Rating of (Українська) Полтава 2017:

49.7%

Publicity Index

50%

City Mayor publicity

50%

Executive bodies publicity

50%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR53%

Information on the On City Mayor and His Activities?33%

(Українська) Інформація про міського голову та його діяльність не зазнала суттєвих змін за роки вимірювання Індексу. Біографічні дані міського голови розміщені на офіційному веб-сайті Полтавської міської ради, але містять неповну інформацію. Зокрема, відсутня інформація про судимість та партійну приналежність.

Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови розміщена на сайті НАЗК, але відсутня на сайті міської ради. У розділі Документи є окремий підрозділ у пошуку “Відомості, зазначені у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру”, але останні декларації розміщені тут датуються 2015 роком.

Проблемною є інформація про контакти з міським головою. Лише у розділі “Телефонний довідник” наявні номер кабінету та стаціонарний телефон. Дана інформація не представлена на біографічній сторінці міського голови. Відсутні засоби електронного зв’язку. Міський голова залишається закритим до новітніх засобів комунікацій.

Потребує розміщення у відкритому доступі інформація про окрему процедуру прийому міським головою ініціативних груп громадян чи інших груп інтересів (громадських об’єднань, профспілок, релігійних організацій тощо).

На веб-сайті міської ради регулярно висвітлюється інформація про діяльність міського голови, але вона носить більше загальний характер. Проблемною стороною діяльності міського голови є комунікації з медіа, зокрема, організація брифінгів, прес-конференцій, прями ефірів, неформальних зустрічей з журналістами.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?41%

(Українська) На сайті міської ради представлена зведена контактна інформація з номерами телефонів працівників ради у розділі “Телефонний довідник”. Розділ розміщено на головній сторінці міської ради. Зручним є також зазначення номерів кабінетів, де знаходяться відповідні працівники.

Ситуація з кадровою політикою є двоякою. З одного боку, інформація про наявні конкурси на заміщення вакантних керівних посад розміщується на сайті міської ради, але відсутня інформація про загальний порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад. У пошуку по документах доступне лише Положення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад керівників закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Полтава (прийняте наприкінці 2017 року).

Потребують оприлюднення розпорядження міського голови про призначення на посаду службовця/заміщення вакантної посади та протоколи засідання конкурсної комісії про результати конкурсів на заміщення вакантних посад.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?58%

(Українська) Ситуація з стратегічними документами міської ради також неоднозначна. План стратегічного розвитку міста не знайдено у розділі “Документи”. Але існує окремий розділ “Полтава 2030. Інтегрований розвиток міста”, де представлена концепція інтегрованого розвитку Полтави. Зважаючи на те, що документ не прийнято міською радою, можна стверджувати про відсутність стратегічного плану розвитку міста.

На веб-сайті міської ради розміщено генеральний план та програму соціально-економічного розвиту міста на короткостроковий період (1 рік).

Міський бюджет також розміщено на сайті ради, але доступ до актуальних даних надто складний. У розділі “Бюджет” доступна лише інформація про виконання бюджету, зміни до бюджету можливо знайти по пошуку у документах. Зведена актуальна редакція бюджету з усіма змінами не розміщена.

Міська рада активно використовує систему закупівель PROZORRO.

На сайті ради існує окремий розділ петицій, aле фактично система не функціонує. Немає жодної петиції з відповіддю, деякі петиції, що набрали необхідну кількість голосів, “висять” з 2016 року.

Regulatory Documents of Municipality?76%

(Українська) Міська рада демонструє досить високі показники прозорості по цьому напрямку роботи. Статут територіальної громади оприлюднено на сайті, зокрема, його можна знайти у пошуку по документах. Проте зникло пряме посилання на статут з розділу “Місто”. Більшість розпоряджень міського голови оприлюднюються, наприклад, з 9-ти розпоряджень за січень 2018 року оприлюднено 8 з них.

