Rating of (Українська) Миколаїв 2018:

61%

Publicity Index

57%

City Mayor publicity

57%

Executive bodies publicity

69%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR55%

Information on the On City Mayor and His Activities?33%

(Українська) На офіційному сайті відсутня інформація про сімейний стан, судимість, партійну приналежність міського голови. Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови доступна на сайті НАЗК, але на веб-сторінці ради не опублікована.

На офіційній веб-сторінці ради повністю відсутня інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку, адресу електронної пошти міського голови.

Процедура прийому громадян міським головою оприлюднена на сайті. Прийом здійснюється лише за попереднім записом громадян на особистий прийом до міського голови (після звернення на особистий прийом до першого заступника міського голови, заступників міського голови та отримання відповіді на звернення). Про окрему процедуру прийому міським головою ініціативних груп громадян чи інших груп інтересів на сайті не зазначено.

Новини про роботу міського голови оновлюються з періодичністю одна новина на два-три дні. Міський голова з представниками ЗМІ спілкується охоче, дає коментарі щодо подій в місті, періодично приймає участь у прямих ефірах місцевих телеканалів.

Порівнюючи з результатами минулих років, показник по цьому індикатору продовжує зменшуватися  (2016 – 69,4%; 2017 – 39,6%), через не опубліковану декларацію, відсутність повної інформації про міського голову, невелику кількість публікацій на веб-сайті про діяльність міського голови.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?48%

(Українська) На веб-сайті інформація про помічників, радників міського голови (штатних та позаштатних) наявна лише у розділі про прийом громадян. Окремий розділ із зазначенням контактної інформації та сфери відповідальності помічників, радників міського голови відсутній.

На веб-сайті наявна зведена контактна інформація з номерами телефонів працівників міської ради та підпорядкованих раді структур, яка називається Телефонний довідник Миколаївської міської ради та її виконавчих органів.

Інформація про порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад – відсутня. Оголошення про проведення конкурсів на заміщення вакантних посад публікується з зазначенням вимог до кандидатів та необхідних документів для участі у конкурсі та не пізніше як за місяць до проведення. Оголошення про проведення конкурсів на заміщення вакантних посад публікуються вчасно на веб-сайті міської ради та у друкованих ЗМІ (газета «Вечірній Миколаїв»).

На сайті не публікуються протоколи засідань конкурсних комісій про результати конкурсу на заміщення вакантних посад.

За останні роки вимірювання у міській раді вже склалась тенденція не публікувати кадрові  розпорядження міського голови, не зважаючи на рекомендації експертів.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?60%

(Українська) На офіційному веб-сайті не оприлюднено план стратегічного розвитку міста.

На офіційному веб-сайті оприлюднений генеральний план міста, який містить описову частину та основні графічні матеріали у розділі Головна → Будівництво   → Генеральний план.

На сайті розміщено рішення ради про затвердження міського бюджету на 2018 рік (з усіма додатками). Також розміщенні рішення про затвердження змін до бюджету міста. Наявна актуальна редакція бюджету міста (видатки, надходження) на сайті.

На відміну від минулого року діюча Програма соціально-економічного розвитку міста є не короткостроковою, а затверджена на 2018-2020 рр.

В місті не запроваджена система управління якістю (ISO).

В місті функціонує система електронних петицій. За посиланням з головної вебсторінки ради можна перейти до сайт електронних петицій ради. На сайті наявне положення про електронні петиції, рекомендації щодо їх створення, також тут знаходяться петиції, за які ведеться голосування, передбачено можливість створення власної петиції з підтвердженням особи через BankID.

В раді не прийнято програмного (стратегічного) документу, який визначає пріоритетні напрямки розвитку сфери відкритих даних.

В порівнянні з минулим роком, показник за даним критерієм знизився на 10,1% через відсутність окремого документа, що визначає стратегію розвитку міста на довгостроковий період.

