Rating of (Українська) Тернопіль 2017:

65.3%

Publicity Index

69%

City Mayor publicity

66%

Executive bodies publicity

61%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR81%

Information on the On City Mayor and His Activities?84%

(Українська)

На офіційному веб-сайті Тернопільської міської ради, у розділі Надал Сергій Віталійович, є вичерпні біографічні відомості про міського голову (дата народження, освіта, судимість, сімейний стан, партійна приналежність), а також наявна фотографія. Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру мера міста, оприлюднена на сайті НАЗК, однак на сайті ради немає активного посилання на цей документ з прив’язкою до відповідного прізвища.

На веб-сторінці ради наявна інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку, адресу електронної пошти міського голови Тернополя. Також вказано актуальну інформацію про графік прийому громадян міським головою. Крім того, цьогоріч уже зазначено процедуру запису на таку зустріч, проте і надалі відсутня інформація про порядок прийому міським головою ініціативних груп громадян.

В профайлі міського голови наявна інформація про те, що його повноваження та функції регламентуються Статутом територіальної громади м. Тернополя (наявне гіперпосилання), Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування» та іншими нормативно-правовими актами.

На оновленому сайті міської ради оперативно та систематично висвітлюється інформація про діяльність мера. Практично кожного робочого дня є два матеріали, у яких йдеться про його діяльність. Як і попереднього року, зберігається практика щотижневих прямих ефірів за участю міського голови на місцевій радіохвилі.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?52%

(Українська)

На сайті міської ради представлена інформація про патронатний відділ, про помічників та радників міського голови, проте відсутні відомості про осіб, які працюють на громадських засадах. Водночас у відповіді на інформаційний запит вказано, що позаштатних радників мера нараховується 14 осіб.

На час проведення дослідження на веб-сторінці ради не було опубліковано зведеної інформації з номерами телефонів працівників міської ради та підпорядкованій їй структур. Однак у розділі «Виконавчі органи» можна знайти контакти керівників та головних спеціалістів відповідних відділів та управлінь. Оголошення про наявні вакансії оприлюднюються на веб-ресурсі ради у підрозділі «Вакансії» та у друкованому виданні «Вільне життя». Проте на сайті неможливо ознайомитись із протоколом засідання конкурсної комісії та розпорядженнями міського голови про призначення особи на вакантну посаду.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?87%

(Українська)

На сайті міськради у розділі «Економіка» оприлюднено План стратегічного розвитку міста Тернополя до 2025 року,у якому коротко описано стратегічні цілі та інструменти їх реалізації. У розділі «Містобудівна документація» опубліковано Генеральний план міста (описова та графічна частина), а також плани зонування та детальні плани територій. Проте, як зазначено у відповіді на інформаційний запит, Генеральний план міста містить інформацію з обмеженим доступом – «для службового користування». Слід зазначити, що відповідно до ЗУ «Про містобудівну документацію», матеріали генерального плану населеного пункту не мають містити інформацію з обмеженим доступом.

Розділ «Бюджет міста Тернополя» містить Рішення Тернопільської міської ради від 20 грудня 2016 року  №7/13/21 «Про бюджет міста Тернополя на 2017 рік», крім того, тут також можна ознайомитись із рішеннями, які вносили зміни до бюджету, а також з актуальною його редакцією. На веб-сайті міської ради оприлюднено Програму соціально-економічного розвитку на 2017 рік.

Тернопільською міською радою на рівні всіх органів місцевого самоврядування запроваджено систему управління якістю ISO. На сайті наявний актуальний сертифікат, який підтверджує виконання вимог стандарту ISO 9001-2008.

Для здійснення електронних закупівель Тернопільська міська рада використовує систему PROZORRO. Щодо розвитку сфери відкритих даних, то рішенням виконавчого комітету від18.10.2017 року №759 прийнято Стратегію розвитку відкритих даних в місті Тернополі на 2017-2018 роки.