Зручною є система пошуку по документах на сайті міської ради. Сайт має дві системи пошуку, одна з яких охоплює виключно документи. Існує можливість сортування за різними критеріями.

У місті діє бюджет участі, інформація про який розміщена у формі банера на головній сторінці ради. Рішенням від 29 березня 2016 року “Про затвердження Положення про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтаві” врегульовано питання бюджету участі.

Але у документах ради не знайдено нормативного документу, який регулює порядок доступу до відкритих даних.

EXECUTIVE BODIES47%

Information on Executive Bodies and Their Heads?68%

(Українська) На сайті ради розміщена інформація про номери телефонів та кабінети працівників міської ради у розділі “Телефонний довідник” на головній сторінці. Але проблемним є пошук контактної інформації по районним у місті радам. Її можна знайти у розділі “Телефонний довідник”, однак на веб-сайті ради присутні окремі підрозділи з інформацією про райони. Рекомендується розмістити у даних підрозділах також контакти.

На веб-сайті доступна часткова інформація про керівників виконавчих органів. Відсутня інформація про електронні засоби зв’язку. Для кількох заступників міського голови відсутня біографічна інформація та фотографії, або ж дана інформація є мінімальною.

Декларації заступників оприлюднено на сайті НАЗК, в той же час дана інформація відсутня на сайті ради. Рекомендується розмістити як мінімум посилання на декларації на сайті НАЗК.

Частково відсутня інформація про підприємства, установи та організації (керівники, контактна інформація, сфера діяльності), що належать до сфери управління виконавчих органів. Проблемним є пошук інформації щодо установ і закладів соціальної сфери (освітні, медичні заклади, соціальні служби, заклади культури тощо), що належать до сфери управління виконавчих органів. Немає єдиної форми представлення інформації, дані розрізнені та розкидані по різним розділам сайту.

Information on the City Council Executive Committee?38%

(Українська) На сайті міської ради розміщена вичерпна інформація про персональний склад виконавчого комітету. Але детальні дані (біографічна довідка, фото тощо) наявні лише про заступників міського голови та секретаря ради (у окремих розділах). Рекомендується оприлюднити інформацію також по інших членах виконкому (підприємцях тощо).

Відсутня інформація про повноваження виконкому. Утруднений доступ до інформації про час та місце засідання виконавчого комітету.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?61%

(Українська) Рішення та проекти рішень оприлюднюються на веб-сайті міської ради. В окремому розділі оприлюднюються документи з регуляторної діяльності міської ради. Водночас, відсутній єдиний актуальний план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, внаслідок чого доводиться звертатися до кількох документів. Проекти регуляторних актів оприлюднюються разом з іншими проектами рішень міської ради.

Рекомендується доопрацювати розділ з послугами, що надаються комунальними підприємствами міста. Наразі містяться лише загальні описи послуг, доцільно деталізувати та розмістити інформацію про вартість послуг. Також на сайті відсутня інформація в окремому розділі про пільги для різних категорій населення та інформація, що містить формули розрахунку тарифів на комунальні послуги.

Позитивною практикою є створення окремого розділу “Діючі програми”, де розміщується інформація про місцеві цільові програми, які фінансують з місцевого бюджету поточного року.

Для оприлюднення відкритих даних міською радою створено окремий портал, доступ до якого можна отримати через головну сторінку офіційного веб-сайту ради.

Залишається не надто зручним пошук по сайту ради, в якому вбудований пошук Google, який має обмежені можливості пошуку лише за двома критеріями. Окремо існує зручний пошук по документах міської ради.

Municipal Property and Land of Municipality?28%

(Українська) Публічність комунального майна та землі муніципалітету потребує подальшого доопрацювання та оприлюднення. Це один з найслабших компонентів публічності Полтавської міської ради.

Рекомендується створити окремий розділ на сайті ради для оприлюднення інформації по земельним торгам. Зокрема, тут необхідно оприлюднити рішення про проведення земельних торгів та результати земельних торгів.

