Rating of (Українська) Суми 2018:

69.21%

Publicity Index

68%

City Mayor publicity

60%

Executive bodies publicity

80%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR66%

Information on the On City Mayor and His Activities?68%

(Українська) На офіційному веб-сайті Сумської міської ради біографічні відомості міського голови представлені в повному обсязі. Там можна знайти досить повну інформацію, а саме: дату народження, відомості про освіту, досвід роботи, сімейний стан, судимість, партійну приналежність, а також фото.

У період проведення моніторингу (червень-серпень 2019 року) інформація чи посилання на декларації 2016, 2017 та 2018 роки (остання декларація, яка розміщена тут, датується 2015 роком) були відсутні. На сайті ж НАЗК наявні всі декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови, у тому числі і за 2018 рік. Там є усі відомості, згідно до вимог законодавства,  щодо міського голови та членів його сім’ї.

На веб-сайті Сумської міської ради, як і минулого року, наявна інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку, адресу електронної пошти міського голови, розміщений графік особистого прийому та порядок цього прийому.

Окремо визначеного порядку прийому сумським міським головою ініціативних груп громадян або інших груп інтересів немає.

Інформація з описом повноважень та функцій міського голови представлена  на сайті окремим розділом.

Діяльність міського голови Сум систематично висвітлюється на сайті міськради, зокрема у розділі “Новини”. Міський голова активно комунікує з працівниками ЗМІ на різноманітних заходах. Дає прес-конференції, відповідає на питання журналістів, зокрема, після сесій міськради.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?47%

(Українська) Інформація про заступників міського голови на сайті міськради наявна в достатньому обсязі. Зазначені біографічні та контактні дані заступників, а також сфери їх відповідальності.

Інформація про працівників міської ради, а також зведена контактна інформація по підрозділам, є на сайті Сумської міської ради.

На сторінці “Вакансії” на сайті міської ради публікується інформація про склад конкурсної комісії, результати проведення конкурсів та коротку біографічну інформацію про переможців. Оголошення про вакантні посади оприлюднюються на офіційному сайті ради, в газеті “Вісник” та деяких приватних газетах. Розпорядження міського голови про призначення на керівні посади службовців за 2018 рік не публікувались. Крім того на сайті не публікуються протоколи засідань конкурсних комісій.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?72%

(Українська) Сумська міська рада не має плану стратегічного розвитку міста на довгостроковий період (або аналогічного за змістом та форматом документа), хоча у 2018 році проводився ряд сесій із розробки такого плану до 2027 року.

Генеральний план міста з описовою частиною та основними графічними матеріалами оприлюднений на офіційному веб-сайті міської ради. Матеріали генерального плану Сум містять інформацію з обмеженим доступом.

На сайті розміщено рішення ради про затвердження міського бюджету на поточний рік з усіма додатками. Також розміщенні рішення про затвердження змін до бюджету міста. Актуальна редакція бюджету міста, з інформацією про видатки і надходження розміщена на сайті в окремому розділі “Міський бюджет”.

На офіційному веб-сайті Сумської міської ради оприлюднені програми соціально-економічного розвитку міста на 2018 та 2019 роки разом з планами на 2020-2021 роки.

У місті була запроваджена система управління якістю (ISO) в окремих структурних підрозділах міської ради, однак не було проведено зовнішнього аудиту для отримання сертифікату, який підтверджує виконання вимог стандарту ISO 9001:2015.

В місті діє система електронних петицій. Програмний документ, який визначає пріоритетні напрямки розвитку сфери відкритих даних, досі не ухвалено.

Regulatory Documents of Municipality?73%

(Українська) На вебсайті Сумської міської ради оприлюднений чинний Статут територіальної громади міста Суми, який також має друковану версію.

Розпорядження міського голови оприлюднюються вчасно, тобто не пізніше 5 робочих днів з дня їх підписання, на офіційній веб-сторінці ради у розділі “Документи”. На сайті є пошукова система, проте пошук окремо по документах відсутній. Зокрема відсутні пошукові фільтри: дата, назва документу, слова з тексту, вид тощо.

Нормативний документ, який регулює порядок доступу до відкритих даних у Сумах не ухвалено.

Документ, яким запроваджено та врегульовано процедуру громадського бюджету прийнятий. Щорічно проводяться  конкурси проектів.

