та  містить у переважній більшості достатньо вичерпну інформацію про службовців – прізвище та ім’я, посаду, номер телефону, адресу підрозділу, номер кабінету та електронну скриньку.

Для бажаючих пройти стажування чи працювати в органах місцевого самоврядування на сайті є окремий розділ «Робота та стажування», де розміщується детальна інформація про порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад, вимоги до кандидатів та перелік необхідних документів. Разом з тим, узагальненої інформації про процедури проведення конкурсів на заміщення вакантних посад не зазначено. Оголошення про всі наявні конкурси на заміщення вакантних керівних посад оприлюднюються в друкованому виданні «Львівська пошта» (яка не є офіційним друкованим виданням Львівської міської ради, але виграла тендер на надання послуг з виготовлення та розміщення публікацій про діяльність міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб). Інформацію про результати конкурсів на заміщення вакантних посад, із зазначенням кількості кандидатів, складу конкурсної комісії не завжди публікуються, однак її можна отримати за запитом. Щодо заміщеннях посад, до яких прикута особлива суспільна увага, можна знайти більше інформації в інших розділах веб-сайту – наприклад, в поточних оголошеннях.

Незмінним з минулих років залишається підхід, коли розпорядження міського голови з кадрових питань є недоступними для громадськості, оскільки на веб-порталі ради вони не розміщуються.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?82%

(Українська) У вкладці «Місто» на сайті міської ради можна знайти посилання на основні документи міста – Статут Львова, Стратегія розвитку міста, Генплан міста, Бюджет.

Комплексна Стратегію розвитку міста Львова на 2012-2025 роки, затверджена ухвалою ЛМР №861 від 20.11.2011 року, включає ідеї всіх попередніх Стратегій («Стратегії підвищення конкурентоспроможності міста Львова до 2015 року», «Інтегрованої концепції розвитку центральної частини міста», «Плану сталого енергетичного розвитку м. Львова до 2020 року» та ін.) та визначає сфери, які для громади міста є ключовими. Пріоритетними галузями для поліпшення добробуту львів’ян, відповідно до цього документу, є: ЖКГ, екологія, енергоефективність, освіта, транспорт, охорона здоров’я, культура та охорона історичного середовища, фізична культура та спорт.

Програма соціально-економічного та культурного розвитку м. Львова на 2017-2019 роки, затверджена ухвалою №1714 від 23.03.2017. Програма охоплює трирічний період, попри те, що у відповідності до постанови Кабінету міністрів №621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету» програми та прогнози розвитку мали б розроблятися на період 1 рік та 5 років відповідно. Відповідно до прийнятого документу, виконавчі органи ради мають забезпечити виконання основних завдань для досягнення цілей і показників Програми, а також інформувати департамент економічного розвитку про хід її виконання. Після цього департаментом проводиться узагальнення інформації, яка розміщується на веб-сторінці ЛМР. Так, у цьому ж розділі розміщена інформація про виконання програми за перше півріччя та за 2017 рік загалом.

Затверджений ухвалою сесії Львівської міської ради №3924 від 30.09.2010 році Генеральний план міста разом з додатками можна знайти серед основних документів Управління архітектури та урбаністики. Зокрема, тут розміщений Том 3 (Основні положення) та додатки №1-9 (малюнки-схеми), які доступні у великому розширенні, що спрощує ознайомлення з ними. Відповідно до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, прийнятому 17.02.2011 року, матеріали генерального плану населеного пункту не можуть містити інформацію з обмеженим доступом та бути обмеженими в доступі. Проте, досі окремим частинам Генерального плану міста Львова відповідно до висновку експертної комісії ДІПМ «Містопроект» (розробником даної містобудівної документації) залишено гриф «Для службового користування». Зокрема, обмежено в доступі до частин:  «загальна пояснювальна записка. Том ІІ. Транспорт та інженерне обладнання», «опорний план», «планувальні обмеження», «схема розташування міста в системі розселення (з приміською і зеленою зонами», «схема мереж водопостачання та каналізації». За інформацією Управління архітектури та урбаністики, експертна комісія ДІПМ «Містопроект» з часу прийняття відповідного Закону не здійснювала повторного розгляду щодо зняття грифу з вищевказаних частин Генерального плану м. Львова.

В однойменному розділі «Бюджет» на сайті міста, можна знайти візуалізацію даних стосовно дохідної та видаткової частини бюджету міста, пояснювальні записки щодо виконання міського бюджету поквартально та за рік загалом. Запроваджена у 2016 році бюджетна карта Львова (де на мапі міста позначено об’єкти, на які здійснювалися видатки з місцевого бюджету, та вказана їхня вартість, опис робіт, час їх здійснення) у 2017 році фактично не працювала. Крім того, актуальної редакції бюджету у цьому розділі немає – відповідну ухвалу міської ради від 10.11.2016 № 1179 “Про міський бюджет м. Львова на 2017 рік“ можна знайти лише через пошук у розділі документів. Також важко прослідкувати всі зміни, внесені до цієї ухвали, адже усіх редакцій документу немає в окремому розділі.

Відповідно до інформації, отриманої у відповідь на запит, в окремі робочі процеси виконавчого комітету Львівської міської ради впроваджено стандарти ISO 9001:2008. 8 жовтня 2013 року виконавчий комітет ЛМР отримав відповідний міжнародний сертифікат якості за номером 11562, вид діяльності — надання адміністративних рішень. У вересні 2014 та вересні  2015 було проведено зовнішні аудити цих процесів. За результатами останнього аудиту прийнято рішення про продовження дії сертифікату, термін якого закінчився 8 жовтня 2016 року. Згідно з інформацією, наданою у відповіді на запит, проведення чергового аудиту та продовження дії сертифікату не відбувалося.

З початку 2016 року у Львові діє Положення про здійснення закупівель товарів і послуг виконавчими органами, комунальними закладами, установами та підприємствами Львівської міської ради у системі електронних державних закупівель ProZorro. Це положення застосовується для всіх закупівель товарів і послуг виконавчими органами, комунальними закладами, установами та підприємствами Львівської міської ради, які вони здійснюють за кошти міського бюджету та/або за кошти комунальних підприємств, за умови, що вартість предмету закупівлі товарів чи послуг дорівнює або перевищує 50 тис. грн., а робіт – 500 тис. грн. Інформацію про проведені закупівлі можна знайти у відповідному розділі на сайті – «Електронні закупівлі».

