Rating of Ternopil 2016:

59.4%

Publicity Index

65%

City Mayor publicity

56%

Executive bodies publicity

58%

Publicity of council deputies

Summary:

За результатами дослідження Індексу публічності органів місцевого самоврядування в 2016 році Тернопільська міська рада займає 9 місце в рейтингу серед 22  муніципалітетів. Якщо порівнювати з результатами  попереднього року, то рівень публічності влади Тернополя зріс із 52% до 59,4%. Якщо розглядати окремо об’єкти дослідження, то показник публічність міського голови зріс на 9% і становить 65%, показник депутатського корпусу виріс на 6% і становить 58%, і лише на 1% збільшився показник публічності органів виконавчої влади, досягнувши 56%. Проте загальний показник у 59,4% все ще характеризує рівень публічність Тернопільської міської ради як низький.  

Індекс публічності міського голови Тернополя в поточному році становить 65%, і відповідно до методології дослідження є задовільним. Збільшення цього показника було досягнуто завдяки інтенсивнішій взаємодії мера міста із представниками місцевих ЗМІ, зросла систематичність висвітлення діяльності міського голови на офіційному сайті міської ради. Позитивно було оцінено проведення прямих ефірів на місцевій радіохвилі. Про результати своєї роботи Сергій Надал звітував на відкритій зустрічі з громадськістю, цей звіт також було опубліковано в спецвипуску газети «Тернопіль Вечірній». Також створено окремий веб-портал, на якому коротко проаналізовано виконання передвиборчої програми мера.

Тернопільський міський голова двічі на місяць проводить особистий  прийом громадян, у тому числі й інших категорій осіб (профспілок, ініціативних груп, громадських об’єднань). Проте для того, щоб зустрітись з мером, потрібно попередньо записатись на таку зустріч та повідомити її мету. При міському голові Тернополя громадські ради не функціонують, робочі групи створено, але вони функціонують малоефективно.

На сайті міської ради в розділі «Нормативні документи» можна ознайомитись із розпорядженнями міського голови, дізнатись вичерпну інформацію про місцевий бюджет та систему управління якістю ISO. А от прогноз соціально-економічного розвитку міста на середньостроковий період відсутній на сайті ради. На  веб-сторінці ради немає інформації про порядок звернення громадян, проте в тернополян є можливість подати чи підписати електронну петицію. З метою забезпечення прозорості та відкритості закупівель рішенням виконавчого комітету №874 від 23.09.2015 р. затверджено Положення про впровадження та експлуатацію в Тернопільській міській раді проекту «Система електронних закупівель» –  PROZORRO.

У рейтингу публічності муніципалітетів органи виконавчої влади Тернопільської міської ради отримали показник у 56% від максимального стандарту. Таким чином, зафіксовано лише незначне зростання (1%) Індексу публічності цього суб’єкта місцевого самоврядування. Як і минулого року, на веб-сайті ради оприлюднено рішення виконавчого комітету та проекти регуляторних актів. Наявна інформація про склад виконавчих органів, але неописанно повноважень усіх управлінь та відділів міської ради. Цього року є можливість оцінити інформацію про послуги, а також тарифи комунальних підприємств міста, однак відсутня формула розрахунків тарифів на такі послуги. Інформацію про пільги для різних категорій населення можна знайти  на сторінці  управління соціальної політики.

Депутатський корпус Тернопільської міської ради дещо покращив свій минулорічний результат публічності і отримав 58%. Цьому сприяє наявність на сайті ради біографічних даних та декларацій про майновий стан місцевих депутатів, а також оприлюднена інформація про їхні права та обов’язки, графік прийому громадян. Регламент роботи міської ради є публічно доступним на офіційній інтернет-сторінці. Позитивним є також наявність на сайті ради банера, який веде до автоматизованої системи управління відображенням муніципальних даних. Цей ресурс дає можливість тернополянам за допомогою інтерактивної карти ознайомитись із межами мажоритарних округів та обраними на них депутатами, також тут можна знайти контакти депутатів, час та місце їхнього прийому.

