Rating of (Українська) Тернопіль 2018:

74%

Publicity Index

75%

City Mayor publicity

76%

Executive bodies publicity

71%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR78%

Information on the On City Mayor and His Activities?90%

(Українська) Вичерпні біографічні відомості про міського голову Тернополя опубліковані на офіційному веб-сайті муніципалітету у розділіах «Надал Сергій Віталійович» та «Міська влада/Міський голова». Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови та членів його сім’ї, з усіма необхідними відомостями, доступна на сайті НАЗК, також є активне гіперпосилання на цей документ на веб-сторінці Тернопільської міської ради.

На сайті міської ради наявна інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку, адресу електронної пошти міського голови. Також є актуальна інформація про графік прийому громадян, але нічого не зазначено про таку можливість для ініціативних груп громадян.

В профайлі міського голови наявна інформація про те, що його повноваження та функції регламентуються Статутом територіальної громади м. Тернополя (наявне гіперпосилання), Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування» та іншими нормативно-правовими актами.

На сайті ради щоденно з’являється інформація про діяльність міського голови. Як і попередніх років, зберігається практика щотижневих прямих ефірів за участю міського голови на місцевій радіохвилі, також мер проводить прес-конференції для ЗМІ після сесій міської ради.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?55%

(Українська) На сайті ради у розділі «Міська влада/Заступники міського голови» представлені відомості про заступників міського голови, а у розділі «Міська влада/Управління відділи/Патронатний відділ» зазначено позаштатних радників та помічників.

 На веб-сторінці у розділі «Виконавчі органи» можна знайти контакти керівників та головних спеціалістів відповідних відділів та управлінь, але ця інформація не є зведеною у окремий файл.

Щодо кадрової політики, то на сайті Тернопільської міської ради та у ЗМІ вчасно (за 30 днів) публікуються оголошення про проведення конкурсів на заміщення вакантних керівних посад. Окремого документу в якому зазначено порядок та умови проходження такого конкурсу немає, ця інформація зазначається у відповідних оголошеннях. На сайті не розміщуються протоколи засідань конкурсних комісій про результати заміщення вакантних посад, а також розпорядження міського голови про призначення на керівні посади службовців.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?86%

(Українська) На офіційному веб-сайті у розділі «Стратегічні та програмні документи» оприлюднено «План стратегічного розвитку Тенополя до 2025 року» в якому коротко зазначено стратегічні цілі та напрямки дій, а також інструменти для їх реалізації.  У розділі «Містобудівна документація» можна ознайомитись із «Генеральним планом міста» (основне креслення та пояснювальна записка), однак цей документ продовжує містити інформацію з обмеженим доступом, це схема інженерного обладнання території, водопостачання та каналізація (масштаб схем 1:5000), розділ «Водопастачання та каналізація» (брошура), графічні та текстові матеріали «Водопостачання та каналізація» у цифровому форматі (CD диск).

На сайті ради є розділ «Фінанси громади/Бюджет громади» де можна завантажити рішення міської ради від 15 грудня 2017 року №7/21/42 «Про бюджет міста Тернополя на 2018 рік». Актуальна редакція бюджету, а також інформація про стан його виконання також оприлюднюються на веб-сторінці муніципалітету.

Рішення міської ради від 19.12.2018 року№7/31/17 «Про Програму економічного та соціального розвитку Тернопільської міської територіальної громади на 2019 рік» разом із додатками розміщено у розділі «Стратегічні та програмні документи».

У серпні 2018 року Тернопільська міська рада успішно пройшла наглядовий аудит та отримала сертифікат відповідності системи менеджменту якості міжнародному стандарту ISO 9001:2015, який опубліковано для ознайомлення на веб-сторінці муніципалітету.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», розпоряджень міського голови м. Тернопіль №182 від 17.06.2016р. та №195 від 09.08.2017р., на підставі аналізу стану оприлюднення відкритих даних у Тернопільській міській раді, виконавчий комітет міської ради погодив «Стратегію розвитку відкритих даних в місті Тернополі на 2017-2018 роки». Цей документ, разом із додатками, розміщено у розділі  «Публічна інформація/Відкриті дані».

На сайті міської ради є банер, який веде на портал електронних петицій на якому тернопопляни можуть подати свою петицію або проголосувати за одну із наявних.