Regulatory Documents of Municipality?70%

(Українська) Статут територіальної громади міста Миколаєва доступний на веб-сайті (Про місто → Статут міста).

Розпорядження міського голови оприлюднюються на офіційній вебсторінці ради із запізненням у 1-2 дні.

Пошук документів можна здійснити за різними критеріями: дата, назва документу, слова з тексту, вид тощо.

В міській раді затверджено Положення про Громадський бюджет м. Миколаєва.

Міська рада та її структурні підрозділи використовують систему електронних закупівель PROZORRO для закупівель більше 50 тис гривень, але міська рада не використовує систему PROZORRO.Продажі для продажі та оренди майна та активів онлайн.

EXECUTIVE BODIES46%

Information on Executive Bodies and Their Heads?71%

(Українська) На сайті є доступною інформація про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, посилання на веб-сайти виконавчих органів, розклад роботи виконавчих органів міської ради та районних адміністрацій в місті. Наявна інформація про керівників виконавчих органів (прізвище, ім’я та по батькові, фотографія, службові номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, окрім біографічних відомостей).

У розділі Міська влада – Міський голова – Заступники міського голови міститься інформація лише про прізвища та ім’я заступників. На сайті НАЗК оприлюднені декларації про майно, доходи і витрати заступників міського голови, що містять також відомості про майно, доходи і видатки фінансового характеру членів сімей заступників. На сайті ради декларації заступників не опубліковано.

На веб-сторінці ради наявна інформація про повноваження та функції усіх виконавчих органів (департаментів та управлінь), розміщено Положення про їхню роботу. Незручність даного сервісу полягає в тому, що не передбачено функції перегляду положення онлайн у браузері, натомість потрібно щоразу завантажувати документ.

Деякі  виконавчі органи на сторінках розмістили лише частину інформації про графік прийому громадян керівниками виконавчих органів та процедуру запису.

На веб-сторінці ради наявна інформація про усі підприємства, установи та організації (керівники, контактна інформація, сфера діяльності), що належать до сфери управління міської ради.

Information on the City Council Executive Committee?30%

(Українська) На офіційній веб-сторінці відсутня інформація про адресу, номери засобів зв’язку та електронної пошти керуючого справами (виконавчого комітету), на відміну від минулого року, що знижує оцінку за даним показником.

У розділі Виконавчий комітет міститься інформація про персональний склад виконкому та наявний Регламент роботи виконавчого комітету, в якому повноваження виконавчого комітету не прописані. Біографічні відомості членів виконкому (дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан, судимість, фото) не оприлюднено.

Інформація про адресу, місце та час засідань виконавчого комітету оприлюднюється частково або не вчасно.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?56%

(Українська) Проаналізувавши за 2018 рік на офіційній веб-сторінці ради рішення виконавчого комітету, виявлено відсутність трьох рішень. Проекти рішень виконавчого комітету вчасно оприлюднюються  на офіційній веб-сторінці ради. В Регламенті виконкому не передбачено опублікування проекту порядку денного засідань виконкому завчасно на веб-сайті.

План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів оприлюднений і включає в себе всю необхідну інформацію (визначення видів і назв проектів, цілей їх прийняття, строків підготовки проектів, найменування органів та підрозділів, відповідальних за розроблення проектів регуляторних актів). Повідомлення публікуються і містять інформацію про зміст проекту; контактні дані розробника; спосіб оприлюднення регуляторного акту; про строк і спосіб розгляду зауважень і пропозицій. Проекти регуляторних актів оприлюднюються не пізніше 5 робочих днів з дня оприлюднення відповідного повідомлення. Рішення регуляторних актів публікується у газеті «Вечірній Миколаїв».

Виконавчі органи публікують річні плани закупівель і зміни до них  на сайті prozorro.gov.ua, натомість на вебсайті ради такої інформації немає.

На вебсайті міської ради міститься інформація лише про основні послуги, що надаються комунальними підприємствами та їхня вартість. Інформації про пільги немає.

