Rating of (Українська) Львів 2018:

75.4%

Publicity Index

67%

City Mayor publicity

75%

Executive bodies publicity

83%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR75%

Information on the On City Mayor and His Activities?69%

(Українська) На стартовій сторінці офіційного вебсайту Львівської міської ради розміщена інформація про міського голову Львова: його прізвище ім’я та по батькові, фото, місцезнаходження кабінету. За активним гіперпосиланням можна перейти до розділу, де знаходиться детальна біографія головної посадової особи місцевого самоврядування, зокрема тут актуалізовано інформацію про участь Андрія Садового у виборах Президента України 2019 року, вказано партійну приналежність – «Об’єднання «Самопоміч», дані про відсутність судимості.

У цьому ж розділі зазначено контакти приймальні (електронна адреса, номер телефону), перелік підрозділів, що підпорядковуються міському голові (виконавчий комітет, департамент «Адміністрація міського голови», департамент фінансової політики, управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення), розміщено гіперпосилання на декларацію про майно та доходи міського голови Львова за 2018 рік (законодавство не зобов’язує публікувати декларації за місцем роботи, а лише на сайті НАЗК), а також – на звіти виконавчих органів за 2007-2018 рр.

На сайті не розміщено графіку прийому громадян головною посадовою особою місцевого самоврядування Львова, не представлена інформація з описом повноважень та функцій міського голови. Водночас на дошці оголошень у приміщенні міської ради, а також ЦНАПу вказано, що міський голова здійснює прийом у перший вівторок місяця з 14:00 до 18:00 год.

Прес-служба Львівської міської ради активно висвітлює діяльність Андрія Садового. Фактично щодня на вебсайті публікуються повідомлення про заходи, які відвідав міський голова, об’єкти, хід виконання яких проінспектував, ретранслюються месиджі щодо суспільно-політичних тем, а також проблем чи питань розвитку міста. Однак практики проведення міським головою підсумкових чи тематичних прес-конференцій для представників засобів масової інформації у Львові немає. Крім того, через активну участь Андрія Садового у двох виборчих кампаніях, взаємодія міського голови Львова з представниками місцевих ЗМІ в другій половині 2018 – першій половині 2019 року з питань місцевого значення знизилася.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?53%

(Українська) На офіційному вебсайті Львівської міської ради оприлюднено інформацію про 6 штатних та 25 позаштатних радників міського голови. Зокрема тут розміщенj біографічні дані більшості позаштатних радників, однак щодо 11 з них не вказано, з яких питань вони консультують міського голову.

На вебсайті відсутня зведена контактна інформація з робочими номерами телефонів працівників міської ради та підпорядкованих раді структур, однак контакти та біографічні дані посадовців представлені в розділах про департаменти, управління та відділів. Кілька років тому у розділі «Познайомитися з посадовцями» публікувалася зведена інформація, однак зараз розділ не оновлюється та містить обмаль даних.

Кадрова політика у Львівській міській раді в частині заміщення вакантних посад не є уніфікованою для всіх структурних підрозділів, має різні підходи у реалізації, а через те недостатньо прозора. Управління персоналом Львівської міської ради не здійснює централізованого добору посадовців і чиновників на вакантні місця. Структурні підрозділи ЛМР, які мають статус юридичних осіб, самостійно проводять відбір, утворюючи власні конкурсні комісії.

Оголошення про заміщення вакантних посад оприлюднюються на сайті Львівської міської ради лише в тому випадку, якщо відповідний запит надійшов від структурного підрозділу до Управління персоналом. На заміщення частини вакантних посад публічні конкурси не оголошуються.

Не поширена у Львівській міській раді і практика оприлюднення протоколів про результати засідання конкурсних комісій на заміщення вакантних посад. Наприклад, у Дніпровській міській раді такі протоколи доступні на сайті в розділі «Вакансії», під оголошеннями про вакансію, конкур на яку вже відбувся.

На офіційному вебсайті Львівської міської ради немає єдиного розділу, де можна знайти інформацію про вакансії. Частково інформація про проведення конкурсів на заміщення вакантних посад публікується у розділі «Конкурси», однак тут знаходяться і оголошення про відкриті електронні торги, наміри передати в оренду об’єкти нерухомого майна, результати конкурсу соціально-культурних проектів.

У розділі «Оголошення» також знаходимо повідомлення, які стосуються кадрової політики, наприклад, оприлюднено документи, подані для участі в конкурсному доборі на вакантну посаду директора навчального закладу, водночас, тут розміщено повідомлення про проведення конкурсу із спорудження та експлуатації системи дегазації міського полігону твердих побутових відходів у с. Великі Грибовичі.

У розділі «Робота та стажування» оприлюднюється інформація, яка стосується переважно питань кадрової політики, однак вона не є вичерпною. Наприклад, у підрозділі «Запрошуємо в команду Львівської міської ради» відсутня будь-яка інформація. У підрозділі «Вакансії в підпорядкованих підприємствах та установах» оприлюднено перелік, в основному, робітничих професій, які затребувані в комунальних підприємствах міста. Частина оголошень про ці вакансії містять перелік вимог до освіти, стажу роботи, інформацію про тривалість конкурсу, місце подачі документів. Однак в окремих оголошеннях таких даних немає, а тому важко зрозуміти чи інформація про вакансію не втратила актуальності. У третьому підрозділі: «Конкурси на заміщення вакантних посад» оприлюднено загальний перелік документів, необхідних для участі у конкурсі, а також інформація про 12 вакантних посад та вимоги до кандидатів. Найбільш структурованим є четвертий підрозділ: «Пройти стажування у Львівській міській раді», де вказано структурні підрозділи, у яких можна пройти стажування, деталізовано напрямки та терміни. Також тут можна зареєструватися на стажування чи практику, заповнивши відповідну онлайн форму. У жодному з вказаних розділів не виявлено документа, який визначає загальну процедуру проходження конкурсу на заміщення вакантних посад у Львівській міській раді.

Що стосується публікації оголошень про проведення конкурсів на заміщення вакантних посад у друкованих ЗМІ, то таким майданчиком переважно є газета “Львівська пошта”, оскільки у міста немає власного друкованого органу.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?77%

(Українська) Більшість стратегічних документів, які визначають розвиток різних сфер міста Львова оприлюднено на офіційному вебсайті чи на порталі комунальної установи «Інститут міста». Зокрема, це Комплексна стратегія розвитку Львова 2012-2025 рр., Генеральний план міста Львова з додатками, прийнята 20 червня 2019 Стратегія Прориву 2027, проекти детальних планів територій.

У вільному доступі також знаходиться Бюджет міста Львова на 2018 рік, дані про щоквартальне виконання дохідної та видаткової його частин. Водночас не оприлюднено ухвал про зміни до Бюджету з додатками. Ці дані можна виявити лише з допомогою функції «Пошук» у розділі «Документи ЛМР», що потребує додаткових часових затрат.

У муніципалітеті Львова не запроваджено систему управління якістю. У 2013 році Стандарти системи управління якістю ISO 9001:2008 було впроваджено в окремі управлінські процеси виконавчого комітету Львівської міської ради. Зокрема, 8 жовтня 2013 року виконавчий комітет отримав міжнародний сертифікат за номером 11562, вид діяльності – надання адміністративних рішень. У вересні 2014 та вересні 2015 року було проведено зовнішній аудит цих процесів. За результатами аудиту було прийнято рішення про продовження дії сертифікату, термін дії якого завершився 8 жовтня 2016 року. З 2016 року зовнішні аудити зазначених вище процесів не проводилися. У 2018 році структурні підрозділи Львівської міської ради не отримували сертифікату, який підтверджує виконання вимог стандарту ISO 9001:2015.

