Rating of (Українська) Запоріжжя 2017:

53%

Publicity Index

60%

City Mayor publicity

57%

Executive bodies publicity

44%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR51%

Information on the On City Mayor and His Activities?44%

(Українська) На час здійснення моніторингу, біографія міського голови, розміщена на офіційному веб-сайті Запорізької міської ради, не містила інформації про наявність/відсутність судимості у головної посадової особи місцевого самоврядування. Декларація про майно, доходи, витрат і зобов’язання не оприлюднена на сайті ради, однак на офіційному порталі НАЗК розміщена.

Повноваження міського голови детально не описані, є окремі посилання на норми чинного законодавства України.

Діяльність Запорізької міської ради та міського голови висвітлюється в повній мірі та має інформативний характер. На веб-сайті детально описана процедура порядку прийому міським головою громадян.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?54%

(Українська) На сайті Запорізької міської ради окремо не представлена інформація про помічників, радників міського голови. Також через відсутність ефективної пошукової системи складно знайти документи про порядок, умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад, розпорядження міського голови про кадрові призначення. На веб-сайті оприлюднена загальна інформація про вакантні посади. Використовуючи механізм запиту на публічну інформацію, без перешкод можна отримати копії протоколів, розпоряджень та інших документів, що стосуються заміщення вакантних посад.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?42%

(Українська) На офіційному веб-сайті міської ради оприлюднений Генеральний план міста Запоріжжя. Документ містить інформацію з обмеженим доступом, не має описової частини.

На сайті оприлюднено бюджет та щомісячні зміни до нього.

Система управління якістю (ISO) в Запорізькій міській раді не запроваджувалася.

В Запоріжжі запроваджена та діє система електронних петицій та бюджет участі. Електронна петиція у Запоріжжі має набрати 700 голосів мешканців, за відсутності 700 голосів, петиція розглядається в межах Закону України «Про звернення громадян».

Regulatory Documents of Municipality?75%

(Українська) Статут територіальної громади оприлюднений на офіційному веб-сайті Запорізької міської ради.

Розпорядження міського голови публікуються на веб-сайті ради, але через недосконалість пошукової системи, деякі з них складно знайти. Також під час проведенні моніторингу було виявлено, що окремі розпорядження оприлюднюються із запізненнями або їх неможливо завантажити.

EXECUTIVE BODIES45%

DEPUTIES48%

Openness?

CITY MAYOR55%

Public Participation?55%

(Українська) На сайті присутня інформація про дні, години та порядок прийому громадян. Відсутня інформація щодо окремого прийому громадських об’єднань. Інформація щодо виїзних засідань відсутня. На офіційному сайті є посилання на особисту сторінку міського голови у соціальній мережі Facebook.

Перед міською радою є пандус, що уможливлює доступ громадян з інвалідністю до приміщення, але в раді немає ліфта, пандусу чи іншої інфраструктури для вільного пересування.

У Запоріжжі працює міський контактний центр та діє гаряча телефонна лінія. На офіційному веб-сайті оприлюднення процедура електронного звернення до міського голови та органів місцевого самоврядування.

З відповіді на запит на інформацію, вдалося з’ясувати, що міський голова у 2017 році не ініціював громадських обговорень.

EXECUTIVE BODIES71%

DEPUTIES42%

Accountability?

CITY MAYOR81%

Financial Resources of Municipality?85%

(Українська) Інформація про бюджет міста та виконання бюджету міститься на офіційному сайті. Окрім того, у Запоріжжі є окремий онлайн-сервіс, де представлена та візуалізована інформація про доходи та видатки, а також їхня структура.

Під час проведення моніторингу офіційного сайту Запорізької міської ради не вдалося виявити документів або інформації про перелік та ставки місцевих податків і зборів.

Report on the City Mayor’s Performance?80%

(Українська) Загалом практика звітування міського голови про свою діяльність у Запоріжжі існує. Однак результати моніторингу та опитування громадських активістів і журналістів свідчать про те, що міський голова швидше проводить інформування населення про виконану роботу, причому потрапити на подібний захід можна лише за спеціальним запрошенням. Тому не всі охочі громадські активісти та журналісти можуть бути присутніми на звіті міського голови.

На жаль, на офіційному веб-сайті Запорізької міської ради, не вдалося виявити текст звіту, а лише фото із заходу.

EXECUTIVE BODIES52%

DEPUTIES39%

Leave a Reply