Rating of (Українська) Житомир 2018:

73.3%

Publicity Index

88%

City Mayor publicity

70%

Executive bodies publicity

64%

Publicity of council deputies

Summary:

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Transparency?

CITY MAYOR85%

Information on the On City Mayor and His Activities?84%

(Українська) На стартовій сторінці офіційного веб-сайту Житомирської міської ради (zt-rada.gov.ua) розміщено скорочену довідкову інформацію про міського голову Сухомлина Сергія Івановича, а саме: його фото, адреса міської ради, графік роботи (з понеділка до п’ятниці з 8:00 з 18:00), графік прийому громадян (двічі на місяць, з 9:00 до 11:00 у другий та четвертий вівторки місяця), повідомлення про необхідність проведення завчасного запису на прийом та телефон приймальні, а також, гіперпосилання на сторінку міського голови у мережі Фейсбук. Втім, на сайті відсутня інформація про порядок прийому міським головою ініціативних груп громадян і/або інших груп інтересів та чи передбачена така процедура взагалі.

Більш детальну інформацію про міського голову можна знайти у розділі «Влада» → «Міський голова». Тут користувачі можуть ознайомитися з чотирма додатковими інформаційними блоками: «Біографія», «Декларації», «Звіти», «Повноваження». Так, у першому блоці можна прочитати детальну біографію Сергія Сухомлина, у тому числі те що стосується його освіти, досвіду роботи, сімейного стану, партійної приналежності, інформації про судимість тощо. Поряд у вкладці «Декларація» розташовано три декларації про майновий стан та доходи за 2016, 2017 та 2018 роки, які доступні до перегляду на сайті НАЗК (пряме гіперпосилання з сайту міської ради). У вкладці «Звіти» можна ознайомитися зі звітами міського голови за 2016, 2017 та 2018 роки у форматі PDF-презентацій основних показників та досягнень муніципалітету Житомира за відповідні роки. У вкладці «Повноваження» наявна інформація щодо повноважень міського голови.

За рекомендаціями команди вимірювання Індексу публічності, на сайті міської ради було додано окремий підпункт «Міський голова» у категорії «Новини» де публікуються новини щодо діяльності міського голови. Однак кількість тематичних новин там незначна (у липні – одна, у червні – одна, у травні – три), а якщо порівняти з активністю мера у мережі Фейсбук, то відразу видно, що інформація далеко не повна щодо публічної активності міського голови.

Міський голова особисто веде сторінку у Фейсбуці, проте рідко відписує на коментарі чи запитання (хіба щодо критичних чи важливих питань), активно відвідує публічні заходи та комунікує з пресою.

Information On the City Mayor Units and HR Policy?92%

(Українська) На сайті Житомирської міської ради у категорії «Влада» → «Міський голова» у правому підменю розташовано блок «Радники міського голови». На сторінці відображено інформацію щодо п’яти радників: Сичової Вікторії, Батанова Олександра, Бондара Дмитра, Черняховича Олександра та Хіля Володимира. Втім, лише у перший двох присутнє фото та біографічна інформація. У решти радників вказано лише прізвище, ім’я а по батькові. У всіх п’яти радників відсутня інформація щодо сфери діяльності чи відповідальності та контакти.

На сайті присутня інформація щодо працівників міської ради та дотичних структур з вказаними засобами зв’язку, часом прийому (у тих хто його здійснює) та адресами розташування.

У розділі «Влада» → «Вакансії» наявна детальна інформація щодо конкурсів на заміщення вакантних посад (з вказанням номеру та дати виходу газети «Житомирщина», де ця інформація публікувалася теж). У цьому розділі можна ознайомитися з назвою вакансії, детальними вимогами (яка освіта вимагається, який досвід роботи у галузі тощо), графіком прийому документів, а також необхідним переліком документів (заява, особова карта, фото 4х6 см, копії документів про освіту тощо). Нижче на сайті розміщена коротка інформація у форматі docx щодо результатів конкурсів на заміщення вакантних посад за 2018 та 2019 роки, а також, документи, які стосуються складу конкурсної комісії, порядку проведення конкурсу, обмежень, перелік питань іспиту, зразки особової карти та заяви про участь у конкурсі. Усі перелічені документи доступні для завантаження та опрацювання кандидатами.