На сайті міської ради є банер, який веде на портал електронних петицій.

Regulatory Documents of Municipality?94%

(Українська)

Як і минулого року, цьогоріч із Статутом громади міста Тернополя можна ознайомитись на сайті ради у розділі «Нормативні документи». Також тут розміщені проекти його тексту та протоколи засідання відповідної робочої групи.

У розділі «Нормативні документи» публікуються розпорядження міського голови. Як правило, ці документи оприлюднюються не пізніше п’яти днів від моменту підписання. На оновленому сайті міської ради з’явилася можливість зручного пошуку документів за різними критеріями – дата, автор, слово з назви.

На сайті міської ради немає нормативного документу, який би регулював порядок доступу до відкритих даних. Однак в «Стратегії розвитку відкритих даних в місті Тернополі на 2017-2018 роки» йдеться про принцип «Відкритість за замовчуванням», під яким розуміється безоплатний та постійний доступ і подальше використання публічної інформації у форматі відкритих даних, які продукує місцеве самоврядування у своїй роботі.

Щодо запровадження та врегулювання процедури громадського бюджету, то на веб-сторінці міської ради оприлюднено Положення про громадський бюджет від 18.08.2017 року.

EXECUTIVE BODIES63%

Information on Executive Bodies and Their Heads?85%

(Українська)

На сайті міської ради є доступною інформація про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти та розклад роботи виконавчих органів. Можна вільно ознайомитися зі структурою та персональним складом виконавчих органів, а також з інформацію про керівників управлінь та відділів, графіком прийому громадян. Щодо заступників міського голови, то опубліковано лише частину необхідної інформації (відсутні відомості про сімейний стан та судимість). Повноваження та функції виконавчих органів оприлюдненні у відповідних положеннях.

На офіційні веб-сторінці міської ради не оприлюднено декларації про майно, доходи та витрати заступників міського голови. Також відсутні гіперпосилання на сайт НАЗК, де ці декларації розміщено.

У розділі «Комунальні підприємства» наявна вичерпна  інформація про підприємства, що належать до сфери управління міської ради. Інформація про установи та заклади соціальної сфери розміщена у вкладках відповідних управлінь.

Information on the City Council Executive Committee?70%

(Українська)

На сайті міської ради у розділі «Виконавчий комітет» зазначено персональний склад, повноваження та номери засобів зв’язку виконавчого комітету. Біографічні відомості наявні не у всіх профайлах посадовців. Інформація про час засідання виконавчого комітету оприлюднюється невчасно, переважно за один день. У оголошеннях про засідання виконкому не зазначається місце їх проведення.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?85%

(Українська)

Всі рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради оприлюднюються на сайті у розділі «Виконавчий комітет». Проекти рішення оприлюднюються вчасно, а от проекти порядку денного засідань виконкому в переважній більшості публікуються за один день до засідання. План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік опублікований на сайті та у друкованому виданні. План включає в себе всю необхідну інформацію – вид та назва проекту, обґрунтування необхідності прийняття, строків підготовки, підрозділ, який відповідальний за підготовку. Також публікуються вичерпні повідомлення про оприлюднення регуляторних актів.

Річні плани закупівель зі змінами публікуються у розділі «Економіка/Електронні закупівлі/Річні плани державних закупівель».

Послуги, що надаються комунальними підприємствами, та їхня вартість оприлюднені на сайті ради у розділі «Комунальні підприємства». Щодо пільг для різних категорій населення, то зведеної інформації немає. Такі дані можна знайти у новинних повідомленнях. На сайті наявна інформація про тарифи на комунальні послуги та порядок їх формування.

На сайті ради оприлюднено програму соціально-економічного розвитку на короткостроковий період (1 рік) з усіма додатками. Також наявна інформація про галузеві програми, які фінансуються з місцевого бюджету.

