Rating of Ужгород 2015:

42%

Publicity Index

41%

City Mayor publicity

51%

Executive bodies publicity

35%

Publicity of council deputies

Summary:

Transparency?

CITY MAYOR48%

Information on the On City Mayor and His Activities?76%

(Українська)

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Міський голова” розміщена в більшій мірі вичерпна інформація про голову міської ради Віктора Погорелова. Зокрема, розміщена фотографія, коротка біографія, інформація про освіту, досвід роботи, а також інформація про сімейний стан та отримані державні нагороди. Водночас у цій інформаційній довідці не вказана партійна приналежність міського голови, а також не згаданий факт про судимість Віктора Погорелова, який мав місце у його біографії.

Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови Ужгорода оприлюднена у газеті “Вісті Ужгородщини” (№15 від 25.04.2015 року) і доступна на веб-сторінці ради у розділі “Декларації про доходи”. Декларація містить усі відомості про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру міського голови Віктора Погорелова та членів його сім’ї.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради наявна інформація про місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку, адресу електронної пошти. Остання – umr@rada-uzhgorod.gov.ua – використовується як загальна електронна пошта міськради, а не персонально Ужгородського міського голови.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради та на дошці оголошень наявна інформація про графік прийому громадян, зокрема вказується час та місце проведення. Детально розписаний графік, зокрема – коли проводиться прийом громадян, а коли керівників підприємств, бюджетних установ, громадських організацій. Щодо процедури запису, то у розділі “Міський голова” лише вказано телефон приймальні. Водночас на офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради періодично з’являються анонси про прийом міського голови і зазначається, куди телефонувати для довідок. Інформується, що запис на прийом проводиться безпосередньо в день прийому з 08.00 до 09.00. Після запису на прийом до міського голови формується «жива черга».

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради дуже коротко описано перелік повноважень міського голови. Зокрема, є тільки посилання на статтю 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також зазначено, що міський голова несе персональну відповідальність за реалізацію Законів України, актів Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та відповідних органів виконавчої влади на території міста. Більш детально про повноваження міського голови розписано у розпорядженні міського голови №141 від 10.04.2015 року “Про функціональні повноваження міського голови, секретаря ради, першого заступника міського голови, заступників міського голови та керуючого справами виконкому“. Документ опубліковано у розділі “Розпорядження мера”, однак користувачеві його важко знайти, якщо не знати про існування цього документа, його номеру чи дати прийняття.

У структурі Ужгородської міської ради нема окремого підрозділу, який відповідає за висвітлення діяльності міського голови. Частково цю функцію виконує Відділ внутрішньої політики організаційної роботи та зв’язків з громадськістю.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?48%

(Українська)

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради повністю відсутня інформація про помічників та радників міського голови Ужгорода Віктора Погорелова. В Ужгородській міській раді повідомили, що станом на 04 липня 2015 року посада штатного радника міського голови вакантна. Радниками міського голови на громадських засадах прийняті 19 людей.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Структура органів міської влади” є інформація про працівників міської ради та виконкому – їх посади, номери кабінетів та службові номери телефонів, графік прийому громадян. Втім така інформація регулярно не оновлюється. Наприклад, станом на серпень 2015 року посаду в.о.керівника начальника управління містобудування та архітектури займав Михайло Івегеш, тоді як на сайті вказано, що посада без керівника, а сам Михайло Івегеш вказаний як начальник служби містобудівного кадастру; посаду заступника начальника відділу муніципальної поліції та правопорядку займала Лариса Подоляк, тоді як на сайті про цю посаду взагалі не вказано; у відділі внутрішньої політики є лише одна посада головного спеціаліста, тоді як на сайті вказано що є дві посади і одну з них займає Тетяна Пришляк тощо.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради відсутній розділ “Вакансії”, у якому б користувачі могли знайти вичерпну інформацію про порядок та умови проходження конкурсів на вакантні посади. Водночас на веб-сайті Ужгородської міської ради створений окремий розділ “Аукціони, тендери, конкурси”, у якому є підрозділ “Конкурси”. Тут інформація про актуальні вакансії розміщується разом з інформацією про інші заходи конкурсного характеру на кшталт: конкурсу ескізного проекту облаштування скверу; конкурсу реконструкції військового кладовища; конкурсу відбору кандидатів до Президентського кадрового резерву, конкурсу щодо встановлення систем GPS на міських маршрутах тощо. Відтак інформація про актуальні вакансії губиться серед оголошень іншої тематики. Як з’ясувалося у результаті моніторингу, на веб-сайті Ужгородської міської ради у підрозділі “Конкурси” наявна не уся інформація про оголошення про вакантні посади. Зокрема, у розділі повністю відсутня інформації про актуальні вакансії станом на 04 серпня 2015 року – “головний спеціаліст відділу охорони здоров’я”; “заступник начальника відділу доходів бюджету фінансового управління”; “головний спеціаліст відділу інвестицій, інновацій, розвитку та туризму”; “головний спеціаліст-головний бухгалтер Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді”; “адміністратор відділу надання адміністративних послуг центру надання адміністративних послуг”. Інформація про ці вакансії була опублікована тільки у муніципальній газеті “Ужгород”.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?28%

(Українська)

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради розміщений документ – “Стратегія розвитку міста Ужгород до 2015 року“, затверджений рішенням Ужгородської міської ради №781 від 23 грудня 2005 року. Документ містить 102 сторінки друкованого тексту; містить 8 розділів; окремі розділи детально розбиті на підрозділи.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради не оприлюднено чинного Генерального плану міста. Водночас на веб-сайті є окремий розділ “Генеральний план міста. Внесення змін 2015“. У цьому розділі є документ, у якому зазначається – Проект внесення змін до Генплану. В Управлінні містобудування та архітектури запевняють, що даний документ і є чинним Генпланом міста. Однак у цьому не можна бути впевненим, оскільки на документі написано, як уже згадано, що це – проект внесення змін до Генплану.

Графічна та описова частина Генерального плану міста Ужгород не розміщені у вільному доступі, зокрема їх нема у приміщенні Ужгородської міської ради у загальнодоступному місці. При цьому, згідно з інформації, яку надано в управлінні містобудування та архітектури Ужгородської міської ради, Генеральний план Ужгорода (графічна та текстова частина) не містять інформації з обмеженим доступом.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради наявний окремий розділ – “Міський бюджет“, в якому опубліковано рішення №1617 від 14 січня 2015 року із додатками, яким затверджено бюджет міста на 2015 рік. Водночас ця редакція бюджету не є актуальною, оскільки було прийнято ряд рішень щодо внесення змін до бюджету.

У розділі “Міський бюджет” є інформація про більшість рішень з додатками, згідно з якими до редакції бюджету міста Ужгорода були внесені зміни, а саме – №1639 від 19 лютого 2015 року; №1678 від 9 квітня 2015 року; №1746 від 9 липня 2015 року. Водночас у цьому розділі не опубліковано два рішення, згідно з якими вносилися зміни до редакції бюджету – №1715 від 19 червня 2015 року та №1764 від 31 липня 2015 року. Ці рішення опубліковані на веб-сайті міськради у загальному переліку рішень. Відтак користувачеві їх часозатратно знайти, особливо, якщо не знати про існування таких рішень, їх номеру чи дати прийняття. Для того, аби знайти документ, необхідно моніторити усі рішення, прийняті цього року.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Міський бюджет” відсутній документ із єдиною, актуальною редакцією бюджету міста із врахуванням усіх змін до документу.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради відсутній окремий розділ про “Програму соціально-економічного розвитку міста”. Водночас документ, а також усі зміни редакцій до нього можна знайти у загальному переліку рішень міської ради.