З 2016 у Львові діє Програма цифрового перетворення м. Львова на 2016-2020 роки, яка у квітні 2017 була викладена в новій редакції. Метою програми є досягнення світових стандартів надання адміністративних та комунальних послуг, відкритості та доступності влади міста, ефективності управління господарством міста, з використанням інформаційних технологій у всіх сферах життєдіяльності міста.

В місті діє система електронних петицій, завдяки якій у 2017 році мешканці змогли подати понад 50 петицій, дві з яких отримали необхідну кількість підписів і пізніше були результативно розглянуті радою.

Regulatory Documents of Municipality?100%

(Українська) 7 грудня 2017 році на пленарному засіданні Львівської міської ради було прийнято ухвалу «Про Статут територіальної громади м. Львова». Спроби удосконалити Статут територіальної громади міста Львова розпочалися ще у 2009 році. Розроблений Статут був затверджений радою, проте так і не  був зареєстрований міським управлінням юстиції. Тож до кінця 2017 року чинним був Статут 2002 року. Прийняттю нового Статуту передувало 21 засідання робочої групи, створеної відповідно до ухвали Львівської міської ради від 31.03.2016 №351. Статут був зареєстрований у Головному територіальному управлінні юстиції у Львівській області 27.12.2017 (наказ № 645/6). А вже в березні 2018 року текст Статуту був офіційно опублікований у газеті «Високий замок» (випуск газети №31(5728) від 20 березня 2018 року.

Регламентовані Статутом інструменти громадських слухань, загальних зборів, місцевих ініціатив, консультативних дорадчих органів, громадського бюджету потенційно розширюють можливості участі громадськості Львова в обговоренні, консультуванні та прийнятті рішень. Однак, на практиці протягом 2017-го року мешканці Львова ще не могли апробувати увесь набір інструментів участі та способів взаємодії з владою закріплених в Статуті лише наприкінці року.

Документи Львівської міської ради розміщені у відповідному розділі “Документи Львівської міської ради”, де можна здійснити пошук відповідно до дати, назви, слів з тексту тощо. Там же можливо знайти і більшість розпоряджень міського голови. Зокрема, у 2017 році почали оприлюднюватися також індивідуальні акти, однак у них пропущений текст, який містить конфіденційні дані про фізичну особу. Винятком є розпорядження з кадрових питань (призначення на посади, преміювання та надбавки), які у базу документів не вносяться.

У 2017 році вдруге у Львові було реалізовано конкурс громадського бюджету міста. Положення про проведення цього конкурсу було прийнято ще в червні 2016 року, а за результатами його реалізації у 2016 році були внесені зміни у квітні 2017 року. Загальний обсяг громадського бюджету м. Львова становить не менше 1 % від затвердженого розміру видатків бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету міста Львова. У 2017 році було виділено на це 16 млн грн, за які змагалося 259 проектів. До голосування долучилася понад 21 тисяча жителів міста. З усіма проектами, які були подані та тими, які отримали найбільшу кількість голосів, й статистичними даними можна ознайомитися на платформі «Громадський проект».

EXECUTIVE BODIES71%

Information on Executive Bodies and Their Heads?94%

(Українська) На офіційному сайті Львівської міської ради у повному обсязі представлена інформація про повноваження, місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, графік роботи виконавчих органів Львівської міської ради та її районних адміністрацій. Зокрема, представлена інформації про 10 департаментів та їхні структурні підрозділи: 31 управління, 2 відділи та 1 інспекцію. Як виняток, не вдалося виявити інформації про управління, які входять до складу Департаменту з питань поводження з відходами.

Актуальна структура виконавчих органів муніципалітету, затверджена ухвалою міської ради, не представлена на веб-сторінці міської ради, зокрема в графічній формі. Водночас тут наявна вичерпна інформація про керівників виконавчих органів: прізвище, ім’я та по батькові, короткі біографічні дані та фотографія, службові номери телефону, однак немає адрес електронної пошти. Загалом така інформація дає змогу мешканцям Львова дистанційно познайомитися з посадовцями міської ратуші.

На сайті представлено короткі біографічні дані заступників міського голови (освіта та досвід роботи, натомість немає даних про сімейний стан, судимість, партійну приналежність), інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку (адреса електронної пошти зазначена лише у заступника міського голови з фінансово-економічних питань, містобудування).

На сторінці керівників виконавчих органів, а також заступників міського голови діє опція електронного запису на прийом до посадовця. Окремо представлено зведений графік прийому громадян керівниками виконавчого комітету, департаментів, управлінь, служб, інспекцій, районних у місті державних адміністрацій: http://city-adm.lviv.ua/lmr/hall/schedule-of-citizens-reception.

Попри те, що з 2016 року декларації про майно, доходи і витрати посадовців оприлюднюються на сайті НАЗК, цю інформацію продубльовано і на сайті Львівської міської ради – у формі прямого посилання на сайт Національного агентства. Вважаємо, що такий підхід полегшує пересічним львів’янам доступ до декларацій посадовців.

В останні роки на веб-сторінці ради оприлюднюється щораз більший обсяг інформації про підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління міської ради. Причому, тут наявна інформація про керівників (хоч і не всіх), їхні повноваження, контактні дані, окремі фінансові звіти.

Information on the City Council Executive Committee?71%

(Українська) На офіційній веб-сторінці Львівської міської ради оприлюднено відомості про персональний склад виконавчого комітету, короткі біографічні дані його членів, хоча і не вказана посада та місце роботи двох з них: Печенко Ореста Орестовича та Дмитровського Сергія Юрійовича. Водночас не зазначено інформації про повноваження та функції, адресу та місце проведення засідань виконавчого комітету.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?67%

(Українська) Попри те, що ЗУ «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття, проекти рішень виконавчого комітету Львівської міської ради не оприлюднюються на офіційному веб-сайті ради взагалі. За кілька днів до засідання публікується лише Порядок денний засідання, однак не завжди вичерпний, адже серед прийнятих рішень часто є такі, що не були попередньо заявлені. Рішення, прийняті виконавчим комітетом Львівської міської ради, зазвичай оприлюднюються на сайті впродовж одного робочого дня. Немає у відкритому доступі і протоколів засідань виконавчого комітету.

