Rating of Lviv 2015:

53%

Publicity Index

48%

City Mayor publicity

66%

Executive bodies publicity

45%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR68%

Information on the On City Mayor and His Activities?81%

(Українська)

Інформацію про міського голову Львова можна без проблем знайти на офіційній сторінці Львівської міської ради в Інтернеті city-adm.lviv.ua/lmr. Львів’яни мають змогу ознайомитися з детальною біографічною довідкою Андрія Садового, а також декларацією про його доходи у спеціальній рубриці на сайті, де розміщені усі сторінки декларації міського голови та його членів сім’ї. Хоча у повному форматі декларація не була опублікована у офіційному друкованому ЗМІ, однак дані про доходи і видатки можна легко знайти на веб-сайтах газет та онлайн порталах.

Як і попередні роки, на порталі ради відсутня інформація про повноваження міського голови. Інформацію про розміщення органів самоврядування, поштову адресу, номери кабінетів, телефонів та електронні адреси розміщено на сайті ЛМР у рубриці «Телефонний довідник».

Андрій Садовий проводить лише особистий прийом. Потрапити на особистий прийом до міського голови можна пройшовши процедуру, визначену розпорядженням міського голови №193 від 26.05.2008 «Про організацію особистого прийому громадян керівниками Львівської міської ради та її виконавчих органів». Оскільки запис на прийом до Андрія Садового у телефонному режимі не проводиться, львів’янину потрібно відвідати Центр надання адміністративних послуг та здійснити попередній запис на прийом.

Хоча на сайті ради вказаний час (перший вівторок місяця, з 14.00 до 18.00) та місце прийому міським головою (мала сесійна зала), вони можуть бути змінені. Про остаточний час і місце проведення особистого прийому громадяни, які пройшли попередній запис, повідомляються в телефонному режимі.

Безпосереднім інформуванням мешканців про діяльність міської ради і, в тому числі, міського голови, займається прес-служба ЛМР. Завдяки роботі відділу офіційна веб-сторінка ради щодня активно оновлюється. Окрім того, сам міський голова достатньо часто спілкується з засобами масової інформації на офіційних прес-заходах. Мер також продовжує практику відеозвернень до львів’ян, під час яких інформує про основні події, що сталися в місті протягом визначеного періоду.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?59%

(Українська)

У 2015 році Андрій Садового консультує тридцять один радник (попереднього року було 22), з них – троє штатних і двадцять вісім позаштатних. Знайти інформацію щодо усіх радників чи сфери їх відповідальності на офіційному порталі ради непросто, адже окремого розділу для патронатної служби немає. Прізвища цих осіб та сферу їх роботи можна дізнатися у рубриці контактів, або ж подавши запит на інформацію.

Отож, штатними радниками Андрія Садового, як і минулого року, є Оксенчук Н.В., Шевців А.В., третій радник – Шевчук В.С. (минулого року був Браславський І.Л.). Незмінними з минулого року позаштатними радниками міського голови залишаються Бабак А.В., Бойко Л.Л., Бондарєв Т.Б., Винницька-Осипович О.А., Дзюбанський Т.Б., Засадний О.М., Зубрицький Л.М., Катериняк І.Б., Косів В.М., Кузьмін О.Є., Курилишин К.Б., Лаврик О.В., Пушкарьов В.Л., Татарський Р.В., Шмід О.Е., Яким С.С. Цьогоріч до них приєдналися Грибальський Я.В., Филипець Є.Ю., Березюк О.Р., Кіраль С.І., Подоляк І.І., Коломієць А.М., Процик О.Я., Діль Ю.С., Пакіж С.П., Броневицький С.Р, Кенінгштейн І.М та Яніка Мерило. Багато з них, до слова, мають досвід роботи у органах місцевого самоврядування. Так, Надія Оксенчук очолювала управління освіти Львівської міськради, Олег Засадний був директором департаменту «Євро 2012», Василь Косів – заступником міського голови Львова з гуманітарних питань. А теперішня депутатка Верховної Ради Ірина Подоляк була начальником відділу громадських зв’язків, відділу закордонної співпраці а також начальником управління культури Львівської міської ради (сукупно більше 15 років).

Як і минулого року, загалом контактну інформацію усіх працівників міської ради та більшості підпорядкованих їй структурам можна знайти у відповідному розділі на порталі ЛМР – «Познайомся з посадовцем». Каталог має зручну навігацію й презентує вичерпну інформацію про службовців – прізвище та ім’я, посаду, номер телефону, адресу підрозділу, номер кабінету та електронну скриньку.

Особи, які бажають працювати у органах місцевого самоврядування, можуть знайти інформацію про конкурси на відповідні вакансії у тематичному розділі на порталі ЛМР. Розділ містить безпосередньо перелік вакансій, вимоги до кандидатів та перелік необхідних документів. Усі вакансії та вимоги до кандидатів також вчасно оприлюднюються у місцевих друкованих засобах масової інформації. Однак, у загальнодоступних джерелах немає детальної процедури проведення відповідних конкурсів. Крім того, інформацію про результати конкурсів на заміщення вакантних посад, із зазначенням кількості кандидатів, складу конкурсної комісії отримати за запитом на інформацію не можливо.

