Rating of (Українська) Рівне 2018:

64.44%

Publicity Index

67%

City Mayor publicity

53%

Executive bodies publicity

74%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR74%

Information on the On City Mayor and His Activities?40%

(Українська) Інформація про міського голову представлена в окремому розділі на сайті Рівненської міської ради, що містить посилання на сайт міського голови та його розпорядження. Однак на сайті міської ради не опублікована інформація про міського голову. Серед контактних відомостей наведені адреса міської ради (33028, м. Рівне, вул. Соборна,12 а) та електронна пошта (nzag@city-adm.rv.ua ). 

На офіційному сайті міського голови Рівного опубліковані біографічні дані   – дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан, інформація про несудимість, фото та партійна приналежність мера. Проте відсутня інформація з номерами засобів зв’язку, адресою електронної пошти, поштової адресою та робочим кабінетом. Електронна декларація за 2015, 2016, 2017 та 2018 роки доступна лише на веб-сторінці Національного агентства запобігання корупції. Однак на офіційному сайті раді та сайті міського голови не опубліковані декларації про майновий стан та доходи (є декларації за 2011 – 2015 роки). 

На сайті міської ради в окремому розділі, присвяченому інформації про міського голову, відсутня інформація про повноваження та функції міського голови. Зазначено графік прийому громадян, але не вказано особливості процедури запису на прийом до міського голови. Також на сторінці мера є розділ «Інтернет приймальня», де мешканець може залишити лист міському голові. Потім, за вказаними контактними даними, має зв’язатися уповноважений працівник виконавчого органу, компетентного у поставленому у зверненні питанні.  При цьому, міський голова не практикує регулярно взаємодіяти з журналістами (брифінги, пресконференції, прямі ефіри, неформальні зустрічі зі ЗМІ). Інформація про діяльність міського голови систематично з’являється на веб-сайті ради. 

Безпосереднім інформуванням мешканців про діяльність міської ради і, в тому числі, міського голови, займається прес-служба Рівненської міської ради. Завдяки роботі цього відділу і оновлюється офіційна веб-сторінка ради. В середньому, виходить не більше двох новин на тиждень про діяльність міського голови та  заходи за його участі.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?75%

(Українська) У міського голови Рівного Володимира Хомка є чотири заступники (Олексій Хмилецький, Віталій Герман, Сергій Васильчук та Галина Кульчинська) та один радник Олег Самчук. На веб-сайті ради є фото кожного заступника, однак немає інформації про радника, зокрема про сферу його відповідальності, досвід роботи, часу перебування у цьому статусі.  

Незмінною залишається структура сайту, а отже, як і в попередні роки, контактну інформацію усіх працівників міської ради та більшості підпорядкованих їй структур можна знайти у відповідному розділі на порталі Рівненської міської ради – «Доступ до публічної інформації». Розділ містить достатньо вичерпну інформацію про службовців – прізвище та ім’я, посаду, номер телефону, адресу підрозділу та електронну скриньку. 

Детальна інформація про порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад, вимоги до кандидатів та перелік необхідних документів розміщена у Регламенті Рівненської міської ради. Зокрема зазначено, що:

– інформація про вакантні посади та вимоги щодо них публікується у засобах масової інформації та на офіційному сайті міської ради;

– конкурси на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування проводить конкурсна комісія по організації і проведенню конкурсу при прийнятті на роботу у виконавчі органи Рівненської міської ради;

– рішення про призначення на посаду приймається міським головою на підставі пропозиції конкурсної комісії та за результатами спеціальної перевірки

Оголошення про всі наявні конкурси на заміщення вакантних керівних посад оприлюднюються в друкованому виданні  «Сім днів». Протокол засідання конкурсної комісії про результати конкурсів на заміщення вакантних посад відсутній у вільному доступі – отримати його можна лише за запитом.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?84%

(Українська) На офіційному сайті Управління економіки Рівненської міської ради опублікований Стратегічний план економічного розвитку міста Рівне, на сайті Рівненської міської ради доступне гіперпосилання на Генеральний план міста, а також у розділі «Місто Рівне» є підрозділ «Бюджет міста», який містить усі рішення про місцевий бюджет за 2018 рік.