До негативних чинників, які вплинули на результати оцінки публічності діяльності депутатів Тернопільської міської ради, слід віднести відсутність на сайті інформації про кількість коштів, виділених з депутатських фондів для потреби громадян, а також відсутність даних про реєстрацію депутатів на пленарному засіданні та тексту їхніх запитів. Щодо звітування депутатів про свою діяльність, то цей індикатор отримав лише 17.5% .

Таким чином, враховуючи результати дослідження Індексу публічності Тернопільської міської ради, можна зробити висновок, що хоч і загальний показник муніципалітету дещо підвищився, та все ж є ще чимало інформації, яку б варто було донести до відома мешканців. Наприклад, декларації міського голови, заступників та депутатів доцільно було б опублікувати в друкованому органі міської ради. Для прозорості кадрової політики необхідно оприлюднювати протоколи засідання конкурсної комісії та рішення міського голови про призначення на вакантну посаду. Усім суб’єктам місцевого самоврядування варто сумлінніше інформувати населення про результати своєї роботи. Для забезпечення доступу до публічної інформації у форматі відкритих даних органам місцевої влади потрібно оприлюднити необхідний перелік наборів даних, як того вимагає Постанова Кабінету Міністрів України №835 від 25 жовтня 2015 року. Щодо сайту ради, то тут варто вдосконалити систему пошуку необхідних  нормативно-правових документів.

Transparency?

CITY MAYOR78%

Information on the On City Mayor and His Activities?70%

(Українська)

На офіційному сайті Тернопільської міської ради є окремий розділ «Міський голова». На цій сторінці, окрім фото мера міста, вказано також його біографічні дані: дата та місце народження, освіта, попередні місця роботи. Зазначено партійну приналежність до ВО «Свобода». Також є відомості про членів сім’ї міського голови. Проте, як і два попередні роки, відсутня інформація про судимість. Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови не надруковано в офіційному видані Тернопільської міської ради «Тернопіль Вечірній», а оприлюднено лише на сайті ради.

На офіційній веб-сторінці є інформація про місцезнаходження Тернопільської міської ради, поштова та електронна адреси, а також номер цілодобової «гарячої лінії».

На сайті ради є інформація про графік прийму громадян міським головою, проте відсутня інформація про процедуру запису на таку зустріч. У будівлі ради, де знаходиться відділ звернень та контролю документообігу, а також відбувається особистий прийом громадян міським головою, оприлюднено Розпорядження міського голови № 365 (із змінами від 23.05.16). У цьому документі зазначено: «Відділу звернень та контролю документообігу управляння організаційно-виконавчої роботи записувати всіх громадян до міського голови виключно з попереднім записом та прийомом в заступника міського голови або секретаря ради, з наступним інформуванням міського голови про результати розгляду звернень. У випадку неможливості вирішення питання по суті на прийом до міського голови представляти інформацію за підписом заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради». Така процедура запису на особистий прийом до міського голови є досить складною.

Тернопільською міською радою жодним чином не висвітлено інформації про окрему процедуру прийому міським головою ініціативних груп. Проте, як повідомили у відділі звернень, вона є такою самою, як і для індивідуального прийому громадян. Варто додати також, що, як і попередніх років, на інтернет-ресурсі ради відсутній перелік повноважень міського голови.

У структурі Тернопільської міської ради є відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації, який відповідно до Положення створює, одержує (на безоплатній основі), опрацьовує та оприлюднює офіційну інформацію, коментарі посадових осіб ради щодо діяльності міської ради, міського голови та виконавчого комітету міської ради.