Як і в попередні роки, розпорядження міського голови з кадрових питань залишаються недоступними для громадськості, адже на веб-порталі ради вони не розміщуються.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?55%

(Українська)

На офіційному порталі ЛМР оприлюднено Стратегію економічної конкурентоспроможності Львова. Стратегія визначає розвиток міста з 2010 по 2015 рік й базується на двох «китах» – кластері туризму та бізнес-послуг. Коротку анотацію до документу можна знайти у відповідному розділі, проте повний текст там не розміщено (лише у базі даних нормативно-правових документів ЛМР – ухвала № 3460 від 7 травня 2010 року). Для кожного з кластерів у додатках до Стратегії можна почитати пріоритизацію, напрями розвитку, цілі та завдання обох компонентів. Окрім цього, для роботи над цим створено робочі групи, з переліком учасників яких можна також ознайомитися на сайті.

У розділі «Стратегія» на порталі ради розміщено програму соціально-економічного та культурного розвитку на 2014-2016 роки, затверджену 10 квітня 2014. Відповідно до документу, виконавчі органи ради мають забезпечити виконання основних завдань для досягнення цілей і показників Програми, а також інформувати департамент економічної політики про хід її виконання. Після цього департаментом проводиться узагальнення інформації та розміщується на веб-сторінці ЛМР. Окремого розділу для розміщення такої інформації на сайті ради немає.

Ця програма охоплює три роки – з 2014 по 2016. У відповідності до постанови Кабінету міністрів №621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету» програми та прогнози розвитку мали б розроблятися на інший період – 1 рік та 5 років відповідно. Проте, таких документів Львівська міська рада не приймала.

Генеральний план міста затверджено у 2008 році. Документ разом з детальними планами територій міста знаходиться серед інших документів управління архітектури. Усі додатки (малюнки-схеми) доступні у великому розширенні, що спрощує ознайомлення з ними. Однак, схеми у приміщенні міської ради наочно не представлені.

Слід зазначити, що відповідно до ЗУ «Про містобудівну документацію», матеріали генерального плану населеного пункту не можуть містити інформацію з обмеженим доступом та бути обмеженими в доступі. Проте, у відповідь на запит на отримання публічної інформації стало відомо, що окремим частинам Генерального плану Львова ДІПМ “Містопроект”, розробником цієї містобудівної документації, надано гриф «Для службового користування».

Комплексну ж Стратегію розвитку міста Львова на 2012-2025 роки можна знайти на сайті Інституту міста. Цей документ включає в собі ідеї всіх попередніх Стратегій («Стратегії підвищення конкурентоспроможності міста Львова до 2015 року», «Інтегрованої концепції розвитку центральної частини міста», «Плану сталого енергетичного розвитку м. Львова до 2020 року» та ін.) та визначає сфери, які для громади міста є ключовими. Пріоритетними галузями для поліпшення добробуту львів’ян відповідно до цього документу є: ЖКГ, екологія, енергоефективність, освіта, транспорт, охорона здоров’я, культура та охорона історичного середовища, фізична культура та спорт

На сайті Львівської міської ради функціонує окремий розділ, присвячений бюджетній політиці («Бюджет»), однак тут представлені лише анотації та звіти на виконання бюджету, а також інструкції щодо заповнення форм бюджетних запитів. А безпосередньо рішення про затвердження бюджету на поточний рік, зміни до бюджету необхідно шукати серед інших нормативно-правових документів ЛМР. Крім того, зведеної версії документу з актуальною інформацією на веб-сторінці також немає.

За інформацією, отриманою у відповідь на запит, стандарти ISO 9001:2008 впроваджено в роботу окремих процесів виконавчого комітету Львівської міської ради. 8 жовтня 2013 року ЛМР отримала відповідний міжнародний сертифікат якості. У вересні 2014 та серпні 2015 було проведено зовнішні аудити щодо відповідності роботи виконкому стандартам ISO. За результатами аудиту, прийнято рішення про продовження дії сертифікату. Види діяльності (область сертифікації), передбачені документом, стосуються надання адміністративних рішень.

Regulatory Documents of Municipality?93%

(Українська)

Як і в попередні роки, у Львові досі немає чинного Статуту територіальної громади, який би відповідав потребам міста. Спроби удосконалити документ розпочалися у 2009 році – було створено робочу групу, яка працювала під головуванням секретаря ради. Розроблений Статут був затверджений радою, проте й досі не зареєстрований міським управлінням юстиції. Текст цього документу розміщено лише на веб-порталі депутатів ЛМР поруч з текстом чинного Статуту 2002 року.

Майже всі розпорядження міського голови вчасно оприлюднюються на веб-сторінці ради у розділі «Документація». Винятком є розпорядження з кадрових питань, які у базу документів не вносяться. Завдяки зручному пошуку, документи у відповідному розділі можна знаходити відповідно до дати, назви, слів з тексту тощо.

Безпосередньо у рубриці «Публічна інформація» не оприлюднено розпорядження міського голови на виконання відповідного закону, немає. також і інформації про структурний підрозділ ЛМР, який відповідає за цей сегмент роботи. Щоправда, скориставшись пошуком, серед документації ради можна знайти розпорядження Андрія Садового (№ 274 від 22.06.2011), яке визначає управління інформаційної політики та зовнішніх відносин департаменту «Адміністрація міського голови» відповідальним за забезпечення доступу до публічної інформації.

EXECUTIVE BODIES69%

Information on Executive Bodies and Their Heads?76%

(Українська)

Контактна інформація усіх виконавчих органів міської ради, а також районних адміністрацій наявна на сайті ЛМР у розділі «Познайомся з посадовцями». Окрім того, там можна знайти номери кабінетів працівників ради, які працюють у відповідних підрозділах органу самоврядування. Для зручності там же розміщені фото усіх працівників виконавчої структури. Зручною у користуванні є також рубрика «Структура ЛМР», яка допомагає мешканцям зорієнтуватися у системі (департаменти-управління-відділи) виконавчого апарату. Розділ охоплює детальну інформацію про міського голову, виконком, департаменти ради та їх структурні підрозділи, районні адміністрації та більшість комунальних підприємств. Зокрема, фіксуються дані про розклад роботи, адресу, телефон та електронна адреса органу, його основні завдання, а також біографічні дані, контакти та фото їх керівників, щоправда, не всіх.