EXECUTIVE BODIES55%

Information on Executive Bodies and Their Heads?73%

(Українська) На веб-сайті Сумської міської ради є інформація про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, розклад роботи виконавчих органів міської ради.

На веб-сайті наявна повна інформація про структуру та персональний склад виконавчих органів, їхніх керівників. Зокрема там оприлюднені прізвища, ім’я та по батькові, службові номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти. Утім у деяких з них відсутні біографічні дані.

Біографічні дані (дата народження, освіта, досвід роботи, фото, частково відсутні сімейний стан та судимість) заступників міського голови та інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку доступні на веб-сторінці міської ради. На веб-сторінці наявна інформація про графік прийому та процедуру запису до усіх керівників виконавчих органів.

На сайті міської ради не оприлюднені декларації про майно, доходи і витрати заступників міського голови, але є посилання на їх декларації на сайті НАЗК.

На веб-сторінці ради наявна інформація про повноваження та функції всіх департаментів та управлінь Сумської міської ради.

На веб-сторінці ради є перелік підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління міської ради, але щодо деяких установ інформація представлена не в повному обсязі. Зокрема в деяких випадках відсутня інформація про керівників установ та контактна інформація.

Information on the City Council Executive Committee?82%

(Українська) На офіційній вебсторінці у розділі “Міська влада”, а також на дошках оголошень наявна інформація про місце засідань, номери засобів зв’язку та електронної пошти виконавчого комітету.

На вебсторінці ради є інформація про персональний склад виконкому та повноваження виконкому. Крім того там оприлюднені біографічні відомості членів виконкому, а саме: дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан, судимість, фото.

На вебсайті ради оприлюднюється орієнтовний план-графік засідань, утім часто зазначені лише потенційно можливі дати засідань виконкому.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?66%

(Українська) На офіційній вебсторінці Сумської міської ради оприлюднюються всі рішення виконавчого комітету. Проекти рішень виконкому зазвичай оприлюднюються вчасно, але є випадки, коли оприлюднюються із запізненням у 1-2 дні. Проекти порядку денних засідань виконкому також іноді оприлюднюються невчасно. Зокрема проекти рішень можуть готувати у день засідання і, відповідно, не оприлюднювати на сайті  до початку засідання.

На вебсайті ради оприлюднений план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік.

Повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів публікуються і містять інформацію про зміст проекту, а також контактні дані розробника, спосіб оприлюднення регуляторного акту, строк і спосіб розгляду зауважень та пропозицій. Усі проекти регуляторних актів із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюються вчасно на веб-сайті ради, тобто не пізніше 5 робочих днів з дня публікації повідомлення про оприлюднення відповідного проекту регуляторного акту. Рішення про набуття чинності регуляторного акту та його зміст публікуються в друкованих ЗМІ та на сайті ради.

Річний план закупівель і зміни до нього оприлюднені сайті prozorro.gov.ua, утім стосовно не всіх підрозділів і підприємств міськради. На сайті ж міськради опублікована застаріла інформація.

На вебсайті міської ради частково опублікована інформація про послуги, що надаються комунальними підприємствами та їх вартість. Також там є інформація про пільги для різних категорій населення у вигляді інформаційних повідомлень.

На офіційному вебсайті ради оприлюднено програму соціально-економічного розвитку міста на короткостроковий період строком в 1 рік з усіма додатками. Також на сайті оприлюднено перелік місцевих цільових програм, які фінансуються з місцевого бюджету.

На сайті міськради відсутні документи в форматі відкритих даних, в тому числі перелік укладених ОМС договорів, укладені договори, інші правочини, додатки, додаткові угоди та інші матеріали до них.

На офіційному сайті ради функціонує система пошуку інформації, проте вона не досконала. Зокрема неможливий пошук в базі даних нормативно-правових актів, чи, наприклад, контекстний пошук по усій текстовій інформації за ключовими словами.

Municipal Property and Land of Municipality?33%

(Українська) У місті регулярно відбуваються земельні торги, про проведення яких публікуються оголошення на веб-сайті ради. Ці оголошення не містять детальної інформації про лоти, але містять посилання на сайт Департаменту забезпечення ресурсних платежів, де розміщуються більш детальні оголошення із переліком земельних ділянок та їх стартовою ціною. Інформація про результати земельних торгів  публікується на сайті міськради із значним запізненням, зрідка – оприлюднюється вчасно.

