Rating of (Українська) Одеса 2018:

60%

Publicity Index

61%

City Mayor publicity

56%

Executive bodies publicity

64%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR75%

Information on the On City Mayor and His Activities?77%

(Українська) З переходом на нову версію веб-сайту ради не вдалося уникнути недоліків, які відмічалися у попередніх дослідженнях. Серед головних можна виділити відсутність на офіційному веб-сайті ради інформації про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку, адресу електронної пошти міського голови та про окрему процедуру прийому міським головою ініціативних груп громадян чи інших груп інтересів.

Також біографія Одеського міського голови не містить інформації про сімейний стан та партійну приналежність, а новини на сайті ради з’являються з періодичністю в середньому лише одна новина на день.

Якщо порівнювати з попереднім дослідженням, то на сайті ради з’явилася декларація міського голови та перелік його повноважень.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?54%

(Українська) Неналежний рівень прозорості Одеський міський голова демонструє в частині ведення кадрової політики. Наприклад, на сайті ради відсутня інформація про радників, помічників міського голови.

Окрім цього, не оприлюднений документ, що визначає процедуру проходження конкурсу на заміщення вакантних посад – оприлюднено лише, що «заміщення вакантних посад відбувається у відповідності до Постанови КМУ №169 від 15.02.2002». Не у всіх випадках оголошуються конкурси на заміщення вакантних посад або не всі оголошення оприлюднюються: наприклад, відсутня інформація про конкурс на посаду голови Суворовської районної адміністрації. Проте ті оголошення, що оприлюднюються, розповсюджуються всіма можливими засобами.

Протоколи засідань конкурсних комісій теж не оприлюднюються у вільному доступі – їх можна отримати лише через запит на публічну інформацію.

Розпорядження Одеського міського голови про призначення службовців на посади оприлюднюються вибірково.

В той же час, на сайті міської ради була оприлюднена зведена контактна інформація з номерами телефонів про працівників міської ради та підпорядкованих раді структур.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?83%

(Українська) Публікацію програмних документів міста забезпечено майже в повній мірі. Виключенням є відсутність документу, який визначає пріоритетні напрямки розвитку сфери відкритих даних (тобто такий документ взагалі не затверджений).

Також Одеською міською радою не запроваджена система управління якістю (ISO) і, відповідно, відсутній сертифікат, який підтверджує виконання вимог стандарту ISO 9001:2015, тобто не проводився зовнішній аудит.

У порівнянні з попереднім дослідженням, на сайті міської ради з’явилася зведена актуальна редакція бюджету з внесенням усіх затверджених змін.

Ще у 2015 році Одеською міською радою був затверджений Генеральний план м. Одеси, а наприкінці 2016 року була затверджена Стратегія економічного та соціального розвитку м. Одеси до 2022 року, згідно якої Одеса має бути:

 • Конкурентоспроможна (розвиток підприємництва та залучення інвестицій)
 • Інноваційна
 • Приваблива (як міжнародний діловий центр)
 • Розумна (простота отримання адмінпослуг, безпека та прозора і ефективна робота міської влади)
 • Туристична
 • Зручна (розвиток транспортної інфраструктури місцевого та міжнародного рівня)
 • Прекрасна (збереження культурної спадщини, відродження історичного центру міста, вдосконалення просторової організації міста)
 • Комфортна (забезпечення житлом, підвищення якості комунальних послуг, модернізація житлово-комунального господарства, благоустрій та захист узбережжя)
 • Енергоефективна
 • Чиста (збереження екологічно сприятливих умов та збільшення зелених насаджень)
 • Освічена (створення умов для розвитку дітей та підлітків, рівний доступ до якісної освіти)
 • Турботлива (соціальний захист, підвищення якості медичних послуг)
 • Прозора (участь громади в управлінні містом).

Наприкінці 2018 року Одеською міською радою була затверджена Програма соціально-економічного та культурного розвитку м. Одеси на 2019 рік та бюджет міста на 2019 рік. Так, кошторисом на 2019 рік передбачаються доходи у сумі 11,050 млрд грн, а видатки –  10,958 млрд грн.

У 2017 році запрацювала платформа «Соціально активний громадянин», де жителі міста можуть зокрема подати електронні петиції. Для того, щоб виконавчі органи розглянули петицію, необхідно протягом 90 днів зібрати 1000 підписів.