Regulatory Documents of Municipality?76%

(Українська) Редакція «Статуту громади Тернополя», яка була чинною впродовж 2011-2018 років, оприлюднена у розділі «Публічна інформація/Статут міської територіальної громади», також тут можна ознайомитись із «Статутом Тернопільської міської територіальної громади» (чинним), який був затверджений рішенням ради №7/33/8 та №7/33/9 від 05.04.2019 року.

У розділі «Публічна інформація» публікуються розпорядження міського голови. Як правило, ці документи оприлюднюються не пізніше п’яти днів від моменту підписання, однак серед них немає розпоряджень голови громади про призначення службовців на керівні посади. На сайті міської ради є можливість пошуку документів за різними критеріями – дата, автор, слово з назви.

Як під час минулорічного дослідження, на сайті міської ради немає нормативного документу, який би регулював порядок доступу до відкритих даних, лише у «Стратегії розвитку відкритих даних в місті Тернополі на 2017-2018 роки» йдеться про принцип «Відкритість за замовчуванням», під яким розуміється безоплатний та постійний доступ і подальше використання публічної інформації у форматі відкритих даних, які продукує місцеве самоврядування у своїй роботі.

Тернопільська міська рада використовує систему електронних закупівель PROZORRO. Так протягом 2018 року було укладено 311 договорів на закупівлю товарів, робіт та послуг і через цю систему було оголошено 125 допорогових закупівель, 11 надпорогових закупівель та розміщено 69 звітів про укладені договори. Також ТМР для продажі та оренди комунального майна використовує систему PROZORRO.Продажі

Тернопільською міською радою прийнято «Положення про громадський бюджет», яким врегульовано процедуру та основні правила для використання цього інструменту участі громадськості.

EXECUTIVE BODIES82%

Information on Executive Bodies and Their Heads?99%

(Українська) Інформація про місцезнаходження, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, розклад роботи виконавчих органів міської є доступною на сайті ради у розділі «Міська влада/Управління, відділи». У цьому ж розділі є вкладки відділів та управлінь, де зазначено їх структура та персональний склад, а також наявна вичерпна інформація про керівників виконавчих органів (прізвище, ім’я та по батькові, біографічні дані та фотографія, службові номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти). Біографічні дані та фотографії заступників міського голови, а також місцезнаходження, поштова адреса, номери засобів зв’язку можна знайти на сайті муніципалітету у розділі «Міська влада/Заступники міського голови», але у деяких посадовців зазначено неповні дані. На сайті НАЗК оприлюднені декларації про майно, доходи і витрати заступників міського голови Тернополя, а у їхніх профайлах є активні гіперпосилання на ці документи.

На веб-сторінці ради розміщено інформацію про графік прийому громадян керівниками виконавчих органів Тернопільської міської ради. Повноваження та функції виконавчих органів зазначено у відповідних положеннях, що розміщені на сайті у вкладках управлінь та відділів. Також там же зазначено інформацію про підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління міської ради.

Information on the City Council Executive Committee?82%

(Українська) На веб-сторінці ради у розділі «Виконавчий комітет» зазначено його склад та повноваження. Профайл керуючого справами виконкому доповнено біографічними відомостями, крім цього зазначено його контактний номер телефону, електрону пошту, графік прийому та адресу, а також повноваження та обов’язки. Інформація про час засідання виконавчого комітету оприлюднюється за 1-2 дні, а місце проведення без зазначення повної адреси.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?81%

(Українська) Всі рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради оприлюднюються у розділі «Виконавчий комітет». Проекти рішення та рішення виконавчого комітету оприлюднюються на сайті ради, останні не пізніше п’яти робочих днів. Щодо проекту порядку денного засідання виконкому, то він зазвичай публікується за один-два дні. 

На веб-сайті Тернопільської міської ради розміщено план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний рік (тобто 2019 ). Проекти регуляторних актів, а також повідомлення про їх оприлюднення також публікуються на сайті. Рішення про набуття чинності регуляторних актів та його зміст публікуються в ЗМІ («Вільне життя»).