Для висвітлення діяльності у сфері регуляторної політки на порталі Львівської міської ради створено окремий розділ «Регуляторна політика». Тут оприлюднено План прийняття регуляторних актів на 2017 рік. У Плані зазначені назви регуляторних актів, що мають бути розроблені, терміни прийняття, а також відповідальні за розробку виконавчі органи. Неодноразово впродовж року до Плану вносяться зміни, що стосуються коригування термінів прийняття тих чи інших регуляторних актів або – доповнень до Плану, у зв’язку з відповідними зверненнями управлінь чи департаментів. Проекти регуляторних актів публікуються на сайті міської ради та у газеті «Львівська пошта» і містять інформацію про зміст проекту, контактні дані розробника, строки і спосіб розгляду зауважень і пропозицій. Водночас повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів оприлюднюються лише в газеті. Рішення про набуття чинності регуляторним актом та його зміст публікуються у розділі «Документи ЛМР», натомість у розділі «Регуляторна політика» вони не представлені.

Що стосується оприлюднення інформації про плани закупівель, що здійснюються різними юридичними особами Львівської міської ради, то така інформація публікується у розділі «Плани закупівель», а також на сайті prozorro.gov.ua. Однак зведеного Плану закупівель, як це було представлено на сайті у попередні роки – немає.

Частиною комунальних підприємств, на своїх окремих сайтах, або на сторінці міської ради, розміщено інформацію про послуги, які надаються, та їхню вартість. Що стосується інформації про пільги для різних категорій населення, то на веб-сайті міської ради є пряме посилання лише на розділ «Допомога учасникам АТО». Інші категорій громадян можуть ознайомитися з даними про пільги на сайтах окремих виконавчих органів.

Не вдалося виявити змістовної інформації про формули розрахунку тарифів на комунальні послуги. Натомість оприлюднено тарифи на послуги, що надаються комунальними підприємствами «Львівводоканал», «Залізничнетеплоенерго», «Львівтеплоенерго».

На офіційному веб-сайті ради оприлюднено програму соціально-економічного розвитку міста на 2017-2019 рр. У додатку до програми розміщено Перелік міських цільових програм, які фінансуються з місцевого бюджету та будуть виконуватися у 2017-2019 роках. На жаль, тексти цільових програм не представлені для ознайомлення в одному розділі на сайті Львівської міської ради. Вдалося виявити лише окремі медійні повідомлення про затвердження таких документів.

У 2017 році збільшилася кількість наборів даних, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 мають публікуватися у форматі відкритих даних. На Порталі відкритих даних оприлюднено перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту, перелік договорів оренди на об’єкти комунальної власності, перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами, перелік рекламних об’єктів на території Львова тощо. Водночас немає у форматі відкритих даних переліку об’єктів комунальної власності, незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень), які можуть бути передані в користування, реєстру боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади.

На офіційному сайті ради функціонує система пошуку інформації, зокрема контекстний пошук в усій текстовій інформації за ключовими словами, а також пошук в базі даних нормативно-правових актів, що розміщені на сайті. Усю пошукову інформацію можливо фільтрувати за датою її оприлюднення.

Municipal Property and Land of Municipality?67%

(Українська) У місті Львові відбуваються земельні торги у формі аукціону. Депутати Львівської міської ради затверджують перелік земельних ділянок, які призначені для продажу на земельних торгах, після чого відповідна ухвала оприлюднюється на сайті у розділі «Документи ЛМР». Ухвала містить інформацію про адресу земельної ділянки, її категорію, орієнтовні розміри, цільове призначення. Окремо на сайті оприлюднюються оголошення про земельні торги, що містить дані про номер лоту, його опис, стартову ціну ділянки, містобудівні умови та обмеження, дату, місце та час проведення торгів. Натомість інформація про результати земельних торгів оприлюднюється на веб-сайті ради лише у формі новин. Зведених даних чи звітів не публікується.

Створений та функціонує містобудівний кадастр міста, що включає Генеральний план, територіальне зонування, детальний план території, будівельні паспорти земельних ділянок. Однак, на сайті Геопорталу відкритих даних, де розміщено містобудівний кадастр, вказано що «Сервіс перебуває в режимі дослідної експлуатації. Дані подані для ознайомлення та потребують уточнення в управлінні архітектури та урбаністики».

Порівняно з минулим роком на Порталі відкритих даних розміщено більший обсяг інформації про комунальне майно, однак не вся передбачена. Немає у форматі відкритих даних переліку об’єктів комунальної власності, незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень), які можуть бути передані в користування. Частково ця інформація представлена на окремому веб сайті, що адмініструється Управлінням комунальної власності. Також не вдалося виявити переліку земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови, реєстру боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності. В іншому форматі, ніж передбачено Постановою КМУ №835, оприлюднено відомості щодо комплексних (територія всього міста) схем розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

У 2017 році не було прийнято рішення про порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради унітарних комунальних підприємств. Водночас на початку 2018 році прийняте рішення про перевірку незалежними аудиторами річної фінансової звітності комунальних підприємств. Ухвалою визначено перелік критеріїв для комунальних підприємств, у яких проводиться аудит, а також – для міжнародних аудиторських фірм, які залучатимуться до перевірок.

DEPUTIES80%

Information on the City Council Deputies?58%

(Українська) Показники публічності діяльності депутатів Львівської міської ради, як і у попередні роки, поступаються іншим двом суб’єктам владних повноважень – виконавчим органам і міському голові. Разом з тим, помітна загальна тенденція до покращення показників, особливо у порівнянні з депутатами інших міських рад. Сильними сторонами є загальний рівень прозорості і відкритості, тоді як у частині реалізації принципів підзвітності є ряд суттєвих прогалин і недопрацювань.

Важливим аспектом прозорості діяльності депутатів Львівської міської ради є наявність власного сайту – Інформаційного порталу, який слугує основним джерелом інформації про діяльність депутатського корпусу. Об’єм даних на порталі постійно збільшується і особливо це помітно в частині оприлюднення нормативно-правових актів, документації й даних пленарних засідань міської ради.

У вільному доступі оприлюднені детальні біографічні відомості усіх 64 депутатів Львівської міської ради сьомого скликання, а саме – фракційна приналежність, освіта, професійна і громадська діяльність, трудовий досвід, сімейний стан. Також є широкий спектр інформації, пов’язаної із здійсненням обранцями своїх представницьких повноважень, зокрема, опис депутатських повноважень, членство у постійних комісіях, час і місце прийому громадян, щорічні звіти, декларації про доходи і майно, перелік помічників-консультантів, а також депутатські запити.