Стратегічний план економічного розвитку міста Рівне розроблено у жовтні 2006 року. Документ визначає пріоритетність оперативних цілей двох планів дій: 1) розвиток малих і середніх підприємств та інфраструктури бізнесу та 2) залучення інвестицій. Також, у Стратегічному плані розміщена інформація про роботи,  здійснені впродовж 2018 року. Зокрема, зазначено: «Заплановано на 2018 рік завершити роботу над розробленням історико – архітектурного опорного плану м. Рівного, удосконалити роботу Геопорталу відкритих даних управління містобудування та архітектури».

Генеральний план міста Рівного розміщений на сайті ради з гіперпосиланням на Геопортал відкритих даних управління містобудування та архітектури. Загалом, на порталі містяться:

– популярні інформаційні та аналітичні карти (генеральний план; дані земельного кадастру; тимчасові споруди; червоні лінії; соціально-культурні об’єкти; зонування території; документи дозвільного характеру; реєстр адрес, вулиць та інших пойменованих об’єктів; моніторинг забудови; планувальні обмеження; реклама; топографічний план)

– реєстри дозвільних документів (реєстр містобудівних умов та обмежень; реєстр поштових адрес; реєстр реклами; реєстр пайової участі; реєстр будівельних паспортів; реєстр земельних ділянок) 

Генеральний план міста Рівне також знаходиться на сайті Рівненської міської ради та сайті Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради. Окрім цього, на сайті ради є опорний план міста, план зонування, схема планувальних обмежень, зони охорони пам’яток та схеми організації руху транспорту. 

Програма соціально-економічного розвитку міста Рівного на 2015-2019 роки, затверджена рішенням Рівненської міської ради №4904 від 26.02.2015. Останні зміни та доповнення були затвердженні вішенням міськради №6188 від 13.06.2019 року. На сайті Управління економіки міста розміщено саму програму (із внесеними змінам) та звіт про виконання програми. Відповідно до прийнятого документу, наявні пріоритетні завдання програми, шляхи досягнення мети та очікуваний результат. 

Розділ «Бюджет» можна відшукати на сайті Рівнеради та сайті Управління економіки міста. У першому випадку наявні рішення про зміни до бюджету міста на 2018 рік, а в другому – виконання бюджетні програми у 2018 році, однак актуальної редакції бюджету у цьому розділі немає.  

Система управління якістю (ISO) запроваджена в окремих структурних підрозділах муніципалітету. Так, у січні 2018 року Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради отримало сертифікат ISO 9001:2015. 

В місті діє система електронних петицій. Для розгляду електронної петиції необхідно, щоб петиція набрала не менше 300 голосів.

В Рівненській міській раді відсутній документ, який визначає пріоритетні напрямки розвитку сфери відкритих даних. 

Варто відзначити, що на даний час розробляється Стратегія міста Рівне за участю усіх зацікавлених сторін.

Regulatory Documents of Municipality?85%

(Українська) На сайті Рівненської міської ради в розділі «Місто Рівне» є однойменний підрозділ «Статут територіальної громади міста Рівне», яке регулює права, обов’язки та форми участі членів міської територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення. Регламентовані Статутом інструменти громадських слухань, загальних зборів, місцевих ініціатив, консультативних дорадчих органів, громадського бюджету дають широкі можливості для участі громадськості Рівного в обговоренні, консультуванні та прийнятті рішень. Останні зміни та доповнення до документу були внесені 14.08.2008 року рішенням міської ради №1772. 

На сайті Рівненської міської ради можна здійснити пошук рішень міського голови та ради відповідно до дати, номера рішення чи назви. Зокрема, у розділі «Міська рада» є підрозділ «Рішення міської ради» та у розділі «Міський голова» є підрозділ «Розпорядження міського голови». 

У Рівному затверджено та врегульовано процедуру бюджету участі. У 2018 році втретє у Рівному було реалізовано конкурс громадського бюджету міста. Положення «Про громадський бюджет» та Міська цільова програма про проведення цього конкурсу були затверджені рішенням Рівненської міської ради №1456 від 18 серпня 2016 році. За результатами реалізації проектів у 2017 та 2018 роках були внесені зміни до Положення. Загальний обсяг громадського бюджету м. Рівного становить не менше 10 млн. грн. У 2018 році з 110 проектів переможцями стали 17, загальною сумою їх реалізації в 9 758 382 грн.  До голосування долучилася 13 977 жителів міста, що більше як удвічі перевищує кількість голосуючих у 2017 році. З усіма проектами, які були подані та тими, які отримали найбільшу кількість голосів, й статистичними даними можна ознайомитися на платформі «Громадський бюджет».