На сайті ради оперативно та систематично висвітлюється інформація про діяльність міського голови. Практично кожного дня є матеріал, у якому описано головні заходи за участі мера. Міський голова регулярно взаємодіє зі ЗМІ, кожної п’ятниці на місцевій радіохвилі відбувається прямий ефір за його участі.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?72%

(Українська)

На сайті Тернопільської міської ради представлено інформацію про патронатний відділ та про помічників і радників міського голови, проте відсутні відомості про позаштатних працівників. У розділі «Прес-центр» наявна інформація про номери телефонів структурних підрозділів ради, крім того, у розділі «Виконавчі органи» можна знайти номери засобів зв’язку керівників та головних спеціалістів відділів та управлінь. У вільному доступі, на веб-сторінці, є інформація про порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад, а також вчасно оголошено про проведення таких конкурсів на сайті ради та у офіційному друкованому виданні. Однак, на порталі ради відсутні розпорядження міського голови про призначення на посаду службовця, а протокол засідання конкурсної комісії про результати конкурсу можна отримати лише у відповідь на інформаційний запит.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?84%

(Українська)

План стратегічного розвитку Тернополя до 2025 року можна знайти окремим документом, який додається до новинного повідомлення на сайті ради. Проте документ Стратегія розвитку Тернополя до 2025 року не є ґрунтовним та вичерпним, а має лише анотаційний характер.

На сайті ради також оприлюднено Генеральний план міста Тернополя, який містить описову та графічну частину, з частиною матеріалів можна ознайомитись у приміщенні Управління містобудування та архітектури Тернопільської міської ради. Проте, як зазначено у відповідь на інформаційний запит, Генеральний план міста містить інформацію з обмеженим доступом – «для службового користування». Слід зазначити, що відповідно до ЗУ «Про містобудівну документацію», матеріали генерального плану населеного пункту не мають містити інформацію з обмеженим доступом.

На порталі Тернопільської міської ради є окремий розділ «Бюджет міста Тернополя» де є Рішення Тернопільської міської ради від 22 грудня 2015 року №7/3/23 «Про бюджет міста Тернополя на 2016 рік» та інформація про чинний бюджет (зміни, які вносились, та інформація про виконання бюджету поточного року). Крім того, за допомогою інфографіки, у цьому ж розділі, можна ознайомитись із доходами та видатками місцевого бюджету 2016 року. На сайті ради не оприлюднено прогноз соціально-економічного розвитку міста на середньостроковий період (5 років).

Тернопільською міською радою на рівні всіх органів місцевого самоврядування запроваджено систему управління якістю ISO. На сайті наявний актуальний сертифікат, який підтверджує виконання вимог стандарту ISO 9001-2001.

З метою забезпечення прозорості та відкритості закупівель, рішенням виконавчого комітету №874 від 23.09.2015 р. затверджено Положення про впровадження в експлуатацію в Тернопільській міській раді пілотного проекту «Cистема електронних закупівель» – PROZORRO. Відповідно до Положення з 1.01.2015 року закупівля товарів та послуг на суму, що перевищує 10 тис. грн., та робіт на суму 300,0 тис. грн., здійснюється із застосуванням електронної системи закупівель.

У Тернопільській міській раді функціонує система електронних петицій, громадяни мають можливість подати або підтримати певну петицію, а також ознайомитись із станом її розгляду.

Варто зазначити, що використання PROZORRO та можливість подати електрону петицію цього року вперше досліджуються в Індексі публічності органів місцевого самоврядування.

Regulatory Documents of Municipality?82%

(Українська)

На сайті ради в розділі «Нормативні документи» опубліковано «Статут громади міста Тернополя». На порталі можна ознайомитись із текстом самого документа, а також проаналізувати історію його створення (проекти текстів, протоколи засідання робочої групи).

Із розпорядженнями міського голови можна ознайомитись на сайті в розділі «Нормативні документи/Розпорядження міського голови». Ці документи оприлюднюються не пізніше 5 робочих днів з часу підписання. Щодо системи пошуку документів на сайті, то вона не функціонує належним чином, неможливо знайти необхідну інформацію за одним із критеріїв (назва, дата, слово із тексту).