Так, 19 грудня 2014 року прийнято рішення №1581 “Про Програму економічного і соціального розвитку м. Ужгорода на 2015 рік та основні напрямки розвитку на 2016 і 2017 роки”, однак пізніше до цього документу було внесено ряд змін1. Наявна інформація показує, що в Ужгороді зміни до Програми економічного і соціального розвитку міста відбуваються практично на кожному засіданні депутатів. Це свідчить про суто “технічний” зміст документу, який щоразу корегується, відтак є формальним, а не таким, що реально показує громаді на конкретний план покращення економічного та соціального розвитку міста.

У рішенні №1581 “Про Програму економічного і соціального розвитку м. Ужгорода на 2015 рік та основні напрямки розвитку на 2016 і 2017 роки” розміщено прогноз соціально-економічного розвитку міста на два роки.

В Ужгородській міській раді не запроваджена система управління якістю ISO і таке питання наразі не розглядається.

Regulatory Documents of Municipality?58%

(Українська)

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради в окремому розділі – “Статут тер.громади” оприлюднено Статут територіальної громади, а також два рішення Ужгородської міської ради, згідно з якими до Статуту внесено зміни щодо процедур громадських ініціатив та громадських слухань.

У період із 01 по 31 липня 2015 року міський голова Ужгорода видав 40 розпоряджень – №261-301. Із них на офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у підрозділі “Розпорядження мера” більшість документів – 27 — оприлюднено, 13 розпоряджень не оприлюднено. Зокрема, не оприлюднено розпоряджень щодо надання відпусток та відкликання з відпусток, надання відрядження, звільнення з роботи керівників комунальних підприємств міськради; закріплення службових автомобілів; перевірку у міській поліклініці. У підрозділі “Розпорядження мера” не вказується часу публікації конкретного документу. Таким чином достовірно встановити час між моментом прийняття розпорядження і його публікацією на веб-сайті користувачеві неможливо. Враховуючи, що більшість нормативно-правових актів Ужгородської міської ради оприлюднюються вчасно, можна зробити висновок, що і розпорядження міського голови публікуються або вчасно, або із незначним запізненням.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради не забезпечено можливість пошуку документів. Користувач повинен їх шукати самостійно у відповідних розділах або підрозділах сайту. Це унеможливлює швидкий пошук конкретної інформації на веб-сайті.

На виконання Закону України “Про доступ до публічної інформації” прийнято рішення міськвиконкому №268 від 20.07.11 “Про порядок забезпечення доступу до публічної інформації“, згідно з яким затверджено Положення – “Про порядок забезпечення доступу до публічної інформації в Ужгородській міській раді та її виконавчих органах”. Згідно з документом, усі інформаційні запити, що надходять до міської ради чи її виконавчих органів, приймаються, реєструються та обліковуються загальним відділом. Водночас дане рішення міськвиконкому застаріле, оскільки Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю ліквідований. Його функції щодо розміщення публічної інформації на офіційному веб-сайті Ужгородської міськради виконує Відділ внутрішньої політики організаційної роботи та зв’язків з громадськістю. При цьому відповідних змін у Положенні не зроблено.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради є окремий розділ “Доступ до публічної інформації“, де є вичерпна інформація про підрозділ та відповідальну особу для забезпечення доступу до публічної інформації. Зокрема, тут вказано Положення про порядок забезпечення доступу до інформації; надано перелік способів оформлення інформаційного запиту; подано зразок запиту тощо.

EXECUTIVE BODIES50%

Information on Executive Bodies and Their Heads?53%

(Українська)

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради в розділі “Структура органів міської влади” є підрозділ “Управління та відділи“. Тут можна знайти вичерпну інформацію про структуру виконавчих органів Ужгородської міської ради, інформацію про керівників управлінь та відділів, їх службові номери телефонів, графік прийому громадян. У цьому ж розділі – інформація про структуру та персональний склад виконавчих органів Ужгородської міської ради. Тут можна побачити інформацію про керівників виконавчих органів, а саме – П.І.Б., службові номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, графік прийому громадян. Водночас у підрозділі відсутня інформація про біографічні дані керівників виконавчих органів, досвід роботи, їх фотографії тощо.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Структура органів міської влади” – підрозділі “Заступники міського голови” вказана вичерпна інформація – фотографія, коротка біографічна довідка, час прийому, службовий номер телефону, сфера відповідальності – лише про двох заступників міського голови: Ярослава Шафаря та Володимира Фленька. Щодо першого заступника міського голови Івана Волошина та заступника міського голови Ольги Травіної, то на веб-сайті вказана лише інформація про їх посаду та П.І.Б. Вказано інформацію про номери засобів зв’язку лише одного заступника міського голови – Володимира Фленька. Не вказано службові номери телефонів заступника міського голови Ярослава Шафаря (лише номер кабінету, де ведеться прийом), заступника міського голови Ольги Травіної, першого заступника міського голови Івана Волошина.

Декларації про майно, доходи і витрати заступників міського голови Ужгорода за 2014 рік оприлюднені у газеті “Вісті Ужгородщини” №15 від 25 квітня 2015 року. Документи містять вичерпну інформацію про декларантів та членів їх родин. Також ці декларації оприлюднені на офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Декларації про доходи“: першого заступника міського голови Івана Волошина, заступника міського голови Ярослава Шафаря, заступника міського голови Ольги Травіної, заступника міського голови Володимира Фленька.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради відсутня інформація про повноваження виконавчих органів; відсутня інформація про процедуру запису на прийом до керівників виконавчих органів.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради відсутня інформація про перелік комунальних підприємств, що належать до сфери управління виконавчих органів. На веб-сайті міськради є розділ “Контактні телефони приватних та комунальних служб міста, диспетчерських служб“, де користувач може частково дізнатися інформацію про 10 муніципальних підприємств, зокрема – їх керівників, адресу розташування та телефони. Однак контент даного розділу покликаний інформувати про те, куди звертатися у випадку аварійних ситуацій. Даний розділ не містить вичерпної інформації про усі муніципальні підприємства Ужгородської міської ради та сферу їх відповідальності. Зокрема, у даному розділі повністю відсутня інформація про існування КП “Архітектурно-планувальне бюро”; КП “КАТП-072801”; КП “Лікарняна аптека”; КП “Парк культури і відпочинку “Боздоський”; КП “Служба пасажирських перевезень”; КП “Ужгородпарквідео”; КП “Ужгородська міська друкарня”; КП “Редакція газети “Ужгород”.

Також на офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради повністю відсутня інформація про установи і заклади соціальної сфери, що належать до сфери управління виконавчих органів Ужгородської міської ради.

Information on the City Council Executive Committee?63%

(Українська)

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Структура органів міської влади” – підрозділі “Керуючий справами виконкому” є інформація про керуючого справами виконкому Даніеллу Геворкян – П.І.Б., фотографія, коротка біографічна довідка, службовий номер телефону, графік прийому, номер кабінету прийому. Водночас не вказано електронну пошту керуючого справами виконкому.

У розділі “Структура органів міської влади” – підрозділі “Виконавчий комітет” є перелік членів виконкому, однак немає ні фотографій цих осіб, ні інформації про їх біографії, партійну приналежність, громадську діяльність тощо. Так само на веб-сайті відсутня інформація про повноваження виконавчого комітету.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради інформація про час та місце засідання виконавчого комітету оприлюднюється, як правило, за 5 днів до засідання. Наприклад, інформація про засідання виконавчого комітету 08 липня 2015 року була опублікована на веб-сайті 03 липня 2015 року; інформація про засідання 15 липня 2015 року була опублікована 10 липня 2015 року; інформація про засідання 22 липня 2015 року була опублікована 17 липня 2015 року.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?50%

(Українська)

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Нормативно-правові акти” підрозділі “Рішення виконкому” наявна інформація про усі прийняті рішення виконкому. Водночас незручність для користувача полягає у тому, що ці рішення не подані хронологічно до дати їх прийняття або ж їх порядкового номеру. У муніципальній газеті “Ужгород” друкується лише частина нормативно-правових актів виконавчого комітету, як правило тих, що стосуються тарифів на комунальні послуги, проїзд у міському транспорті; послуги, що надаються бюджетними установами тощо. Абсолютна більшість нормативно-правових актів публікуються лише на офіційному веб-сайті міськради.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради інформація про час та місце засідання виконавчого комітету оприлюднюється, як правило, за 5 днів до засідання. У цій інформації подається проект порядку денного та проекти рішень, які заплановано розглянути.