Рівненська міська рада не затвердила нормативний документ, що регулює порядок доступу до відкритих даних.

EXECUTIVE BODIES48%

Information on Executive Bodies and Their Heads?70%

(Українська) На офіційному сайті Рівненської міської ради частково представлена інформація про повноваження, місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, графік роботи виконавчих органів Рівненської міської ради та її районних адміністрацій. Зокрема, представлена інформація про структурні підрозділи: 20 управлінь, апарату ради (2 відділи) та апарату виконкому (15 відділів).  

Структура виконавчих органів муніципалітету, затверджена ухвалою міської ради, не представлена на веб-сторінці міської ради. Водночас тут наявна вичерпна інформація про керівників виконавчих органів: прізвище, ім’я та по батькові, короткі службові номери телефону та адреса електронної пошти структурного відділу. Загалом така інформація дає змогу мешканцям Рівного дистанційно познайомитися з посадовцями міської ради. 

На сайті представлено короткі біографічні дані чотирьох заступників міського голови (освіта та досвід роботи, сімейний стан, судимість, партійну приналежність). Найменше інформації про заступницю міського голови Галину Кульчинську.  Наявна також інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку (адреса електронної пошти зазначена лише у заступника міського голови Віталія Германа). 

Розпорядженням міського голови Рівного  №1211 від 29 грудня 2017 року, окремо представлено зведений графік прийому громадян з особистих питань секретарем міської ради, заступниками міського голови, керуючими справами виконкому в 2018 році.  Не повністю оприлюднена інформація про графік прийому громадян керівниками виконавчих органів та процедуру запису. Зокрема, на сайті ради опублікований розклад роботи та графік прийому громадян Управлінням містобудування та архітектури.

 З 2016 року декларації про майно, доходи і витрати посадовців оприлюднюються на сайті НАЗК, однак цієї інформації немає на сайті Рівненської міської ради. На сайті НАЗК оприлюднено декларації усіх заступників.     

В останні роки на веб-сторінці ради оприлюднюється щоразу більше інформації про підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління міської ради. Причому, тут наявна інформація про керівників (хоч і не всіх), їхні повноваження, контактні дані, окремі фінансові звіти.   

В повній мірі на сайті ради також оприлюднена інформація про підприємства, установи та організації (керівники, контактна інформація, сфера діяльності), що належать до сфери управління виконавчих органів. 

Information on the City Council Executive Committee?88%

(Українська) На сайті міської ради наявна інформація про адресу, номери засобів зв’язку керуючого справами Петра Середюка, проте відсутня електронна адреса.  Також опублікована дата народження, партійність, біографія керуючого справами та адреса, за якою здійснюється прийом громадян (відсутній час прийому)

В повній мірі оприлюднена інформація про персональний склад виконавчого комітету ради, повноваження виконавчого комітету та інформація про місце та час засідань виконавчого комітету. На веб-сторінці міської ради також є біографічні дані та фотографії членів виконкому у вільному доступі .

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?54%

(Українська) Згідно ЗУ «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття. На веб-сайті Рівненської міської ради вчасно оприлюднюється інформація, що містить рішення, проекти рішень виконавчого комітету, проекти регуляторних актів. Усі рішення виконавчого комітету можна знайти за: «періодом», «діапазоном номерів» та ключовими словами

Проекти регуляторних актів оприлюднюються на сайті ради. Також публікуються прийняті регуляторні акти та щорічні звіти про здійснення державної регуляторної політики.

Що стосується оприлюднення інформації щодо закупівель, що здійснюються різними юридичними особами Рівненської міської ради, то така інформація публікується у розділі «Тендерні закупівлі», а також на сайті prozorro.gov.ua.   

Інформація про послуги, що надаються комунальними підприємствами оприлюднюється без деталізації такої інформації та зазначення вартості послуг.  

Не вдалося виявити інформації про пільги для різних категорій населення та різних видів послуг, про формули розрахунку тарифів на комунальні послуги (є гіперпосилання на тарифи житлово-комунальні послуги в місті Рівне) , а також Програму соціально-економічного розвиту міста на короткостроковий період (1 рік) з усіма необхідними додатками. 