Розпорядженням міського голови № 279 від 06.06.2011 затверджено Положення про доступ до публічної інформації Тернопільської міської ради, проте не створено окремого підрозділу для забезпечення доступу, а обов’язки із виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» покладено посадовців з різних відділів. Нормативного документу, який би регулював порядок доступу до відкритих даних, на сайті ради немає.

Рішенням Тернопільської міської ради від 6.06.2016 р. затверджено Положення про громадський бюджет, у якому запроваджено та врегульовано процедуру бюджету участі (партисипативний бюджет). Варто зазначити, що завдяки запровадженню громадського бюджету, кожен житель Тернополя має можливість брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста або проголосувати за вже наявні ініціативи.

EXECUTIVE BODIES49%

Information on Executive Bodies and Their Heads?61%

(Українська)

Як і попередніх років, на сайті Тернопільської міської ради в розділі «Виконавчі органи» оприлюднено інформацію про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти та розклад роботи виконавчих органів міської ради. Також наявна актуальна інформація про структуру та персональний склад виконавчих органів. Біографічні відомості більшості заступників міського голови на сайті опубліковані, але вони не повні (немає інформації про судимість),а у двох заступників біографічні дані відсутні. На цьому ж ресурсі оприлюднено декларації про майно, доходи та витрати заступників міського голови. Однак, як зазначено у відповіді на інформаційний запит, ці декларації не опубліковані в офіційному виданні ради.

У розділі, присвяченому виконавчим органам, немає інформації про їхні повноваження, лише у 5 із 31 структурного підрозділу описано їхні функції. Проте, варто зазначити, що на веб-сторінках відділів та управлінь опубліковані Положення, ознайомившись з якими, можна зрозуміти основні їхні повноваження. Графік прийому громадян керівниками виконавчих органів наявний на сайті ради, але відсутня інформація про процедуру запису на таку зустріч.

Проаналізувавши наявну інформацію про виконавчі органи та підприємства, установи та організації, що належать до сфери їхнього управління, можна констатувати той факт, що оприлюднено інформацію лише про частину таких підприємств та установ.

Information on the City Council Executive Committee?47%

(Українська)

На інтернет-сторінці ради в розділі «Виконавчий комітет»  відсутня інформація про адресу, засоби зв’язку та електрону пошту керуючого справами. Наявні відомості про персональний склад виконкому, але біографічні дані є не про всіх посадовців. На сайті ради наявна інформація про повноваження виконавчого комітету, але не зазначено місце засідання. Порядок денний засідання виконкому в більшості випадків оприлюднюється за один день до його проведення.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?63%

(Українська)

Проекти рішення та самі рішення виконавчого комітету оприлюднюються вчасно. На сайті ради можна ознайомитись із планом діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний 2017 рік. Проекти регуляторних актів оприлюднюються на порталі ради, а от усіх повідомлень про оприлюднення проектів регуляторних актів немає, за 2016 рік наявні лише два такі повідомлення.

Щодо річного плану закупівель, то він оприлюднюється виконавчими органами в розділі «Тендери». Річний план закупівель наданий для ознайомлення разом зі змінами та додатками. Інформацію про послуги, що надаються комунальними підприємствами, можна знайти в розділі «Комунальні підприємства», а вже  вартість цих послуг зазначена в розділі «Тарифи».

На сайті можна ознайомитись із програмою соціально-економічного розвитку міста на короткостроковий період, а також із цільовими програмами, які фінансуються з місцевого бюджету.

Щодо переліку договорів, укладених Тернопільською міською радою, то оприлюднило такі відомості лише декілька управлінь, проте навіть ця інформація наявна не у форматі відкритих даних. Також варто зазначити, що Тернопільська міська рада здійснює оприлюднення наборів даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, проте їх кількість менша половини від необхідних. Додамо, що Кабінет міністрів України Постановою №835 від 21 жовтня 2015 року затвердив Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у форматі відкритих даних.