На веб-сайті у розділі “Нормативно-правові акти” підрозділі “Рішення виконкому” більшість рішень оприлюднюються вчасно або ж і з незначним запізненням.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Нормативно-правові акти” — підрозділі “Регуляторні акти” відсутній план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів. Водночас такий план на веб-сайті міськради оприлюднений у вигляді рішення міськради №1623 від 19 лютого 2015 року. Це рішення знаходиться у загальному переліку рішень міськради, користувачеві його складно і часозатратно знайти. Крім того, зафіксовано щонайменше одне рішення міськради – №1666 від 9 квітня, згідно з яким до річного плану регуляторних актів внесено зміни. Документу із зведеною редакцією з урахуванням усіх змін на веб-сайті міськради не існує.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради оприлюднюються проекти регуляторних актів – у розділі “Нормативно-правові акти”, підрозділі “Регуляторні акти“. Повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів оприлюднюються на офіційному веб-сайті міськради. У повідомлені міститься інформація про спосіб оприлюднення регуляторного акту, строк і спосіб розгляду зауважень і пропозицій. Наприклад, 13 березня 2015 року на веб-сайті міськради опубліковано повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акту “Про тарифи на міські пасажирські перевезення”; 13 липня 2015 року на веб-сайті міськради опубліковано повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акту “Про зміни до Порядку розміщення зовнішньої реклами у м. Ужгород”.

Повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів на веб-сайті міськради, як правило, з’являються у день оприлюднення проекту регуляторного акту або пізніше, але не пізніше 5 робочих днів від дня оприлюднення проекту. Наприклад, проект регуляторного акту “Про справляння в м. Ужгород місцевих податків і зборів” оприлюднено 8 травня 2015 року, повідомлення про це на веб-сайті міськради з’явилося того ж дня; проект регуляторного акту “Про тарифи на послуги з вивезення та захоронення твердих побутових відходів” оприлюднено 18 травня 2015 року, повідомлення про це на веб-сайті міськради з’явилося 20 травня 2015 року; проект регуляторного акту “Про зміни до Порядку розміщення зовнішньої реклами у м. Ужгород” оприлюднено 13 серпня 2015 року, повідомлення про це на веб-сайті міськради з’явилося того ж дня.

Прийняті регуляторні акти в період із січня по липень 2015 року опубліковані на веб-сайті Ужгородської міської ради, водночас їх не оприлюднено у друкованих ЗМІ.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Аукціони, тендери, конкурси” підрозділі “Аукціони” наявна інформація про річний план закупівель на 2015 рік виконавчого комітету Ужгородської міської ради, його окремих структурних підрозділів, а також підпорядкованих структур, які є окремими юридичними особами.

Інформація про усі комунальні підприємства та вартість їх послуг для споживачів на офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради повністю відсутня.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради є окремий розділ “Субсидії“, де розміщена інформація лише про порядок призначення субсидій на житлово-комунальні послуги. Інша інформація про наявні пільги для різних категорій населення на веб-сайті відсутня.

Ужгородська міська рада прийняла п’ять програм щодо соціального захисту населення, а саме: “Програма діяльності медико-соціального реабілітаційного центру “Дорога життя” на 2015 рік”; “Програма фінансування видатків на житлово-комунальні послуги Почесним громадянам м. Ужгорода та делегатам І з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України на 2015 рік”; “Програма підтримки діяльності громадських організацій міста соціального спрямування на 2015 рік”; “Програма додаткових гарантій соціального захисту громадян у 2015 році”. Остання передбачає різноманітні пільги або ж фінансову допомогу для учасників АТО; надання разової матеріальної допомоги на лікування батькам онкохворих дітей; поштові витрати, закупівля продуктових наборів для малозабезпечених, інвалідів та одиноких громадян похилого віку тощо. Водночас на веб-сайті міськради відсутня інформація про порядок призначення пільг в рамках цих Програм; в окремому розділі відсутній перелік цих Програм. Рішення про затвердження цих Програмам опубліковані лише у загальному переліку прийнятих рішень Ужгородської міської ради, відтак користувачеві їх складно і часозатратно знайти.

На веб-сайті Ужгородської міської ради відсутня інформація про перелік комунальних послуг для споживачів та формулу розрахунку щодо тарифу на ці комунальні послуги.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради відсутній окремий розділ про “Програму соціально-економічного розвитку міста”. Водночас документ, а також усі зміни редакцій до нього можна знайти у підрозділі “Рішення сесій міської ради” при умові моніторингу усіх прийнятих рішень міськради. В оприлюднених на офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради рішеннях щодо Програми соціально економічного розвитку міста містяться усі необхідні додатки.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Про виконання цільових програм” відсутня актуальна інформація про чинні цільові програми, які фінансуються із місцевого бюджету. Водночас такі цільові програми оприлюднені на веб-сайті у вигляді прийнятих рішень у загальному переліку. Промоніторивши рішення міськради, ми знайшли інформацію про ряд цільових програм1. На веб-сайті міськради також відсутня єдина, актуальна редакція цих програм із урахуванням усіх змін та редакцій.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради відсутня система пошуку документів. Відтак користувачеві дуже складно знайти необхідну інформацію, якщо не знати її реквізити (наприклад, конкретний номер або дата прийняття рішення). Аби знайти конкретне рішення міськради чи виконкому, не володіючи інформацією про його номер або дату прийняття, доводиться промоніторити усі прийнятті нормативно-правові акти. Це дуже часозатратно, особливо – коли шукати рішення про цільові програми, приватизацію ділянок або муніципального майна тощо.

1“Програму імунопрофілактики населення м.Ужгорода на 2012-2014 роки”; “Програму протидії захворюванню на туберкульоз населення м.Ужгорода на 2012-2014 роки”; “Програму лікування хворих з гострим інфарктом міокарда із застосуванням тромболітичної терапії на 2012-2014 роки”; “Програму внутрішнього підеміологічного контролю закладів бюджетної сфери м.Ужгорода на 2012-2014 роки”; “Програму «Розвиток нефрологічної та гемодіалізної служби в місті на 2014-2017 роки»; “Програму медичного забезпечення ветеранів та інвалідів Великої Вітчизняної війни на 2014-2017 роки”; “Програму забезпечення пожиттєвої терапії хворих-інвалідів ендокринологічного профілю на 2014-2017 роки”; “Програму профілактики, діагностики та лікування злоякісних новоутворень у населення м.Ужгорода на 2012-2014 роки“; Програму “Питна вода міста Ужгород на 2012-2020 роки“; “Програму підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, органів самоорганізації населення та співвласників багатоповерхових будинків, які прийняли рішення про проведення капітального ремонту у місті Ужгород на 2012-2014 роки»; “Програму охорони навколишнього природного середовища на 2012-2015 роки“; “Програму розвитку інфраструктури безпеки дорожнього руху на території міста Ужгородна 2013-2015 роки“; “Програму благоустрою м. Ужгорода на 2015-2017 роки»“; “Комплексну програму відновлення історичного центру м. Ужгорода на 2015-2016 роки»; “Програму капітального ремонту житлового фонду міста Ужгород на 2015-2017 роки“; “Програму додаткових гарантій соціального захисту громадян у 2015 році“; “Програму підтримки учасників антитерористичної операції на 2015 рік“; “Програму реконструкції вуличного освітлення м. Ужгорода (ІІ черга) на 2012-2016 роки“; “Програму охорони навколишнього природного середовища на 2012-2015 роки“; “Програму капітального ремонту житлового фонду міста Ужгород на 2015-2017 роки“; “Програму профілактики, діагностики та лікування цукрового діабету у населення м.Ужгорода на 2015-2017 роки”.