Річний план закупівель і зміни до оприлюднюється на веб-сайті ради та на сайті prozorro.gov.ua. На сайті ради, у розділі «Комунальні підприємства» можна знайти інформацію про послуги та їх вартість, що надаються КП, лише у вкладці КП «Екоресурси» не вказано такої інформації. У розділі «Соціальні послуги» зазначено перелік послуг, які передбачені для пільгових категорій тернополян. Програма соціального та економічного розвитку міста, разом із додатками опублікована на сайті, також оприлюднені усі місцеві цільові програми, які фінансуються з місцевого бюджету.

Перелік укладених договорів, укладені договори, інші правочини, додатки, додаткові угоди та інші матеріали до них, що уклали структури Тернопільської міської ради оприлюднені у форматі відкритих даних, однак у описі до цього документу зазначено, що його створено 26 червня 2019 року. 

На сайті Тернопільської міської ради функціонує зручна система пошуку інформації, зокрема контекстний пошук по усій текстовій інформації за ключовими словами, а також в базі нормативно-правових документів, однак багато документів потрібно скачати для того щоб їх переглянути.

Municipal Property and Land of Municipality?78%

(Українська)

Порядок продажу земельних ділянок та прав на них (річного розміру орендної плати) на земельних торгах у формі аукціону оприлюднено на сайті Тернопільської міської ради у розділі «Послуги та майно громади/Земельні ресурси», а рішення про проведення земельних торгів розміщено у розділі «Сесія/Рішення сесії». Рішення про проведення земельних торгів не містять повної інформації, відсутня стартова ціна, частково зазначено умови користування, але така інформація міститься в оголошеннях про проведення таких аукціонів. 

Результати земельних торгів публікуються на сайті ради у розділі «Аукціони,оголошення,вакансії» зазвичай вчасно, однак загалом інформація є про декілька таких аукціонів проведених у 2018 році.

У Тернопільській міській раді створено містобудівний кадастр, за який відповідає управління містобудування та архітектури. На сесії Тернопільської міської ради 22 листопада 2018 року було прийнято рішення № 7/13/15 «Про затвердження Програми оновлення, актуалізації містобудівної, топографо- геодезичної документації та впровадження геоінформаційної системи ведення містобудівного кадастру на 2019-2021 роки», оскільки містобудівний кадастр потребує оновлення.

Щодо оприлюднення інформації у форматі відкритих даних, то у 2018 році відповідні структури Тернопільської міської ради зробили значний поступ у питанні підготовки наборів даних, які мають бути опубліковані у машинозчитувальному форматі відповідно на вимог постанов Кабінету Міністрів України.  На офіційному сайті муніципалітету створено  розділ «Публічна інформація/Відкриті дані» де публікується інформація про напрацювання у цій сфері. Варто зазначити, що у листопаді 2018 року між Тернопільською міською радою та польською IT-компанією «WHITEASTER» було підписано договір про співпрацю над реалізацією спільного пілотного проекту – Порталу відкритих даних http://opendata.te.ua/. Як пояснили у пресслужбі ради, через технічні причини сервіс на момент дослідження не працює, а необхідні набори даних опубліковані на загальнодержавному порталі, а активні гіперпосилання розміщені на сайті муніципалітету. Більшість наборів даних опубліковані у відповідних форматах (JSON, CSV), однак у відомостях на сайті data.gov.ua зазначено, що вони створені уже в  2019 році.

На веб-сайті ради є посилання на загальноукраїнський портал відкритих даних, на якому оприлюднено більше 100 наборів даних, розпорядником яких є Тернопільська міська рада.

Створення, організація та ліквідація наглядових рад комунальних підприємств регламентується рішенням міської ради від 20 грудня 2016 року №7/13/225 «Про наглядові ради комунальних підприємств» зі змінами відповідно до рішення міської ради від 16 березня 2018 року №7/23/29. Станом на 1 червня 2019 року наглядові ради створено на 11 комунальних підприємствах. Водночас рішення про перевірку незалежними аудиторами річної фінансової звітності комунальних підприємств у 2018 році не приймалось.

DEPUTIES82%

Information on the City Council Deputies?85%

(Українська) На офіційному сайті Тернопільської міської ради у розділі«Депутати/Депутатський корпус» оприлюднені обов’язки та права депутатів ради. У цьому ж розділі доступні про файли усіх 42 депутатів із фотографіями кожного. Вони містять номери телефонів, адреси електронної пошти та у 16 випадках посилання на особисту сторінку в соціальній мережі Facebook. У них також наявна інформація про освіту, партійну приналежність,місце роботи та посаду. В окремих випадках деякі з цих даних відсутні. Поряд з тим у про файлах не вказані дата народження, сімейний стан та судимість депутатів, на сайті розміщена лише повна біографія секретаря ради.