В окремому розділі на сайті (Документи – Програми) розміщено місцеві цільові програми, які фінансуються з місцевого бюджету.

Лише декілька розпорядників бюджетних коштів розміщують у форматі відкритих даних перелік укладених ОМС договорів, укладені договори, інші правочини, додатки, додаткові угоди та інші матеріали до них.

На офіційному сайті ради функціонує система пошуку інформації, але вона є незручною та не функціонуючою (не завжди відображає інформацію за контекстним пошуком за словами в тексті; не вся текстова інформація на сайті індексується в пошуковій системі).

Лише частина розпорядників здійснює оприлюднення наборів даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, не всі мають створені кабінети.

Municipal Property and Land of Municipality?30%

(Українська) У 2018 році у місті не проводилися аукціони з продажу об’єктів комунальної власності.

Створено та функціонує містобудівний кадастр міста. У місті наявний  портал під назвою Геопортал містобудівного кадастру Миколаївської міської ради. В міській раді створено управління містобудівного кадастру при Департаменті містобудування.

На жаль, як і у минулому році рада не дотримується вимог публікування визначеної категорії документів у форматі відкритих даних, а саме не опубліковано:

  • перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування, перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови;
  • актуальні списки власників/орендарів місцевих земельних ділянок; реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади;
  • перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту;
  • відомості щодо транспортних засобів, які обслуговують пасажирські автобусні, тролейбусні та трамвайні маршрути перевезення (кількість транспортних засобів на кожному маршруті, марка, модель, державний номер, пасажиромісткість);
  • перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами;
  • інформацію про рекламні засоби.

Міською радою не прийняте рішення про регулювання процедури утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради унітарних комунальних підприємств, а також про перевірку незалежними аудиторами річної фінансової звітності комунальних підприємств.

Отже, через не дотримання норм законодавства вже другий рік поспіль міська рада має низьку оцінку за даним показником.

DEPUTIES77%

Information on the City Council Deputies?56%

(Українська) На веб-сайті ради у розділі Міська влада – Миколаївська міська рада – Склад депутатського корпусу оприлюднено інформація про номери телефонів більшості депутатів та їх помічників, але відсутні електронні пошти депутатів ради. За запитом міська рада надала відповідь, що депутати не надали згоду на публікацію своїх електронних пошт. У профайлах депутатів наявна інформація про дату народження, освіту, місце роботи, фото, партійну приналежність депутатів та про територіальний округ з графіком прийому громадян.

Наявна інформація про права та обов’язки депутатів міської ради у Регламенті ради.

Декларації про майно, доходи і видатки фінансового характеру депутатів розміщуються лише на сайті НАЗК, на веб-сайті ради не публікуються.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?86%

(Українська) У порівнянні з минулим роком оцінка за даним показником підвищилась.

Регламент роботи міської ради і положення про роботу постійних комісій є публічно доступним на вебсторінці міської ради.

У розділі Міська влада –  Секретар ради  – Біографічна довідка розміщується  інформація  про повноваження, графік прийому секретаря ради та його біографічні дані. Декларація про майно, доходи витрати і зобов’язання фінансового характеру секретаря ради розміщена лише  на сайті НАЗК.

У вільному доступі є інформація про склад депутатських фракцій, але зміни не актуалізуються. У вільному доступі наявна інформація про склад депутатських комісій та графік засідань постійних комісій на поточний тиждень.

У розділі Міська влада – Миколаївська міська рада – Дислокація округів розміщено інформацію про межі виборчих округів. Позитивною зміною за даним показником є те, що на відміну від попереднього року, можна переглянути не лише текстовий документ з дислокацією округів, а й переглянути візуалізовану  карту округів. Дана зміна значно покращує оцінку за даним показником.