У розділі «Документи» головного меню сайту можна вибрати «Розпорядження міського голови» та ознайомитися (завантажити у форматі PDF) з розпорядженнями щодо призначення та звільнення посадових осіб. Щодо самих протоколів конкурсної комісії, то їх можна знайти (завантажити у форматі PDF) у розділі «Прес-центр» → «Оголошення» та шукати за датою чи назвою.

Basic Strategic (Conceptual) Documents of Municipality?76%

(Українська) На сайті міської ради у розділі «Місто» → «Стратегія міста» автоматично завантажується для ознайомлення 260-ти сторінковий детальний та ґрунтовний «Проект концепції інтегрованого розвитку Житомира» до 2030-го року.

У розділі «Місто» → «Генеральний план Житомира» відбувається автоматична переадресація на сторінку Департаменту містобудування та земельних відносин м. Житомир, де розміщено 12 широкоформатних схем плану територій міста, які доступні для скачування:

 • Схема розташування міста в системі розселення
 • План існуючого використання території
 • Схема існуючих планувальних обмежень
 • Модель перспективного розвитку міста
 • Генеральний план (основне креслення)
 • Схема проектних планувальних обмежень
 • Схема вулично-дорожньої мережі
 • Схема міського та зовнішнього транспорту
 • Схема інженерного обладнання території (теплопостачання та газопостачання)
 • Схема інженерного обладнання території (каналізація)
 • Схема інженерного обладнання території (електропостачання, телефонний зв’язок та проводове мовлення)
 • Схема інженерної підготовки та захисту території

Також присутні у форматі PDF основні положення та у RAR-архіві пояснювальна записка.

На сайті ради у розділі «Громадянам» → «Місцевий бюджет» → «Бюджет міста Житомир» розміщено інформацію про міські бюджети з 2005-го по 2019 рік включно з рішеннями міської ради про внесення змін до них. Втім на сайті відсутній бюджет крайньої редакції – тобто такий, що містить всі внесені зміни, а самі скан-копії рішень міської ради щодо внесення змін до бюджету не завжди відскановані таким чином, щоби можна було їх прочитати.

Що стосується чинної програми соціально-економічного розвитку (на 1 рік), то з нею можна ознайомитися у розділі «Документи». Тут також можна переглянути внесені зміни та доповнення, які відбувалися протягом року.

У грудні 2018 року виконавчі органи Житомирської міської ради одержали сертифікат відповідності на систему управління якістю вимогам ISO 9001:2015 від органу сертифікації систем управління – ДП «Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології  та сертифікації». Про це йдеться у офіційному повідомленні на сайті ради.

Незважаючи на те, що з 2018-го року політика впровадження відкритих даних у Житомирі значно просунулася, у місті відсутній програмний (стратегічний) документ, який визначає пріоритетні напрями розвитку сфери відкритих даних.

На головній сторінці міської ради розміщено прямі гіперпосилання на портал «Електронні петиції до Житомирської міської ради».

Regulatory Documents of Municipality?92%

(Українська) У квітні 2019 року Житомир затвердив Статут Житомирської міської об’єднаної територіальної громади. З відповідним документом можна ознайомитися на сайті міської ради у розділі «Місто» → «Статут Житомира».

У розділі «Документи» офіційного сайту Житомирської міської ради діє функція «Пошук документів» за такими типами:

 • Звіти
 • Проекти рішень виконавчого комітету
 • Проекти рішень сесії
 • Рішення виконавчого комітету
 • Рішення міської ради
 • Результати радіаційного контролю
 • Розпорядження міського голови.

Також пошук документів можливий за ключовими словам, номером документа, номером скликання ради, номером сесії, а також датою.

У розділі «Підприємцям» → «Online-портали закупівель (PROZORRO/DOZORRO/SPENDING)» наявна інформація щодо цих майданчиків та пропозицій Житомирської міської ради на них.