Проте, за підсумками цьогорічного моніторингу показник прозорості даних про депутатів Львівської міської ради суттєво знизився у порівнянні з попередніми роками, у зв’язку з відсутністю суттєвих зрушень в актуалізації інформації щодо можливостей взаємодії виборців з депутатами. Попри наявність у більшості депутатів інформації про графік здійснення прийому громадян, досі є обранці у профайлах яких така інформація відсутня (Шевців А.), неповна (Дворакевич А., Кльофа Т., Рубай О., Стояновський І., Хомчин Ю., Шмід О.) або неактуальна (Паньків Х.). Серйозною проблемою є відсутність контактної інформації для зв’язку з депутатом. Так, лише у третини депутатського корпусу зазначено номери засобів зв’язку, тоді як адреси електронної пошти та офіційного веб-сайту зазначені лише у декого з них. Двоє депутатів – Григорій Козловський (БПП) та Андрій Рікота (ВО “Свобода”) – не розмістили інформації про своїх помічників-консультантів.

Після запуску у 2016 році Єдиного державного реєстру декларацій, на Інформаційному порталі у розділі “Декларації про доходи” перестали оприлюднювати інформацію про доходи депутатів.

Незважаючи на те, що більшість депутатів Львівської міської ради активно комунікують з виборцями за допомогою соціальних мереж, у їхньому профайлі на Інформаційну порталі відсутні посилання на їхні персональні сторінки у соціальних мережах.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?77%

(Українська) На сайті Львівської міської ради у вільному доступі розміщено інформацію про структуру і порядок організації роботи представницького органу місцевого самоврядування, зокрема “Регламент Львівської міської ради 7-го скликання” і “Положення про постійні комісії комісії Львівської міської ради 7-го скликання”. Саме завдяки новій редакції регламенту, яку було прийнято у березні 2016 році, вдалося розширити перелік інформації, яка підлягає оприлюдненню на Інформаційному порталі, а також скорочено терміни оприлюднення рішень, що суттєво сприяло прозорості діяльності депутатів Львівської міської ради.

У публічному доступі на сайті оприлюднена актуальна інформація про персональний склад семи депутатських фракцій та двох міжфракційних груп, а також керівний склад і їх контактні дані. Від часу набуття повноважень ради поточного скликання не було жодного випадку переходу між фракціями і лише одна заміна у списку фракції Об’єднання “Самопоміч”, коли у березні 2017 р. замість Назара Бачишина набув повноважень Олег Береза.

Уже після завершення вимірювання Індексу публічності 2017 на Інформаційному порталі було оприлюднено ще одне корисне доповнення – Карта виборчих округів (http://bit.ly/2H5NNby), у якій представлена територіальна нарізка округів у межах міста, межі округів з переліком виборчих адрес, а також інформація про обраних депутатів Львівської міської ради з прив’язкою до їхніх профайлів. Хоча існуюча виборча система не є мажоритарною і не передбачає індивідуального представництва депутатами округів за якими вони були закріплені, громадянами набагато зручніше взаємодіяти з конкретним депутатом, який балотувався в межах їхнього округу. На жаль, цей компонент не був відображений у фінальних оцінках Індексу, оскільки він був реалізований вже після підрахунку Індексу публічності.

Також на Інформаційному порталі оприлюднена актуальна інформація про кількісний і персональний склад усіх десяти постійних комісій, їхній керівний склад, контакти, а також зміст їхніх повноважень. На сайті оприлюднені у вільному доступі практично усі порядки денні та протоколи засідань депутатських комісій. Засідання комісій можна дивитись у прямому ефірі через мережу Інтернет на сайті Львівської міської ради. Також оприлюденно інформацію щодо відвідування депутатами засідань постійних комісій протягом 2017 року. Крім цього, будь-який львів’янин може подати на розгляд депутатської комісії електронне звернення через розроблений на сайті додаток.

У відкритому доступі є інформація про обов’язки та функції управління “Секретаріат ради”, яке уповноважене надавати організаційно-інформаційний супровід діяльності депутатів Львівської міської ради, відомості про структуру і керівництво, а також усі контактні дані. Оприлюднені біографічні дані Секретаря ради, графік прийому громадян та його правовий статус. Проте, декларація про майно, доходи витрати і зобов’язання фінансового характеру Секретаря ради не оприлюднено на сайті міської ради, а лише на сайті НАЗК.

City Council Plenary Sessions?82%

(Українська) Показники прозорості засідань Львівської міської ради традиційно залишаються сильною стороною діяльності депутатського корпусу, які у 2017 році вдалося навіть покращити на п’ять відсотків (з 76,6% до 81,8%).

На Інформаційному порталі оприлюднюються плани роботи сесій і порядки денні пленарних засідань. Порядок денний пленарного засідання Колегія ради розглядає не пізніше як за 7 днів до дати пленарного засідання, а далі, згідно Регламенту, він має бути підписаний міським головою не пізніше як за 6 днів до дати пленарного засідання, після чого оприлюднюється протягом одного дня. На практиці ця норма не завжди виконується вчасно, з порушенням термінів, проте ця проблема не має системного характеру.

Відповідно до Регламенту, проекти ухвал (рішень) оприлюднюються на Інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради не пізніше 5 робочих днів з дня друку та реєстрації проекту ухвали у секретаріаті Ради, тоді як депутати можуть ознайомитися з текстами проектів ухвал не пізніше як за тиждень до відповідного пленарного засідання. Для їх завчасного оприлюднення на сайті є окремий підрозділ з однойменною назвою, в якому документи структуровані у хронологічному порядку. Позитивною практикою є підготовка перед кожним пленарним засіданням карти із зазначенням адресної прив’язки кожного з питань порядку денного  до територій міста.

Серед недопрацювань варто звернути увагу на практику несвоєчасного оприлюднення і надання депутатам проектів ухвал, що ускладнює обранцям можливість належного завчасного ознайомлення зі змістом документів. Крім цього, на сайті не існує можливості пошуку й групування проектів ухвал за категоріями, наприклад, адресами, тематикою, виконавцями, розпорядниками коштів тощо.

У Львівській міській раді функціонує електронна система голосування “Віче”, яка дозволяє автоматично фіксувати реєстрацію депутатів на пленарному засіданні та результати кожного голосування. Списки реєстрації депутатів на засіданні та результати поіменного голосування по кожному з питань порядку денного оприлюднюються у підрозділі “Результати голосувань”. Більш детальну статистичну інформацію про голосування депутатів можна також отримати на партнерському сайті Громадянської мережі ОПОРА “Вони голосують для тебе. Львів”.