На веб-сайті наявна інформація про обов’язки Управління апарату Миколаївської міської ради, який забезпечує діяльність депутатського корпусу. У розділі Міська влада – Управління апарату ММР розміщено інформацію про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку та електронної пошти управління.

City Council Plenary Sessions?75%

(Українська) Рішення про скликання сесії оприлюднюються вчасно із зазначенням переліку рекомендованих до розгляду питань порядку денного. Проекти рішень, винесені на розгляд ради, у переважній більшості, розміщуються вчасно, є випадки коли термін оприлюднення порушується. Незручним є пошук рішень, так як вони не структуровані ні по напрямам, ні по даті проведення сесії.

Всі проекти рішень ради в переважній більшості вчасно (щонайменше за 20 днів до засідання) оприлюднюються на веб-сторінці ради, але через велику кількість позачергових сесій наявні порушення строку публікації.

В міській раді діє електронна система поіменного голосування. Результати голосування оприлюднюються по кожному питанню порядку денного у розділі Міська влада – Миколаївська міська рада – Результати голосування депутатів (архів). Ведеться онлайн трансляція пленарних засідань ради, засідань постійних депутатських комісій, є можливість переглянути попередні трансляції. Протоколи сесій ради не публікуються з 22.11.2018 року.

Інформацію про реєстрацію депутатів на пленарних засідань не оприлюднюється на веб-сторінці ради.

Запити депутатів не публікуються на вебсайті ради.

За 2018 рік розміщено звіти про використання коштів депутатського фонду, але пошук даної інформації ускладнений. За функцією пошуку, що на сайті, даних знайти неможливо, лише після комунікації з працівниками ради, було виявлено звіт про використання коштів фонду. Його можна переглянути лише після завантаження на комп’ютер.

Згідно Положення щодо застосування антикорупційних завдань та заходів Миколаївської міської ради на 2017-2018 роки визначено процедуру врегулювання конфлікту інтересів. Депутати міської ради, у разі необхідності, повідомляють про конфлікт інтересів.

У міській раді не затверджено етичного кодексу.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?100%

(Українська) Усі вимоги за даним показником дотримані. На веб-сайті ради оприлюднюються усі рішення прийняті на пленарних засіданнях не пізніше 10-ти  днів з дня їх прийняття. Оприлюднено також протоколи засідань постійних депутатських комісій.

Openness?

CITY MAYOR74%

Public Participation?74%

(Українська) Міський голова проводить регулярний прийом громадян у визначений час та за визначеною адресою, виділяючи для цього щонайменше 8 годин свого часу щомісячно. На практиці громадяни можуть за встановленою процедурою записатися на прийом до міського голови. Попередній запис громадян на особистий прийом до міського голови (після звернення на особистий прийом до першого заступника міського голови, заступників міського голови та отримання відповіді на звернення) відбувається в перший четвер місяця з 15:00 до 17:00 начальником відділу по роботі зі зверненнями громадян або його заступником. Впродовж місяця після запису мешканці можуть безпосередньо поспілкуватись з міським головою.

Міський голова особисто проводить прийоми і не делегує цей обов’язок своїм підлеглим. В міській раді створені усі умови для доступу до приміщення міської ради (де міський голова проводить прийом громадян) осіб з інвалідністю. Проте через відсутність окремої процедури міський голова не проводить окремий систематичний прийом інших категорій осіб/об’єднань, зокрема організацій громадянського суспільства – представників профспілок, громадських організацій, релігійних об’єднань, університетів тощо. На сторінці розкладу прийому громадян зазначається інформація про виїзні прийоми міського голови до районів міста, але не визначено дати та час, зазначено лише місць.

Міський голова активно веде свою сторінку у  мережі Фейсбук, пише власні дописи та реагує на коментарі.

В міській раді створена та функціонує «гаряча лінія» для звернення громадян. За посиланням з головної сторінки сайту ради, можна перейти на окремий сервіс Коллцентр м.Миколаїв, який  створено з ініціативою міського голови Сенкевича О.Ф. На сайті Коллцентру можна  знайти інформацію номери «гарячої лінії» – (0512)711588, (0512)533588, передбачено можливість залишити повідомлення про проблему або звернення, перевірити статус інформації по зверненню.