З двома (з трьох) заступниками міського голови можна познайомитися на сайті ЛМР, прочитавши їх ні біографічні довідки. Така інформація наявна для Марти Литвинюк та Володимира Шевчука. Біографічних даних в.о. першого заступника міського голови Віктора Пушкарьова бракує. Контактні дані усіх заступників розміщені у розділі «Познайомся з посадовцем».

На сайті ЛМР (розділ «ЦНАП») у рубриці «Запис на прийом посадовцями» можна ознайомитися з графіком прийому громадян керівниками виконавчих органів. Якщо мешканець вирішив записатися на прийом до посадовця, це можна зробити, заповнивши анкету онлайн чи зателефонувавши у Центр надання адміністративних послуг. Анкета після цього обробляється працівником ЦНАПу, який надсилає на електронну скриньку підтвердження запису та повідомляє про час та місце прийому. Слід пам’ятати, що електронний запис не здійснюється на прийом до міського голови та його заступників.

Для декларацій посадовців міської ради за 2014 рік на сайті ЛМР виокремлено спецтему «Декларації». Там можна знайти декларації про майно, доходи і витрати міського голови, його заступників, керівників виконавчих органів, голів райадміністрацій, а також керівників окремих комунальних підприємств. З деклараціями можна ознайомитися лише у онлайн-форматі, цільово документи не розміщувалися у друкованих засобах масової інформації.

Офіційна веб-сторінка ради пропонує обмежений перелік підприємств, установи та організацій, що належать до сфери управління міської ради. Те саме стосується і інформації про установи і заклади соціальної сфери. На сайті подано контактні дані та опис діяльності лише найпопулярніших з них. У відповідь на запит можна отримати увесь список таких установ з зазначенням відомчої підпорядковості. На додачу, на офіційному порталі мешканців можна ознайомитися з підприємствами та інституціями, що діють у Львові відповідно до декількох категорій (освіта, бізнес, відпочинок і спорт, подорожі і житло тощо).

Information on the City Council Executive Committee?83%

(Українська)

Веб-сторінка ради подає небагато інформації про цей орган. Так, наявна інформація про персональний склад виконкому, щоправда, досі серед членів виконкому числиться колишній секретар міської ради Василь Павлюк. Інші члени органу – начальник міського управління ГУМВСУ у Львівській області Станіслав Броневицький, керуюча справами виконкому Марта Литвинюк, заступник міського голови з питань містобудування та інфраструктури Володимир Шевчук та міський голова Львова. До всіх членів виконкому подано біографічні дані та фотографії. Розділ не містить інформації про повноваження органу, а також контактних даних виконавчого комітету – бракує номерів телефонів, електронних скриньок тощо. Таку інформацію можна знайти лише в рубриці «Познайомся з посадовцем», перейшовши на сторінку керуючої справи виконкому Марти Литвинюк.

Час та місце засідань органу можливо знайти лише у рубриці «Анонси». Також у відповідних рубриках анонсів та оголошень про засідання повідомляють львівські ЗМІ. Чітко визначених днів тижня, коли засідає виконком не визначено. Однаковим є лише час початку засідання – 15:00.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?49%

(Українська)

Рішення виконавчого комітету публікуються у розділі «Документи ЛМР». Проте, проектів рішень, які виносяться на чергове засідання виконавчого комітету, на веб-сторінці ради немає. Заздалегідь мешканці можуть ознайомитися лише з проектами порядків денного наступних засідань. Щоправда і вони оприлюднюються з запізненням – лише за 2-4 дні до початку самого засідання. Такі стислі терміни, швидше за все, зумовлені насиченим графіком проведення таких засідань, адже вони відбуваються майже щотижня, а подекуди – двічі на тиждень.

На початку кожного року міський голова своїм розпорядженням затверджує план прийняття регуляторних актів на поточний рік. Такий документ на 2015 та попередні роки розміщений у рубриці «Регуляторна політика». План включає в себе всю необхідну інформацію – визначення видів і назв проектів, строків підготовки проектів, найменування органів та підрозділів, відповідальних за розроблення проектів регуляторних актів. Інформації про способи публікації повідомлень про оприлюднення проектів регуляторного акту знайти не вдалося. У відповідь на запит такої інформації також не надали. Такі повідомлення мали б містити коротку інформацію про зміст акту, дату та спосіб оприлюднення проекту, адресу підрозділу, що приймає зауваження і пропозиції щодо регуляторного документу, а також термін, на який вони приймаються.

У розділі «Регуляторна політика» розміщено також проекти регуляторних актів. Документи містять тексти рішень та аналіз регуляторного впливу. Прийнятий акт (рішення) оприлюднюється разом з іншими нормативно-правовими документи на сайті ради й окремо не публікується.

Річний план державних закупівель для підрозділів ЛМР та комунальних підприємств вчасно оприлюднюється на веб-сторінці ради у розділі «Тендери». Там же можна знайти інформацію про усі оголошені тендери та їх результати («Державні закупівлі структурних підрозділів ЛМР»).