Веб-сайт міської ради також надає можливість вільного перегляду прямих відео-трансляцій пленарних засідань (записи можна переглянути у підрозділі “Результати голосувань”). Протоколи пленарних засідань оприлюднюються на Інформаційному порталі в однойменному розділі не завжди вчасно, часто з місячним запізненням, а також відсутні стенограми засідань, які можна відтворювати лише через перегляд відеозапису.

Серед нормотворчих нововведень, яких дотримується депутатський корпус Львівської міської ради, є необхідність декларування наявності у депутата конфлікту інтересів. Це вимога антикорупційного законодавства, яка також присутня у статті 62 Регламенту і фіксується у протоколі пленарного засідання. Протягом 2017 року про конфлікт інтересів заявляли 11 депутатів ЛМР –  Сергій Івах, Петро Адамик, Дмитро Чунис, Назар Палідович, Роман Грицевич, Остап Доскіч, Олена Пасевич, Віталій Свінціцький, Олег Василишин, Роман Федишин та Григорій Козловський. Така ж процедура прописана у п.3.12 Положення про постійні комісії ЛМР 7-го скликання.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?100%

(Українська) Прийняті на пленарних засіданнях рішення оприлюднюються вчасно на веб-сайті Львівської міської ради у розділі “Документи”, а протоколи засідань – на Інформаційному порталі в однойменному розділі. Попри наявність великого масиву інформації, з нею складно працювати, оскільки вона не розміщена у форматі відкритих даних, тому й не піддається технічному (комп’ютерному) опрацюванню. Пошук можна здійснювати за датою і різновидом нормативно-правового документа, проте його неможливо категоризувати за проблематикою.

Також на Інформаційному порталі оприлюднено протоколи усіх 10 постійних комісій. Станом на 24 грудня 2017 р. протягом поточного скликання загалом відбулося 686 засідань комісій. Особливістю їхньої протокольної діяльності є та обставина, що кожна з комісій проводить різну кількість засідань у залежності від необхідності, а також те, що кількість депутатів у них суттєво різниться. Проблемним моментом для опрацювання протоколів засідань є те, що вони розміщені у форматі pdf, що унеможливлює їх аналіз та вивчення без додаткового опрацювання (розчитування та чистки тексту).

Запити депутатів Львівської міської ради оприлюднюються на Інформаційному порталі у підрозділі “Депутатські запити” у хронологічному порядку їх отримання у сканованому варіанті (форматі pdf), а також із суттєвим запізненням – у профайлі кожного окремого депутата в однойменному розділі. Протягом 2017 року львівськими депутатами сумарно було скеровано 663 унікальних запитів.

У Львівській міській раді існує практика використання депутатських фондів, яка регламентується Положенням про надання одноразової матеріальної допомоги на виконання депутатських повноважень для мешканців міста Львова. Відповідно до цього положення, кожен з депутатів може виділити 150 000 грн за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті м. Львова. Інформація про використання депутатами цих коштів оприлюднена на Порталі відкритих даних.

Openness?

CITY MAYOR67%

Public Participation?67%

(Українська) Відповідно до графіку, Андрій Садовий здійснює прийом громадян лише раз в місяць – перший вівторок, з 14.00 до 18.00. Тобто для прийому громадян мер в місяць відводить лише 4 години, таку ж кількість часу він виділяв і в 2015 році, у 2016 році  – на 2 години більше. Попри те, що в його профайлі на сайті міської ради та в особистому кабінеті львів’янина є опція електронного запису на прийом до міського голови, вона є нефункціональною, адже записатися до мера міста можна лише особисто в ЦНАПі. Крім того, мешканцю потрібно документально підтвердити необхідність безпосередньої зустрічі саме очільником міста, оскільки прийом громадян міським головою здійснюється з тих питань, які не можуть бути вирішенні іншими посадовими особами міської ради та її виконавчих органів. Порядок запису на прийом міським головою регулюється розпорядженням №193 від 26.05.2008 року «Про організацію особистого прийому громадян керівниками Львівської міської ради та її виконавчих органів» з подальшими змінами. Для запису на прийом необхідно: 1) оформити заяву на ім’я міського голови з детальним описом проблеми; 2) додати до заяви попередні відповіді від виконавчих органів, рішення суду, та інше. Під час запису на особистий прийом адміністратор Центру надання адміністративних послуг м. Львова з’ясовує прізвище, ім’я та по батькові заявника, адресу чи місце роботи, соціальний статус, зміст порушеного питання, до яких посадових осіб чи виконавчих органів він раніше звертався, і яке було прийняте рішення. Про час і дату призначеного прийому громадян, які попередньо записані на прийом, повідомлять листом-запрошенням та в телефонному режимі. Відповідно до процедури, запис на прийом до міського голови закінчується за тиждень до дня прийому.

Окремих годин для прийому, наприклад, ініціативних груп, представників громадських організацій чи інших інституцій у графіку міського голови не зазначено. Аналогічно, не відбувається попередньо запланованих виїзних зустрічей-прийомів з мешканцями Львова. З Андрієм Садовим можна поспілкуватися також через соціальну мережу Facebook, активним користувачем якої він є.

На офіційному сайті ради й надалі є можливість надіслати електронне звернення – заяву, скаргу чи пропозицію до Львівської міської ради та її виконавчих органів. Термін надання консультації-відповіді на електронне звернення не може перевищувати 7 діб. У відповідь на звернення виконавчі органи надають консультацію щодо запитуваної інформації чи проблеми. Як зазначено безпосередньо на сайті міської ради, «електронні звернення та відповіді на них не мають статусу офіційних документів. Вони не можуть бути опубліковані у засобах масової інформації чи використані у вигляді посилань як офіційна відповідь Львівської міської ради. Для отримання офіційної відповіді необхідно звернутися у порядку, визначеному Законом України «Про звернення громадян». Однак, безпосередньо на сайті міської ради відсутня процедура подачі звернення громадянином відповідно до вказаного вище закону.

Львівською міською радою була створена можливість подавати електронну петицію на сайті міської ради. Ухвалою № 1371 від 26.12.2016 затверджено Тимчасовий порядок подання та розгляду електронних петицій, відповідно до якого електронна петиція до органів місцевого самоврядування м. Львова підлягає розгляду, якщо протягом 60 днів з дня оприлюднення на офіційному веб-сайті Львівської міської ради або іншому визначеному спеціалізованому сайті її підтримали не менше 500 громадян. У 2017 році мешканці підтримали дві петиції, які пізніше були розглянута радою – 23 березня 2017 року прийнято ухвалу №1711 «Про підтримку петиції «Про необхідність створення ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Торфовище Білогорща», а 15 лютого 2018 року на пленарному засіданні Львівської міської ради було прийнято ухвалу № 3020 Про підтримку електронної петиції «Звільнити тротуар на Шота Руставелі від квітів».