Regulatory Documents of Municipality?78%

(Українська) Радою не затверджений лише документ, що регулює доступ до відкритих даних. Натомість затверджені та оприлюднені Статут територіальної громади і Положення про громадський бюджет міста Одеси (у новій редакції затверджене 2017 року зі змінами у 2018 році).

Не всі розпорядження міського голови, що стосуються кадрових питань, оприлюднюються на веб-сайті ради, а всі інші розпорядження оприлюднюються вчасно, тобто не пізніше 5 днів після підписання розпорядження. На оновленому сайті ради забезпечена зручна можливість пошуку документів за різними критеріями.

Одеська міська рада використовує систему PROZORRO, але не у всіх випадках, коли здійснюються допорогові закупівлі. Відсутнє положення про допорогові закупівлі, відповідно міська рада за непрозорим механізмом визначає, коли допорогові закупівлі будуть проводитись через PROZORRO, а коли – ні.

Згідно відповіді на запит на публічну інформацію, Департамент комунальної власності використовує систему PROZORRO.Продажі для проведення електронних аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації комунальної власності, однак при перевірці цієї інформації на майданчику не вдалося підтвердити цю інформацію.

EXECUTIVE BODIES59%

Information on Executive Bodies and Their Heads?81%

(Українська) Завдяки переходу на нову версію, веб-сайт ради був наповнений більшим об’ємом інформації, однак недостатнім.

На веб-сайті міської ради оприлюднена повна контактна інформація про виконавчі органи, їх повноваження, структуру та персональний склад, контактні відомості, біографії, фото, декларації заступників міського голови, наявна інформація про підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління виконавчих органів.

Що стосується фото та біографій керівників структурних підрозділів, то наявна повна інформація лише про керівників департаменту фінансів, департаменту надання адміністративних послуг, управління державного архітектурно-будівельного контролю. У директорів департаменту освіти та науки, департаменту архівної справи та діловодства відсутні фото. Щодо інших керівників – зазначені лише ПІБ та контактна інформація.

Неповна інформація й про графік прийому керівниками структурних підрозділів: такі відомості відсутні щодо керівників департаменту міжнародного співробітництва та маркетингу, відділу кадрової роботи, відділу мобілізаційної та оборонної роботи, відділу з питань запобігання корупції.

Також оприлюднена неповна інформація (керівництво, контактні дані) про установи і заклади соціальної сфери (освітні, медичні заклади, соціальні служби, заклади культури тощо), що належать до сфери управління виконавчих органів. Наявна інформація лише про всі заклади освіти, соціальні установи. Також є перелік театрів та музеїв міста, проте багато з них не перебувають у власності міської ради.

Information on the City Council Executive Committee?96%

(Українська) На веб-сайті оприлюднено персональний склад (загалом 15 членів), біографії та фото членів виконавчого комітету, його повноваження, інформація про час та місце засідань.

Також наявна інформація про керуючого справами, проте не повні контактні відомості – відсутня електронна пошта.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?73%

(Українська) У виконавчих органів не виникає проблем із оприлюдненням документів, де не вимагається додаткового опрацювання, проте такі проблеми з’являються коли необхідна обробка документів: наприклад, створення наборів відкритих даних.

Проекти рішень та рішення, прядок денний засідань виконавчого комітету, план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік, проекти регуляторних актів оприлюднюються вчасно та в повному обсязі. Також на веб-сайті ради оприлюднено Програма соціально-економічного та культурного розвитку м. Одеси на 2019 рік та місцеві цільові програми. Загалом чинними є 37 цільових програм, серед яких у 2018 році прийнятими були наступні:

В розділі «Публічні закупівлі» на веб-сайті ради оприлюднено перелік розпорядників бюджетних коштів, включаючи комунальні підприємства та установи із зазначенням кодів ЄДРПОУ. На майданчику Prozorro.gov.ua оприлюднені самі плани закупівель. Також по всім виконавчим органам є гіперпосиланням на Єдиний веб-портал використання публічних коштів, де оприлюднена повна інформація про укладені договори.

Одеська міська рада не здійснює оприлюднення наборів відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. На веб-сайті ради оприлюднено трохи більше половини, визначених Кабінетом Міністрів, наборів даних, проте такі дані оприлюднені в більшості не у форматі відкритих (в більшості випадків у форматах .rar, .doc, .png, .jpeg, .pdf).