Municipal Property and Land of Municipality?14%

(Українська)

Протягом року – у період із 1 липня 2014 року по 31 липня 2015 року – в Ужгородській міській раді не організовано жодного проведення земельних торгів.

В Ужгородській міській раді не надали інформації про функціонування містобудівного кадастру міста, натомість поінформували, що при управлінні містобудування та архітектури створена служба містобудівного кадастру.

DEPUTIES42%

Information on the City Council Deputies?21%

(Українська)

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради відсутня інформація про місцезнаходження, поштову адресу, офіційні веб-сайти та адреси електронної пошти депутатів міськради. Водночас у розділі “Депутатський корпус” – підрозділі “Депутати міської ради” у WORD-документі “Графік прийому виборців депутатами” вказані контактні номери телефонів та місце проведення прийому депутатами.

Також у розділі “Депутатський корпус” є така інформація: фотографія депутата; дата народження, місце роботи та посада; назва партії за списком якої обрано до ради або ж від якої обрано від округу. У підрозділі “Трибуна депутата” можна знайти короткі біографічні довідки лише 10 обранців із 60. Детальна інформація про біографію депутатів, їх партійну приналежність, сімейний стан тощо недоступна на веб-сайті міськради. Також на сайті відсутні декларації про доходи депутатів.

На офіційному веб-сайті міськради відсутня інформація про права та обов’язки депутата міської ради; не вказана актуальна інформація про графік прийому депутатами громадян.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?54%

(Українська)

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради відсутня інформація про чинний Регламент роботи міської ради, оскільки його єдиної, актуальної редакції з урахуванням усіх змін на веб-сайті немає. Водночас такий документ є загальнодоступним у загальному переліку рішень міської ради. Чинний Регламент Ужгородської міської ради містить 5 змін, які також розміщені – як окремі рішення міської ради – у загальному переліку рішень міської ради. Відтак щоб відтворити Регламент міської ради, користувачеві треба вивчити рішення №149 від 08 квітня 2011 року; рішення №552 від 20 липня 2012 року; рішення №660 від 05 жовтня 2012 року; рішення №884 від 29 березня 2013 року; рішення №1121 від 02 грудня 2013 року; рішення №1267 від 11 квітня 2014 року .

На веб-сайті ради відсутнє Положення про роботу постійних комісій Ужгородської міської ради, яке затверджено рішенням №17 від 08 листопада 2011 року. Цей документ відсутній як у загальному переліку рішень міськради, так і в окремому розділі.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Структура органів міської влади” – підрозділі “Секретар ради” міститься інформація про біографічні дані секретаря міськради Богдана Андріїва та час прийому громадян (вказаний лише день, погодинний розклад не вказаний), розміщена його фотографія. У підрозділі “Структура виконавчих органів апарату ради та виконавчого комітету Ужгородської міської ради” вказаний службовий номер телефону та номер кабінету секретаря міськради. Водночас на веб-сайті міськради відсутня інформація про повноваження секретаря міської ради. Більш детально про його повноваження розписано у розпорядженні міського голови №141 від 10.04.2015 року “Про функціональні повноваження міського голови, секретаря ради, першого заступника міського голови, заступників міського голови та керуючого справами виконкому”. Документ опублікований у розділі “Розпорядження мера”, однак користувачеві його важко знайти, якщо не знати про існування цього документа, його номеру чи дати прийняття.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Декларації про доходи” оприлюднена декларація секретаря міськради за 2014 рік, де міститься вичерпна інформація про декларанта та членів його родини.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Депутатський корпус” – підрозділі “Депутати міської ради” оприлюднена інформація про склад фракцій, депутатських груп та групу позафракційних депутатів. Однак у документі не вказано інформації про попередні переходи депутатів із фракцій до фракцій чи з груп до груп, вихід з фракцій, груп. У цьому ж підрозділі – “Депутати міської ради” оприлюднена інформація про склад постійних депутатських комісій та депутатів, які не входять до жодної комісії.

На веб-сайті відсутня інформація про графік засідання постійних депутатських комісій. На інформаційному стенді Ужгородської міської ради є така інформація, однак вона не актуальна. На практиці комісії збираються по індивідуальному графіку “по мірі необхідності”.

На веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Структура органів міської влади” – підрозділі “Управління та відділи” є інформація про П.І.Б. керівника та працівників апарату ради, їх місце знаходження, графік прийому, засоби зв’язку. Водночас немає інформації про функції апарату ради.

На веб-сайті міської ради немає карти округів та візуальної інформації про межі округів.

City Council Plenary Sessions?35%

(Українська)

У більшості випадків повідомлення про пленарні засідання сесій з’являються на офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради за 10 і більше днів. Однак зафіксовані тенденції, коли такі повідомлення публікуються всього за день до засідання1.

В Ужгородській міській раді не практикується оприлюднення порядку денного сесії в цілому – оприлюднюється лише порядок денний конкретного пленарного засідання. Це зумовлено тим, що одна сесія може складатися із ненормованої кількості пленарних засідань, які можуть тривати невизначений термін. Наприклад, 27 сесія Ужгородської міської ради відкрита першим пленарним засіданням 19 грудня 2014 року. Відтоді пройшло 9 пленарних засідань, які де-факто не пов’язані між собою, кожне пленарне засідання мало свій індивідуальний порядок денний. Деякі пленарні засідання, хоча проводилися у різні дні, мають однаковий номер (наприклад, четверте пленарне засідання, згідно з даними міськради, тривало і 09 липня 2015 року і 31 липня 2015 року). До прикладу, 09 липня на четвертому пленарному засіданні повинні були розглянути проекти №1733-1776. Коли 31 липня було продовжено четверте пленарне засідання, то того дня уже з’явилися і нові проекти рішень, які не були заплановані на 09 липня – №1780-1795. 31 серпня 2015 року оголошено чергове засідання міської ради, яке ще де-юре є складовим 27 сесії міської ради, однак де-факто там розглядаються питання, які точно не були заплановані до розгляду станом на початок сесії – 19 грудня 2015 року.

Проекти порядку денного на веб-сайті міської ради оприлюднюються із періодичністю – від одного дня до засідання до за два тижні до засідання. Протягом серпня-вересня проекти порядку денного не оприлюднюються взагалі. У Регламенті міської ради не передбачено порядку та терміни оприлюднення порядку денного. У статті 20 йдеться, що проект порядку денного надається депутатам не пізніше, як за 9 днів до відкриття чергового пленарного засідання, хоча у виняткових випадках може надаватися і в день засідання. За результатами спостереження ситуація є наступною: порядок денний засідання 19 грудня 2014 року з’явився на веб-сайті міськради 18 грудня – за день; порядок денний засідання 14 січня 2015 року взагалі не був оприлюднений на веб-сайті міськради; проект засідання 19 лютого 2015 року з’явився на веб-сайті міськради 10 лютого – за 9 днів; порядок денний засідання 09 квітня 2015 року з`явився на веб-сайті міськради 27 березня – за два тижні; порядок денний засідання 19 червня 2015 року з’явився на веб-сайті міськради 11 червня – за тиждень; порядок денний засідання 09 липня 2015 року з’явився 08 липня – за день; порядок денний засідання 31 липня 2015 року з’явився на веб-сайті міськради 30 липня – за день; порядок денний засідання 27 серпня 2015 року не було оприлюднено на веб-сайті; порядок денний засідання 11 вересня не було оприлюднено на веб-сайті.

На веб-сайті публікуються усі проекти рішень. Однак останнім часом спостерігається тенденція неоприлюднення проектів рішення на веб-сайті. Наприклад, на засіданні 11 вересня розглянуто проект рішення №1850 “Про заступника міського голови Шкирту І.І.”, який не було оприлюднено. Також на це засідання винесено 32 проекти рішень щодо приватизації об’єктів комунальної власності, проектів яких не було оприлюднено.