Municipal Property and Land of Municipality?28%

(Українська)

Рішення про проведення земельних торгів публікується разом з іншою документацією. Однак, на сайті в підрозділі «Оголошення-аукціони» наявні повідомлення про проведення та результати земельних торгів, у яких вказано перелік, стартову ціну кожного лота, умови використання, але не зазначено особу, уповноважену укласти такий договір. Результати про проведення земельних торгів оприлюднюються також у газеті «Тернопіль Вечірній». У Тернопільській міській раді створено містобудівний кадастр міста. Управління містобудування, архітектури та кадастру відповідальне за містобудівного кадастру.

Щодо оприлюднення інформації у форматі відкритих даних, то лише деякі управління розмістили необхідні набори на Єдиному веб-порталі відкритих даних, але навіть та невелика кількість інформації не є оприлюднена в потрібному форматі.

DEPUTIES76%

Information on the City Council Deputies?81%

(Українська)

На сайті Тернопільської міської ради в розділі «Депутатський корпус» у профайлах депутатів не зазначено поштову адресу. Щодо біографічних відомостей, то вказано лише партійність, місце роботи, посада і чи обирався раніше депутатом. Декларації про майно, доходи та витрати депутатів міської ради доступні на офіційному сайті. Також у цьому ж розділі можна ознайомитись із правами та обов’язками депутатів. У профайлах також зазначено адресу та час прийому громадян депутатами міської ради.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?81%

(Українська)

Регламент Тернопільської міської ради є публічно доступний на сайті ради в розділі «Нормативні документи/ Регламент». У вільному доступі, на порталі ради, є Положення про роботу постійних комісії. На сайті також наявні біографічні відомості секретаря ради,  графік особистого прийому громадян та номери засобів зв’язку, а також оприлюднено декларацію про майно, доходи та витрати. Однак не надано інформації про повноваження секретаря ради. У вільному доступі, на сайті ради, є інформація про склад депутатських фракцій та постійних депутатських комісій. Також оприлюднено актуальний графік засідань постійних депутатських комісій. На сайті ради є банер, який веде до автоматизованої системи управління відображенням муніципальних даних. Цей ресурс дає можливість тернополянам за допомогою інтерактивної карти ознайомитись із межами мажоритарних округів та обраними на них депутатами, також тут же можна знайти їхні контакти, час та місце прийому.На веб-сайті ради немає інформації про орган, що забезпечує діяльність депутатського корпусу.

City Council Plenary Sessions?66%

(Українська)

Рішення про скликання сесії Тернопільської міської ради публікується на сайті ради(не пізніше ніж за 10 днів), а також у офіційному друкованому виданні – «Тернопіль Вечірній». Проект порядку денного сесії оприлюднюється на сайті, проте складно визначити дату його публікації. Проект порядку денного пленарних засідань публікується одночасно із рішенням міського голови про скликання сесії.

У раді є електрона система голосування «Віче», результати поіменного голосування висвітлюються  по кожному питанні порядку денного приблизно через 3-4 дні після засідання. Інформація про реєстрацію депутатів не висвітлюється на сайті ради, таку інформацію можна знайти тільки у протоколах сесії.

Як і попередніх двох років, ведеться аудіо- та відеотрансляція сесії міської ради, цього року на сайті ради також  є відео усіх  сесій сьомого скликання.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?100%

(Українська)

Всі рішення, прийнятті на сесії Тернопільської міської ради, вчасно публікуються на сайті. Також доступними є протоколи засідань постійних депутатських комісій.

Openness?