Одеською міською радою не оприлюднені такі набори даних:

 • Перелік об’єктів комунальної власності
 • Перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду чи інше право користування (з даними про умови передачі об’єктів в оренду)
 • Перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування
 • Дані про місцезнаходження громадського транспорту в режимі реального часу (окрім електротранспорту)
 • Звіти про виконання фінансових планів комунальних підприємств
 • Реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади (як суб’єктів господарювання перед третіми особами, так і третіх осіб перед суб’єктами господарювання)
 • Перелік інвестиційних договорів, додатків, додаткових угод та інших матеріалів до них, умов, у тому числі посилань на оприлюднені ресурси в Інтернеті
 • Дані про об’єкти та засоби торгівлі (пересувна, сезонна та інші)
 • Відомості про схеми розміщення засобів сезонної торгівлі
 • Перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови
 • Актуальні списки власників/орендарів місцевих земельних ділянок
 • Бази даних щодо ремонту доріг: точне зазначення ділянки відремонтованої дороги (від кілометра до кілометра), ширина та довжина дороги, довжина ділянки, товщина дорожнього покриття, матеріали, види робіт, вартість робіт, гарантійний строк, виконавці робіт
 • Дані про надходження звернень на гарячі лінії, у аварійно-диспетчерські служби, телефонні центри тощо
 • Перелік об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації
 • Дані про паркування, у тому числі про розміщення майданчиків, їх операторів, обладнання та функціонування
 • Адресний реєстр
 • Дані про видані будівельні паспорти
 • Дані про розміщення спецтехніки, що використовується для надання комунальних послуг, благоустрою, здійснення будівельних та ремонтних робіт
 • Фінансова звітність суб’єктів господарювання комунального сектору економіки
 • Черга на отримання земельних ділянок із земель комунальної власності
 • Дані обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов (квартирний облік)
 • Дані про споживання комунальних ресурсів (електроенергія, теплова енергія, природний газ, тверде паливо, холодна та гаряча вода) комунальними підприємствами, установами (закладами) та організаціями
 • Надходження і використання благодійної допомоги
 • Дані про надані містобудівні умови та обмеження
 • Планові та фактичні показники сплати за договорами оренди комунальної власності, розміщення тимчасових споруд, розміщення рекламних засобів
 • Дані про здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, у тому числі про плани перевірок та складені документи (акти, приписи, протоколи, постанови)
 • Перелік та місцезнаходження закладів комунальних закладів охорони здоров’я, які забезпечені обладнанням гінекологічним, мамологічним обладнанням, що пристосоване до потреб осіб з інвалідністю з урахуванням особливостей їх пересування
 • Розклад руху громадського транспорту (окрім міського електротранспорту)
 • Відомості про транспортні засоби, які обслуговують пасажирські автобусні маршрути перевезення (кількість транспортних засобів на кожному маршруті, марка, модель, державний номер, пасажиромісткість).

Також на сайті ради оприлюднена інформація про послуги, що надаються комунальними підприємствами, проте не зазначена їх вартість. Взагалі не оприлюднена інформація про пільги для різних категорій населення та різних видів послуг. Неповна інформація оприлюднена щодо формул розрахунку тарифів на комунальні послуги: відсутня інформація про тарифи від “Теплопостачання міста Одеси”, а щодо інших послуг – є гіперпосилання на сайти постачальників; щодо порядку розрахунку тарифів оприлюднено посилання на відповідні постанови Кабінету Міністрів.

Відсутня інформація про оприлюднення рішень регуляторних актів у друкованих ЗМІ.

З переїздом на новий веб-сайт забезпечено зручну і функціональну систему пошуку: можливо здійснювати пошук за різними критеріями, а також більш зручна навігація.

Municipal Property and Land of Municipality?30%

(Українська) Дуже низький рівень публічності у Одеської міської ради в частині комунального майна. Так, згідно відповіді на запит на публічну інформацію, Одеською міською радою не проводяться земельні торги, а також не оприлюднено:

 • перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови
 • перелік об’єктів комунальної власності
 • перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду (чи інше право користування) з даними про умови передачі об’єктів в оренду
 • актуальні списки власників/орендарів місцевих земельних ділянок
 • реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади
 • перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами.