Відповідно до інформації, отриманої у відповідь на інформаційний запит, при міському голові не функціонує жодна громадська рада. Разом з тим, було створено 15 робочих груп, до складу яких увійшли члени територіальної громади. Також згідно з отриманою інформацією, Андрій Садовий ініціював 14 обговорень, у кожному з яких брали участі від 12 до 1200 осіб. Однак, в цей перелік внесено і опитування, які Інститут міста робить в рамках різних проектів, наприклад, оцінка якості життя у місті. У період з жовтня 2016 до кінця 2017 року міський голова самостійно не ініціював громадських слухань з важливих питань місцевого значення.

В структурі міської ради діє окремий підрозділ, який відповідає за налагодження та координацію співпраці влади із громадськими організаціями, у тому числі проведення громадських слухань.

В місті продовжує діяти міська багатоканальна телефонна служба, де львів’яни можуть отримати  консультацію, чи залишити скаргу. Зателефонувати на гарячу лінію можна за номером 15-80 (зі стаціонарного та з мобільного для абонентів Київстар, Vodafone та Lifecell) та (032) 297-59-11 (зі стаціонарного та мобільного), або ж залишити повідомлення на відповідний сторінці у мережі Facebook.

EXECUTIVE BODIES83%

Public Participation?85%

(Українська) В ході проведення дослідницького експерименту нами було встановлено, що громадяни можуть бути присутніми на засіданнях виконавчого комітету без попередньої реєстрації. Також забезпечено вільний доступ до приміщень ради – кабінетів управлінь, департаментів.

Доброю практикою у Львові залишається процес організації і проведення громадських слухань. Функціонує окремий розділ, де публікуються оголошення про проведення таких консультацій з громадськістю, супровідні пояснювальні записки та графічні матеріали. Більшість повідомлень про проведення громадських слухань оприлюднюються не менше, ніж за 2 тижні до визначеної дати. Після завершення громадських слухань, однак не завжди, оприлюднюються матеріали розгляду пропозицій, поданих в межах громадського слухання щодо врахування громадських інтересів. На жаль, вичерпна інформація про процедуру проведення громадських слухань оприлюднюється у додатку до повідомлення про проведення заходу, однак не розміщена в окремому розділі на сайті.

З червня 2017 року за сайті Львівської міської ради оприлюднюються протоколи засідань Містобудівної ради.

Впродовж 2017 року при виконавчих органах Львівської міської ради активно створювалися громадські ради, що є однією із форм громадської участі у процесі прийняття рішень. Усього було створено 22 громадські ради при управліннях та інспекціях. На сайті розміщено онлайнову форму заяви про членство у громадській раді при управліннях Львівської міської ради, з допомогою якої можна дистанційно відправити документи з намірами долучитися до роботи відповідної ради.

Access to Public Information?77%

(Українська) Загалом виконавчими органами Львівської міської ради забезпечено виконання ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Створено зручну онлайнову форму, з допомогою якої можна відправити запит, також його можна подати безпосередньо у Центрі надання адміністративних послуг. На сайті можна завантажити форми для подання письмових запитів від фізичної та юридичної особи, від об’єднання громадян. У раді переважно дотримуються термінів для надання відповідей на запити. Водночас зміст отриманих відповідей не завжди є задовільним чи відповідає суті звернення. Зафіксовано також випадки, коли одне управління пересилає запит іншому, повідомляючи запитувача, що не є розпорядником інформації, однак відповіді запитувач так і не отримує. Водночас на веб сайті ради не оприлюднено порядку оскарження рішень (дій чи бездіяльності) розпорядників інформації.

На сайті функціонує Єдина база обліку публічної інформації, до якої власне веде посилання з розділу «Публічна інформація». Тут представлені основні розпорядники публічної інформації, а також найбільш актуальна та запитувана інформація – посилання на бюджет Львова, графік прийому громадян керівниками Львівської міської ради та її виконавчих органів, звіти виконавчих органів, громадські слухання, порядок денний засідання виконавчого комітету, електронні закупівлі.

Як вже згадувалося вище, створено та діє окремий сайт для оприлюднення наборів даних у форматі відкритих даних. Посилання на банер сайту розміщено на головній сторінці офіційного порталу ради. Тут оприлюднено 484 набори даних у форматі XLSX, 25 – XLS, 75 – CSV, 38 – JSON. Однак лише два останні формати є релевантними щодо вимог постанови КМУ «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних».

Administrative Services?90%

(Українська) У Львові функціонує Центр надання адміністративних послуг, у якому у 2017 році можна було отримати 375 послуг. Центральний ЦНАП знаходиться безпосередньо в приміщенні ради. Окрім цього, підрозділи Центру діють при районних адміністраціях, куди звертаються мешканці мікрорайонів міста. Розділ сайту пропонує усю необхідну інформацію щодо графіку роботи Центрів, контактів, маршрутів доїзду, місць для паркування тощо. Місцезнаходження Центрів нанесено на мапи міста. В територіальних підрозділах ЦНАП м. Львова можна скористатися послугою щодо оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

ЦНАП не має власного веб-сайту, а лише вкладку на сайті Львівської міської ради. Попри те, це не ускладнює пошук інформації, адже відповідний розділ винесено на головну сторінку офіційної веб-сторінки. Розділ «ЦНАП» містить інформацію про усі послуги, що пропонуються Центром та виконавчими органами. Для зручності послуги структуровані за категоріями та за органами влади, що їх надають. Окрім цього, там же можна знайти картки послуг, які описують процедуру отримання тої чи іншої адміністративної послуги.

Центри працюють шість днів на тиждень без обідньої перерви. У середу та четвер здійснюється прийом до двадцятої години. За допомогою окремих сервісів на сайті можна замовити візит до ЦНАП (попередній запис), подати звернення та перевірити стан його виконання, записатися на особистий прийом.