Зазвичай проекти рішень з’являються за 19-7 днів до засідання. Проте останнім часом – у серпні-вересні – зафіксовані випадки, коли проекти рішень з’являються за 7-3 дні, а інколи – й за день до засідання. Наприклад, проекти рішень, які були включені у порядок денний засідання 31 липня – №1784; 1785; 1786; 1787; 1788; 1789 – вперше опубліковані на веб-сайті міськради 29 липня. Деякі проекти рішень, які були включені до порядку денного засідання 11 вересня, на веб-сайті міськради були оприлюднені 10 вересня – за день до проведення засідання.

В Ужгородській міській раді працює електронна система голосування “Віче”. Однак на веб-сайті ради не висвітлюється інформація про реєстрацію депутатів на пленарних засіданнях. Інформацію про реєстрацію депутатів можна отримати через інформаційний запит. В Ужгородській міській раді система “Віче” має технічну можливість висвітлювати інформацію про список зареєстрованих у залі депутатів на табло. Однак технічні працівники з негласного погодження керівництва міської ради не виводять цю інформацію на екран після реєстрації депутатів. Як виняток – на засіданні 05 серпня 2015 року на табло було продемонстровано інформацію про присутніх у залі депутатів. На решті засідань такої інформації не показують.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради оприлюднюються поіменні результати голосування за прийняті рішення періоду із кінця 2013 року по поточний час. Водночас результати поіменних голосувань щодо неприйнятих проектів рішень не оприлюднюються на веб-сайті. Результати поіменних голосувань щодо прийнятих рішень у період із 2010 по 2013 рік надаються на інформаційний запит.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради оприлюднюються поіменні результати голосування за прийняті рішення періоду із кінця 2013 року по поточний час – роздруківка результатів поіменного голосування з’являється, як правило, через 1-3 днів після засідання. Водночас результати поіменних голосувань щодо неприйнятих проектів рішень не оприлюднюються на веб-сайті. Результати поіменних голосувань щодо прийнятих рішень у період із 2010 по 2013 рік надаються на інформаційний запит.

В Ужгородській міській раді не ведеться аудіо та відеотрансляція засідань сесій, це не передбачено Регламентом ради.

1Наприклад, повідомлення про засідання 17 сесії Ужгородської міської ради 14 січня 2015 року на веб-сайті міськради з’явилося 13 січня 2015 року – за день. Повідомлення про чергове засідання 17 сесії Ужгородської міської ради 12 лютого 2015 року на веб-сайті міськради з’явилося 23 січня – майже за три тижні. Повідомлення про перенесення чергового засідання 17 сесії Ужгородської міської ради із 12 лютого на 19 лютого на веб-сайті міськради з’явилося 03 лютого 2015 року – за два тижні. Повідомлення про чергове засідання 17 сесії Ужгородської міської ради 09 квітня 2015 року на веб-сайті міськради з’явилося 17 березня 2015 року – більш, ніж за два тижні. Повідомлення про чергове засідання 17 сесії Ужгородської міської ради 19 червня 2015 року на веб-сайті міськради з’явилося 11 червня 2015 року – за півтори тижні. Повідомлення про чергове засідання 09 липня 2015 року на веб-сайті міськради з’явилося 24 червня 2015 року – за 2 тижні. Повідомлення про чергове засідання 31 липня 2015 року на веб-сайті міськради з’явилося 21 липня 2015 року – за півтори тижні. Повідомлення про чергове засідання 27 серпня 2015 року на веб-сайті міськради з’явилося 17 серпня 2015 року – за 10 днів.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?70%

(Українська)

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради оприлюднюються усі рішення, прийняті на засіданнях, як правило, не пізніше 10 робочих днів з моменту прийняття. Водночас на сайті не оприлюднюються протоколи проведення засідань.

У розділі “Депутатський корпус” є підрозділ “Протоколи постійних комісій“, де розміщені протоколи лише трьох комісій, а саме – постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування; постійної комісії з питань регулювання земельних відносин та постійної комісії з питань бюджету, фінансів, оподаткування. Протоколи розміщені лише за 2015 рік. В Ужгородської міської ради є 9 постійних комісій, відтак інформація про протоколи засідань комісії на веб-сайті представлена неповна, більшості протоколів засідань не оприлюднено. Протоколи розміщені у вигляді WORD-документів, у їх назві не вказано, який це конкретно протокол, що викликає для користувача додаткові незручності; аби знайти конкретний протокол конкретної комісії, доводиться завантажувати із сайту усі документи, поки не знайти потрібний.

На веб-сайті не оприлюднюється інформація про депутатські запити та стан виконання доручень виборців. На веб-сайті не оприлюднено інформації про розмір депутатських фондів та використання їх коштів.

Openness?

CITY MAYOR52%

Public Participation?52%

(Українська)

Міський голова Ужгорода Віктор Погорелов виділяє на прийом громадян 4-7 годин на місяць відповідно до графіку прийому. Згідно із графіком, прийом здійснюється раз на місяць – перший понеділок місяця або інший день, про який напередодні анонсується у кабінеті відділу зі звернень громадян Ужгородської міської ради.. За підсумками нашого спостереження, міському голові вистачає однієї половини робочого дня для прийому усіх бажаючих відвідувачів. Крім того, міський голова Ужгорода проводить прийом інших категорій, а саме – керівників підприємств, установ освіти, охорони здоров’я та культури; керівників відділів, управлінь та служб виконкому, підприємств комунальної власності; керівників об’єднань громадян, політичних партій і рухів, релігійних конфесій, творчих спілок, фондів тощо. Згідно із оприлюдненим графіком, такий прийом проводиться у четвер та п’ятницю у першій половині робочого дня.

На прийом до Ужгородського міського голови Віктора Погорелова можна потрапити безпосередньо у день прийому – запис на прийом триває упродовж години перед початком прийому. Процедура запису на прийом до міського голови Ужгорода не передбачає запису по телефону чи через веб-сайт.

Міський голова Ужгорода веде прийом громадян особисто. До кабінету на першому поверсі, де проводить прийом громадян міський голова, є доступ для неповносправних осіб – розміщено два пандуси: на вході до приміщення міськради та до кабінету, де ведеться прийом.

Міський голова Ужгорода Віктор Погорелов не проводить виїзних зустрічей (прийомів). В Ужгородській міській раді повідомили, що у разі потреби міський голова може прийняти громадян у себе в кабінеті щоденно.

Міський голова не використовує сучасні комунікаційні технології, у тому числі – соціальні мережі – для процесу спілкування із виборцями. Також немає сторінки у соціальних мережах Ужгородської міської ради та її виконавчого комітету.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради не функціонує «гаряча лінія» для оперативного звернення громадян. Натомість вказано два номери оперативної служби Ужгородської міської ради. Ця інформація вказана у розділі “Контактні телефони приватних та комунальних служб міста, диспетчерських служб“. Відтак дана лінія функціонує для повідомлень про аварійні ситуації, а не для оперативного звернення громадян.

Міський голова Ужгорода Віктор Погорелов протягом 2015 року ініціював 6 громадських слухань і обговорень: слухання по детальному плану територій; слухання із внесення змін до Генплану міста; обговорення Про тарифи на захоронення твердих побутових відходів; обговорення Про справляння місцевих податків і зборів; обговорення Про встановлення режиму роботи закладів сфери обслуговування; обговорення Про тарифи на міські пасажирські перевезення. Водночас міський голова протягом 2015 року не ініціював консультацій з громадськістю.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради повністю відсутня інформація про порядок звернення громадян, терміни і порядок їх розгляду тощо.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради створена функція “Громадська приймальня“, яка передбачає можливість задати міському голові питання (звернення), яке буде опрацьовано. Ми зареєстрували звернення та отримали підтвердження про його реєстрацію. Однак відповіді із Ужгородської міської ради на наше звернення не надійшло.