CITY MAYOR54%

Public Participation?54%

(Українська)

Сергій Надал, мер Тернополя, двічі на місяць проводить особистий прийом громадян (І і ІІІ вівторок місяця з 14 год), також діє «гаряча телефонна лінія», коли на дзвінки громадян відповідає міський голова (кожного четверга з 10.00 до 11.00 год.). Щоб потрапити на прийом до міського голови, потрібно попередньо записатись на таку зустріч та повідомити її мету. На сайті ради немає чіткої інструкції запису на прийом до мера. Для громадських об’єднань процедура запису на особистий прийом до міського голови така сама, як і для індивідуальних зустрічей, потрапити на які можна протягом 1-2 місяців. Також варто додати, що в час, коли плануються або вже проводяться ремонтні роботи у житлових районах міста, Сергій Надал особисто зустрічається із мешканцями та обговорює з ними проблемні ситуації. Приміщення, де проходить прийом громадян (вул. Листопадова 6, каб. 11) не пристосоване для неповносправних осіб, немає ні пандуса, ні кнопки виклику персоналу.

Мер Тернополя використовує сучасні інформаційно-комунікаційні технології, зокрема Facebook, проте на обох сторінках (публічній і особистій), які систематично оновлюються, дописи швидше за все веде прес-служба, немає коментарів самого мера. Для оперативного звернення громадян функціонує цілодобова «гаряча лінія» – 15-80 та 068-351-57-10.

Протягом останнього року відбулось декілька громадських слухань, ініційованих міським головою, щодо обговорення актуальних питань у різних сферах життєдіяльності міста. Наприклад, щодо обговорення проекту рішення міської ради «Про затвердження правил благоустрою міста Тернопіль».

На сайті ради відсутня інформація про порядок звернення громадян, як і форма електронного (дистанційного) звернення. Є рубрика “Питання-відповіді”, де громадяни можуть викласти свої запитання, проте не на всі запитання наявні відповіді.

При міському голові Тернополя громадські ради не функціонують, а робочі групи хоч і створено, але ми не можемо оцінити якість їхньої роботи, оскільки вона ніяким чином не висвітлюється у відкритих джерелах.

Після аналізу структури Тернопільської міської ради, стає зрозуміло, що в її складі немає окремого підрозділу, який був би відповідальним за налагодження співпраці з організаціями громадського суспільства.

EXECUTIVE BODIES64%

Public Participation?34%

(Українська)

Для того, щоб потрапити на засідання виконавчого комітету Тернопільської міської ради, потрібно попередньо звернутись із відповідною заявою. У будівлі міської ради, за адресою вул. Листопадова 5, де знаходяться кабінети декількох управлінь, заступників і самого мера, встановлено турнікет та діє пропускний режим.

Щодо громадських слухань, то повідомлення про їх проведення публікується невчасно. При виконавчих органах функціонують робочі групи, проте на сайті ради немає вичерпної інформації про результати їхньої роботи. Протоколи засідання постійної комісії міської ради з питань містобудування є загальнодоступними на сайті.

Access to Public Information?60%

(Українська)

На сайті ради створено окремий розділ «Доступ до публічної інформації», проте немає системи обліку публічної інформації. Система навігації на сайті не є надто зручною, потрібно затратити деякий час, щоб знайти необхідні дані. Також не забезпечена можливість комфортного користування сайтом для людей з обмеженими можливостями, наприклад, немає функції обрання необхідного шрифту при проблемах зору.

Подати запит на інформацію до Тернопільської міської ради можна різними способами (поштою, електронним листом, через телефон). Однак, на сайті ради немає онлайн-форми, за допомогою якої можна було б отримати необхідні відомості.  Більшість відповідей на інформаційні запити отримано протягом п’яти робочих днів, на деякі запити було продовжено термін надання відповіді до двадцяти днів, але протягом п’яти днів надійшло відповідне повідомлення. Змістовність відповідей на запит не завжди є вичерпною. У приміщенні відділу звернень громадян є можливість опрацьовувати потрібну інформацію (освітлення, стіл, стілець). Визначено розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше ніж 10 сторінок, який становить 0,1 % розміру мінімальної заробітної плати і таким чином не перевищує встановлених законом рамок.