Наразі у місті діє програма по оновленню містобудівного кадастру міста. Питання ведення містобудівного кадастру віднесено до компетенції Управління з питань містобудування та архітектури Полтавської міської ради.

Серед інформації, яка потребує оприлюднення: перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування; перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови; перелік об’єктів комунальної власності; реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади; перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами.

На сайті ради можливо знайти інформацію про перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду (чи інше право користування), перелік суб’єктів господарювання комунальної власності.

Міська рада не приймала рішень про порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради унітарних комунальних підприємств, а також рішень про перевірку незалежними аудиторами річної фінансової звітності комунальних підприємств.

DEPUTIES65%

Information on the City Council Deputies?61%

(Українська) Більшість інформації про номери засобів зв’язку, адреси офіційного веб сайту та електронної пошти депутатів розміщена на веб-сайті ради. Представлені також короткі біографії депутатів з фотографіями, графік прийому депутатів. Потребує оприлюднення інформація про майновий стан депутатів (декларації про майно, доходи і витрати) на сайті ради.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?59%

(Українська) Рекомендується оприлюднити декларацію про майно, доходи витрати і зобов’язання фінансового характеру секретаря ради на веб сайті ради або розмістити посилання на сайт НАЗК.

Розміщена інформація про склад депутатських фракцій, але відсутні зміни у складі фракцій. Така ж проблема спостерігається щодо складу постійних депутатських комісій – відсутня інформація про зміни.

Графіки засідань депутатських комісій розміщені на веб-сайті ради, але із зазначенням лише дати. Точний час визначається пізніше.

Рекомендується розмістити інформацію про орган, що забезпечує діяльність депутатського корпусу та його функції.

City Council Plenary Sessions?61%

(Українська) Існує проблема у строках оприлюднення проектів рішень ради на сайті, які переважно оприлюднюються за 3-7 днів до дня засідання.

Доцільно розміщувати інформацію про реєстрацію депутатів на пленарних засіданнях у онлайн-режимі на сайті міської ради. В той же час, результати поіменного голосування депутатів по питаннях порядку денного розміщуються на сайті ради.

Рекомендується оприлюднювати запити депутатів на сайті ради.

У раді ведеться відеотрансляція засідань сесій, записи засідань розміщуються на сайті ради. Але записи минулих сесій не надто зручно шукати – через пошук по сайту. Рекомендується оприлюднювати стенограми сесій ради.

Позитивним є існування практики повідомлення депутатами про наявність конфлікту інтересів під час сесії.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?100%

(Українська) Рекомендується систематизувати протоколи засідань комісій. Наразі вони розміщуються у розділі “Інші документи”. Доцільно перенести відповідні документи у розділ з комісіями або ж створити посилання на дані документи.

Openness?

CITY MAYOR48%

Public Participation?48%

(Українська) Компонент участі громадськості потребує значного доопрацювання у роботі Полтавського міського голови. Зокрема, доцільно запровадити систематичний прийом інших категорій осіб/об’єднань (підприємства, НУО), окрім власне прийому громадян, та розміщувати інформацію про такі прийоми у місцевих ЗМІ. Також доцільно запровадити виїзні зустрічі міського голови з мешканцями міста.

Міський голова не використовує соціальні мережі для комунікації. Зокрема, немає сторінки міського голови у соціальних мережах, можливо знайти лише окремі групи, що його підтримують і не функціонують повноцінно (“Мамай – наш мер” тощо).

У міській раді функціонує кілька гарячих ліній, зокрема, організованих Відділом оперативного реагування, Управлінням звернень громадян.

Окремо створено підрозділ для дистанційного звернення громадян через веб-сайт ради.

EXECUTIVE BODIES57%

Public Participation?34%

(Українська) Компонент участі громадськості, який є ключовим для відкритості міської ради потребує значного доопрацювання.

До приміщень ради забезпечено вільний доступ для громадян.