При міському голові Ужгорода не створено громадської ради. Також при міському голові не функціонують робочі групи.

У структурі Ужгородської міської ради нема окремого підрозділу, який відповідає за налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства. Таку функцію покладено на Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв’язків із громадськістю.

EXECUTIVE BODIES79%

Public Participation?65%

(Українська)

Як показує практика, на засіданнях виконкому Ужгородської міської ради може бути присутній громадянин без попередньої реєстрації. Водночас існує рішення виконкому Ужгородської міської ради №268 від 20.07.2011 року – Положення про порядок забезпечення доступу до публічної інформації в Ужгородській міській раді та її виконавчих органах. Згідно з цим документом (пункт 2.5) громадянин має право бути на засіданнях виконкому, але з погодження керуючого справами. Як отримати це погодження – у документі процедури не врегульовано. Крім того, згідно з цим пунктом, громадянин може робити лише аудіозаписи, відеозйомка – не передбачена. Це порушує норми закону “Про інформацію”, згідно з якими передбачено право відеозйомки публічних зібрань.

До кабінетів структурних підрозділів виконавчого комітету Ужгородської міської ради для громадян забезпечено вільний доступ.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради повідомлення про проведення, час та місце громадських слухань оприлюднюються в період від кількох днів до кількох тижнів до початку проведення слухань1.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Громадські слухання” повністю відсутня інформація про процедуру ініціювання та проведення громадських слухань. Водночас таку інформацію можна знайти у розділі “Статут тер.громади“, де опубліковано рішення міської ради щодо процедури громадських слухань у місті Ужгород.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Статут тер.громади” опубліковано рішення міської ради щодо процедури проведення місцевих ініціатив. Інформацію про процедуру проведення загальних зборів можна знайти у Статуті територіальної громади у статті 11.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Громадські слухання” є інформація про 7 проведених громадських слухань у 2015 році – протоколи або витяги із протоколів. Водночас у цьому розділі станом на період моніторингу не було інформації щодо протоколів шести проведених громадських слухань.

В Ужгородській міській раді не надали інформації про функціонування робочих груп при виконавчих органах. При виконавчих органах Ужгородської міської ради не створено жодної громадської ради.

1Так, 17 грудня 2014 року на веб-сайті міськради з’явилось повідомлення про громадські слухання на тему “Реформування комунальних житлово-експлуатаційних підприємств міста”, які повинні пройти 22 грудня 2014 року – повідомлення з’явилося за 5 днів. 31 грудня 2014 року на веб-сайті міськради з’явилося повідомлення про громадські слухання на тему “Організація харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста”, які повинні пройти 15 січня 2015 року – повідомлення з’явилося за 2 тижні. 16 березня 2015 року на веб-сайті міськради з’явилось повідомлення про громадські слухання на тему “Про підвищення тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування”, які повинні пройти 25 березня 2015 року – повідомлення з’явилося за півтора тижні. 25 травня 2015 року на веб-сайті міськради з’явилося повідомлення про громадські слухання на тему “Затвердження детального плану території для створення спортивно-реабілітаційного центру”, які повинні пройти 26 травня 2015 року – повідомлення з’явилося за день. 29 травня 2015 року на веб-сайті міськради з’явилося повідомлення про громадські слухання на тему “Приватизація об’єктів комунальної власності міста Ужгород у 2015 році”, які повинні пройти 03 червня 2015 року – повідомлення з’явилось за тиждень. 17 серпня 2015 року на веб-сайті міськради з’явилося повідомлення про продовження громадських слухань на тему «Витрачання коштів бюджету м. Ужгород у 2015 році на потреби громади” того ж дня, коли і заплановані слухання. У тому ж повідомлені розміщена інформація про графік проведення громадських слухань на період із 17 серпня по 10 вересня 2015 року.

Access to Public Information?80%

(Українська)

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради створено окремий розділ “Про доступ до публічної інформації”, де розміщена вичерпна інформація, зокрема – поштову та електронну адресу для подачі інформаційного запиту; зразок інформаційного запиту; Положення про порядок забезпечення доступу до публічної інформації; перелік інформації, якій надано гриф “Для службового користування”; порядок оскарження бездіяльності розпорядника інформації тощо. На веб-сайті міськради не створено систему обліку публічної інформації; опубліковано лише статистичну інформацію про кількість запитів; їх характер; географічну складову тощо.

До Ужгородської міської ради та її структурних підрозділів можна подати запит усіма можливими способами – поштою, електронною поштою, особисто, у письмовій та усній формі. Однак наразі не передбачено можливості онлайн-форми подачі запиту на інформацію.

На веб-сайті міськради у розділі “Доступ до публічної інформації” розміщена типова форма запиту на доступ до публічної інформації, яка є єдиною для фізичних та юридичних осіб.

В Ужгородській міській раді та її виконавчих органах надають вчасно відповіді на інформаційні запити – не пізніше 5 робочих днів із дня реєстрації запиту. У разі необхідності відтермінування розгляду інформаційного запиту, про це повідомляється не пізніше 5 робочих днів.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Доступ до публічної інформації” розміщений документ – “Порядок оскарження рішень розпорядника інформації або бездіяльності”. Однак у ньому не розписано детально процедури оскарження. Згадується лише, що оскарження може бути до керівника розпорядника, вищого органу або суду у порядку відповідно до Кодексу про адміністративного судочинства України. У цій довідці не згадується про право оскаржувати бездіяльність розпорядника інформації до Уповноваженого Верховної Ради із прав людини.

В Ужгородській міській раді та її виконавчих органах є спеціально відведене місце для роботи із документами. Втім на практиці місце для роботи із документами, як правило, виділяють запитувачу інформації безпосередньо у тому кабінеті, працівники якого надають інформацію. В Ужгородській міській раді та її виконавчих органах надається можливість опрацьовувати запитувану інформацію, зокрема – робити виписки, фотографувати документи тощо.

Тарифи на копіювання та друк відповідей встановлені рішенням виконкому №172 від 18 травня 2011 року і становлять 0.50 грн за копію сторінки формату А4; 1 грн – формату А3.

Система навігації офіційного веб-сайту Ужгородської міської ради є незручною, особливо для користувачів, які заходять на веб-сайт вперше. Відтак користування сайтом є складним та часозатратним. Зокрема, назва сайту не містить у собі гіперпосилання (відтак, якщо зайти із головної сторінки у будь-який розділ, то, аби повернутися на головну сторінку, необхідно або наново вводити адресу головної сторінки або ж застосовувати функцію “вернути”). Почасти немає функцій швидкого переходу безпосередньо із розділу у розділ. В оприлюднених документах щодо прийнятих рішеннях немає активних гіперпосилань на попередні документи, що передували прийняттю цих рішень. Деякі документи щодо прийнятих рішень подані у вигляді зісканованого документу, відтак повністю відсутня можливість копіювати тексти цих документів. На рішеннях, які втратили чинність, немає відповідної позначки та гіперпосилання, на підставі чого документи втратили чинність. На веб-сайті не створено чіткого архіву інформації по рокам, відтак, наприклад, аби побачити інформацію за червень 2013 року, потрібно “вручну” «пролистати» кожен календарний місяць, який є на сайті, із поточної дати до календарного місяця, який цікавить. На веб-сайті повністю відсутня система пошуку інформації; у розділі нормативно-правових актів відсутня система пошуку документів за назвою документу чи датою прийняття.

Веб-сайт Ужгородської міської ради у теперішньому вигляді створений на початку 2000-х років, відтак у багатьох речах є морально-застарілим, у тому числі – і щодо технічних особливостей для роботи людей із слабким зором.

Administrative Services?74%

(Українська)

При Ужгородській міській раді створено Центр надання адміністративних послуг. ЦНАП немає свого окремого веб-сайту, водночас на офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради є окремий розділ, який діє як веб-сайт ЦНАПу — http://www.rada-uzhgorod.gov.ua/cnap/.