На офіційному веб-сайті ради оприлюднено «Міські програми енергозбереження», що має пряме гіперпосилання на сайт Управління економіки міста з переліченими програмами. На жаль, тексти цільових програм не представлені для ознайомлення в на сайті Рівненської міської ради, однак вони опубліковані на сайті Управління економіки міста у розділі «Програми».

У 2018 році збільшилася кількість наборів даних, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 мають публікуватися у форматі відкритих даних. Однак на офіційному веб-сайті не оприлюднюються набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних.

Також на веб-сайті ради не забезпечена зручна та зрозуміла система пошуку інформації: може здійснювати пошук за ключовими словами, проте у відповідь часто не надається потрібна інформація. 

Municipal Property and Land of Municipality?27%

(Українська) Рівненська міська рада не оприлюднює результати земельних торгів у ЗМІ та на веб-сайті ради/відповідного управління, перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування, перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови, перелік об’єктів комунальної власності у форматі відкритих даних, реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності. Міська рада також не прийняла рішення про порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради унітарних комунальних підприємств

Рівненська міська рада не оприлюднила фінансову звітність суб’єктів господарювання комунальної власності за 2018 рік. Маршрути перевезення пасажирського автомобільного транспорту, інформацію про рекламні засоби і відомості щодо комплексних (територія всього міста) схем розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності оприлюднені, проте не у форматі відкритих даних, тобто у такому форматі, що не дає змогу належним чином аналізувати оприлюднені дані.

В Рівненській міській раді створений містобудівний кадастр та відповідна служба, оприлюднено перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту, маршрути перевезення, перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами, інформацію про рекламні засоби.

DEPUTIES79%

Information on the City Council Deputies?66%

(Українська) Про депутатів Рівненської міської ради можна дізнатись інформацію на сайті міської ради у розділі «Депутати Рівненської міської ради» («Влада» → «Міська рада» → «Депутати»). 

У вільному доступі оприлюднені детальні біографічні дані усіх 42 депутатів Рівненської міської ради сьомого скликання, а саме – фракційна приналежність, освіта, професійна і громадська діяльність, трудовий досвід, сімейний стан. На сайті ради відсутні фото п’яти депутатів (Назарія Загоровського, Олега Карпяка, Олександра Крюкова, Юрія Осіпчука, Романа Петролюка). Також є широкий спектр інформації, пов’язаної із здійсненням обранцями своїх представницьких повноважень, зокрема, опис депутатських повноважень, членство у постійних комісіях, час і місце прийому громадян, щорічні звіти.

У деяких місцевих депутатів відсутня контактна інформація для зв’язку з депутатом. Так, телефон не зазначила лише одна депутатка (Галина Кульчинська). Електронну скриньку у своїх профілях не вказали четверо місцевих обранців (Олександр Бабат, Анна Іванова, Олександр Крюков та Олександр Нестерук). У профайлах депутатів опублікована також інформації про графік здійснення прийому громадян (відсутня інформація лише в Олександра Бабата).

Після запуску у 2016 році Єдиного державного реєстру декларацій, на Інформаційному порталі у розділі «Декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру» перестали оприлюднювати інформацію про доходи депутатів. Тобто, на офіційній веб-сторінці ради не розміщена інформація про майновий стан депутатів (декларації про майно, доходи і витрати). Однак декларації усіх депутатів розміщено на сайті НАЗК. 

Незважаючи на те, що більшість депутатів Рівненської міської ради активно комунікують з виборцями за допомогою соціальних мереж, однак лише у 10 депутатів на власних профайлах є посилання на їхні персональні сторінки у соціальних мережах.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?69%

(Українська) На сайті Рівненської міської ради у вільному доступі розміщено інформацію про структуру і порядок організації роботи представницького органу місцевого самоврядування, зокрема «Регламент Рівненської міської ради VII скликання» 

Проєкт рішення Рівненської міської ради «Про затвердження Положення про постійні комісії VII скликання» перебуває на погодженні. Тому, рада керується Положенням про постійні комісії VI скликання, затвердженого рішенням Рівнеради №158 від 20 січня 2011 року, оскільки рішення про його скасування не приймалося (відповідь на запит) 

На веб-сайті ради оприлюднено Положення «Про роботу постійних депутатських комісій», графіки засідань постійних депутатських комісій не оприлюднюються. Не оприлюднена повна інформація про депутатів та межі округів (карта), інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку та електронної пошти секретаріату ради, відомості про біографічні дані, повноваження, графік секретаря ради. 