Веб-сайт ЛМР не пропонує мешканцям інформацію про усі послуги, що надаються комунальними підприємствами Львова. Деяку інформацію (контакти, сфера відповідальності) можна знайти у рубриці «Комунальні підприємства», але перелік ЛКП там не є вичерпним. У розділі «Справи комунальні» мешканці можуть знайти інформацію про тарифи на тепло, газ, квартплату та водопостачання.

Львівська міська рада приймає програми соціально-економічного та культурного розвитку лише раз на три роки. На порталі депутатів та на сайті ради (розділ «Стратегія») можна знайти текст актуальної програми соціально-економічного та культурного розвитку на 2014-2016. Документ містить інформацію про виконання попередньої програми за 2011-2013 роки, текст програми та заходів на її виконання на три наступні роки, прогноз показників розвитку та перелік галузевих програм. Окремо з переліком цільових програм, затверджених радою можна ознайомитися на порталі депутатів (розділ «Програми розвитку міста»).

На офіційній веб-сторінці ради діє загальний пошук серед новин та іншої інформації, яка розміщена на сайті. Додатково можна здійснювати пошук серед документації ради – ухвали, розпорядження, рішення (відповідно до суб’єкту прийняття), дати, номеру документу, фраз, які вживаються в тексті документу чи назві. Такий модуль дає можливість оперативно знаходити необхідний документ у базі документів ЛМР.

Municipal Property and Land of Municipality?81%

(Українська)

У Львові земельні торги відбуваються регулярно. Відповідну інформацію можна знайти на сайті Львівської міської ради у рубриці новин «Земельна політика». Рішення про проведення аукціонів можна знайти серед решти нормативно-правових актів у розділі «Документація». Документи містять інформацію про земельну ділянку, стартову ціну продажу на земельних торгах (аукціоні), крок аукціону, визначено відповідальну особу за організацію проведення земельних торгів. Рішення про результати відповідних земельних торгів не оприлюднюються на веб-сайті міста, окрім як новинних повідомлень про результати окремих аукціони.

В структурі управління архітектури діє сектор містобудівної документації та містобудівного кадастру. Створення окремої служби, як повідомили в управлінні архітектури, наразі не планується у зв’язку з обмеженими фінансовими можливостями. На сьогодні управління працює над створенням містобудівного кадастру, зокрема замовило в ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» (розробник ГІС містобудівного кадастру Львівської області) розроблення технічного проекту Геоінформаційної системи містобудівного кадастру міста Львова.

DEPUTIES66%

Information on the City Council Deputies?57%

(Українська)

У Львові робота депутатів висвітлюється на окремому оновленому інформаційному порталіlvivrada.gov.ua, яким опікується Управління «Секретаріат ради». Тут міститься інформація про кожного з 90 депутатівїх приналежність до політичної партії, біографічна довідка, поданий депутатом перелік його помічників та всі депутатські запити.

Інформація про контакти депутатів та графік прийому наявна не в повному обсязі. Аналогічна ситуація і з деклараціями про майно, доходи і видатки фінансового характеру депутатів наявні лише декларації незначної кількості депутатів. Лише половина депутатів міської ради подбали про те, що на порталі розміщувалися графіки прийому громадян з зазначенням місця та часу.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?85%

(Українська)

У порівнянні з минулим роком на сайті актуалізовано інформацію про депутатські фракції та групи, зокрема додано дані про новостворені групи «Народний контроль», «Львів європейський», «Громадянська позиція», «Українське об’єднання патріотів». Стали загально доступними протоколи засідань постійних комісій ради починаючи з грудня 2009 р. до лютого 2015 р. Разом з тим, протоколи засідань ради за останнє півріччя 2015 р. не оприлюднені.

Також на сайті депутатів Львівської міської ради мешканці можуть ознайомитися із складами постійних депутатських комісій, протоколами засідань комісій, а також дізнатися про час їхнього засідання та куратора комісії від управління «Секретаріат ради». У минулому році ці дані були недоступні.

Продовжується практика попереднього оприлюднення проектів рішень, які виносяться на обговорення та голосування під час засідань ради, хоч і не усіх. Також започатковано роботу online сервісу Карта питань порядку денного ЛМР, де наносяться адреси майнових та земельних питань, які виносяться на розгляд ради.

Інформація про секретаря ради також є доступною у відповідній рубриці на сайті. Розділ місить лише біографічні дані Василя Павлюка, однак його актуальної декларації про майно, доходи витрати і зобов’язання фінансового характеру (яка містить відповідну інформацію про членів сім’ї) немає. 26 березня 2015 року Василь Павлюк склав свої повноваження у зв’язку з переходом на іншу роботу – Генерального консула України в Любліні (Республіка Польща). Обов’язки секретаря наразі виконує Юрій Лукашевський.

Інформація про обов’язки та функції секретаріату ради, його місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку та електронної пошти також доступні лише на інформаційному порталі.

City Council Plenary Sessions?63%

(Українська)

В міській раді діє система електронного голосування «Віче». Результати поіменних голосувань, по кожному питанню порядку денного вчасно оприлюднюються на порталі депутатів. Однак, поіменних даних про реєстрацію депутатів на пленарних засідань там не знайти.

Засідання ради можна послухати в режимі реального часу. Попри обіцянки запровадити відеотрансляцію пленарних засідань ще з 2013 року, вона досі відсутня. Тож на сайті ЛМР можна також ознайомитися з аудіо-записами з попередніх планерних засідань.

Більшість розпоряджень міського голови Львова про скликання сесії ради та чергових засідань публікуються на веб-сторінці ради вчасно, тобто не пізніш як за 10 днів до її проведення. Крім того, інформація про засідання анонсується і місцевими засобами масової інформації.

