Rating of (Українська) Запоріжжя 2018:

60%

Publicity Index

60%

City Mayor publicity

63%

Executive bodies publicity

57%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR64%

Information on the On City Mayor and His Activities?72%

(Українська) Біографічна довідка міського голови, розміщена на офіційному веб-сайті Запорізької міської ради, не містить інформації про партійність головної посадової особи місцевого самоврядування, попри активну політичну діяльність. Декларація про майновий стан мера також відсутня на сайті ради, попри те, що на офіційному сайті НАЗК вона оприлюднена. Повноваження, функціональні обов’язки міського голови детально не описанні, хоча є посилання на чинне законодавство України.

Заходи, в яких приймає участь міський голова, висвітлюються в повному обсязі та детально. Міський голова веде комунікацію з мешканцями Запоріжжя через офіційну сторінку в соціальній мережі.

В результаті моніторингу офіційного веб-сайту Запорізької міської ради, не вдалося з’ясувати коли саме Володимир Буряк здійснює прийоми громадян. Водночас на сайті розміщено номер телефону, за яким можна дізнатися про деталі прийому. В стінах міської ради можливо отримати усну інформацію про графік прийому міського голови та вичерпну інформацію про процедури запису.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?62%

(Українська) На офіційному сайті Запорізької міської ради не вдалося виявити інформацію про помічників та радників міського голови. Однак у відповідь на запит про доступ до публічної інформації такі дані вдалося отримати.

На сайті діє окремий розділ про заміщення вакантних посад, тут можна знайти перелік таких посад, порядок і умови проходження конкурсу.

На сайті публікується вичерпна інформація щодо призначення на вакантні посади.

Шляхом подання запитів на публічну інформацію можна отримати протоколи конкурсних комісій, розпорядження та інші документи про заміщення вакантних посад.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?60%

(Українська) На веб-сайті Запорізької міської ради оприлюднено Генеральний план міста. Генеральний план містить інформацію, яка становить обмежений доступ, у документі відсутня описова частина. Також Генеральний план Запоріжжя не відповідає вимогам опублікування його в електронному вигляді.

Через недосконалу пошукову систему на сайті складно знайти всі зміни та актуальну версію бюджету міста Запоріжжя. Водночас, існує окремий веб-сайт (http://budget.zp.gov.ua/), на якому можна дізнатися про видатки та доходи до бюджету.

Система управління якістю (ISO) в Запорізькій міській раді не запроваджувалася.

В Запоріжжі існує та діє система електронних петицій та бюджет участі. Для розгляду на сесії ради, електронна петиція у Запоріжжі має набрати підтримку 700 голосів мешканців. За відсутності 700 голосів, петиція розглядається в межах Закону України «Про звернення громадян».

За 2018 рік почалися проводити публічні консультації з громадою у форматі зустрічей з питань розвитку інфраструктури міста, реконструкції парку.

Regulatory Documents of Municipality?67%

(Українська) Статут територіальної громади оприлюднено на офіційному веб-сайті Запорізької міської ради. Розпорядження міського голови також опубліковуються в веб-сайті, але через недосконалість пошукової системи, деякі розпорядження складно знайти.

У грудні 2018 р. було оприлюднено 38 розпоряджень міського голови, за результатами проведеного моніторингу було виявлено, що деякі розпорядження оприлюднювалися невчасно із запізненнями.

Міська рада та її структурні підрозділи використовують систему електронних закупівель PROZORRO, водночас не використовують систему PROZORRO.Продажі.

EXECUTIVE BODIES53%

Information on Executive Bodies and Their Heads?76%

(Українська) На офіційному вебсайті Запорізької міської ради оприлюднено Структуру запорізької міської влади. Також діє активне посилання для того щоб перейти на сторінку структурного підрозділу або посадової особи. Деталізовано інформацію про діяльність, основні завдання та обов’язки виконавчих органів.

В біографіях деяких заступників міського голови відсутня інформацію про судимість, партійність. На сайті не опублікована інформація про майно, доходи і витрати посадових осіб виконавчих органів.

Відсутня інформація на сайті про електронний запис на прийом до керівників виконавчих органів, комунальних підприємств.

Наявна інформація про комунальні установи (контактна інформація, сфера діяльності, фінансова звітність, керівник), що належать до сфери управління виконавчих органів

Information on the City Council Executive Committee?59%

(Українська) На офіційному веб-сайті оприлюднений вичерпний та актуальний склад виконавчого комітету Запорізької міської ради. Інформація про засідання, номери телефонів та електронна пошта виконавчого комітету опублікована на веб-сайті. У біографічних відомостях членів виконавчого комітету не вказана інформація про судимість, партійність, сімейний стан.

Інформація про місце та час засідань виконавчого комітету не завжди оприлюднюється на вебсайті Запорізької міської ради.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?72%

(Українська) Проекти рішень та рішення виконавчого комітету оприлюднюються на вебсайті Запорізької міської ради. Однак проекти рішень часто публікуються із порушенням норм ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Відповідно до аналізу єдиного реєстру судових рішень факт невчасного оприлюднення стає предметом позову громадян у Запорізькому окружному адміністративному судді (справа №280/5525/18).