На оновленому сайті Тернопільської міської ради функціонує зручна система пошуку інформації, зокрема контекстний пошук по усій текстовій інформації за ключовими словами, а також в базі нормативно-правових документів.

Municipal Property and Land of Municipality?33%

(Українська)

Інформація про проведення земельних торгів публікуються у розділі «Оголошення-аукціони». У повідомленнях вказано стартову ціну, умови користування земельною ділянкою та особу, уповноважену укласти відповідний договір. Водночас на сайті міської ради немає оприлюднених результатів земельних торгів, які проводились у 2017 році. У Тернопільській міській раді створено містобудівний кадастр, за який відповідає управління містобудування та архітектури, і який наразі функціонує.

Щодо оприлюднення інформації у форматі відкритих даних, то на Єдиному веб-порталі відкритих даних розміщено лише деякі відомості окремих управлінь. Але потрібно зазначити, що і та інформація опублікована не у відповідних форматах.

Тернопільська міська рада своїм рішенням від 20.12.2016 р. № 7/13/225 прийняла порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядові ради комунальних підприємств. Водночас рішення про перевірку незалежними аудиторами річної фінансової звітності комунальних підприємств немає.

DEPUTIES84%

Information on the City Council Deputies?91%

(Українська)

На сайті ради у розділі «Депутати/Депутатський корпус» розміщені профайли депутатів  із вказаними номерами телефонів та адресою електронної пошти, а також зазначено час та місце особистого прийому громадян. Щодо біографічних даних, то не зазначено дати народження депутатів, сімейний стан та судимість. Декларації  про майно, доходи і видатки фінансового характеру депутатів за 2017 р. можна знайти на сайті НАЗК, скориставшись відповідним гіперпосиланням. Права та обов’язки депутатів оприлюднені у цьому ж розділі.

Варто зазначити, що в кінці листопада 2017 р. та у січні 2018 р.в депутатському складі Тернопільської міської ради відбулись зміни. Депутатський мандат отримали троє осіб – Наталія Турецька, Ігор Костюк, Андрій Стукало і саме їхні профайли на момент проведення дослідження не містили частини необхідної інформації.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?86%

(Українська)

Регламент роботи Тернопільської міської ради розміщений на офіційній веб-сторінці. Положення про роботу постійних депутатських комісій також опубліковане на цьому ж ресурсі. На сайті оприлюднено вичерпну інформацію про секретаря ради (біографія, повноваження, графік особистого прийому) та є гіперпосилання на декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, що розміщена на сайті НАЗК.

На веб-сайті ради є інформація про склад депутатських фракцій, але не зазначено зміни, які там раніше відбувались. Також є можливість дізнатись про актуальний склад депутатських комісій та графіки їх засідань. Позитивною залишається практика наявності на сайті ради банер, який веде до автоматизованої системи управління відображенням муніципальних даних. Цей ресурс дає можливість тернополянам за допомогою інтерактивної карти ознайомитись із межами мажоритарних округів та обраними депутатами.

City Council Plenary Sessions?78%

(Українська)

Розпорядження про скликання сесії ради вчасно (не пізніше як за 10 днів до її проведення) оприлюднюється на веб-сайті ради та у друкованому виданні. Проект порядку денного сесії розміщується на веб-сторінці у більшості випадків за п’ять днів. Деякі проекти рішень публікуються невчасно.

В Тернопільській міській раді діє електронна система голосування «Віче». Інформацію про реєстрацію депутатів на пленарних засіданнях не публікують в окремому розділі чи документі, з нею можна ознайомитись у протоколах сесій. Результати поіменного голосування публікують вчасно у розділі «Сесія/Поіменне голосування депутатів Тернопільської міської ради сьомого скликання» та як додаток до кожного рішення сесії.

Позитивною залишається практика відеотрансляції (на сайті ради та на ресурсі webcam.te.ua) та аудіотрансляції через гучномовці, які встановленні на фасаді будівлі ТМР (вул. Листопадова,5). На час проведення дослідження на сайті ради був наявний аудіо архів усіх засідань, а відео – лише декількох сесій.