Відповідно до Регламенту ради, порядок денний сесії формує міський голова не пізніше як за 10 днів до початку сесії після проведення консультацій з Колегією. Проте, Регламент не визначає терміну оприлюднення такого порядку денного. Те саме стосується і порядків денних пленарних засідань, які визначає та подає на розгляд Колегії секретар не пізніше як за 8 днів до дати пленарного засідання. Колегія розглядає документ не довше одного дня, а за результатами розгляду секретар формує документ й подає на його підпис міському голові. Як показує практика, порядки денні засідань оприлюднюються менше, ніж за тиждень до засідання.

Портал депутатів містить окремий підрозділ під назвою «Проекти ухвал», де можна ознайомитися із запропонованими до прийняття ухвалами. Однак такі документи публікуються менше, ніж за 20 днів до дня засідань і не в повному обсязі.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?60%

(Українська)

Більшість рішень, прийнятих на пленарних засіданнях вчасно оприлюднюються на веб-сайті ради, однак частина з них не містить необхідних додатків. На відміну від попередніх років, більша частина протоколів засідань постійних депутатських комісій та засідань ради є доступними на сайті.

На сторінках депутатів на порталі можна ознайомитися з запитами, які подавали конкретні обранці. Список запитів постійно оновлюється.

У Львові не застосовується практика виконання депутатами доручень виборців. Проте, на порталі депутатів міститься інформація про можливість для львів’ян отримання депутатської допомоги.

Openness?

CITY MAYOR52%

Public Participation?52%

(Українська)

Як і в попередні роки, львів’яни мають лише 4 години у місяць для спілкування з Андрієм Садовим під час особистого прийому громадян (перший вівторок місяця, з 14:00 по 18:00). Порядок запису на прийом міським головою регулюється розпорядженням №193 від 26.05.2008 року «Про організацію особистого прийому громадян керівниками Львівської міської ради та її виконавчих органів».

На відміну від процедури запису до інших посадовців, до міського голови та його заступників громадяни не можуть записатися у електронній формі. Для того, щоб потрапити на прийом до Андрія Садового спершу потрібно пройти особисту попередню реєстрацію у Центрі надання адміністративних послуг. Працівники ЦНАПу з’ясовують зміст порушеного громадянином питання та визначають чи питання громадянина відноситься до тих, які може розглядати міський голова. У вищезазначеному документі вказано, що особистий прийом міського голови здійснюється лише з тих питань, які не можуть бути вирішеними іншими посадовими особами міської ради та її виконавчими органами. Тому, для запису варто окрім заяви, де має бути детальний опис порушеного питання, додати попередні звернення до виконавчих органів міської ради чи інші документи, які підтверджують намагання вирішити конкретну проблему.

Попри наявність графіку, про день та час прийому заявника повідомляють листом-запрошенням та в телефонному режимі. Орієнтовний термін, через який мешканець таки потрапить на прийом – один-два місяці. Такий термін спричинений невідповідністю між кількістю годин, виділених для прийому, та складністю справ, з якими звертаються мешканці. Однак у міській раді запевняють, що у разі збільшення кількості звернень, Андрій Садовий виділяє додатковий час для особистого прийому.

Окремих годин для прийому, наприклад, ініціативних груп чи представників громадських організацій й інших інституцій у графіку міського голови не зазначено. Те саме стосується і виїзних зустрічей. З Андрієм Садовим можна поспілкуватися також через соціальну мережу Facebook, активним користувачем якої він є.

На офіційному сайті ради є можливість надіслати електронне звернення. У відповідь на звернення виконавчі органи нададуть консультацію щодо запитуваної інформації чи проблеми. У разі, якщо питання, яке цікавить мешканця, має не лише консультативний характер, то працівники міськради можуть порадити звернутися до відповідних виконавчих органів. Однак на порталі зауважено, що згідно з розпорядженням міського голови від 12.10.2009 №521 «Про роботу з електронними зверненнями громадян, що надходять на офіційний веб-сайт Львівської міської ради», електронні звернення та відповіді на них не мають статусу офіційних документів, а є консультативними.

З 1 липня 2014 по 1 серпня 2015 року міська рада організувала 34 громадських слухань, проте жодне з них не було ініційоване міським головою.

Відповідно до інформації, отриманої у відповідь на інформаційний запит, функціонування громадських рад при міському голові не передбачено номенклатурою справ виконавчого комітету ЛМР. Разом з тим, розпорядженням міського голови створені 4 робочі групи, які функціонують при виконавчих органах та міському голові: 1) з метою вшанування пам’яті осіб єврейської національності, що боролися за незалежність України у першій половині ХХ століття; 2) для опрацювання концепції регламентованого в’їзду транспортних засобів до пішохідної зони центральної частини м. Львова; 3) з питань впровадження проекту «Особистий кабінет мешканця»; 4) експертна робоча група з розвитку конференц-індустрії м. Львова.

В структурі міської ради продовжує функціонувати окремий підрозділ, який відповідає за налагодження та координацію співпраці влади із громадськими організаціями. Окрім цього, відділ громадського партнерства оголошує та адмініструє конкурси соціально-культурних проектів ЛМР, відповідає за організацію та проведення громадських слухань.

EXECUTIVE BODIES80%

Public Participation?58%

(Українська)

Громадяни, які планують бути присутніми на засіданні виконавчого комітету ЛМР повинні заздалегідь подати письмову заяву в Центр надання адміністративних послуг. Чітко визначених термінів, за скільки часу необхідно подати заяву немає, проте у ЦНАПі радять прийти мінімум за три дні. Для журналістів попередня реєстрація не передбачена.