Інформація про громадські слухання є неструктурованою, зокрема потрібні значні зусилля щоб знайти інформацію на веб-сайті ради, яка, до того ж, є уривчастою. Публікується інформація не по всіх слуханнях, або ж її неможливо знайти, взагалі не публікуються стенограми слухань. Загальна інформація про процедуру проведення громадських слухань міститься у Статуті міста.

При виконавчих органах не створено громадських рад. Діють робочі групи та дорадчі ради – Архітектурно-містобудівна рада, Художня рада, Рада підприємців, Рада директорів підприємств. Також не знайдено стенограм архітектурно-містобудівної ради.

Access to Public Information?70%

(Українська) Система навігації по сайту є не надто зручною. Загальна концепція сайту залишається незмінною з початку вимірювання Індексу. В той же час, на головній сторінці сайту додано банери з окремими розділами, що є актуальними на даний момент, наприклад, бюджет участі, відкритий бюджет, стратегічна програма “Полтава 2030”, Інтегрований розвиток міста тощо.

Пошук інформації по сайту є незручним через несистемність розміщення інформації, різні частини якої можуть міститься у різних розділах, або взагалі доступна лише у пошуку по документах.

Також рекомендується доопрацювати сайт на предмет доступності для людей з інвалідністю (зокрема, зі слабим зором), наприклад можливість збільшення шрифтів тощо.

На сайті створено окремий підрозділ, присвячений поданню запитів на доступ до публічної інформації. Тут знаходиться онлайн-форма для подачі електронного запиту з можливістю вибору різних суб’єктів подання. Є можливість завантажити примірну форму для подачі запиту. В той же час термін отримання відповідей на запити дотримується не завжди.

Рекомендується оприлюднити деталізований порядок оскарження рішень (дій чи бездіяльності) розпорядників інформації, який наразі надто формальний та не дає можливості діяти по ньому (вказана загальна інформація про можливість оскарження).

Іншою гарною практикою, яку варто запровадити, є розміщення відповідей на найчастіші запитання на веб-сайті ради. Наразі такий розділ на сайті ради відсутній.

Для оприлюднення відкритих даних створено окремий портал, банер якого знаходиться на головній сторінці веб-сайту ради.

Administrative Services?58%

(Українська) Центр надання адміністративних послуг Полтавської міської ради загалом надає 94 адміністративні послуги, перелік яких розміщено на сайті ЦНАПу. Центр працює 5 днів на тиждень, понеділок, вівторок, середа: 8-00 – 17-15; четвер: 8-00 – 20-00; п’ятниця: 8-00 – 20-15; субота: 8-00 – 17-15.

Веб-сайт ЦНАПу Полтавської міської ради функціонує окремо від основного сайту ради. На веб-сайті ради знаходиться посилання на сайт ЦНАПу.

На сайті ЦНАПу розміщена інформація про порядок надання відповідних адміністративних послуг, режим доступу до приміщення, в якому здійснюється прийом суб’єктів звернень та Google-карта місцезнаходження.

Гарною практикою є оприлюднення на сайті ЦНАПу інформації про послуги, що надаються виконавчими органами. Також у приміщенні облаштовані стенди з відповідною інформацією про адміністративні послуги. У ЦНАПі організовано електронну чергу. Цікавою ідеєю була б роздача безкоштовних матеріалів відвідувачам, на момент відвідання таких матеріалів не було.

DEPUTIES63%

Public Participation?63%

(Українська) У регламенті ради прописана процедура виступів мешканців на засіданнях ради (через процедуру попередньої реєстрації).

У Статуті територіальної громади врегульовано процедури проведення громадських слухань, подання місцевої ініціативи, проведення загальних зборів громадян.

Рекомендується врегулювати процедуру утворення та функціонування консультативно дорадчих органів ради, зокрема визначивши її у Статуті територіальної громади.

Згідно наданої відповіді, раді невідомо про громадські обговорення, що були ініційовані депутатами у 2017 році.

Accountability?