У місті створений містобудівний кадастр. У міській раді створена служба містобудівного кадастру.

На веб-сайті відсутня інформація  у форматі відкритих даних:

  • актуальні списки власників/орендарів місцевих земельних ділянок;
  • реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади;
  • перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту;
  • відомості щодо транспортних засобів, які обслуговують пасажирські автобусні, тролейбусні та трамвайні маршрути перевезення (кількість транспортних засобів на кожному маршруті, марка, модель, державний номер, пасажиромісткість);
  • перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами;
  • інформацію про рекламні засоби.

Сумською міською радою не ухвалене рішення про порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради унітарних комунальних підприємствах. Утім ухвалене рішення про перевірку незалежними аудиторами річної фінансової звітності комунальних підприємств.

DEPUTIES88%

Information on the City Council Deputies?100%

(Українська) На вебсайті ради опублікована інформація з зазначенням контактних даних, а саме номерів телефонів та електронної пошти, не всіх депутатів ради. У 2 із 43 депутатів відсутня електронна адреса.

На веб-сторінці ради наявні біографічні відомості про всіх депутатів (дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан, судимість, фото, партійна приналежність). Оприлюднені актуальні декларації про майно, доходи і видатки фінансового характеру депутатів (посилання на сайт НАЗК).

На веб-сторінці ради є інформація про графік прийому громадян (дні, години та місце прийому) депутатами міської ради.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?80%

(Українська) Регламент роботи міської ради і положення про роботу постійних комісій є публічно доступними на вебсторінці ради. На вебсайті наявна актуальна інформація про графіки засідань усіх постійних депутатських комісій. А також інформація про актуальний склад постійних депутатських комісій.

На вебсайті ради є інформація  про повноваження, графік прийому секретаря ради та його біографічні дані. Декларація про майно, доходи витрати і зобов’язання фінансового характеру секретаря ради не розміщена на вебсайті ради, але є посилання  на декларацію, розміщену на сайті НАЗК.

На вебсайті є актуальна інформація про склад депутатських фракцій та його зміни. На вебсайті ради представлена інформація про перелік та межі округів, в яких обрані депутати міської ради, але вона є неповною та не дуже зручна для використання.

На веб-сайті є інформація про секретаріат ради.

City Council Plenary Sessions?85%

(Українська) Рішення про скликання сесії ради вчасно, тобто не пізніше як за 10 днів до її проведення, оприлюднюється на веб-сайті ради та друкованих ЗМІ. Проект порядку денного оприлюднюється заздалегідь на веб-сторінці ради відповідно до регламенту. Всі проекти рішень ради оприлюднюються на веб-сторінці ради.

У міській раді діє електронна система голосування. Інформація про реєстрацію депутатів на пленарних засідань окремо не оприлюднюється на веб-сторінці ради. Результати поіменних голосувань, по кожному питанню порядку денного, вчасно, тобто через 1-3 робочі дні після засідання, оприлюднюються на веб-сторінці ради у вигляді протоколів сесій.

На веб-сайті міської ради та на офіційному Youtube-каналі ради проводяться он-лайн трансляції всіх засідань Сумської міської ради. Архів записів усіх пленарних засідань міської ради доступний на веб-сайті ради та на її Youtube-каналі.

У Статуті територіальної громади міста визначено процедуру врегулювання конфлікту інтересів, але лише в вигляді “рекомендації” з посиланням на “Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції”. Депутати міської ради, у разі необхідності, мають повідомити про конфлікт інтересів.

На веб-сайті Сумської міської ради оприлюднено “Загальні правила етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування”, дія якого поширюється також і на депутатів міської ради.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?100%

(Українська) На вебсайті ради вчасно (не пізніше 10 робочих днів після засідання) оприлюднюються всі рішення, ухвалені на пленарних засіданнях міської ради. Крім того протоколи всіх засідань ради оприлюднюються на сайті. Оприлюднюються усі запити депутатів міської ради.

На вебсайті ради публікуються протоколи всіх засідань постійних депутатських комісій.

Опубліковано рішення, яке регулює розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедуру їх використання.

Openness?