На практиці доступ до усіх інших приміщень виконавчих органів ради є цілком вільним. Це стосується кабінетів відділів, управлінь та департаментів (головний вхід в раду). Також у приміщенні ради знаходиться ЦНАП (праворуч від центрального входу), що сприяє швидкому розгляду питань мешканців.

На сайті міської ради відсутня інформація про детальну процедуру проведення громадських слухань чи інших механізмів громадської участі (місцева ініціатива, загальні збори громадян), адже міська рада не прийняла окремих положень, які б регулювали ці процедури, немає її також у чинному Статуті міста Львів. На сайті ради оголошення про заплановані слухання оприлюднюються вчасно. Також там можна знайти інформацію про вже проведені громадські слухання (розділ «Громадські слухання»). Інформація подана у повному обсязі та добре структурована, тому можна легко орієнтуватися у проведенні та результатах таких заходів. Новинкою 2015 року стала електронна карта, що містить інформацію про розроблені детальні плани територій, а також про громадські слухання, які були проведені у Львові щодо містобудівних питань.

У відповідь на запит на отримання публічної інформації вдалося з’ясувати, що при виконавчих органах Львівської міської ради не функціонують громадські ради. Рішеннями органів за поточний рік також не утворювалися робочі групи.

Access to Public Information?75%

(Українська)

На сайті ЛМР функціонує окремий розділ «Публічна інформація», проте він містить інформацію лише щодо порядку складення та подання запитів на інформацію у Львівській міській раді. Зокрема, в порядку визначено способи подачі запиту: (1) в письмовій формі особисто до ЦНАПу, (2) в усній або письмовій формі – на особистому прийомі громадян посадовій особі, яка здійснює прийом, (3) електронною поштою на адресу agu@city-adm.lviv.ua, (4) факсом за номером (032) 297-57-47 та (5) телефоном за номером (032) 297-59-11 або 1580.

Мешканець має можливість подати запит на отримання публічної інформації безпосередньо з сайту, заповнивши відповідну електронну форму. Також на сайті можна завантажити форми для подання письмових запитів від фізичної та юридичної особи та від об’єднання громадян. Порядок оскарження рішень (дій чи бездіяльності) розпорядників інформації відсутній.

У більшості випадків інформація, що запитується, надається виконавчими органами вчасно (затримка з відповідями можлива до 5 днів). Якщо ж запит потребує довшого часу на розгляд, про це додатково повідомляється. Для запитів, що подані особисто у Центр надання адміністративних послуг, громадяни отримують реєстраційний номер та спеціальний пін-код, за яким можна перевіряти стан виконання запиту. При поданні запитів дистанційно, така можливість зникає. Якщо більшість виконавчих органів дотримуються часових рамок, виділених для надання відповіді на запит, то з якістю цих відповідей не все так добре. Здебільшого, відповіді з конкретними питаннями містять інформацію загального характеру або переадресовують на сайт ЛМР.

На веб-порталі ради розміщена єдина база обліку публічної інформації структурних підрозділів Львівської міської ради. Однак, для більшості управлінь така інформація давно не оновлювалася. Там вже публікуються щомісячні звіти про надходження запитів на інформацію (відсоткове відношення для структурних підрозділів, до яких зверталися).

Рішенням №731 від 01.08.2011 затверджено Порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію. Відповідно до рішення, відшкодування здійснюється у разі копіювання чи друку більше, ніж 10 сторінок. Суми відшкодування фактичних витрат визначають виконавчі органи міської ради, які є розпорядниками запитуваної інформації, на основі затверджених адміністративно-господарським управлінням розцінок на послуги з копіювання та друку однієї сторінки документа формату А4, які надає Львівське комунальне підприємство «Міський центр інформаційних технологій».

Офіційна веб-сторінка Львівської міської ради є достатньо зручною у користуванні, хоча поділ на окремі підсторінки виглядає дещо заплутаним – офіційний портал ЛМР, офіційний портал мешканців та ЦНАП. Кожна підсторінка у свою чергу включає окремі розділи, які не дублюються. Окрім цього, функціонує окремий сайт, присвячений діяльності депутатського корпусу. На обох ресурсах не передбачено можливість користування для людей зі слабким зором.

Administrative Services?86%

(Українська)

У Львові функціонує Центр надання адміністративних послуг. Центральний ЦНАП знаходиться безпосередньо в приміщенні ради. Окрім цього, підрозділи Центру діють при кожній районній адміністрації, куди звертаються мешканців мікрорайонів міста. Розділ сайту пропонує усю необхідну інформацію щодо графіку роботи Центрів, контактів, маршрутів доїзду, місць для паркування тощо. Місцезнаходження Центрів нанесено на мапи.

ЦНАП не має власного веб-сайту, лише власну вкладку на сайті Львівської міської ради. Попри те, це не ускладнює пошук інформації, адже відповідний розділ винесено на головну сторінку офіційної веб-сторінки. Розділ «ЦНАП» містить інформацію про усі послуги, що пропонуються Центром та виконавчими органами. Для зручності послуги поділені за категоріями та за органами влади, що їх надають. Окрім цього, там же можна знайти дорожні карти, які описують процедуру отримання тої чи іншої адміністративної послуги.

Центр працює шість днів на тиждень без обідньої перерви. У середу та четвер здійснюється прийом до двадцятої години. За допомогою окремих сервісів на сайті можна замовити візит до ЦНАП (попередній запис), подати звернення та перевірити стан його виконання, записатися на особистий прийом. У Центрі організовано електронну чергу.