У профайли депутатів додані гіперпосиланнями на їхні декларації про майно, доходи і видатки фінансового характеру за 2018 рік, що розміщені на сайті НАЗК. У вкладках депутатів Володимира Гринди та Ігоря Костюка ці посилання не активні.

Також на особистих сторінках депутатів можна ознайомитися з їхніми графіками прийому громадян, де зазначені адреси, дні та години. Лише у депутата Мар’яна Козруба він відсутній.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?70%

(Українська) Регламент роботи міської ради є публічно доступним на її веб-ресурсі у розділі «Сесія/Регламент Тернопільської міської ради». Положення про роботу постійних депутатських комісій можна скачати у текстовому файлі, він розміщений у розділі «Депутати/Депутатські комісії» у вкладці «Рішення щодо постійних комісій міської ради». У цьому ж розділі є вкладки із назвами депутатських комісій, які працюють у раді. Перейшовши по них на сторінку конкретної комісії, можна ознайомитися з переліком її членів, а також скачати витяг із положення про роботу з перерахованими функціями зазначеної комісії. Поряд з тим на сторінках комісії немає рішень про заміни, які відбулися у їхньому складі.Таку інформацію важко знайти, вона розміщена у вкладці «Рішення щодо постійних комісій міської ради» за посиланням на текстовий файл з назвою «Рішення Тернопільської міської ради 7/1/10 від 11.11.15 р. «Про затвердження персонального складу постійних комісій міської ради». У цьому документі, який завантажується на персональний комп’ютер, вказані номери рішень міської ради, відповідно до яких відбувалися заміни.

Графік проведення засідань постійних комісій розміщений в розділі «Сесія/Протоколи, висновки, рекомендації, графіки проведення засідань та звіти про діяльність постійних комісій».

На сайті ради оприлюднено повну інформацію про секретаря ради, його повноваження, графік прийому громадян та є гіперпосилання на декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2018 рік, що оприлюднена на сайті НАЗК.

Інформація про склад депутатських фракцій доступна в розділі «Депутати/Депутатські фракції та об’єднання». На сторінці опублікований перелік депутатів по фракціях із зазначенням голови, але немає інформації про заміни, які відбулися у фракціях раніше.

На оновленому сайті ради відсутня інтерактивна карта із межами мажоритарних округів та обраними у них депутатами. Тому для громадян пошук представника свого округу в раді є незручним.

Діяльність депутатського корпусу Тернопільської міської ради забезпечує Управління організаційно-виконавчої роботи. На сайті у розділі «Міська влада/Управління» вказані місцезнаходження, поштова адреса, номери телефонів та адреси електронної пошти членів цього управління. Також на сторінці у текстовому файлі додані основні положення про роботу управління, де зазначені його завдання та функції.

City Council Plenary Sessions?82%

(Українська) Рішення про скликання сесії ради публікується не пізніш як за 10 днів до її проведення у розділі «Сесія/Розпорядження міського голови про скликання сесії». Пізніше, за п’ять днів до сесії, на сайті публікується повідомлення про сесію із доданим проектом порядку денного. Проекти рішень, які вносяться до порядку денного, публікуються попередньо на сайті в розділі «Сесія/Проекти рішень сесії», деякі з них у термін коротший ніж за 20 днів.

В Тернопільській міській раді діє електронна система голосування «Віче». Інформацію про реєстрацію депутатів на пленарних засіданнях можна знайти лише у протоколах сесій, які оприлюднюються в розділі «Сесія/Протоколи сесії». Результати поіменного голосування по кожному питанню порядку денного засідання стають доступними у той же день, їх у вигляді заархівованих текстових файлів можна скачати у розділі «Сесія/Поіменне голосування депутатів Тернопільської міської ради сьомого скликання».

Аудіо трансляція пленарних засідань сесії міської ради ведеться перед її будівлею (вул. Листопадова,5), а відеотрансляція – на офіційній сторінці ради в соціальній мережі Facebook. Відео або аудіозаписи всіх засідань можна знайти на сайті у розділі «Сесія/Відео та аудіоархів трансляцій сесій Тернопільської міської ради».