Протягом року міським головою не було ініційовано громадських слухань або обговорень.

На офіційному веб-сайті мешканці можуть ознайомитися з процедурою звернення громадян і через сайт оформити електронне звернення, в тому числі до міського голови.

При міському голові створені і функціонують дорадчо-консультативні органи (громадська рада і спеціалізовані робочі групи)

В структурі міської ради створений і діє підрозділ, який відповідає за налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства, який  має назву Відділ громадських зав’язків Миколаївської міської ради.

EXECUTIVE BODIES72%

Public Participation?66%

(Українська) У Регламенті виконавчого комітету Миколаївської міської ради відсутня процедура, що регулює присутність громадян на засіданнях виконкому. Як свідчить практика роботи виконкому, громадянин може бути присутнім на засіданні лише після отримання відповідного дозволу.

Громадянам забезпечено вільний доступ до приміщень ради.

Повідомлення про проведення громадських слухань оприлюднюється вчасно, але містить не всю необхідну інформацію та оприлюднюється менше, ніж за два тижні.

У вільному доступі знаходиться вичерпна інформація про процедуру проведення громадських слухань, затверджено відповідне Положення, в якому розписано детально механізм їх проведення.

Також у Статуті територіальної громади міста Миколаєва наявна інформація про інші механізми громадської участі (місцева ініціатива, загальні збори громадян). Недоліком можна визначити відсутність окремого розділу на сайті ради про механізми громадської участі, що б дало можливість зробити пошук інформації легшим та доступним.

При виконавчому органі створені та діють дорадчо-консультативні органи: робочі групи, громадські ради.

Access to Public Information?72%

(Українська) На офіційному веб-сайті ради наявний окремий розділ «Публічна інформація», який містить нормативну базу, порядок оформлення та подання запиту на інформацію. Також на сайті функціонує система обліку публічної інформації. На сайті розміщені форми запитів на отримання публічної інформації різними способами та від різних суб’єктів. На веб-сайті ради оприлюднений порядок оскарження рішень (дій чи бездіяльності) розпорядників інформації.

Запит на інформацію можна подати всіма можливими способами: поштою, електронним листом, факсом, через телефон, усно, але на сайті відсутня спеціальна онлайн-форма для подання запиту на інформацію.

Більшість відповідей на запити, що надсилалися в межах моніторингу, було отримано протягом 5 робочих днів, деякі – впродовж 20 робочих днів, однак впродовж 5 днів надійшло повідомлення про продовження термінів розгляду запиту. Відповіді на запити повні та обґрунтовані.

У міській раді відведені спеціальні місця (приміщення) для роботи з документами, також визначений розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше 10 сторінок, і він не перевищує 0,1% розміру мінімальної заробітної плати (А4).

Система навігації по сайту для недосвідчених користувачів може видатися складною, однак на сайті розміщена мапа, що допомагає у пошуку відповідного розділу. Сайт не пристосований для користування людьми з вадами зору, звуковий супровід відсутній.

На сайті міської ради є рубрика «миколаївці пишуть», але там розміщується інформація про подяку міському голові, а не відповіді на питання мешканців.

Окремого порталу щодо відкритих даних не створено. На веб-сторінці не забезпечено ні сортування наборів даних, ні пошуку серед них.

Administrative Services?77%

(Українська) В місті створено та діє Центр надання адміністративних послуг. ЦНАП не має власного функціонуючого веб-сайту. Тому інформація про порядок надання відповідних адміністративних послуг, режим доступу до приміщення, в якому здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування розміщена на сайті ради. Створено кабінет мешканця, який дозволяє мешканцям отримувати адміністративні послуги онлайн. Записатись на прийом у ЦНАП можливо онлайн через електронну чергу.