У ЦНАПі безкоштовно поширюються інформаційні матеріали. Для найпоширеніших послуг ГО “Інститут міста” спільно з ЛМР розробила спеціальні дорожні карти, які можна безкоштовно отримати у Центрі та на сайті. Приміщення облаштоване необхідними матеріалами – скриньками для відгуків, стендами, інформаційними матеріалами, зразками документів для самостійної роботи з ними. Наявні також необхідні для заповнення бланки. Консультацію щодо адміністративних послуг можна отримати безпосередньо в Центрі чи звернувшись в Інформаційний центр. Якщо мешканець міста знає, до якого органу йому слід звернутися, то перейшовши за посиланням, можна завантажити заяву про надання послуги та інформаційну картку.

На місцевому рівні не створено установи з надання безоплатної первинної правової допомоги громадянам, хоча проект відповідної ухвали було розроблено й планувалося винести на пленарне засідання.

DEPUTIES45%

Public Participation?45%

(Українська)

Мешканці Львова можуть вільно і безперешкодно бути присутніми на пленарних засіданнях міської ради. Єдиною формальністю, яку має виконати львів’янин – не пізніш як за день до пленарного засідання подати заяву до секретаріату Ради для оформлення дозволу на присутність члена територіальної громади м. Львова. Відповідно до Регламенту, право члена територіальної громади бути присутніми на пленарному засіданні може бути обмежено лише за відсутності вільних місць або відповідно до законодавства України в інтересах нерозголошення конфіденційної інформації про особу, державної чи іншої таємниці, що охороняється законами України.

Натомість Регламент не визначає процедуру, яка б надавала можливість мешканцю міста виступити на пленарному засіданні. Документ лише передбачає, що надання слова можливе лише особам, які запрошені на засідання. А отже члену територіальної громади необхідно звертатися до депутата міської ради, який на пленарному засіданні має право оголосити звернення/заяву/пропозиції члена територіальної громади та внести пропозицію про запрошення особи до залу засідань для надання їй слова.

Натомість потрапити на засідання постійних депутатських комісії громадянин може попередньо написавши заяву щонайменше за день або зателефонувавши.

У приміщенні Львівської міської ради, у тому числі, де проходять засідання ради створені умови доступу для неповносправних осіб.

Що ж стосується безпосередньої взаємодії депутатів з мешканцями Львова, то ситуація не відрізняється від тієї, що була зафіксована і в минулі роки. Нинішня каденція депутатів так і не подбала про розробку нового чи легалізацію розробленого кілька років тому Статуту територіальної громади. Саме тут має бути деталізована процедура використання механізмів громадської участі, які б дозволяли львів’янам ініціювати та проводити громадські слухання (діючий Статут не передбачає такої можливості), місцеві ініціативи (зараз суб’єктами права місцевої ініціативи можуть бути члени територіальної громади міста чисельністю не менш, ніж 10 тисяч жителів). Крім того, у Статуті мала б бути деталізована процедура звітування депутатів ради, а також Львівського міського голови про їх роботу на відкритих зустрічах з мешканцями. Вочевидь, ці питання не стали першочерговими впродовж усієї каденції.

Попри те, що у загальному доступі є графіки прийому громадян 43 депутатами, більшість депутатів проводить їх нерегулярно. Вочевидь тому, зустрічі не користуються популярністю серед мешканців. Також констатуємо доволі формальний підхід до виконання своїх прямих обов’язків депутатами. Наприклад, за даними сайту lvivrada.gov.ua, Ткачук Павло Петрович, який був обраний до ЛМР від Партії Регіонів, проводить прийоми на контрольно-пропускному пункті Академії сухопутних військ, а свободівець Андріян Гутник – в «Аквапарку «Пляж».

Також депутати не ініціюють і проведення громадських слухань. У період з 1 липня 2014 р. по 10 вересня 2015 р. у місті відбулося 36 слухань, з них з ініціативи депутатів – 1. 22 грудня 2014 р. на основі звернення Володимира Гірняка пройшли слухання проекту ухвали «Про затвердження Програми регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Львові на 2015-2020 роки».

Accountability?

CITY MAYOR8%

Financial Resources of Municipality?50%

(Українська)

Річний звіт про виконання бюджету, а також квартальні та піврічний звіти наявні у розділі «Бюджет» на порталі ЛМР. Однак, такі документи є не надто деталізованими. Доступною є також інформація щодо видаткової та дохідної частини та анотації до загального стану виконання бюджету.

Report on the City Mayor’s Performance?4%

(Українська)

В питанні звітування міського голови перед територіальною громадою міста у порівнянні з попередніми роками нічого не змінилося. У відповіді на запит на отримання публічної інформації ЛМР повідомляє, що міський голова звітував про діяльність виконавчих органів перед територіальною громадою 23 грудня 2014 року о 19:00 на стадіоні «Арена-Львів». Насправді ж, як і в 2013 та 2012 роках, це звітування відбувалося перед окремим представниками громадськості, які заздалегідь отримали запрошення на запланований захід – журналістами, підприємцями, громадськими діячами, представниками духовенства тощо. Звітування Андрія Садового не передбачало відкритого формату, як цього вимагає Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні». Захід відбувався без попереднього анонсування та проводився у конференц-залі стадіону, який би не міг вмістити усіх бажаючих заслухати звіт міського голови. Відсутній також і текстовий формат звіту міського голови як в електронному, так і в друкованому вигляді.