Процедуру вирішення конфлікту інтересів визначено Пам’яткою посадової особи місцевого самоврядування щодо врегулювання конфлікту інтересів, яка розміщена на сайті ради. Виявлено випадки, коли депутати повідомляють про конфлікт інтересів. Також у місті діє Кодекс поведінки посадових осіб Тернопільської міської ради.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?100%

(Українська)

На сайті ради вчасно оприлюднюються всі рішення, які були прийняті на пленарних засіданнях, а також стенограми. Протоколи засідань постійних депутатських комісій теж наявні на сайті.

Openness?

CITY MAYOR41%

Public Participation?41%

(Українська)

Міський голова Тернополя, відповідно до затвердженого графіку, проводить прийом громадян двічі на місяці – у І і ІІІ четвер місяці з 14.00 год. Проте, як показує практика, мер не завжди у цей час проводить особисті зустрічі із мешканцями. Інколи Сергій Надал у відряджені або приймає важливі делегації, тому прийом не проводить. Як повідомили у відділі звернень Тернопільської міської ради, на прийом до мера досить велика черга, тому потрапити можна приблизно протягом двох місяців. Щоб потрапити на прийом до міського голови, потрібно попередньо записатись на таку зустріч та повідомити її мету. Позитивною залишається практика особистого об’їзду міським головою дворів, де проводяться ремонтні роботи. Під час таких поїздок мешканці мають можливість особисто поспілкуватися з мером. У будівлі, де відбувається особистий прийом громадян, облаштовано пандус.

Мер Тернополя використовує сучасні інформаційно-комунікаційні технології, зокрема Facebook. Сторінка систематично оновлюються, але дописи швидше за все веде прес-служба (немає його коментарів). Для оперативного звернення громадян функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» – 15-80 та 068-351-57-10.

Міський голова своїм розпорядженням №194 від 09.08.2017 створив організаційну комісію для підготовки та проведення громадських слухань. Будь-якої іншої інформації про громадські слухання, загальні збори чи консультації з громадськістю ініційовані міським головою у 2017 році нам не відомо. Щодо громадських рад при міському голові, то відповідь на запит не містить точної інформації про їх створення та функціонування, на сайті актуальна інформація щодо них також відсутня.

У мешканців міста немає можливості оформити електронне (дистанційне) звернення.

Щодо окремого підрозділу, який відповідає за налагодження співпраці органів місцевої влади з організаціями громадянського суспільства, то відповідно до Положення про управління у справах сім’ї, молодіжної політики та спорту до його функцій належить співпраця з молодіжними, дитячими, спортивними та іншими громадськими організаціями.

EXECUTIVE BODIES71%

Public Participation?65%

(Українська)

На сайті міської ради у розділі «Виконавчий комітет/порядок денний засідань виконавчого комітету» зазначено, що відповідно до п.4.12 Регламенту виконавчого комітету Тернопільської міської ради сьомого скликання громадяни мають право брати участь у його засіданнях. Як і у попередні роки, у будівлі міської ради за адресою вул. Листопадова 5, де знаходяться кабінети декількох управлінь, заступників і самого мера, встановлено турнікет та діє пропускний режим.

В Положенні до Статуту територіальної громади міста Тернополя описано процедуру проведення громадських слухань, місцевих ініціатив та загальних зборів. Повідомлення про проведення громадських слухань публікуються за 2-3 дні, на сайті немає інформації про результати їх проведення. При виконавчих органах протягом 2017 року не створювались нові робочі групи.

На сайті муніципалітету оприлюднено протоколи засідань Постійної комісії міської ради з питань містобудування. Також на веб-сторінці можна ознайомитися з порядком оскарження рішень, дій та бездіяльності Тернопільської міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.