Вище перелічені відомості мають бути оприлюднені у форматі відкритих даних. Серед даних, що оприлюднено (проте не у форматі відкритих) на сайті рали є наступні:

 • перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування
 • перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту
 • розклад руху громадського транспорту (але лише міського електротранспорту)
 • відомості щодо транспортних засобів, які обслуговують тролейбусні та трамвайні маршрути перевезення (проте відсутня інформація про пасажирські автобусні маршрути)
 • інформація про рекламні засоби.

Одеською міською радою створено містобудівний кадастр та службу містобудівного кадастру, а також затверджений Порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядових рад комунальних унітарних підприємств Одеської міської ради та прийняте рішення Про обов’язкові незалежні аудиторські перевірки річної фінансової звітності комунальних унітарних підприємств Одеської міської ради і господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належить територіальній громаді м. Одеси.

DEPUTIES76%

Information on the City Council Deputies?63%

(Українська) Оновлений депутатський портал, у порівнянні з минулим дослідженням, наповнюється всією необхідною інформацією, але все ще не містить усіх необхідних відомостей.

Щодо п’яти депутатів Одеської міської ради відсутні контактні відомості, щодо 28 депутатів оприлюднені неповні біографічні відомості або фотографії, щодо двох депутатів оприлюднена неповна інформація про місце і графік прийому виборців.

Ні на веб-сайті ради, ні на депутатському порталі не оприлюднено інформацію про права та обов’язки депутатів міської ради.

Декларації депутатів Одеської міської ради у повній мірі оприлюднені на депутатському порталі.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?91%

(Українська) На веб-сайті ради оприлюднено регламент, положення про роботу постійних комісій (на порталі у відповідному підрозділі кожної комісії), біографічні дані, повноваження, графік прийому, декларація секретаря ради, інформація про склад депутатських фракцій і комісій, мапа з межами округів, інформація про секретаріат (департамент з організації роботи Одеської міської ради).

Єдиним проблемним питанням є оприлюднення інформації про засідання постійних депутатських комісій: інформація оприлюднюється поступово (коли стає відомо про засідання), проте не всі засідання анонсуються заздалегідь.

City Council Plenary Sessions?75%

(Українська) За результатами дослідження не помітно суттєвого просування щодо відкритості проведення пленарних засідань ради.

Рішення про скликання сесії, її порядок денний міської ради оприлюднюються на веб-сайті  заздалегідь, а ось низка проектів рішень часто вносяться «з голосу» під час засідань.

Не дивлячись на те, що в раді є електронна система голосування, результати реєстрації депутатів на засіданнях не оприлюднюються. Оприлюднюються лише результати поіменних голосувань.

Під час сесій, Одеською міською радою здійснюється відеотрансляція, а записи в подальшому оприлюднюються на сторінці ради в соціальній мережі Youtube. Також оприлюднюються протоколи сесій, але не стенограми. Так само не оприлюднюються депутатські запити, які були підтримані голосуванням більшості депутатського складу.

На веб-сайті ради оприлюднене рішення про розмір депутатського фонду. Не дивлячись на те, що в окремому нормативному акті не визначено процедуру врегулювання конфлікту інтересів, депутати публічно оголошують про наявність у них конфлікту інтересів та не приймають участі в голосуваннях.

Майже під час кожного засідання Одеської міської ради мають непоодинокі випадки неперсонального голосування. Такі порушення закону та регламенту ради могли б бути врегульовані в окремому Етичному кодексі, проте відповідний документ не затверджений Одеською міською радою.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?70%

(Українська) Не змінилася ситуація, у порівнянні з попереднім роком, щодо оприлюднення нормативних актів. Всі рішення, затверджені Одеською міською радою, оприлюднюються на веб-сайті ради, однак не всі рішення оприлюднюються вчасно – рішення у сфері земельних правовідносин публікуються із значною затримкою.

Також радою оприлюднюються не всі протоколи засідань постійних депутатських комісій.

Openness?

CITY MAYOR63%

Public Participation?63%

(Українська) Вкотре одним з найслабших місць відкритості Одеського міського голови є його взаємодія із громадськістю. Так, на проведення прийому громадян міським головою відведено лише дві години на місяць, не здійснюється окремий прийом об’єднань громадян, процедура потрапляння на прийом є складною: спочатку містянам необхідно побувати на прийомі у керівників структурних підрозділів та заступників міського голови. Проте, Одеський міський голова здійснює виїзні прийоми громадян.