На сайті ради немає рубрики найчастіших запитань, але є можливість у розділі «Запитання-відповіді» ознайомитись із проблемами міста, які турбують громадян, або поставити своє, однак наявні відповіді не на всі запитання.

У Тернопільської міської ради немає окремого порталу з відкритими даними, є лише банер, за допомогою якого можна потрапити на сайт data.gov.ua. На єдиному порталі відкритих даних Тернопільська міська рада оприлюднила дуже мало наборів даних, передбачених Постановою Кабінету міністрів України №835 від 25 жовтня 2015 року, але і наявна інформація не є у форматах передбачених цим документом.

Administrative Services?93%

(Українська)

Тернопільською міською радою створено Центр надання адміністративних послуг, також успішно функціонує сайт цієї установи. У приміщенні та на сайті ЦНАПу є інформаційні картки адміністративних послуг, діє електронна черга та попередня процедура запису, створено окремий сервіс «Кабінет мешканця». Проте в приміщенні ЦНАПу немає наявних довідково-інформаційних матеріалів про адміністративні послуги.

DEPUTIES69%

Public Participation?69%

(Українська)

Рішенням сесії Тернопільської міської ради від 24.11.2015 №7/2/152  (зі змінами від 03.03.2016 р. №7/6/83, від 16.06.2016р. №7/9/155) затверджено Регламент Тернопільської міської ради сьомого скликання. Саме в Регламенті прописано можливість громадян бути присутніми на сесії ради. Проаналізувавши документ, можна стверджувати, що громадяни допускаються в зал засідань за попереднім записом та при наявності вільних місць та умов, що забезпечують нормальну діяльність міської ради. Заявки про бажання бути присутніми на пленарному засіданні подаються міському голові не пізніше, ніж за день до початку засідання міської ради.

Щодо створення умов для неповносправних осіб вільного доступу до приміщень міської рад, то варто зазначити, що пандус і кнопка виклику персоналу наявні лише в будівлі, де знаходяться кабінет міського голови, секретаря, заступників мера, деяких відділів і в залі засідання.

Регламентом Тернопільської міської ради також передбачено можливість надання права виступу іншим особам присутнім на пленарному засіданні. Час і тривалість їх виступу встановлюється радою. Щодо можливості громадян бути присутніми на засіданні депутатських комісій, то на сайті не надано інформації про таку  процедуру.  

У профайлах депутатів міської ради зазначено час та місце їхніх особистих прийомів громадян. Проте, як показує практика, лише приблизно половина депутатів проводить регулярний прийом виборців у визначений час та у відведеному місці.

У Статуті територіальної громади, стаття 4.7, врегульовано процедури проведення громадських слухань, у статті 4.8 – процедуру подання місцевої ініціативи, а у статті 4.5 – процедуру проведення загальних зборів громадян. Щодо процедур утворення та функціонування консультативно-дорадчих органів ради, то у Статуті територіальної громади не прописано такого механізму.

Рішенням Тернопільської міської ради №6/44/130 затверджено Положення про громадські слухання у місті Тернополі, відповідно до рішення №6/47/5 від 25.04.2014 р. затверджено Положення про місцеві ініціативи та Положення про загальні збори членів територіальної громади міста Тернополя.

Щодо громадських обговорень, ініційованих депутатами у поточному році, то на інформаційних запит не було надано конкретної відповіді.

Accountability?

CITY MAYOR51%

Financial Resources of Municipality?92%

(Українська)

На сайті міської ради у розділі «Бюджет міста Тернополя» можна ознайомитись зі звітами про виконання місцевих бюджетів помісячно. Станом на грудень 2016 року наявна інформація про виконання бюджету за одинадцять місяців. Також проаналізовано виконання дохідної частини бюджету за дванадцять місяців 2016 року.