У публічному доступі на сайті оприлюднена актуальна інформація про персональний склад семи депутатських фракцій та позафракційної групи, а також керівний склад і їх контактні дані. 

Також на офіційному веб-сайті ради оприлюднена актуальна інформація про кількісний і персональний склад усіх восьми постійних комісій, їхній керівний склад, контакти, а також зміст їхніх повноважень. На сайті оприлюднені у вільному доступі практично усі порядки денні та протоколи засідань депутатських комісій. 

У відкритому доступі є інформація про обов’язки та функції управління «Секретаря ради», який уповноважений надавати організаційно-інформаційний супровід діяльності депутатів Рівненської міської ради, відомості про структуру і керівництво, а також усі контактні дані. Оприлюднені біографічні дані секретаря ради, контактні відомості (адреса й телефон) та щорічний звіт. Проте, декларація про майно, доходи витрати і зобов’язання фінансового характеру секретаря ради не оприлюднена на сайті міської ради, а лише на сайті НАЗК.

City Council Plenary Sessions?80%

(Українська) На веб-сайті ради не оприлюднюються інформація про реєстрацію депутатів на пленарних засіданнях, депутатські запити, рішення, яке регулює розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання. 

Рішенням Рівненської міської ради №4195 від 22 березня 2018 року затверджено Етичний кодекс. Зокрема, кодексом передбачено:

 • основні етичні цінності в роботі депутатів;
 • основні принципи етики в роботі депутатів;
 • етичні правила поведінки депутатів;
 • етику реалізації прав та повноважень;
 • запобігання проявам корупції;
 • врегулювання конфлікту інтересів;
 • отримання подарунків та винагород.

На офіційному веб-сайті Рівненської міської ради оприлюднюються проекти порядків денних пленарних засідань. Відповідно до Регламенту, проекти ухвал (рішень) оприлюднюються на сайті Рівненської міської ради 

На сайті ради оприлюднюється інформація про скликання сесії, проект порядку денного сесії та пленарних засідань (заздалегідь), результати поіменних голосувань (вчасно). В раді є електронна система голосування. Інформація про аудіозапис та поіменне голосування питань пленарного засідання оприлюднюються протягом 1 – 2 днів на сайті ради, проте оновлення протоколів засідань гірше – протоколи з’являються через місяць – два  після пленарного засідання.

Серед законодавчих нововведень, яких дотримується депутатський корпус Рівненської міської ради, є декларування наявності у депутата конфлікту інтересів. Це вимога антикорупційного законодавства, яка також присутня у статті 54 Регламенту і фіксується у протоколі пленарного засідання. Протягом 2018 року про конфлікт інтересів заявляли троє депутатів Рівнеради –  Петро Пожарський, Богдан Гапяк та Олександр Нестерук.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?100%

(Українська) На веб-сайті Рівненської міської ради вчасно оприлюднюються всі рішення, прийняті на пленарних засіданнях, а також протоколи засідань постійних депутатських комісій.

Openness?

CITY MAYOR57%

Public Participation?57%

(Українська) На сайті ради опубліковане розпорядження міського голови щодо графіку прийому громадян. Так, впродовж 2018 року Володимир Хомко здійснював прийом громадян двічі на місяць у визначені дні в каб. №14 адміністративного будинку міської ради (Рівне, вул. Соборна, 12а) з 10.00 год. Попередній запис на прийом також відбувається у визначені дні і проводиться в каб. №109 адмінбудинку міської ради (Рівне, вул. Соборна, 12а) з 8:00 до 10:00 год. 

Рівненський міський голова використовує сторінку у соціальній мережі Facebook для спілкування з громадянами, проте не веде свою сторінку особисто. Також міський голова міста має особистий сайт, де висвітлює діяльність своєї роботи. При цьому, на сайті міського голови є розділ «Інтернет приймальня», де кожен мешканець може написати лист міському голові. Для цього необхідно заповнити усі поля запропонованої форми. За вказаними контактними даними потім зв’яжеться уповноважений працівник виконавчого органу, компетентного у питанні, порушеному у зверненні.

Окремих годин для прийому, наприклад, ініціативних груп, представників громадських організацій чи інших інституцій у графіку міського голови не зазначено. Проте ініціативні групи можуть зустрітися з міським головою в зручний час для обох сторін. Зазвичай, виїзні зустрічі наперед сплановані з певною категорією населення.