Відповідно до отриманих відповідей на запити щодо публічної інформації, вдалося з’ясувати, що лише частина закупівель здійснюється через систему PROZORRO. Так Управління житлового господарства міської ради протягом 2018 року здійснило 168 закупівель товарів та послуг, у тому числі одну через дану систему. Виконавчий комітет Житомирської міської ради протягом 2018 року здійснив 491 закупівлю, з яких 39,5% (194 випадки) – через PROZORRO. Допорогові закупівлі товарів, вартість яких дорівнювала чи перевищувала 50 тисяч гривень, здійснювалася міськими комунальними установами та підприємствами з використанням електронної системи закупівель.

Розпорядженням міського голови №499 від 11.06.2018 року затверджено склад робочої групи щодо розвитку відкритих даних міста Житомир, а також – Положення про робочу групу щодо розвитку відкритих даних. Інформацію про документи можна знайти на сайті ради через пошук документів, наприклад, за ключовими словами «відкриті дані».

На стартовій сторінці Житомирської міської ради створено розділ “Бюджет участі”. Тут можна ознайомитися з інформацією щодо реалізації проектів за 2016, 2017 та 2018 роки, нормативною базою, що регулює його функціонування та інтерактивною мапою реалізованих проектів.

EXECUTIVE BODIES68%

Information on Executive Bodies and Their Heads?80%

(Українська) На сайті Житомирської міської ради у розділі «Влада» → «Житомирська міська рада» наявна інформація щодо виконавчих органів міської ради. Там же можна ознайомитися і з інформацією щодо заступників міського голови та їхніми деклараціями про майновий стан та доходи. Однак не у всіх випадках присутня повна інформація: бракує даних про засоби зв’язку, електронні скриньки, посилань на сторінки у соціальних мережах тощо.

На сайті наявна інформація щодо підприємств та установ, що належать до сфери управління міської ради, однак не вся довідкова інформація наявна (фото керівників, адреси та контакти, процедура запису на прийом, біографії тощо).

Information on the City Council Executive Committee?69%

(Українська) На сайті міської ради опубліковано детальну інформацію про керуючу справами виконавчого комітету Житомирської міської ради: біографія, графік роботи та прийому громадян, контактні дані, повноваження, однак відсутня декларація про майно і доходи за 2018 рік.

У розділі «Влада» → «Виконавчий комітет» оприлюднено склад виконавчого комітету, однак детальної інформації про його членів не розміщено. Лише щодо частини членів виконкому є біографічна інформація, контактні дані, місце праці, про окремих подано лише фото та вказано прізвище, ім’я і по батькові.

У розділі «Влада» → «Виконавчий комітет» наявна інформація щодо повноважень виконкому, у блоці «Анонси» розділу «Прес-центр» можна дізнатися про найближчі засідання. Однак на сайті немає інформації про місце засідання виконавчого комітету, а також про процедуру доступу чи запису для мешканців Житомира.

Resolutions and Documentation of Executive Bodies?77%

(Українська) На сайті міської ради у розділі «Документи» можна ознайомитися з проектами рішень та рішеннями виконкому.  Інформація публікується здебільшого вчасно та в повній мірі.

Наявний план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік. План включає в себе всю необхідну інформацію та розташований у розділі «Підприємцям» → «Регуляторна діяльність» → «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актiв». У сусідньому розділі можна ознайомитися з проектами регуляторних актів.

Незважаючи на те, що на старій версії сайту сторінка щодо плану річних закупівель Житомирської міської ради була активною, на новому сайті розділ «Підприємцям» → «Державні закупівлі» не містить відповідної інформації, а при переході до блоку відбувається перенаправлення користувача на стартову сторінку сайту.

Що стосується адміністративних послуг, то з їх переліком, а також зразками бланків для заповнення можна ознайомитися у розділі «Громадянам» → «Адміністративні послуги».

Не повною мірою впорядковано процес оприлюднення інформації у форматі відкритих даних як на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних так і на сайті ради у розділі «Громадянам» → «Відкриті дані».

На офіційному веб-порталі Житомирської міської ради ради вибірково публікуються розрахунки тарифів на комунальні послуги.