На 31 сесії Тернопільської міської ради сьомого скликання у грудні 2018 року міська рада прийняла Кодекс етики. У ньому визначено процедуру врегулювання конфлікту інтересів. Проаналізувавши протоколи пленарних засідань сесії, виявлено, що серед депутатів ради існує практика повідомляють про конфлікт при розгляді певних питань порядку денного.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?100%

(Українська) Усі рішення, які прийняті на пленарних засіданнях міської ради оприлюднюються на сайті у розділі «Сесія/Рішення сесії» не пізніше ніж за тиждень. Також в розділі «Сесія/Протоколи сесії» можна знайти та скачати у текстовому файлі усі протоколи сесій.

У розділі «Сесія/Протоколи, висновки, рекомендації, графіки проведення засідань та звіти про діяльність постійних комісій» у вкладках із назвами депутатських комісій оприлюднені протоколи їхніх засідань.

З жовтня 2018 року на сайті в розділі «Депутати/Депутатські запити» публікуються запити депутатів міської ради.

Поряд з тим, на сайті ради немає інформації про діяльність депутатських фондів.

Openness?

CITY MAYOR65%

Public Participation?65%

(Українська) Відповідно до графіку оприлюдненого на сайті ради, міський голова Тернополя двічі на місяць (перший та третій вівторок) проводить особистий прийом громадян і виділяє на нього зазвичай 6-7 год щомісячно. Щоб потрапити на таку зустріч потрібно попередньо записатись та повідомити її мету, спершу громадянин зустрічається із профільним заступником міського голови, але якщо його питання таким чином не було вирішено, то назначається особиста зустріч із міським головою. Як і у попередні роки позитивною залишається практика особистого об’їзду міським головою дворів, де проводяться ремонтні роботи. Під час таких поїздок мешканці мають можливість особисто поспілкуватися з мером та висловити свої зауваження або пропозиції. У головній будівлі Тернопільської міської ради (вул. Листопадова 5) облаштовано пандус до вхідних дверей, але щоб потрапити у хол та кабінети потрібно подолати ще сходи, які не облаштовані для людей з інвалідністю.

У соціальні мережі Facebook є профіль, а також публічна сторінка Сергія Надала, які систематично оновлюються. Для оперативного звернення громадян функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» – 15-80 та 068-351-57-10.

Протягом 2018 року міський голова Тернополя ініціював декілька громадських обговорень, наприклад:

  • Громадське обговорення щодо присвоєння назви скверу між вулицями Иедовою та Танцорова.
  • Громадське обговорення щодо присвоєння Тернопільській школі №20 імені Ркслана Муляра.
  • Бюджетні слухання в місті Тернополі.
  • Громадські слухання щодо внесення змін у Правила благоустрою.

На офіційному сайті ради створено окремий розділ «Громадянам/Звернення та прийом громадян» де детально описано порядок такої процедури. Крім цього тепер є можливість подати електронне звернення за допомогою онлайн-форми.

При міському голові створено декілька робочих груп з метою підготовки різноманітних ініціатив, але в офіційних джерелах дуже мало інформації про їхні напрацювання.

На сайті міської ради у розділі «Участь громадськості/Інститутам громадянського суспільства» зазначено відповідні управління до яких інститути громадянського суспільства можуть звертатись щодо співпраці. Крім того, відповідно до Положення про управління у справах сім’ї, молодіжної політики та спорту до його функцій належить співпраця з молодіжними, дитячими, спортивними та іншими громадськими організаціями.

EXECUTIVE BODIES72%

Public Participation?60%

(Українська) Відповідно до до п.4.12. Регламенту виконавчого комітету Тернопільської міської ради сьомого скликання:“На засідання виконавчого комітету запрошуються: керівники відділів, управлінь, інших виконавчих органів міської ради,  підприємств, організацій та установ міста відповідно до внесених на розгляд питань. У засіданні можуть брати участь голови постійних депутатських комісій та депутати міської ради, представники засобів масової інформації, громадяни”. Лише у центральній будівлі Тернопільської міської ради (вул. Листопадова 5) є охоронець, який запитує відвідувачів куди вони прямують, турнікет уже не працює.