CITY MAYOR55%

Public Participation?55%

(Українська) Міський голова проводить регулярний прийом громадян у визначений час та за визначеною адресою. На це виділяється щонайменше 8 годин щомісяця. Процедура запису на прийом до міського голови складна, але час очікування на прийом, в цілому, не перевищує 30 днів. Міський голова особисто проводить прийоми і не делегує цей обов’язок своїм підлеглим.

Умови для доступу до приміщення міської ради для людей з інвалідністю створені частково, зокрема є підйомники, рельєфна доріжка для людей з вадами зору. Проте вхід до ліфтів залишається занадто вузьким для людей, які пересуваються за допомогою інвалідного візка.

Міський голова міста Суми не проводить окремий систематичний прийом так званих інших категорій осіб чи об’єднань, зокрема, організацій громадянського суспільства – представників профспілок, громадських організацій, релігійних об’єднань, університетів тощо. Міський голова рідше, ніж 1 раз на місяць, проводить виїзні зустрічі чи прийоми громадян.

Міський голова використовує у своїй комунікації з мешканцями сучасні інформаційно-комунікаційні технології, зокрема, соціальні мережі (Facebook). Там часто він проводить он-лайн трансляції з масових заходів чи інспектувань об’єктів інфраструктури. Утім на коментарі сумчан та на особисті повідомлення у соцмережах зазвичай не відповідає.

У міській раді створена і функціонує “гаряча лінія” для оперативного звернення громадян, але вона не є засобом зв’язку з міським головою.

Міський голова за 2018 рік не ініціював громадські обговорення щодо актуальних проблем місцевого самоврядування. Консультації з громадськістю також не було ініційовано у 2018 році.

На офіційному веб-сайті Сумської міської ради мешканці можуть ознайомитися з процедурою звернення громадян і надіслати звернення міському голові паперовою поштою та електронною, але форма для електронного звернення саме через сайт відсутня.

У Сумах в якості дорадчо-консультативних органів при міському голові функціонують громадська рада і спеціалізовані робочі групи такі як “Колегія з питань соціального захисту та профілактики правопорушень серед дітей при службі у справах дітей Сумської міської ради”, “Робоча група з питань розроблення проекту Програми економічного та соціального розвитку”, “Робоча група проекту “Підвищення енергоефективності в освітніх закладах міста Суми”, тощо.

За налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства у структурі міської ради відповідає підрозділ з назвою “Департамент комунікацій та інформаційної політики”.

EXECUTIVE BODIES69%

Public Participation?69%

(Українська) Громадяни можуть вільно бути присутніми на засіданнях виконкому без попередньої реєстрації або іншої формальної процедури. Проте часто засідання виконкому проводяться в досить малому за площею приміщенні, що не дозволяє всім охочим потрапити на засідання.

На практиці існує вільний доступу до приміщень ради, у тому числі кабінетів управлінь та департаментів.

На вебсайті ради оприлюднена інформація про порядок проведення громадських слухань. Також наявна у вільному доступі інформація про інші механізми громадської участі, такі як публічні електронні консультації. У 2018 році проводились громадські слухання  щодо проектів міського бюджету, а також слухання на тему «Кризова ситуація на містоутворюючих підприємствах м. Суми, ризики для територіальної громади м. Суми та шляхи їх вирішення».

Повідомлення про проведення громадських слухань не завжди оприлюднюються з дотриманням строків, тобто не менше, ніж за 2 тижні, і далеко не завжди містять вичерпну інформацію про предмет обговорення, а саме: порядок денний та проекти документів. На вебсайті оприлюднюються протоколи або стенограми про результати усіх проведених громадських слухань, інформація про проведені громадські слухання розміщується у форматі інформаційного повідомлення.

При виконавчих органах створені дорадчо-консультативні органи – робочі групи та громадські ради. Про ефективність робочих груп судити важко, свою діяльність вони активізують досить рідко.

Access to Public Information?54%

(Українська) Оцінка і коментар: 54%

На офіційному веб-сайті ради є розділ “Доступ до публічної інформації”. Його можна знайти в розділі “Зворотній зв’язок”. Там міститься інформація про порядок оформлення та подання запиту на інформацію. Система обліку публічної інформації не опублікована. Також на сайті розміщена форма запитів на отримання публічної інформації різними способами та від різних суб’єктів. На веб-сайті ради не оприлюднений порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації.

Запит на інформацію можна подати всіма можливими способами: поштою, електронним листом, факсом, через телефон, усно. Утім на сайті відсутня спеціальна онлайн-форма для подання запиту на інформацію.

