12486_277024722483181_8063093580787283501_n

Ідея вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування була напрацьована в 2011 році активістами Громадянської мережі «Опора» у Львові. Вже кілька років організація реалізовує кампанії і окремі заходи, метою яких є забезпечення відкритості та прозорості діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні. Окрім того, ОПОРА докладає зусилля для формування мережі та посилення спроможності організацій громадського контролю в Україні. Зокрема у 2009 році було започатковано роботу спеціалізованої Школи громадського контролю (на основі моделі навчання Девіда Колба) й опубліковано Путівник з громадського контролю.

У своїй поточній діяльності ми найчастіше стикалися з проблемою відсутності комплексної методології, яка б давала можливість уніфіковано вимірювати, а тим більше регулярно порівнювати стан публічності органів місцевого самоврядування різних міст. Наявність такого інструменту не лише б розвинула потенціал організацій громадянського суспільства виконувати свою контролюючу функцію, але й надала можливість напрацьовувати конкретні пропозиції органам місцевого самоврядування щодо покращення їхньої відкритості, прозорості та підзвітності перед територіальною громадою. Так і виникла ідея проекту «Вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування в Україні», основним завданням якого стало випрацювати відповідний інструмент – Індекс публічності та апробувати його на практиці.

Методологія вимірювання була розроблена активістами Громадянської мережі «Опора» у Львов та вдосконалена 10 регіональними партнерами, які у 2013 році проводили оцінку публічності органів місцевого самоврядування на місцях.

До Мережі партнерів з вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування увійшли неурядові, позапартійні громадські організації, які мають досвід проведення громадського моніторингу та оцінки діяльності органів місцевого самоврядування, є політично незаангажованими та задекларували відсутність конфлікту інтересів з об’єктами моніторингового дослідження.

У 2018 році вимірювання Індексу публічності органів та посадових осіб місцевого самоврядування проходило в усіх обласних центрах України, а також у містах Краматорськ і Сєвєродонецьк. До переліку організацій-партнерів, які досліджують публічність муніципалітетів, входять:

Місто Організація
Вінниця Подільська агенція регіонального розвитку
Дніпро Громадянська мережа ОПОРА (Дніпро)
Житомир Громадянська мережа ОПОРА (Житомир)
Запоріжжя Громадська організація “Спільно HUB”
Івано-Франківськ Громадянська мережа ОПОРА (Івано-Франківськ)
Київ Громадянська мережа ОПОРА (Київ)
Краматорськ ГО “Точка доступу”
Кропивницький Громадянська мережа ОПОРА (Кропивницький)
Луцьк Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу
Львів Громадянська мережа ОПОРА (Львів)
Миколаїв Громадська організація «Агентство економічного розвитку»
Одеса Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України»
Полтава Аналітичний Центр «Бюро економічних та соціальних досліджень»
Рівне Громадянська мережа ОПОРА (Рівне)
Сєвєродонецьк Громадянська мережа ОПОРА (Сєвєродонецьк)
Суми Громадська організація «Ліга захисту»
Тернопіль Громадянська мережа ОПОРА (Тернопіль)
Ужгород Громадянська мережа ОПОРА (Закарпаття)
Харків Громадянська мережа ОПОРА (Харків)
Херсон Молодіжний центр регіонального розвитку
Хмельницький Громадянська мережа ОПОРА (Хмельницький)
Черкаси Громадянська мережа ОПОРА (Черкаси)
Чернівці Громадянська мережа ОПОРА (Чернівці)
Чернігів Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень

Наші контакти:

Громадянської мережі ОПОРА

79007, м. Львів, вул. Наливайка 7, оф.6

тел./факс (032) 254 61 63

e-mail: lviv@opora.org.ua

web-site: www.opora.lviv.ua