Порядок ініціювання, організації та проведення громадських слухань визначається «Положенням про громадські слухання в Тернопільській міській територіальній громаді», що є не від’ємною частиною Статуту територіальної громади Тернополя.  (Додаток 5). Повідомлення про проведення громадських слухань, зазвичай, публікуються менше ніж за тиждень до їх проведення. На сайті ради є розділ «Участь громадськості/Громадські обговорення, слухання, місцеві ініціативи» щодо оприлюднено усю інформацію щодо згаданих інструментів участі громадськості.

Протягом 2018 року виконавчим комітетом Тернопільської міської ради приймалось рішення «Про затвердження складу експертних рад з відповідних напрямків» №643 від 22 серпня 2018 року.

Access to Public Information?68%

(Українська) На офіційному веб-сайті Тернопільської міської ради є розділ «Публічна інформація/Доступ до публічної інформації». Тут є онлайн-форма для подачі електронного запиту та звернення, зразки для подання запиту на інформацію від різних суб’єктів. На веб-сайті ради оприлюднений порядок оскарження рішень (дій чи бездіяльності) розпорядників інформації. Система навігації на сайті ради є достатньо зручною, веб-сторінка не перевантажена текстовою та мультимедійною інформацією, але для людей з інвалідністю по зору є можливість лише збільшити шрифт офіційних документів.

Запит на інформацію можна подати всіма можливими способами: поштою, електронним листом, факсом, через телефон, усно. Також на сайті є спеціальна онлайн-форма для подання запиту на інформацію. Більшість відповідей на інформаційні запити було отримано протягом п’яти робочих днів, або 20( впродовж п’яти днів надійшло повідомлення про продовження термінів його розгляду), але декілька відповідей надішли із запізнанням або були неповними. На час проведення дослідження у будівлі міської ради, де знаходиться відділ звернень та контролю документообігу проводився ремонт, тому не було комфортних умов при роботі із документами. Міською радою визначено розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше ніж 10 сторінок, який становить 0,1 % розміру мінімальної заробітної плати і таким чином не перевищує встановлених законом рамок.

На сайті ради є рубрика із «поширеними питаннями». 

У Тернопільській міській раді наразі не функціоную окремий портал відкритих даних, але є розділ з інформацією про набори таких даних, які в більшості випадків публікуються у форматі  JSON та CSV.

Administrative Services?88%

(Українська) В місті Тернополі створено та діє Центр надання адміністративних послуг. ЦНАП має функціонуючий веб-сайт, що містить інформацію про порядок надання відповідних АП, режим доступу до приміщення, де здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування. На сайті ЦНАП є інформація про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, але немає інформації про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки.  Прийом громадян здійснюється шість днів на тиждень, але лише одного дня прийом громадян здійснюється до 20,00 год. Громадяни мають можливість записатися в електронну чергу, функціонує «Кабінет мешканця». Бланки для заповнення з метою отримання адміністративних послуг можна отримати безпосередньо в адміністратора, також існує можливість отримати інформацію про послуги за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку).

У приміщенні ЦНАП облаштовані скриньки для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг. Щодо надання безоплатної первинної правової допомоги, то складено графік, відповідно до якого юристи міської ради приймають громадян.

DEPUTIES57%

Public Participation?57%

(Українська) У статуті територіальної громади роз’яснено, що члени міської громади мають право бути присутніми на відкритих засіданнях міської ради та виконавчого комітету при обговоренні питань у зв’язку з розробкою планів соціально-економічного розвитку міста, проекту бюджету, проектів міських програм та інших рішень, що представляють суспільний інтерес загальноміського значення, а також при розгляді питань, що стосуються особисто цих осіб. Далі йдеться, що особи, які виявили бажання відвідати сесію міської ради не пізніше, ніж за два дні до засідання подають заяви. У статуті вказано, що у разі, якщо кількість поданих заяв перевищує кількість сидячих місць, то до зали засідань проходять ті члени міської громади, які подали заяву раніше. Також у регламенті сесії міської ради зазначено, що громадяни допускаються в зал засідань за попереднім записом при наявності вільних місць та умов, що забезпечують нормальну діяльність міської ради, а заявки подаються міському голові не пізніше, ніж за день до початку засідання. 

Перед будівлею міської ради оснащені два пандуси, але у холі є ще сходи, а засідання сесії відбувається на другому поверсі. Зазвичай всередині приміщення пересуватися людям з інвалідністю допомагає охоронець.