 

На сайті ради функціонує наскрізний пошук, а також окремий – для пошуку документів.

Municipal Property and Land of Municipality?53%

(Українська) Інформацію щодо проведення земельних торгів оприлюднюється у розділі «Оголошення» на сайті Житомирської міської ради. Рішення про проведення торгів містять інформацію про перелік земельних ділянок; стартову ціну кожного лота; умови користування земельною ділянкою; особу, уповноважену укласти відповідний договір.

У місті створено містобудівний кадастр. Вся інформація щодо комунального майна та земельних ресурсів акумульована у розділі «Громадянам» → «Комунальне майно та земельні ресурси». Тут можна ознайомитися з інформацією про актуальні результати відкритих процесів продажу або оренди приміщень чи ділянок, переглянути реєстр наявних приміщень (у категоріях орендар чи балансоутримувач), а також ті, що є вільними та пропонуються для передачі в оренду тощо.

Позитивною тенденцією у Житомирі став старт роботи з відкритими даними. Так, у 2017 році на сайті міської ради не було жодного набору даних, втім за рік ситуація значно змінилася. Зокрема створено окремий розділ «Місто» → «Відкриті дані», де містяться підрозділи щодо розпорядників даних по відділах, управліннях, департаментах та комунальних підприємствах міста. Втім, не у всіх наявних підкатегоріях оприлюднено набори даних, частина сторінок порожні. Набори які доступні для опрацювання:

 • перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту
 • розклад руху громадського транспорту
 • перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами.

Частина наборів доступна у інших форматах, відмінних від передбачених постановою КМУ:

 • перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування
 • перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови
 • перелік об’єктів комунальної власності
 • перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду (чи інше право користування) з даними про умови передачі об’єктів в оренду

Переліки наборів даних, яких не вдалося виявити на сайті:

 • реєстр боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади
 • відомості щодо транспортних засобів, які обслуговують пасажирські автобусні, тролейбусні та трамвайні маршрути перевезення (кількість транспортних засобів на кожному маршруті, марка, модель, державний номер, пасажиромісткість)
 • інформація про рекламні засоби

 

Житомирською міською радою було прийнято рішення щодо функціонування наглядових рад унітарних комунальних підприємств.

DEPUTIES75%

Information on the City Council Deputies?38%

(Українська) На сайті Житомирської міської ради у розділі «Влада» → «Депутати» можна ознайомитися з депутатським корпусом міської ради. Тут є фото кожного місцевого обранця, але відсутня інша важлива інформація: біографія, контакти, час прийому виборців, інформація про помічників, посилання на сторінки у соціальних мережах тощо. Не оприлюднено інформації про права та обов’язки депутата. Відсутні декларації про майно, доходи та видатки фінансового характеру депутатів чи посилання на них на сайті НАЗК. Інформація щодо графіку прийому громадян присутня у більшості депутатів, однак подана у різних формах та не зручна у користуванні: не завжди зрозуміло де відбувається прийом, яка процедура запису тощо.

Structure and Work Organization of the Representative Body of Local Self-Government?81%

(Українська) На сайті міської ради для загального доступу розміщено Регламент Житомирської міської ради з додатками (у правому підменю розділу «Влада» → «Житомирська міська рада»), а також Положення про постійні комісії (розділ «Влада» → «Постійні комісії»).

На сайті присутня детальна інформація про секретаря міської ради, його біографія, повноваження, графік прийому та процедуру запису, а також, декларація про майновий стан та доходи.

У розділі «Влада» → «Постійні комісії» публікується інформація щодо графіку проведення засідань. Однак вказане посилання для уточнення інформації (http://zt-rada.gov.ua/pages/p10082) веде на сторінку з помилкою 404.

Відсутня інформація про межі виборчих округів, за якими закріплено депутатів ради.

Інформація щодо депутатських фракцій та груп розташована на сторінці «Влада» → «Житомирська міська рада» → «Фракції та групи».

Інформацію щодо функцій та повноважень керуючої справами виконавчого комітету міської ради можна знайти у блоці «Повноваження» в розділі «Влада» → «Керуючий справами». Там же можна ознайомитися і з інформацією щодо адреси, графіку прийому, біографією.