Виконавчі органи дотримуються термінів надання відповідей на запити – 5 робочих днів або 20 робочих днів, якщо впродовж 5 днів надійшло повідомлення про продовження термінів розгляду запиту. Відповіді на запити подані різними способами надаються однаково вчасно. Відповіді на запити не завжди є повними та обґрунтованими, зокрема, у випадках, коли строки розгляду запитів подовжуються до 20 робочих днів.

У міській раді відведені спеціальні місця  для роботи з документами.

Радою визначений розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше 10 сторінок і він не перевищує 0,1 % розміру мінімальної заробітної плати. Виконавчі органи не стягують понаднормової оплати за копіювання та друк відповіді на запит.

Система навігації по сайту досить незручна, зокрема, інтерфейс сайту інтуїтивно незрозумілий для користувачів, розділи та рубрики структуровані і впорядковані, але буває важко знайти необхідну інформацію навіть через пошук. Сайт непристосований до використання людьми зі слабким зором, зокрема не існує регулювання контрастності, масштабування шрифтів, відсутнє звукове супроводження дій користувача та клавіатурний доступ.

На веб-сайті міської ради відсутній окремий розділ щодо відкритих даних, так само немає окремого порталу відкритих даних. Для оприлюднення наборів даних не використовуються відповідні формати: RDF, XML, JSON, CSV.

Administrative Services?92%

(Українська) У місті створено та діє Центр надання адміністративних послуг. ЦНАП має функціонуючий веб-сайт, який містить інформацію про порядок надання відповідних послуг, режим доступу до приміщення, де здійснюється прийом суб’єктів звернень. Проте відсутня інформація про наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування. Сайт ЦНАПу містить інформацію про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації. На веб-сайті ЦНАПу наявна вичерпна інформація про усі послуги, що надаються виконавчими органами. На веб-сайті та інформаційних стендах ЦНАПу оприлюднені інформаційні картки про порядок отримання кожної окремої адміністративної послуги.

У Центрі проводиться прийом громадян не менше 6 днів на тиждень та 7 годин на день, без перерви на обід, а також не менше двох днів на тиждень здійснюється прийом до двадцятої години. У ЦНАПі організовано електронну чергу.

У приміщенні ЦНАПу безоплатно поширюються довідково-інформаційні матеріали про адміністративні послуги. Існує можливість отримати інформацію про послуги за допомогою засобів телекомунікації: телефону або он-лайн звернення. У приміщенні ЦНАПу облаштовані інформаційні стенди із зразками відповідних документів та інформація в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги. Наявні бланки для заповнення (зразки) для отримання адмінпослуг.

У місті є сервіс, який дозволяє мешканцям отримувати адміністративні послуги онлайн. У такий спосіб можна отримати 27 послуг.

У приміщенні ЦНАПу облаштовані скриньки для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг.

У місті функціонує установа з надання безоплатної первинної правової допомоги громадянам.

DEPUTIES86%

Public Participation?86%

(Українська) Громадяни можуть вільно і безперешкодно бути присутніми на пленарних засіданнях міської ради. Утім у будівлі не створені інклюзивні умови. Зазвичай мешканці безперешкодно можуть виступати на пленарних засіданнях міської ради.

На вебсайті наявна вичерпна інформація про процедуру, яка регулює доступ громадян до засідань депутатських комісій. Громадяни не можуть вільно відвідувати засідання усі депутатських комісії без попередньої реєстрації.

Не всі депутати міської ради особисто проводять регулярний прийом виборців у визначений час та у відведеному місці.

Порядок проведення громадських слухань, місцевої ініціативи, загальних зборів громадян врегульовано у Статуті територіальної громади міста Суми. Порядок утворення та функціонування консультативно-дорадчих органів ради врегульовано у Статуті територіальної громади.

Депутати рідко ініціюють проведення громадських обговорень з актуальних місцевих проблем.

Accountability?

CITY MAYOR85%

Financial Resources of Municipality?91%

(Українська) Затверджений Сумською міською радою річний звіт про виконання бюджету, де міститься вичерпна інформація щодо стану виконання основного фінансового документу міста, оприлюднений на офіційному вебсайті.