Міський голова впродовж 2018 року не ініціював жодного громадського обговорення чи загальних зборів громадян. А також не виступав ініціатором дослідження громадської думки (опитування, фокус групи тощо), що стосуються питань місцевого значення та ефективності діяльності міського голови.

На офіційному сайті ради є можливість надіслати електронне звернення – заяву, скаргу чи пропозицію до Рівненської міської ради та її виконавчих органів. Термін надання консультації-відповіді на електронне звернення не може перевищувати 7 діб. У відповідь на звернення виконавчі органи надають консультацію щодо запитуваної інформації чи проблеми.  

Рівненська міська рада також створила можливість подавати електронну петицію на сайті міської ради. Ухвалою № 813 від 16.06.2016  затверджено Положення «Про порядок подання та розгляду електронних петицій». Так, електронна петиція до органів місцевого самоврядування міста Рівного підлягає розгляду, якщо протягом 45 календарних днів з дня оприлюднення на офіційному веб-сайті Рівненської міської ради або іншому визначеному спеціалізованому сайті її підтримали не менше 300 громадян.

Відповідно до інформації, отриманої у відповідь на інформаційний запит, при міському голові не функціонує жодна громадська рада.  Разом з тим, створено робочу групу з питань проведення Днів сталої енергії. 

В структурі міської ради діє окремий підрозділ – відділ інформаційно-аналітичного забезпечення, який відповідає за налагодження та координацію співпраці влади із громадськими організаціями, у тому числі проведення громадських слухань .

В Рівненській міській раді не функціонує гаряча лінія для оперативного звернення громадян, а також не створені умови для доступу осіб з інвалідністю до приміщень міської ради (місце прийому міського голови). 

EXECUTIVE BODIES69%

Public Participation?62%

(Українська) Громадяни можуть бути присутніми на засіданнях виконавчого комітету без попередньої реєстрації. Також забезпечено вільний доступ до приміщень ради – кабінетів управлінь, департаментів.  

На офіційному веб-сайті ради є окремий розділ «Громадські слухання та обговорення». У 2018 році не відбулося жодного громадського слухання.  Інформація про процедуру проведення громадських слухань та інші механізми громадської участі наведена у Статуті територіальної громади.

На веб-сайті ради не оприлюднюються протоколи засідань містобудівної ради, інформація про порядок оскарження рішень міської ради.

В Рівненській міській раді створено архітектурно-будівельну раду при Управлінні містобудування та архітектури, створено наглядову раду при Міській стоматологічній поліклініці, створено опікунську раду при «Центр «ПМСД «Центральний».

Access to Public Information?59%

(Українська) Виконавчі органи Рівненської міської ради забезпечують виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації». Створено онлайн-форму електронного звернення, за допомогою якої можна відправити запит. У розділі «Порядок подання запитів» можна завантажити форми для подання письмових запитів від фізичної та юридичної особи, від об’єднання громадян. У раді дотримуються термінів для надання відповідей на запити. Водночас, зміст отриманих відповідей не завжди надається у потрібному форматі. 

В Рівненській міській раді створений окремий розділ щодо доступу до публічної інформації, створена система обліку публічної інформації, забезпечена можливість подачі запиту на інформацію через електронну пошту.  Відповіді на запити надаються вчасно, проте поширена практика відтермінування відповіді на запит, якщо потрібно зібрати більше інформації розпорядниками. Також не оприлюднений порядок оскарження рішень (дій чи бездіяльності) розпорядників інформації.

На сайті функціонує база обліку публічної інформації, до якої власне веде посилання з розділу «Реєстр публічної інформації». Тут представлені основні розпорядники публічної інформації.

У приміщенні ради не забезпечені спеціальні місця (приміщення) для роботи з документами та можливість запитувачів інформації опрацьовувати потрібну інформацію. Система навігації сайту міської ради не є зручною, не забезпечена можливість користування сайтом для людей з інвалідністю (зокрема, по зору), не розміщені відповіді на найчастіше запитувані, найактуальніші питання.

В Рівненській міській раді не створений окремий портал відкритих даних або окремий розділ на сайті ради, набори даних не оприлюднюються у форматі відкритих даних (RDF, XML, JSON, CSV), а оприлюднюються у форматах, що унеможливлюють роботу з наборами даних.