Інформація про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації відсутня.

Прийом громадян проводиться не менше 6 днів на тиждень та 7 годин на день, без перерви на обід; не менше двох днів на тиждень здійснюється прийом до двадцятої годин. У приміщенні ЦНАП безоплатно поширюються довідково інформаційні матеріали.

Облаштовано скриньки для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання АП, проведення щорічного аналізу таких зауважень і пропозицій, вжиття відповідних заходів.

На веб сайті ради наявна вичерпна інформація про усі послуги, що надаються усіма виконавчими органами.

У ЦНАП облаштовано інформаційні стенди із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги.

Установа з надання безоплатної первинної правової допомоги не створена, натомість у місті функціонує центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який надає послугу первинної правової допомоги. За необхідністю посадові особи можуть надавати первинну правову допомогу мешканцям міста.

DEPUTIES64%

Public Participation?64%

(Українська) Згідно ст.2 Регламенту Миколаївської міської ради мешканці мають вільний доступ до засідань депутатських комісій. У приміщенні ради наявний ліфт та створені умови доступу для осіб з інвалідністю до приміщення міської ради, в тому числі тих, де відбуваються пленарні засідання.

У Регламенті ради відповідно до ст.28 право на виступ запрошеним або присутнім особам на пленарному засіданні надається за підсумками голосування процедурного рішення, прийнятого більшістю від присутніх депутатів на пленарному засіданні сесії Ради.

Процедури, яка регулює доступ громадян до засідань депутатських комісій не затверджено, але громадянин може бути присутнім на засіданнях усіх комісій без попередньої реєстрації або пройшовши формальну процедуру реєстрації.

Більше половини депутатів проводять регулярний прийом виборців у визначений час та відведеному місці. Замість деяких депутатів прийоми проводять помічники.

Порядок проведення громадських слухань, місцевої ініціативи, загальних зборів громадян врегульовано у Статуті територіальної громади, а також окремими положеннями, затвердженими рішеннями ради.

У ст. 11 Статуту ради зазначено, що Миколаївська міська рада має право створювати консультативно-дорадчу раду, до складу якої входять громадські організації та осередки політичних партій міста Миколаєва. Скликання та проведення засідань консультативно-дорадчої ради покладається на профільну постійну комісію міської ради, функціональною направленістю якої є зв’язки міської ради з громадськістю. Детальної процедури не прописано і окремого положення не затверджено.

Депутатами міської ради не було ініційовано жодного громадського обговорення у 2018 році.

Одну петицію за 2018 рік було розглянуто на засіданні ради депутатами міської ради.

Accountability?

CITY MAYOR39%

Financial Resources of Municipality?84%

(Українська) На веб-сайті ради доступний затверджений радою річний звіт про виконання бюджету (дохідна і видаткова частина).

Лише частина інформації про використання публічних коштів розміщена на сайті ради та на відповідному порталі – spending.gov.ua, що знижує показник муніципалітету у порівнянні з минулим роком.

На веб-сайті розміщена неповна інформація про перелік та ставки місцевих податків і зборів.

Report on the City Mayor’s Performance?31%

(Українська) У порівнянні з результатами 2017 року, спостерігаємо значне зниження підзвітності за цим показником: -50 %.

Міський голова не інформує населення про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку міста, деякі дані містяться лише у звітах про свою роботу. Інформування населення проводить лише про виконання окремих місцевих цільових програм.

Міський голова щорічно звітує перед міською радою про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради. Також в друкованих ЗМІ оприлюднюється щорічний звіт про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами.

Про роботу виконавчих органів міський голова у 2018 році не звітував, так як був відсторонений від виконання обов’язків. На час відсутності виконувала обов’язки міського голови секретар ради, яка також не прозвітувала про роботу виконавчих органів.