City Council Plenary Sessions?77%

(Українська) На сайті міської ради, в анонсах публікується інформація про скликання сесій міської ради. У випадку скликання позачергової сесії, інформація може публікуватися не за 10 днів а в  день, коли стає відомо про скликання сесії. З проектами рішень міської ради можна ознайомитися у розділі «Документи»  → «Пошук документів» → вибір типу документа.

В міській раді діє електронна система голосування. Інформація про реєстрацію депутатів, а також поіменні голосування на пленарних засіданнях, можна знайти на веб-сторінці ради у файлах у розділі «Влада» →  «Протоколи засідань сесій». Інформація щодо протоколів сесій Житомирської міської ради розташована там само, однак, оприлюднюється з суттєвою затримкою (на початку серпня не було інформації щодо трьох останній сесій 26.07., 24.07. та 20.06.).

Відсутня інформація щодо рішення яке регулює розмір депутатських фондів на виконання повноважень та процедур щодо їх використання й звітування. А також, інформація щодо депутатських запитів.

Переглянути он-лайн засідання сесій міської ради можна на сайті у розділі «Прес-центр» → «Трансляції сесії ЖМР». Там же розташовано і архів відео з попередніх сесій.

У Житомирі затверджено Кодекс етичної поведінки посадових осіб виконавчих органів міської ради. Він доступний до скачування у розділі «Влада» → «Кодекс етичної поведінки». Втім, він стосується лише посадовців виконавчих органів та не поширюється на діяльність депутатського корпусу.

Regulatory Legal Acts and Other Documents by the City Council?100%

(Українська) Нормативно-правові акти оприлюднюються вчасно та повною мірою. З відповідними рішеннями Житомирської міської ради можна ознайомитися у розділі «Документи». Протоколи постійних депутатських комісій оприлюднюються на відповідних сторінках комісій (розділ «Влада» → «Постійні комісії» →  вибрати комісію).

Openness?

CITY MAYOR98%

Public Participation?98%

(Українська) Міський голова особисто проводить прийоми громадян кожного другого та четвертого вівторка місяця з 9:00 до 11:00 години за попереднім записом у приміщенні Житомирської міської ради. Контакти для запису на прийом розташовано на головній сторінці міської ради. Також Сергій Сухомлин здійснює виїзні зустрічі з мешканцями територіальної громади міста, представниками підприємств чи галузей.

Головна посадова особа Житомирської міської ради частково використовує свою сторінку у мережі Фейсбук для комунікації з мешканцями міста та для активного інформування про свою діяльність.

У місті функціонує «Гаряча лінія» для звернень громадян. Інформації про неї можна знайти у кількох розділах на головній сторінці сайту міської ради (у верхньому куті сайту праворуч, в центральному меню та знизу сайту великими літерами).

При Житомирській міській раді функціонує Громадська рада. Інформацію про неї можна переглянути у розділі «Місто» → «Громадська рада». На сторінці розміщено персональний склад ради, фото усіх її членів, за винятком одного. Втім інформація про біографічні дані, засоби зв’язку чи посилання на сторінки у соціальних мережах відсутні.

EXECUTIVE BODIES66%

Public Participation?63%

(Українська) Мешканці Житомира можуть бути присутніми на засіданнях виконавчого комітету за умови отримання попередньої згоди. Інформацію про графік засідань можна знайти у розділі «Анонси» на стартовій сторінці сайту.  На практиці існує вільний доступ мешканців міста до приміщень ради (кабінетів управлінь, департаментів).

Інформація щодо процедури проведення громадських слухань деталізована у Статуті територіальної громади, у тому числі порядок ініціювання і проведення, а також врахування результатів. Також у статуті передбачено інші механізми громадської участі. З інформацією про проведення громадських обговорень, починаючи з 2015-го року, можна ознайомитися на сторінці «Громадянам» → «Громадські слухання».