У ЦНАПі безкоштовно поширюються інформаційні матеріали. Для найпоширеніших послуг «Інститут міста» спільно з ЛМР розробила спеціальні інформаційні картки, які можна безкоштовно отримати у Центрі та на сайті. Приміщення облаштоване необхідними матеріалами – скриньками для відгуків, стендами, інформаційними матеріалами, зразками документів для самостійної роботи з ними. Наявні також необхідні для заповнення бланки. Консультацію щодо адміністративних послуг можна отримати безпосередньо в Центрі чи звернувшись в контактний Інформаційний центр. Якщо мешканець міста знає, до якого органу йому слід звернутися, то перейшовши за посиланням, можна завантажити заяву про надання послуги та інформаційну картку. Окрім цього, на сайті можна залишити відгук про візит у ЦНАП.

На сайті Львівської міської ради не опубліковано інформації про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації.

DEPUTIES81%

Public Participation?82%

(Українська) Традиційно високими залишаються показники відкритості діяльності депутатського корпусу Львівської міської ради. Цьому також сприятиме прийняття наприкінці 2017 році Статуту територіальної громади Львова, у якому прописані і врегульовані процедури громадської участі через консультування та залучення до прийняття рішень Львівської міської ради. Регламентовані ним інструменти громадських слухань, загальних зборів, місцевих ініціатив, консультативних дорадчих органів, громадського бюджету дають широкі потенційні можливості для участі громадськості Львова в обговоренні, консультуванні та прийнятті рішень.

Хоча ця позитивна практика існувала й раніше, а спосіб реалізації окремих механізмів громадської участі був закріплений в Регламенті й окремих положеннях, проте систематизація й регламентація у “конституції міста” усіх доступних інструментів участі – демонструє системну відкритість місцевої влади, яка сприймає громадськість як партнера в довгостроковій перспективі.

Незважаючи на те, що Регламент закріплює відкритість і гласність пленарних засідань, на практиці безпосередня участь у засіданнях Львівської міської ради обмежена на підставі рішення Колегії від 8 лютого 2017 року. Згідно процедури реєстрації для участі у засіданні необхідно заздалегідь подати звернення до управління “Секретаріат ради”, що дає можливість для присутності не більше 30 осіб через обмежену кількість місць. За надмірної кількості бажаючих (за відсутності вільних місць) першочергове право участі надається членам територіальної громади, на звернення яких на пленарному засідання заплановано розгляд проектів актів індивідуальної дії, представникам суб’єктів, якими внесено місцеві ініціативи, електронні петиції. У приміщенні Львівської міської ради, у тому числі, де проходять засідання ради, є належні умови доступу до них людей з інвалідністю.

Окремо є регламентована процедура виступу на пленарному засіданні, які стосуються прийняття рішень ради, так і щодо питань, які не включені до порядку денного. Для цього необхідно подати письмове звернення до управління “Секретаріат ради”. Одні й ті самі члени територіальної громади мають право виступити на початку пленарного засідання з одного і того самого питання не більше одного разу на сесію.

Участь і виступ на засіданні постійних депутатських комісій ускладнені через відсутність зрозумілої процедури доступу, оскільки у Положенні про постійні комісії про право присутності членів громади не згадується. Натомість є можливість подати електронне звернення до депутатських комісій через спеціальну форму на сайті Львівської міської ради.

За результатами моніторингу вдалося верифікувати і підтвердити проведення прийому громадян 34-ма депутатами (53%). У випадку інших 30-ти депутатів Львівської міської ради нам або не вдалося потрапити на прийом з причин відпустки (щорічної або декретної), здійснення нерегулярного прийому або у зв’язку з відсутністю чи неоднозначністю інформації про час та місце прийому. Крім цього, можна стверджувати, що не уся оприлюднена на Інформаційному порталі інформація про графік здійснення особистого прийому львівськими депутатами відповідає дійсності.

Найкращий показник проведення прийомів у депутатів фракції Української Галицької Партії (3 з 4 депутатів), фракцій політичних партій ВО “Свобода” (6 з 8 депутатів) та Громадянська позиція (4 з 7 депутатів) і дещо гірший у Громадського руху “Народний контроль” (3 з 6 депутатів) і Об’єднання “Самопоміч” (13 з 24 депутатів). Найнижчий показник у депутатів з фракції політичних партій БПП-“Солідарність” (3 з 10 депутатів) і дещо кращий у депутатів з фракції Українське об’єднання патріотів – УКРОП” (2 з 5 депутатів).

Позитивною тенденцією останнього часу є той факт, що протягом 2017 року депутатами Львівської міської ради було ініційовано 13 громадських обговорень.

Accountability?

CITY MAYOR50%

Financial Resources of Municipality?85%

(Українська) Річний звіт про виконання дохідної та видаткової частини бюджету за 2017 рік наявний на сайті у розділі «Новини» (новина про затвердження звіту про виконання міського бюджету міста Львів). У розділі «Бюджет» на порталі Львівської міської ради є таблиці та пояснююча записка про виконання бюджету та таблиці про виконання окремо дохідної та видаткової частин бюджету як за рік загалом, так і поквартально.

На єдиному веб-порталі використання публічних коштів розміщені трансакції  лише частини розпорядників бюджетних коштів міста. Загалом, на кінець 2017 року було зареєстровано 61 кабінети різних управлінь, відділів, департаментів, комунальних підприємств. Серед тих, які досі не зареєстровані (а таких є 111 суб’єктів), є Управління капітального будівництва Львівської міської ради, Централізована бухгалтерія закладів освіти відділу освіти Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Львівської міської ради, Управління міжвідомчих проектів Львівської міської ради

На сайті неможливо знайти змістовну інформацію про перелік та ставки місцевих податків і зборів, а також отримані від них доходи.

Report on the City Mayor’s Performance?43%

(Українська) В частині звітування міського голови перед територіальною громадою міста, у порівнянні з попередніми роками, мало що змінилося – процедури звітування досі не відповідають вимогам закону, а саме звітування не відбувається на відкритій зустрічі перед громадою. Формат звітування міського голови у Львові передбачає індивідуальні запрошення на звіт представників різних суспільних груп – духовенства, лідерів громадської думки, інтелігенції, представників бізнесу, депутатів, посадовців тощо. Попри те, що такий звіт транслюється в режимі on-line, пересічні мешканці не мають змоги задати питання міському голові та висловити свої зауваження чи пропозиції. Крім того, текстовий варіант звіту міського голови про його роботу не оприлюднено на сайті ради.

Міський голова також звітував про діяльність виконавчих органів за 2016 рік перед радою 20.07.2017. Тоді звіт було відхилено. Текстові звіти виконавчих органів оприлюднені лише частково.