На веб-сайті ЦНАП розміщена інформація про працівників, графік прийому, електронна адреса, а також перелік адміністративних послуг, які надаються – з інформацією про перелік необхідних документів, які потрібні для надання послуги, зразками заяв та інформацією про термін, впродовж якого може бути надана послуга. Інформація про наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування відсутня.

Також на веб-сайті відсутня інформація про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі; відсутня інформація про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації. На веб-сайті розміщена лише інформація про гарячу лінію ЦНАПу.

Прийом до ЦНАПу при Ужгородській міській раді проводиться згідно з графіком роботи Ужгородської міської ради – з понеділка по четвер із 09.00 до 18.00; обідня перерва – з 13.00 до 13.30, п’ятниця – з 09.00 до 15.00 без обідньої перерви.

У приміщенні ЦНАПу Ужгородської міськради не зафіксовано інформаційних матеріалів про адміністративні послуги. Водночас у приміщенні наявні інформаційні стенди із зразками відповідних документів щодо отримання адміністративних послуг. Інформаційні картки адміністративної послуги оприлюднені у розділі ЦНАПу на офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради; такі картки відсутні на інформаційних стендах ЦНАПу. У приміщенні облаштована скринька для пропозицій та зауважень щодо роботи ЦНАПу.

На веб-сайті ЦНАПу при Ужгородській міській раді оприлюднена інформація про 72 послуги, які надаються виконавчими органами Ужгородської міської ради, 13 послуг, які надаються установами та організаціями обласного рівня. В окремому документі формату WORD розміщена інформація про адміністративні послуги, які надає орган Держземагентства. Це створює незручності для користувача, який повинен для ознайомлення з текстом документу попередньо його завантажити.

У ЦНАПі Ужгородської міськради наявні бланки для заповнення з метою отримання адміністративної послуги.

У ЦНАПі Ужгородської міськради не організовано електронної черги. Водночас можлива процедура попереднього запису на прийом.

Ужгородською міською радою створено громадську приймальню та розпорядженням міського голови від 13.04.2015 року №156 “Про графік роботи громадської приймальні” затверджено графік роботи громадської приймальні з надання безплатної первинної правової допомоги.

DEPUTIES43%

Public Participation?43%

(Українська)

Зазвичай громадяни можуть бути у сесійні залі Ужгородської міської ради під час засідання. До зали можна зайти безперешкодно або ж зайти на балкон сесійної зали. Однак у Регламенті міськради – статті 38 – не передбачено права присутності на засіданнях усіх бажаючих громадян. Тут вказується, що представники територіальної громади запрошуються на засідання при необхідності. Водночас не вказано, яким чином таке запрошення отримати і хто може запрошувати – керівництво міськради чи безпосередньо депутати ради. Також існує рішення виконкому Ужгородської міської ради №268 від 20.07.2011 року – Положення про порядок забезпечення доступу до публічної інформації в Ужгородській міській раді та її виконавчих органах. Згідно з цим документом (пункт 2.5) громадянин має право бути на пленарних засіданнях, але з погодження секретаря ради. Як отримати це погодження – у документі такої процедури не врегульовано. Крім того, згідно з цим пунктом, громадянин може робити лише аудіозаписи, відеозйомка – не передбачена. Це порушує норми закону “Про інформацію”, згідно з якими громадянам передбачено право відеозйомки публічних зібрань.

Умови доступу неповносправних осіб до приміщення міської ради створені лише до першого поверху. Сесійна зала знаходиться на другому поверсі, відділ роботи із депутатами та депутатська кімната знаходяться на третьому поверсі. Два ліфти у приміщенні міськради не працюють, відтак неповносправні особи не мають вільного доступу до сесійної зали, депутатської кімнати, відділу по роботі із депутатами.

У Регламенті міської ради не передбачена процедура виступу мешканців під час пленарних засідань. Зокрема, у розділі 7 Регламенту “Порядок надання слова” врегульовано питання виступів депутатів, про надання словам мешканцям міста не згадується нічого. Водночас на практиці у сесійній залі надається слово представникам громади з конкретних питань у разі, якщо за погодження виступу проголосує більшість депутатів, або ж головуючий на засіданні надає слово на свій розсуд.

Також у Регламенті не визначено процедуру доступу громадян до засідань депутатських комісій. На практиці на засіданнях постійних комісій громадянин може бути присутнім, однак, як правило, про це треба попередити перед засіданням депутатів та обґрунтувати своє бажання бути присутнім (наприклад, якщо розглядаються питання, які стосуються безпосередньо присутнього на засіданні).

Депутати Ужгородської міської ради не ведуть регулярного прийому виборців. Наприклад, на веб-сайті міськради вказано, що депутат Ольга Травіна проводить прийом громадян у четверту середу місяця з 11.00 до 12.00 у приміщенні Ужгородської міської ради у кабінеті 332. Така ж інформація вказана і у графіку, що висить на інформаційному стенді. 26 серпня – у четверту середу місяця, – ми завітали до кабінету 332. Виявилося, що там кабінет іншого працівника міськради, а у приймальні Ольги Травіної нас повідомили, що у неї прийом – другий понеділок місяця. На веб-сайті міськради вказано, що депутат Ярослава Гасинець проводить прийом громадян в останню середу місяця із 14.00 по 17.00 у приміщенні Ужгородської міської ради у депутатській кімнаті. Однак 26 серпня – в останню середу місяця, – там прийому не було. Водночас у графіку, що висить на інформаційному стенді, сказано що депутат приймає за іншою адресою. На веб-сайті міськради вказано, що депутат Володимир Мильо проводить прийом громадян в останню п’ятницю місяця з 10.00 до 11.00 у приміщенні Ужгородської міської ради у депутатській кімнаті. Така ж інформація вказана і у графіку, що висить на інформаційному стенді. Однак 28 серпня – у останню п’ятницю місяця – там прийому не було. На веб-сайті міськради вказано, що депутат Світлана Король проводить прийом громадян в останню п’ятницю місяця з 12.00 до 13.00 у приміщенні Ужгородської міської ради у кабінеті 303. Така ж інформація вказана і у графіку, що висить на інформаційному стенді, тільки номер кабінету – 401. 28 серпня – у останню п`ятницю місяця – ми завітали до міськради, однак прийому депутата не було. У міськраді повідомили, що треба було повідомити про намір прийти на прийом заздалегідь. Водночас зв’язалися із депутатом, яка сказала, що може прийти на прийом, якщо є виборці. В Ужгородській міській раді повідомили, що прийом виборців депутатами здійснюється “по мірі необхідності”, може проводитися в індивідуальному порядку.

У Статуті територіальної громади міста Ужгород є Положення про громадські слухання у місті Ужгороді, де врегульовано процедуру проведення громадських слухань. У цьому документі є Положення про місцеві ініціативи у місті Ужгород, де врегульовано процедуру подання місцевої ініціативи. Також у Статуті у статті 11 врегульовано процедуру проведення загальних зборів громадян. Водночас у Статуті не врегульовано процедуру утворення та функціонування консультативно-дорадчих органів ради.

У поточному році депутати Ужгородської міської ради не ініціювали проведення громадських обговорень – в апараті ради відсутня інформація про громадські обговорення, які були ініційовані депутатами міськради у період із жовтня 2014 року по липень 2015 року.

Accountability?

CITY MAYOR13%

Financial Resources of Municipality?100%

(Українська)

На веб-сайті Ужгородської міської ради створений окремий розділ – “Міський бюджет“, де оприлюднено звіт про виконання бюджету 2014 року, який затвердила міська рада у вигляді рішення №1665 від 9 квітня 2015 року. Також у цьому розділі доступні звіти про виконання бюджетів за попередні роки.