На веб-сайті Житомирської міської ради не оприлюднюються протоколи засідань містобудівної ради. При виконавчих органах не створено консультативно-дорадчих органів: громадських рад, робочих груп, які б могли забезпечити участь громадськості у процесі розроблення місцевих політик.

Access to Public Information?59%

(Українська) На офіційному веб-сайті ради наявний окремий розділ «Про доступ до публічної інформації», який містить всю необхідну інформацію, зокрема про порядок оформлення та подання запиту на інформацію, форми запитів на отримання публічної інформації різними способами (поштою, електронним листом, факсом, через телефон) та від різних суб’єктів. Рішенням виконавчого комітету міської ради від 15.12.11 №767 визначений розмір витрат на копіювання та друк відповіді на запит обсягом більше 10 сторінок і він не перевищує 0,1 % розміру мінімальної заробітної плати (А4). Виконавчі органи не стягують понаднормовою плати за копіювання, друк відповіді на запит. У міській раді відведені спеціальні місця (приміщення) для роботи з документами.

Водночас, на сайті не створено спеціальної онлайн-форми для подання запиту на інформацію дистанційно, що є зручнішою та доступнішою у користуванні. Також не всі виконавчі органи дотримуються термінів надання відповіді на запити, крім того, у близько половини випадках, отримані відповіді не містять повної та вичерпної необхідної інформації чи даних.

Протягом 2018 року сайт міської ради було якісно наповнено та заповнено значну частину тих розділів, які у 2017 році не містили даних. Водночас не забезпечено можливість користуватися сайтом для людей зі слабким зором. Відсутні відповіді на найчастіші чи найактуальніші запитання. Не функціонує окремий портал відкритих даних, хоч і створено окремий розділ де публікується відповідна інформація.

Administrative Services?79%

(Українська) В місті створено та діє Центр надання адміністративних послуг. ЦНАП не має окремого веб-сайту, інформація про його діяльність та послуги розміщена в окремому розділі на сайті Житомирської міської ради в категорії «Громадянам» → «Адміністративні послуги». Зразки оформлення дозвільних та інших документів доступні в друкованому вигляді в приміщенні ЦНАПу. На інформаційних стендах оприлюднені інформаційні картки про порядок отримання кожної окремої адміністративної послуги. Разом з тим, у відповідному розділі на сайті Житомирської міської ради не оприлюднено інформації про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації.

Прийом громадян здійснюється 6 днів на тиждень та 7 годин на день. Наявні скриньки для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання послуг. Функціонує електронна черга та попередній запис. Однак у місті не створено окремого сервісу (наприклад «кабінет мешканця»), який дозволяє мешканцям отримувати адміністративні послуги онлайн.

DEPUTIES74%

Public Participation?74%

(Українська) Громадяни міста можуть вільно відвідувати пленарні засідання Житомирської міської ради. Люди з інвалідністю мають обмежені можливості по пересуванню будівлею міської ради та доступу до кабінетів, адже будівля не нова та проектувалася без урахування таких потреб повною мірою.

Незважаючи на можливість бути присутніми, як на сесії так і на засіданнях постійних депутатських комісій, інформація про графік роботи на сайті ради не оприлюднюється, її необхідно уточнювати у телефонному режимі або ж безпосередньо у раді.

Більшість депутатів ведуть прийом особисто, однак, не завжди регулярно та у вказаний час. Графік прийому оприлюднено на сторінках депутатів на сайті Житомирської міської ради, проте він не уніфікований, зокрема не завжди містить інформацію про місце ведення прийому.

Порядок проведення громадських слухань, місцевої ініціативи, загальних зборів громадян врегульовано у Статуті територіальної громади (Розділ 3 «Форми безпосередньої участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення», статті 10 – 13, 16 а також Дотатку 1 до Статуту «Положення про загальні збори громадян за місцем проживання»).

У місті функціонує сервіс “Електронні петиції”. На сесіях міської ради розглядають петиції, які набрали відповідну кількість голосів – 250.

Accountability?

CITY MAYOR82%

Financial Resources of Municipality?100%

(Українська) На сайті міської ради оприлюднено звіти про виконання бюджету. Інформація розміщена у розділі «Громадянам» → «Місцевий бюджет» та відображає щоквартальні та річні показники за 2018 рік. Також інформація про використання коштів розміщена на сайті ради та на відповідному порталі – spending.gov.ua.