Процедура, яка дозволяє мешканцям виступати на пленарних засіданнях міської ради не зрозуміла. У регламенті зазначено, що за рішенням ради, право на виступ надається й іншим особам, присутнім на пленарному засіданні, а час і тривалість їх виступу встановлюється радою.

Аналогічно, не до кінця є зрозумілою процедура, яка регулює доступ громадян до засідань депутатських комісій. У статуті територіальної громади вказано, що члени громади можуть брати участь у роботі колегіальних органів місцевого самоврядування (засіданнях постійних комісій) в порядку, визначеному відповідним регламентом або положенням. У регламенті, в свою чергу, йдеться, що усі засідання ради, її виконкому та виконавчих органів є відкритими, окрім засідань чи розгляду окремих питань, закритий розгляд яких передбачено законом.

Не усі депутати міської ради особисто проводять регулярний прийом громадян. Такий висновок слідує із проведеного дослідження. Представники ОПОРИ одноразово відвідали понад дві третіх адрес, де, відповідно до інформації у профайлах депутатів, знаходяться їхні приймальні, у години прийому громадян. У підсумку, 13% депутатів приймали особисто,у 20% випадків прийом здійснювали їхні помічники, а у решті 67% випадків приймальні були закриті (одну приймальню за вказаною адресою не вдалося знайти).

Порядок проведення громадських слухань, місцевої ініціативи, загальних зборів громадян врегульовані у додатках до Статуту територіальної громади, їх можна знайти та скачати в розділі «Публічна інформація/Статут Тернопільської міської територіальної громади». 

До консультативно-дорадчих органів Тернопільської міської ради належать експертні ради та молодіжна міська рада. Порядок їхнього утворення та функціонування врегульовано відповідними окремими положеннями ради, які опубліковані у розділі «Участь громадськості/Консультативні та дорадчі органи».

Депутати міської ради на засіданнях ради не розглядають електронних петицій, оскільки це не передбачено у положенні про порядок розгляду електронної петиції, адресованої Тернопільській міській раді. Там зазначено, що відповідний структурний підрозділ виконавчого органу Тернопільської міської ради впродовж п’яти робочих днів з дня надходження до нього доручення міського голови щодо розгляду електронної петиції надає свої пропозиції стосовно підтримки або непідтримки та готує відповідний проект рішення на засідання виконавчого комітету.

Протягом 2018 року два громадських слухання були ініційовані депутатами міської ради Петром Поврозником та Наталією Шоломейчук.

Accountability?

CITY MAYOR81%

Financial Resources of Municipality?100%

(Українська) На веб-сайті ради доступний затверджений радою річний звіт про виконання бюджету за 2018 рік, з ним можна ознайомитись за посиланням.  Інформація про використання публічних коштів розміщена на Єдиному веб-порталі. Така практика діє уже не один рік і дає можливість задовольнити публічний інтерес щодо процесів контролю, утворення, розподілу та використання публічних коштів, розпорядником яких є Тернопільська міська рада. Крім цього тепер на сайті міської ради створено розділ «Податки і збори Тернополя» де опубліковано Рішення «Про місцеві податки та збори на 2018 рік», а також вказано їх розмір.

Report on the City Mayor’s Performance?78%

(Українська) Інформація про виконання програми соціального, економічного та культурного розвитку публікується на сайті Тернопільської міської ради, відомості щодо фінансування заходів галузевих програм м. Тернополя за 2018 рік також представлені для ознайомлення.

22 лютого 2019 року сесія Тернопільської міської ради взяла до відома звіт щодо здійснення Тернопільською міською радою та її виконавчим комітетом державної регуляторної політики у 2018 році.

1 грудня 2018 року у ПК «Березіль» Сергій Надал публічно прозвітував перед територіальною громадою про рік своєї роботи, також щорічний  короткий звіт опубліковано на окремому порталі http://zvit.nadal.te.ua/. Детальну процедуру звітування міського голови врегульовано в Статуті територіальної громади міста Тернополя.