Одеський міський голова зареєстрований у соціальній мережі Facebook, однак не веде її особисто. В Одеській міській раді забезпечене функціонування телефонної «гарячої лінії» (тел. 1535) для оперативного звернення громадян, на веб-сайті ради оприлюднена інформація про порядок звернення громадян та забезпечена можливість дистанційного (електронного) звернення. Звернення громадян, подані електронним способом, мають статус звернення, визначеного законом «Про звернення громадян».

Не дивлячись, що в структурі ради є відповідальний за взаємодію з громадськістю орган (Департамент внутрішньої політики), а також функціонування при Одеському міському голові робочих груп, вплив громадськості на розробку, прийняття та реалізації рішень залишається низьким. В багатьох випадках, робочі групи переважно складаються з депутатів, представників виконавчих органів, або лише лояльних до міського голови представників громадських організацій.

Наприклад, у 2007 році була створена Координаційна рада керівників громадських та благодійних організацій при Одеському міському голові і предметом її діяльності «… є всі питання, які стосуються державної та міської політики в усіх галузях (політичній, економічній, соціальній, культурній, освітній, міжнародній тощо)». Серед завдань Координаційної ради є надання «рекомендацій, внесення пропозицій стосовно діяльності Організацій, органів місцевого самоврядування з питань предмету діяльності Ради». У 2018 році був оновлений склад Координаційної ради, проте головою та секретарем цього консультативного органу залишаються службовці Департаменту внутрішньої політики Одеської міської ради, а серед членів Координаційної ради нема жодної організації, які б займалися питаннями міської політики в політичній та економічіній галузях. Також до складу ради не входять організації, що відзначаються критикою дій міської влади.

Протягом 2018 року Одеський міський голова жодного разу не ініціював проведення досліджень громадської думки щодо питань місцевого значення та/або ефективності діяльності міського влади, з власної ініціативи не скликав громадські слухання.

EXECUTIVE BODIES58%

Public Participation?58%

(Українська) Виконавчі органи Одеської міської ради так само, як і міський голова, показують не високий рівень взаємодії із громадськістю. Так, не забезпечено вільний доступ до засідань виконавчого комітету, всіх приміщень виконавчих органів, при виконавчих радах не створено громадські ради, на веб-сайті ради не оприлюднений порядок оскарження рішень.

При виконавчих органах створені робочі групи, проте такі органи реально не впливають на прийняття рішень. Окремі робочі групи переважно складаються з депутатів, представників виконавчих органів, або лише лояльних до міського голови представників громадських організацій (вище згадувалось більш детальніше).

Не оприлюднюються й повні відомості про громадські слухання – мають місце лише інформаційні повідомлення.

В той же час, інформація про проведення громадських слухань оприлюднюється в повній мірі і заздалегідь, в Статуті територіальної громади наявна інформація про порядок проведення громадських слухань, про інші механізми громадської участі. Також на веб-сайті міської ради здійснюється оприлюднення протоколів засідань містобудівної ради (така інформація минулого року не оприлюднювалася).

Access to Public Information?52%

(Українська) Виконавчими органами Одеської міської ради не забезпечено належний рівень доступу громадян до публічної інформації. Так, не завжди запитувач публічної інформації отримує повну відповідь на запит на публічну інформацію, а на веб-сайті ради не ведеться облік публічної інформації. Також відсутня спеціальна онлайн форма для подання запиту на інформацію. На сайті не забезпечено можливість користування сайтом для людей з інвалідністю по зору, відсутня рубрика з відповідями на найчастіше запитувані, найактуальніші питання, не функціонує окремий портал відкритих даних, не працює окремий розділ на сайті ради та не забезпечено зручну навігацію для роботи з наборами даних. При оприлюдненні даних, що мають бути у форматі відкритих, не використовуються  формати RDF, XML, JSON, CSV.

На веб-сайті ради не оприлюднений порядок оскарження рішень (дій чи бездіяльності) розпорядників інформації, а розміщено лише гіперпосилання на Закон України «Про доступ до публічної інформації». Також не забезпечено належний рівень для роботи із документами у спеціальних місцях і можливість запитувачів інформації опрацьовувати потрібну інформацію.

В той же час, на сайті ради створено окремий розділ «Доступ до публічної інформації», зручна навігація по сайту, можна подати запит на публічну інформацію різними способами, доступні форми запитів на отримання інформації різними способами та від різних суб’єктів, дотримуються терміни надання відповідей на запити, визначений розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше 10 сторінок не перевищує граничні норми витрат на копіювання.