2016 року у Львові впроваджено систему електронних петицій (ухвала Львівської міської ради № 1371 від 26.12.2016 «Про затвердження Тимчасового порядку подання та розгляду електронних петицій»). Оскільки під час адміністрування звернень виявляли низку недоліків, у 2019 році було створено робочу групу, яка мала вдосконалити процедуру створення, розгляду та реалізації петицій. 19 вересня 2019 року сесія Львівської міської ради затвердила нове Положення про електронні петиції у місті Львові (ухвалу № 5471).

Ухвалою Львівської міської ради №1807 від 06.04.2017 затверджено нову редакцію Програми цифрового перетворення м. Львова на 2016 – 2020 роки. Цей документ має на меті впровадити інструменти електронного урядування, електронної демократії та модернізації всіх сфер діяльності міста, а також передбачає розвиток сфери відкритих даних, що має гарантувати доступ львів’ян до публічної інформації.

Regulatory Documents of Municipality?95%

(Українська) Розпорядження міського голови оприлюднюються на офіційному порталі Львівської міської ради у розділі «Документи ЛМР». Більшість розпоряджень публікуються не пізніше п’яти робочих днів з дня затвердження документа. Невелика частина – із запізненням на кілька днів. На сайті забезпечено можливість пошуку документів за різними критеріями (дата, назва документу, слова з тексту, тип, номер, дата).

Чинний Статут територіальної громади, затверджений ухвалою Львівської міської ради № 2667 від 07.12.2017, розміщено на сайті Львівської міської ради. Додатком до Статуту є Положення про порядок проведення громадських слухань у місті Львові.

Доступ до відкритих даних у Львівській міській раді забезпечується згідно з розпорядженням міського голови від 14.11.2016 №609 «Про затвердження Положення про збір та публікацію даних на Порталі відкритих даних Львова», а також змінами до нього від 25.02.2019 №67 «Про внесення змін до розпорядження Львівського міського голови від 14.11.2016 № 609». Це розпорядження регламентує діяльність проекту «Відкриті дані Львова» загалом, визначає порядок публікації інформації на Порталі відкритих даних Львова, обов’язкові до оприлюднення набори даних, відповідальних розпорядників даних.

Інструмент Громадського бюджету або Бюджету участі запроваджено у Львові 2016 року (ухвала № 632 від 30.06.2016). З того часу Положення про громадський бюджет м. Львова змінювалося тричі. Зокрема було визначено дві категорії проектів, у яких можна подавати свої пропозиції: «Освітні та медичні проекти» та «Інші», розширено інструменти для голосування: через е-сервіс «Громадський бюджет Львова» або інший спеціалізований сервіс, збільшено мінімальну вартість реалізації проектів, тощо.

Закупівля товарів і послуг у місті Львові відбувається через систему ProZorro, що регламентується «Положенням про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг виконавчими органами, комунальними закладами, установами та підприємствами Львівської міської ради у системі електронних державних закупівель ProZorro», затвердженим рішенням виконавчого комітету №13 від 13.01.2016 (зі змінами). Нормативним документом передбачено, що система ProZorro використовується і на допорогових закупівлях. Зокрема, у відповіді Департаменту економічного розвитку зазначено: «Положення застосовується для всіх закупівель товарів, робіт та послуг, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 50 тис. грн., а робіт – 500 тис. грн. та не перевищує меж, встановлених ч. 1 ст. 2 ЗУ «Про публічні закупівлі».

З 2018 року Львівська міська рада продає комунальне майно через електронні торги в системі «Prozorro». Ухвалою Львівської міської ради № 3420 від 17.05.2018 було затверджено Положення про аукціонну комісію, яке визначає порядок створення та діяльності аукціонної комісії з продажу об’єктів малої приватизації комунальної власності м. Львова. Систему «Prozorro» також застосовують і для здачі в оренду комунального майна, однак не все майно здається в оренду через електронний майданчик.

EXECUTIVE BODIES69%

Information on Executive Bodies and Their Heads?95%

(Українська) Оприлюднення інформації про посадовців та чиновників Львівської міської ради впродовж багатьох років здійснюється на високому рівні. У розділі «Влада», що на стартовій сторінці офіційного вебсайту Львівської міської ради, розміщено біографічні дані (із фото), контактна інформація, повноваження, графік прийому та графік роботи шести заступників міського голови, більшості членів виконавчого комітету, керівників 10 департаментів, 37 управлінь та відділів, 6 районних адміністрацій та 48 комунальних підприємств.

Щоправда не у всіх випадках зазначено номери робочих кабінетів посадовців та керівників, переважно подано лише адресу: 79008, Львів, пл. Ринок, 1 (Департамент містобудування, Юридичний департамент, Департамент гуманітарної політики, Департамент «Адміністрація міського голови», Департамент адміністративних послуг, Управління «Секретаріат ради»).

Не зазначено інформації про керівника Відділу екології та природних ресурсів. Відсутні контактні дані Управління адміністрування місцевих та залучених фінансів, Управління розвитку системи поводження з відходами тощо.

Серед переліку комунальних підприємств Львівської міської ради досі зазначено газету «Ратуша», попри те, що у 2018 році було прийнято ухвалу про припинення комунального підприємства «Редакція газети Львівської міської ради «Ратуша» шляхом перетворення членами її трудового колективу у приватне підприємство «Газета «Ратуша».

Декларації про майно, доходи і витрати усіх заступників міського голови за 2018 рік оприлюднено на порталі Львівської міської ради у форматі активного посилання на сайт НАЗК. Майнові декларації керівників структурних підрозділів Львівської міської ради також розміщено на офіційному порталі ради.

Information on the City Council Executive Committee?92%

(Українська) У 2018 році було дещо доповнено розділ про виконавчий комітет Львівської міської ради. Попри те, що переліку повноваження виконавчого комітету на сайті не оприлюднено, на сторінці уміщено посилання на ухвалу «Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради», де у розділі 2 зазначено повноваження виконавчого комітету.

Персональний склад виконавчого комітету Львівської міської ради розміщено на вебсайті у розділі «Влада». Тут подано біографічні відомості про кожного члена виконкому, зазначено їхні посади чи сфери повноважень. Винятком є Печенко Орест, відомості про сферу повноважень цього члена виконавчого комітету відсутні на сайті.

На сайті оприлюднено інформацію про керуючу справами виконкому Львівської міської ради: біографія, декларація про доходи, контактні дані, графік прийому, дані про підрозділи, що підпорядковуються.

У розділі про виконавчий комітет також публікується інформація про порядок денний та час засідань виконкому, однак відсутні дані про місце проведення засідань.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?67%

(Українська) У 2018 році, порівняно з 2017, практика оприлюднення рішень та документації виконавчих органів не змінилася.

Проекти рішень виконавчого комітету на офіційній вебсторінці Львівської міської ради не публікувалися. Їхнє оприлюднення розпочалося у середині 2019 року, однак це не вплинуло на результати вимірювання Індексу публічності 2018 року, оскільки бралися до уваги показники саме за цей рік.