Інформація про використання публічних коштів відсутня на сайті ради, утім розміщена на порталі spending.gov.ua. Там вона  рубрикована по структурних підрозділах.

На вебсайті Сумської міської ради у розділі “Відкриття бізнесу в Україна та оподаткування” опублікований перелік місцевих податків та зборів.

Report on the City Mayor’s Performance?84%

(Українська) Під час сесій Сумської міської ради міський голова ініціював звіти щодо виконання місцевих цільових програм, а також про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку міста.

Міський голова, як і у минулих роках, у 2018 році також звітував перед міською радою про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради. Такий щорічний звіт оприлюднено на сайті Сумської міської ради.

Міський голова не звітував перед радою про роботу виконавчих органів. Утім він, як і щороку публічно звітував про свою роботу на відкритій зустрічі перед територіальною громадою. Такий звіт відбувається щороку навесні в Сумській обласній філармонії, потрапити на подію може кожен бажаючий. На сайті ж Сумської міської ради проводиться он-лайн трансляція заходу. Процедуру звітування міського голови врегульовано в Статуті територіальної громади.

EXECUTIVE BODIES53%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?35%

(Українська) Лише окремі виконавчі органи Сумської міської ради звітують про свою діяльність  перед територіальною громадою раз на рік, наприклад, Відділ охорони здоров’я. Територіальна громада не інформується про місце та час звітування виконавчих органів. Не оприлюднено на офіційному сайті ради і звіти виконавчих органів про роботу у 2018 році.

На веб-сайті ради оприлюднений звіт про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, але він має лише загальні показники. Також оприлюднені проміжні та заключні звіти про хід виконання цільових програм у 2018 році, але їх важко знайти на сайті оскільки звіти розміщено по у різних розділах на сайті.

Виконавчі органи не подають раді письмові звіти про хід та результати відчуження комунального майна.

На веб-сайті ради не оприлюднюються вичерпні звіти щодо розгляду запитів на публічну інформацію, де був би вказаний запитувач та тематика запитів.

Financial Resources of Municipality?62%

(Українська) На веб-сайті ради оприлюднено детальну, із зазначенням розпорядників бюджетних коштів, інформацію про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету. Також на веб-сайті оприлюднюються квартальні звіти про виконання місцевого бюджету, але не всі квартальні звіти за 2018 рік були опубліковані на сайті міськради.

На веб-сайті ради не оприлюднено детальну інформацію про фінансові ресурси, тобто з зазначенням структури та обсягу видатків місцевого бюджету, порядку та механізмів їх витрачання, які витрачаються на забезпечення діяльності органу місцевого самоврядування і, зокрема, на виконавчі органи.

В місті відсутня практика публічного представлення інформації про виконання місцевого бюджету за попередній рік.

Звіти виконавчих органів про хід та результати відчуження комунального майна не публікуються на сайті ради.

Regulatory Policy?100%

(Українська) Усі звіти про відстеження результативності регуляторних актів публікуються на вебсайті Сумської міської ради.

DEPUTIES56%

Reporting on Performance Results?56%

(Українська) Постійні депутатські комісії не звітували перед радою про свою роботу, однак на вебсторінці ради оприлюднено звіти про роботу усіх постійних депутатських комісій міської ради.

Порядок звітування депутатів перед територіальною громадою врегульовано у Статуті територіальної громади. Рішенням міської ради затверджено строки проведення звітів депутатів перед виборцями, проте графік звітування депутатів не оприлюднений на веб-сайті.

Не всі депутати звітують про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу не рідше 1 разу на рік. Інформації про публічні звіти не вдалося виявити. Звіти про роботу депутатів міської ради розміщені на веб-сайті ради із запізненням – звітів частини депутатів немає, лише окремі депутати  (16 з 42) станом на кінець серпня 2019 року подали звіт за роботу у 2018 році. Не всі депутати поінформували міську раду та виконавчі органи про результати звітування.

Не всі депутати, з тих, хто подав звіти про свою діяльність, зазначили детальну та вичерпну інформацію про свою  діяльність у раді та її органах, а також щодо виконання передвиборчої програми, роботу з виборцями, участь в обговореннях, реалізацію доручень виборців.

Депутати не подали інформацію про кількість коштів, виділених з депутатських фондів на потреби громадян, так само і немає окремого повідомлення про кількість коштів, виділених з міського бюджету на ці потреби.

Comments are closed.