Administrative Services?68%

(Українська) На даний час в Одеській міській раді ще не створений окремий веб-сайту Центру надання адміністративних послуг (запуск анонсується на 2019 рік). На сторінці департаменту надання адміністративних послуг на веб-сайті Одеської міської ради розміщені лише інформаційні картки без інформації про порядок надання відповідних адміністративних послуг, режим доступу до приміщення, в якому здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування.

Не оприлюднена інформація про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації.

Також не створено окремий сервіс, який би давав можливість надавати адміністративні послуги онлайн: онлайн поки надаються послуги, що відносяться до державних послуг.

Переїзд ЦНАПу у нове приміщення зробив більш комфортним перебування громадян при отриманні адміністративних послуг. У ЦНАПі здійснюється прийом не менше 6 днів на тиждень (Понеділок-Субота) та 7 годин на день (понеділок, середа, п’ятниця, субота з 09:00 до 16:45 без перерви на обід) та не менше двох днів на тиждень здійснюється прийом до двадцятої години (вівторок, четвер з 09:00 до 20:00 без перерви на обід). ЦНАПом забезпечена можливість попереднього запису, розповсюджуються довідкові буклети, транслюється довідкова інформація на екранах. У ЦНАПі нема окремих скриньок для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання послуг, проте всі відгуки збираються у відповідному журналі, на електронну пошту (в ЦНАПі є відповідна інструкція), на сторінці Facebook, через «гарячу лінію». З іншої сторони, у ЦНАПі не організована електронна черга.

Загалом ЦНАПом надається 254 адміністративних послуги, а сам Центр має доступ до державних реєстрів.

Департаментом надання адміністративних послуг забезпечено можливість отримати інформацію про послуги за допомогою засобів телекомунікації, а на веб-сайті ради оприлюднена інформація про послуги, що надаються виконавчими органами.

В ЦНАПі не облаштовані інформаційні стенди із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги, та бланки для заповнення з метою отримання адміністративної послуги. В департаменті надання адміністративних послуг пояснюють їх відсутність тим, що оператори самостійно (замість суб’єкта отримання адміністративної послуги) заповнюють заяву і відповідно нема потреба громадян заповнювати бланки. Проте, варто відмітити, що інформаційний стенд містить ширшу інформацію про документи, які необхідно надати для отримання адміністративної послуги.

В Одеській міській раді створена і функціонує місті установа з надання безоплатної первинної правової допомоги – комунальний заклад «Правова допомога».

DEPUTIES64%

Public Participation?64%

(Українська) Депутати Одеської міської ради також не активно взаємодіють із громадськістю, хоча певною мірою більш активно, аніж міський голова та виконавчі органи.

Одеською міською радою створені формальні умови для доступу на засідання ради або та виступу під час засідання, проте громадян часто не пускають, мотивуючи тим, що в залі засідань не вистачає місця, а процедура виступу на засіданні є складною, що практично унеможливлює виступ представників громадськості. Так само не забезпечені всі умови доступу осіб з інвалідністю у приміщення ради (наприклад, щоб потрапити на засідання депутатських комісій). 

Щодо п’яти депутатів Одеської міської ради не вдалося підтвердити здійснення прийому виборців. З іншої сторони, ті обранці, що здійснюють прийом, роблять це особисто.

У Статуті територіальної громади міста врегульовано процедуру громадських слухань, загальних зборів громадян, інших місцевих ініціатив, врегульовано процедуру утворення та функціонування консультативно дорадчих органів ради. Самі ж депутати у 2018 році не ініціювали громадські обговорення.

Електронні петиції не розглядаються депутатами на засіданнях ради. За весь період існування інструменту необхідну підтримку здобула лише одна петиція, відповідь на котру дав міський голова: петиція № П-125 «Захистити Зелений театр від зникнення» протягом 90 днів набрала 1069 підписів.

Accountability?

CITY MAYOR28%

Financial resources of Municipality?100%

(Українська) На веб-сайті Одеської міської ради оприлюднено річний звіт про виконання бюджету міста, перелік та ставки місцевих податків і зборів, а на єдиному веб-порталі використання публічних коштів розміщена інформація про використання публічних коштів.