Окрім цього, Садовий також досі не прозвітував про роботу виконавчих органів за 2014 рік перед депутатським корпусом. Питання про звіт кілька разів переносили з порядку денного сесійних засідань.

Що стосується інформування про хід виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, а також цільових програм, то комплексної та зведеної інформації щодо їх виконання на сайті ЛМР немає.

EXECUTIVE BODIES56%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?69%

(Українська)

Усі виконавчі органи Львівської міської ради звітують про свою діяльність безпосередньо перед територіальною громадою. Кожного року графік слухань звітів затверджується розпорядженням Львівського міського голови, а інформація про місце та час звітування заздалегідь оприлюднюється на веб-сайт ради, у місцевих ЗМІ. За роботу у 2014 році виконавчі органи звітували у лютому-березні 2015-го. Такі терміни встановлювалися відповідно до розпорядження міського голови №15 від 29.01.2015 року.

На сайті ради створено спецтему «Звіти 2014». У розділі розміщені інформаційні повідомлення щодо основних показників розвитку окремих галузей, які підпадають під сфери діяльності управлінь. Повноцінні звітні документи розміщені лише для окремих управлінь.

На веб-сайті Львівської міської ради не оприлюднюється окремий звіт про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку. У відповідь на запит про отримання публічної інформації у департаменті економічної політики відповіли, що виконавчі органи зобов’язані інформувати департамент про хід виконання програми. Департаментом проводиться узагальнення інформації про виконання програми та розміщується на сайті ЛМР. Щоправда, таких зведених даних на сайті знайти не вдалося. Також немає окремих проміжних та заключних звітів про хід виконання цільових програм.

На веб-сайті ради кожного місяця оприлюднюються вичерпні звіти (вказаний запитувач, тематика запитів) щодо розгляду запитів на публічну інформацію.

Financial resources of Municipality?51%

(Українська)

Бюджет міста на 2015 рік розміщено на порталі депутатів ЛМР, а ось у розділі «Бюджет» на офіційному порталі ЛМР самого документу немає. Документ зі всіма додатками можна знайти лише серед документації ради. Тим не менш, звіти та інформація про виконання дохідної та видаткової частини бюджету міста розміщуються оперативно кожного кварталу. Звіти містять також інформацію про зведені зміни, що були внесені до бюджету. Публічне представлення звітів не передбачено, проте міська рада у спрощеному форматі інформує мешканців про виконання дохідної та видаткової частин бюджету. У відповідь на запит також вдалося зясувати, що інформацію про виконання бюджету за минулий рік було оприлюднено у газеті «Високий замок» за 20-22 лютого 2015 року.

У додатках до ухвали оприлюднено детальну інформацію про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету із зазначенням розпорядників бюджетних коштів. Зокрема, інформацію про фінансові ресурси, які витрачаються на забезпечення діяльності органу місцевого самоврядування і, зокрема, на виконавчі органи. Щоправда, окремого документу (кошторис ради), який би детально визначав порядок та механізм витрачання коштів, рада не затверджувала.

Управління комунальної власності звітує перед виконавчим комітетом разом з усіма іншими структурними підрозділами. Попри те, звіти про результати відчуження майна виконавчими органами не оприлюднюються на сайті ради.

Regulatory Policy?0%

(Українська)

Звіти про відстеження результативності регуляторних актів не публікуються ні на веб-сайті Львівської міської ради, ні в друкованих виданнях ради. У однойменному розділі «Регуляторна політика» за 2015 рік є лише План здійснення заходів з відстеження результативності регуляторних актів на поточний рік. Самі звіти відсутні.

DEPUTIES7%

Reporting on Performance Results?7%

(Українська)

Процедура звітування депутатів Львівської міської ради не врегульовано ні в Статуті міста, ні в окремому рішенні ради. Попри те, що на порталі депутатів існує окремий підрозділ «Звіти», там не розміщено жодного актуального документу.

До управління «Секретаріат ради» від депутатів ЛМР не надходила інформація щодо графіків проведення звітувань, строків, часу та місць проведення звітувань, повідомлень про їх результати. Загалом поінформували раду та її виконавчі органи про результати обговорення звітів депутатів, зауважень та пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів лише свободівці Андрій Рікота (звіт про виконання повноважень за 2012-2015 роки) та Андріян Гутник (звіт розміщений на власному сайті депутата).

Ситуація і зі звітуванням постійних комісій ради про свою роботу є незадовльною. Попри те, що до порядку денного 16, 17 (23.10.2014), 19 (19.01.2015), 20 (26.02.2015), 21 (23.04.2015) та 22 (14.07.2015) сесій Львівської міської ради 6-го скликання питання про звіти постійних комісій ЛМР були включені, на пленарних засіданнях ці питання не заслуховувалися та не розглядалися. Станом на середину вересня 2015 р., на сайті депутатів розміщені звіти про роботу лише частини комісій, причому за попередні роки. Звіти постійних комісій Природокористування охорони довкілля та благоустрою, Молодіжної політики, спорту та оздоровлення, Медицини, освіти, науки і соціального захисту, Комунального майна та власності, Інженерного господарства, транспорту і зв’язку, Депутатської діяльності та законності, Архітектури, містобудування та охорони історичного середовища оприлюднено лише за 2011 р.; комісій з Питань землекористування, Культури, промоцій, ЗМІ та туризму; Фінансів та планування бюджету – за 2011-2012 рр., з Питань житлової політики – за 2011 та 2014 рр.; з Питань контролю за ефективністю виконання програм розвитку міста та рішень ради – жодного.

Leave a Reply