Не дивлячись на рекомендації експертів, міська рада так і не визначила процедуру звітування міського голови у Статуті територіальної громади міста Миколаєва, що не дає можливість набрати високі бали  за даним індикатором.

Окрім того, міський голова відкрито не звітує про свою роботу та не проводить зустрічей  перед територіальною громадою.

EXECUTIVE BODIES52%

Reporting on Performance Results?25%

(Українська) Виконавчі органи не дотримуються вимог щодо звітування про свою діяльність перед територіальною громадою не рідше двох разів на рік. Останній звіт був у 2017 році. Немає можливості переглянути чи ознайомитись зі звітами виконавчих органів безпосередньо на офіційному сайті, знайти їх перелік в одному місці.

На веб-сайті ради оприлюднений звіт про виконання програм соціально економічного та культурного розвитку, але звіт містить лише загальні показники.

Виконавчі органи подають раді письмові звіти про хід та результати відчуження комунального майна.

Процедура утворення громадських рад про виконавчих органах не розпочата.

На сайті ради систематично публікуються проміжні та заключні звіти про виконання місцевих цільових програм.

Financial Resources of Municipality?70%

(Українська) На веб-сайті ради у Додатку 3 до затвердженого бюджету оприлюднено детальну інформацію (із зазначенням розпорядників бюджетних коштів) про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету. Також на веб-сайті оприлюднюються квартальні звіти про виконання місцевого бюджету.

На веб сайті у розділі Бюджет міста – Затверджено та зміни – Розпис міського бюджету оприлюднено детальну інформацію про фінансові ресурси ОМС (структуру та обсяг видатків місцевого бюджету, порядок та механізми їх витрачання), які витрачаються на забезпечення діяльності виконавчих органів.

Усі квартальні звіти про виконання бюджету розміщуються у розділі Бюджет міста – Виконання – Звіти.

12 березня 2019 року у залі виконавчого комітету міської ради відбувалось публічне представлення інформації про виконання міського бюджету міста Миколаєва за 2018 рік за участю головних розпорядників коштів.

Звіти виконавчих органів про хід та результати відчуження комунального майна публікуються на веб-сайті ради. Фінзвітність суб’єктів господарювання комунальної власності у форматі відкритих даних не оприлюднена.

Звіти про виконання фінансових планів комунальних підприємств публікуються на окремих сторінках кожного комунального підприємства.

Regulatory Policy?100%

(Українська) Міська рада незмінно четвертий рік поспіль забезпечує публікацію на веб-сайті ради та в  друкованих ЗМІ звітів про відстеження результативності регуляторних актів, що дає можливість отримати максимальну оцінку за даним показником.

DEPUTIES55%

Reporting on Performance Results?55%

(Українська) Звіти про роботу депутатських комісій на веб сторінці ради опубліковано лише за перший квартал 2017 року, у 2018 році звітів не опубліковано. Але усі постійні депутатські комісії звітували перед радою у поточному році.

У Статті 12 Регламенту Миколаївської міської ради врегульовано процедуру звітування депутатів перед територіальною громадою, визначено строки звітування. Зокрема, депутат ради періодично, але не рідше одного разу на  рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями територіальної громади міста Миколаєва, відповідного  виборчого  округу,   об’єднаннями громадян.

Більшість депутатів розмітили свої звіти про роботу за 2018 рік на сайті ради. Деякі депутати також використовували і інші джерела інформування: газети, Фейсбук, сайти партійних осередків.

Відповідно до кількості поданих звітів у співвідношенні з кількістю депутатів, депутати звітують не рідше 1 разу на рік.

Звіти не є вичерпними, в переважній більшості 1 сторінка тексту, що містить перелік питань, які депутат озвучував під час звітування.

На веб-сайті наявна інформація про кількість коштів, виділених з депутатських фондів на потреби громадян за 2018 рік. Пошук такої інформації значно ускладнений, дана інформація міститься у розділі про виконання бюджету, а не в розділі звітів або діяльності депутатів.

Comments are closed.