EXECUTIVE BODIES72%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?74%

(Українська) Більшість керівників управлінь та відділів одноразово звітували перед територіальною громадою за рік своєї роботи (грудень 2018 р). Річні звіти виконавчих органів оприлюднені на сайті ради у відповідних профайлах. Повідомлення про місце та час звітування виконавчих органів на веб-сторінці ради було опубліковане заздалегідь. Інформація про виконання основних заходів щодо виконання Програми економічного та соціального розвитку м. Тернополя за 2018 рік опублікована на сайті ради. Також оприлюднюються проміжні та заключні звіти про хід виконання цільових програм в поточному році.  Крім того, виконавчі органи подають раді звіти про Стан оренди та хід приватизації об’єктів комунальної власності міста, із цим документом можна ознайомитись у додатку до відповідного рішення сесії. Звіти щодо розгляду запитів на публічну інформацію опубліковані за перші три квартали 2018 року та взагальному за весь рік, вказано, яку кількість запитів опрацьовано від юридичних та фізичних осіб та яких галузей господарювання вони стосувались.

Financial Resources of Municipality?63%

(Українська) На сайті ради оприлюднено детальну інформацію про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету, а також розміщено щоквартальні звіти про виконання місцевого бюджету. Водночас на ресурсі відсутня інформація про фінансові ресурси (структуру та обсяг видатків місцевого бюджету, порядок та механізми їх витрачання), які витрачаються на забезпечення діяльності органу місцевого самоврядування і, зокрема, на виконавчі органи.

7 березня 2019 року відбулось публічне представлення інформації про виконання бюджету за 2018 рік, протокол цього представлення також опубліковано на сайті. Лише третина суб’єктів господарювання комунальної власності опублікували свою річну фінзвітність на сайті ради.

Відомості про лікарські засоби/препарати, придбані за бюджетні кошти, відомості про розподілення таких ліків між закладами охорони здоров’я та їх залишки в кожному з них опубліковані у форматі відкритих даних.

Regulatory Policy?100%

(Українська) Усі звіти про відстеження результативності регуляторних актів публікуються на веб-сайті ради у розділі «Регуляторна політика».

DEPUTIES63%

Reporting on Performance Results?63%

(Українська) На веб ресурсі ради у розділі «Сесія/Протоколи, висновки, рекомендації, графіки проведення засідань та звіти про діяльність постійних комісій», відкривши вкладку із назвою конкретної комісії, можна у текстовому файлі скачати звіт цієї комісії за 2018 рік. У статуті територіальної громади вказано, що постійні комісії є підзвітними міській раді та відповідальними перед нею. Сама процедура звітування не визначена. У протоколах пленарних засідань за 2018 рік немає згадок про звітування депутатських комісій.

Поряд з тим, процедура звітування депутатів міської ради є описана у «Статуті територіальної громади». У ньому йдеться, що депутат міської ради не рідше одного разу на рік зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями, а не пізніш як за сім днів він повинен повідомити виборців про час і місце проведення звіту.

На сайті ради у розділі «Депутати/Графік звітування депутатів» опублікований відповідний графік. Згідно з ним кожен з депутатів ради повинен був провести один звіт про діяльність у 2018 році перед виборцями свого округу. Цей графік був затверджений рішенням міської ради від 22 листопада 2018 року. Також одним із пунктів цього рішення було зобов’язання депутатів ради у п’ятиденний термін після проведення звіту перед громадою надіслати його у відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації для оприлюднення на офіційному сайті Тернопільської міської ради.

Також у статуті Територіальної громади вказано, що депутат міської ради інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення його звіту, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв’язку з його депутатською діяльністю, а звіти і зустрічі депутатів міської ради з виборцями висвітлюються засобами масової інформації та опубліковуються на офіційному сайті міської ради.

Пресслужба міської ради у відповідь на запит ОПОРИ повідомила, що жодних письмових повідомлень від депутатів із зазначенням результатів обговорень їхніх звітів, зауважень та пропозицій виборців на адресу ради не надходило, але були усні повідомлення. На сайті ради оприлюднено лише шість (14%) звітів про депутатську діяльність за 2018 рік. Вони відповідно додані у профайли депутатів Тараса Білана, Галини Гевко, Петра Поврозника, Ліни Прокопів, Олега Шморгая і Оксани Яциковської.

У статуті територіальної громади зазначено, що звіт депутата міської ради повинен містити відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу. Опрацювавши опубліковані на сайті ради звіти, можна зробити висновок, що не всі депутати дотримуються описаних статутом вимог. 

На сайті ради нема жодної інформації про наявність та обсяг депутатських фондів. 

Comments are closed.