Усі рішення виконавчого комітету Львівської міської ради публікуються на офіційній вебсторінці у розділі «Документи ЛМР». Більшість рішень оприлюднюються впродовж п’яти робочих днів з дня затвердження документів, хоча окремі розміщуються із запізненням. Наприклад, після засідання виконавчого комітету від 27 вересня 2019 року станом на 11 жовтня 2019 року було опубліковано 20 рішень під номерами 897-917, рішення за № 914 не виявлено.

Відповідно до ЗУ «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов’язані оприлюднювати порядок денний своїх відкритих засідань не пізніше п’яти робочих днів з дня затвердження документа. Порядок денний засідання виконкому Львівської міської ради зазвичай оприлюднюється за 1-3 дня до запланованої події. Наприклад, порядок денний засідання 2 серпня 2019 року було оприлюднено 31 липня 2019 року.

В межах здійснення регуляторної діяльності органами та посадовими особами місцевого самоврядування 10 січня 2018 року розпорядженням Львівського міського голови було затверджено план прийняття регуляторних актів на 2018 рік, який містив перелік із семи документів. Однак впродовж року 10 разів до цього розпорядження вносилися зміни, що може свідчить про брак системного планування у сфері регуляторної політики.

Впродовж 2018 року було оприлюднено 17 проектів регуляторних актів. Резонансний регуляторний акт «Про заборону роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (окрім безалкогольного), оприлюднений 03 грудня 2018 року, не було включено до затвердженого Плану прийняття регуляторних актів на 2018 рік.

Повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів оприлюднюються на сайті Львівської міської ради, однак не у розділі «Регуляторна політика», а у загальній стрічці новин, що не сприяє ознайомленню з даними документа. Також Повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів друкується у газеті «Львівська пошта».

Структурована інформація про плани закупівель оприлюднюється на сайті Львівської міської ради у розділі «Економіка».

Що стосується інформації про послуги, які надаються комунальними підприємствами Львівської міської ради та їхню вартість, то у розділі «Тарифи» представлено дані лише щодо трьох підприємств: «Львівводоканал», «Залізничтеплоенерго» та «Львівтеплоенерго». У розділі «Комунальні підприємства», на сторінках лише окремих установ (ЛКП «Лев», Міський центр IT,) зазначено перелік послуг, що пропонуються, однак щодо більшості підприємств такі дані відсутні.

Інформація про соціальні гарантії та пільги для різних категорій населення представлена на сайті Управління соціального захисту: https://social.lviv.ua/.

Не виявлено на сайті Львівської міської ради інформації, що містить формули розрахунку тарифів на комунальні послуги.

Програма соціально-економічного розвитку та культурного  розвитку м. Львова на 2017- 2019 роки розміщена на сайті в підрозділі «Стратегія» розділу «Економіка», а також у розділі «Документи ЛМР». Міські цільові програми не зібрано та не оприлюднено в окремому підрозділі сайту Львівської міської ради. Їх можна знайти з допомогою функції «Пошук» серед документів ЛМР. Також перелік із 42 міських цільових програм, які планувалося реалізовувати у 2017-2019 роках, наведено у додатку Б Програми соціально-економічного розвитку та культурного  розвитку м. Львова на 2017- 2019 роки.

У Львівській міській раді політику у сфері відкритих даних реалізовує ЛКП “Міський центр інформаційних технологій”. У місті створено окремий «Портал відкритих даних Львова» – https://opendata.city-adm.lviv.ua/, де опубліковано 693 набори даних від 112 розпорядників. На Єдиному державному веб-порталі відкритих даних Львівською міською радою оприлюднено всього 37 наборів даних.

У 2018 році ні на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, ні на Порталі відкритих даних Львова не було оприлюднено Переліку укладених органом місцевого самоврядування договорів (укладені договори, інші правочини, додатки, додаткові угоди та інші матеріали до них), передбаченого Постановою КМУ №835 від 21.10.2015.

Municipal Property and Land of Municipality?57%

(Українська) Реалізація земельних ділянок та комунального майна у місті Львові у 2018 році відбувалася шляхом проведення земельних торгів та електронних аукціонів об’єктів нерухомого майна.

З 01.01.2018 по 31.12.2018 на аукціоні через систему Prozorro.Продажі управлінням комунальної власності було продано 50 приміщень. За цей період також було проведено 14 аукціонів з метою надання в оренду вільних нежитлових приміщень: 4 з них відбулося, 10 – не відбулося.

У місті діє окремий вебсайт Управління комунальної власності, де публікується інформація про об’єкти приватизації та оренди, а також графік проведення аукціонів.

Повідомлення про аукціони містять таку інформацію про об’єкт продажу:

 • місцезнаходження,
 • найменування об’єкта,
 • опис об’єкта,
 • балансоутримувач,
 • умови, на яких здійснюється приватизація об’єкта,
 • розмір гарантійного внеску,
 • спосіб проведення аукціону,
 • стартова ціна.

Повідомлення про проведення аукціонів та земельних торгів розміщуються на сайті Львівської міської ради у підрозділі «Аукціони і тендери» розділу «Прес-центр». Також частина повідомлень публікуються у стрічні новин, яка дуже швидко оновлюється. Для зручності пошуку інформації розділ «Аукціони і тендери» варто вивести на стартову сторінку вебсайту, наприклад у нижнє меню, що має назву «Актуальне».

Інформація про результати земельних торгів та аукціонів оприлюднюється на сайті Львівської міської ради у форматі інформаційних повідомлень, які переважно містять дані про адресу об’єкта продажу та ціну його реалізації. Систематизована інформація про продаж земельних ділянок чи комунального майна на вебсайті Львівської міської ради не оприлюднюється. Дані про продаж земельних ділянок можна отримати у відповідь на запит до Управління земельних ресурсів.

Попри функціонування окремого порталу «Відкриті дані Львова», тут не оприлюднено усіх даних, що стосуються комунального майна, землі та питань благоустрою, та передбачених постановою КМУ №835 від 21.10.2015. Зокрема у 2018 році не було оприлюднено у форматі відкритих даних:

 • перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування;
 • перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови;
 • реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності (1 серпня 2019 року оприлюднено Боргові зобов’язання ЛКП станом на 01.01.2019);
 • розклад руху громадського транспорту (затверджені графіки руху громадського транспорту Львова почали публікуватися на порталі у березні 2019 року);
 • перелік об’єктів комунальної власності (оприлюднено у серпні 2019 року, у іншому форматі публікувався і раніше на сайті http://www.mayno.lviv.ua/);

Серед оприлюднених даних:

 • перелік договорів оренди на комунальну власність Львова;
 • перелік перевізників, що надають послуги з перевезення в громадському транспорті Львова;
 • перелік рекламних об’єктів на території Львова;
 • перелік рекламних об’єктів на території Львова.

Ухвалою № 2888 від 25.01.2018 «Про проведення щорічного обов’язкового зовнішнього незалежного аудиту комунальних підприємств Львівської міської ради» встановлено, що обов’язковій перевірці зовнішнім аудитом підлягає річна фінансова звітність комунальних підприємств Львівської міської ради, у яких величина одержаного чистого доходу від реалізації продукції (послуг) складає понад 5 000 000 грн., внески у статутний капітал становлять понад 5 000 000 грн.

Як і у 2017 році, у 2018 році не було прийнято рішення про порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради унітарних комунальних підприємств Львівської міської ради.