Інформація про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку розміщена на сайті лише у форматі презентації, а інформацію про виконання цільових програм можна отримати лише у виконавця програми (Додаток Б до Стратегії розвитку міста містить перелік цих програм та їх виконавців). Немає також у загальному доступі і звіту про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради.

EXECUTIVE BODIES75%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?81%

(Українська) Доброю практикою у діяльності виконавчих органів Львівської міської ради є системне звітування про свою роботу перед територіальною громадою. Звітування відбувається публічно, відповідно до заздалегідь встановленого графіка. Зокрема, 16 січня 2018 року міський голова Львова видав розпорядження, яким було затверджено графік звітування виконавчих органів ради про виконання покладених на них повноважень та виконану протягом 2017 року роботу. Звіти відбувалися з 29 січня до 14 лютого, повідомлення про їх проведення були оприлюднені на сайті муніципалітету, а також у місцевих засобах масової інформації.

Усього прозвітувало 10 департаментів, 7 управлінь, 6 районних адміністрацій, по одному відділу та службі, а також комунальні підприємства. Звіти представляли керівники виконавчих органів, рідше їх заступники, мешканці міста могли ставити питання чи коментувати почуте. Заходи відбувалися у різних локаціях – приміщеннях Львівської міської ради, комунальних підприємств, районних адміністрацій, навчальних закладів, у центрі Шептицького Українського католицького університету, Львівському інституті Університету банківської справи тощо. Щодо часу проведення, то більшість звітів проходило у робочий час: починалися о 15, 17 чи 18 год., що не є надто зручним для жителів територіальної громади, які працюють.

Звіти більшості виконавчих органів (у форматі power point) оприлюднено на веб-сайті ради на сторінках департаментів та управлінь, тому мешканці міста можуть ознайомитися з ними у зручний для них час. Окрім того, в окремому розділі «Звіти» опубліковано повідомлення про результати звітування окремих виконавчих органів.

Порівняно з минулим роком, на сайті представлена інформація про виконання програм соціально-економічного розвитку за перше півріччя 2017 року, а також річна. Тут подано якісні та кількісні показники реалізації програм та проектів в розрізі основних пріоритетів та сфер життя міста.

Виконавчі органи не подають раді письмових звітів про хід та результати відчуження комунального майна. Ми виявили лише окремі медійні повідомлення на сайті Львівської міської ради, що стосувалися продажу майна та прибутку від його реалізації.

Financial resources of Municipality?75%

(Українська) На веб-сайті створено окремий розділ «Бюджет міста», де зібрана інформація про виконання видаткової та дохідної частини бюджету за кожний квартал, а також підсумкової – за 2017 рік. Однак зведеного бюджету на 2017 рік, з усіма додатками (доходи, видатки, перелік місцевих програм, надання та повернення кредитів) у розділі не опубліковано.

15 лютого 2018 року на пленарному засіданні ради директором департаменту фінансової політики був представлений звіт про виконання міського бюджету Львова за 2017 рік.

На веб-сайті ради представлена фінансова звітність лише окремих комунальних підприємств.

Regulatory Policy?50%

(Українська) За результатами прийняття регуляторного акта орган має готувати звіт про відстеження його результативності. Відповідно до законодавства такі звіти публікуються на веб-сайті ради або в друкованих органах та мають містити інформацію про цілі прийняття акта, кількісні та якісні значення показників результативності, оцінку результатів реалізації та ступеня досягнення визначених цілей.

У плані здійснення відстеження результативності регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2017 рік, що оприлюднено на офіційному сайті Львівської міської ради, зазначено три регуляторні акти, два з яких мали піддаватися повторному виду відстеження, один – базовому. Однак лише два оприлюднені звіти про результати періодичного відстеження результативності ухвал міської ради відповідають зазначеному плану на 2017 рік. Ускладнює можливість аналізу ведення регуляторної політики і той факт, що на сайті Львівської міської ради немає реєстру прийнятих регуляторних актів. Погіршує ситуацію і той факт, що у 2017 році до Розпорядження міського голови про затвердження плану прийняття регуляторних актів на 2017 рік вносилися зміни, які передбачали відтермінування прийняття частини актів.

DEPUTIES30%

Reporting on Performance Results?30%

(Українська) У порівнянні з попереднім роком депутати Львівської міської ради помітно підвищили показники підзвітності (з 16,3% до 29,7%). Проте, на загал звітування є найслабшою стороною діяльності не лише депутатського корпусу, але усіх трьох суб’єктів владних повноважень.

Тут прослідковуються проблеми практично щодо кожного з питань, які віднесені до різних аспектів підзвітності. Це стосується дотримання строків, графіків і процедури звітувань, публічність і змістовність щорічного звітування депутатів, проблеми з оприлюднення депутатських звітів та звітів постійних комісій на Інформаційному порталі. Незважаючи на те, що процедура звітування часткового прописана у Регламенті і Статуті територіальної громади Львова, проте вона не є достатньо детальною та імперативною. Також проблема залишається у площині відсутності належної практики виконання депутатами міської ради цієї частини своїх представницьких обов’язків.

Разом з тим, за результатами моніторингу можна помітити позитивні зміни. Якщо за підсумками 2016 року індивідуальний щорічний звіт оприлюднила лише третина депутатського корпусу, то звіт про результати діяльності за підсумками 2017 року – трохи більше половини. Позитивно те, що зросла їхня кількість, проте якість особливо не змінилася. Щодо формату, то він також різний – знаходимо традиційні звіти у текстовому форматі, депутати також використовують презентації, демонструють інфографіку чи відео. На жаль, більшість зі звітів не відповідають вимогам законодавства щодо обов’язкових відомостей, які має включати в себе регулярний звіт.

Проблема полягає у тому, що не усі депутати усвідомлюють необхідність і доцільність цього обов’язку, попри визначення процедури і строків звітування у нормативних документах (ЗУ «Про Статус депутатів місцевих рад», Регламенті Львівської міської ради, Статуті територіальної громади). У той самий час більшість партій підготували загальний фракційний звіт, що не є обов’язковим (але є доброю практикою). Частина депутатів намагалася представити такі звіти як результати власної діяльності протягом року.

Львівська міська рада не має практики затвердження щорічних графіків звітування депутатів, депутати рідко інформують раду про підсумки звітування, а представлені депутатами звіти не завжди публічно оприлюднюються або не є змістовно вичерпними.

У 2017 році усі десять постійних депутатських комісій прозвітували в усній формі перед Львівською міською радою. Однак текстові звіти на Інформаційному порталі оприлюднені не були.

Leave a Reply