Administrative Services?89%

(Українська) У Рівному функціонує Рівненський регіональний центр надання адміністративних послуг, у якому у 2018 році можна було отримати більше 200 послуг. Центральний ЦНАП знаходиться за адресою: 33028, м. Рівне, майдан Просвіти,2. 

ЦНАП має власний веб-сайт – www.cnaprv.gov.ua, а також вкладку на сайті Рівненської міської ради, який винесено на головну сторінку офіційної веб-сторінки. Веб-сайт ЦНАПу містить інформацію про усі послуги, що пропонуються Центром. Для зручності послуги поділені за п’ятьма секторами: 

 • A Сектор реєстрації місця проживання / паспортних послуг 
 • B Сектор інтегрованих послуг
 • C Сектор адміністративних послуг
 • D Сектор державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
 • E Сектор державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень
 • F Сектор послуги комунальних підприємств міста Рівного та області 

Таку ж класифікацію секторів має і саме приміщення ЦНАПу (приміщення поділене на зони А, В, С, D та Е і відповідно розфарбовано). Окрім цього, на сайті постійно оновлюються новини, є інформація про ЦНАП, команду, контакти. На сайті є розділ «Відгуки» – онлайн -форма для двостороннього зв’язку з клієнтом – лист із запитаннями, зауваженнями чи пропозиціями. 

Центр працює шість днів на тиждень без обідньої перерви. У п’ятницю та суботу здійснюється прийом до 16.00 години. На сайті можна отримати 16 послуг в режимі «онлайн». 

У ЦНАПі безкоштовно поширюються інформаційні матеріали. Приміщення облаштоване необхідними матеріалами – інформаційними стендами із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги, оприлюднені на веб-сайті та інформаційних стендах інформаційні картки адміністративної послуги, організовано електронну чергу, існує процедура попереднього запису, у Центру наявний доступ до державних реєстрів. Наявні також необхідні для заповнення бланки. Консультацію щодо адміністративних послуг можна отримати безпосередньо в Центрі . 

На веб-сайті ЦНАПу оприлюднена інформація про безоплатний Реєстр адміністративних послуг.

Центр проводить прийом осіб у визначений час, здійснює видачу довідково інформаційних матеріалів про адміністративні послуги та безоплатне поширює такі матеріали, забезпечує можливість отримати інформацію про послуги за допомогою засобів телекомунікації.

У Рівному створена та функціонує установа з надання безоплатної первинної правової допомоги. Рівненський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Кавказька 7. За цією ж адресою розташований і Регіональний центр БВПД у Рівненській області.

DEPUTIES69%

Public Participation?69%

(Українська) Мешканцям міста забезпечений вільний доступ на пленарні засідання ради та засідання комісій, проте не створені хороші умови доступу для осіб з інвалідністю до приміщення міської ради. Зокрема, до входу у приміщення ради облаштований пандус, проте пленарні засідання проводяться на четвертому поверсі приміщення (відповідно, людям з інвалідністю потрапити на засідання без сторонньої допомоги не можливо). 

У раді існує проста процедура для виступу під час пленарного засідання.

Не всі депутати Рівненської міської ради здійснюють прийом виборців, зазвичай присутні помічники. На прийом можна потрапити без попереднього запису.

В Статуті територіальної громади зазначені процедури проведення громадських слухань, загальних зборів громадян, подання місцевої ініціативи, утворення та функціонування консультативно-дорадчих органів ради.

Депутати Рівненської міської ради розглядають на засіданнях ради електронні петиції, які набрали необхідну кількість голосів мешканців територіальної громади (300 голосів). Також існує позитивна практика, коли електронні петиції подавали у вигляді проекту рішення і після її розгляду на сесії, рішення було прийняте.

 

Accountability?

CITY MAYOR66%

Financial Resources of Municipality?100%

(Українська) На офіційному веб-сайт Рівненської міської ради оприлюднені затверджений Звіт про виконання бюджету міста, а також Рішення про місцеві податки та збори. Зокрема, це податок на майно (нерухоме, плата за землю, транспортний податок), єдиний податок та туристичний збір.

На єдиному веб-порталі використання публічних коштів (spending.gov.ua) оприлюднена інформація про використання публічних коштів.

Річний звіт про виконання дохідної та видаткової частини бюджету за 2018 рік наявний на сайті у розділі «Бюджет». У цьому ж розділі на порталі Рівненської міської ради є таблиці та пояснююча записка про виконання бюджету та таблиці про виконання окремо дохідної та видаткової частин бюджету за 2018 рік.