DEPUTIES88%

Information on the City Council Deputies?90%

(Українська) У порівнянні із попередніми роками показники публічності у діяльності депутатів Львівської міської ради значно підвищилися. Позитивна річна динаміка у 32% є результатом значного поступу за трьома принципами роботи місцевих обранців: прозорості, відкритості та підзвітності.

Основним джерелом інформації про депутатський корпус залишається Інформаційний портал. Слід відзначити, що завдяки проактивній позиції управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради у 2018 році було досягнуто суттєвого прогресу у його наповненні. Так, у частині оприлюднення інформації про біографічні дані 61 з 64 депутатів мають опубліковану вичерпну інформацію про фракційну приналежність, освіту, професійну і громадську діяльність, трудовий досвід, сімейний стан. У 3 депутатів (5%) відсутній один із обов’язкових компонентів: в Олега Берези та Віталія Свіщова не зазначено партійної приналежності, а в Ольги Посипанко – сімейного стану. Для зручності користувачів було відновлено вкладку з інформацією про статки депутатів за попередній рік – інформація синхронізується з даними Єдиного державного реєстру декларацій.

Окрім оновлення інформації у персональних профайлах обранців, наповнюються підрозділи з інформацією про фракції та групи, помічників, запити, надання допомоги. Важливим для розвитку платформи стало створення окремих підрозділів: «Конфлікт інтересів», «Прийом громадян депутатами» та встановлення банеру з посиланням для переходу на сервіс «Lviv.Rada4You.org», який опрацьовує результати голосувань. Адміністратори порталу підтверджують готовність до подальшої імплементації рекомендацій, напрацьованих за підсумками проектів громадського моніторингу.

Дещо гіршою з перспективи прозорості, виглядає ситуація в частині оприлюднення інформації про здійснення прийому громадян. З-поміж 64 депутатів Львівської міської ради у профайлах 33 (52%) оприлюднені усі необхідні дані: адреса, графік (день та година) і контактний телефон. У решти – 31 обранця (48%) оприлюднена неповна інформація. Найбільшою проблемою, яка є актуальною для 27 обранців (42% депутатів), залишається оприлюднення контактного номера телефону. Разом з тим, немає депутатів, у яких не було б оприлюднено жодної інформації.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?100%

(Українська) Результати вимірювання прозорості в частині оприлюднення інформації про структуру та організацію роботи Львівської міської ради у 2018 році показали абсолютну відповідність цього компоненту критеріям оцінювання. Як і раніше, у відкритому доступі, розміщено Регламент ради, Статут об’єднаної територіальної громади, Положення про роботу постійних комісій та інші регулюючі організацію роботи представницького органу нормативні документи. Знайти потрібний файл, можна у відповідному розділі Інформаційного порталу депутатів чи за допомогою пошуку на сайті Львівської міської ради із використанням ключових слів у назві чи тексті документу, або знаючи його тип, номер, дату  прийняття (затвердження). У повному обсязі оприлюднена також інформація про біографічні дані, повноваження, фінансове становище та графік прийому секретаря ради.

Склад жодної із семи депутатських фракцій ЛМР поточного скликання (Об’єднання «Самопоміч»,  БПП «Солідарність», ВО «Свобода», Громадянська позиція, Народний контроль, УКРОП, Українська Галицька партія) упродовж 2018 року змін не зазнав. З усіма актуальними змінами у їх керівному складі та оновленою контактною інформацією можна ознайомитися на офіційному ресурсі депутатського корпусу.

За період моніторингу відбулися незначні кадрові ротації, пов’язані з роботою постійних комісій Львівської міської Ради. Так, з квітня 2018 року Андрій Рікота перестав працювати у Комісії конкурентоспроможності, сталого розвитку та підприємництва та увійшов до складу Комісії фінансів та планування бюджету, натомість місце у Комісії конкурентоспроможності, сталого розвитку та підприємництва зайняв його фракційний колега – Маркіян Лопачак. У відповідному розділі Інформаційного порталу, окрім інформації щодо цих кадрових змін, можна також відстежувати відвідуваність депутатами засідань постійних комісій, подавати електронні звернення на їх розгляд, отримувати інформацію про графік засідань.

Окремої уваги заслуговує новостворений на Інформаційному порталі підрозділ “Карта виборчих округів». У ньому розробники, посилаючись на норми виборчого закону, пояснюють користувачам специфіку формування складу міської ради та наводять переліки округів відповідно до міського районування. Підсилює розуміння теми та полегшує пошук мешканцем свого депутата на окрузі вбудована інтерактивна мапа.

Робота депутатського корпусу стабільно забезпечується Управлінням “Секретаріат ради” Львівської міської ради, при якому діє також громадська рада з представників неурядових організацій. На інформаційному порталі розміщена вся необхідна контактна інформація про підрозділ, його основні завдання та структуру.

City Council Plenary Sessions?81%

(Українська) Вже третій рік поспіль моніторинг прозорості засідань Львівської міської ради демонструє подібні результати (2016 рік – 76,6%, 2017 рік – 81,8%, 2018 – 81%). Показники є стабільно високими, проте відсутність суттєвих зрушень свідчить про певні недопрацювання, що стають на заваді у підвищенні Львова в рейтингу за цим показником. Основною традиційно залишається проблема з термінами оприлюднення на веб сторінці проектів рішень. Більшість з них стають доступними для користувачів не раніше, ніж за тиждень до засідання, що суттєво ускладнює можливість належного завчасного ознайомлення зі змістом документів.

Подібною до вищезгаданої є також проблема з невчасним оприлюдненням на сайті і проектів порядку денного сесій. Порядок денний пленарного засідання Колегія ради розглядає не пізніше як за 7 днів до дати пленарного засідання, а далі, згідно Регламенту, він має передаватися на підпис до міського голови і впродовж дня публікуватися. На практиці ця норма не завжди виконується вчасно.

Серед інших недопрацювань – питання процедури врегулювання радою конфлікту інтересів. Так, у регламенті Львівської міської ради поняття конфлікту інтересів суперечить тлумаченню, яке дає Національна комісія зі запобігання корупції. Закон України «Про місцеве самоврядування» дозволяє депутатові брати участь в голосуванні, якщо він попередньо оголосить про наявний конфлікт інтересів. Але регламент Львівської міської ради зобов’язує депутатів утриматися від голосування у такому випадку. Для уникнення суперечностей та напрацювання однієї зрозумілої моделі реагування, було б корисно адаптувати локальну норму чинному законодавству.

Як і в багатьох інших містах, у сесійній залі Львівської міської ради роль програмного забезпечення виконує електронна система голосування «Віче». Вона дозволяє автоматично фіксувати реєстрацію депутатів на пленарному засіданні та результати кожного голосування. Ці дані регулярно оприлюднюються на Інформаційному порталі. Також у розділі «Засідання» можна знайти інформацію про звернення, доручення, заяви ради та карту питань пленарних засідань, що дозволяє користувачам вчасно отримувати актуальну інформацію про результати планової роботи львівських обранців. У цьому ж розділі можна ознайомитися із текстами протоколів засідань. Брак стенограм компенсується онлайн відео- та аудіо- трансляціями засідань ради. Усі записи залишаються у відкритому для користувачів доступі на офіційному сайті міської ради.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?100%

(Українська) Максимальну оцінку за індикатором доступності нормативно-правової бази отримала більшість муніципалітетів обласних центрів. Львів також значиться у цьому переліку, оскільки як проголосовані на пленарних засіданнях рішення, так і протоколи засідань постійних комісій та інші документи вчасно та у повному обсязі оприлюднюються на сайті.