Access to Public Information?59%

(Українська)

На офіційному веб-сайті ради є підрозділ «Доступ до публічної інформації» (у розділі «Нормативні документи»), який містить інформацію про порядок оформлення та подання запиту на інформацію від різних суб’єктів. Також оприлюднено порядок оскарження дій чи бездіяльності розпорядників інформації.

Система навігації по оновленому сайті є зручнішою, ніж на попередньому, веб-сторінка не перевантажена текстовою та мультимедійною інформацією. Для людей із слабким зором є можливість збільшити шрифт офіційних документів. Є розділ із найчастішими (поширеними) питаннями.

Запит на інформацію можна подати поштою, електронним листом, через телефон, усно. На сайті немає онлайн форми для подачі інформаційного запиту. Більшість відповідей на інформаційні запити було отримано протягом п’яти робочих днів, або 20, якщо впродовж п’яти днів надійшло повідомлення про продовження термінів його розгляду. Відповіді на деякі запити були неповними.

У приміщені відділу звернень громадян Тернопільської міської ради відведене місце для роботи з документами (стіл, стілець). Міською радою визначено розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше ніж 10 сторінок, який становить 0,1 % розміру мінімальної заробітної плати і таким чином не перевищує встановлених законом рамок.

Для оприлюднення наборів даних у відкритих форматах не створено окремого порталу, а та інформація, яка оприлюднюється на сайті data.gov.ua, не відповідає вимогам законодавства.

Administrative Services?93%

(Українська)

У Тернополі створено Центр надання адміністративних послуг, який наразі діє. Створено окремий веб-сайт ЦНАП, на якому наявна інформація про порядок надання відповідних адміністративних послуг, режим доступу до приміщення, у якому здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування. Прийом громадян здійснюється шість днів (56 год 15 хв) на тиждень. Громадяни мають можливість записатися в електронну чергу, функціонує «Кабінет мешканця». Бланки для заповнення з метою отримання адміністративних послуг можна отримати безпосередньо в адміністратора.

У приміщені ЦНАП облаштована скринька для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій. Щодо надання безоплатної первинної правової допомоги, то складено графік, відповідно до якого юристи міської ради приймають громадян.

DEPUTIES60%

Public Participation?60%

(Українська)

Відповідно до Регламенту сесії Тернопільської міської ради сьомого скликання та інформації, яка опублікована на сайті муніципалітету, громадяни допускаються в зал засідань за попереднім записом при наявності вільних місць та умов, що забезпечують нормальну діяльність міської ради. Заявки про бажання бути присутніми на пленарному засіданні подаються завчасно міському голові не пізніше, ніж за день до початку засідання міської ради. Також цим же документом врегульовано процедуру, яка дозволяє мешканцям виступати на пленарних засіданнях.

На сайті ради немає вичерпної інформації про процедуру, яка регулює доступ громадян до засідань депутатських комісій. Наявні лише цитати з регламенту сесії, які не дають чітких пояснень.

На веб-сайті ради у профайлах депутатів зазначено час та місце особистого прийому депутатами виборців. Однак, як показує практика, лише близько половини депутатів проводять особистий прийом, інколи такі зустрічі проводять їхні помічники.

У Статуті територіальної громади, стаття 4.7, врегульовано процедуру проведення громадських слухань, у статті 4.8 – подання місцевої ініціативи, а у статті 4.5 – проведення загальних зборів громадян. Щодо процедур утворення та функціонування консультативно-дорадчих органів ради, то у Статуті територіальної громади не прописано такого механізму.

Депутати протягом 2017 року громадських обговорень не ініціювали.

Accountability?

CITY MAYOR81%

Financial Resources of Municipality?93%

(Українська)

На сайті міської ради у розділі «Бюджет міста Тернополя» доступний затверджений радою звіт про виконання бюджету за 2017 рік. Також наявна інформація про дохідну частину та видатки.  Інформація про використання публічних коштів розміщена на Єдиному веб-порталі. Така практика дає можливість задовольнити публічний інтерес щодо процесів контролю, утворення, розподілу та використання публічних коштів, розпорядником яких є Тернопільська міська рада.