Report on the City Mayor’s Performance?61%

(Українська) Рівненський міський голова інформує населення про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку, місцевих цільових програм виключно у письмовій формі, не оприлюднений в ЗМІ щорічний Звіт про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради, не звітує перед радою про роботу виконавчих органів. Звіт про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради розміщений на офіційному сайті Рівненської міської ради. 

Текст звіту за 2018 рік розміщений на сайті міського голови Рівного, в якому йдеться про фінансову та інвестиційну діяльність, будівництво, торгівлю, комунальну власність, ЖКГ, транспорт, освіту, спорт, культуру, охорону здоров’я, соціальний захист, ЦНАП, звернення громадян та громадський порядок.

28 грудня 2018 року міський голова Рівного прозвітував за пророблену роботу на відкритій зустрічі  перед мешканцями міста. Однак досі у Статуті територіальної громади не врегульована процедура звітування міського голови перед громадою – визначені лише обов’язок звітування та періодичність.

EXECUTIVE BODIES35%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?34%

(Українська) Виконавчі органи Рівненської міської ради не проводять безпосереднє звітування перед громадою. В жодному комунальному підприємстві Рівненської міської ради не створено наглядової ради. На сторінках профільних управлінь оприлюднена фінансова звітність суб’єктів господарювання комунальної власності у розділі «Публічна інформація».

На сайті Управління економіки міста оприлюднено звіт про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, заключні звіти про виконання місцевих цільових програм, виконавчі органи подають раді письмові звіти про хід та результати відчуження комунального майна.

Financial Resources of Municipality?43%

(Українська) На веб-сайті створено окремий розділ «Бюджет міста», де зокрема, оприлюднюються квартальні звіти про виконання місцевого бюджету у 2018 році. 

Відповідно до Бюджетного кодексу, 7 березня 2018 року відбувалося публічне представлення інформації про виконання місцевого бюджету.

На веб-сайті Рівненської міської ради не оприлюднено детальну інформацію про фінансові ресурси (структуру та обсяг видатків місцевого бюджету, порядок та механізми їх витрачання), які витрачаються на забезпечення діяльності виконавчих органів, не публікуються звіти виконавчих органів про хід та результати відчуження комунального майна.

Однак, на веб-сайті ради у розрізі управлінь у вкладці «Публічна інформація» публікуються фінансова звітність усіх суб’єктів господарювання комунальної власності

Також на сайті не оприлюднена у форматі відкритих даних інформація про використання публічних коштів під час будівництва, ремонту та реконструкції об’єктів дорожньої інфраструктури та хід виконання проектів. Не оприлюднюється також у форматі відкритих даних звіти про виконання паспортів бюджетних програм місцевого бюджету. Відсутні і звіти про виконання фінансових планів комунальних підприємств.

Відомості про лікарські засоби/препарати, придбані за бюджетні кошти, відомості про розподілення таких ліків між закладами охорони здоров’я та їх залишки в кожному з них оприлюднені лише на порталі E-liky, на сайті ради таких відомостей немає.

Regulatory Policy?0%

(Українська) На веб-сайті Рівненської міської ради не оприлюднюються звіти про відстеження результативності регуляторних актів.

DEPUTIES70%

Reporting on Performance Results?70%

(Українська) Постійні депутатські комісії Рівненської міської ради не звітували перед радою, проте звіти комісій оприлюднені на сайті ради. В Статуті територіальної громади врегульовано процедуру звітування депутатів перед громадою, також міська рада затвердила рішення про строки звітування депутатів перед громадою. На сторінці Рівненської міської ради розміщені актуальні звіти про роботу депутатів.

Зокрема, у профілях депутатів є розділ щодо щорічного звітування депутатів. Жодного звіту не опубліковано у профілі депутатки Галини Кульчинської. Подали лише один річний звіт такі депутати: Олександр Бабат (за 2018 рік), Володимир Кудрін (за 2016 рік) та Людмила Чирак (за 2016 рік). По два звіти наявні у 20 депутатів. За 2018 рік опубліковані звіти у 22 місцевих обранців. 

Також на веб-сайті ради не оприлюднена інформація про кількість коштів, виділених з депутатських фондів на потреби громадян.

Comments are closed.