Спеціальний розділ веб-порталу Львівської міської ради «Документи ЛМР» містить такі типи нормативних актів як рішення, розпорядження та ухвали. Користувачу пропонується скористатися пошуком, вказавши дату, назву або слова з тексту. На жаль, такий каталог не містить опції тематичного пошуку, що частково ускладнює роботу з ним.

На Інформаційному порталі депутатів, у розділі «Постійні комісії» у хронологічній послідовності зібрані протоколи засідань всіх, десяти, комісій поточного скликання. Всього за підсумками роботи у 2018 році відбулося близько 330 засідань. Позитивним є те, що після численних зауважень до формату оприлюднення протоколів, адміністратори порталу розпочали наповнювати цей розділ виключно файлами із текстовим розширенням, що дає більше можливостей для аналітичної роботи та роботи із систематизації цих документів.

Для депутатського корпусу Львівської міської ради характерна висока активність у використанні депутатами такого робочого інструменту, як запит. У 2018 році кількість унікальних запитів досягла позначки 746. Всі вони впорядковані за датою створення та у форматі сканованих документів розміщенні в однойменному підрозділі Інформаційного порталу та у персональних профайлах депутатів.

Серед іншого на основному інтернет-ресурсі обранців можна ознайомитися з інформацією про галузеві та стратегічні програми Львова.

Openness?

CITY MAYOR64%

Public Participation?64%

(Українська) Що стосується інструментів взаємодії Львівського міського голови із територіальною громадою, то у 2018 році їхній перелік не змінився. Андрій Садовий здійснює прийом громадян один раз у місяць, виділяючи для цього 4 години (перший вівторок, з 14:00 до 18:00). Потрапити на прийом до міського голови можна не раніше, як через місяць після запису. Відповідно до процедури, запис здійснюється лише у Центрі надання адміністративних послуг (пл. Ринок, 1, каб. 105). Можливості електронного запису на прийом не передбачено.

Під час запису громадяни оформляють заяву на ім’я Львівського міського голови та за наявності подають копії документів, які стосуються порушеного питання. Отримані заяви скеровуються до відповідних виконавчих органів, які готують доповідні записки з пропозицією вирішення питання. Під час проведення особистого прийому громадян міським головою присутні керівники виконавчих органів, до компетенції яких відноситься розгляд та вирішення поставленого заявником питання. Відповідальність за вчасність та належний розгляд звернень з прийому Львівського міського голови покладається на керівників виконавчих органів, яким звернення скеровується до розгляду та вжиття відповідних заходів.

Порядок організації та проведення особистого прийому громадян посадовими особами Львівської міської ради та її виконавчих органів не передбачає окремого систематичного прийому міським головою інших категорій осіб/об’єднань, наприклад, представників підприємства, громадських організацій. Також Порядок не визначає можливості проведення міським головою виїзних прийомів громадян, наприклад, у різних районах міста Львова.

Приміщення Львівської міської ради обладнане ліфтом та пандусом, якими можуть скористатися моломобільні громадяни, щоб потрапити на прийом до міського голови.

Міський голова Львова має власну сторінку у соціальній мережі Facebook, однак не використовує її як інструмент для взаємодії з мешканцями. Андрій Садовий не відповідає на коментарі дописувачів, не запитує про потреби чи проблеми львів’ян, не проводить онлайн обговорень, наприклад, як ще робить міський голова Івано-Франківська.

Львівський міський голова у 2018 році не ініціював особисто досліджень громадської думки, що стосувалося питань місцевого значення. Водночас у відповіді на відповідний запит до Львівської міської ради нам повідомили, що у серпні-вересні 2018 року на замовлення Львівської міської ради та КУ Інституту міста було проведено соціальний моніторинг «Якість життя у Львові 2018». Під час якого було опитано 1200 осіб.

При Львівському міському голові не створено громадської ради, водночас поширеним є механізм робочих груп. Для обговорення проблем та ініціатив, які виникають у місті (облаштування місць для паркування біля Львівського національного університету імені Івана Франка, замощення вулиці Степана Бандери, розробка Кодексу етичної поведінки посадових осіб) розпорядженням міського голови створюються робочі групи. Зазвичай їхніми керівниками призначаються заступники міського голови, Андрій Садовий рідко координує роботу таких груп.

Багато років у Львові працює гаряча лінія міста (15-80), куди жителі можуть звернутися для вирішення комунальних проблем чи отримання консультацій. Звернення, що надійшли на гарячу лінію міста, реєструються та ставляться на контроль. Через певний проміжок часу до заявника телефонують і запитують про якість виконання робіт та уточнюють чи можна вважати звернення задоволеним.

Крім телефону, звернення можна також реєструвати через електронний сервіс на вебсайті Львівської міської ради. Однак проведений в межах моніторингу експеримент засвідчив неефективність такого сервісу. Відповідь на звернення не надійшла, також не було задоволене прохання, з яким зверталися.

На сайті Львівської міської ради детально описана процедура для особистого та письмового звернення громадян чи фізичних осіб.

В структурі Львівської міської ради діє окремий підрозділ, який відповідає за налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства – Відділ громадського партнерства Управління «Секретаріат ради». Він, зокрема, адмініструє такі інструменти громадської участі як Електронні петиції, конкурс соціально-культурних проектів, Громадський бюджет, громадські слухання.

EXECUTIVE BODIES79%

Public Participation?84%

(Українська) «Участь громадськості» – це індикатор Індексу публічності, який показує чи створені умови та механізми для залучення територіальної громади до процесу прийняття рішень та чи можуть її представники ними скористатися.

Громадські слухання – найчастіше використовуваний інструмент для консультацій з жителями міста Львова, який застосовує муніципалітет. Переважно громадські слухання організовують для обговорення пропозицій у містобудівній сфері, водночас предметом громадських слухань можуть бути будь-які питання місцевого або загальноміського значення, ініційовані мешканцями Львова.

Проведення громадських слухань регулюється Положенням про порядок проведення громадських слухань у м. Львові, яке є додатком до Статуту територіальної громади міста Львова. Детальна інформація про процедуру ініціювання та проведення громадських слухань розміщена у однойменному розділі на стартовій сторінці веб-сайту Львівської міської ради, а також у підрозділі «Громадські слухання» розділу «Прес-центр». Тут публікуються повідомлення про всі заплановані обговорення, а також розміщуються протоколи за результатами проведення громадських слухань. Повідомлення про організацію слухань зазвичай містить посилання на проект обговорюваного документа та інші матеріали, надані ініціатором, інформацію про місце та час проведення громадського слухання, контактні дані для надсилання пропозицій.

Також у Львівській міській раді проводять консультації з громадськістю, порядок організації яких визначено в окремій ухвалі Львівської міської ради. Щоправда загального опису процедури проведення консультацій на вебсайті немає (ухвала оприлюднена у розділі «Документи ЛМР»). Детальна інформація про заплановані консультації з громадськістю розміщується в однойменному підрозділі розділу «Прес-центр».

При виконавчих органах Львівської міської ради діють консультативно-дорадчі органи. За інформацією, отриманою у відповідь на запит до управління «Секретаріат ради», при управліннях Львівської міської ради діє 26 громадських рад. Зокрема, такі органи створено при управлінні персоналом, управлінні архітектури та урбаністики, управлінні фінансового контролю, управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, управлінні соціального захисту, управлінні комунальної власності, управлінні адміністрування послуг, управлінні економіки, управлінні транспорту, управлінні освіти, управлінні інженерного господарства тощо.