На сайті ради немає вичерпної інформації про весь перелік і ставки місцевих податків і зборів. Зазначено лише ставки податку на нерухоме майно та плати за землю.

Report on the City Mayor’s Performance?79%

(Українська)

На сайті міської ради опубліковано звіт про виконання програм соціального та економічного розвитку Тернополя. Також є інформація щодо фінансування заходів галузевих програм.

16 березня 2018 р. на сесії міської ради мер звітував перед депутатами про здійснення державної регуляторної політики у 2017 р.

4 листопада 2017 року у ПК «Березіль» відбувся публічний звіт міського голови перед громадою. Звіт мера опубліковано на окремому порталі та у друкованому виданні «Вільне життя», крім того відеозапис цієї події розміщено на відеосервісі YouTube. Щодо процедури звітування міського голови, то її врегульовано в Статуті територіальної громади міста Тернополя.

EXECUTIVE BODIES64%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?56%

(Українська)

Протягом 2017 року більшість виконавчих органів Тернопільської міської ради лише раз звітували перед громадою міста. Лише частина звітів, які оприлюднені на сайті ради, стосуються їхньої роботи за останній рік. Повідомлення про місце та час звітування виконавчих органів на веб-сторінці ради опубліковане за один день до самої події.

Звіт про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку оприлюднено на сайті. Звіти щодо розгляду запитів на публічну інформацію опубліковані щоквартально (три квартали 2017 року) та взагальному за весь рік, вказано, яку кількість запитів опрацьовано від юридичних та фізичних осіб та яких галузей господарювання стосувались.

Financial resources of Municipality?65%

(Українська)

На веб-сайті ради у розділі «Бюджет міста Тернополя» оприлюднено детальну інформацію про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету. Також тут же можна ознайомитись із квартальними звітами про виконання місцевого бюджету. Публічне представлення інформації про виконання місцевого бюджету за 2017 рік відбулось 3 березня 2018 року. Фінзвіти суб’єктів господарювання комунальної власності оприлюднені на сайті ради.

Немає на сайті ради окремого документу з детальною інформацією про фінансові ресурси органів місцевої ради, які витрачаються на забезпечення діяльності виконавчих органів (кошторис ради). Також відсутні звіти виконавчих органів про хід та результати відчуження комунального майна.

Regulatory Policy?100%

(Українська)

Усі звіти про відстеження результативності регуляторних актів публікуються на сайті ради в розділі «Нормативні документи/Регуляторна політика».

DEPUTIES14%

Reporting on Performance Results?14%

(Українська)

Постійні депутатські комісії перед радою не звітували, така негативна практика спостерігається уже другий рік поспіль.

Процедуру звітування депутатів перед територіальною громадою врегульовано у Статуті територіальної громади міста Тернополя. Однак рішенням міської ради сьомого скликання не затверджувався графік звітування депутатів перед виборцями у 2017 році.

У рішенні Тернопільської міської ради від 24.11.2015 р. №7/2/152 «Про регламент Тернопільської міської ради сьомого скликання» сказано, що депутат відповідної ради зобов’язаний звітувати перед виборцями та інформувати їх про роботу ТМР та її органів, виконання доручень виборців. Проте, як зазначено у відповіді на інформаційний запит, станом на 02.03.2018 року в Тернопільську міську раду надійшла інформація щодо звіту перед виборцями лише одного депутата та вісім депутатів подали звітну інформацію для розміщення в друкованих ЗМІ. На сайті міської ради відсутні звіти депутатів. Також на цьому ж ресурсі немає інформації про кількість коштів, виділених з депутатських фондів на потребу громадян.

Leave a Reply