Report on the City Mayor’s Performance?16%

(Українська) Найгірші результати Одеського міського голови в частині звітування про результати своєї діяльності. Не дивлячись на те, що Одеський міський голова проводив звітний захід, не всі могли потрапити на звітування, оскільки воно проводилося у закритому приміщенні. У розпорядженні ж Одеського міського голови «Про організацію щорічного звіту Одеського міського голови перед територіальною громадою міста Одеси у 2018 році» було зазначено, що відкритість звіту забезпечується шляхом його прямої трансляції на екранах біля приміщення, де відбуватиметься звітування. Загалом, процедура звітування міського голови належним чином не врегульована у Статуті територіальної громади: зазначені лише необхідність звітувати та періодичність.

Одеський міський голова не звітує про виконання місцевих цільових програм, про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради, про роботу виконавчих органів. Так само відсутній окремий звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку – інформує в межах звіту за свою роботу.

EXECUTIVE BODIES47%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?52%

(Українська) Звітування, як і в міського голови, залишається слабкою ланкою виконавчих органів Одеської міської ради. Виконавчі органи майже не звітують перед територіальною громадою на відкритій зустрічі: таким чином прозвітували лише районні адміністрації. Окрім цього, у форматі прес-конференцій прозвітували про роботу департаменти архітектури і містобудування, культури і туризму, освіти і науки, охорони здоров’я, праці і соціальної політики, внутрішньої політики, управління державного архітектурно-будівельного контролю, з питань охорони об’єктів культурної спадщини, по фізичній культурі і спорту, реклами, служба у справах дітей. Інформація про звітування інших виконавчих органів відсутня, проте звіти всіх виконавчих органів оприлюднені на веб-сайті ради (на сторінках відповідних виконавчих органів).

Виконавчі органи не оприлюднюють письмові звіти про хід та результати відчуження комунального майна, проміжні звіти про хід виконання програм поточного року. В той же час, в рішеннях міської ради оприлюднені звіти про виконання програми соціально економічного та культурного розвитку, заключні звіти про виконання місцевих цільових програм, звіти щодо розгляду запитів на інформацію.

У 2018 році Одеською міською радою розпочата процедура утворення наглядових рад у комунальних підприємствах. Наглядові ради створено у 2 з 35 комунальних підприємствах: «Теплопостачання міста Одеси» і «Міжнародний аеропорт Одеса».

Financial Resources of Municipality?52%

(Українська) У виконавчих органів такі ж невисокі показники звітності щодо фінансових ресурсів, як і щодо звітування за результати їх роботи. Так, не оприлюднено на веб-сайті міської ради детальну інформацію про фінансові ресурси (структуру та обсяг видатків місцевого бюджету, порядок та механізми їх витрачання), які витрачаються на забезпечення діяльності Одеської міської ради, звіти про виконання фінансових планів комунальних підприємств.

Лише 30 з 35 комунальних підприємств оприлюднили фінансові звіти.

Проте на веб-сайті ради оприлюднено детальну інформацію про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету, квартальні звіти про виконання місцевого бюджету, вчасно затверджений звіт про виконання бюджету.

Також оприлюднено інформація про використання публічних коштів під час будівництва, ремонту та реконструкції об’єктів дорожньої інфраструктури та хід виконання проектів, звіти про виконання паспортів бюджетних програм місцевого бюджету, бази даних щодо ремонту доріг, відомості про лікарські засоби/препарати, придбані за бюджетні кошти, відомості про розподілення таких ліків між закладами охорони здоров’я та їх залишки в кожному з них, однак не у форматі відкритих даних.

Regulatory Policy?0%

(Українська) Звіти про відстеження результативності регуляторних актів не оприлюднюються.

DEPUTIES39%

Reporting on Performance Results?39%

(Українська) Депутати Одеської міської ради не відрізняються від міського голови та виконавчих органів і так само мають низький рівень підзвітності.

Не дивлячись, що процедура звітування врегульована в Статуті територіальної громади, депутатським корпусом не було затверджено рішення про строки і графік проведення звітів перед виборцями. Не оприлюднено звіти постійних депутатських комісій, а самі комісії не прозвітували про свою роботу перед радою.

Публічне звітування на відкритій зустрічі перед виборцями прозвітували лише 17 з 64 депутатів Одеської міської ради, хоча проінформували раду про звітування 52 депутата і їх звіти оприлюднені на депутатському порталі. Більшість звітів не відповідає всім вимогам законодавства: всі 5 пунктів відображені лише у звітах шести депутатів.

На веб-сайті ради доступна повна інформація про кількість коштів, виділених з депутатських фондів на потреби громадян.

Comments are closed.