Мешканці Львова можуть бути присутніми на засіданнях виконавчого комітету без попередньої реєстрації. Відповідно до положення про архітектурно-містобудівну раду при управлінні архітектури та урбаністики департаменту містобудування, засідання архітектурно-містобудівної ради також є відкритими.

Через офіційний вебсайт муніципалітету можна записатися на прийом до посадовців Львівської міської ради. Тут діє окремий сервіс, з допомогою якого здійснюється електронний запис на прийом до керівників структурних підрозділів. Окремо також уміщено інструкцію для роботи із сервісом.

На вебсайті Львівської міської ради не виявлено інформації про порядок оскарження рішень органу місцевого самоврядування.

Access to Public Information?71%

(Українська) Доступ до публічної інформації у муніципалітеті може реалізовуватися різними інструментами. Вимірювання Індексу публічності передбачає моніторинг виконання окремих норм ЗУ «Про доступ до публічної інформації», реалізації положень постанови КМУ «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», роботи офіційного вебпорталу.

На сайті Львівській міській раді створено розділ «Публічна інформація», при переході на який користувач знаходить Єдину базу обліку публічної інформації. Структуру та принципи формування бази зрозуміти складно, оскільки тут розміщено такі різнотипні дані як «Державні службовці», «Тендери», «Тверді побутові відходи», «Управляючі компанії Львова», «Гральні заклади» тощо. Інша оприлюднена у розділі інформація, датована 2016 та 2017 роками.

У розділі «Публічна інформація» деталізовано порядок складення та подання запитів на інформацію у Львівській міській раді від фізичних, юридичних осіб, а також об’єднання громадян без статусу юридичної особи. Діє онлайн форма запиту на публічну інформацію.

В межах проведення моніторингу Індексу публічності Львівської міської ради було відправлено 23 запити на інформацію через онлайн форму, на електронну адресу agu@lvivcity.gov.ua, а також шляхом реєстрації запитів у Центрі надання адміністративних послуг. Більшість відповідей на запити було надано вчасно (впродовж 5 робочих днів). Проблеми зафіксовано у тих випадках, коли запити пересилалися з від одного розпорядника до іншого, оскільки перший не володів усім об’ємом даних чи інформацією.

На вебсайті ради не оприлюднено порядок оскарження рішень (дій чи бездіяльності) розпорядників інформації. Водночас у відповідях на запити зазначає, що згідно з ч.1,3 ст. 23 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

Система навігації на офіційному вебсайті Львівської міської ради доволі складна, в першу чергу через кількість та різнотипність інформації та даних, які тут розміщено і не завжди логічно структуровано. Наприклад, під назвою «Прес-центр» об’єднано такі розділі як «Новини», «Анонси», «Фоторепортажі», «Аукціони і тендери», «Консультації з громадськістю», «Звіти», «Оголошення», «Конкурси».

Пошук інформації на сайті ускладнено багаторівневими переходами між розділами. Щоб ознайомитися із бюджетом на 2018 рік потрібно подолати такий шлях: Розділ на стартовій сторінці «Місто» → «Бюджет» (перехід до Єдиної бази обліку публічної інформації) → «Бюджет» → «Бюджет міста» → «Бюджет Львова на 2018 рік».

Також зафіксовано розділи з ідентичними назвами, які однак містять різну інформацію: «Звіти» (у розділі «Прес-центр») та «Звіти», що в рубриці «Актуально».

Офіційна вебсторінка Львівської міської ради не має версії, адоптованої до потреб осіб із вадами зору.

На сайті міської ради не оприлюднено відповіді на найчастіше запитувані, найактуальніші питання.

У Львівській міській раді створено портал «Відкриті дані Львова», де оприлюднюється у форматі відкритих даних інформація, розпорядниками якої є структурні підрозділи Львівської міської ради та інші установи, що працюють в місті. Активне посилання на цей портал розміщено у правому меню («Відкриті дані») на стартовій сторінці офіційного вебсайту ЛМР. Тут оприлюднюється не лише інформація, передбачена постановою КМУ «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних». Станом на початок жовтня 2019 року на порталі розміщено 693 набори даних від 112 розпорядників. Усі набори даних об’єднано у 18 груп (категорій).

Administrative Services?88%

(Українська) У Львові функціонує Центр надання адміністративних послуг. Центральний ЦНАП знаходиться безпосередньо в приміщенні міської ради, тут можна отримати 327 послуг. Окрім цього, підрозділи Центру діють у різних районах міста, куди звертаються мешканці цих мікрорайонів.

ЦНАП не має власного порталу, а лише вкладку на сайті Львівської міської ради із назвою «Послуги для мешканців». Тут розміщена інформація про графік роботи Центрів, контакти, маршрути доїзду, місць для паркування тощо. Місцезнаходження Центрів нанесено на мапи міста. В територіальних підрозділах ЦНАП м. Львова можна скористатися послугою щодо оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Розділ «ЦНАП» містить інформацію про усі послуги, що пропонуються Центром та виконавчими органами. Для зручності послуги структуровані за категоріями та за органами влади, що їх надають. Окрім цього, там же можна знайти картки послуг, які описують процедуру отримання тої чи іншої адміністративної послуги.

Центри працюють шість днів на тиждень без обідньої перерви. У середу та четвер здійснюється прийом до двадцятої години. За допомогою окремих сервісів на сайті можна замовити візит до ЦНАП (попередній запис), подати звернення та перевірити стан його виконання, записатися на особистий прийом.

У ЦНАПі безкоштовно поширюються інформаційні матеріали. Приміщення облаштоване скриньками для відгуків, стендами, інформаційними матеріалами, зразками документів для самостійної роботи з ними. Консультацію щодо адміністративних послуг можна отримати безпосередньо в Центрі чи звернувшись в контактний Інформаційний центр. Якщо мешканець міста знає, до якого органу йому слід звернутися, то перейшовши за посиланням, можна завантажити заяву про надання послуги та інформаційну картку. Окрім цього, на сайті можна залишити відгук про візит у ЦНАП.

На сайті Львівської міської ради не опубліковано інформації про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації.

DEPUTIES89%

Public Participation?89%

(Українська) Вичерпний перелік інструментів громадської участі в частині, що належить до компетенції депутатського корпусу, визначено у Статуті територіальної громади Львова. Документ врегульовує процедури громадської участі через консультування та залучення до прийняття рішень депутатів Львівської міської ради та є юридичною основою для участі представників громади у пленарних засіданнях, громадських слуханнях, загальних зборах, місцевих ініціативах, «Громадському бюджеті» тощо. Дедалі більшої популярності набувають електронні петиції – колективні звернення громадян до Львівської міської ради з питань місцевого значення, віднесених до компетенції територіальної громади та органів місцевого самоврядування м. Львова.

Пленарні засідання Львівської міської ради, за винятками норм встановлених законами України та Регламентом Львівської міської ради, є відкритими не тільки для авторів підтриманих петицій, а й для широкого кола громадськості. Щоб взяти участь у пленарному засіданні в якості слухача, необхідно заздалегідь подати звернення до управління «Секретаріат ради». Необхідність проходження такої процедури обґрунтовується обмеженою кількістю місць у сесійній залі. Першочергове право бути присутнім на пленарному засіданні надається членам територіальної громади м. Львова з врахуванням певної пріоритетності: від тих, які бажають взяти слово до тих, хто у встановленому порядку звертається із клопотанням про присутність в якості слухача.