На Єдиному веб-порталі використання публічних коштів розміщена інформація про використання публічних коштів Тернопільською міською радою. Це дає можливість задовольнити публічний інтерес щодо процесів контролю, утворення, розподілу та використання публічних коштів, розпорядником яких є Тернопільська міська рада.

На сайті ради немає окремої структурованої інформації про перелік та ставки місцевих податків та зборів, таку інформацію можна знайти лише у рішеннях сесії.

Report on the City Mayor’s Performance?44%

(Українська)

Міський голова звітував про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, а також про свою діяльність у 2016 році одноразово перед громадою, цей звіт також було опубліковано в друкованому виданні міської ради  –  «Тернопіль Вечірній». Створено окремий портал, де проаналізовано виконання передвиборчої програми мера. Про виконання місцевих цільових програм громадян проінформовано на офіційному-сайті ради у розділі «Нормативні документи/ Програми».

Однак варто зазначити, що після опрацювання інформацію на сайті ради та в офіційному друкованому виданні, можна констатувати той факт, що міський голова не звітував про перед радою про здійснення державної регуляторної політики  виконавчими органами ради та загалом про їхню роботу.

EXECUTIVE BODIES54%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?45%

(Українська)

Більшість виконавчих органів одноразово звітувала перед громадою на відкритій зустрічі (листопад 2016 р.), проте на сайті ради звіти відсутні. Звіт про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку оприлюднено на сайті, проте він не є детальним, а містить лише загальні показники. Також доступний проміжний звіт, за І півріччя 2016 року, про виконання програм поточного року. На момент проведення дослідження на сайті відсутній заключний звіт про виконання місцевих цільових програм. Звіт щодо розгляду запитів на інформацію публікується на сайті, але він є узагальненим, вказано лише кількість запитів, які поступили від фізичних та юридичних осіб та коротко зазначено якої галузі вони стосувались.

Financial resources of Municipality?55%

(Українська)

На сайті ради в розділі «Бюджет міста Тернополя» оприлюднено детальну інформацію про структуру та обсяг видатків міського бюджету. Також публікуються квартальні звіти про виконання місцевого бюджету. Однак на сайті ради немає звіту виконавчих органів про хід та результати відчуження комунального майна, а також фінансової звітності усіх суб’єктів господарювання комунальної власності.

Regulatory Policy?100%

(Українська)

Усі звіти про відстеження результативності регуляторних актів оприлюднюються на сайті ради у розділі «Регуляторна політика/Відстеження результативності регуляторних актів».

DEPUTIES18%

Reporting on Performance Results?18%

(Українська)

На веб-сторінці ради не оприлюднено звіт про роботу депутатських комісій. Щодо звітувань постійних депутатських комісій, то така процедура затверджена відповідно до п. 4.18  рішення міської ради від 24.11.2015 року №7/2/152 «Про регламент Тернопільської міської ради сьомого скликання». Однак, як зазначено у відповіді на інформаційний запит, станом на 04.11.2016 р. пропозицій від голів постійних депутатських комісій міської ради щодо звітувань про їхню роботу не надходило.

У Статуті територіальної громади, зокрема пунктів 7,8 ст. 5.3 «Робота депутатів з виборцями», врегульовано процедуру звітування депутатів перед територіальною громадою. Відповідно до рішенням Тернопільської міської ради від 24.44.2015 р. №7/2/152 «Про регламент Тернопільської міської ради сьомого скликання» депутат відповідної ради зобов’язаний звітувати перед виборцями та інформувати їх про роботу Тернопільської міської ради та її органів, виконання доручень виборців. Варто зазначити, що станом на 15 грудня лише двоє депутатів звітували перед виборцями про свою роботу.

На сайті ради не оприлюднено звітів депутатів ні про їхню роботу, ні про виконання доручень виборців. Немає також інформації про кількість коштів, виділених з депутатських фондів на потреби громадян.

Leave a Reply