Що стосується ведення регуляторної політики, то в окремому тематичному розділі, що на вебсайті Запорізької міської ради, розміщено лише рішення про затвердження плану підготовки регуляторних актів на 2018 рік, а також доповнення та зміни до нього. Натомість вичерпні повідомлення про оприлюднення проектів регуляторного акту, сам регуляторний акт – тут не оприлюднюються. Через неефективну пошукову систему сайту не можливо проаналізувати наявність усіх необхідних документів.

В деяких випадках не оприлюднено інформації про послуги, що надаються комунальними підприємствами.

На сайті не оприлюднено місцеві цільові програми, які фінансують з місцевого бюджету поточного року.

Municipal Property and Land of Municipality?25%

(Українська) На офіційному веб-сайті відсутня інформація у форматі відкритих даних. З моніторингу веб-сайту можливо зазначити, що діє перехід на офіційний сайт на якому розміщені набори відкритих даних.

Не створений відкритий містобудівний кадастр міста Запоріжжя. Так, відповідно до даних системи публічних закупівель, створення кадастру планувалося, але тендер не відбувся відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі».

Відсутня фінансова інформація про комунальні підприємства та комунальні заклади, установи. Також під час моніторингу веб-сайту не було знайдено реєстр боргових зобов’язань суб’єктів комунальних підприємстві, закладів та установ.

Рішення про проведення земельних торгів оприлюднюється на веб-сайті разом з іншою документацією, що ускладнює можливості її пошуку та аналізу.

Рішення про утворення наглядових рад при комунальних підприємствах не прийнято.

Рішення про перевірку незалежними аудиторами річної фінансової звітності комунальних підприємств не прийнято.

DEPUTIES63%

Openness?

CITY MAYOR46%

Public Participation?46%

(Українська) На сайті відсутня інформація щодо окремого прийому громадських об’єднань, ініціативних груп населення, виїзних засідань відсутня. Міський голова має сторінку в соціальних мережах, її наповнює прес-служба. На складні питання чи звернення громадян відповіді у соціальній мережі не надаються.

Перед приміщенням міської ради є пандус, також на першому поверсі є приймальня для громадян. Існує гаряча телефонна лінія. На офіційному веб-сайті оприлюднена процедура електронного звернення до міського голови та органів місцевого самоврядування, але тут же зазначено, що такий вид звернення не розглядається в межах Закону України «Про звернення громадян України», а є лише повідомленням щодо вдосконалення роботи органів.

У відповіді на запит щодо ініціювання міським головою громадських слухань зазначено, що у 2018 році були проведено громадські слухання з питання забудови торгово-розважального центру на місці парку.

EXECUTIVE BODIES77%

Public Participation?75%

(Українська) Громадяни можуть бути присутніми на засіданнях виконавчого комітету. При виконавчому комітеті функціонує громадська рада.

В статуті територіальної громади та на веб-сайті можливо дізнатися про механізми участі громадськості в місцевих справах. Функціонує окремий розділ «Консультації з громадськістю», однак у ньому не конкретизована інформація про процедуру організації та проведення консультацій.

У 2018 році були проведені громадські слухання, але існувала певна організаційна проблематика громадських слухань: не було забезпечено ідентифікацію мешканців та порядок голосування.

Access to Public Information?69%

(Українська) На сайті Запорізької міської ради діє окремий розділ «Публічна інформація», де розміщена інструкція про те, як подати запит на доступ до публічної інформації, а також звіти про задоволення запитів на публічну інформацію. Спеціальна онлайн форма для подання запиту не передбачена на вебсайті Запорізької міської ради. Інформація щодо оскарження рішень розпорядників є неповною, лише нормативно-правові посилання. Відповіді на запити і звернення не оприлюднюються на веб-сайті.

Запити на доступ до публічної інформації, подані у межах моніторингу, були задоволені в межах норм чинного законодавства.

Не забезпечено можливості користування сайтом для людей з інвалідністю по зору.

Аналіз судових справ свідчить, що органи місцевого самоврядування, керуючись положеннями про відшкодування та друк матеріалів, обмежують доступ до публічної інформації. Також в реєстрі судових рішень можливо знайти декілька рішень не на користь органу місцевого самоврядування в сфері доступу до публічної інформації.

На сайті міської ради створено окремий розділ про відкриті дані, що переадресовує користувача на Єдиний державний веб-портал відкритих даних. Частина даних оприлюднена у форматі ZIP, що не є форматом відкритих даних.

Administrative Services?91%

DEPUTIES73%

Accountability?

CITY MAYOR69%

Financial Resources of Municipality?86%

(Українська) Інформація про бюджет міста та виконання бюджету міститься на офіційному сайті. Але через велику кількість документів складно знайти актуальну інформацію. Позитивно є те, що у Запоріжжі  діє окремий  веб-сайт щодо бюджету міста: budget.zp.gov.ua.

Report on the City Mayor’s Performance?66%

(Українська) Міський голова звітує про свою діяльність перед громадою, міською радою та виконавчими органами. За роботу у 2018 році міський голова м. Запоріжжя звітував перед громадою 27 грудня 2018 року.

З відповіді на запит випливає, що тільки через систему запрошень можливо потрапити на звіт міського голови.

EXECUTIVE BODIES55%

DEPUTIES27%

Comments are closed.