Право членів територіальної громади на участь і виступ на засіданні постійних депутатських комісій не підтверджується жодним з міських нормативно-правових актів. Попри архітектурні  особливості будівлі міської ради, владою Львова зроблено все можливе, щоб полегшити доступ до її приміщень та зробити їх доступними для всіх категорій громадян.

Не зазнала суттєвих змін у порівнянні до минулорічного дослідження, ситуація із фактичним здійсненням прийому громадян. Відбулися незначні позитивні зміни, проте на загал це питання досі залишається проблемним для депутатського корпусу. За результатами моніторингу було виявлено, що 34 з 64 депутатів (53%) проводять особистий прийом громадян не рідше одного разу на місяць, причому замість 7 з них (11%) прийоми громадян проводять їхні помічники. 18 депутатів (28%) проводять особистий прийом рідше одного разу на місяць[1], 12 обранців (19%) взагалі не проводять прийом громадян[2].

На відміну від 2017 року, у 2018 році за ініціативи депутатів ЛМР не відбулося жодного громадського слухання.

[1] Адамик Петро, Богун Орися, Босаневич Любомир, Гринишин Володимир, Дворакевич Андрій, Динік Оксана, Дідух Михайло, Зубрицька Богданна, Іванів Тетяна, Корончевський Ігор, Крицак Володимир, Моравецький Юрій, Роп’як Володимир, Свінціцький Віталій, Сердюк Ірина, Чунис Дмитро, Шевців Андрій, Шмід Олег

[2] Гринда Іван, Грицевич Роман, Гула Богдан, Давидович Любов, Кльофа Тарас, Козловський Григорій, Лопачак Маркіян, Палідович Назар, Паньків Христина, Рудницький Іван, Хомчин Юлія

Accountability?

CITY MAYOR55%

Financial Resources of Municipality?78%

(Українська) На офіційному вебсайті Львівської міської ради у форматі ексель оприлюднено звіт про виконання видаткової та дохідної частини міського бюджету м. Львова за 2018 рік, а також Пояснююча записка про виконання міського бюджету м. Львова за 2018 рік. В документі деталізовано основні джерела надходжень, статті видатків, а також розміри витрат на конкретні проекти, програми, заходи.

На пленарному засіданні 14 лютого 2019 року директором департаменту фінансової політики був представлений Звіт про виконання міського бюджету м. Львова за 2018 рік. Ухвала про затвердження звіту з додатками розміщена на сайті у розділі «Документи ЛМР».

Інформація про перелік та ставки місцевих податків і зборів не узагальнена та не оприлюднена на сайті Львівської міської ради в одному розділі.

Не всі структурні підрозділи Львівської міської ради розмістили на сайті spending.gov.ua інформацію про використання публічних коштів.

Report on the City Mayor’s Performance?52%

(Українська) Стаття 42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає, що міський голова щорічно звітує міській раді про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами відповідної ради. Цією ж статтею також визначено, що міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами.

Вимоги до звіту головної посадової особи місцевого самоврядування Львова, а також терміни звітування (до 30 квітня року, наступного за звітним) визначено у статті 75 Статуту міста Львова. Зокрема, тут йдеться про те, що звіт Львівського міського голови перед територіальною громадою включає в себе інформацію про:

 • реалізацію Стратегії розвитку міста Львова;
 • виконання міського бюджету м. Львова;
 • план роботи на наступний рік;
 • результати виконання плану, оголошеного на попередньому звітуванні із зазначенням запланованих та вжитих заходів, а також причин невиконання (часткового виконання) попереднього плану;
 • відповіді на поставлені членами територіальної громади м. Львова питання, висловлені зауваження та подані пропозиції, а також про виконання передвиборної програми.

У 2018 році до порядку денного засідань Львівської міської ради питання звітування міського голови про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради не вносилося.

Станом на час проведення моніторингу Індексу публічності муніципалітету Львова (червень-серпень 2019 року), Андрій Садовий також не звітував перед радою про роботу виконавчих органів у 2018 році. Звітування відбулося лише 19 вересня 2019 року. Звіт виконавчих органів Львівської міської ради за 2018 рік розміщено на вебсайті муніципалітету.

У 2018 році залишилася незмінною практика звітування Андрія Садового про свою роботу перед громадою. Звіт про роботу у 2018 році відбувся 27 грудня 2018 року, однак потрапити на нього могли лише ті, хто мав відповідні запрошення. Відеозапис заходу та слайди з інформуванням про досягнення у різних сферах життєдіяльності міста оприлюднено на сайті.

EXECUTIVE BODIES75%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?76%

(Українська) Структурні підрозділи Львівської міської ради звітували про свою роботу у 2018 році згідно з графіком, затвердженим розпорядженням міського голови №3 від 10.01.2019 р. Інформація про такі заходи поширювалася прес-службою Львівської міської ради впродовж січня-лютого 2019 року, а також оприлюднювалася на новинних порталах міста. Усі охочі могли відвідати звіти виконавчих органів, а також поставити уточнюючі запитання.

Письмові звіти за 2018 рік не оприлюднено на сторінках департаментів та управлінь, потри те, що така практика існувала у 2015 та 2016 роках, а відповідні підрозділи передбачено у структурі сторінки. У 2019 році інформацію про результати звітування у формі повідомлень та презентацій розміщено у розділі «Звіти», що в рубриці «Актуально» на стартовій сторінці сайту.

У форматі презентації оприлюднено звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку за 2018 рік, а також частково – місцевих цільових програм.

Виконавчі органи не подають Львівській міській раді письмові звіти про хід та результати відчуження комунального майна. У відповіді на запит Управління комунальної власності зазначено, що 22 січня 2019 року відбувся звіт за проведену роботу у 2018 році, однак у паперовій формі звіт не оформлявся. Більш детально з інформацією щодо показників роботи Управління комунальної власності можна ознайомитися, переглянувши презентацію за посиланням.

У комунальних підприємствах Львівської міської ради наглядові ради не створювалися (за винятком КП «Інститут міста»).

Не виявлено на сторінці Львівської міської ради звіту щодо розгляду запитів на інформацію у 2018 році.

Financial Resources of Municipality?69%

(Українська) Інформацію про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету оприлюднено на вебсайті ради, а також візуалізовано на Геопорталі відкритих даних Львівської міської ради.

В одному розділі зібрано дані про щоквартальне виконання дохідної та видаткової частин фінансового документа. Водночас тут не оприлюднено ухвал про зміни до Бюджету з додатками. Ці дані можна виявити лише з допомогою функції «Пошук» у розділі «Документи ЛМР», що потребує додаткових часових затрат. Також на сайті не розміщено остаточної версії бюджету 2018 року з урахуванням усіх змін, що були затверджені впродовж року.

На вебсайті Львівської міської ради не оприлюднено детальної інформації про фінансові ресурси муніципалітету, що витрачаються на забезпечення діяльності виконавчих органів. Її можна знайти у додатку 3 до ухвали про бюджет 2018 року.

На пленарному засіданні 14 лютого 2019 року директором департаменту фінансової політики був представлений Звіт про виконання міського бюджету м. Львова за 2018 рік. Ухвала про затвердження звіту з додатками розміщена на сайті у розділі «Документи ЛМР».