Report on the City Mayor’s Performance?5%

(Українська)

Міський голова Ужгорода Віктор Погорелов, а також керівники виконавчих органів Ужгородської міської ради не проводять безпосереднього звітування перед громадою про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку. В Ужгородській міській раді повідомили, що звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста виноситься на розгляд виконавчого комітету та затверджується сесією міської ради з подальшими висвітленням в газеті “Ужгород” та на офіційному веб-сайті міськради. Відтак звіти про виконання програм соціально економічного розвитку та культурного розвитку можна знайти на веб-сайті міськради у загальному переліку прийнятих рішень. Користувачеві часозатратно шукати такі рішення, якщо не знати про їх існування, номеру рішення чи дати затвердження. Звіт про виконання Програми соціального та економічного розвитку міста Ужгород за 2014 рік розміщений на веб-сайті міськради у вигляді рішення №1664 від 09 квітня 2015 року. Щодо звіту про виконання програм культурного розвитку – на веб-сайті міськради не знайдено окремих звітів про них. Водночас в Ужгородській міськраді повідомили, що звіти про виконання місцевих цільових програм за 2014 рік затверджено в рамках звіту про виконання Економічного і соціального розвитку міста.

Міський голова Ужгорода Віктор Погорелов безпосередньо не інформує населення про виконання місцевих цільових програм. В Ужгородській міській раді повідомили, що посадові особи місцевого самоврядування інформують про виконання цільових програм відповідно до наказу Міністерства економіки №367 від 04.12.2006. Відтак виконавці програм раз на рік готують та подають інформацію про їх виконання управлінню економіки та підприємництва. Звіт про виконання місцевих цільових програм за 2014 рік, як уже згадано, затверджено в рамках звіту про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста за 2014 рік. На веб-сайті Ужгородської міської ради є окремий розділ “Про виконання цільових програм“, однак там оприлюднені звіти про виконання програм лише за перші 9 місяців 2014 року.

Ужгородський міський голова Віктор Погорелов не звітував перед міською радою про здійснення державної регуляторної політики у 2014 році та про роботу виконавчих органів.

У Статуті територіальної громади міста Ужгород не прописано детальної процедури про порядок звітування міського голови. У статті 27 Статуту визначено обов’язок міського голови звітувати перед територіальною громадою не рідше раз на рік на відкритій зустрічі. Ужгородський міський голова Віктор Погорелов не звітував перед громадою на відкритій зустрічі про роботу ради за 2014 рік та про роботу ради за 2015 рік.

EXECUTIVE BODIES20%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?11%

(Українська)

Виконавчі органи Ужгородської міської ради не звітують про свою діяльність безпосередньо перед територіальною громадою. Єдиною формою звітування є оприлюднення на сайті міськради рішення №1664 “Про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста за 2014 рік” та рішення міськради №1665 “Звіт про виконання бюджету міста за 2014 рік”. Інших звітів перед територіальною громадою не подавалося.

Слід наголосити, що на офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради звіту про виконання програм соціально економічного та культурного розвитку в окремому розділі не оприлюднено. Відтак цей документ можна знайти на веб-сайті міськради лише у загальному переліку прийнятих рішень. Користувачеві часозатратно шукати таке рішення, адже аби знайти документ необхідно промоніторити усі рішення міськради за певний період. Як уже згадано, звіт про виконання Програми соціального та економічного розвитку міста Ужгород розміщений на веб-сайті міськради у вигляді рішення №1664 від 09 квітня 2015 року. Щодо звіту про виконання програм культурного розвитку – на веб-сайті міськради не знайдено окремих звітів. Водночас в Ужгородській міськраді повідомили, що звіти про виконання місцевих цільових програм за 2014 рік затверджено в рамках звіту про виконання Економічного і соціального розвитку міста.

До слова, у розділі веб-сайту “Про виконання цільових програм” повністю відсутня інформація про перелік та виконання цільових програм 2015 року.

В Ужгородській міській раді повідомили, що у 2014 році та у 2015 році рішення про відчуження комунального майна не приймались, відтак звітів про відчуження нема. Звіти про відчуження майна за попередні роки, за інформацією Департаменту міського господарства, оприлюднені на веб-сайті міськради. Водночас на веб-сайті нема окремого розділу, де є інформація про ці звіти. Вони знаходяться лише у загальному переліку рішень міської ради.

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Доступ до публічної інформації” – підрозділі “Підсумки роботи із запитами на публічну інформацію” публікуються звіти щодо розгляду запитів на інформацію. У цих звітах не вказані запитувачі інформації та конкретна запитувана інформація. Натомість вказано кількість запитів на інформацію; форма отримання запиту; статус – кількість фізичних і юридичних осіб; географія запитувачів; загальна тематика запитів.

Financial resources of Municipality?39%

(Українська)

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у розділі “Міський бюджет” – підрозділі “Інформація про виділення коштів місцевого бюджету” наявна інформація щодо розпорядження про виділення коштів із рахунку бюджету у Держказначействі; інформація про розподіл виділених бюджетних асигнувань із рахунку бюджету у Держказначействі тощо.

Водночас в окремому розділі відсутня детальна інформація про фінансові ресурси на забезпечення діяльності виконавчих органів. Таку інформацію можна знайти лише у документі щодо бюджету Ужгорода на 2015 рік, що є для недосвідченого користувача часозатратним та малозрозумілим для сприйняття.

На офіційному веб-сайті у розділі “Міський бюджет” створений підрозділ “Звіт про виконання бюджету“. Однак тут повністю відсутня інформація про квартальні звіти про виконання бюджету. Водночас така інформація міститься у загальному переліку рішень Ужгородської міської ради. Наприклад, звіт про виконанння бюджету за І квартал можна знайти у рішенні міськради №1717 від 19 червня 2015 року.

В Ужгородській міській раді не відбувається публічного представлення інформації про виконання бюджету. Зокрема, представлення інформації про виконання місцевого бюджету за 2014 рік відбулося у рамках затвердження Звіту про виконання бюджету за 2014 рік на пленарному засіданні Ужгородської міської ради – рішення №1665 від 09 квітня 2015 року.

Regulatory Policy?0%

(Українська)

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради у підрозділі “Регуляторні акти” не оприлюднено звітів про відстеження результативності регуляторних актів.

DEPUTIES15%

Reporting on Performance Results?15%

(Українська)

На офіційному веб-сайті Ужгородської міської ради звітів про роботу депутатських комісій не оприлюднено, оскільки вони у період із жовтня 2014 року по липень 2015 року не проводилися. Також голови комісій за цей період не звітувалися про свою роботу перед депутатами ради. Процедуру звітування депутатів перед громадою не врегульовано у Статуті територіальної громади міста.

Ужгородська міська рада 07 листопада 2014 року прийняла рішення №1524, згідно з яким затверджено строки проведення звітів перед виборцями – з 28 листопада по 28 грудня 2014 року. На підставі цього рішення лише 14 депутатів із 60 та лише 2 фракції організували і поінформували про графік свого звітування. В підсумку менше половини депутатів Ужгородської міської ради прозвітували перед виборцями про свою роботу за 2014 рік. Зокрема, звіти перед виборцями провели: Доктор Олександр, Гомонай Василь, Мандич Юрій, Погорєлов Андрій, Король Світлана, Оксьон Юрій, Козак Тетяна, Данч Михайло, Травницький Сергій, Буланов Ростислав, Бадида Василь, Безега Тетяна, Кіндюх Петро, Кулін Золтан. Про свою роботу прозвітували депутати фракції “Батьківщина” та “Єдиний Центр”, однак які саме депутати із цих фракції зустрічалися із виборцями, інформації на запит не надано. Письмово про результати свого звітування повідомив лише один депутат – Олександр Доктор.

За інформацією апарату ради, депутати не працювали над дорученнями виборців, оскільки не отримували їх. На веб-сайті нема жодної інформації про використання депутатами коштів із депутатських фондів.

Leave a Reply