Дані про збори місцевих податків оприлюднено у блоці «Ставки податків у 2018 році» у розділі «Громадянам» → «Місцевий бюджет». У розділі «Підприємцям» → «Місцеві податки» розміщено ставки туристичних зборів, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у 2019 році на території міста Житомира та на території села Вереси тощо.

Report on the City Mayor’s Performance?79%

(Українська) Суттєвим досягненням для Житомира є затвердження Статуту територіальної громади, де визначено процедуру звітування головної посадової особи місцевого самоврядування перед територіальною громадою.

Міський голова Житомира звітує про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку міста в межах звіту про свою роботу, а також – про виконання міських цільових програм. Письмові звіти про міські цільові програми розміщено у розділі «Документи» → «Міські цільові програми», звіти про регуляторну діяльність – у розділі «Підприємцям» → «Регуляторна діяльність».

Водночас на офіційній сторінці ради не опубліковано вичерпного звіту міського голови про роботу виконавчих органів Житомирської міської ради.

EXECUTIVE BODIES81%

Reporting on Performance of the Council Executive Bodies?89%

(Українська) Протягом 2018 року міській раді вдалося суттєво налагодити оприлюднення інформації щодо звітування виконавчих органів. На відповідних сторінках департаментів чи інших структурних підрозділів наявні звіти про роботу. Публікуються звіти про виконання  програм соціально-економічного та культурного розвитку, звіти про хід та результати відчуження комунального майна, а також звіти щодо запитів на інформацію.

Попри те, що виконавчі органи звітують про свою роботу, система інформування територіальної громади про місце та час звітування є неефективною. Анонси про звітування поширюються вибірково, серед довільно визначених категорій громадян.

Financial Resources of Municipality?67%

(Українська) На веб-сайті оприлюднена детальна інформація про структуру та обсяги видатків місцевого бюджету у розділі «Громадянам» → «Міський бюджет». Також, наявні квартальні звіти. Частина інформації публікується у форматі відкритих даних.

Не вдалося виявити на офіційній сторінці Житомирської міської ради звіти про виконання фінансових планів комунальних підприємств, не оприлюднено у форматі відкритих бази даних щодо ремонту доріг: точне зазначення ділянки відремонтованої дороги (від кілометра до кілометра), ширина та довжина дороги, довжина ділянки, товщина дорожнього покриття, матеріали, види робіт, вартість робіт, гарантійний строк, виконавці робіт. Лише частково розміщено відомості про лікарські засоби/препарати, придбані за бюджетні кошти, відомості про розподілення таких ліків між закладами охорони здоров’я та їх залишки в кожному з них.

Regulatory Policy?100%

(Українська) Звіти про відстеження результативності регуляторних актів, починаючи з даних 2012-го року, оприлюднені у розділі «Підприємцям» → «Відстеження результативності дії регуляторних актів» на сайті Житомирської міської ради.

DEPUTIES29%

Reporting on Performance Results?29%

(Українська) Лише в однієї з п’яти постійних депутатських комісії на сайті міської ради присутній звіт про роботу протягом 2015-2017 років: комісія з питань житлово-комунального господарства та інфраструктури міста. У решти інформація відсутня взагалі.

Порядок звітування депутатів потребує врегулювання. Так, станом на серпень 2019 року у частини депутатів наявна інформація щодо звітів лише за 2017 рік. Інформації щодо рішення міської ради про терміни та форму звітування депутатів на веб-сайті ради не виявлено.

Депутатські звіти не систематизовані та наявні не у всіх. Їх структура різна – десь мова йде про розподіл коштів, які виділяються на діяльність, а десь про роботу на окрузі, з громадянами.

Відсутня інформація щодо кількості коштів виділених на депутатську діяльність та їх витрати.

Не всі депутати звітують про свою діяльність перед територіальною громадою. Інколи, цей процес формалізовано та відбувається у непублічному форматі.

Comments are closed.