Відповідно до постанови КМУ від 21 жовтня 2015 р. № 835 у формі відкритих даних органи місцевого самоврядування мають оприлюднювати інформацію про використання публічних коштів під час будівництва, ремонту та реконструкції об’єктів дорожньої інфраструктури та хід виконання проектів. На порталі відкритих даних Львова оприлюднено Перелік ремонтних робіт у 2018 році за кошти бюджету розвитку. Серед об’єктів, що ремонтуються в районах міста, вказано також перелік доріг та тротуарів, зазначено орієнтовну вартість робіт та їхній об’єм.

Не оприлюднено у форматі відкритих даних:

 • звіти про виконання паспортів бюджетних програм місцевого бюджету (однак на сторінках департаментів та управлінь звіти оприлюднено у форматі сканованого документа);
 • бази даних щодо ремонту доріг: точне зазначення ділянки відремонтованої дороги (від кілометра до кілометра), ширина та довжина дороги, довжина ділянки, товщина дорожнього покриття, матеріали, види робіт, вартість робіт, гарантійний строк, виконавці робіт;
 • відомості про лікарські засоби/препарати, придбані за бюджетні кошти, відомості про розподілення таких ліків між закладами охорони здоров’я та їх залишки в кожному з них (приклад оприлюднення відомостей про лікарські засоби Тернопільською міською радою на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних).
Regulatory Policy?100%

(Українська) Звіти про відстеження результативності регуляторних актів публікуються на вебсайті Львівської міської ради у розділі «Регуляторна політика». У 2018 році було оприлюднено 17 звіт про базове, повторне та періодичне відстеження результативності регуляторних актів.

DEPUTIES66%

Reporting on Performance Results?66%

(Українська) Щороку результати оцінювання депутатського корпусу за індикатором звітування свідчать про наявність позитивної динаміки у роботі місцевих обранців. Однак, як і раніше, цей показник продовжує залишатися чи не найбільшим викликом для значної частини депутатів.

Цікавим є те, що на рівні колегіальних структур, якими є постійні комісії, проблем із звітуванням не виникає. Їх звіти вчасно розміщують на Інформаційному порталі ради, а керівники почергово, хоч і з незначним запізненням, звітують про роботу за рік на пленарних засіданнях ради.

Що стосується особистого звітування депутатів, то тут проблемних аспектів можна виокремити декілька: свідоме небажання звітувати, формальний підхід до звітування, звітування без проведення відкритого заходу, колективне звітування у фракційному складі тощо. Подібна розбіжність у практиках наштовхує на думку про необхідність додаткового регулювання процедури звітування депутатів перед громадою у відповідних нормативно-правових актах міста. На сьогодні Регламент Львівської міської ради чітко визначає лише терміни звітування (31 березня наступного року) та зобов’язує депутатів до публікації звітів на інформаційному порталі.

Моніторинг Інформаційного порталу депутатів Львівської міської ради показав, що станом на 1 квітня 2019 року звіт за підсумками депутатської діяльності у 2018 році оприлюднили 47 з 64 обранців, а це 73% від загального складу депутатського корпусу. Ще 8 депутатів не оприлюднили на Інформаційному порталі текст щорічного звіту, проте презентували його під час публічного звітування на відкритій зустрічі. Серед них Ігор Дякович,  Валерій Веремчук, Тарас Ворко, Михайло Дідух, Анна Мармуляк, Віталій Свінціцький, Уляна Пак, Тарас Чолій. Загалом, станом на кінець квітня 2019 року на Інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради були відсутні звіти за 2018 рік 15 депутатів та секретаря ради.

Майже у повному складі (окрім Ірини Оршак) не подали до секретаріату Ради звіт про свою роботу депутати від фракції Громадський рух «Народний контроль». Також, на відміну від попередніх років, не опубліковані звіти Тараса Чолія та Ігоря Дяковича від фракції «Українська Галицька Партія». Відсутня інформація про звіт і в голови фракції Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Маркіяна Лопачака. Аналогічна ситуація у депутата фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Григорія Козловського.

Значний прогрес у ставленні до звітування та висвітлення результатів річної діяльності помітний у роботі депутатів «Об’єднання «Самопоміч». Цьогоріч від загального складу фракції (24 депутати) не прозвітувало лише 5 представників: Орися Богун, Тетяна Іванів, Тарас Кльофа, Володимир Крицак, Олег Шмід.

У фракційному розрізі відсотковий показник щорічного звітування найвизий у фракції Українське об’єднання патріотів – УКРОП (наявні звіти усіх депутатів), «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (90%), ВО «Свобода» (88%) та Громадянської позиції (86%). Вищий у порівнянні із попередніми роками є показник депутатів Об’єднання «Самопоміч» (79%). Найнижчі показники оприлюднення текстових звітів про діяльність у 2018 році фіксуємо у фракції  Українська Галицька Партія (25%) та «Народний контроль» (17%).

Крім факту оприлюднення тексту щорічного звіту до обов’язку депутата місцевих рад також входить обов’язок публічного звітування перед виборцями на відкритій зустрічі. Для цього Львівська міська рада мала б затверджувати графік звітувань. Проте станом на 2018 рік такої практики немає.

За результатами моніторингу вдалося виявити інформацію про публічне звітування 32 депутатів (50%). Серед тих, чиє особисте звітування підтвердити не вдалося – Олег Береза, Орися Богун, Любомир Босаневич, Ігор Вань, Іван Гринда, Богдан Гула, Любов Давидович, Андрій Дворакевич, Оксана Динік, Анатолій Забарило, Ігор Зінкевич, Богданна Зубрицька, Тетяна Іванів, Андрій Карбовник, Тарас Кльофа, Григорій Козловський, Максим Коляда, Ігор Корончевський, Володимир Крицак, Юрій Мельник, Юрій Моравецький, Назар Палідович, Христина Паньків, Ольга Посипанко, Володимир Роп’як, Оксана Рубай, Ірина Сердюк, Олег Сорочкін, Ігор Стояновський, Ігор Телішевський, Роман Федишин і Олег Шмід.

Для окремих фракцій Львівської міської ради популярним є спосіб колективного звітування на відкритих зустрічах. Найчастіше таку методу практикують у фракціях Української Галицької Партії, Блоку Петра Порошенка «Солідарність» і Громадянської позиції.

Оскільки законодавством чітко не визначена форма звітування, звіти депутатів різняться між собою як за змістом, так і за формою. Попри помітну позитивну тенденцію до покращення якості звітування, все ще можемо говорити про змістовну невичерпність звітів багатьох депутатів. Більшість з них обмежились описом результатів своєї діяльності в окрузі, не згадуючи про свою участь в роботі міської ради та створених нею органах. За нашими спостереженнями звітування про роботу в окрузі є «найпопулярнішим» інформаційним блоком у звітах депутатів міської ради – про це повідомили 46 місцевих обранців.

Окремі депутати у своїх звітах згадували і про використання коштів з «депутатського фонду». Впродовж року кожен з депутатів міг виділити до 150 000 грн окремим категоріям мешканців міста. Щоквартальні звіти про використання кожним депутатом міської ради коштів на виконання таких депутатських повноважень оприлюднені на Інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради у частині інформації щодо прізвища, імені, по батькові заявника і депутата та суми матеріальної допомоги.

Comments are closed.