CITY MAYOR44%

Financial Resources of Municipality?79%

(Українська) Інформація про фінансові ресурси муніципалітету доступна на сайті, але не структурована. Звіт про виконання бюджету розміщено у підрозділі “Бюджет”, однак він представлений у текстовому вигляді, без детальних таблиць. Інформацію про місцеві податки та збори можна знайти у пошуку по документах.

Рекомендується окремо винести інформацію про актуальні ставки місцевих податків та зборів. Також рекомендується деталізувати інформацію про виконання бюджету.

Частково інформацію про бюджет можна відслідкувати через розділ “Відкритий бюджет”, де у графічній формі показані фінансові ресурси, але даний розділ потребує удосконалення та доопрацювання через неточності.

Report on the City Mayor’s Performance?37%

(Українська) Потребує доопрацювання робота з інформування про результати діяльності міського голови. Необхідне запровадження окремих звітувань з питань соціально-економічного та культурного розвитку.

Потребують оприлюднення у місцевих ЗМІ звіти міського голови про роботу виконавчих органів, про виконання місцевих цільових програм, про здійснення державної регуляторної політики тощо. Доцільно розміщення матеріалів не лише у комунальних ЗМІ, але й розсилання на інші медіа міста.

Також потребує деталізації процедура звітування міського голови, визначена у Статуті територіальної громади.

EXECUTIVE BODIES42%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?31%

(Українська) Звітування є слабкою стороною роботи виконавчих органів міської ради.

Інформація про місце та час звітування поширюється вибірково серед населення міста. Рекомендується оприлюднювати дану інформацію також і в усіх ЗМІ міста, що забезпечить краще інформування населення.

Відсутні звіти про хід та результати відчуження комунального майна. При комунальних підприємствах не створено наглядових рад.

Рекомендується запровадити практику оприлюднення проміжних звітів про хід виконання програм поточного року. В той же час, оприлюднюються звіти про щодо розгляду запитів на інформацію, але вони є надто загальними.

Financial resources of Municipality?40%

(Українська) Інформацію про структуру та обсяг видатків бюджету Полтави можна прослідкувати через прийнятий бюджет (документ), а також у розділі “Відкритий бюджет” у вигляді графічної інформації, що безумовно є плюсом. Але інформацію у розділі “Відкритий бюджет” має ряд помилок, зокрема, наявні абсолютно не полтавські розпорядники кошті (наприклад, з АР Крим). Це помилки, що виникли при копіюванні відомостей, цифри оприлюднені коректно.

Рекомендується оприлюднювати квартальні звіти про виконання бюджету у окремому розділі на сайті. Наразі дані звіти доступні у пошуку по документах, що робить їх малодоступними для жителів міста.

Також рекомендується оприлюднювати звіти виконавчих органів про хід та результати відчуження комунального майна та фінансову звітність суб’єктів господарювання комунальної власності. Наразі, розміщено лише один звіт 12 травня 2017 року Полтавафармом.

Regulatory Policy?100%

(Українська) Звіти про відстеження результативності регуляторних актів оприлюднюються на веб-сайті

DEPUTIES4%

Reporting on Performance Results?4%

(Українська) Даний показник найнижчий у роботі Полтавської міської ради. Причиною цього є у т.ч., відсутність інформації про роботу депутатів у раді. Окремі відомості були самостійно виявлені під час моніторингу. На практиці це означає утруднення доступу громадян до інформації про роботу депутатського корпусу.

Рекомендується оприлюднювати звіти про роботу депутатських комісій на веб-сторінці ради. У раді немає інформації про звітування депутатських комісій.

Радою не затверджено рішення про строки проведення звітів депутатів перед виборцями та графік звітування депутатів. На веб-сайті ради не розміщено звіти депутатів. Інформацію про звітування депутатів було знайдено на інших ресурсах, зокрема на їх сторінках у Facebook, але інформація є несистематизованою та не дає змоги оцінити роботу ради та депутатів загалом.

Leave a Reply